VAN HET LEIDSCH DAGBLAD Het zwemfeest der L. Z. C. 69ste Jaargang Maandag 9 Juli 1928. No. 20 WÊSËÊÊÊKMM weri Het voornaamste nieuws van heden. Bureau i Noordeindsplein LEIDEN SPORTBLAD Telefoon! Dir. en Adm, 2500 Red. 1507. Yrij groote belangstelling en aardige wedstrijden. Na een donkeren morgen een blijde dag! De Leidsche Zwemclub heelt Zaterdag middag waarlijk geen klagen gehad bij haar school-, onderlinge- en invitatie wedstrijden, die gehouden weiden in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk. Er stond een tame'lijk frissche wind, maar er was toch ook de zon, de gouden zomerzon, die kleur en leven gaf aan dit onderlinge zwemfeest en in niet geringe mate tot het welslagen er van heeft bijgedragen! N Hel was een feest in beperkten kring. Geen sterren ditmaal en geen befaamde com binaties, en derhalve ook geen wereldschok kende resultaten, indien die tenminste ooit in een Leidsche Zweminrichting zijn ver kregen, maar de wedstrijden zijn er geen oogenblik minder inieresant of minder span nend om geweest. Het meest zuivere prin cipe: de sport óm de sport, overheerschte dezen middag bet geheel en helaas is dit een weelde, die nog maar met weinig zwemwed strijden gepaard vermag te gaan. Groote belangstelling van de zijde van ouders en familieleden heeft er voorname lijk bestaan voor de schoolwedstrijden, zoo wel voor de estafette als voor de hindernis- baan. De meisjes openden den strijd met de estafette 4x40 M. vrije slag, waaraan vier ploe'gen deelnamen. Het gymnasium nam direct de leiding en won onbedreigd. De H. B. S., Hooge Rijndijk, was voortdurend tweede. Wel kwam de Gbr. H. B. S. op de derde baan even opzetten doch het was niet yoldoende om de concurrenten te benaderen. In de estafette voor jongens heeft de 'Ambachtsschool geen rol gespeeld. Ook bier was het Gymnasium het snelste weg, gevolgd door de Chr. H. B. S. en de Gem. H. B. S. maar het verschil bleef vrij klein en toen op de laatste 40 Meter de Chr. H. B. S.'er Munting een zeer vinnigen spurt inzette waren de bordjes spoedig verhangen. Even lagen de zwemmers gelijk toen schoot Munting naar voren om welverdiend te winnen. Inmiddels was ook de Gem. H. B. S. zeer nabij gekomen en zoowaar slaagde deze er in nog in op de tweede plaats beslag te leggen, het Gymnasium nummer drie werd. Van meer komischen aard zijn de num mers ,hindernisbaan" voor schoolploegen geweest. Vele vermakelijke momenten heb ben zich voorgedaan, doch het spreekt van zelf dat de wedstrijdkwaliteit he»el wat min der dan in den estafettekamp. De Ghr. H. B. S. was zeer succesvol en won twee eerste prijzen. Der traditie getrouw blijven de onderlinge wedstrijden meerendeels onbesproken, hoe gaarne wij ze dan ook hebben aanschouwd. Maar een uitzondering moet dan toch wor den gemaakt voor den strijd voor heexen over 100 Meter vrije slag om het clubkampioen- schap en om den Van Spallbeker. Vier deel nemers verschenen aan den start. Buy9, de winnaar van het vorige jaar, was zeer slecht weg, maar liep snel in en wist nog op de eerste 40 M. een kleinen voorsprong te ver werven om dezen daarna, mede door uit stekend keeren, geleidelijk te vergrooten, zoodat hij onbedreigd winnaar werd in den tijd van 1 min. 14 sec.; bij welken tijd reke ning dient te worden gehouden met het feit dat de baanlengte slechts 40 M. bedroeg, zoodat er tweemaal gekeerd moest worden. P. de Be<9t heeft eenigen tijd op de tweede plaats gelegen, maar kon tenslotte het tempo niet meer bijhouden, waardoor hij gepasseerd werd door Munting en Smink, van wie eerst genoemde met miniem verschil winnaar Tot de Invitatie-wedstrijden behoorden een nummer touwtrekken tusschen ploegen van Be Zijl en de L. Z. C., een nummer, waarom daverend is gelachen. Zonder al te veel moeite 'helaas!) sleepten Van Ingen Schenau Jan Bringa en H. A. K. Walenkamp voor de Leidsche Zwemclub de „overwinning uit het vuur", oftewel: de balk over de lijn! In de wisselslagestafette 4i<0 M. (rug-, school-, zij- en vrije slag) bleken H. Z. en P. C. (Den Haag) en L. Z. C. aan elkaar ge waagd te zijn. Del Zijl was onbetwist de zwakste en heeft steeds in derde positie ge legen. Aan den kop ging aanvankelijk de L. Z. C., maar reeds op de derde baan kwam de kentering. De la Court verspeelde den voorsprong en tenslotte was Van Helvert niet snel genoeg om den Hagenaar Lamster bij te houden, weshalve de H. Z. en P. C. met 2/5 seconde verschil als eerste aantikte. Tot besluit van den dag zijn een tweetal polowedstrijden gespeeld, één voor dames en één voor heeren, en beide hebben een over winning voor L. Z. C. opgeleverd. De Leid sche dames kwamen opnieuw uit tegen H. D. Z. II, die zij een week geleden voor de competitie klopten, en zij boekten ook thans een zege (20), maar het spel was ditmaal verre van mooi. Onvolledigheid zal hieraan echter wel niet vreemd zijn geweest. H. D. Z. is over het algemeen het meest in den aan val geweest, doch mej. Van der Noordaa ver dedigde haar doel uitstekend en de Amster- damsche dames schoten heel slecht L. Z. C. deed het wat beter, althans kort voor de rust plaatste mevr. Kroes zuiver naar mej. De Vries, die van grooten afstand den bal in de touwen joeg 1—0. Na de hervatting heeft H. D. Z. wees- tal van kansen verknoeid, ter wijl daarentegen mej. De Vries den Leid- schen voorsprong tot 20 opvoerde toen mej. Meyers haar uit een vrije worp hel leer goed toespeelde. Met dezen stand is het einde gekomen. Voor L. Z. C. kwamen uit: W. v. d. Noordaa (doel); R. van Staveren. F. Schouw en R. de Bink (achter); A. de Vries, A. KroesVan Noort en N. Meyers (voor). De Haagsche Zwem- en Polo-club (H. Z. en P. C.) zou daarna spelen tegen een L.Z.C.- combinatie, doch zij miste haar doelman, die niet was verschenen. De heer Han van Senus, in zijn vrijen tijd: jurylid bij de L. Z. C.-wedstrijden en aanvoerder van het Nederlandsch polozevental werd thans be reid gevonden de plaats onder de doellat ia te nemen, zoodat de samenstelling der ploegen ais volgt werd: L.Z. C.: Van Driessum (doel); De Reede, F. Hofsteenge en Smink (achter); Munting. De la Court en Buys (voor). H. Z. en P. C.Van Senus (doel)C. van Wijk, H. Vintgens en Th. W. Young (achter); O. P. van Leuven, C. van Hal en H. Lamster (voor). Zooals te voorzién was moesten de Hage naars zich meerendeels tot verdedigen be palen. Munting scoorde ai spoedig 10. maar daarna heeft Van Senus tal van schoten op keurige wijze weten té houden. Pas kort voor de rust kon Buys den stand tot 20 opvoeren. In de tweede helft werd het 30 en 40 door Buys. Uit een strafworp scoorde Van Hai tegen, terwijl Munting den eindstand op 51 bracht. De uitslagen rijn: Schoolestalette, 4 x 40 M., vrije slag, voor meisjes: 1ste pr. Gymnasium (J. Jonker, P. Eerdmans, Sj. Hielnstra en J. van Eek) in 2 min. 20 sec.; 2e pr., H. B. S.. Hooge Rijn dijk (B. Sermondt, R. de Bink, M. de Roo en M. Matze) in 2 u. 36 1/5 sec.; 3. Chr. H. B. S. in 2 min. 51 sec.; -4. H. B. S„ Garenmarkt, in 3 min. 7 sec. Idem voor jongens: 1ste pr. Chr. H. B. S. (J. P. F. v. d. Horst, C. de Reede. C. Ouwe hand en E. Munting), in 2 u.6 4/6 sec.: 2e pr. Gem. H. B. S. (M. Duindam, G. Dingemans, (H. v. d. Reyden en J. Meyn), m.2 min. 84/5 sec.; 3. Gymnasium, in 2 min. 10 sec.; 4. Ambachtsschool, in 2 min. 39 1/5 sec. Réddingszwemmen. voor dames (40 M., waarvan 10 M. met drenkeling): Prijswinster mevr. A. KroesVan Noort. in 40 sec.: 2. mej. N. Meyers, in 47 4/5 sec. Idem voor heeren (40 M.. waarvan 20 M. met drenkeling): 1ste pr., Th. van Helvert, in 37 sec.; 2e nr., J. Elzinga, in 37 4/5 sec.; 3e pr., L. M. Boon, in 38 3/5 sec. 100 M. vrije slag, voor heeren om den Van Spall-beker (clubkampioenschap)1ste pr. J. P. Buys, in 1 min. 14 sec.; 2e pr. E. Munting. in 1 min. 17 2/5 sec.3. A. Smink, in 1 min. 18 sec.; 4. P. de Best, in 1 min. 19 sec. 40 M. schoolslag, voor meisjes: 1ste pr. J. van Eek, in 35 sec.; 2e pr. Sj. Hiemstra. in 37 2/5 sec.; 3e pr. C. van Noort, in 41 3/5 s. Idem voor heeren: 1ste pr., C. Wijkmans, in 30 4/5 sec.; 2e pr. Th. van Helvert. in 32 1/5 sec.; 3e pr. C. de Reede, in 82 8/5 sec. 40 M. mgzwemmen, voor dames: Prijs winster: mej. N. Meyers, in 45 3/5 sec.; 2. mevr. A. KroesVan Noort, in 48 4/5 sec. Touwtrekken: De Leidsche Zwemclub wint van De Zijl, Parenzwemmen, 2 x 40 M. vrije slag: 1ste pr., Kellenaax en J. Buzenmn, in 1 min. 4 4/5 sec.; 2e pr., Borgérding en J. Stijnman, in 1 min. 5 sec.; 3e pr. Heins en C. de Reede, in 1 min. 6 sec.; 4e pr. R. van Leeuwen en R. Alt, in 1 min. 6 2/5 sec.; 5e pr. Sj. Hiemstra en J. ter Poorten, in 1 min. 7 sec. Wis3el3lagestafette, 4x40 M.; 1ste prijs H. Z. en P. C. (O. P. van Leuven, A. Land heer, G. van AsperenVervenne, en H. Lamster), in 1 min. 58 3/5 sec.; 2e prijs L. Z. C. (A. Smink, C. Wijkmans. J. J. de Ia Court en Th. van Helvert) in 1 mm. 59 sec.; 3. De Zijl (J. P. F. van der Horst, J, Harland, J. Kapaam en T. H. van der Horst), in 2 min. 13 sec. Hindeanisbaan, voor schoolploegen (meis jes): Isle pr. Chr. H. B. S., in 1 min. 27 sec.: 2 pr. H. B. S., Hooge Rijndijk, in 1 min. 314/6 sec.; 3. H. B. S„ Garenmarkt, in 1 min. 582/5 sec.; 4. School Aalmarkt, im 2 min. 2 8/5 sec. Idem voor jongens; Isle pr.. Chr. H. B. S.( in 1 min. 39 sec.; 2e pr. Gymnasium, 2 min. 4 sec.; 3. H, B. S., Hooge Rijndijk, in 2 min. 9 sec.; 4. Ambachtsschool, in 2 min. 30 4/5 sec, Waterpolo( dames); L.Z. C. IH. D. Z. H 2—0. Idem (heeren)L. Z. C.-combinatieH. Z. en P. C. 5—1. Na afloop 'heeft ds L. Z. C.-voorzitter de prijzen uitgereikt WEDSTRIJDEN DER WADDINXVEENSCHE ZWEMCLUB. Zaterdag organiseerde de Waddinxveen- sche Zwemclub zwemwedstrijden met mede werking der Goudsche Zwemclub en De Zijl, Öfeiden in haar prachtige zweminrich ting, welke verleden jaar is geopend. Er waren zeer vele inschrijvingen; boven dien werkte 't mooie weer mee om dit zwem feest bijgewoond door een talrijk publiek, te doen slagen. Dé jury, met den heer Gabry als starter werkte het programma vlot af, terwijl na ieder nummer de uitslag werd bekend ge maakt Op bijna alle nummers wist „de Zijl" de eerste plaats te bezetten, doch speciale ver melding verdient, dat haar üd F. v. d. Mark Fzn. de 50 M. schoolslag (zonder keerpunt) in den iraaien tijd van 39 1/5 sec. zwom. Het komische nummer ontbrak ook niet, n.l. het gekostumeerd tobbevaren, dat bij het publiek zeer in den smaak viel. Hierna gaven eenige leden der W. Z. C. een demon stratie waterspringen, waarbij eenige' mooi afgewerkte sprongen werden vertoond. Tot slot had een waterpolo-demonstratie plaats tusschen G. Z. C. U en De Zijl L welke door G. Z. C. met 64 werd gewon nen, nadat onze sladgenooten met 3—2 bij rust hadden voorgestaan. G. Z. C. II was versterkt door Van Willigen en Van Essen, terwijl de Leidenaars invallers hadden voor van Leeuwen en v. d. Horst. Er werd 2 x 10 minuten( zuiver spel) gespeeld, waardoor deze match bijna een uur duurde. Het was een gelijkopgaande partij, waarbij béide par tijen beurtelings in den aanval waren. Bij G. Z. C. namen v. Hulzen en van Essen de doelpunten voor hun rekening. Voor Leiden scoorden Kramp een en W. Snoeker drie maal. Er heerechte gedurende het geheele zwem- festijn een prettige, sportieve geest en het actieve bestuur der Waddinxveenschs Zwemclub kan dezen middag dan ook als volkomen geslaagd beschouwen. De prijsuitreiking had om kwart voor negen plaats. De uitslagen waren: 50 M. schoolslag: 1. F. v. d. Mark, (De Zijl) 39 1/5 sec.; 2. A. de Bruin (G. Z. C 44 2/5 sec.3. W. N. de Bruin (G. Z. C.) 46 3/6 sec. 50 M. rugslag (schoolslag): 1. F. v. d. Mark (De Zijl) 44 1/5 sec.; 2. W. J. P. Peeters (Dé Zijl) 49 1/5 sec.; 8. W. v. d. Berg (W. Z. C.) 61 4/5 sec. 50 M. vrije slag: 1. W. v. Hulzen G. Z. C. 86 sec. (na loting): 2. H. M. Kramp (De Zijl) 36 sec.; 3. C. W. Snoeker (De Zijl) 36 2/5 s. Popduiken: 1. W. Snoeker (De Zijll 36 4/5 sec.; 2. A. H. Kulik (G. R. B.) 37 1/5 sec. DE SELECTIEWEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Fraaie prestaties van de demes Brans en Baron. De heeren vallen tegen. Zaterdagavond werd in de Zweminrich ting aan de Vossegatschedijk te Utrecht een begin gemaakt met de Olympische selectie wedstrijden. Onder vrij groote belangstel ling werden precies op tijd de deelnemers gestart voor de 100 M. vrije slag. In een spannenden kamp bleven van Silfhout en van Essen tot op 75 M. bij elkander, terwijl Bannenberg in de laatste 25 M. kwam op zetten. Van Essen kwam in de touwen, zoo dat van Silfhout als no. 1 eindigde, terwijl van Essen en Bannenberg tegelijk aantik ten. Als vierde kwam van Suylekom aan. Er werd niet al te best gezwommen. Dit wezen de tijden uit. Als tweede nummer stond op het pro gramma 400 M. vrije slag voor dames. Geen van de drie ingeschreven Rotterdamsche da mes verschenen aan den start. Het waren de dames Klapwijk, Braun en Baumeister. Zij waren weggebleven zonder eenige kennis geving. Het schoonspringen is in den laatsten tijd goed vooruitgegaan. Lotgering heeft heel goede vorderingen gemaakt, terwijl de prestaties van Gompera eveneens zeer goed waren. De 400 M. vrije slag werd gewonnen door den Utrechtenaar de Man, al benaderde hij het Nederlandsch record nog niet. De uitslagen luiden als volgt: 100 M. vrije slag voor heeren; 1. J. B. van Silfhout 1 m. 6 sec.; 2. H. van Essen en P. L. Bannenberg in 1 min. 6 4/5 sec.; 4. J. v. Suylekom in 1 min. 15 1/6 sec. Schoonspringen voor heeren (Olympische sprongen): 1. H. Lottgering 117, 26; 2. L. Gompers 105, 48; 8. J. L. Stotijn in 96, 90. 400 M. vrije slag voor heeren: 1. Th. J. de Man in 6 min. 52 1/5 sec.2. G. van Voorst in 6 min. 6 sec.; 3. W. Ambagtsheer in 6 min. 18 sec. Gisteren zijn de wedstrijden voortgezet. Het begin was sensationeel, doordat mej. Braun begon met een verbetering van het Europeesch record 100 M. vrije slag (R. Er kens, Duitschland 1 min. 14 sec.) en het Nederl. record (M. Vierdag 1 min. 14 4/5 sec.), door in schitterend .tempo de baan in 1 min. 13 2/6 sec. af te leggen. Dit fraaie begin werd gevolgd door meer dere goede prestaties en al werden daarbij geen records meer gebroken, het feit dat de meeste dames haar besten trainingstijd ver beterden, stemt hoopvol. Het wereldrecord 100 M. rugzwemmen van mej. Willey den Turk werd door mej. Braun dicht benaderd, zij bleef slechts 3/5 sec. onder den recordtijd (1 min. 22 sec.). De Haas die als eenige heer voor dezen af stand met de dames uitkwam, maakte 1 m. 24 1/5 sec. Marie Baron won onbedreigd de 200 M. schoolslag; de prestaties van haar concur renten bleven beneden de verwachting en i daardoor ontbrak, de prikkel tot beter voor de recordhoudster, die dan ook belangrijk beneden haar besten tijd bleef. Evenals bij de heeren was het dames- achoonspringen niet belangrijk en bleven da prestaties beneden het middelmatige. Er startten slechts twee dames, wegens verhin dering van de dames Klapwijk en Van Leeuwen. Van de prestaties der heeren zij vermeld dat van Silfhout zijn clubgenoot van Essen de overwinning afsnoepte op de 200 M. vnja slag. Het record van v. Essen werd echter niet bedreigd. De polowedstrijd tusschen twee Olympi sche zeventallen eindigde in het voordeel van de vermoedelijke Olympische spelers (Wit) met 3—2. De uitslagen luiden; 100 M. vrije slag (dames): 1. M. Braun ODZ 1 m., 13 2/5 sec. (nieuw Europeesch en Ned. record); 2. W. den Turk RDZ 1 m. 16 sec.; 3. M. Vierdag Het IJ 1 m. 16 sec.; 4. E. Smits ADZ 1 m. 19 1/5 sec. 200 M. vrije slag (heeren): 1. J. B. Silf hout Het IJ 2 m. 35 sec.2. H. van Essen Het IJ 2 m. 35 1/5 sec.; 3. Th. Jt de Man UZG 2 min. 38 4/6 sec.; 4. P. L. Bannen berg AZ 2 m. 39 sec.; 5. J. Brink Dolfijn 2 min. 41 sec.; 6. G. van Voorst AZ 2 min. 44 1/5 sec. Schoonspringen (dames): 1. E. C. Hester- man Het IJ 48.34 punt; 2. C. Sturkop ADZ 43.48 punt. 100 M. rugslag (dames); 1. M. Braun ODZ 1 m. 22 3/5 sec.; 2. A. E. Grendel ODZ 1 m. 26 1/5 sec.; W. den Turk RDZ 1 m. 28 sec. De eenige heeren-deelnemer op dit num mer: J. H. de Haas ZIAN maakte 1 min. 24 1/5 sec. 200 M. schoolslag (dames): 1. M. Baron ODZ 3 m. 141/5 sec.; 2. C. van Gelder RDZ 3 min. 26 sec.; 3. G. van Norden UZC 3 m. 27 sec.; 4. M. Mariens Het IJ 3 min. 39 1/5 sec.6. C. Huijbers Het IJ 3 m. 47 1/6 sec. Waterpolo; Wit: A. van Olst, H. Minnes, H. v. Senus en F. Kuyper, J. B. van Silfhout, J. KShler en C. C. Leenheer. Blauw: C. H. Mousset, G. F. MOller, K. Kohier en B. F. Carton, P. van Senus, J. Scholte en J. Buys. Het directorium van den NZB zal in zijn bijeenkomst van morgen de deelneemsters en deelnemers voor de Olympiade aanwij zen. 3 K.M.-WEDSTRIJD TE ROTTERDAM. Zaterdag is te Rotterdam de jaarlijksche 3 K.M.-wedstrijd gehouden. De uitslagen waren: Afdeeling dames: 1. meJ.'C. van Oorl (O. D. Z.) in 59 m. 7 4/5 sec.; 2. mej. N. Delwel (O. D. Z.) in 1 uur 4 sec.; 3. mej. C. Koning (S. Z. C.) in 1 uur 1 m. 57 sec.s 4. mej. L. Weers (O. D. Z.) in 1 uur 2 m. 17 sec.; 5. mej. C. Janse (S. Z. C.) in 1 uur 2 min. 55 sec.; 6. mej. L. Goedknegt (R. D. Z.) in 1 uur 4 m. 4 sec. Afdeeling veteranen: 1. A. Gerriisen (D. w. R.) 1 uur 2 m. 51 sec.; 2 J. F. v. Lun- teren (R. Z. C.) 1 uur 6 m. 28 sec.; 3. W. A. Coerengel (A. Z.) 1 uur 7 m. 29 sec. Afdeeling heeren: 1. A. J. Braam (H. P. Cj 50 m. 16 sec.; 2. J. H. van der Woud (R. Z. C.) 51 m. 58 sec.; 3. G. Boogert (D. Z. C52 m. 53 sec.; 4. G. P. van der Woud (R. Z. G.) 63 m.; 6. L. Korpershoek (R. Z. C.) 54 m. 3 sec.; 6. J A. Bandell (R. Z. C.) 57 m. 5 sec. Eerste prijzen: 1. R. Z. C.; 2. S. Z. C.; 3. Maas (heeren); idem: 1. O. D. Z 2. S. Z. C.- 8. R. D. Z. (dames). Eerste R. Z. C.'ers: 1. J. H. van der Woud; 2. G. P van der Woud, 3. L. Korpershoek, 4. J. A. Bandell, 6. C. Jacobs, 6. P. Kranse. WATERPOLO. DE WEDSTRIJDEN TEGEN „DE MAAS". De competitiewedstrijden voor de 1ste klasse tusschen L.Z.C. I en De Mass zijn omgezet. Morgen gaat L.Z.C. naar Rotter dam en Vrijdagavond te ongeveer kwart over aoht speelt Maas I hier. De spanning gelooft nu nog grooter te worden dan sinds Vrijdag was te voorzien, doordat na het gelijke spel van L.Z.C. tegen U.Z.C. ook De Maas een puntje heeft verloren (gisteren 2—2 tegen Q.Z.O.), waardoor Maas en L. Z.CJ. weer precies gelijk staan in puntental. Woensdagavond speelt L.Z.O. II in Am sterdam tegen Het IJ IL L. E. 0. I—ZIGNEA H 1—1. De Leidsche dsmee hebben gistermiddag door slecht schieten en door zondigen te gen de spelregels slechts een gelijk spel weten te behalen, hoewel het verschil in kracht in 't veld zéó tot haar voordeel was, dat een behoorlijke overwinning, zonder genoemde factoren, vrij zeker een feit wae geworden. Reede zijn taJ van Leidsche aanvallen afgeslagen, ale de bal in de Zignea-voor- hoede belandt en de midvoor mej. Oorver te vlug af ie en met een goed echot doel punt (O—IX Bij een goed opgezetten L.Z.O.-aanval stelt mej. v. Leeuwen zich bui oen 2 M. op en moet het water uit. Toch weten onze etadgenooten stand te houden, ja, zij zijn zelfs bet meeet in den aanvaL Tal van vrije kansen worden door niet resoluut genoeg doorzwemmen en door slecht (soms ongelukkig) schieten om hals gebraoht. Zelf» een etrafworp wordt ge- Goed geslaagde zwemfeesten van da Leidache en van da Waddinxveenschs zwemclub. Fraaie prestaties der damee bij de eelec* tie-zwemwedstrijden te Utrecht De eindstrijden van het tenniitonrnool te Wimbledon.- Da loting voor da nationale roetkamploen- achappen. Leiden nummer twee bij da athletiek* wedstrijden tegen Gonda en Delft mist. Eindelijk weet mevT. Kroes een kans te benutten en 't ie 11. Nu weer 7 tegen 7 speelsters, ia Br een sterk Leidsch overwicht. Vier LZ,C.-speel sters liggen voor het Haarlemsche doel enl werpen den bal in de riohting daarvan^ zonder resultaat echter. Enkele Haarlem, sahe uitval «pogingen worden door mej. Schouw reeohiut afgeslagen. Met onveranderd en stand komt hef] einde. ROEIEN. OM DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Het resultaat der loting. Zaterdagmiddag is te Amsterdam in h'ci clubgebouw van de Amstel ten overstaan van de bestuursleden van den Nederl. Roei* bond, de heeren mr. dr Vries Feijens, Schut" ter, dr. Te Hennepe, dr. Fokker en dr. Marres, de loting gehouden voor de kampioenschap»" pen van den Nederlandschen Roeihond. He| resultaat was: Skiff: eerste heal MaasKoninklijke; 2q heat SpaarneAmstel; Beslissing winnaag tweede heatwinnaar eerste heat. Dubbel skiff. Heat LagaHoop; Rowovere Spaarne. Beslissing Spaarne—winnaar lq heat. Twee zonder stuurman: Dare Devilclub— Rowover. Twee met stuurman: eerste heat: Deul« sche Turn und RudervereinLeythe. Twee» de heat AegirLaga; Derde heat: Willem IIÏ Spaarne; Beslissing winnaar vierde heal —winnaar derde heat. Vier zonder stuurman: TritonNereus. Vier met stuurman: eerste heat. Spaarne Triton; Tweede heat: Aegir-Hunze-combi" natieMaas; Beslissing winnaar tweedq heatwinnaar eerste heat. Acht: eerste heat: NereusAmstel; Twee" de heat. NjordLaga; Beslissing winnaafl eerste heatwinnaar tweede heat In totaal zullen deelnemen 24 booten, be» mand met 80 roeiers en 14 stuurlieden. DE WEDSTRIJDEN ijs HENLEY. De eindstrijden te Henley zijn Zaterdag gewonnen door: Grand Challenge Cup: Thames R. C. (htm" ders) slaan First Trinily (Cambridge) met 3 lengten. Diamonds: J. Wright (Toronto)" slaat R, Lee (Worcester, houder) met 1 lengte. Ladies Plate: Jesus College (Camb.) slaal Selwyn College (Camb.) met lengte. Wyfold Cup: Trinity Hall (Camb.) slaal Vesta R. C. met lengte. Vesta was favo" riet, maar verloor in den eindspurt Silver Goblets: Thames R. C. (Killick en Beresford) slaan Quintin B. C. (Daniel en London) met verscheidene lengten. Een race zonder eenige spanning, van meet af gei wonnen. Stewards Cup: Thames R. C. slaat London R. C. met 2 voet Visitors Cup: First Trinity slaat Jesuq College met 2 lengten. ZEILEN. OM DE GOLD CUP. Kemphaan op de tweede plaats. Te Stockholm worden de wedstrijden ge" houden om de Gold Cup. De volgende tien schepen nemen er aan deel: Ifereneitto (Finland), Figaro V (Noorwa, gen), K. D. Y. N. (Denemarken), Pan (Duitsehland), Kemphaan (Nederland), Lu- cille (Groot-Britannié), Fruits (Spanje)', Twins n (Italië), Salema (V. S. v. Amerika), Ingegerd (Zweden). Gisteren vond de eerste race plaats, welke, naar „De Courant" meldt, een overwinning werd voor Salema. De Nederlandsche zesmeter Kemphaan (stuurman Pluygers) bezette de 2de plaats, voor het Finsche jacht Mereneitto n. De Duitsche xesmeler Pan, die ook op de Olym pische wedstrijden uitkomt, sloot de rij dei) tien deelnemende schepen. ATHLETIEK. ONTMOETING TUSSCHEN DE DELFTSCHE LEIDSCHE EN GOUDSCHE ATHLETIEK. PLOEGEN. Lelden op de tweede plaats. Gistermiddag had, begunstigd door prach'" tig zomerweer, de eerste ontmoeting plaats tusschen de vertegenwoordigende ploegen

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9