Transpireerende Voeten LAND- F.N TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSTIJDINGEN. RECHTZAKEN. VARIA. VRAGENRURRIEK. De heer C. v. Muijen heeft naast een in werking-zijnde waschmachine allerlei werk tuigen op tuinbouwgebied, alsmede mest stoffen, die den tuinder zeker zullen interes- seeren. De heer A. de Mooij toont op allerlei ge bied wat. Werkte het weer niet erg mede, om op het gebied van vleeschwaren een uit gebreide uitstalling te maken, niettemin ontbreken de keurig opgemaakte gezouten en gerookte werkstukken niet. Des te meer werk echter is er gemaakt van de afdeeling limonades en wijnen. Ten slotte vermelden wij van den heer De Mooij nog de welver zorgde afdeelingen kruidenierswaren, co mestibles en conservenmiddelen. De heer H. J. Grimbergen heeft een in zending op heel ander gebied. Hier vallen de nieuwste machines op het gebied van verwarming van kassen en pompen, som mige in werking te zien. Waar vooral op dit gebied in de laatste jaren veel wordt gemoderniseerd, doet het aangenaam aan, dat men ook wat dit be treft ter plaatse en van vakkundigen voor lichting kan krijgen. Een gespecialiseerde inzending snelwegers is van de machinefabriek „Venco" te Utrecht. Jn het midden vinden wij een prachtin- Tcnding van den heer P. v. Delft, confiseur .Ai patissier alhier. De prachtig opgemaakte taarten, met bloemen en vruchten versierd, maakt een keurigen indruk, terwijl het volledige voet balveld met de spelers ook veel belang stelling trekt. De luxe-brood-afdeeling van den heer Hpllem uit Veur past hier aardig bij aan. Een groote stand is ook die van Lewen- stein's Naaimachinehandel uit Leiden. Allerlei hand- en trapnaaimachines val len hier te bewonderen, maar het meest valt op de Phoenix naaimachine, die geheel tot een fraai salonkastje is om te bouwen. Wat overigens op die naaimachines is te ver vaardigen, toonen de fraaie borduurwerken, daar eveneens tentoongesteld. De heer G. v. d. Perk heeft eveneens een keurig verzorgde uitstalling. Rijwielen te kust en te keur, niet alleen, maar ook alle mogelijke onderdeelen als agent van de Te- lefunken Radio, ook op het gebied van radio. De heer Yan Biezen heeft een mooie in zending op het gebied van kruidenierswaren en comestibles, waaraan maar zeer weinig artikelen op dit gebied zullen ontbreken. Vermelden wij ten slotte nog de inzendin gen op 't gebied van huisvlijt. Het blijkt wel, dat in dezen gejaagden tijd de liefhebberij voor huisvlijt nog niet bij ieder is ver dwenen Wat ten minste op dit gebied wordt vertoond, geeft blijk van veel geduld vooral, maar ook van kunstsmaak. Naast hand- en borduurwerk is er snijwerk, zaagwerk, tee- ken-, schilder- en graveerwerk en bij de mooie inzendingen die er zijn, zal de taak van de jury zeer moeilijk zijn geweest. Met recht mag de vereeniging met blijd schap en trots terugzien op haar initiatief, dat de tentoonstelling in het leven riep. Rij de artikelen van huisvlijt is mede een van de mooiste inzendingen die van de heeren v. d. Anker en Zoon. die een keurige col lectie klompen in allerlei formaten, van de kleinste tot de grootste, te bezichtigen geven. De bekroningen. Door de jury zijn aan de standhouders de volgende bekroningen toegekend: P. van Delft, inzending confiseurswerk, eerste en eereprijs; Ilollen, inzending op bakkerijge- bied, tweede prijs; C. D. Verheij, inzending auto's en onderdeelen, derde prijs. Voor (weeden en derden prijs is door de heeren Hollen en Verheij, die hetzelfde aan tal punten hadden geloot. Verder ontvingen een medaille: Saton, horloges, goud- en zilverwerk; G. v. d. Perk, rijwielen en radio; G. v. Muijen, land bouwwerktuigen; D. v. Biezen, kruideniers waren; H. J. Grimbergen, verwarmingsarti kelen; P. Oudshoorn auto's en fietsen; J. v. d. Kooi, brei-inrichting. De heer Van Biezen ontving voor zijn inzending kruidenierswaren en comestibles een tweeden prijs. Voorts zijn aan de inzenders voor huis vlijt door de- jury de volgende prijzen toe gekend: Graveerwerk: le prijs W. v. d. Vlugt, 2e prijs N. v. d. Vlug.t Snijwerk: le prijs H. v. d. Hoven, 2e prijs A. Bonte, 3e prijs P. Bekooij. Schepenbouw: le prijs A. d. Hollander, 2e prijs A. Vooijs, 3e prijs A. Vlieland. Borduurwerk: le prijs C, Kooij, 2e prijs .To Kromhout, 3e prijs J. v. Eijkel, 4e prijs B. Kromhout. Haakwerk: le prijs Frankhuizen, 2e prijs v. Zanten, 3e prijs Kromhout. Vakarbeid: le prijs A. de Best, 2e prijs C. Poeliejoe. Zaagwerk: le prijs A. van Mook, 3e prijs .wed. J. v. d. Meij. Schilderwerk: 2e prijs H. M. Herreur. Teekeningen: le prijs J. Vogelenzang, 2e prijs H. J. Koevoets. Dinsdagnacht is brand uitgebroken in een schuur, slaande nabij een aantal woon huizen, eigendom van den heer J. v. Iterson alhier, in de z.g. Vetpan alhier. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, modht bet niet gelukken den brand geheel te sluiten. Wel echter konden de dichtbij staande woonhuizen behouden worden, maar een aantal schuren brandde geheel uit. SASSENHEIM. Concert der N. Z. H. T. M. Het programma voor het Vrijdagavond 8 uur ie de tent in de Overplaats, door de muziekvereeniging N.Z.H.T.M. te geven poneert, luidt als volgt: 1. Vers 1'AveDir, marsch, Vlessing. 2. Le dimanche aux Champs, ouverture, Rugers. 3. Faust, fantasie sur l'opéra, arr. Kessels. 4. Mosaique sur l'opéra Martha", Flotow. 5. La Coquette, valse, Stolztrager. 6. Bruxelles-ville, marsch, Yermaeken, 7. Ex- quises Provïnciales, Fr. Parqy Feurgeot. 8. Concours Montluch, marsch, L. Langlois. Aanbesteding. Woensdag werd door het bestuur der woningbouwvereeniging „Vooruitgang" aan besteed het bouwen van acht midden- j stands woningen, 1 winkelhuis en 10 arbei derswoningen, op een terrein aan de Zand slootkade. Ingeschreven werd als volgt: C. J. Kiebert f. 62.900; Th. Reeuwijk f. 61.860; M. H. v. d. Poll, Bodegraven f. 60.580; A. Meeuwisse f. 59.780; Gebr. Oosterom* Warmond f. 59.000; N. Stelle, Amsterdam f. 58.357; M. Hoogervorst, Alk maar f. 57.393; J. v. d. Wal en J. Kloppen burg, Loosduinen f. 56.823; Kort en v. d. Wiel, Rijnsburg en Noordwijk, f. 56.636; J. Buis, Heemstede f. 56.200. De gunning is aangehouden. Doordat een vuilnisemmer, waarin nog vuur, te dicht bij een deur gezet was, ont stond brand ten huize van den heer Jac. v. d. V., aan de Teylingerlaan, Met een paar emmer water werd de brand ge- bluscht. De schade is tamelijk groot. De agenda voor de Vrijdagavond half- acht te houden gemeenteraadsvergadering bevat slechts twee punten, n.l.1. Her stemming naam voor kade tusschen Zand- sloot en Postwijik. 2. Bestek en teekening nieuw Gemeentehuis. VOORHOUT. Gemeenteraad. Verlaging der kenrloonen op slachtvee. De gemeente- rekening 1927 vastgesteld. Voorzitter de heer Bulte^, burgemeester. Afwezig de heer A. EigenbroodL Do voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. De voor zitter doet voorlezing van de ingekomen stukkenw.o goedkeuring door Ged. Sta ten van genomen raadsbesluiten; de be grooting 1929 van de Gezondheidscommis sie te Alphen a. d. Rijn in. ontvang en uit gaaf geraamd op f. 2200. De bijdrage voor de gemeente Voorhout bedraagt f. 48.61. Reke^jng en verantwoor ding dierzelfde commissie, de ontvangsten bedroegen f. 2335.86, de uitgaven f. 1537.65, het batig slot bedraagt f. 788.21. De bij drage over 1927 voor deze gemeente be droeg f. 53.81. Aan de orde ko'mt wijziging der heffings- verqrddhing op de keurloon en in den keu- ring^kring Lisse. Uit de memorie van toelichting blijkt: onder de kring „Lisse" zijn' begrepen de gemeenten Lisse, Voorhout, Noordwijker- hout en Sassenheim. De opbrengst der kenrloonen wordt na de voorgestelde wijziging op ongeveer f. 10.000 per jaar geraamd en bedroeg in de jaren 1925, 1926 en 1927 resp. f. 9872, f 10331 en f. 12563. De jaarlijksche uitgaven werden even eens op ongeveer f. 10.000 per jaar ge raamd. De stijging van de opbrengst der keur loon en wordt bijna in haar geheel veroor zaakt door de vele slachtingen van var kens in een tweetal zich in den kring be vindende exportslagerijen. Vanwege deze exportslagerijen zijn de keurloonen ook be trekkelijk laag. Billijk is het derhalve, dat deze iunchtingen in de eerste plaats voor verlaging van keurloon en in aanmerking komen, mede ook, omdat de kosten van de aldaar verrichte keuringen uit den aard belangrijk lager zijn dan die verricht in slachtplaatsen waar 2, 4 of 6 keuringen per week worden verricht. Voorgesteld wordt nu de heffing van keurloonen te wijzigen als volgt: a. In plaats van: Een eenhoevig dier f. 5 wordt gelezen„Een eenhoevig dier f. 4.-". b. In plaats van: Een rund (uitgezonderd kalf) f. 5, wordt gelezen„Een rund (uit gezonderd kalf) f. 4. In plaats van Wanneer 10 of meer varkens tegelijk in een slachthuis worden gekeurd, wordt een keurloon van f. 1.50 per varken geheven. Wordt gelezen Wanneer 10 of meer varkens per week in één slachthuis worden „gekeurd", wordt een keurloon van f. 1 per varken geheven. II. Deze wijzigingen in werking te doen treden op den 1 Juli 1928. Op een verzoek van het bestuur van de fondsvereeniging „St. Marcus" om de ver ordening niet ter goedkeuring op te zen den, maar deze alsnog te wijzigen in dien ein: dat er 50 cent verschil blijft bestaan tussohen het slachten van minder dan 10 varkens per week en daarboven, advisee- ren B. en W. daarop niet in te gaan. Het voorstel „Lisse" werd daarop z.h.s. aangenomen. Daarna werd in behandeling genomen een aanvraag van het R. K. Schoolbestuur om gelden voor de verbetering der eleetri- 6che installatie in de R. K. Jongensschool. De kosten van die verbetering werden door het bestuur geraamd op f. 310.29. Het voorstel van B. en W. om de aan vrage in te willigen en de voor de verbete ring der éleclrische verlichting gevraagde gelden beschikbaar te stellen werd z. h. s. aangenomen. Punt 5 van de agenda vaststelling ont werp kohieren wegenbelasting 1928 en hon denbelasting 1928. Op voorstel van den voorzitter wordt de vaststelling d«r hondenbelasting behandeld in geheime zitting. Wat de wegenbelasting aangaat, deze werd vastgesteld tot een bedrag van f. 9315.26. De voorzitter wijst er op dat thans ieder grondbezitter, zoowel ingezetene als niet in- jpezetene 6 pet. heeft te betalen van de be lastbare opbrengst zijner eigendommen. Punt 6. Aanbieding gemeenterekening, dienstjaar 1927. De voorzitter doet mededeeling dat de ontvangsten gewone dienst hebben bedragen f. 136.850.80 en de uitgaven f. 112.722.781/», het batig slot is alzoo f. 24.128.011/», de ont vangsten van den kapitaaldienst bedroegen f. 95.885.28, de uitgaven f. 120.507.02, het nadeelig slot is derhalve f. 24.621.74. De voorzitter merkt op dat bij de beoor deeling der finanlieele uitkomsten van den dienst 1927 dit slot weinig te beteekenen heeft; toch is het van veel belang bij het toetsen van den finantieelen toestand der gemeente4 Immers het nadeelig saldo vindt zijn oor zaak hierin en hij vestigt hierop bij deze speciaal de aandacht, opdat geen verkeerde conclusiën uit het saldo getrokken zouden worden dat voor eenige buitengewone uitgaven, met name de uitgaven voor de wegen in 1927, niet geleend is geworden. Bij wijze van voorschot zijn deze uitgaven be streden uit de aanwezige kasgelden der ge meente, welke nog zijn verlicht met het voor de waterleiding gereserveerde fonds ad f. 25.000, dat thans voor den dienst 1928 is overgebracht. Opzettelijk is het aangaan van een lee ning uitgesteld, omdat zooals bekend is reeds vorig jaar besloten is de gerecon strueerde wegen Teylingerlaan en 's-Gra- vendamscheweg aan de provincie over te dragen, zoodat met eenigen grond te ver wachten was dat de boven het provinciaal subsidie gemaakte kosten voor de wegen, aan de gemeente terugbetaald zouden wor den. Voorts werd overgegaan tot benoeming eener commissie voor het nazien der reke ning. bestaande uit de heeren P. v, d. Halst. J. L. Nijssen en J. H. v. d. Voet. V^n de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarop de raad overging in comité generaal. RECLAME. en transpireerende handen en oksels moet m^n behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. 4005 PLUIMVEE. HOUTSKOOL, ZWAVEL ENZ. Onder de eenvoudige, maar toch zoo nuttige toevoegsels bij de voedering onzer hoenders mag men met recht de houtskool rangschikken. Men kan voor ons pluimvee gereed gemaakte houtskoolstukjes koopen, maar kan ook zelf met een niet al te zwa ren hamer gewone stukken houtskool, zoo als men die van den brandstoffenhandelaar betrekken kan, fijn kloppen. De stukjes kunnen voor kippen der zwaardere rassen de grootte hebben van een maïskorrel, voor krielen, fazanten en duiven wat kleiner. Het fijnkloppen is geen aangenaam werkje, doch men kan er veel aan doen om zich wat minder zwart te maken. Daartoe leggen wij op de te verkleinen stukken een stevige lap of zak, dan hameren wij er op los, maar in een kalm tempo, ten einde niet binnen een minimum van tijd het uiterlijk te heb ben van een schoorsteenveger in functie. Het schijnt, dat de houtskool filtreerend, absorbeerend werkt en dit nog al gauw doet ook, want reeds een paar uren na het gebruiken van houtskool blijkt uit de zwarte kleur der meststoffen, dat de houtskool zich heeft verdeeld en door het darmkanaal van den vogel is heengetrokken; allerlei onnutte stoffen met zich voerend. Ook voor kuikens is de houtskool nuttig. Ze regelt hun spijs vertering en blijkt vooraldunne, waterige ontlasting te bestrijden. Ook voor broedende hennen is de houtskool goed. daar de uit werpselen de gewone, normale vastheid be houden en, wat opmerkelijk is, niet dien buitengewoon ondragelijken 9lank van zich geven, dien men wel bij verkeerd gevoe derde kloeken waarneemt. Om zeker te zijn dat ze de houtskoolstukjes niet laten liggen, kan men ook deze stof als grof poeder flink door het zachtvoer mengen. Dit laatste geldt natuurlijk niet voor de kloeken, want die krijgen uitsluitend in hun broedtijd hun ge wone gemengde graanvoer, volstrekt geen groen en geen zachtvoer. Gewoonlijk pikken de hoenders de stukjes houtskool gretig op, zoodra zij er maar aan gewend zijn. Een andere voor pluimvee onmisbare stof is de zwavel, zonder welke zelfs het voort brengen van eieren onmogelijk zou zijn. In het meerendeel der voederstoffen is reeds zwavel in scheikundige verbinding met an dere stoffen aanwezig en in het zoo won derlijk ingerichte laboratorium van het kip- penlichaam wordt het afgescheiden en gaat het weer nieuwe verbindingen aan, die den ■groei en de instandhouding mogelijk ma ken. Daarom is het goed, speciaal aan de foktoomexemplaren een theelepeltje bloem van zwavel op het rantsoen zachtvoer van tien kippen te voegen. Om de zwavel goed te verdeelen roert men ze nauwkeurig door het nog geheel droge oehtendmeel. Som mige liefhebbers meenen, dat deze bijvoe ging van zwavel het veeren- en eiervreten voorkomt. Ook uitwendig bewijst zwavel goede dien sten bij de bestrijding van mijt en luis. Wat zwavelbloem in het droge zandbad in hok ken en nesten is altijd aan te bevelen. Een stuk pijpzwavel in den drinkpot te leggen is geheel nutteloos. In oude tijden geloofde men daar aan ook voor honden. Maar aan gezien zwavel onoplosbaar is in water, kan het nooit eenige werking uitoefenen. De voor hoenders van allen leeftijd zoo noodige kalk kan men hun op meer dan één manier geven. Direct als fosforzure voeder- kalk, door zeer fijn gestooten eierschalen, door fijn gebroken metselkalkpuin, door het zeer kalkrijke klavermeel, door gedroogde garnalen, door fijn geknipt gras. Nooit geve men ongebluschte kalk, want de dood zou er op volgen. Waar men met mijt en luis te kampen heeft zal de gebluschte kalk een goed middel ter vernietiging dezer parasie ten blijken. Sommigen hangen een linnen zakje met droge, gebluschte kalk aan de zoldering van het nachthok op. Als nu het hok zijn schoonmaakbeurt minstens om de drie dagen heeft ondergaan, klopt men tegen het zakje *en fijne kalkwolken verspreiden zich in het rond en de kalkdeeltjes dringen door tot in alle naden en voegen. Zout moet ook niet vergeten worden, het werkt mee tot het smakelijk maken van het voer, maar zeer klein kwantum, want het vogel lichaam is zeer gevoelig voor de wer king van zout. Daarom mag men er steeds tegen waken dat zoute kost, in welken vorm dan pok, buiten het bereik der kippen blijft. Nemen we aan een hoeveelheid zachtvoer voor tien groote kippen, dan mag daar niet meer in dan de oplossing in water van tien gram keukenzout. Peper en aanverwante kruiderijen deugen niet voor ons pluimvee. Het is te prikkelend in de maag en verhoogt onmogelijk de lichaamswarmte, evenmin is het aandrij vend tot den leg, noch tot broedsch worden. Mosterd, mits volkomen onbedorven, is daarentegen niet te verwerpen. De hoeveel heid in het zachtvoer voor tien kippen mag niet meer zijn dan een schraal theelepeltje. IJzer in het drinkwater is goed, want het vormt een der bestanddeelen van het bloed en doodt de ziektekiemen, die soms in het drinkwater aanwezig kunnen zijn. Die frisch leidingwater aan zijn dieren geeft, heeft een voorrecht boven anderen, die hun dieren water uit putten en slooten moeten voorzetten. VOOR VRUDAG 27 JULI Hilversum, 1060 M. 12.30—2.00: Lunchmuziek door het Trio Groeneveld 5.307.15: Concert door het omroeporkest Margaretha BlitzDitmar, zang 7.15 7.45: Boekbespreking door D. Hans: Over de Krant, van W. N. v. d. Horst 8.15: Aan sluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Concert o. 1. v. prof. G. Schneevoigt Sam Swaap, viool. In de pauze een praatje over de telefoon, door H. G. Pater, hoofd der pers dienst van P. T. T. 10.30: Persber. Hnizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30: KRO. Lunchmuziek door het Trio „Winkels" 4.00—5.00: NCRV. Gra- mofoonmuziek 5.006,45: Concert Me vrouw R. A- v. d. HorstBleekerode, piano, H, v, d. Horst Jr., cello, H. Hermann, viool 7.007.30: KRO. Gramofoonmuziek 7.30: VPRO-uitzending. H. Ehrenfeldt, fluit L. Wijngaarden, viool, F. Belinfante, cello, H. Troostwijk, piano. Sprs.: Ir. F. Eyken: De Olympische Spelen, M. Beversluis: Moderne dichtkunst (Het leven in droon). Declamaties door M. Beversluis. Daarna persber. DaVentry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: So naten voor cello en piano 12.50: Orgel concert 1.202.20: Orkestconcert 4.20 Orkestconcert 5.20: Tuinpraatje 6.35: Kinderuurtje 6 20: Orkestconcert 6.50: Nieuwsber. 7.05: Orkestconcert 7.20: Cinema-praatje 7.35: H. Heyner, bariton 7.45: Lezing: The Universities 8.05: 9.20: Nieuwsber. 9.35: Causerie 9.50: Nieuwsber. 9.55: Concert door da militaire kapel. R. Goodacre, alt, M. Sto- tesbury, viool. Militaire kapel 11.05: Een verrassing 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2,10: Orkestconcert 4.05—5.05: Concert. Orkest en A. Locatelli, viool, Mme, Pair Seailles, piano, L. Radisse, cello 8.50 11.20: Orkestconcert. Mme. Panthes, piano. Langenberg, 469 M. 1.252 50Orkest- concert 6.207.15: Kamermuziek 8.35 Concert door de Ver. van voormalige mi litaire muzikanten. De Bergische kwartet- ver. „Ohlings", Daarna tot 12.20 dansmu ziek. Kónigswnsterhausen, 1250 M. (Zeesenj 12.055.30: Lezingen 5.306.20: Or- kestconcert 6.208.05: Lezingen 8.50: Orkest o. 1. v. E. Mörike. C. Bronsgeest, ba riton. Hamborg, 395 M. 4.35: Concert. Trio, (piano, viool, cello) 6 20: Orkestconcert 8.20: „Snider Nörig", plat-Duitsche klucht van Schurek. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. 3.20: Klassiek concert L d. Kursaal Ostende 5.20: Gramofoon muziek 5.50: Trioconcert 6.507.50: Trioconcert 8.3010.35: Orkestconcert. HOLLAND—AFRIKA LUN. RIJPERKERK, 23 Juli van Lor. Marquez n. Beira. ALGENIB, thuisreis, 24 Juli te Lagos. VLIELAND, 24 Juli van Lagos n. Duala. ALKAID, arriv. 25 Juli te R.dam. RANDFONTEIN, 25 Juli van Duinkerken te Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOTD. SIANTAR, arriv. 25 Juli ts Rotterdam. SIBAJAK, thuisreis, 26 Juli te Marseille verwacht. TJERIMA1, thuisreis, 26 Juli bij Colombo verwacht. KEDOE, uitreis, 25 Juli van Suez. TAMBORA, uitreis, 25 Juli van Port Said. HOLLAND—AMERIKA-LUN. LEERDAM, 25 Juli van Rotterdam te Ant werpen. BURGERDIJK, 25 Juli van Rotterdam naar New York. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". SOEMBA, 24 Juli van Batavia naar A.dam. P.C. HOOFT, uitreis, 26 Juli te Genua ver wacht. ROTTERDAM ZUHJ-AMERIKA LIJN. WAALDIJK, arriv. 25 Juli te R.dam. ALCYONE, uireis, pass. 23 Juli Kaap Verd. Eilanden. ALHENA, uitreis, was 24 Juli 350 m. N. van Rio Janeiro. ALUDRA, thuisreis, 24 Juli van St. Vincent STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". CLAUCUS, Dairen naar Rotterdam, 22 Juli te Tientsin. HOLLAND—AUSTRALIE-LUN. t ABBEKERK, uitreis, 23 Juli te Adelaide. JAVA—PACIFIC LUN. DELI, 21 Juli van Los Angelos te Hongkong JAVA—NEW-YORK-LUN. BLOMMERSDIJK, 24 Juli van Sabang naar New York. TOSARI, 25 Juli van Port Said naar Java, DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALPHARD, arriv. 24 Juli te Villa Con stift, cion. AUGUSTtNA, 21 Juli van Soerabaja ny- Singapore. BARENDRECHT, 24 Juli van Novoro' naar Bremen. BERK, pass. 24 Juli Belle Isle, naar Queeo, stown. JOHANNA, 24 Juli van Nantes n. Poorten, haven. LEKHAVEN, 22 Juli van Norfolk n. Bremen MAASHAVEN, arriv. 24 Juli te Kirkenay, PARKHAVEN, 24 Juli van Baltimore nan Mobile. SCHIE, pass. 25 Juli Brunsbuttel naar Rol, terdam. WAALHAVEN, 24 Juli van Kirkenaes nu. Zaandam. WIELDRECHT, pass. 24 Juli Oran, ny, Novorossisk. KANTONGERECHT TE ALPHEN a. d. RUS, Woensdag werd bij vonnis van den kan tonrechter-pls.v. mr. J. C. Smit alhier, de veehandelaar W. v. d. W. die Vrijdag j.l terecht had gestaan terzake wegens het ver, voeren van besmet vee vrijgesproken. D( eisch van den ambtenaar van het O. M. waj f. 25 subs. 10 dagen. Voorts werd van verdere rechtsvervol, ging ontslagen Ph. v. B. te Leiden die even, eens Vrijdag j.l. terechtstond wegens over, treding der trekhondenwet, in welke zaai de ambtenaar tot vrijspraak had geconclu, deerd. HISTORISCHE ANECD0TEN. Koning Eudard VII had een groote ven zameling wandelstokken; meer dan 2000, Het meest was hij gehecht aan den stok, dien zijn moeder Koningin Victoria, de laaU ste dagen van haar leven gebruikte. Diq eenvoudige stok, was een eiken tak, ge-» sneden uit bet Kreupelhout, waarachttf Karei II een schuilplaats zocht, nadat hij door Cromwell bij Worcester was verslagen, Blasco Ibanez was een groot redenaar, die zijn gehoor wist te boeien en die plach< te spreken in vlammende bewoordingen met heftige gebaren. Anatole France, die den romancier eens op diens veelbesproken rtis door Zuid-Amerika had ontmoet, zeide hem, nadat hij een lezing van hem had bijgewoond: Ik versta geen woord Spaansch maar ik heb u volkomen begrepenI Koning Oscar van Zweden, die een zeef democratisch vorst was, zat eens te Hom< burg in een koffiehuis aan een tafeltje en knoopte een gesprek aan met andere be- zoekers. Een dier heeren was een vurig republikein, die met groote vaardigheid ijverde voor zijn beginselen en ten slotte den deftigen vreemdeling de vraag stelde* of hij ook niet den republikeinschen regee- ringsvorm beter vond, dan het koningschap, Ach weet u, antwoordde de koning, ii kan er eigenlijk niet goed over oordeele; want ik ben zelf koning van beroep. Een aardige anecdote wordt verteld van Halévy en Rossini. Eens ging een orgel draaier juist onder het raam van Rossini staan en begon zoo slecht mogelijk een fantasie uit „Wilhelm Teil" te spelen. Ra zend van woede over de verminking van zijn werk, wierp de componist hem een geldstuk toe en verzocht hem dringend er gens anders de menschen te gaan vervelen* Plots kwam hij op een luraineusen inval Kunt ge „La Juive" van Halévy ook' afdraaien, vroeg hij. Natuurlijk. Goed hier hebt ge nog wat geld, maaï dan moet ge dadelijk naar Halévy's woning gaan en onder zijn venster een stuk uit de opera spelen. Dat kan ik niet doen, meneer Rossini, antwoordde de beleefde orgeldraaier, want meneer Halévy heeft mij juist hierheen ge* stuur cL Het record ïn het oprichten van dabladed is geslagen door D. F. Shriner te Dayton (Ver. St.). Hij heeft niet minder dan 86 bladen opgericht, waarvan er nog ongeveef 30 bestaan. Shriner begon als jongen op een courant tenzetterij Hij wist door ijver en oplettend heid vooruit te komen en paste op advies van zijn vriend den vermaarden Sam Pike, diens methode toe, een dagblad op te richten in een kleine stad waar nog geen courant bestond en deze daarna als ze goed ging te verkoopen. Zoo heeft hij 36 couranten opgericht. Later stond hij zelf aan het hoofd eenef groote drukkerij te Dayton. J. N., te S. U wee't dus al, dat kippen, die te vet zijn, windeieren leggen. Velen 19 dit nog niet duidelijk. Wanneer wij dug aannemen, dat ze inderdaad niet te vet zijn, kunnen we vervolgens afwijkingen van het leg-apparaat uitschakelen, omdat in dit geval alle kippen aan het euvel mank gaan. En dan moeten we het toch heusch in de kólk zoeken. WM voor kalk krijgen ze? Toch niet van bijv. plafond-afval? Dat is ni. in hoofdzaak gips. Phosphorzure voederkalk? Voor de vorming van eierschalen hebben de hoenders koolzure kalk noodig en die vindt men in jong groenvoer en in natuur- krijt. Wanneer men bij een drogist fijn geraas len natuurkrijt koopt en mengt daarvan een eetlepel per 10 kippen door het meel- voer, dan zal in de meeste gevallen da' kwaal overgaan. J. H., te L. Tusschen 8 uur des na middags en 6 uur des voormiddags mag daar niet gearbeid worden. Wend u tot het Hoofd van de Arbeidt inspectie in het 11de district. 3-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10