van Delft, Leiden en Gouda Voortaan zul len deze ontmoetingen geregeld eens per jaar plaats vinden bij toerbeurt. Delft, waar van het initiatief was uitgegaan, was voor deze eerste ontmoeting gastheer en op het D.H.C.terrein is in de beste verstandhouding en over het geheel in goede regeling de kamp feestreden. Nadat aanvankelijk Leiden de leiding had üep Delft eerst in en later zoover uit, dat het onbedreigd overwinnaar werd. Tusschen Leiden en Gouda bleef het spannen en eerst de uitsag van het laatste nummer bracht Leiden op de tweede en Gouda op de derde plaats. Leiden was gehandicapt doordat een paar loopers zich niet konden geven, doch ook zonder dit zou Delft toch als nummer één zijn geëindigd, zij het hwellicht met iets kleiner verschil. Een volgende maal revanche! Voor de strijd begon werd een welkomst- Woord gesproken door den voorzitter van den D. A. K., den heer v. d. Lee, die na af loop ook den beker aan de prijswinnaars uit reikte. Voor den Z. H. A. B. was de secretaris', de •heer Wesseling als algemeen leider aan wezig. De wedstrijd had volgend verloop. 100 M. Hardloopen: Gouda 9 punten; Leiden 6 punten, Delft 6 punten. De loopers van Gouda plaatsten zich één en.vier, die van Leiden (A. But tl er, Donar en G. Annokee, L'.V.S.) twee en zes, die van Delft drie en vijf. Tijd van één, P. M. Beijen, 11 4/10 sec. van twee, A. Butller 118/10 sec. Verspringen met aanloop: Leiden 11 pun ten; Gouda 6 punten, Delft 4 punten. Voor Leiden sprongen H. Bonte en W. Gravendaal (beiden Donar) resp. 6 M. 11 en 6 M. 01 waarmede zij de twee eerste plaatsen be zetten. Gouda bezette met C. Wiezer en P. M. Beyen dé derde en vijfde plaats (6 M. en 5 M. 79), Delft met v. d. Helm en W. v. d. Berg de vierde en zesde plaats 5 M. 92 en 6 M. 75.) Speerwerpen: Leiden 9 punten, Delft 9 punten, Gouda 3 punten. Voor Leiden wier pen S. Meerburg (U.V.S.) en S. Huizinga (Donar) en plaatsten zich één en vier. Meer burg wierp 47 M. 17. Voor Delft wierpen v. d. Helm en Kromshorst; zij werden twee en drie met 43 M. 05 en 39 M. 54. Voor Gouda wierpen Verweij en A. Redder; zij werden vijf en zes. 1500 M. Hardloopen; Delft 11 punten, Leiden 7 punten, Gouda 3 punten. Voor Delft kwamen uit P .Timmers en K. van Coesant die zich 1 en 2 plaatsten in tijden v. 4 min. 40 3/5 en 4 min. 48 2/5 sec. Vooi Leiden liepen G. Kaay (Donar) en G. de Lange (U.V.S.) die zich drie en vier plaat sten. Tijd van drie, 4 min. 55 4/5 sec. De Goudsche loopers G. Oosterling en M. v. d. Laan werden vijf en zes. Hink-stap-sprong: Delft 11 punten. Gouda 6 punten, Leidon 4 punten. Voor Delft wer den v. <L Helm en de Haan een en twee met sprongen van 12 M. 91 en 12 M. 54; voor Gouda B. v. d. Laan en P. M. Beyen drie en vijf met sprongen van 11 M. 86 en 11 M. 40; voor Leiden H. Bonte en J. Gravendaal (beiden Donar) vier en zes met sprongen v. 11 M. 43 en 10 M. 82. Kogelstooten: Delft 11 punten, Leiden 5 punten en Gouda 5 punten. Voor Delft wer den een twee Kroonshorst en v. Berk met 10 M. 76 en 9 M. 36; vóór Leiden vier en vijf S. Huizinga (Donar) en S. Meerburg (U.V.S.) met 9 M. 30 en 9 M. 20; voor Gouda drie en zes. J. de Rooy en A. Redder met 9 M. 35 en 9 M.19. 800 M. Hardloopen: Delft 9 punten, Gouda 9 punten, Leiden 2 punten. Delft twee en drie met v. Oyen en Le Mair in 2 min. 14 sec. en 2 min. 14 3/5 sec.; Gouda een en vier met A. Boer en N. van Eyk. Tijd van 'één 2 min. 11 sec. Voor Leiden bezette G. G. Jager (Donar) de vijfde plaats, terwijl M. Hoexum (Donar) wegens een voetbles suur na nog geen 100 M. opgaf, tengevolge waarvan voor Leiden een punt verloren ging. Discuswerpen: Delft 10 punten, Leiden 6 punten, Gouda 5 punten. Delft een en drie met Kroonshorst en v. d. Helm 38 M. 22 en 25 M. 14; Leiden twee en zes met G. Jager en S. Huizinga 27 M. 49 en 22 M. 80; Gouda vier en vijf met v. Eyk en Verwey 24 M. 67 èn 24 M. 01. Hoogspringen met aanloop: Leiden 8 pun ten, Delft 7 punten, Gouda 6 punten. Leiden twee en vier met W. Gravendaal (Donar) en S Meerburg U.V.S.) 1 M. 70 en 1 M. 60; Delft één en zes met de Haan en van Drim- melen 1 M. 70 en 1 M. 55; Gouda drie en vijf met v. Eyk en v. d. Laan 1 M. 65 en 1 M. 60. Natuurlijk moest hierbij eenige keeren worden overgesprongen voor allen waren geclassificeerd. 4 x 100 M. estafette: Gouda één, 6 pun ten, in 47 sec.; Leiden twee, 4 punten in 47.6 sec. H. Bonte, W. Gravendaal, G. Annokee en A. Buttler); Delft drie, 2 pun ten in 47.8 sec. Estafette 1500 M., 800 M., 400 M., 100M.: Delft één, 6 punten in 7 min. 53 sec. Gouda twee, 4 punten in 7 min. 59 sec. Leiden drie, 2 punten in 8 min. 38 2/10 sec. G. Kaay, G. de Lange, G. Jager en A. Buttler) Totaal: 1, Delft 86 punten, 2, Leiden, 64 punten, 3, Gouda, 62 punten. DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De Boer wint het verspringen. Bij de voortgezette wedstrijden te Lon'den slaagde de Boer er in het verspringen te winnen met 7.36 M., wat een nieuw En- gelsch record is. Van den Berghe wist zich in twee heats over 100 yards te plaatsen. Hij werd echter in den eindstrijd geslagen. Dit nummer was voor den Zuid-Afrikaan Legg, die de Duitschers klopte. De 220 yards werden door dr. Wichmann, Duitschland, gewonnen. De Engelschman Lowe won voor de tweede maal het kam pioenschap over de halve en de kwart mijl. Onze loopers voor den wedstrijd over de drie mijl gaven op. Winnaar werd de En gelschman Beavers. De Franschman Mennard won het hoog springen met 1.90 M. Burgley won de 440 yards in den Engel- schen recordtijd van 54 seconden. De vier maal 110 yards estafette werden gewonnen door Frankrijk in 43 1/5 seconde. In de morgenuren hadden plaats het dis cus- en speerwerpen. Het discuswerpen werd gewonnen door den Duitscher Paulen met 44.82 M., wat Engelsch record is. Speerwerpen was voor den Nieuw-Zee- lander Lay met 67.90 M., waarmede hij het officieele Engelsch record sloeg, dat erkend werd. Reeds eerder was het met een hooge- ren worp verbeterd, dat nog niet erkend is. CRICKET. UITSLAGEN. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND le klasse: H.C.C. II—Ajax: H.C.C. II wint met 121 runs op de eerst© innings; V.O.C.V.V.V.V.O.C. wint met 50 runs op de eerste innings; Rood en WitH.D. V.S.H.D.V.S. wint met 3 wickets; Haar lemP.W.Haarlem wint met 40 runs op de eerste innings; V.R.A.H.C.C. I: H. C.C. I wint met 40 runs op de eerste in nings; Quick—A.C.C.A.C.C. wint met 31 runs. 3e klasse C: L.C.C.Ajax II: Ajax II wint met innings en 78 runs. ExcelsiorH. C.C. IVExcelsior wint met 18 runs op de eerste innings. Overzicht. Ajax heeft gisteren tegen H.C.C. II een goeden wedstrijd gespeeld. Een kans om te winnen was er natuurlijk niet, maar de wijze, waarop de Ajaxcieden Tonny de Beus c.s. hebben partij gegeven overtrof onze verwachtingen. De Leidenaars speel den voor de zooveelste maal een ongeluk- kigen wedstrijd. Een der beste batsmen, Mc. Pherson werd in het begin van zijn innings buiten gevecht gesteld door een verwonding, waardoor Ajax hem de rest van het seizoen wel zal moeten missen. De verdere wedstrijden in de eerste klasse leverden geen verrassingen op. V. O.C. (151) klopte op regelmatige wijze V. V.V. evenals Haarlem (143). P.W. (103). In Amsterdam speelden V.R.A. en H.C.C. I een wedstrijd met lage totalen. De gast- heeren werden eerst voor 51 runs uitgesme ten, waarbij voornamelijk Koeleman met 511 het werk deed. De H.C.C.-innings bracht daarna een schamele 92 op. Waar is de tijd gebleven, dat de ,,Groote Haag sche" Zondag op Zondag honderden runs bij elkaar klapte voor een paar wickets? Rood en Wit bracht het tegen H.D.V.S. niet verder, dan 99, waarna de Schiedam mers er ook nu weer lustig op los scoor den en 187 runs voor het verlies van 7 wickets maakten. In Nijmegen waren er twee innings noodig om den strijd tusschen Quick (95 en 102) en A.C.C. (135 en 93) te beslissen. De Amsterdammers waren per saldo de sterksten. Het moet na de inningsoverwinning van Ajax II op L.C.C. in de 5e klasse C. al heel gek loopen, als de rood-zwarten niet het kampioenschap binnenhalen. L.C.C. was gis teren niet opgewassen tegen Ajax II, dat over alle linies ver de baas was. In deze afdeeling klopte tenslotte Excel sior het jongste elftal van de „Haagsche"* H. C. C. n—AJAX. H. C. C. II wint met 121 rans op de eerste innings. Eigeman wint den opgooi en verkiest het eerst te gaan batten. Het begin is weinig bemoedigend, want op den derden bal van Sodderland wordt Sohilthuizen al gevangen Meyer en Eigeman brengen het echter tot 34, op welk totaal eerstgenoemde voor een goede 18 wordt gevang en. Janssen scoort heel langzaam en wordt na een geduldige innings voor 11 gevangen, nadat hij Eige man op 54 voor 24 heeft zien verdwijnen' óp een heel eenvoudigen bal van De Beus. Wanneer daarna Dozij voor 13 is gevangen, Hofsteenge voor 6 run out gaat en Mc. Pherson zich door een ongeval moet terug trekken, na 6 runs te hebben gescoord, is het einde van de Ajax-innings in het zicht. Josson met 10 bood van de staartmenschen nog de meeste tegenstand. Zonder een en kele extra werd het Ajax-totaal 91. Bijzon der op dreef was de Haagsche aanval niet. Het fielden was niet al te best en Sodde-r- land, die met 338 de beste bowlingcijfers had, was niet zoo gevaarlijk als wij van hem gewend zijn. Tonny de Beus had zijn plaats achter de palen aan Ernst Jansen afgestaan en bowlde voor de variatie, ove rigen® niet zonder succes (27). Neuerburg en Sodderland openden de innings der gastheeren en nadat laatstge noemde al gauw is verdwenen, leggen Neuerburg en Bouwmeester den grondslag voor een hoog totaal. Op 58 gaat Bouw meester voor een goede 33 run out, waarna W. van den Bosch in een snel tempo de de score verhoogt. Op 102 wordt hij door L. Janssen gevangen voor 31 en dertig runs later krijgt Rice Neuerburg l.b.w. voor een langzame en eentonige 40. Ernst Jansen klapt daarna vlug 37 runs bij elkaar en dan zijn heb voornamelijk J. van den Bosch (22) en De Beu® (28*), die in een heel kor. ten tijd de score snel omhoog voeren. Voor al de Haagsche aanvoerder stond aantrek kelijk te batten. De H.C.C.-innings werd tenslotte op 212 voor 8 gesloten. Chambers met 359 had het meeste succes met den baL Eigeman 255, Rice 160. De poging van de „Haagsche om het derde punt te bemachtigen faalde volko men. Schilthuizen (27*) en Meyer (17*) bra ken de Haagsche bowlery en toen er 45 runs waren gescoord zonder wicketverlies, gaf De Beus den strijd op. De scores zijn,: Ajax le innings: Schijthuizen, o. E. Jan sen, b. Sodderland 0; Meyer, c. E. Jansen, b. W. van den Bosch 18; Eigeman, 'b. De Beus 24; Janssen, c. Sodderland, g. De Beus 24; Janssen, c. Sodderland, b. De Beus 11; Dozy, c. E. Jansen, c. Sodderland 13; Hofsteenge run out 6; Mc. Pherson, retired 6; Chambers, b. Sodderland 0; Rice, b. W. van den Bosch 3Gosling®, run out 0 Josson, not out 10. Extras 0. Totaal 91. Rpwlingcijferö-: Sodderland- 3—38Van den Berg 015, W. van den Bosch 231, De Beus 27. H.C.C. II le innings: Neuerburg, l.b.w. Rice 40; Sodderland, c. Chambers, b. Eige man 3; Bouwmeester, run out 33; W. van den Bosch, c. Janssen, b. Eigeman 31; E. Jansen, c. Rice, b. Chambers 37; Van Tien hoven, b. Chambers 4; Van den Berg run out 7; J. van den Bosch, c. Schilthuizen, b. Chambers 22; De Beus not out 28, Kalff en K. Neuerburg, did not bat. Extras 7. Totaal 212 voor 8. Bowlingcijfers: Eigeman 256, Rice 160, Chambers 359, Hofsteenge 010, Meyer 011, Schilthuizen O10. Ajax 2e innings: Schilthuizen, not out 27; Meyer not out 17. Rest did not bat. Extras 1. Totaal 45 voor 0. Bowlingcijfers: W. van den Bosch 08, Sodderland 09, Do Beus 09, Van den Berg 06, Bouwmeester 05, Éalff 07. L. C. C.—AJAX n. Ajax II wint met innings en 78 rans. De A j ax-reserves gingen het eerst naar de wickets en nadat H. de Vriend en Van der Mey al heel spoedig weer de tribune hadden kunnen opzoeken, kwam er op het heel zwakke bowlen van de „Leidsche" tus schen Van Goor en P. de Vrind de stand van den dag. Van 37 voor 2 werd het to taal 150, voordat de scheiding kwam. Van Goor speelde toen een bal ver aan den off. kant. op een onbenullige manier de lucht in en zag door een vang achter het wicket voor 55 runs een ontijdig einde aan zijn goede innigs gemaakt. Nadat De Jongh. daarna 19 runs had gescoord kwam er op een even onbenullige wijze een, einde aan de innings van P. de Vrind, die een rechte bal zijn palen liet vellen zonder ook maar eenige moeite te doen om den bal uit zijn wicket te houden. Jammer, want hij was met zijtn goede, zij het niet kanslooze 82 efen heel eind op weg naar zijn century. A. de Vrind klapte nog 37 runs bij elkaar en runde zich zelf toen uit. De Ajax-innings 6loot ten slotte op het hooge totaal van 241. Hoe de bowlerij van de „Leidsche', was, wordt wel het beste gedemonstreerd door de 13 wide®. Van iWelzen 478, F. v. Es 316, Heemskerk 260. Na het absolute falen van den aanval wa® ook het batten van Metsch c.s. geen suc ces. Binnen drie kwartier zaten alle L.tV C.'ers weer op de tribune voor 62 runs, waarvan nog 13 extras. Segaar met 13, Eichhorn, Heemskerk en Den Holder, allen met 10, kwamen in de dubbele cijfers. P. de Vrind 625, D'e Jongh 424. L.C.C. kreeg dus den follow-on en werd opnieuw ingestuurd. Van Weizen en Eich horn verdwenen, voordat de 10 op het bord was, maar met Metsch en Van Schie op de mat kwam er een aanzienlijke verbetering. Geen van beiden nam eenige risico en men dreef de voorzichtigheid zelf® zoo ver, dat zekere urns niet werdon geloopen. Men moge over de speelwijze van de „Leidsche" in deze periode denken zooals men wil en ook wij zijn geneigd te schrijven: ,,'t is not cricket?', maar men vergete tooh niet, dat het voor Metsch de eenige kans was om een inningsnederlaag te ontgaan en mooi of niet mooi, cricket of geen cricket het spel van Metsch en Van Schie was in de gegeven omstandigheden voor de „Leid sche" heel nuttig en had tot resultaat, dat de Ajax-bowlery tot wanhoop werd ge bracht. Wij kunnen on® indenken, dat de rood-zwarten wat kregel werden een paar ook o.i. onjuiste beslissingen van de um pire® werkten daartoe mee maar er was toch geen aanleiding tot het wat ostenta tief gedoe van enkele Ajaxcieden, dat óe stemming dreigde te bederven. Ondank® het verdienstelijk batten v.an Van Schie (35), van Met-seh, die voor 21 zijn bat door de mnings droeg en van Den Holder (11) ontkwam de „Leidsche" toch niet aan de inningsnederlaag. Lang voordat de speeltijd was verstreken zat L.C.C. aan den kant voor 101 runs, waarvan 20 extra's. Van der Mey bowlde in deze inning® toen de stock bowlers geen succe® hadden en nam 4 wickets voor 19 runs. P. de Vrind 322, De Jongh 220. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Een weinig hoogstaand slot. Hoe Helen Wills van de „Seno- rita" won. Zaterdag is het tournooi te Wimbledon beëindigd, doch dit slot heeft weinig sensa tie gebracht. Mej. Wills heeft haar kampioenschap ge handhaafd tegen mej. de Alvarez. Het was een strijd tusschen vaart, harerzijds, tempo van de zijde der senorita, die haar slagen zeer snel neemt anderzijds, zij het dat de befaamde halfvollies ditmaal als al te ris kant niet toegepast werden. Miss Wills liet de Spaansche speelster grootendeels den aanval, verdedigde doorloopend, zij het met de bekende harde slagen en hoe brillant mej. de Alvarez ook den aanval leidde als 'n elegante en charmante Kenau, in een vlam mend oranje jersey en bandeau met de prachtige backhand als sterkste wapen, op de rustiger Amerikaansche vastheid stuitten de laatste slagen in de ralley steeds af. Alleen in de tweede set, in de korte be vlieging van fantastisch snel en tevens zui ver spel had de senorita absoluut de over hand, kwam op 30 en er ging een sensa- tiegezoem door de duizenden, maar die po ging scheen te veel te zijiu-geweest. De on verstoorbare Wills speelt hard, maar toch vast. De Spaansche schoten gaan door haar tactiek te veel buiten de lijn. Want riskee- ren durft zij! Zes games achtereen maakt miss Wills op haar eigen krachtige, eenvou dige en toch niet bepaald brillante wijze. Geen strijd van geest, deze eindstrijd, inte gendeel; zoo ooit dan zou mej. de Alvarez in dezen strijd haar kans hebben gehad. Had zij niet aldoor de lange snelle drive toe gepast, doch die afgewisseld met de korte schuine drive naar de zijlijn zoo'n weg- schuifelend gesmeten bal of met een ener giek dropshot, dan zou -zij, de eenige speel- stersr< die- Wills in- de drive durft weersta-a-öy hierin een machtig wapen gehad hebben, dus de „N. R. Crt." In de „AU English Final" van het dames- dubbel, waarover de Engelschen zich zoo verheugd hebben, het is in jaren niet ge beurd, er waren echter geen bijzonder sterke paren in dit nummer kon zelfs de aan wezigheid van den Koning en de Koningin de vier Engelsche speelsters niet tot groote daden inspireeren. Mej. Bennett en Harvey bleken zeer slecht op dreef. In hoogstens twee of drie games waren er goede rallies. Het interessantst van het gevecht tusschen de twee wijzen van spelen, namelijk „two up" van Bennett en Harvey tegenover de „one up" van de dames Watson en Saun ders, bleef vrijwel uit. Mevr. Watson kwam ook nu geen enkele maal aan het net. Het was vooral door haar uitstekende drives, haar goeden kijk op het spel, haar passee- ren, dat zij den eindstrijd heeft bereikt. Maar al sloten de kampioenen Watson en Saunders uitnemend en al wisten de laat- sten nuttig te scoren op de openingen, die Mevr. Watson forceerde, wij zouden toch niet gaarne beweren, dat deze wedstrijd het bewijs leverde, dat een kampioenschap het beste gewonnen kan worden door de one up formatie! Dan komt de eindstrijd voor het heeren- dubbel. Er is niemand, die niet twijfelt of een lange spannende vijfsetspartij zal zich ont wikkelen tusschen de Franschen Cochet Brugnon en de Australiërs PattersonHaw- kes, die immers TildenHunter en Lacoste- Borotra geslagen hebben. Het snelle begin schijnt dat te bevestigen, maar de eindstrijd heeft zich ontwikkeld tot een partij, die lang niet de hoogte der vorige heeft bereikt. Er was een doorloopende overheersching van de services, niet alleen omdat deze zoo sterk was van alle vier de spelers, doch doordat de returns ook heel matig waren. Het feit, dat de Franschen geen enkele service game verloren en de Australiërs drie van de 22, die zij serveer den wonnen en daardoor den wedstrijd ver loren, bewijst dit ten volle. Het meerendeel der rallies werd beslist door de missers, niet door de snelle volley of smash-doorbraak. Had Brugnon een smash gehad als Co chet, de Franschen zouden snel overwon nen. hebben. Het was verwonderlijk, dat de Australiërs zoo weinig de lob op hen toepasten. De Amerikanen hebben immers verleden jaar het voorbeeld gegeven dat daarin een kans ligt. Ook was het verwonderlijk, dat de Franschen niet meer de sterke forehand volley van Hawkes vermeden en de back hand meer bestookten. In de opstelling aan het net van Hawkes, recht voor Patterson moge een aanwijzing zijn, dat hierin een zwak punt van de Australische combinatie lag. In de eerste set kregen de Australiërs tweemaal kans de service van de Franschen te winnen, ja kregen zij drie setpointsl Het was Patterson die onfortuinlijk was. Tot 1211 blijven de Franschen op service voor, toen verloor Hawkes zijn service door een double fault. In de tweede set verloor Patterson zijn service na 54, in de derde Hawkes bij 54. Dit is het simpel beloop. In de laatste set waren de spelers blijkbaar lichamelijk en geestelijk vermoeid. In bet gemengd dubbelspel won mej. Ryan en Spence 75, 64 van de Austra lische mej. Ackhurst en Crawford. In de eerste set speelden deze zeer goed. Het was jammer, dat Crawford bij 54 tweemaal een set point miste, wellicht ware zonder dat het verloop anders geworden. De einduitslagen waren: Dames enkelspel: Helen Wills slaat Seno rita d'Alvaraz 62, 63. Dames dubbelspel: mevr. Watson en mej. Saunders slaan mej. Harvey en mej. E. Ben net 62, 63. Heeren dubbelspel: Cochet en Brugnon slaan Patterson en Hawkes 1311, 64, 6—4. Gemengd dubbelspel: Spence en mej. Ryan slaan Crawford en mej. Ackhurst 7—5, 6—4. Frankrijk heeft dus twee titels behaald. Amerika en Engeland elk een en de ge mengde dubbels zijn door een Zuid-Afri- kaanschAmerikaansche combinatie ge wonnen. De Australiërs zijn in hun beide eindstrijden geslagen, maar met eere! Er waren meer dan 20.000 toeschouwers. De Koninklijke familie kwam na de eerste set van den dames-eindstrijd Wills—d'Al- varez. TOERISME. DE JAARVERGADERING VAN DEN A. N. W. B. Zaterdagmiddag is te Alkmaar de jaarver gadering gehouden van den A. N. W. B., na dat op het Stadhuis een officieele ontvangst had plaats gevonden. In de balans-commissie voor 1928 werden de aftredende leden bij acclamatie herbe noemd. Het zijn de heeren E. Kol te Am sterdam, H. Lamsvelt te Arnhem, mr. A. W. Benthem Sypkens te Wassenaar en G. W. A. van Laer J.Czn. te Amsterdam. Het reeds door ons gepubliceerde jaarver slag werd goedgekeurd. Daarna was de rondvraag aan de orde, die nog eenige gedachtenwisseling ten ge volge had. Ten slotte sprak de voorzitter een slui- tingsrede uit, waarin hij een uitvoerig over zicht gaf van hetgeen door den A. N. W. B. gedurende zijn 45-jarig bestaan is verricht, waarbij hij met welsprekende cijfers voor den dag kon komen. In 't bijzonder stond spr. stil bij de ge- wenschte wegenverbetering> en bij het na tionaal belang van de eerste orde, dat ge diend zou zijn met overbrugging onzer groote stroomen! Ten slotte sprak de voorzitter over het weik van den Bond, jaren, jaren lang, voor het behoud van landgoederen en bosschen, voor behoud van monumenten der natuur, voor behoud van wat het toerisme glans geeft en waarde. Hii besloot zijn rede met een opwekking om krachtig te blijven werken, het toerisme tot zegen, het volk tot heil. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. Des avonds vond een feestmaaltijd plaats. BOKSEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA. Men meldt uit San Sebastian aan „De Crt."De match om het Europeesch zwaars gewicht kampioenschap tusschen Paolino, houder van den titel, en den Duitschen kampioen Haymann is in het voordeel van den Bask beëindigd. Paolino sloeg z'n tegen stander in de elfde ronde knock out en be hield zoodoende den titel. VOETBAL. ALPHEN—N. Z. H. 4L Zaterdagavond speelde het N.Z.H.-elftal een wedstrijd tegen een Alphen-co mbinatie te Alphen, voor welken wedstrijd vrij- veel belangstelling bestond. Met de rust was de 6tand 31 voor N.Z.-H. Na de hervatting gaf de meerdere routine der Alphen-men- echen den doorslag en werd de stand omge zet in een 43 voorsprong, waarna even voor het einde op fraaie wijze de gelijk maker door de N.Z.-H. werd gescoord. Scheidsrechter De Bezemer leidde dezeïï prettigen wedstrijd tot aller genoegen. BEKER BESCHIKBAAR GESTELD. Door „The Vitboria Egyptian Cigarette Company" te Rotterdam, is een zilveren „Miss Blanche"-wis®elbeker beschikbaar gesteld, te verspelen door het 6e R. V.-A'. en het' Leidsdh Poldtie-elftal. Deze wed strijd zal op een nader te bepalen tijd plaats vinden. De „Miss Blanche"-be'fi:ei: is uitgestald in de étalage van den saga* renwinbelier den heer Couprie, Breestraat* WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De vijftiende etappe. Gisteren werd, volgens „De Crt.*' 'de löè étappe van den. Tour de France verreden, t.w. ErvianPontarlier (213 K.M.). Veel gTOote moeilijkheden bood deze étappe den renners niet. P. Magne eindigde als eerste in den tijd van 6 u. 43 m. 37 ®ec.2. M. Bidot; 3. Moineau; 4. A. Magne, allen zelf den tijd als de winnaar; 5. Leducq; 6* Fran-tz; 7. Dewaele; 8. Rebry; 9. Mertena, allen in 6 u. 49 m. 28 eec.10. Van de Casteele, 6 u. 57 m. 47 seo. Het algemeen klassement onderging door, dezen uitslag geen groote veranderingen; Frantz behoudt de leiding. Het klassement luidt thans: L Frantz, 144 u. 11 m. 47 sec.; 2. Leducq, 146 u. 26 m. 54 sec.3. Dewaele, 145 u. 39 m, 10 sec. 4. Merfcene, 145 u. 49 m. 1 seo.5. Vervaecke 6. A. Magne; 7. Fontain; 8. Bidot; 9. Van de Casteele; 10. Huot. SCHERMEN. OM DEN JAVA-BEKER. Gisteren werden op het terrein van het Kurhaus tel Zaïidvoort de jaarlijk9che wed strijden om dezen beker gehouden. De uit* slag is: 1. Amsterdamsche Schermclub; 2. Haagsche Schermclub; 3. Kon. Onderoffi* eieren Sohermbond; 4. Bouillet, Den Haag? 5. Incasso-Bank; 6, Utrechtsche Schermclub DUIVENSPORT. „STEEDS SNELLER" NOORD WIJK 1 Wedvlucht met jonge duiven van Breda* de vogels kwamen op de hokken als volgt*; 1. J. -Rakhorst 10 u. 37 min. 33 sec. 2S Th. Steenvoorde 10 u. 57 min. 501/* sec. 3^ Th. Steenvoorde 10 u. 58 min. 19 sec. 4. Cv Ruigrok 10 u. 58 min. 22 sec. 5. J. Rakhorst 10 u. 58 min. 25 sec. 7. C. Bosman 10 u, 58 min. 47 sec. 7. P. Bosman 10 u. 68 min* 47 sec. 8. L. Steenvoorden 10 u. 59 min. 1 sec. 9. C. Ruigrok 10 u. 59 min. 6 1/2 sec* 10. N. Meijer_10 u. 59 min, 16 sec.. Tevens hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude duiven vanaf Limoges, afstand 762 K.M. De vogels kwa* men op de hokken als volgt. 1. J. Rakhorst 6 u. 6 min. 25 sec. 2. X, Rakhorst 6 u. 24 min., 50 sec. 3. A. Deijsseb bloem 7 u 13 m. 3 sec. 4. J. Rakhorst 7 u. 18 min. 40l/a sec. 6 J. v. d. Berg 7 u. 53 min. 13 sec. 6. Th. Steenvoorden 8 u, 19 min. 33 sec. Voor deze vlucht was een eereprijs be* schikbaar gesteld. Deze werd gewonnen door no. 1 den heer J. Rakhor9t LICHTINGEN BRIEVENBUS. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam. Rotterdam. Utrecht •3.15 '3.10 5.15 7.20 7— 13.10 10.30 9.50 15.55 13.35 10.40 20.10 15.15 13.— 15.55 13.25 16.30 14.35 17.50 16.20 21.10 16.50 19.20 23.05 Des Maandags en daags na een feest dag niet Op Zon- en feestdagen: 3.15 3.10 11.43 (postkantoor? 23.30 22.—r Station Heerensingel. Bus aan den trein, n i e t op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen 12.28 16.24 18.46 9 I

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10