OPLOSSING. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. het net goed weer toot. Plezierigen dag ge-, had in Den Haag? Louiae en Beppie Planje ik denk wel dat Louise weer een mooi boek heeft gekregen, je hebt nu ook mooi den tijd om er in te lezen, nu het vacantie is. Willy de Neys ik houd ook heel veel van lezen en als ik alleen thuis ben, doe ik het ook veel. Zeg maar aan je vriendin Joke dat ik het opperbest vind als ze na de vacantie weer gaat meedoen met de raadsels. Piet Stroebei je raadsel zal ik bij mijn voorraad leggen. Hannie Mieloo dat vind ik best hoor dai je mij een brief zult schrijven als je naar het bureau bent geweest om je prijs te ha len. Ga je weer uit logeeren in de vacantie? Cootje Poldervaart je kan dit net nog lezen voor dal je naar Hilversum gaat lo geeren. Als je Kloosterzande (Zeeland) op het adres zet en mijn naam, dan is het al voldoende, want ik logeer hier bij den burgemeester en dat weten ze op de post heel goed Ik hoor dan dus wel eens wat voor boek je hebt gekregen. Veel plezier in Hilversum, blijf je er eenige weken? Mientje Bazeu kan je nu alleen maar in de zomervacantie tot September meedoen, dan zal je geen kans hebben op een prijs, want in de vacantie geef ik nooit prijsraad sels, alleen maar gewone raadsels, want dan zijn er zooveel kinderen weg en kun nen niet meedoen. In gewone tijden komen de prijsraadsels om de 5 of 6 weken. Cor en Arie Hakkert er behoeft volstrekt niet altijd een brief bij, de oplossingen zijn voldoende om vermeld te worden. Ik wensch Cor veel plezier in Assen. Elsa Been, heb je een heelen middag in zee gezwommen tot halfzeven; kwam je er nooit eens uit om wat te eten of te drinken? Ga je dikwjjls naar Katwijk? En altijd met de boot? Coba van Kampen, als je zin hebt om wat te vertellen, als je eens uit bent geweest of over andere dingen wat je alzoo doet of over thuis, dan schrjjf je mjj maar een briefje en ik neem het niets kwalijk als je alleen maar de raadsels stuurt, Letty Schade, prettig voor ja, dat je bent overgegaangeniet nu maar van je vacantie. Ga je nog uit logeeren? Rientje Koolhaas, de heele raadseljeugd noemt mij tante, dus natuurljjk mag jjj bet dan ook doem Jacobus Brouwer, ik miste je al een poos en was daarom bljj nu weer een brief van je te krijgen. Ja, dat vind ik veel hartelijker en beleefder als trouwe klanten voor goed ophouden, als ze mij dan een afscheidsbriefje schrijven. Albert en Joop van Biezen, hebben jullie ook al vacantie en wat doe je dan at zoo in je vrijen tijd? Geertruida Kerkvliet, 6 weken vacantia, ja, dat is heerlijk lang, en wat heb je voor plannen in Ge vacantie? Houd je van wan delen en heb je een fiets? Vertel het mjj maar eens. Jan Evers, je wenscht mjj een prettige vacantie, nu, insgelijks, hoor. Ga je nog uitï Bertha, Lucas en Coba Mulder, ja, ik had het verleden week ertra druk met het nakijken van al die versjes en met prijsraadsels en zeer zeker met ei tra-prijzen krijg ik veel meer brieven dan anders. Wat voor mooi boek heeft Bertha nu gekregen? Jannetje den Hollander, wanneer begint jou vacantie? Pas Augustus? Hoe oud ia dat kleine broertje, dat overal bovenop klautert. Heeft hij zich toen niet erg be zeerd, toen hjj van het hekje viel? Catharina van Egraond, nog wel gefelici teerd met je verjaardag. Je doet al jaren lang zoo trouw mee, ik was big voor je, dat je gelukkig lootte. Ik vertel altijd van te voren in de courant, wanneer ik weer naar huis ga, du3 dat weet je dan weL Aagje van den Ham, ik wist het ook wet, dat ik toen geen brief van je had gekregen, anders zou ik je naam toch wal vermeld hebben en je ook hebben ge antwoord. Annigje Spek, gezellig, dat je moeder met je naar Leiden ging om je prjjs te halen. En je hebt nu een paar weken vacantia, dus heerlijk" den tijd om je mooie boek te lezen. Prettig, dat je bent verhoogd. Coba en Arie Koevoet, heerlijk hoor, allebei verhoogd. Henk Boom, ben je alleen gegaan om ja prijs te halen, of ging er iemand met je mee? Sander en Koos Ruygrok je zult allebei wel blij zijn met het boek, want natuurlijk lees je het beiden toch wel. Sary Boom wat ben je al veel da ven uit geweest, je dacht zeker: maar gauw gebruik maken van het mooie weer, want als het flink regent, dan is er niet veel aan om een dagjel naar zee tegaan. Artis is mooi niet waar, men komt dan oogen te kort om alles te bekijken. Carel en Rinus Hansen gaan jullie allebei op de Zondagschool, gaan jullie dus beiden mee naar Heemslede. Het was mooi weer Dinsdag dus het zal ook wel een heerlijke boottocht zijn geweest. Pietje Jongeleen, zoo, is Annie met je mee geweest om je prijs te halen, dat dacht ik wel, want Annie weet den weg, die heelt al een prijs gehad. Heb je in Katwijk gelo geerd? Dirkje Hopman prettig dat je naar de vijfde klasse gaat. Ik kon wel zien van welke vakken of je veiel houdt Veel plezier in Amsterdam. Dan mag je natuurlijk wel eens overslaan. Christiaan Eggink had je met zóóveel ver langen uitgezien naar de kindercourant? nu en toen werd je niet teleurgesteld. Wie is er met je meegegaan om je prijs te halen? Jan van Zwiefen dat trof jij al heel ge lukkig dat je een oom hebt die je mee kan nemen op zoo'n mooien boottocht, heelemaal naar Duitschland! Ali en Reinier den Hertog ach ja dat is heel verschillend, de ec-ïie keer worden da raadsels eens heel gemakkelijk gevonden en dan weer eens moeilijker. Frans en Martha Schimmel nu kunnen jullie eene heerlijke vacantie hebben, allebei overgegaan en nu allemaal uitstapjes maken. Geniet maar en vertelt mij later maar eens waar je alzoo bent geweest. Adri Bavelaar dat begrijp ik o zoo goed dat je erg veel spijt er van had, toen je merkte dat je alle moeite vergeefs had ge daan van het vers op te schrijven, maar toen er geeta naam bijslond. kon ik je toch niet laten meelolen. En als het nu met den brief van Annie in hetzelfde couvert had gezeten, zou ik het wel dadelijk hebben be grepen. Jo Tijsen waar ga jij naar loe in de va cantie? je schreef wel dat je uit logeeren ging maar niet waarheen. Hoe grappig van je meester om te vragen of je mee wou naar Friesland. Anje de Gelder veel plevier Zaterdag, ik hoop dat het mooi weer zal zijn, in gedach ten zie ik jullie al in een langen optocht naar het slation gaan. Sla maar gerust eens over in de vacantie, als'je uitgaat. Jaantje Belram ik ben nu voor ee'nige weken in Zeeland dus nu ga ik vooreerst niet naar het Haagsche bosch of de Scheve- nigsche boschjes, maar in het najaar wel meer. Als kind woonde ik in Leiden. Ben je met je vriendin naar Leiden geweest om je prijs lei halen? Nelly van der Voet geniet jij maar van je kleine neefjes, zijn dat zulke grapjassen? speel maar met hen, ik neem het je niets kwalijk als je dan eens getn brief schrijft Allen heel hartelijk gegroet en veel plezier in de vacantie. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Letty Schade nog net voordat ik mijne correspondentie naar Leiden had verzonden, kwam je mooie ansicht van Haarlem, wet bedankt er voor. Was het dagje naar Heem stede prettig? OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Mol olm 2. Kaboutermannetje. Ka boter man mannetje. 3. Lievevrouwebedstroo. 4. Zestien. 3. Rad ijs radijs. 6. Opgewonden. 7. Staf noot oom eik klos GOEDE OPLOSSINGEN DER RAAD SM ONTVANGEN VAN: Mijntje Dubbeldam, Marietje Dubbeldl Coba Dubbeldam, Cor Rodenburg, Jan I denburg, Jo Zandbergen, Jo NagteJ Agatha Braat, Guus Glasbergen, Jaimi G| bergen, Jan Wassenaar, Eempien Wal naar, Neelie de Best, Marietje de Best. (1 rit Betist, Plonia Smits, Jan Smits, Ail Buis, Bram Linschooten, Louise Plal Beppie Planje, Nel Hagoort, Margarl Sierag, Cor Sierag, Willy de Neys, fl Stroebel, Cootje Poldervaart, Mientje Bal Annie van Haarlem, Cor Hakkert, Arie 1] kert, Elsa Been, Coba van Kampen, Nieboer, Jacobus Brouwer, Rientje KI haas, Letty Schade, Nico Kret, Celia KI Albert van Biezen, Joop van Biezen, Gi truida Kerkvliet, Nelly Diederiks, Bel Mulder, Lucas Mulder, Coba Mulder,] Evers, Jannetje den Hollander, Aagje 1 den Ham. Annigje Spek, Jeanne de G| IJsbrand de Geus, Catharine van EgmJ Coba Koevoet. Arie Koevoet, Sary Bol Henk Boom, Sander Ruygrok, Koos Rul rok, Pietje Jongeleen. Annie Jongell Anje de Gelder, Nelly van der Voet, Jaal Betram, Anna van Woudenberg, Jantje I Woudenberg, Gerarda van Woudenld Carel Hansen. Rinus Hansen. Dirkje Hl man, Christiaan Eggink. Gerharda Eggs Francien Hemerik, Frans Hemerik, Jacoj Favier, Marie Favier, Beppy Planjer, Au tha Schimmel, Frans Schimmet, Adri Bal laar, Annie Bavelaar, Jo Tijsen, L| Schenkeveld, Ali den Hertog, Reinier i Hertog, Jan van Zwieten. Hannie Mieloq RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT II KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Dody Huurman. Met een v ben ik een slim dier, met b 1 ik veel takken bij elkaar, met m ben groen of bruin. II. Ingezonden door Cornelia Hakkert. Welke rozen vindt men op zee? HL Ingezonden door Zwaantje Nanning. Wat heeft de koster het dichtste bij ziq als hij de klok luidt? IV. Ingezonden door N. N. Met s zit ik in een vrucht met h ben hetzelfde als beet, met 1 ben ik een sb goed met p ben ik licht verteerbaar voeds met m iets om boeken en papieren in bergen. V. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Een plaats in Noord-Brabant van 7 lettel 1, 2, 3. 4 een hoofdeksel of iets dat op i duinen groeit. 4, 5, 6, 7 een lichaamsdeel. VL Ingezonden door Marie van Brussel. Welke nieren hebben niet alle menschen Ingezonden door Ali en Reinier den Her' 1 VII. Verborgen plaatsnamen. O ba Arnold wat ben je vuil. Deze voos stelling is voor burgers. Waar is Annie Wel zie je haar niet. soes toch niet zoo. VIH. Ingezonden door Henny Hulsbergen Herin ral Waarom dragen vele menschen 'szome.j katoenen kousen en 's winters wollef kousen?

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18