Een mijnramp in Limburg. Slapelooshei4 WAALS REIS-ARTIKELEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS. OVERZICHT KAASMARKTEN. KUNST EN LETTEREN. UIT DE RIJNSTREEK. hebben de georganiseerde wedstrijden veel belangstelling betrokken, zoodat ook de deelneming uit het buitenland groot zal zijn. Niet minder dan 4 Belgische, 4 Fran- sche, 4 Engelsche en 3 Duitsche toestellen zullen mededingen. Onder de Engelsche deelnemers i9 de bekende Lady Heath. De meeste deelnemers zijn „private owners", slechts enkele vertegenwoordigen fabrieken. Zaterdag 21 Juli zal tijdens het vliegfeest de Harmon Trophee worden uitgereikt aan luitenant Koppen, voor zijn vlucht Holland- Indiê door den heer Frits Koolhoven. EEN MEDISCHE COMMISSIE. Onderzoek naar de ziekte gevallen op de „Insnlinde". De directie van de Rotterdamsche Lloyd «deelt mede, dat zij de heeren prof. dr. P. Hh. L. Kan, prof. dr. G. J. W. Koolemans Bey- nen Jr., en prof. dr. P. C Flü bereid heeft gevonden zich in een commissie te vereeni gen, ten einde een onderzoek in te stellen naar de ziektegevallen, voorgekomen op de Insulinde. VAN GEND EN LOOS. Een nieuwe espeditie-onderneming opgericht. Te Utrecht is opgericht de N.V. Expeditie- Onderneming van Gend en Loos, met een kapitaal van f. 24 000, door de heeren G. J. C. Colignon te Antwerpen, R. F ,H. Colignon ie Schaerbeek en F. A. C. Colignon te Eecke- ren. Het doel der vennootschap is het uitoefe nen van het expeditiebedrijf, meer speciaal de voortzetting van het bedrijf zooals dat tot heden door de Commanditaire vennootschap van Gend en Loos, H. Colignon en Cie, in Nederland is gedreven. ARBEID IN BAKKERIJEN. De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, gelet op het bepaalde bij artikel 28, vijfde lid, en artikel 97, vierde lid, der Ar beidswet 1919, heeft aan hoofden of be stuurders van banketbakkerijen in alle ge meenten des Rijks vergund, dat tot weder opzegging toe in hun ondernemingen door arbeiders van 18 jaar en ouder, in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 tweede lid, der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht tusschen 6 en 7 uur des namiddags onder voorwaarde, dat geen der arbeiders in de betrokken onderneming den arbeid aan vangt vóór 8 uur des voormiddags. WATERSTAATSPERSONEEL. In de te Utrecht voortgezette algemeene vergadering van de vereeniging van perso neel in dienst bij den Rijkswaterstaat Een dracht maakt Macht is aangenomen een motie, waarin er met klem bij den minister van Waterstaat op wordt aangedrongen, het rapport van 7 Mei 1924 over de dienst-, arbeids- en rusttijden voor beambten bij den Rijkswaterslaatsdiensl, voor zoover be treft de uitvoering van de daarin neer gelegde grondslagen, aan een herziening te onderwerpen, en daarna onverwijld over te gaan tol de invoering van de nieuwe rege ling van de dienst-, arbeids- en rusttijden voor de beambten in dienst bij den Rijks waterstaat Deze motie zal ook ter kennis van de Slaten-Generaa] worden gebracht. Verder is nog besloten, dat in de komen de periode met onverminderde kracht actie te blijven voeren tegen de onrechtmatige uitzonderingsmaatregelen, op de water staatsbeambten toegepast, en, in verband met den financieelen noodtoestand onder het Rijkswaterstaatspersonee! tengevolge van het uitblijven van de salarisherziening, er bij de regeering met klem op aan te dringen, ter voorziening in dezen nood toestand een tegemoetkoming van één maand extra salaris aan dat personeel te verleenen. NEDERLANDSCHE BOND VAN WIJKVERPLEEGSTERS. Te Amersfoort 19 de tweede algemeene vergadering van dezen bond gehouden. Bij punt 13 van de agenda kwam de samenwerking met den nationalen bond in bespreking en werd besloten, dat de voor zitster voorloopig nog namens den Nederl. Bond van Wijkverpleegsters de vergaderin gen van den nationalen bond zou bijwonen. Het volgend jaar hoopt het bestuur dan bij tijds met concrete voorstellen te kunnen komen. Intusschen worden alle leden op gewekt reeds lid te worden van den natio nalen bond. Medegedeeld werd, dat er contact was verkregen met de onlangs in Engeland op gerichte Queen's Nurses' League. Zr. Van Hogendorp werd bereid gevonden den Ned. bond van Wijkverpleegsters op een ver gadering van de East-Sussex Branch dier League te Hastings te vertegenwoordigen. Vervolgens brachten de secretaresse. Zr. W. G. Serton, en de waarn penningmees- teresse, mej. A. G. van Hulst, jaarverslag en verantwoording uit Den Haag werd vastgesteld als plaats voor de volgende jaarlijksche vergadering Na de pauze hield Zr. M J. v. d. Veur een causerie over Florence Nightingale GEEN STAKING TE DEVENTER. Gisteravond is een vergadering gehouden van het drukkerspersoneel van Ankersmit's Katoenfabriek met het hoofdbestuur van den bond De Eendracht. Als resultaat van de te 's-Gravenhage gehouden conferentie met den rijksbemiddelaar werd medege deeld, dat voor de volwassen machinedruk kers het eindloon wordt verhoogd met f. 1 per week Dat eindloon zal inplaats van in vijf, in twee iaar worden bereikt. De Chris telijke feestdagen en de ziektedagen zullen vol worden uilbetaald. De loonen der jeug dige arbeiders worden verbeterd Voor de handdrukkers was door een technische ver betering reeds onlang9 een verhooging van 5 pCt. ingevoerd Met deze concessies na men de arbeiders genoegen, zoodat besloten is Maandag niet in slaking te gaan. Zooals reeds i9 gemeld, zal er in ver band mei het overlijden van burgemeester Wytema geen feestelijke herdenking plaats hebben van het 600-jarig beslaan van Rot terdam. Hel daartoe gevormde comité uit de burgerii heeft de vergadering ten slad- huize gisteravond afgelast Ook het défilé dei vereenigingen moet vervallen. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 15 JULL LEIDEN. Doopsgez. Gem.Voorrn. 10 uur, ds. R. C do Lange van Aalsmeer. Èglise Wallonne: Matin dis heures et demie, Mr. E. J. H. Brandligt, pasteur h. Groningue. Evang. Luth. Gem.Voorin, halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Geref. Kerk in EL V. (Prediker): Voorm. 10 en nam. 6 uur, de heer Geuzebroek van Amsterdam. Remonstr. Kerk: Voorm, halfelf, ds. W. N. van Nooten, van Boskoop. Vrije Kafch. Kerk: Zaterdagnam., half- acht, Vespers en Lof; Zondagvoorm. half elf, Mis. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf, ds. D. Sypkens van Krom menie. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned.-Herv Kerk Julianastraat) Voorm. 10 uur ds. Johs. Stehouwer; nam. 7 uur ds. Kloots van Zwammerdam. Hulpgebouw (Gouwsluis)nam. 7 uur ds. J. de Bruin. Ned.-Herv Kerk (Oudsh.weg): Voorm. halfelf dr. J .P, Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, de heer Mouw van Bameveld. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. E. J. Wientjes (Bed. H.A.) Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat) Voorm. 10 en nam. 6 uur preeklezen. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur ds. Noop; nam. 6 uur de heer Kam per. Geref. Kerk (Ruiterstraafc)Voorm. 10 uur de heer Kamper; nam. 6 uur ds. Noop. Marthac-StichtingVoorm. 10 uur, ds. A. W. Voors. BOSKOOP. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10uur, ds. Glas SalvatoriVoorm. halftien en nam. 6 uur ds. B. ïuinstra van Soesterberg. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. HAZERSWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halfelf, dr. J. Riemers van Leiden; nam. 7 uur, ds. J. Lu u ring. Geref. Kerk: Voonn. halfelf en nam half- acht, dr. W. H. Gispen HILLEGOM. Ned.-Herv. Kerk: Voorrn. 10 uur, de heer J. C. Baas; nam 5 uur, ds. P. Hofstede van Noordwijkerhout. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam, 6 uur, ds. Meyering. KATWIJK AAN ZEE. Ned.-Herv. Gem. (Zaal v. Prot. Bel): Voorm. 10 uur, dr. J. J. Woldendorp van Warmond. KOUDEKERK. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. LISSE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. G. van Dijk Azn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur,uur, ds. J. H. Kroes van Oosterbeek. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, leesdienst. Geref. Gem.Voorm. halftien en nam *4 uur, leesdienst. Ned. Prot.-Bond: Voorm kwart over tien, dis. G. Hulsman, van Den Haag. SASSEN HEIM. Chr. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur, de heer D. L. Aangeenbrug. VOORSCHOTEN. Ned.-Herv Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.) en nam, 5 uur, ds. Bt. P. Fotrgens. WARMOND. Ned.-Herv. Kerk: Voorm 10 uur, de heer Siderius van Katwijk-aan-Zee; nam. 6 uur, dr. J. J. Woldendorp. WOUBRUGGE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 7 uur, ds. J. F. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half acht, ds. D. Nauta ZWAMMERDAM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. I uur, ds. Kloots. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Akkerhuis, van Maassluis. -81- NED. HERV. KERK. Drietal: Te Beilen: H. C. J. Hoogendijk, te Cats (Zeeland); O. S. Jellema, te Davos, en A. Wartena, te Nieuw-Dordrecht. Beroepen: Te Den Ham: W. J. Kolkert, te Eemnes-Buiten. Te Lage Vuursche: N. Warmolt9, te Wezep. Te Nijverdal: C. A Schweifser, te Workum. Te Wes- terbork: B. Peysel, te Woltersum. Aangenomen: Naar Uitwijk en Waad- huizen. F. J. Pop, cand. te Dinteloord. Bedankt: Voor Oo9terwijk (Z.-H.): H. v. de L009 Jr., cand. te Rotterdam. Voor Mastenbroek B. G. C. Steenbeek, te Wier den. Voor Lochem G. Verdoeg Kleijn, te Dordrecht Voor Wanswerd c.a (Fr.). Ouddorp (Z.-H.) en Oude Tonge (Z.-H.): J. van Amstel, tc Pulten (Vel.). GEREF. KERKEN IN H. V. Aangenomen: Naar Utrecht-Tienhoven- G Ubbink, predikant bij de Geref. Kerk van Zweetoo. Een gasontploffing in de staatsmijn Hendrik. Het aantal dooden zat vermoedelijk twaalf bedragen. RECLAME. In de staatsmijn „Hendrik' 'te Bruns- sum bij Heerlen, heeft gisteren op 400 M. diepte, een ramp plaats gehad, die aan tal van personen het leven heeft gekost. Het ongeluk, waarvan de omvang nog niet vol ledig valt te overzien, heeft gistermiddag tusschen 12 en 2 uur plaats gehad. Nadat de aanwezigheid van mijngas was waargenomen, volgde spoedig een ontplof fing, waarna de mijn is afgezet door de ge- meente-politie van Brimssum, de militaire politie en de marechaussees. De ontplof fing had plaats nadat de ochtendploeg de mijn verlaten had en terwiji zich dus een groot aantal mijnwerkers boven den grond bevond. De middagploeg is niet naar beneden gegaan. Omtrent het aantal slachtoffers kon aan vankelijk niets medegedeeld worden. Men sprak van negen, later weer van vier, doch eenige zekerheid daaromtrent blijkt nog niet te bestaaD, omdat er zich nog men- schen in de mijn bevinden. Eenige tientallen mijnwerkers zijn door de reddingsbrigade van de mijn, die on middellijk aan het werk toog, bewusteloos te voorschijn gehaald. Zij werden op de mijn door doktoren en verplegingsperso- neel bijgebracht. Te twaalf uur middernacht werd uit Brunssum gemeld dat hot aantal dooden. toen vier bedroeg. Een zwaar gewonde, die opgenomen was in het St. Josefsgestioht, was stervende. Er werden toen nog zeven personen ver mist. De mare van de ramp had zich al sipoe- dig door Brunssum verspreid en het duur de Diet lang of vele honderden, waaronder veel vrouwen, verdrongen zich voor de mijn, waar echter niemand werd toegela ten. Ontzettende tooneelen speelden zich af. Den geheelen middag en avond bleef het rumoerig bij de mijn. Volgens de officieele mededeeling van de directie der Staatsmijn waren tot gister avond elf uur vier lijkeD ui£ de mijn Hen drik geborgen. Verklaard werd dat er zich in de mijn nog vijf tot acht mijnwerkers bevonden, voor wier leven men zich ern stig bezorgd maakte. Het totale aantal slachtoffers zal waarschijnlijk ongeveer tien bedragen. Volgens deze officieele mededeeling zijn er zes gewonden, behalve de bewusteloo- zen, die bijgebracht werden. Drie gewon den moesten in het ziekenhuis worden op- genopien, terwijl de apdere drie naar huis konden worden vervoerd. De namen vaD de vier slachtoffers, die tot nu toe geborgen zijn. luiden als volgt: jongen, uit Brunssum, meesterhouwer, (Ne derlander) W. Rademakers, uit Brunssum, houwer (Nederlander); W. Sohmitz, Heer- lerheide, houwer, (Nederlander); A. Lata- wio, uit BruDSSum, (Pool). Alle vier wa ren gehuwd. Hoewel er weinig hoop be staat tot redding van de overigen, worden de reddingspogingen voortgezet. De avond ploeg is niet in de mijn afgedaald. Het persbureau Vaz Dias had gister avond een onderhoud met een mijnwerker van de middagploeg. Hierover meldt het ons: Volgens zijn mededeeling was hij te 2 uur 25 naar beneden gegaan. Toen had de ontploffing reeds plaats gehad, want dit moet omstreeks 2 uur zijn geschied. Hij was dan ook nog niet lang beneden (hij werkt tusschen 410 en 316 meter), oi er kwam een order, dat allen onmiddellijfi: de mijn moesten verlaten. De ontruiming van de mijn geschiodde ordelijk. Hieruit blijkt dus, dat de ontploffing heeft plaats gehad tijdens de wisseling der ochtend- en middagschichten. Onze zegsman werkte boven de kolen- laag, waar de ontploffing heeft plaats ge had. Deze gebeurde namelijk op de ver dieping 537. Hoe de ontploffing in zijn werk is gegaan is tot nu toe niet bekend. Het schijnt, dat zich in de mijngang mijn- gas bevond zonder dat dit is bemerkt. Wanneer zulks bemerkt wordt, mag niet geschoten worden en moet de afdeelings- opzichter worden gewaarschuwd. Gistermiddag schijnt er geschoten te zijn terwijl er mijngas in de gang stond, het geen tot de ontploffing moet hebben geleid. Onze zegsman bemerkte toen bij weer boven den grond kwam, dat reeds een tien tal bewusteloozcn uit de mijn naar boven waren gebracht. Op deze mijnwerkers werd kunstmatige ademhaling toegepast. Om trent bet aantal slachtoffers kon onze zegs man ons geen inlichtingen verstrekken, daar hij onmiddellijk de mijn moest ver laten. De lijken zijn vooTloopig niet in beslag genomen. De schuldvraag is nog niet on derzocht. Namens het Staatstoezicht op do mijnen was aanwezig de hoofdingenieur der mij nen ir. C. Blankevoort. Hedenmorgen wordt ons gemeld uit Heerlen: De werkzaamheden in de staatsmijn Hen drik gaan weer haar gewonen gang. Om trent de oorzaak van de ontploffing, die gistermiddag in de mijn heeft plaats gehad, kan nog niets met zekerheid worden mede gedeeld. Vaststaat evenwel dat het een mijngasontploffing van zuiver plaatselijken aard i9 geweest. Hierdoor is het ook moge lijk, dat het bedrijf zoo spoedig weer op gang kon worden gebracht. Behalve de reeds gemelde slachtoffers zijn in den loop van den nacht door de red dingsbrigade nog naar boven gebracht de lijken van den hulphouwer A. Lunenburg (Nederlander) uit Hoensbroek; den houwer E. Hartman (Nederlander) uit Brunssum; den houwer J. Rautert (Duitscher) uit Nieuwenhagen en den houwer R. V. Huis man (Nederlander) uit Waübach. Deze waren allen gehuwd. Vermist worden nog vier mijnwerkers, n.l. de houwer A. Skovronski (Oostenrijker) uit Rumpen, gehuwd; de houwer L. J. H. Campers (Nederlander) uit Rumpen, ge huwd; de hulphouwer A. Strach (Jougo- slaaf) uit Heerlerheide, ongehuwd en de seingever G. Lendick (Nederlander) uit Heerlen, gehuwd. In het ziekenhuis zijn drie gewonden op genomen. Van een van hen den hulphou wer H. J. Helden9 (Nederlander) uit Bruns sum, gehuwd, ig de toestand ernstig. De toe stand van de beide anderen is goed. Naar de oorzaken van de ontploffing wordt een onderzoek ingesteld. Na dit bericht is dus de veronderstelling gerechtigd dat het aantal slachtoffers ver moedelijk 12 zal bedragen. De reddings brigade heeft den geheelen nacht doorge werkt. De aanvoeren en hoogste noteeringen Wagens lich te (1) (2) (1) 108 134 133 f46 f 45 472 -456 379 (50 f52 501 559 527 f50 f52 351 390 413 f 50 f52 12 Juli Alph. a.d. R. 51 65 57 ff 13 Juli Leiden 153 149 213 f 54 f 54 f i (1) Zijn de opgaven der vorige week. (2) Zijn de opgaven van 1115 Juli 1927. 9 Juli Oudewaler 10 Juli Bodegraven 11 Juli Woerden 12 Juli Gouda waren: Goudsche Leidsche gestempelde lichte zware (21 (1) (21 (1) (2) (1) (25 f37 f53 f53 f43 f— f— f— f— f— f f42 f54 f54 f44 f57 f58 [47 f— f— f f41 f54 f54 f44 f56 f58 f46 f f f f43 f53 f 54 f 45 f57 f58 f48'f— f— f f—f54f54I43f—f—f—f— f—f f f— f— f— f— f f55 f54 f46 HET GEZELSCHAP TER HALT. WORDT ONTBONDEN. Men meldt aan hel „Hbld." uit Zwolle: Toen de heer Ter Hall aan het einde van het vorig jaar aankondigde, dat hij zich uit het revueleven terug ging trekken, lag het in de bedoeling dat de heeren J. Köhler en Buziau de zaak zouden voortzetten. Gisteren werd den spelers medegedeeld, dat dit niet gebeurt en dat het gezelschap na het geëin- digen van deze tournee, November, zal wor den ontbonden. ROMANPRIJSVRAAG DER WERELDBIBLIOTHEEK. Volgende twaalf werken zijn door de We reldbibliotheek aanvaard bij de uitgeschre ven roman-prijsvraag: Mathilda A. van Balen: Het eiland der Vergetelheid-, Josef Cohen: Liefde over wint, Ellen Forest: AleêdGerard F. de Haan. Nardus Hakel, George Kettman Jr.: De glanzende Draad der Goden; Johan Ko ning: Het Vertoren Land; Carla van Lidth de Jeude: Dochters; Jet Luber- Het Gezin; Agnes MaasVan der Moer: Doolhof-, A. Scheffer* Gerechtigheid Marie Schmitz Het groote Heimwee en A Jurriaan Zoetmulder: J)e greep van den Tijd, NIEUWE UITGAVEN. Van de NederL Uitg.-Mij. te 'Amster dam ontvingen wij „Het wondere avontuur van den heer Herman Lobbes", tuinmeubel fabrikant, door Ralph Springer, prijs ingen. f. 2.90, gebonden f. 3.90. „Zinrijke Onzin" ('t Leven in den lach spiegel), door Uiltje, prijs gebonden f. 2.50 Van W. J. Thieme Cie. Uitg. Zutphen: E. J. Potgieter, „Jan, Jannetje en hun jongste kind", met inleiding en_ aanteeke- ningen, van N, C. Meyer Drees, prijs in genaaid f. 0.75, gebonden f. 1.25. Van W. L. en J. Brusse's Uitg.-Mij. te Rotterdam „Verworvenheden", verzen van Henriëtte Roland Holstv. d. Schalk, prijs f. 1.50. „Het koninkrijk des Geluks", door J. Krishnamurti, geautoriseerde vertaling van Karei Wasch, prijs f. 1.90. RECLAME. tengevolge vin de TSJmerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bi] Apolh. en Drogisten 3386 3351 ALPBEN. De uitslag van de door den heer B, Snel, bouwkundige alhier, gehouden aanbe steding van het bouwen van een woonhuis en drukkerij aan de Hooftstraat alhier, is als volgt: C. de Raat, Alphen a. d. Rijn, f. 10.550; J. P van Wijk, idem, f. 10.598; A. van Dam, idem. f. 10.638; W. van der Helm, idem f. 10.993,27; S de Jeu, idem, f 11.990; J. Vonk. idem, f. 12 183; D. Don ker, idem, f. 12.500; L. van Beusekom Jr., idem, f. 12.653; N van Diggele. Koudekerk, f. 13.300; K. Tolk. Alphen a. d. R., f. 13.872. De gunning is aangehouden. - Gevonden voorwerpen: een belasting plaatje, een idem (kosteloosl, een slok met anker, een jas en een broche met kinder portret. Inlichtingen aan het politiebureau, Julianaslraat Ook de leerlingen der openbare school Raadhuisslraat, hoofd de heer J. A. Tolk, maakten gisteren hun jaarlijksch uitstapje en wel per Volhardingboot, naar Katwijk- aan-Zee. De harmonievereeniging „Cres cendo" alhier zorgde voor hel muzikale ge- deelle van deze reis. Ook deze leerlingen profileerden van het .zeldzaam zomerweer en keerden des avonds zeer voldaan huis waarts. Het programma van het Maandag 16 Juli a.s., des avonds 8 uur, te geven con cert door het harmoniegezelschap „Cres cendo" alhier, in de muziektent op hel ter rein van de gemeente aan de Stationsstraat luidt als volgt; 1. „Under the Stars", marscK O. Weiss. 2. „Renata". concert ouverture, J. Vink. 3. „Mimosa", Walzes aus der ope rette „Die Geisha", von Sidney Jones. 4. „Martha", fantaisie sur l'opéra de, F. v. Flotow, Pauze. 5. „Marsche Pontificale". J, Vink. 6. „Morgenblatter", Walzo, J. Strauss, 7 „Orpheus aux Enfers", ouverture, Offen bach. 8. Slot. Finale. Met het mooie weer gaan nog velen zwemmen of baden in den Rijn, terwijl toch het badhuis de aangewezen plaats is ora zich te verfrisschen. De politie treedt tegen de overtreders streng op; een ieder zij dus nogmaals gewaarschuwd. Bij het baden in den Rijn zonk Vrijdag een 8-jarig zoontje van De T. in de diepte en hij zou zeker verdronken zijn indien niet De W. te water was gesprongen en hem met veel moeite op het droge had weten te brengen. Vrijdagavond vergaderde de Chr. Oranje-Vereeniging ten einde te komen tot het vaststellen van een feestprogram op 31 Aug. a.s. Slechts weinig leden waren tegenwoordig. Beslolen werd een heel een voudig programma vast te stellen, dat zich hoofdzakelijk zal bepalen tot een kinder feest en een kerkdienst in de avond-uren. Voorls zal de muziekver. „Arti et Rcli- gionie" dien dag medewerking verleenen, in het bijzonder lot het geven van een concert in de morgenuren. De vergadering kon met deze voorstellen aocoord gaan. Ir J. D. J. Waardenburg, Ingenieur bij gemeentewerken alhier, komt als Nr. 3 voor op een voordracht ter benoeming van een ingenieur bij den dienst van Publieke Werken te Hilversum. In den gang van zaken op de kaas markt alhier komt in den laatsten tijd ver betering. Zoowel het aantal kooplieden als het aantal kaasmakers, dat de markt regel matig bezoekt is stijgende. DE KAAG. BRAND. Vrijdagmorgen te ongeveer halfelf ont stond brand in den hooiberg van den heel L. L„ alhier. Wegens 't droge weer van de laatste dagen sloegen de vlammen terstond fel uit De brandspuit, die hier sedert het vorige jaar gestallonneerd is, moest thans voor de eerste maal dienst doen. Hoewel de spuit spoedig ter plaatse was en uit stekend functioneerde kon toch niet verhin derd worden, dat behalve de hooiberg ook de schuur van den heer L. een prooi der vlammen werd. Te ongeveer 12 uur was de brand gebluscht en was verdere uitbreiding voorkomen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het 5-jarig zoontje van den heer L. het vuur heeft aangestoken, wijl hij vlak bij den hooiberg met lucifere heeft gespeeld. Verzekering dekt de schade Rest on9 nog te vermelden, dat de spuit tot groote tevredenheid van aJle Kaag-bewoners heeft gewerkt HAZERSWOUDE. Raadsagemda. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden op Dinsdag den 17den Juli a.sdes voormid dags te halfelf uur. zomertijd. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding van de Gemeenfe-rekening over 1927 3. Aanbieding van de rekening van het Waterleidingsbedrijf over 1927. 4. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling met Koudekerk in zake de Koudekerksehe brug. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amster- damsche Beurs. 2 J

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 6