AGENDA. Zomer -Uitverkoop RESTANTEN BUITENLAND. ELEGRAMMEN. Vrijdag. „Th den Vergulden Turk": Jaar), alg. verg. van Aandeelhouders Electr- en Gas-Mij. v/h. De Vries en Stevens. 8 uur nam. Zondag. Vrye Ev. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorn, en 8 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woeosdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's. Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Varieté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. Den Haag (Gebouw K. en W.>: Ter Hall's revue 192$ 8 uur nam. Den Haag, (Scala)Louis Bouwmeester's revue „Dat is het toppunt". 8 uur nam. De 'avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 Juli tot en met Zondag 22 Juli waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Yischmarkt 8. 'telefoon 552. RECLAME. Haarlemmerstraat b. Donkersteeg 2-4-6 OPGERICHT 1875. Prima LINNER ROLGORDIJNEN Q„ met franje en kantstuk 1.29,1.19 U.l/O VITRAGES en ALLOVERS Spotgoedkoop. ZIJDEN DAMESKOUSEN Rest. kleuren 0.49, U.Z9 HALTE KOUSEN, alle met Wollen boord lA C. met 5 ets stijging per moot. KATOEN MACCO DAMESKOUSEN sen if 21, 17 c. ZIJDEN TRICOT DAMES- 1 ONDERJURKEN 1.78, l.b" ZIJDEN DIRECTOIRES 1.09, 0.98 CORSETTEN vanaf 53 c. DE ALGEMEENE TOESTAND. Engeland aanvaardt Kellogg's voorstellen. Thans is ook Engeland's antwoord aan Kellogg inzake diens anti-oorlogsvoorstelleu gepubliceerd. Jn dit antwoord wordt gezegd, dat de Engelsche regecring zich gelukkig acht om na .zorgvuldige overweging het verdrag in den voorgestelden vorm te kun nen aanvaarden en het op den lijd en plaats zal teekenen, die de regeering der Vereen. Stalen daarvoor bepaalt. De Engelsche regeering heeft met belang stelling kennis genomen van de uiteenzet ting in de nota van Kellogg over de strek king van het ontwerp-verdrag en ook van de overwegingen, die door andere mogend heden zijn naar voren gebrachl in vooraf gaande diplomatieke onderhandelingen. Chamberlain herinnert vervolgens aan zijn vorige nota van 19 Mei, waarin werd gezegd, van hoe groot belang het is voor de "Engelsche regeering, dat het beginsel Zou worden aangenomen, dat als één van de partijen zijn toevlucht neemt tot oorlog In strijd met het verdrag, de andere par tijen automatisch van hun verplichtingen fcn aanzien van die partij wogjen ont slagen. Ook werd er daain op gewezen, dat de eerblèd voor het Volkenbondsverdrag en vóór de verdragen van Locarno de grond slag is van de politiek der Engelsche regcering cn dat zij niet kan toestemmen in een nieuw verdrag, dat deze verplichtin gen zou verzwakken of ondermijnen. De aanduiding in het ontwerp, waardoor elke onderteckenaar, die in de toekomst zijn Dationale belangen wil bevorderen, door tot oorlog over te gaan tegen een ander onderteekenaar, verstoken zal zijn van de rechten, die het verdrag biedt, vol doet do Engelsche regcering en is voldoen de om het eerstgenoemde punt te bevre digen. De Engelsche regeenng meent niet na grondige overweging dat de vervulling van de verplichtingen, die op haar rusten, door het Volkenbondsverdrag en de ver dragen van Locarno door "de aanvaarding van dit verdrag gehinderd wordt. Zij is het eens icet> de opvatting van de Duitsche regcering, .dat die verplichtingen niets bevatten, wat in conflict zou kunnen komen met het door Kellogg voorgestelde verdrag. De Engelsche regecring heeft met bij zondere voldoening vernomen, dat alle par- tijen bij het verdrag van Locarno nu uit- genoodigd zijn om ook eerste-ondertee- kenaars te worden van het voorgestelde verdrag cn dat het de duidelijke wensch van de regecring der Ver. Staten is, dat alle leden van den Volkenbond deelnemen aan het verdrag door onderteekening of toestemming. Opdat zooveel mogelijk Staten toetreden, verwacht de Engelsche regeering, dat daar toe een algemeene uitnoodiging zal worden gezonden. Wat betreft de passage in de nota van 19 Mei over bepaalde gebieden, welker wel vaart en integriteit een speciaal en funda menteel belang vormen voor Engeland's vrede en veiligheid, meent Chamberlain alleen te moeten herhalen, dat de Engel sche regeering het verdrag aanvaardt met het voorbehoud, dat haai vrijheid van haiL- delen in dit opzicht niet beperkt wordt. Chamberlain is het volmaakt eons met de opvatting van Kellogg, uitgedrukt in zijn redo van 23 April, dat het voorgestelde verdrag op geen enkele wijze invloed heeft op het recht van zelfverdediging en dat elke Staat alleen competent is om te be slissen, wanneer de omstandigheden het uit deze overweging noodig maken om tot oorlog over te gaan. In het licht van deze uiteenzettingen acht de Engelsche regeering zich gelukkig om met de Ver. Staten en alle andere Staten, die zich bereid verklaarden, het verdrag tegen den oorlog definitief te tee kenen in den vorm, zooals dit in do nota van de Ver. Staten van 23 Juni is mede gedeeld. De Engelsche rcgeenng verheugt zich om samen met. de Ver. Staten en de andere partijen door dit verdrag verbonden te zijn en vestigt de aandacht op den vooruit gang in de buiten de wet stelling van den oorlog. De teksten der antwoorden van Austra lië. Zuid-Afrika, Nieuw-Zeeland en Indiö zijn eveneens gepubliceerd. Australië en Zuid-Afrika antwoorden in denzelfden zin als Engeland, zonder van Locarno of van de gebieden van bijzonder belang voor Groot-Brittannië te spreken, terwijl Zuid-Afrika met bijzonder genoegen vaststelt, dat het verdrag openstaat voor alle Staten van de wereld. De antwoorden van Nieuw-Zeeland er. Indië rijn eenvou dige aanvaardingen. Het antwoord van Canada is zeer kort en zegt enkel, dat Canada van harte het ont- werp-verdrg goedkeurt en bereid is net mede te onderteek en en. BELGIE. De legerweMen Loewe- stein's lijk gevonden. Bij dc voortzetting van het debat over de lcgerwctten zride Vandervelde, dat zijn partij niet gelooft aan het gevaar van oor log. Daarom zullen do soc.-dem. tegen do regecringsvoorstellen stemmen. Een entente van den arbeid moet legen den oorlog wor den gevormd. Namens de liberalen zeide Dcvèze, dat zij de voorstellen als een minimum be schouwen. Een visschersbool heeft lo Galais een lijk binnengebracht, dat door het polshorloge is herkend als dal van den Belgischen bankier Loewenstein. DUITSCHLAND. De hongerstaking cseindigd Hölz's vrijlating gevierd. In de gevangenissen te Brandenburg en Luekau, waar eenige honderden gevangenen in hongerstaking waren gegaan uit ontevre denheid over de amnestiewet, hebben de stakers na een toespraak van den directeur, huR nutteloos verzet opgegeven. Allen zyn weer aan het werk gegaan, behalve drie raddraaiers te Lnckau, die disciplinair ge straft zijn. 44 Hölz vrijlating is gevierd in den Berlijn- schen Lustgarten. Dc auto, waarin Hólz zich bevond, arriveerde te acht uur en kon zich slechts met veel moeite een weg banen door de wachtende massa enthousiaste menschen, die hem met luide uitroepen be groetten. Nadat dc opmarsch geëindigd was werd door niet minder dan 20 bimie«i- en buitenlandsche communistische partij mannen het woord gevoerd. Allen meenden te moeten constateeren. dat door de invrij heidstelling van Hölz en de overige com munisten de leiding van het revolutionnaire wereldproletariaat aanmerkelijk versterkt 13 geworden. Hölz en de zijnon zijn, danks de „Chicanes", ondervonden van de zijde der gevangenisdirectie lichamelijk en geestelijk ongebroken teruggekeerd. Hun eerste werk zal zijn de r.og gevangen zit tende kameraden te bevrijden en met ver eende krachten tegen de bourgeoisie op te treden. Tegen negen uur was de samen komst afgeloopen. Het duurde echter nog geruimen tijd eer de Lustgarten ontruimd was. Bij den afmarsch der bctoogers ont stonden op tal van plaatsen in de sta^l ernstige verkeersstagnaties. FRANKRITK. Ricklin's beroep verworpen. Het Hof van Cassatie heeft het beroep van Ricklin verworpen Of men nu aan dezen afgevaardigde nog amnestie zal verlcenen Tt Zou tegen Ricklin's bedoeling zyn! ENGELAND. Uit de arbeiderswereld Liberale nederlaaa in Eritsch Columbia. De jaarvergadering der mijnwerkers heeft met 620.000 tegen 8000 stemmen het besluit van het bestuur goedgekeurd, waardoor de 'taktiek van de communisten en van de minderheid gelaakt wordt. De conferentie nam een motie aan, waar door de federatie verzocht wordt haar campagne voor de nationalisatie der mijnen voort te zetten, als de allerbelangrijkste factor voor de reof-ganisntic der mijnin dustrie. Aan Maxton en Wheatley, de socialisti sche leiders uit Glasgow, die onlangs een manifest gepubliceerd hebben, om een fel ler strijd tegen het- kapitalisme te eischen en volledige afscheiding van het burger lijke socialisme, werd een lichte berisping toegediend door de officieele parlementaire arbeiderspartij in een vergadering te Lon den. Bij de verkiezingen in Britsch-Columbia I heeft de liberale regeenng Mac Lean, die reeds twaalf jaar aan het bewind was, een gevoelige'nederlaag geleden. In Vancouver en andere groote steden werden bijna uit sluitend conservatieven gekozen. Mac Lean zelf is verslagen met 3 andere ministers en de conservatieven zullen ongeveer twee derden van het aantal raadszet-els bezetten. De conservatieve leider Toimy zal de nieu we regeering vormen. EGYPTE. Een dictatuur! Naar verluidt, zou de Koning een besluit uitvaardigen, waarbij het parlement voor drie jaar ontbonden wordt. Daarna zal het kabinet beslissen of het wenschelijk is een nieuwe verkiezing te houdep. Bepaalde artikelen in de grondwet zullen gewyzigd en de artikelen nopens vryheid van drukpers geschorst weiden. Middelerwijl heeft de regeering het houden van vergaderingen, die de twee oppositie-partijen tegen 27 dezer belegd hadden, verboden. Dus de dictatuur! BUITEN LAN DSCH GEMENGD. INBREKERSBENDE GEVAT. De recherche tc Leipzig is ei na maanden lang onderzoek, in geslaagd een internatio nale inbrekersbende in tc rekenen, die sinds ongeveer een jaar in talrijke buiten landsche en Duitsche steden werkte. De chef van de recherche te Leipzig wist te Antwerpen drie leden der bende, die uit 21 leden bestond, te knippen, waarna ook dc overigen gearresteerd werden. Een der medeleden, meestal een vrouw, speurde een gelegenheid voor een diefstal na. De inbrekers werkten gewoonlijk in clubjes van drie tot vier man. Op rekening van. de bende staante Leipzig 35 inbraken, te Chemnitz 19, te Dresden 5, te Plauen 3. Rapporten over in braken, waarvan het aantal nog niet vast staat, zijn ontvangen uit Maagdenburg, Berlijn, Halle en Hannover De inbrekers hadden het voornamelijk voorzien op siera den, zilver en pelswerken. Hun voornaam ste afzetgebied was België. Buit welken de bende in het buitenland gemaakt had. werd naar DuitscHland gezonden. De gearresteerden zi.in allen Russen en Polen zij waren voorzien van valsche pa pieren. GEVOLGEN VAN DE HITTE. Terwijl gisteren nog van 25 doodeüjkc or gevallen ten gevolge van de hitte in Si- lczië werd gesproken, is volgens de laatsle opgaven het aantal alleen in Nedcr-Silezië reeds 55. In Breslau bedroeg het aantal 66. LEVEND VERBRAND IN EEN AUTO. Op den weg van Bayonne naar Pau herit een auto vuur gevat. Twee der inzittenden werden levend verbrand. Een vrouw, die mede in den auto zat. overleed later aan haar wonden. De identiteit der slachtoffers kon nog niet worden vastgesteld. OBERAMMERGAU OVERSTROOMD. Het Oberammergau van de passiespelen staat volgens de berichten in de bladen vol komen onder water De bruggen zijn mee gesleurd door het water. Het gebied van Küssen (in ZVaben) is door een verschrik kelijk onweer geteisterd. Sedert gistermid dag slaat het bosch van Tegelberg in een omtrek van 550 M. in lichtelaaie, tenge volge van het inslaan van den bliksem. DE PARIJSCEE CONCERTZAAL PLEYEL AFGEBRAND. De kort geleden tc Parijs gebouwde con certzaal Plcyel is gistermiddag een proci der vlammen geworden. Volgens de merst moderne wetlen der acoustiek gebouwd, waarbij op geen geld werd gezien, gold deze 4000 zitplaatsen bevattende zaal als een wonder der moderne techniek. Het inwen dige is geheel verbrand. Slechts de mur-n staan nog overeind. Enkele kleinere mu- ziekzaaltjes zijn slechts behouden gebleven. Kort voor tweeën werd de brand door ar beiders ontdekt. De pogingen der brandweer, die spoedig ter plaatse was, bleven zonder resultaat. Te kwart voor 3 stond de gehee'e zaal in lichter laaie. Vier beambten, die toen de brand uitbrak, op de bovenste ver dieping aan het werk waren, konden op het laatste oogenblik door de politie gered wor den. Ten gevolge van den hevigen rook wa ren zij er ernstig aan toe. Het was noodza kelijk hen naar èen ziekenhuis te vervoe ren Waardevolle papieren en geldswaarden, die in het gebouw aanwezig waren, konden in veiligheid worden gebracht. De schade bedraagt eenige miliioenen francs. Een der gewonden bij den brand is over leden. ONTAARDE OUDERS. Hel echtpaar Wieltsch in Zittau hoeft één hunner kinderen, een zoon, voortdurend zoo zeer geslagen en mishandeld, dat het kind tenslotte gestorven is. Daar het kind onzindelijk was, sloten de ouders het na het op een pot-de-chambre geplaatst te hebben, in een mand, ging-en heen en lieten het 's avonds en 's nachts, in deze gebukte houding geperst, achter. Het gerecht veroordeelde beide ouders elk tot 6 jaar gevangenisstraf en 5 jaren eer verlies. Do moeder was in Zillau bijna door de bevolking gelyncht. OPERA-ZANGERES VERMOORD. Gisteren ontdekte men in een boscü te Bcmerée, dicht by den straatweg Charleroi- Beaumont, het lyk van een bekende zangeres Evelyne Brelia, echtgenoote van den jongen Belgischen componist Fernand Quinet, direc teur van het Muziekconservatorium te Charleroi. De heer Quinet en zyn vrouw woonden sedert een veertien-tal da^en in hun villa te Bomerée, waar zij ieder jaar hun vacantia doorbrengen. Woensdagavond was de heer Quinet een bad gaan nemen in de Sambre, terwij5 zijn echtgenoote een wandeling de?d in de omgeving. Sedert dien was de jonge vrruw spoorloos verdwenen. Uit het eerste onderzoek bleek, dat het slachtoffer schandelijk mishandeld werd. Het lyk werd gevonden op nauwelijks honderd meter afstand van een kleine hoeve, waar het vorig jaar twee grijsaards werden ver moord. Van den dader of de daders heeft men niet het minste spoor. Mevr. Quinet, geboren Eveline Bourlant, was slechts 33 jaar oud. INERAAK IN DE TSJECHISCHE LEGATIE. TE PARIJS. In de Tsjechische legatie te Parijs heeft een brutale inbraak plaats gehad. De in breker, die de echtgenoote van den gezant Osusky met een revolver bedreigde, wist to ontsnappen met 150.000 francs aan juweelen. DE STAD GLURNS DOOR EEN BRAND GETEISTERD. De stad Glurns, de bij vele touristen bekerde hoofdplaats van Wintscbgau, is gisternacht door een hevigen brand ge teisterd. Een groot aantal huizen werd verwoest. De brand brak uit in een schuur en greep met groote snelheid om zich heen. Ook het stadhuis en een schoolgebouw werden verwoest. De schade is zeer groot. TREINBOTSING IN AMERIKA. In den staat Georgië (V. St.) is op C myl van lloma de sneltrein van Florida naar Cincinnati ontspoord. Er zijn \ier dooden en vele gewonden. ERNSTIGE AARDBEVING IN PERU. Kaar uit Lima in Peru wordt gemeld, heeft er in de nabijheid van Chachapöyas een ernstige aarbeving plaats gehad, die een minuut lang aanhield. Verschillende buizen zijn ingestort. Nadere berichten ont breken nog. GROOTVORSTIN ANASTASIA. Zooals men weet, bevindt zich in Amerika als gast der familie Leeds hij, de zoon van den blik^iagnaat is gehuwd met prin ses Xenia van Griekenland een mevr. Tsjaikowski, die beweert grootvorstin- Anastasia dc dochter van den vermoorden tsaar Nicolaas te zijn. De prinses is als klein meisje een speel genootje van gravin Anastasia geweest. Mevrouw Leeds is van den beginne over tuigd geweest, dat mevrouw Tsjaikowski inderdaad de grootvorstin is. Haar man jS ook tot die overtuiging gekomen. Het zou, zei hij, voor een indringster onmogelijk zijn geweest haar rol vol te houden gedu rende zoo'n langen tijd als mevrouw Tsjai kowski zijn gast is geweest. Deze, zoo ver volgde de heer Leeds, is er alleen maar op uit haar gezondheid te herwinnen en het gewone bestaan van elke normale jonge vrouw te leven. Zooals men weet, zou grootvorstin Anasta sia bij het bloedbad van Jekaterinaburg den 16en Juli 1918 zwaar gewond, doch niet gedood zijn. Luitenant Tsjaikowski, die be vel had gekregen de lijken naar een na burig bosch te brengen en daar te ver branden, zou gemerkt hebben, dat de grootvorstin nog leefde en haar wegge sleept hebben en op een afgelegen Boeren hoeve hebben verpleegd, totdat zij in staat was met hem tc vluchten. Voordien huwden zij. Op de vlucht raakten zij ge scheiden, doch Anastasia wist Berlijn te bereiken, waar zij leefde van de opbrengst van sieraden, die zij in den zoom van een mantel had weten te redden. Zij werd door de menschen, bij wie zij kamers gv- huurd had beroofd en slaagde er niet m haar bezittingen terug te krijgen. In een kliniek, waar zij ten slotte ziek en uitgeput beland was, slaagde zij er in menschen te vinden, die in haar identiteit geloofden. Anderen, ook bloedverwanten scholden haar een bedriegster. Ten slotte wist zij steun te vinden om naar de Vereenigde Staten te komen en nam mevrouw Leeds haar op. Er zijn altijd nog velen, die wei geren aan haar identiteit te geloovei». De redding der Italia-expeditie. Id overeenstemming met de instructies van het hoofd der regeering, zullen alle schipbreukelingen der ..Italia", die tot nog toe gered zyn, onmiddellyk naar Italië terug- keeren. De Citta di Mflano zal hen tot Narwick brengen. Mussolini heeft formeel bevolen, dat alle leden van de expeditie zich moeten ont houden van alle mededeelingen, verklaringen en interviews. Dc Citta di Milano zal daarop naar Ko ningsbaai terugkeeren om aan de verdere op sporing van de groep Allessandri deel te nemen. Ir. Zweden en ook in Noorwegen is de vraag opgeworpen van een gewoon gerech telijk onaerzoeis naar de ramp van het luchtschip Italia, in overeenstemming met de Noorsche wetten op de ongelukken op zee en in de lucht; Noorwegen bezit immers de souvereiniteit over Spitsbergen. Do regee nng heeft daarom de kwestie besproken, doch daar de zaak vele lastige problemen in het leven roept op het gebied van het internationaal recht, heeft de regeering geen besluit genomen aangaande het onderzoek. Zt is van meening, dat, na overweging van alle kanten van het probleem, Noor wegen enkel tot een onderzoek kan overgaan, wanneer het daartoe een verzoek van (talie ontvangt. Nieuwe nasporingen op het Bereneiland hebben geen resultaat opgeleverd De Zweedscbe expedite onder Tornberg ontving bevel terug te keeren De manieren, waarop in Italië de families van de versohillende geredden het heuge lijke nieuws vernamen, loopen uiteraard r.og- a! uiteen. Meestal waren het journalisten, die de gc-lukk'gr menschen opbelden. Zoo g ii' vi de hel bijv. bjj de echtgenoote van ir. Trojani. die in Rome woont. Haar broer greep onmiddellijk naar de telefoon, toen hij van het goede nieaiws hoorde. Doch hjj RECLAME. OcKCiimfixfrccjieirt 35 jaar beproefd 3666 keu niet meer als blijde boodschapper fun- geeren. Mevr. Trojani was juist een paar minuten te voren opgebeld Fleei eigenaardig en bijzonder toevaLig ging het bij de familie van Zappi, die in het stadje Mercato Saraceno bij Bologna ^°Men had daar een'radiotoestel, waarmede door een broer van Zappi de laatste weken ingespannen naar de mededeelingen van het Romeinsche station San Paulo werd ge luisterd. Maar in den laatsten tijd waren de berichten zóó ontmoedigend geweest, dat niemand het apparaat meer aanzette. Op den dag van de redding kwam er echter een jongetje in den buize Zappi op bezoek. Om het kind tevreden te stellen liet wilde met alle geweld naar de radio luisteren werd het toestel aangezet en spoedig hoorde men toen onverwacht de vreugdevolle tydiDgt Natuurlijk werd het nieuws in het stadje rondgebazuind. De klokken luidden on vele menschen brachten Zappi's moeder een ovatie. Korten tijd daarna kwam er een telegram van den geredde zelf: ,.0p miia- kuleuze wijze gered. Ik omarm u, mama, vele malon om u geroepen, naar u ver langd Pippo". DE ANTI-OORLOG VOORSTELLEN. LONDEN, 20 Juli. (Beuter). In de pers wordt de overtuiging geuit, dat met aanne men door dc Brilsche landen van het antn oorlogsverdrag de onderhandelingen daar over definitief zijn ten einde gebracht en Kellogg nog slechts datum en plaats van. onderlcekening .heeft te noemen, en Ame rika dan ijl moreel hondgenootschap met Europa is. dal tot op zekere hoogte zijn niet- 1 id maatschap van den Volkenbond compen seert. De Daily Telgraph (cons.) is van meening dat Kelloggs vroeger zwijgen ten aanzien van sommige streken", in het Brilsche ant woord vermeld, als toestemming moet opge vat worden, daar Amerika in zijn eigen werelddeel een speciale positie opeisc.ht. die niet heel veel verschilt van Engelands aan spraken ten aanzien van Egypte en het Suezkanaal. De Times óórdeelt dat door het. verdrag het gebied waarin oorlog hoogst onwaar schijnlijk zal zijn. aanzienlijk wordt uitge breid. De Daily News (libj ze,gt dat de betee- kenie der episode gelegen is in den alge- meenen krachtigen wil tot den vrede. De Doily Chronicle (lib.) zegt, dat het pact een stap is op een langen weg. doch de volken moet aanmoedigen tot het doen van den volgenden stap, n.L vermindering van bewapening. De Daily Herald (Labour) meenl, dat door Chamberlains voorwaarden het verdrag van nul en geener waarde wordt. WASHINGTON, 20 Juli. (Wpfff). Nu 13 landen hun instemming met het anti-oorlogs pact hebben betuigd, cn alleen Japans ant woord nog moet binnen komen, hoopt men dat Kellogg reeds half Augustus naar Parijs zal kunnen vertrekken ora daar met de an dere betrokken landen het pact le kunnen ondcrleekenen. In politieke kringen verluidt, dat het ook andere dan de bedoelde 14 lan den vrij zal staan, zich bij het pact aan te sluiten, waaruit men opmaakt, dat ook Rus land daartoe zal kunnen toetreden, zonder dat tevens de kwestie van de erkenning der soviet-regeering ter sprake komt. Volgens een later bericht wordt Japans antwoord morgen verwacht. LONDEN, 20 Juli. (V.D.) Volgens be richten uit Washington, heeft dc aankon diging van Sir Austen Chamberlain, in het Lagerhuis inzake het gunstige antwoord der Britsehe regeering en van de Domi nions op de nota van staatssecretaris Kel logg groote voldoening gewekt. Naar ver luidt, zal staatssecretaris Kellogg dc kwes tie van der tijd en de plaats van onder- teekening overwegen wanneer het laatste antwoord zal zijn ontvangen. In tegen spraak met vroegere berichten verluidt, dat staatssecretaris Kellogg de uitnoodiging van de Fransche rcgeenng het verdrag in October te Pari.is te doen onderteekenen, gunstig gezind is Hij heeft evenwel ver klaard, dat hij de keuze van de plaats van onderteekening overlaat aan de betrokken mogendheden. De Fransche ambassadeur Claudel ver trekt heden van New-York naar Parijs. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. PARIJS, 20 Juli. (V. D.) De verkla ringen van den Engelschen Minister van Buitenlandsche Zaken, in het Lagerhuis af gelegd, volgens welke de Engelsche regee ring elk voorstel tot een vervroegde ont ruiming van het Rijnland op vriendschappe lijke wijze zal onderzoeken, worden in politieke kringen te Parys druk besproken en worden in de Parysche pers over het algemeen niet ongunstig opgenomen. Zelf.-- dempers van de rechterzyde wjjst de gedachte vgn onderhandelingen betref fende een ontruiming van het Rynland niet zender meer van de hand, maar blyft van Duitsche zyde een tegenprestatie eischen. De nationalistische „Gaulois" le6st in de verklaringen van Chamberlain den vasten wi! van de Engelsche regeering, haar (roe per uit het Rynland niet teryg te trekken, v- er de belanghebbende partijen bepaald om schreven voorstellen hebben gedaan. Duitschland moet dmlomatïeken weg 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2