CORRESPONDENTIE. Zoo vond Juf hen. De deur hadden zij och maar niet opengelaten om Jufs ver- jaasde gezicht te zien. Het gewicht van ïun schuld drukte hen te zwaar. Als ze jok eens waterpokken kregen en dat juist nu, vlak voor de Paaschvavantie, die ze met t'ader en Moeder bij familie in Den Haag souden doorbrengen, terwijl Juf vrij kreeg, t Zou niet ongelukkiger kunnen treffen! En het trof werkelijk zoo, want toen het >cn paar dagen later vacantie was, lagen Frank en Nol met waterpokken in bed. Het heele, prettige plan voor de Paaschvacantie kon nu niet doorgaan en de jongens wilden maar, dat zij nooit op het denkbeeld van die ongelukkige klimpartij waren gekomen. Zij beloofden Juf, die heelemaal niet boos was, omdat haar vrije dagen er bij inscho ten en die hen met veel geduld verpleegde, dat zij nooit meer zoo'n ondeugende streek zouden uithalen. Ze hadden er werkelijk meer dan ge noeg van. Er is heel goed gewerkt; ik kreeg massa's brieven, dus ook een massa werk om na te zien, maar daar pruttel ik niet over, want ik vind het heel prettig als er met zóóveel Xjver wordt gewerkt en als prijsraadsels in den smaak vallen. En nu ik niet pruttel, omdat ik 6xtra veel werk had na te kijken, willen jullie mij nu het plezier doen om niet te pruttelen als je erg op een prijs had gehoopt en nu bent teleurgesteld? Wie telt er eens alle namen te zamen? Nu, dan weet je meteen, dat, al mocht ik nu een prachtig aantal boeken verloten en dus 16 kinderen gelukkig maken, er toch ook nog een massa teleurgestelden bg moes ten zijn, dat spreekt van zelf. Tot de 8 getrouwen te zamen zeg Ik even, dat ik het hun allen natuurlijk van ganscher harte gun, ai die 8, ook die twee heel jonge er bg, doen trouw mee en ver dienen het dus ten volle. Heel lange aparte antwoorden zal ik deze week maar niet geven, dat begrijpt iedereen wel, daar komt nu niets van. Ik wensch allen een goede vacantie en heusch neem ik het niemand kwalijk, die in de vacantie eens geen tgd of gelegenheid heeft om raadsels op te lossen, dat reken ik 'dan niet als ontrouw. Louise Planje, ja hoor, ik heb nu al genoeg werk, ik was dus blij, dat je er niet lang bij schreef. Anje de Gelder, jg lootte natuurlijk ook met de getrouwen mee, dat weet je wel; ik ken jou al zóó goed door je brieven. Piet Nieboer, je behoort natuurlijk tot mijn getrouwen. Nico van Wgk Azn., hartelijk gefeliciteerd mei je succes, nu kan je met recht genieten van je vacantie. Ik had al naar je naam gekeken in het „L. D." en vond dien ge lukkig onder de geslaagden. Guus en Janni Glasbergen, zeker allebei in je schik, dat Guus gelukkig lootte. Wie gaat er naar Leiden om het boek te halen? Hannie Mieloo, jg doet al zóó lang trouw mee. Is dit de 2de maal, dat je een prijs hebt? Willy de Neys, is het voor jou ook niet de 2e maal? Ik ken jou ook al zoo lang, je schrijft zoo trouw. Cor Sierag, ben je niet blij met je prijs! Je zusje heeft er al eens een gehad, dus Üie weet den weg en gaat zeker wel met je mee. Catharina van Egmond, juist zoo, ik heb het nu heel druk, dus ik zeg je alleen maar, dat ik blij ben voor je, dat je een prijs hebt. Martha Schimmel, verleden jaar lootte Frans gelukkig, en nu jg eens. Ben je niet erg big? Henk Boom, wat zeg je er nu wel van? Een prgs! Zul je nu trouw blijven meedoen? Annigje Spek, je eerste prgs, nietwaar? veel plezier er mee. Christiaan Eggink, nn, je zusje zal wel toet zoo blij zijn als jg, want ze mag je boek natuurlijk ook wel lezen. Pietje Jongeleen, je had flink gewerkt en doet al een tijd mee, je verdient het dus weL Jan Smits, je zusje Plonia mag zeker ook wei van je boek genieten, je doet beiden zoo trouw mee. Sander Ruygrok, blijf maar trouw mee doen met je broer Koos, zooals tot nu toe. Bertha Mulder, jullie doet alle drie zoo trouw mee, dus het trof goed, dat een van jullie gelukkig lootte. Frans en Francien Hemerik, blijft beiden maar hopen, dat je ook eens gelukkig zult zijn bij het loten. Drie zusjes van Woudenberg, ik heb jullie alle drie met de getrouwen laten meeloten, maar het heeft niet geholpen. Adriaan Bakker, ja Zondag vond ik het ie benauwd warm, ik ben erg blij dat het vandaag nu ik zóóveel werk heb, wat fris- scher is. Blijf jij ook maar hopen dat je eens gelukkig zult loten. Hanna v. Wil sen, gelukkig dat je brief met prijsraadsels niet te laat was, zooals de* 2 vorige. Jo en Riekie Minnema, er behoefde geen brief bij, het vers was al genoeg. Nelie en Lena Oostveen, jullie behooren beiden tot de getrouwe nichtjes, dat weet je wel. Heeft Nelie al 2 maal een prijs ge had? en Lena 1 maal? Annie van Haarlem, je mocht het vers wel heelemaal schrijven, waar je lootte met de kleineren omdat je 10 jaar bent. Greta de Vries, zoo, heb jij die kieken ook gezien, aardig hoor. Ik dacht wel dat je blij zou zijn dat K. K. het goed maakt.. Otto Crabbendam, ja gewoonlijk zijn er extra prijzen, de laatste keer voor de groote zomervacantie als ik dan prijsraadsels geef. Jan Evers, je versje was heel goed hoor. Ik heb jou ook nog laten meeloten met de getrouwen. Zwaantje Nanning, het is niets eTg als je niet altijd meedoet maar als je graag wilt dat je tot de trouwen wordt gerekend, dan moet je geregelder inzenden. Albert en Joop van Biezen, vonden jullie het allebei zoo'n fijn werkje? dat doet mij plezier. Jullie zult later ook wel eens ge lukkig loten. Cor Hakkert, gefeliciteerd met je verjaar dag Ik vind dat Arie ook flink had gewerkt, hoor. Maarten Kuivenhoven, ik kwam 's Maan dags uit Bergen terug. Dinsdag en Woens dag druk werk gehad voor mijne raadsel- jeugd en Vrijdag vertrek ik naar Zeeland. Sary Boom, ben je die drie dagen heerlijk uit geweest? waarheen? vertel mij dat maar een als je wilt. Leo Flipse, jij begint flink mee te doen dus houd goeden moed dan loot je ook wel eens gelukkig. Herman Winterkamp, ja hoor ik had het vreeselijk druk met zooveel brieven en al die versjes. Veel plezier in Delft. Teunis van den Akker, je had vergeten een postzegel op je brief te plakken. Omdat het prijsraadsels waren, heb ik de strafport maar betaald en den brief niet geweigerd. Arie en Coba Koevoet, zoo, zijn jullie ter eere van het feest uit rijden geweest, dat was heerlijk. Jan van Zwielen, vond je dit zoo'n leuk en gemakkelijk prijsraadsel, kwam je daar om eens een kansje wagen? Nelly Diederiks, je mag gerust voortaan geregeld meedoen, noem mij dan maar Tante Aagje v. d. Ham, ik heb zeker geen brief van je ontvangen verleden week, waarheen had je dien gzonden?. Jannetje den Hollander, als je zorgt dat je den brief Maandags vóór 12 uur op het bureau L. D. hebt gebracht, dan hoeft er geen postzegel op, die gaat dan met de andere brieven in een pakket naar mij. Annie Bavelaar, ik ben blij voor je dat je verhoogd bent. Je hebt natuurlijk ook met de trouwen meegeloot. Had Adri geen moed om het vers op te schrijven of geen tijd? Willy en Aat Jakobs, er behoefd niet al tijd een brief bij en zeker niet als het extra werk is zooals bij dit vers. Ja Zondag vond ik het ook om te smelten. Mej. W. Hoogendoorn, deze raadsels toijn yoor kinderen tot 16 jaar, niet ouder. Cootje Poldervaart, ik wensch je heel veel plezier in Hilversum. Ga je nog? eerst zelf je prij9 halen? Rie Lepelaar, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, ik ben blij dat je zoo'n vroolij-. ken dag hadt. Jacobus Favier, jij lootte ook met de trou- wen mee; je hebt al zóó dikwijls geschreven Henny Hulsbregen Henning, zoodra ik je raadsel tegenkom in den stapel, zal ik het plaatsen. Je mag gerust overslaan als je in Oldenzaal bent, je blijft toch tot de trou wen behooren. Toos Dirkse, ik vertrek 20 Juli naar Zee-« land. Wat heb jij een vreeselijk lange vai cantie meer dan 2 maanden. Mijntje Dubbbeldam, neen hoor, ik weet best dat je ook wel meedoet als het geen prijsraadsels zijn, ik ken je wel en wil best gelooven als je het thuis eens druk hebt. Helena ten Cate Brouwer, je zal het wel druk hebben op de H.B.S. dus dan komt ei natuurlijk niet geregeld meer van raadsels oplossen. Gerrit Belist, als je zin hebt om in de vacantie raadsels op te lossen, ga gerust je gang hoor. Jaantje Belram, zeker erg blij niet waar, dat je gelukkig lootte, kan je zelf gaan om je prijs? Geertruida Kerkvliet, groot gelijk, moed houden en blijven hopen op een volgende keer. Nel en Rie Owel, ik feliciteer Nel nog wel met haar verjaardag. Jullie begint goed mee te doen. houdt dal maar vol.^ Dikkie van Dijk. ik was juist blij als er ditmaal geen lange brieven bij waren, dat heb j© goed begrepen. Neelie en Marietje de Best, allebei gefeli citeerd dat je bent overgegaan. Gaat maar lekker zwemmen in zee. Nelly v. d. Voet, jij lootte natuurlijk ook mee met de getrouwen want je schrijft mij zóó geregeld gezellige brieven. Vond je die hitte prettig, ik niet hoor. Elsa Been. moed houden, er zijn wel kin deren die een paar jaar wachten eer het lot hun gunstig is, dus hoop maar op later. Emmie en Bertus de Jong ik zal je raad sels bij mijn voorraad leggen. Zorgt maar goed voor je planten wie weet of je dan in Sept. geen prijs er voor krijgt. Tilly de Groot prettig dat je met een goed Tapport bent overgegaan. Waarom dacht je dat het lot je toch niet gunstig zou-zijn? loot je altijd ongelukkig. Harm Wolthaus ik begrijp best dat je nu voorloopig niet kunt meedoen. Jan en Corrie Rodenburg is er bij jullie een hooiberg? en hoe kwam het dat die jongen er uit viel? is hij nu weer beter? Jan en Eempien Wassenaar heeft Jan een pretligen verjaardag gehad? Jullie mochten natuurlijk allebei meeloten met de getrouwen al hielp hei niet. Toch aardig van die kieken, ik hoorde in eenige brieven dat je oom die aan leerlingen, die meedoen met de raadsels, had laten zien. Bertus en Nelly Boom er was wel een Boom bij die gelukkig lootte maar niet al weer een van jullie. Prettig dat Bertus zoo goed vooruit gaat. Annie de l'Ecluse ik neem het je niets kwalijk als je hel tegenwoordig dikwijls te druk hebt om te schrijven. Kom je 's avonds pas na zeven uur thuis? nu en dan wil je wel eens echt vrij zijn of eens uitgaan. Frederik, Johan en Hendrik Mulder, jullie moeten ook altijd maar blijven hopen, dat je eens gelukkig zult zijn bij het loten. Vele van die raadsels hebben er vroeger al eens inge staan, dus die kan ik niet nog eens plaatsen. Jo Tijsen, het is best hoor, dat je mij deze keer niet lang schrijven wou, omdat ik toch al werk genoeg had. Jo Zandbergen, als je goed blijft meedoen, zal toch hoop ik, jouw beurt van gelukkig loten ook wel eens komen. Lucas Mulder, vriendelijk dank voor je. ansicht uit Soestdijk. Agatha Braat en Jo Nagtegaal, ik begrijp best, dat jullie graag weer een prijs hadt willen hebben, want je hebt beiden al eens zoo'n mooi boek gehad. Wiesje en Heiltje Vis, ik wensch Heiltje van ganscher harte beterschap. Gelukkig dat Annie al iets beter is. Bram Linscholen, dus nu ben je van deze school af. Ik hoop, dat je in de vacantie veel kunt zwemmen, want dat is gezond voor je. Als je in de vacantie eens uit bent, behoef je niet te schrijven hoor. Aart Kop, wat heb je een aardigen dag ge had. Vond je de diergaarde in Rotterdam niet mooi? En varen in op de Maas is ook heerlijk, vooral in de warmte.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 15