M5J> Kern-Zoolleder ojenpïrirna UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. „De Centrale", Haarl.str. 74 ALPHEN. gemeenteraad. Beslissing omtrent aan schaffing van een sproeiwagen aangehouden tot bij de behandeling van de gem.-begrooting 1929 Aanleg van een plantsoen in „Ha- zeveld" goedgekeurd Voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot stichting van een openbaar slachthuis aangenomen. Voorzitter burgemeester Lovink. Met ken nisgeving afwezig de leden C. Koren en P. van Dijk. De notulen worden, behoudens een kleine wijziging, op verzoek van den heer Ten Cate Brouwer, onveranderd goed gekeurd. Door Ged. Staten zijn goedgekeurd diverse, in de vorige vergadering genomen, besluiten, benevens de gemeenterekening over 1926. Van de muziekvereeniging „Ex celsior" te Aarlanderveen, is een schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de Vereeniging haar verzoek om de beschik king te mogen hebben over een schoollo kaal voor het houden van repetities, intrekt. Naar aanleiding van een door het raadslid den heer Van 'tRiet gestelde vraag betref fende de wenschelijkheid om gemeente- eigendommen tegen stormschade te verzeke ren, antwoorden B. en W., dat zij een on derzoek daaromtrent hebben ingesteld. Zij achten het echter niet gewenscht, een der gelijke verzekering te sluiten, gezien de vrij hooge premie, die ongeveer f.600 per jaar zou bedragen. Verzoek van den heer J. C. Baart om ont slag als lid van de Commissie voor het Lager Onderwijs. B. en W. stellen voor eer vol ontslag te verleenen. Aldus besloten. Rekening over 1927 van de Gezondheids commissie. Rekening over 1927 van de Christelijke H. B. S. B. en W. stellen voor deze beide stukken goed te keuren en de subsidie voor de Chr. H. B. S. over 1928 te bepalen op f. 3589.43. Conform besloten. Hierna gaat men over tot afwerking van de agenda. De gemeente-rekening over het dienstjaar 1927 wordt als volgt vastgesteld: gewone dienst ontvangsten f. 7-13.957.76. Uitgaven f. 664.190.92. Batig saldo f. 79.766.84. Kapitaal-dienst: ontvangsten f. 173.962.03. Uitgaven f. 102.191.19Va. Batig slot L71.770.83V2. 1. Voorstel van B. en W. lot het bènoe- men van een waarnemend gemeente-ont vanger. B. en W. stellen den Raad voor om naar aanleiding der ongesteldheid van den ont vangen, den heer W. G. A. Herbig. 1ste commies ter gemeente-secretarie (afd. finan ciën) te benoemen tot waarnemend ontvan ger. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. De heer Herbig wordt vervolgen^ beêedigd en zegt den Raad dank voor de benoeming. 2. Voorstel van B. en W. tot opheffing van de onbewoonbaarverklaring van perceel Slcekterweg 118. Aan het perceel zijn diverse verbeteringen aangebracht, waardoor het thans weder in bewoonbaren staat verkeert. De Gezond heidscommissie adviseert de onbewoonbaar- verklaring op te heffen. Het voorstel wordt z. h. st aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het adres van de Vereeniging van den Handeldrijvenden en Industrieelen Mid denstand voor Alphen aan den Rijn en Om streken, houdende verzoek om over te gaan tot aanschaffing van een sproeiwagen. B. en W. zijn van meening dat het ge wenscht is om een sproeiwagen aan te schaffen, echter niet voor een paarden- traclie, aangezien deze wel goedkooper bij aankoop, maar veel kostbaarder in exploi tatie is. Zij stellen den Raad voor, bij de be handeling van de begrooting voor 1929 een beslissing te nemen omtrent de aanschaf fing van een auto-sproeiwagen, met los bo- venstel; zoodat op hét onderstel een bak geplaatst kan worden en de chassis dus ook voor vrachtwagen i9 te benutten. Zeer bijzondere gevallen uitgezonderd is Het ongewenscht omtrent nieuwe uitgaven te beslissen in den loop van het begrooting^- jaar; reden waarom B. en W. voorstellen, deze aangelegenheid bij de begrooting voor 1929 te behandelen. De heer ten Cate-Brouwer constateert, dat aangezien niemand het wóórd wenscht, de leden blijkbaar allen voorstander zijn van de plannen van B. en W. De auto sproeiwagen zal er dus wel komen. De heer Herngreen heeft nog geen zeker- Heid dat de sproeiwagen er komt. Als hij nu voor het voorstel van B. en W. stemt, acht hij zich daarom niet gebonden later deze post op de begrooting goed te keuren. Er is, z. i. nu slechts een voorstel om later deze aangelegenheid te behandelen. Niets meer en niets minder. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot de oprichting van een openbaar slachthuis. Na een grondig onderzoek zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat een dergelijke inrichting voor onze gemeente niet nood zakelijk geacht kan worden, en dat de kosten, verbonden aan de stichting en exploitatie van een centrale slachtplaats voor onze gemeente veel te hoog zijn. Omdat de nood- slachtplaats aan de Aarkade niet aan be hoorlijke eischen voldoet, zijn binnenkort voorstellen van B. en W. te verwachten, betreffende den bouw van een eenvoudige noodslachtplaats, waarvoor de kosten onge veer f. 17.000 zullen bedragen. In verband met dit voorstel van B. en W. is er een schrijven ingekomen van de beeren Gesman en Zoetemeyer, aannemers» RECLAME. 2250 alhier, waarin zij een aanbieding doen om voor een bedrag van f. 51.000 een openbaar Slachthuis te bouwen, dat aan de eischen voldoet. De heer Ten CateBrouwer vraagt, waar om B. en W., die aanvankelijk voorstanders waren van den bouw, thans met dit voorstel komen. Het bedrag voor grondaankoop van f. L8.000 is veel te hoog. De gemeente heeft ook nog wei grond, die in plaats van f.8 per vierk. Meter, tachtig cent heeft ge kost. Als men geen openbaar slachthuis bouwt, dan zijn we genoodzaakt om een noodslachtplaats te bouwen. Spr. acht den bouw van een centrale slachtplaats dringend gewenscht, in het belang der volksgezond heid. De heer Den Hertog betoogt, dat ook öe landbouwers belang hebben bg de stich ting, in verband met de noodslachtingen. De heer Den Ouden zegt, dat men bij vroegere berekening tot een jaarlgksch te kort van f. 3500 kwam. Bij deze plannen is dit f. 6000 per jaar. Spr. vindt deze berekeningen niet juist. Met betrekking tot het adres van de aannemers Gesman en Zoetemeyer zegt spr., dat dit aanbod voor- deelig lijkt, maar bij nauwkeurige bespre kingen zal dit anders blijken te zijn. De heer Herngreen is altijd tegenstander geweest van slachthuisbouw. Het verheugt spr., dat B. en W. met dit voorstel komen. De voorzitter beantwoordt de sprekers. B. en \V. zijn niet plotseling van idee veranderd zonder grondige aanleiding. Uit de gehouden onderzoekingen is gebleken, dat hier niet de minste kans is op export- slachtingen. Zonder deze zien B. en W. in, dat een centrale slachtplaats nooit rendabel is te maken. Gezien den financieelen toe- stanc der gemeente, kunnen B. en W. nu geen vrijheid vinden om over te gaan tot stichting van een inrichting, die de ge meente jaarljjks 6 mille zal kosten. De heer De Wolf bepleit stichting van een abattoir in het belang der volksgezond heid. Na langdurige discussie's, waaruit blijkt, dat men wel venvacht, dat de slagers zelf een centrale slachtplaats zullen stichten, wordt het voorstel van B. en W. met 123 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Wolf, Den Ouden en Ten CateBrouwer. 5. Misive van den Voorzitter van het Col lege van Ged. Staten houdende opmerkin gen inzake de verordening op de heffing en invordering van eene belasting op tooneel- vertooningen en andere vermakelijkheden, met voorstel van B. en W. In de verordening tot heffing van een belasting op vermakelijkheden, welke in de vergadering van 8 Juni 1.1. is vastgesteld, moeten eenige wijzigingen aangebracht worden. Zulks naar aanleiding van een des betreffend schrijven van den voorz. \an het College van Ged. Staten. Het betreft eenige, niet zeer belangrijke veranderingen. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. inzake het be roep van B Russchenberg, tegen het besluit van B. en W. dd. 21 Mei 1928 waarbij hein eene bouwvergunning is geweigerd. B. en W. stellen den Raad voor, afwij zend te beschikken op het adres van B. Russchenberg, Nieuwstraat alhier, inhou dende beroep tegen de beslissing van B. en W. waarbij hem geweigerd is, vergunning voor den bouw van een woonhuis aan de Nieuwesloot alhier. Deze weigering is ge grond op het feit. dat bedoelde weg (de Nieuwesloot) niet voorkomt op den legger van wegen en voetpaden, doch slechts een smalle landweg is met een kennelijk parti culier karakter. Art 22 der Bouw- en Wo ningverordening verbiedt aan dergelijke wegep te bouwen. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van het Reglement van orde voor de Com missie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een strook grond van het woon wagen terrein aan J. Drenth alhier. De bewoner van de boerderij achler het Woonwagenkamp, de he<er J. H. Drenth. ondervindt van de nabijheid van genoemd kamp en van de Woonwagenbewoners zeer veel ongemakken. Naar aanleiding daarvan verzoekt hij. om hem te verhuren een strook grond van het woonwagcnlerrein ter breedte van 10 Meter, ton einde zoodoende wat meer tusschenruimte te krijgen tusschen genoemd terrein en zijn eigendom. Tevens verzoekt hij de afrastering ter plaatse voor rekening van de Gemeente te doen herstellen. B. en W. stellen voor, om dit verzoek toe te staan en de huurprijs te bepalen op f. 1 per jaar. aangezien het pen strook grond betreft waar van de huurder verder geen enkel profijt kan trekken. De heer Ruling vraagt of het niet beter zou zijn om daar een sloot le graven. Een afrastering is voor dat „Sportvolkje" dat in het Kamp vertoeft geten beletsel. Daar wip pen ze wel overheen. Weth. van Leeuwen acht een goed hek voldoende. Het hek wat er stond was zeer slecht. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot verkoop van r en perceel bouwgrond aan A.'C. Rietveld te IJsselstein. Z li. st. aangenomen. 10. Idem aan H. Oudenes alhier. Z. h. st. aangenomen. 11. Idem aan C. de Jeu alhier. Z. h. st. aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. inzake den aanleg van plantsoen en straten in „Haze- veld" en vaststelling van bouwgrondprijzen. Met betrekking lot het bouwplan in „Ha- zeveld" stellen B. en W den Raad voor, ter plaatse een plantsoen te stichten. De kosten hiervoor zijn geraamd op f. 8000, welke uitgaaf ten laste van het grondbe drijf komt. Na de inrichting neemt de ge meente kosteloos den grond en het plan'- soen over en komt het onderhoud ten laste van de gemeente. Verder een voorstel om de grondprijzen voor enkele perceelen te verhoogen met f. 2 per vierk. Meter en be schikbaarstelling van een crediet ad. f. 61.500 voor aanleg van plantsoen en straten. Na langdurige discussies is het voorstel van B. en W. aangenomen. Alleen met be trekking tot den grondprijs van eenige per ceelen grond in de Zaalbergstraat is den Raad niet met het voorstel van B. en W. medegegaan. De prijs hiervoor is onver anderd vastgesteld Het voorstel werd met algemeene stem men op die van den heer de Wolf na. die blijkens mededeeling bij de rondvraag bij vergissing tegen stemde. 13. Voorstel van B. en W. lot verkoop van een perceel bouwgrond aan de N.V. Gemeenschappelijk Grond- en Huizenbezit alhier. Z.h.st. aangenomen. 14. Idem aan K. Tolk qq. alhier. Z.h.st. aangenomen. 15. Idem aan K. van der Stouwe alhier. Z.h.st. aangenomen. 16. Idem aan W van der Helm q.q. alhier. Z.h.st. aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een prijs voor de, ter gelegenheid van de Alphensche Winkel week, te houden etalage-wedstrijd van 17 tot en met 23 October. B. en W. stellen voor een bedrag van f.50 voor dit doel beschikbaar te stellen. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. inzake ot verbetering en overname door de gemeente van de Van Reedestraat B. en W. stellen voor, de Van Reede straat, nadat die straat overeenkomstig door hen te stellen eischen, zal zijn ver beterd, over te nemen voor een bedrag van f. 1. Teneinde de eigenaren tegemoet te ko men in de kosten van verbetering, willen zij ter beschikking stellen een partij ge bruikte klinkers, trottoirbanden en trottoir- kolken, tot een gezamenlijke waarde van f 500. Verder stellen B. en W. voor, oï»\ aan deze personen een renteloos voorschot te verleenen van in totaal f. 775, af te los sen binnen twee jaar. B. en W. willen de eigenaren in zooverre tegemoet komen, om dat het zeer gewenscht is. dat bedoelde straat in eigendom en beheer der gemeente komt Het voorstel wordt zendór discussie of z.h.st aangenomen. 19. Wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1928. Z.h.st. aangenomen. 20. Benoeming van twee leden van het Algemeen Armbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren H. Haring en W. Kwakernaak. Aanbevolen worden: in de vacaturc-IIaring de heeren H. Haring en J Eijkolenboom, in de vacature-Kwaker- raak: de heeren: W. Kwakernaak en D. Visser. Uitgebracht 1 blanco stem. De overigen op de heeren II. Haring en W. Kwakernaan. Deze zijn dus beide herkozen. De heer ten CateBrouwer vraagt af schrift van het schrijven dat B. en W. aan liet Bestuur van ..Alphensch Zwembad" zouden doen toekomen, omtrent diverse op en aanmerkingen, die in de vorige Raads vergadering zijn gemaakt, betreffende de exploitatie van het Badhuis. De Voorz. zegt dat de he'er ten Cate Brouwer hiervan een afschrift zal ontvan gen. Tenslotte vraagt de heer Bergshoef of het niet beter is om de besproeiing van straten met brandslangen achterwege te laten. Het verkeer ondervond hiervan zeer veel hinder terwijl bij vele winkeliers de ruilen bespetterd, waren. De Voorz. zegt toe dat het bij deze enkele maal zal blijven. De open bare Raadsvergadering wordt hierop ge sloten, waarna den Raad in geheime zitting overgaat. De busjes van de hulpvereeniging van den Gereformeerden zendingsbond hebben over het 2e kwartaal 1928 opgebracht f. 170.27. Gisteravond gaf de christelijke muziek vereeniging „Arti et Re'ligioni" haar le con cert in de muziektent aan de Stationsstraat alhier. Vanwege het prachtige weder was de belangstelling voor dit concert zeer groot. Mej. R J. de Jeu alhier slaagde voor het examen nuttige handwerken. BODEGRAVEN. Ds. Pott, die verleden week bedankte voor hel beroep naar Rotterdam, ontvins nu een beroep naar de Ned.-Herv. Kerk te Hoo ge veen. De heer P. van Nes Czn., thans inspec teur van het L. O. te Nijkerk heeft Maandag onze gemeente metterwoon verlaten. Een tiental jaren heeft deze, eerst als school opziener te Gouda, toen als inspecteur te Gorcum, in onze gemeente gewoond en daar op zeer verschillend gebied een lei dende positie ingenomen. Op de nieuwe Markt werd Zaterdag avond een openluchtsamenkomst georgani seerd door de ..Maranatha-Evangelisatie" al hier. Gesproken werd door den heer Kloots van Gouda over „Het Nieuwe Leven" en door den heer J. Timmer, alhier. Het orgel der Evangelisatie te Gouda was aanwezig. Naar wij vernemen is de toestand van den heer V. die door het ongeval op de Noordzijde ernstig verwond werd, thans redelijk wel. Het been is aan twee plaatsen gezet, terwijl het schoudergewricht weer in de kom is gebracht. Men koestert hoop op volledig herstel. Woensdag 1 Augustus zal een Openbare Gemeenteraadsvergadering worden gehouden BOSKOOP. Boskoop op de Nenyto. Van heden tot en met Zaterdag 28 dezer zal in Hal B op de Nederlandsche Nijver- heidstentoonstelling 1928 (internationaal) te Rotterdam, de Boskoopsche Rozententoon- stelling worden gehouden. Het programma voor deze met groole zorg samengestelde tentoonstelling vermeldt: het grootste sorti ment huitenrozen. uitmuntend door kwali teit: het mooiste sortiment buitenrozen, met stelen van minstens 20 c.M.. het grootste sortiment rozen sedert 1925 in den handel. de mooiste groepen oranje, roode en rose po- lyantha-rozen, takken of in pot-, de mooiste nieuwe roos, nog niet in den handel, min stens 3 bloemen; de mooiste groep rozen, vrije inzending; de mooiste nieuwe po- lyantha-roos, minstens 3 takken, nog niet in den handel; de mooiste nieuwe klimroos, r.og niet in den handel; dc mooiste vaas bloemen, onverschillig welke soort (geen rozen). HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. de Groot. gcb. v. d. Poel, dochter. Overleden: And. van der Werf, 67 jaar, echtg. van C. van der Meer. Gehuwd- A. van Luyk 23 jaar en W. Versteeg, 26 jaar. Mej. P. C Buitenhuis Ddr. alhier is geslaagd te 's-Gravenhage voor dip. Coslumière. KOUDEKERK. Mej. C. Wille alhier slaagde voor het examen nuttige handwerken. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Lobbetje, d. van J. Appel en F. de Boer Frans Dompeling. z en Maria, d. van T. v. d. Meij en M. P. Reijneveld. De loting voor den dienstplicht lichting 1929 voor deze1 gemeente zal plaats hebben op Woensdag 8 Augustus a.s. in de Stads gehoorzaal te Leiden. De bewoners van de voormalige Mid denstraat. thans op verzoek van deze be woners herdoopt in dr. van Rijnstraat, wer den dezer dagen verrast, doordat bij elk ge zin een flcsch grenadine-limonade werd thuisbezorgt; wat in deze warme dagen wel kom was. Vermoedelijk is dit ee'n uiting van dank van de laatste afstammeling van dr. W. P. van Rhijn, voor een 30-tal jaren terug, praktiseerend geneesheer alhier, op wiens voormalig eigendom, gc-nocmde straat is gelegen. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Klazina, d. van J. van der Zwaan en W. van der Voorn Simon Henricus. z. van J. van der Meer en C. Eber- hart Catharina Francina. d. van K. de Rooij en Tjettje Maria Catharina de Vries*. Overleden; Antonie Lankhaar, echtgenoot van Jcnneke Maria Verbeek, oud 58 jaar. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat ter bestrijding van hooibroei voor de ingezetenen gratis een brandijzer ten gebruike wordt gesteld. Dengenen dip hiervan gebruik willen maken, gelieve zich te'wenden tot den Hoold- brandmeester. den heer C. Kroon alhier. De loting voor den Dienstplicht zal voor deze Gemeente gehouden worden op Maandag 6 Augustus aanslaande des voorm. 11.20. in het Gemeentelijk Vereenigings- lokaal naast het Raadhuis te Woubrugge. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. v. J. Oskam en J. Kriege Adrianus Marinus, z. v M. Hof man cnT. E. Palsgraaf Jacob, z. v. P. Schellingerhout en H. J. Crone Johan, z. v. J. Appel en A. W. Vermeij Jan, z v. L. A. Rehorst en L. de Mik Cor nells Jacobus z. v. St. H. de Booij en N. Oskam. De heer H. Galama alhier heeft een bedrag van f. 200 geschonken aan de plaat selijke Vereen, tot Bestrijding der T.B.C., ter gemoetkoming in de korten van aan schaffing van een Röntgen-apparaat. De heer G. F. Clausing alhier slaagde in Den Haag voor de akte Handels kennis L. O. RECLAME. AALSMEER. Ongeluk bij het zwemmen. De militair B. d. B., afkomstig uit Xaar- den kwam nabij Aalsmeer bij het zwem men, terwijl hij van den kant dook, zoo danig met liet hoofd op den grond terecht, dat zijn nekwervels vrij ernstig gekneusd werden. Hij word naar het militair hospi taal te Utrecht overgebracht. HILLEGOM. Tijdens of aan het einde van den cursus 19271928 slaagden van de Chr. Burgerschool de leerlingen: H. Groene- wegen voor het admissie-cxamen van den Chr. H.B.S te Zelten; H. J. Ilylkema en J. Telkamp voor hel adnussie-examen van het Lyceum te Haarlem; A. J. van Daalen voor het admissie-examen voor de 2e ki. van den Da Costa-Kweekschool te Haar lem; terwijl het getuigschrift der Chr. Bur gerschool werd uitgereikt aan; N. Hollan der en A. v. d. Wal; cn het diploma der Chr. Burgerschool aan: A. J. van Daalen, N. E. Daling, C. Vis en A. A. A. van Wi- veren; A. J. van Daalen behaalde tevens het M.U.L.O.-diploma A. Op 2 Augustus zal er in de Geref. Kerk een kerkconcert gegeven worden door Mej. van Teylingen (sopraan) den heer Douwe Draaisma (viool) en den heer C. J. de Koning (orgel). Naar wij vernemen, wordt overwogen de brandweer van rookmaskers te voorzien. Er is reeds een keer gedemonstreerd met een proef-exemplaar. De laatste brand zal vermoedelijk den doorslag geven, om tot aanschaffing over fe gaan Een vraag 1», of de brandweer voorzien behoort te zijn van een apparaat om te trachten onder broken ademhaling weer op te wekken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het SL Willebrorduscollege gesloten. Het is dan eindelijk een feil geworden. Het St Willebrorduscollege is gesloten. Zaterdag, Zondag en gisteren is er een réunie geweest van oud-leerlingen waaraan circa 250 personen deelnamen. verkrijgbaar bij alle erkende ruwielhandelaren 3098 Zondag was de groote dag. Dien dag wer den verschillende Missiën gecelebreerd die inlusschen reeds door 400 réunislen wer den bijgewoond. Om 12 uur was er een drukbezochte receptie, waarbij o.a. oud minister prof. mr. Aalberse, prof. dr. Barge en eenige Kamer- en Statenleden werden opgemerkt. Pater Kcysers voerde het eerst het woord, De tweede spr. was Staatsraad mr. dr. G. baron van Hugenpoth tot Aerdt die den tolk was der senioren. Prof. Aalberse sprak vervolgens een kort woord, cn deelde mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, le benoemen tot Officier in de Oranje Nassau Orde J. II. Keysers. den rector van het R. K. Gymna sium van het St. Willebrordus-Cullege; levens deelde spr. mede dat II. M. heeft toe gekend de bronzen eere-medaille dier Orde aan den heer D. Duivenvoorde, bediende bij het St. Willebrordus-Collegc. Met luide toejuiehtingen werden deze mededeelingen ontvangen. Tenslotte voerden nog hel woord, mr. P. Loeff namens de juniores en de Pater Pro vinciaal H. Kitselaar. Gisteren haalden de reünisten nog eens hun hart op aan de oude Katwijksche Volks spelen. KATWIJK AAN ZEE. Onze dorpsgenoot, de heer P. C. Soete- man, die dezer dagen het einddiploma Boekhouden „Kennis is Macht" behaalde, slaagde eveneens te Den Haag voor not „Mercurius" diploma boekhouden. De heer A. Lens, van hier, werd aan gesteld tot administrateur bij het wapen der Infanterie te Breda. Gevonden voorwerpen, waarover eiken werkdag inlichtingen verkregen kunnen worden aan het bureau van politie alhier. Een heerenrijwiel, een badhanddoek, een badschoen, een blauw kindermanteltje, oen bruin kindcrschoenlje en een rozenkrans. NOORDWIJK. Ernstige aanrijding. Gisterenavond te ongeveer halftien is de heer L. v. d. H. van hier, onder Piet Gijzen brug door een vrachtauto aangereden. De aangeredene, die per fiets huiswaarts keer de, moest uitwijken voor een tweetal auto's welke elkander wilden passeeren, hierbij werd de heer H. die geheel rechts van den weg reed, door een der auto's gegrepen, waarbij hij onder dit voertuig terecht kwam. Dc getroffene werd door toegeschoten hulp spoedig uit zijn benarde positie bevrijd en klaagde over inwendige pijnen. Dr. Visser spoedig ter plaatse, verleende de eerste ge neeskundige hulp en heeft de getroffene in zijn auto huiswaarts vervoerd. Tegen den bestuurder der auto werd proce# verbaal opgemaakt. Bij de controle van de Arbeidswet al hier heeft de politie verschillende bezorgers van dagbladen geverbaliseerd, wegens het laten bezorgen deze dagbladen door leer plichtige kinderen. NOORDWIJK-BINNEN. De heer v. d. P., tijd logeerende al hier. die zijn rijwiel onbeheerd voor de Kath. kerk liet staan, deed bij de politie aangifte dat zijn rijwiel was ontvreemd. Op den Heerenweg geraakte een auto tijdens het rijden in brand. De chauffeur wist den brand met zand te blusschen. Ver zekering dekt de schade. NOORD WUKERHOUT. In de uitgestrekte duingronden van Baron van Hardenbroek gelegen nabij den Zilkerweg, brak een hevige duinbrand uit. Verscheiden II.A. zijn reeds verbrand. Het vuur smeult nog steeds door. Het 25-jarig bestaan der Coöperatieve Boerenleenbank zal alhier op grootsche wijze herdacht worden en wel op 25 en 26 Sept. a.s. De feestcommissie is reeds in volle actie met het uitwerken der plannen. Ook dames worden uitgenoodigd. RECLAME. 3925 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7