HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. S. G. J. DE GROOT HOLLANDSCHE WAFELEN VERKRIJGBAAR Verhagen's Parijsche Wafels LEDERHOLZ-KOFFERS DAGBLAD, Vrijdag 20 Juli 1928 69^ Jaargang LEIDSCH Een schitterend geslaagd hippisch feest. 12000 TOESCHOUWERS. Ritmeester Colenhrander wint het Springconcours. Derde Blad No. 20966 BANKETBAKKERIJ VAN TONGEREN v.h. APPELO Vanaf Zaterdag 21 Juli REPARATIE-INRICHTING. RADIO-PROGRAMMA. Transpireerende Voeten FEUILLETON. HET AMULET. Ritmeester A. COLENBRANDER. RECLAME. 3698 Haven 38b Hoogewoerd 45-47 Breestraat 103 Telefoon 125 Gisteren ■werd het 19e concours-hippique ran de vereeniging „Vooruit" ter bevorde ring van de paardenfokkerij in Haarlemmer meer, onder begunstiging van prachtig weder voortgazet en geëindigd. Het geheel had een schitterend verloop en dwong ieders bewondering af. In de eerste plaats moeten we een begane vergissing herstellen met betrekking tot het groote springconcours. Er was gisteren abusievelijk medegedeeld, dat majoor C. M. van Bjoernsterna, uit Stockholm, was over gekomen om den grooten beker van Hoofd dorp te verdedigen, hetgeen op een mis verstand berustte, want hjj had wel in geschreven, maar was niet verschenen. Ook in de verwachting, dat hjj mogeljjk nog per vliegmachine zou komen, bleef men teleurgesteld. De Ministers van Binnen- en Buitenland- sche Zaken en de Fransche Gezant waren verhinderd het concours bjj te wonen. De Minister van Oorlog was in de loge gezeten naast den waarnemend Commissaris der Koningin in deze provincie, jhr. mr. D. E. van Lennep, terwjjl verschillende militaire en andere autoriteiten onder da aanwezigen werden opgemerkt De uitslagen van de overige nummers van het program volgen hieronder: No. 4. Eenspannen, luxe tnigpaard open klasse, 1.55 Mb. en daarboven (internation.) RECLAME. BLIJVEN ALTIJD WELKOM! 1219 le pr. Gebr. v. 3. Haar, te Zeist, met Denny brook Squire; 2e pr. Gebr. v. d. Haar, te Zeist, met Fascination; 3e pr. H. F. Bultman, te Heemstede, met Bingley Victor; 4e pr. A. v. d. Koppel, te Zeisl^, met Orchid; eerv. verm. Dra Drory de Perez, te Voorst, met Beele's Philippina; eerv. verm. J. F. Vos, te Den Haag, met Gentle man Horace. No. 5. Eenspannen, landbonwtnigpaard, gereden door echtgenooten of dochters van landbouwers boven de 15 jaren. le pr. P. v. d. Touw, te Den Haag, met Dirk B.2e pr. D. v. d. Grift, te Eaaiu, met Junor; 3e pr. D. v. Wieringen, te Abbenes, met Fuldova; 4e pr. H. v. Rjjn Jzn., te Cothen, met Paul; 5e pr. H. F. Bultman, te Heemstede, met Wonder; eerv. verm. M. W. v. d. Schans, te Bovenkerk, met Grada III. No. 6. Handicap.springconcours, voor le den van Landelijke Rijvereenigingen, open voor alle klassen. le pr. W. Ottevanger te Gorcum met Le- pina; 2e pr. M. v. Wieringen te Nieuw-Ven nep met Ylandia; 3e pr. J. v. d. Hoek te Barendrecht met Marie I; 4e pr. W. v. d. Zwaan te Bovenkerk met Fiata, 5e pr. A. D. v. Buuren te Meeuwen met Kebina; 6e pr. P. Meerburg te Hoofddorp met Nelly; 7e pr. Chr. v. Wijk te Hoofddorp met Harry. No. 7. Voorrijden onder het zad^l van M. C. Merriën, 1928 gedekt door een M. G. Hengst, welke op Zaterdag 14 Juli de ver- richtingsproef voldoende hebben afgelegd. le pr. M. v. d. Schans te Bovenkerk met Grada; 2e pr. Wed. Bruijnis te Nieuw-Ven- nep met Jetta; 3e pr. B. Biesheuvel te Hout- rakpolder met Houtra; 4e pr. O. de Kok te Nieuw-Vennep met Itziba-, 5e pr. Joh. Co- lijn te Haarlemmermeer met Inzence; 6e pr. B Biesheuvel Azn. te Houtrakpolder met Iholante; 7e pr. 0. de Kok te Nieuw-Vennep met Floda; 8e pr. J. M. Knoop te Nieuw- Vennep met Lympha; 9e pr. P. v. Tol te Abbenes met Kwitina; 10e pr. A. Buurman te Hoofddorp met Julia, No. 8. Schoonste rijpaard, voorkenring volgens artikel 29 van het Centraal Comité in den voormiddag om 10.30 nnr (interna tionaal). a. voor licht gewicht: le pr. mevr. W. Rijkers te Wassenaar met Bonne Fille; 2e pr. Tattersall Manege te Scheveningen met Hassan; 3e pr. M. J. v. d. Velde te Scheveningen met N.N.; 4e pr. EH. Th. Kwast te Amsterdam met Wendy; b. voor zwaar gewicht: le pr. tevens medaille van Koningin- Moeder, Ad. Klebe te Rotterdam met Parsi- val; 2e pr. mevr. D. André de la Porte te Den Haag met Liliac; 3e pr. H. B. Gescher te Den Haag met Bodega; 4e pr. J. Dolle man te Vogelenzang met Douschke; 5e pr. R. J. Hiemstra te Den Haag met Hangka. No. 9. Eenspan fokmerriën, type land bonwtnigpaard, toebehoorende aan perso nen, wier hoofdbedrijf landbouw is. le pr. zilv. medaille van H. M. de Koningin- Moeder en Boerenleenbank te Hoofddorp. M. D. Noordzij te Rotterdam met Gardista; 2e pr. C. Bulk te Nieuw-Vennep met Kwa- sita; 3e pr. Jhr. Mr. Teding van Berkhout met Fijna L; 4e pr. D. van Wieringen te Abbenes met Lucia; 5e pr. Jac. Molenaar te Hoofddorp met Gerda; 6e. pr. wed. G. Bruijnis te Nieuw-Vennep met Jetta; 7e pr. J. v. d. Woude te Koekange met Gree. No. 10. Parade van landelijke rijvereeni gingen (met prijsuitreiking) welke deelge nomen hebben aan de dressuurproef-voor- afdeelingen (No. 4) waarvan de voorkenring Woensdag heeft plaats gevonden, le pr. „Kita Seneng" (Ons genoegen) te Nieuw- Vennep. Instructeur G. Slimmen; 2e pr. „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp, In structeur H. Lijsen; 3e pr. „De Amstel- ruiters" te Bovenkerk, Instructeur W. Slob. De Minister van Oorlog reikte aan den winnaar, Instructeur G. Slimmen persoon lijk de prijzen uit, zijnde de wisselbeker, uitgeloofd door den heer H. de Bruin Teng- bergen en de zilveren medaille van de Boerenleenbank te Hoofddorp. No. 11. Eenspannen landbonwtnigpaard in Nederland geboren, open klasse (heng sten en gedekte merriën uitgesloten), le pr. Wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep met Hendo; 2e pr. P. v. d. Touw te Den Haag met Dirk B.;_3e pr. G. Nijssen te Nieuw- Vennep met Womadam I; 4e pr. D. v. d. Grift te Baarn met Junor; Eerv. verm. H. J. van Rijn Jzn. te Cothen met Paul. No. 12 Wedstrijden landelijke rijvereeni gingen. a. Dressuurproef klasse B. voor landelijke ruiters, le pr. G. Petrie te Hoofddorp met Teddy (medaille van Z.K.H. Prins Hendrik); 2e pr. P. K. Kistemaker te Hoofddorp met Bertha; 3e pr. L. Griffioen te Bovenkerk met Els; 4e pr. Nel. van Tol te Nieuw- Vennep met Imitha; 5e pr. Mej. J. de Vlieger te Nieuw-Vennep met Fanly; 6e. pr. G. Claij te Hoofddorp met Cora; Eerv. Verm. A. Noordam te Bovenkerk met Catharina. b. Croote veelzijdigheidsproef voor lan delijke ruiters, bestaande nit Springcon cours B/, Dressuurproef Bterwijl de paar den tevens in de dressunrproef-voor-al- deelingen moeten hebben meegedaan, le pr. G Claij te Hoofddorp met Cora; 2e pr. P. Kistemaker te Hoofddorp met Bertha. c. Wedstrijd v. d. besten landelijken ruiter (voor jongeren tot 16 jaar.) le pr. J. v. d. Zwaan te Bovenkerk met Catharina; .2e pr. Mej. B. Knoop te Nieuw-Vennep met Floda; 3e prAdr. Nieuwenhuizen te Hoofddorp met Slappe Tinus. No. 12a. Kampioenschap om den zilveren wisselbeker, uitgeloofd door de Verz.-Maat- schappij „De Oude Zwolsche van 1813" te Den Haag. Winnaar jhr. mr. P. Teding van Berkhout te Heemstede met Fijna. No. 13, Eénspannen, lnse-tnigpaard, be neden 1.55 Meter (Internationaal), le pr. Mevr. Dre. A. Drory de Perez te Voorst met Beele's Winmoor King. 2e pr. Gebr. van den Haar le Zeist met My Dear. No. 14. Tweespannen landbouwtnigpaar- den, voor lnze-rijtnig. le pr. wed. Bruijnis en G. Nijssen te Nieuw-Vennep met Hendo en Madam; 2e pr. J. v. d. Woude te Koe kange met Giee en Jemmo; 3e pr. H. F. Bultman te Heemstede met Wonder en Lord Capenor; 4e pr. Jac. Molenaar te Hoofddorp met Elza en Gerda; 5e pr. P. v. d. Touw te Den Haag met Dirk B. en Elza; 6e pr. D. van Wieringen en jhr. M. Teding van Berk hout te Abbenes met Luchie en Fijna. No. 15. Kampioenschap tusschen de prijs- winners van de nummers 2, 5, 13 (interna tionaal). Winnaar Gebr. v. d. Haar te Zeist met Donnybrook Squire. No. 16. Voorstelling der Djiguiten Ko zakken. Dit nummer, waarvan men ook na het groote springconcours nog eens te genieten kreeg, was een ware attractie. De duizenden toeschouwers hebben naar hartelust genoten van de ongelooflijke en bewonderenswaar dige staaltjes van ruiterkunst, die door deze kozakken aan den dag werden gelegd. Ze werden dan ook telkens met een daverend applaus toegejuicht. Het is inderdaad een goede gedachte geweest van het bestuur van „Vooruit" om met dit kranige gezelschap een contract af te sluiten. No. 17. Tweespannen lnxe-tnigpaard, open klasse, boven 1.50 M. (internationaal), le pr. H. F. Bultman te Heemstede met Capenor Victor en Binley Victor; 2e pr. Gebr. v. d. Haar te Zeist met Gentleman Quality en My Dear; 3e pr. Ch. J. Dentz van Sehaik Mar- loff te Amsterdam met King of thhe Road en Sedueer; 4e pr. A. v. d. Koppel te Zeist met Richt Ho en Orchid. No. 18. Springconcours (Internationaal). Omdat Ritmeester van Bjoernsterna uit Stockholm niet was opgekomen kon de groote wisselbeker van Hoofddorp tusschen de vier prijswinners van vorige jaren niet definitief verreden worden. le pr. Ritm. A. Colenbrander met Gaga (8 f.); 2e pr. Paul A. Antoli (Argentinië) met Mislerio (16Va f.); 3e pr. A. S. Del Villar (Argentinië") met Talan Talan (20 f.); 4e pr. Res.-lt. A. B. II. Vlie'lander te Numansdorp met Bagard (20 f.)-, 5e pr. H. B. Gescher, Den Haag, met Bodéga (27V> f.); 6e pr. R. J. Hiemstra, Den Haag, met Hanka (33 f.). De actieve vereeniging „Vooruit", die zich ten doel stelt de paardenfokkerij te bevor deren, heeft voor de 19de maal aan duizen den belangstellenden de geleeenheid geboden te genieten van het beste en het belang rijkste, dat op paardensportgebied gezien kan worden. Men kon het weder aan alles bemerken, dat de Haarlemmerraeerbewoners trotsch zijn op hun paardensportfeest en er ook thans weder geen geld of moeite ge spaard is om den hoogstgunstigen indruk, welken dit concours steeds heeft gemaakt, een blijvend karakter te geven. De opkomst van de bezoekers overtrof de hoogste verwachtingen. Men schatte 't aan tal op ongeveer 12000. Dit achtten wij het loon voor den arbeid van het bestuur, waar uit het kan opmaken, dat zijn werk de be langstelling heeft van zeer velen in den lande. Er heerschte den geheelen dag op het terrein en in het dorp een prettige stemming en niettegenstaande den grooten toeloop van bezoekers hebben er zich geen incidenten voorgedaan, dank zij ook de door de politie genomen maatregelen. RECLAME. Noordeinde 11 - Leiden - Tel. 706 worden heden goedkoop aangeboden. 3260 VOOR ZATERDAG 21 JULI. Hilversum (1060 M.) 12.302.00: Lunch- muziek door het Trio Groeneveld. 2.00 3.30: Aansluiting van het Theater Tuschin3- ky te Amsterdam. Het Theater-orkest o. 1. van Max Tak. Optreden van solisten en The Ramblers, dance orchestra o. I. van Theo Uden Masman. 3.306.30: Aansluiting van het Kurhaus ie Scheveningen. The dan sant Jack Raymon's orkest en Casanova et sea Argentines 6.007.46: Concert door het Omroep-orkest. Het Dubbelmannen^ kwartet „Art Musica", o. 1. v. Jacob Hamel, 8.00: VARA-kwariet (Eli Bomli, viool). Marie Polak, viool. Joh. Vogtschmidt, cello. Anion Krelage Jr., piano. Meyer Smeer, Hollandsche en Vlaamsche liedjes. Hans Sachs a. d. vleugel. Causerie van Henri Po lak: De schoonheid van Nederland, in ver band met de fototentoonstelling „Nederland in Beeld", gehouden in het Sled. Museum les Amsterdam. 10.30—11.45: VARA. Aan sluiting van de Cinema Royal te Amslerri dam. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. Hnizen (340.9 M. na 6 uur 1870 M. Uit- sluitend KRO.- uitzendingen. 12.30— 1 30: Concert door het Trio „Winkels". 5307.00: Gramofoonmuziek. 7 45— 8.15: Geert Dils, met begel. op de Theorbe- luit. Het Oud „Ned Lied" en liederen van luim en leute. 8.15: Concert in Rotter dam. De Harmoniever. Blumenlrill" (V. v, Bergh's fabrieken), o. dir. van J. J. Hoeffgen, „Wilton's Mannenkoor", o. 1. v. P. v. d. Put ten. J. H. J. Vermeulen, humorist Daventry (1600 M.) 10.35: Kerkdienst. 1 202.20: Het Carlton Hotel Octet. 3.50 Concert, E. Hailstone, sopraan, O. Bryng- wyn, bariton. Polilie-kapel 5.35: Kinder- uurlje. 6.20: Dansmuziek. 6.505 Nieuwsber. 7.05: Vaudeville. 7.20 r Omroeppraatje. 7.35: Pianomuziek van Mozart. 7.45: Wedstrijden. 8.05: Vau deville, Dans-, orkest- en variëté-artisten. - 9.20: Nieuwsber. 9.35: Lezing: Mors about faces. 9.50: Nieuwsber. 9 55 Licht orkestconcert. S. Bertin, sopraan. Or kest. 10.5512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 12.50-2.10s Gramofoonconcert. 4.05—5.05: Dansmu ziek. 8.5011.20: Concert, Mile. Lerou- viile, zangeres, mile. Mancy, zangeres, mlie, Guellier, zangeres. De J09 Ghislery Sym- phonians, hr. de Nevry, declamatie. Langenbeig (469 M.) 1.252.50: Orkest concert 6 207.15: Concert, strijkkwar tet en 9olisten. 8.35: Vroolijke avond. Als inlage „Am Teiefon", Fransche klucht, Daarna tot 1.20 Dansmuziek. KSnigswnsterhansen (1250 M.) (Zeesenj. 12.20—5.20: Lezingen. 5.20—6.20: Or kestconcert. 6.208.05: Lezingen. 8.50: Vroolijke avond, Ludwig Manfred Lommei, Levis Rulh-band. 10.5012.50» Dansmuziek. Hamburg (395 M.) 5.20: Serenade van Mo zart. 6.20: Orkestconcert. 8.20: Duit- sche marschen. Hoornblazers van het 6de Pruis. Reg. 9.35—11.20: Cabaret. Brnssel (509 M.) 5.206.20: Dansmuziek, 6.50: Orkestconcert. 8.35: Gramofoon muziek 8.50: Lilerarire selectie. 9.2010.35: Concert in de Kursaal Ostende, RECLAME. en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. 3688 Hendrik Meijer, vertegenwoordiger van de firma Claassen Co., stond op van het ontbijt en maakte aanstalten om naar den trein te gaan. Tegelijk stond ook zijn vrouw op. „Henk," zei ze, een beetje zenuwachtig en haar vingers frommelden aan het tafel laken. „Ja?" vroeg hij. Een verticale rimpel vormde zich op zijn voorhoofd in het ver lengde van zijn neus. Hij voelde, dat zij iets dringends te vertellen had en vreesde, dat ze te lang van stof zou zijn, zoodat hij gevaar liep zijn trein te missen. „Henk," herhaalde ze, terwijl ze hem smeekend aanzag, „je kunt mij een plezier doen." „En dat is?" „Ik ben nooit gerust als ik weet, dat je in den trein zit. Je hoort zooveel van on gelukken I" Hij haalde de schouders op. 1 „Ik kan toch niet thuis blijven?" „Neen, dat begrijp ik. Maar zie je, ik zou zoo graag hebben, dat je iets had, dat je kon* beschermen een amuletl" Zij keek hem nu rustig aan en trolscide 'den blik van zijn opengesperde oogen. „Wat!" riep hij na eenige oogenklikken ril. „Wou je me opschepen met een ge- lufapoppetje of een speelgoed-konijn?" Z glimlachte om zijn onbekendheid met deze zaken. „Neen, geen mascotte," zei ze nu moedig, „een amulet. Kijk eens hier. Gisteren heb ik bij het winkelen een Indisch dubbeltje ontvangen, 'k weet niet waar. Doe me ple zier en sleek dat bij je. Een muntstuk uit het Verre Oosten met Chineesche letters er op...." „Zouden 't geen Maleische zijn?" ,,'t Doet er niet toe, 't komt uit het Oos ten." Ze 9prak het laatste woord uit, alsof het vijf o's bevatte. Hij lachte ironisch. „Ja, juist uit het Oosten!" En met een blik op de pendule zei hij, plotseling toe gevend: „Vooruit dan maar; je kunt nooit weten!" „Je bent een schatI" jubelde ze opgelucht. Hij had zijn jas aangetrokken en de actentasch onder den arm genomen. Haas tig nam hij hel Indische dubbeltje en stopte het in zijn vestzakje. „Je bent een schat," zei zij nog eens, toen ze hem uitliet Net op 't nippertje haalde Hendrik Meijer den trein. Hij pufte nog een beetje na het harde loopen. toen de trein zich in beweging gezel had. Was dat ook een rep pen geweest! Hij veegde met zijn zakdoek over zijn dun behaarden 9chedel, voelde even aan zijn das en vouwde toen. behaag lijk achterover leunend, het ochtendblad open. dat Piet. den krantenjongen, hem nog juist had kunnen toesfoppen. Gelijk ieder sterveling bekeek hij hei eerst de fotopagina. Zijn oog viel dadelijk op een prentje, dat hem een schok gaf. Op den rand van een afgrond hingen een paar spoorwagens, terwijl de locomotief naar be neden gestort was. „Zal je toch overkomen," dacht hij over luid. „Wat?" vroeg zijn buurman, die meende, dat hij aangesproken werd. Ais antwoord liet Hendrik Meijer het plaatje zien en het gevolg was een lang durige, geanimeerde conversatie over spoor wegongevallen. „Dan is het bij ons nog betrekkelijk vei lig," luidde de slotsom eener verhandeling van een meneer, die veel in het buitenland reisde. „Betrekkelijk! Zeg u dat er vooral bijl" merkte een ander wijsgeerig op. Als om de juistheid van deze opmerking ie demonstreeren begon de wagon plotse ling hevig te schokken en te slingeren. Een kreet van ontzetting ging verloren in het heisch lawaai. Het rijtuig was ontspoord en viel van den spoordijk. Tusschen het verwarde kluwen van gil lende en kermende menschen, overdek! met glasscherven, versplinterd hout en bloed- spatten had Hendrik Meijer zich een weg naar buiten weten le banen. Hij stond ver suft naar den chaos te staren. Zijn beenen trilden een beetje. Maar overigens? Hij had absoluut geen leisel bekomen, ja, hij be vond zich nog in het volle bezit van zijn hoed, zijn actentasch, zelfs van 't ochtend blad. „Hoe is 't mogelijk, hoe is 't mogelijk!" mompelde hij werktuiglijk. Toen dacht hij plotseling aan 't amulet. „Zou dan toch?...." prevelde hij. Hij werd op zij geduwd door treinperso neel, dat verbandmiddelen aandroeg. Van den anderen kant kwam een on schuldig lokaaltreintje aanrollen, dat op de piaat9 des onheils stopte. Daar Hendrik Meijer geen kans zag zich verdienstelijk te maken bij de redding der slachtoffers en hij sensationeele voorvallen wei in de krant maar niet in natura wist te genieten, nam hij het besluit in den lokaaitrein over le stap pen, die zich na een half uurtje weer in beweging zetle en hem in gematigd tempo naar de stad zijner inwoning terugvoerde. Zooals Hendrik Meijer verwacht had, was de tijding van het ongeval eerder aangeko men dan het lokaaltreintje, dat toch heusch zijn best gedaan had, den verloren tijd eenigszins in te halen. Hij verwonderde zich dan ook niet, toen hij tusschen de nieuwsgierigen op het perron zijn vrouw bemerkte. Sneller dan hij zulks van haar gewoon was, baande zij zich een weg door de menigte en viel hem om den hals. „Lieveling zei ze ontroerd. Ig haar oogen las hij blijdschap over hel wederzien en 'ook iets triomfantelijks. Zacht leidde ze hem naar een -tiller ge deelte van het perron. Hij liel haar begaan, begreep, dat ze zich moest uitspreken. Ze gingen op een bank zitten. „Ik w3s heelemaal gerust «ver jou," zei ze moederlijk glimlachend. ,,'t Had anders niet veel gescheeld," meende hij te moeten onderbreken. „Je was beschermd," zei ze beslist. „Je zult nu toch niet meer ontkennen, dat een amulet waarde heeft. Het Oosten bergt krachten in zich, waar wij, Westerlingen, eerst sceptisch tegenover staan, totdat Zij hield even op. Een krantenjongen vcor hen, tikte even tegen de klep van zijn pet en zei: „Meneer Meijer „Dank je. Piet, 'k heb' al een ochtend blad." „Jawel, meneer, maar ziet u, vanmorgen hebt u me met een Indisch dubbeltje be taald. Nee, 't is niks erg, hoor, heelemaal niet, meneer, ik ken u immers wel, maar ik wou het u terugbrengen, u kon er aan gehecht zijn Hendrik Meijer wisselde het Indische dubbeltje in tegen een Hollandsch. Piet tikte tegen de klep van zijn pet en ging verder. Nog 9leeds had mevrouw Meijer haar spraak niet terug. „Je ziet, lieveling," begon Hendrik Meijer en hij wist een pijnlijk lachje te onder drukken. ..dat..." Toen kon zijn vrouw weer 9preken. „Henk," zei ze zacht verwijtend, „ais jo niet zoo onachtzaam was geweest, dan had je misschien een spoorwegongeluk voor komen." Nu was het zijn beurt om sprakeloos tg zijn. G. H. B

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9