SPLENDICOL Mogen wij ook U Hoeden, Hemden en Dassen Het Boordenhuis Laat je(CLijmen SPORT. 'A. Roodhorst, z. b. Schoonhoven, Jo hanna A. Roodhorst, z. b. Schoonhoven, AJida Roodhorst, z.b. De heer C. Batelaan alhier slaagde voor het diploma Duitsche Handelscorres pondentie. Op verzoek van een heer uit Lisse werd gistermorgen alhier een sleepboot met 3 9chepen aangehouden. De schipper van het achterste schip werd verdacht een gou den horloge van genoemden heer te hebben ontvreemd. Bij onderzoek bleek het de de politie dat de man inderdaad het horloge, dat op hem bevonden werd, ontvreemd had. Op 17 Juli 1928 stonden bij de arbeids bemiddeling alhier als werkzoekenden inge schreven 1 los arbeider. 1 scheepmaker, 1 timmerman en 1 winkeljuffrouw. De leerlingen van de chr. scholen Hoorn, Julianastraat en Gouwsluis maakte gisteren een boottocht naar Amsterdam, waar een bezoek aan Artis werd gebracht Onze plaatsgenoote mej. J. Koning slaagde voor het practisch gedeelte van het examen N. VII leerares huishouden en wssschen. Onze plaatsgenoot W. Gruis hoopt op Vrijdag 27 dezer den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als arbeider bij de N. V. Sprey's Houthandel alhier. De Taad der gemeente vergadert op Maandag 23 Juli 1928, des nam. te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot het benoemen van een waarnemend gemeente ontvanger. 2. Voorstel van B. en W. tot op heffing van de onbewoonbaarverklaring van perceel Steekterweg No. 118. 3. Voorstel van B. en W. n&ar aanleiding van het adres van de Vereeniging van den Handeldrijvenden en Industneelen Middenstand voor. Alphen nan den Rijn en Omstreken, houdende ver zoek om over te gaan tot aanschaffing van een sproeiwagen. 4. Voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot de oprichting van een openbaar slachthuis.f5. Missive van den voorzitter van het College van Ged. Staten, houdende opmerkingen inzake de verorde ningen op de heffing en invordering van een belasting op tooneelverlooningen en andere vermakelijkheden, met voorstel van B. en W. 6. Voorstel van B. en W. inzake het beroep van B. Russchenberg, tegen het besluit van B. en W. d.d. 21 Mei 1928, waarbij hem een bouwvergunning is gewei gerd. 7. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van het reglement van orde voor de commissie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven. 8. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een strooi: grond van het woonwagenterrein aan J. Drenth alhier. 9. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan A. C. Rietveld te IJsselstein, 10. Idem aan II. Oudenes alhier. 11. Idem aan G. de Jeu alhier 12. Voorstel van B. en W. inzake den aanleg van plant soen en straten in „Hazeveld" en vaststel ling van bouwgrondprijzen. 13. Voorstel van R en W. tot verkoop van een perceel bouw grond aan de N.V. Gemeenschappelijk Grond- en Huizenbezit alhier. 14. Idem aan T. Tolk q.q. alhier. 15. Idem aan Iv. van der Stouwe alhier. 16. Idem aan W. van der Helm q.q. alhier. 17. Voorstel van B. en W. lot het beschikbaar stellen van een prijs voor de, ter gelegenheid van de Alphensche Winkelweek, te houden étalage-wedstrijd van 17 tot en met 23 October a.s. 18. Voor stel van B. en W. inzake de verbetering en overname door de gemeente van de Van Reedestraat. 19. Wijziging van de gemeenle- legrooting, dienst 1928. 20. Benoeming van twee leden van het Algemeen Armbestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren H. Haring en W. Kwakernaak. Aanbevolen worden: in de vacature-Haring de heeren H. Haring en J. Eijkelenboom; in de vaca- lure-Kwakernaak de heeren W. Kwakernaak en D. Visser. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Deljana Neeltje, d. van B. A. van Wijk en H. Houtman. Cornelis. z. van K. de Koning en A. A. van Wijk. Opdertrouwd: J. H. Bosch 28 j. en A C. Pfaulh 23 j. In den loop dezer week vestigden zich: A. J. Aartsen en gezin, kaashandelaar van Londen (Engeland). Vertrokken: A. Verboom, dienstbode r.aar Benthuizen. J. Fioole en gezin, rijksveldwachter naar 's Gravendeel. H. J v. d. Sluys en echlgen.. vakleeraar naar Zeist. Aan de Chr. Scholen hebben de laat ste dagen heel wat mutaties onder het per soneel plaats gehad. Het begon met het vertrek van mej. Burggraaf naar de Bilt. horige week werd in haar plaats geïnstal leerd mej. W. Geesink te Voorburg, voor heen onderwijzeres te Uilhoorn. Vrijdag zal de heer H. J v. d. SJuijs, oud-hoofd van' <Ie zendingsschool te Suriname, die den leef tijd van 60 jaar heeft bereikt, afscheid nemen van de school, om zich te Zeist te RECLAME. 3741 gaan vestigen. Dan vindt tevens de instal latie plaats van den heer C. Hoogteyling te 's-Gravenhage als eerste onderwijzer aan de kopschool van de Groen van Prinsterer- school. De landbouwer V. aan de Noordzijde zou met zijn wagen het erf afrijden den straatweg op Voor den wagen was een vreemd paard gespannen. Op een oogen- blik begon het dier te° springen, met het noodlottig gevolg dat de wagen tegen een boom opreed en V. over de sloot heen op het weiland aan de andere zijde van de laan terecht kwam. Het paard rende weg, doch werd door een chauffeur gegrepen. De bestuurder bleef zwaar gewo^r liggen^ De ontboden geneesheer 6telde een onder zoek in en constateerde dat een been op twee plaatsen gebroken was en den schou der ernstig ontwricht. Overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden bleek noodza kelijk. De leerlingen van de hoogste klassen van de openbare school A, met die van school C. maakten, dank zij de zorgen van Volksonderwijs" een reisje per trein naar Arnhem, in het bijzonder naar de Indische tentoonstelling. Het maken van dit reisje mag een gelukkige gedachte genoemd wor den, omdat er nu behalve genoten, ooi.' geleerd werd. Bij de behandeling van Aardrijkskunde zal Indië voortaan voor deze leerlingen niet meer droog" zijn, maar leven uit de in Arnhem ontvangen in drukken. Bij den landbouwer v. d. B. in de Meye werden acht schapen door honden ver scheurd. Voor dezen heer, die juist klaar was met het afmaaien van zijn onlangs met spijkers beplant hooiland, is dit een nieuwe strop. Men is blijkbaar op hem ge beten. Of het weer een wraakneming is Men fluistert-, maar...? De Rijksveldwachter Fioolen, alhier, met standplaats Nieuwerbrug, is overge plaatst naar 's-Gravendeel. Hij is slechts korten tijd in Bodegraven gevestigd ge weest. BOSKOOP. Raadsagenda. De eerstvolgende openbare vergadering van den raad dezer gemeente zal gehouden worden op Maandag 23 Juli a.s. des na middags om 7 uur ten Gemeentehuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot herziening van de watertarieven. 6. Mededeeling van B. en W. van de perceelen, waarvoor het waterleidingtarief is verhoogd, in verband met herschalting voor de personeele belasting. 7. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot vaststelling van dc vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, over 1926 toekomende aan de besturen van scholen voor uitgebreid lager onderwijs. 8. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot onderhandsche verhuring van een percael boomkweekerijland aan den heer J. Soet. 9. Advies van B. en W. op een adres van J. A. van der Velden e.a., houdende verzoek in het genot te worden gesteld van gas, water en electriciteit 10. Aanbieding door B. en W. van de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1927. 11. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van concept-besluiten strekkende tot vaststelling resp. nadere vaststelling van pensioengrondslagen. 12. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot aanvaarding van schenkingen voor het nieuwe Gemeentehuis. 13. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot het verleenen van een bijdrage van f 1800, per jaar in de kosten van onder houd van den aan te leggen provincialen weg GoudaAlphen aan den Rijn. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. Do „Stcrt." No. 140 bevat de gewij zigde statuten van de N.V. Eerste Wad- dinxveensche Stoommeubelfabriek, voorh. firma Van Schaik en Berghuis. HAZERSWOUDE. - Geslaagd is voor het diploma Macbin in schrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen de beer L. M. de Boer, alhier. WADDINXVEEN. B. en W .hebben den gemeenteraad do gemeente-rekeniDg over 1927 aangebo den. Dc gewone dienst wijst in ontvangst een bedrAg aan van f. 441.637.851^ en in uitgaaf een bedrag van f. 333.377.45V£, al- zoo met- een batig slot van f. 78.259.C3. De kapitaaldienst wijst in ontvangst aan een bedrag van f. 351.316.69 en in uitgaaf een bedrag van f. 341.480.21, alzoo met een batig slot van t 9.836.48. WOUBRUGGE. Zoo'n ijdel varken? Het dochtertje van den heer v. D. Ie Ofwegen verloor Dinsdag, toen zij aan het spelen was in het gras haar armband. Er werd te$ plaatse gezocht, doch de armband bleek spoorloos verdwenen. Toen gisteren de buurman B. bezig was een koppel jonge varkens de neuzen te ringen om het wroe ten tegen te gaan vond hij het verloren voorwerp om den neus van een dezer die ren beklemd zitten. Onze dorpsgenoot Pieter Bochove slaagde voor het Mulo.-examen. RECLAME. onze schitterende collectie eens voorleggen? Vischmarkt 7 3697 AALSMEER. Het Muziekconcours. - De laatste dag. De uitslagen van den laatslen dag van het muziekconcours luiden als volgt: Marschwedstrijd 3e afdeeling Fanfare: Bovenkerk s Fanfare corps 2e prijs, 87 pun ten; le afd. Fanfare, Patrimonium. Amster dam; le prijs 96 punten. Eere-afdeeling: Fanfare Eensgezindheid, Heukelum, le pr. 114 pnt. Concerlwedslrijd, 3e afd. Fanfare Bovenkerk's Fanfarecorps 3e prijs 141 pun ten, 2e afdeeling Harmonie „Patienta Vm- cit Omnia' Soest le prijs 183 pnt. le afd. Fanfare Patrimonium. Amsterdam, 2e pr. 159 pnt.; Crescendo, Ouderkerk a. d. Am- stel, 2e prijs 168 pnt. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie, Har- monicgezelschap Nut en Genoegen, 2e prijs 152 punten. Eere-afdeeling Fanfare Eensgezindheid, Halfweg, 2e prijs 151 pnt.; „Wilhelmina", Ransdorp, 2e prijs 164 pnt.; Bildt's Fanfare corps, le prijs 180 pnt., „Eensgezindheid", le prijs, 179 pnt. Eere-wedstrijd 2e afdeeling Harmonie Pa tienta Vincit Omnia le prijs 171 pnt., Bildt's fanfarecorps le pr. 177 pnt., Eensgezindheid le prijs 177 pnt. Bij het te Amsterdam gehouden examen slaagde de heer A. Vreeken Kzn., als machinist ter koopvaardij. HILLEGOM. Teraardebestelling van Piet Periors» Hét jeugdige slachtoffer van den brand in de Kortenbachstraat is gisteren ter aarde besteld. Het lijkje werd uit het huis van den heer II. C. van der Schuur grafwaarts ge dragen. Om de groeve stonden de kinde ren van de School met den Bijbel ge schaard, benevens de onderwijzers en on derwijzeressen. De grafrede werd uitgespro ken door ds. J. van Herksen. De heer J C. de Koning hoofd der school, waar Piet sinds kort leerling was, was de tweede redenaar. Door de kinderen en de aanwezigen bij de eenvoudige plechtigheid werd gezongen Zalig hij, die in dit leven Jacobs God tot hulpe heeft, enz. Tot de belangstellenden behoorden onder meer wethouder de Vreugd en verschillende leden van het brandweercorps. Een familie lid bedankte *voor de belangstelling. KATWIJK AAN DEN RUN In tegenstelling met ons bericht van gisteren is na onderzoek gebleken dat de vernieling der brugleuning over de brug der Zanderij vaart aan den Noordwijkerweg niet door baldadigheid is gebeurd, doch dal een aulo tegen de leuning zou zijn gereden. De wielsporen op en voor het brugdek wijzen het voldoende uit. In dit geval mag van ge luk gesproken worden. Immers het heeft dan maar zeer weinig gescheeld of de auto was van een hoogte van enkele meters te water gevallen. Het is nog niet bekend wie' de schade veroorzaakt heeft. Met het oog op de Olympische Wieler wedstrijden zal op 7 Aug. de weg Wassenaar- Noordwijk en verder, van v.m. 8 uur tot n.m. 2 uur voor alle rijverkeer (met aitzondering van rijwielen) afgesloten zijn. Door de politie zullen alle toegangswegen worden afgezet, waarvoor thans reeds maatregelen worden getroffen. KATWIJK AAN ZEE. Bij de gister ge'houden strandevangeli- satie opende d9. P. G. de Bruijn van Apel- dorn met het laten zingen van Ps. 42 1. De zang werd ditmaal niet door muziek begeleid, doch in de avondbeurten op Dins dag zal dit voortaan wel geschieden. Na ge bed sprak ds. de Bruijn over ..het ongeloof als de grootste zonde'' Vervolgens werd gezongen Ps. 95 1 .waarna ds. van Haaflen van Noordwijk sprak over den stokbewaarder van Philippi. Na het zingen van Gezang 83 en daarvan 3 verzen sloot spr. met dankgebed. Ook nu was er veel belangs'plling. Gevonden voorwerpen, waarvan eiken werkdag inlichtingen verkregen kunnen worden aan het bureau van politic-1 alhier: Een postduif gemerkt 3-28-A 3771; een bruin kinderschoentje; een zilveren Zeeuw- sche broche en een jonge Duitsche herders hond. NOORDWIJK. Winkelweek te Noordwijk. Door het bestuur van de Oranj'e-vereeni- ging was een circulaire gezonden aan alle winkeliers te Noordwijk-binnen om met de belanghebbenden een vergadering le hou den waar besproken zou kunnen worden het houden van een etalage-wedstrijd of het houden van een winkelweek, zoo mogelijk beiden. In café Flora waren dan ook een aantal winkeliers tezamen gekomen, om deze ge legenheid te bespreken. De voorzitter van de Oranje-vereeniging den heer L. van Wijk opende deze bijeen komst. er op wijzend dat het bestuur van de Oranje-vereeniging liefst zoo weinig moge lijk eigenmachtig handelt, maar altijd gaarne de belanghebbenden gelegenh-id geeft te zeggen wUl in hun belang kan zijn. Voordat men tot de besprekingen 5ver zou gaan lief de voorzitter eerst een schrij ven voorlezen van iemand die zeer veel be lang stelt in het houden van *en winkel week en hieraan meermalen heeft mede gewerkt. Door hem werden in dit schrijven een aantal nuttige wenken en een. we zou den kunnen zeggen, voorloopig plan aange geven, waarin de vergadering een leiddraad vond yoor haar besprekingen. Allereerst werd besloten tot het houden van een etalage-wedstrijd en daarna ook tot het houden van een winkelweek. In hoofd zaak zal het plan gevolgd worden zooais aangegeven in den ingekomen brief. Er zul len n.l. als prijzen worden beschikbaar ge steld. diploma's en medailles. Deze diplo ma's zullen worden toegekend door een jury bestaande uit drie personen, die afzonder lijk van elkaar punten zullen geven aan de etalages Daarnaast zal het publiek kunnen keuren op biljetten die aan verschillende adressen gratis verkrijgbaar zijn. Beneden de 18 jaar, du& kinderen, mogen niet mee- keuren. De bedoeling hiervan is als volgt: de keuring van het publiek heeft geen in vloed op de door de jury toe te kennen prijzen, maar het publiek kan zelf prijzen winnen, die door de winkeliers, beschikbaar worden gesteld. Deze kunnen gewonnen worden door hen die zóó keuren dat ze het dichtst de uitslag van de jury naderen. De uitslag van de jury wordt dus pas na dc keuring van het publiek bekend gemaakt. Besloten werd de winkelweek te doen aan vangen op den 31slen Augustus en (c eindi gen op 5 September. De jury zal keuren op 31 Aug. en 1 September Hiermede waren de besprekingen ten einde en de voorzitter sloot met een dank woord voor de aangename discussies. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Hendricus Cornelis. z. van Ger. Smit en H. Zuidhoek Maria Emma, d. van W. Schaffels en A. Biörnson Johanna Maria, d. van J. W. J. v. d. Weijden en A. M. van Stijn. Getrouwd; W. H. de Bes, 23 j. en J. Duijndam, 24 j. Overleden: Anna Margaretha Clausing. 98 j., wed. A. de Vink Willem van Bcelen, 24 j., z. van M. v. Beelen en J. van Beelen. Ingekonlen: M. Kremers. dienstbode, van Rotterdam. Rembrandtweg 10 H. F. Onken, idem. den Haag, Huis ter Duin Th. C. Angevaare, huisknecht, Brans- sum. Dousastraat 75 P. de Graaf, schip persknecht. Egmond aan Zee. Wilhel- minastraat 36 A. P. Koemans. arbeider. Noordwijkerhout, Molenstraat 45 J. Héderviri en fam., musicus. Amsterdam. J. Kroonsweg 78 a J. J. Hennen en fam., chauffeur, Schaerbeek, Boerhaveweg 8 M. E. HennenRousseau, hulp i. d huish., idem idem E. Hennen, kamermeisje, idem idem E. Kortekaas. religieuse. Eijgelshove, Pickéweg 16 J. P. van Rijswijk, dienst bode, Apeldoorn, Hoofdstr. 77 a G. Eeuwijk. chauffeur, Haarl.meer. Stations plein 5 H. C. Rennefeld en fam. loodgieter, A'dam. Kerkhofpad 18 F. P. Oomens, timmerman. Gouda, Kerkstraat 79 E Plomp, dienstbode, Bodegraven. Bomsleeg2 M. J. M. Alkcmade (geh. met H. Th. Bourgondiën). Katwijk. Kerkstraat 36 Iï. Scheurwater, los arbeider, Veen, Tramsteeg 35 P. W. Quack, boerenarbeider, Schagen, Langeveld 32 M. DijtelhofAlphen a. d. Rijn. Dr. Mr. W. v. d. BeTg Stichting M. H. Stemmer. Dordrecht, idem. Vertrokken: K. Bredius. naar R'dam. Ver- heelstraat 33 c H. Wassing, reiziger. Leiden, Driftslraat 24 E. S. van Os. Zierikzee. Lange St. Jansstraat Van Egmond geb. van Beelen. Rijnsburg. Smid- steeg 32 A. M. Teunissen, verpleegster, Maldem (L.). Rijksweg 146 C. Schol, apothekersassistent, Leiden, Hoogc-Wocrd 171 F. Smit en fam.. arbeider. Noordwijker hout. Gooweg (de Steeg) A. Folmcr, arts, Driewegen, Zeeland. Gevonden voorwerpen: 1 kindercape; 3 belastingmerken; 5 portemonnaie9 met inh.1 fietspompje-. 1 blauwe jas; 1 jutenzak 1 emaille kruikje. 1 broodzak; 1 karretje op 2 wielen; 1 kinderschoentje; 1 lederen riem; 1 damestaschje m. inh.; 1 ketting met han ger; 2 broche's; 1 Theresia medaille; 1 vil ten zadeldek v. paard; 1 heerenhorloge m. ketting; 1 nagelgarnituur in etui; 1 potlood slijper; 1 herdershond. Inlichtingen aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen. uitsluitend Woensdags en Zaterdags des namiddags van 121 uur. Het diploma Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen behaalde me]. Th. M. de Vreede, alhier. NOORDWIJK-BINNEN. Verkeersfatscen. Dat niet elke bestuurder het A B. C. van den automobilist kent blijkt wel uit het volgende; Een Duitscher die op het kruis punt v. Limburg StirumstraalDouzastraat Bronckhorststraat reed werd ingehaald door een anderen auto, die hem in de natiwe v. Limburgstraat trachtte te passeeren. het geen niel mogeliik bleek, zoodat een aan rijding volgde. Dc Duitsche automobilist stopte onmiddellijk en had een kalmon gang gereden, alsof dit nog niet voldoende was botste den achteroprijdende automobilist bij zijn herhaalde poging om te paseeren met zijn auto opnieuw tegen de stilstaande aulo op. voegde den vreemdeling verschillende beleedigingen toe en reed zonder zich bekend te maken door. Zijn nummer is echter be kend. zoodat dit muisje voor hem nog wel een staartje zal hebben. Gistermorgen had e'en aanrijding plaats op de gevaarlijke driesprong v. Limburg StirumstraatDouzastraatBronckhorslstr. tu9schen een vrachtauto van de firma A. en een onbekend gebleven personenauto, ten gevolge van het niet inachlnemen der ver- keersvoorschriften. De aulo die moest wach ten reed door, zoodat een botsing onver mijdelijk was. De vrachtauto werd nogal beschadigd. Do politie s'elt een onderzoek in NOORDWIJKER*,°TJT. Aan het postkantoor alhier hadden in de maand Juni 68 inlagen op de Rijksj«ost- spaarbank plaats, tot een bedrag van f 1953 73. Er werden 41 uitbetalingen ge daan tot een bedrag van f. 4564.64. Er werden 17 nieuwe boekjes afgegeven en drie afbetaald. De elecfriciteitskabel naar het Radio station in 't Langeveld alhier, zal spoedig gelegd zijn. Het einde van het dorp heeft men reeds bereikt RECLAME. VERKRIJGBAAR BIJ M allë ERkENI?^cw rijwielhandelaren V/» gl 3098 OEGSTGEEST. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeen komen op Maandag 23 Juli, des avonds 7 uur. Agenda. 1. Mededeeling ingekomen stuk ken. 2. Comptabiliteit. 33. Credietaanvraag volksconcerten. 4. Goedkeuring begrooting 1928 Gezondheidscommissie 5. Aanbieding Gemeenterekening 1927. 6. Adressen tot wij ziging uitbreidingsplan. 7. Verzoek R.K. School om toekenning gelden schoolmeube- len. 8. Adres Leidsche Exploitatie Maat schappij van Onroerende goederen, verlen ging Duivenvoordestraat. 9. Voorstellen in zake aankoop grond en bouw O. L. School. 10. Reclames schoolgeld. SASSENHE1M. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes Bernardus Zand bergen, 12 dagen, zoon van M H. Zand bergen en W. J. B. Zandvliet. Gevestigd: Th. J. G. Jansen, Rusthofflaan 28. van Amsterdam. Vertrokken: L. van Dijk en gezin van Ter Lcede 2 naar Hillegom. Mej. T. Schalk, van Oude Haven 7 naar Haarlemmermeer. Mej. E. C. van Vliet, van Bijdorpstraat 1 naar Haarlem. Het muziekkorps der N.Z.H.T.M. zal Vrijdag 28 Juli alhier een concert geven in de tent in de Overplaats. VOORHOUT. Kurgerlijke Stand. Geboren. Cornelia Petronella, d. van G. v. Leeuwen en Q. Rotteveel. Helena Cornelia, dochter van A. C. Diemei en P. A. A. v. d. Meer. Wilhelmina, d. van H. Went en M. C. v. Wieringen. Johannes Thomas, z. van G. Rutgrink en M. C. van Ruiten. Johannes Hendricus Theodoras, z. van Th. v. d. Nouland en M. J. Warmen- hoven. Aan den heer H. Bakker, aannemer alhier, is opgedragen het bouwen van een burgerwoonhuis aan de Vlasovens te Noordwijkerhout. Naar wij uit goede bron vernemen sluit de gemeenterekening over 1927, wat den gewonen dienst aangaat met een batig saldo van ruim f. 24000. Het vorig jaar was het batig saldo f. 40.000. WARMOND. Kaagweek-Concert. Zaterdagavond geeft de Harmonie van „St. Malhias" het 2de zomer-concert in de muziektent, in den tuin van Hotel „Stad Rome" Aanvang te half negen precies. Pro gramma: 1. Marsch „Entrée der Gladiato ren". G, Wittman; 2. Ouverture ..Buy Bias" A. Guillaume. 3. „Am Meeresstrande" Wals van Max Fischer. 4. Fantasie sur l'opéra „La Bohème" van Chr. Eustace Pauze. 5. „Lente's Ontwaken", A. Zwart. 6. Bravour (Aria), C. E. Hasselman, piston-solo voor te dragen door G. v. d. Kerkhof. 7. „Mignon" (faiita sie) van Jos. Kessels. 8. Marsch „Chas seurs Autrichicns". R. Eilenberg. Hel afscheid van mgr. Aenpenent van het Grcot-Semenarie. Gisteren heeft mgr. J. D. J. Aengenent, de nieuw benoemde bisschop van Haarlem, afscheid genomen van het Groot-Seminarie te Warmond, waar hij gedurende 24 jaar als professor is werkzaam geweest. Na zijn benoeming tot bisschop is hij op zijn pro fessorskamer woonachtig gebleven, daar het bisschoppelijk paleis te Haarlem in- tusschen voor den nieuwen dignitaris in gereedheid moest worden gebracht. Gister morgen om kwart na elf hebben de profes soren en studenten van het Groot-Semina rie hun scheidenden collega en leeraar, die vergezeld was van zijn lslen secretaris, den eerwaarden heer v. d. Tuin, onder klokgelui uitgeleide gedaan. Ter voorbereiding van de bisschopswijding heeft mgr zich naar het Redemptoristenklooster te Wiffem begeven, alwaar hij tot den dag vóór de wijding re traite houdt. WATERPOLO. L. Z. C.—THETIS. Hedenavond le achl uur speelt het dain»s- venial der L. Z C. in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk tegen Thelis I. 3-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7