t\pi GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. M. Betgen nu sta je dus ook in de cor respondentie omdat je er een brief bij 6chreef, maar als ik alleen de raadsels krijg, Éan ik op niets antwoorden. Zal je je voornaam altijd voluit schrijven 1 en je mag mij ook tante noemen. Grappig is dat daar in. Roozendaal, die bedriegertjes, was je erg nat Geertruida Kerkvliet, zooals ik onder de raadsels schreef, mag men nu weer nieuwe raadsels inzenden. Guus en Janni Glasbergen, heeft Guus mij op zijn verjaardag geschreven, had er toen nog tijd voor. Ik vind 't prettig dat ze je zoo goed hebben bedacht op dien dag, zooveel cadeautjes en lekkers en wat in je spaarpot. Het is hier heel mooi, waar ik hier logeer, echt buiten, aan een laan van de Haarlemmerhout. Aart Kop ik hoop dat je Maandag veel hebt genoten. Het was in ieder geval prach tig weer d>ien dag, dus dat trof je goed. Greta de Vries jij hebt toen Katalin Komlos immers eens bezocht in het acade misch ziekenhuis. Nu dan wou ik je even vertellen dat ik goede berichten van haar heb, ze schreef mij van uit het kindersana torium in Laren, ik vond prettig wat van haar te hoor en. Louise en Beppie Planje je hebt gelijk, het is soms een vervelende wind, Zondag ook erg, maar Maandag was het al veel beter. Annie van Heilsbergen ik krijg wel eens honderd brieven, dan weer een® minder, en soms ook nog meer, dus ik kan niet alles onthouden. Ik ben nooit in Nunspeet ge weest, maar ik heb o zoo dikwijls gehoord, Idafc het er heerlijk is in de bosschen en. op de heide. Henny Hulsbergen Henning, in de zomer- vacantie behoef je niet te schrijven, dan ontbreken er velen. Daarom hoop ik vóór de vacantie begint en velen vertrekken, nog prijsraadsels te geven. Henk Boom nu ik zie wel uit je brief, dat er jou allerlei pretjes wachten in de groote vacantie. daar kan je je nu dan al vast op verbeuren. Frans en Francien Hemerik je behoeft immers maar 4 goede oplossingen in te zenden, dus dan zoek je maar uit, wat je het gemakkelijkste vindt. Harm Wolthaus ik logeer heusch nooit in Rijnsburg, ik kom er wel een6 langs met de tram als ik naar Noordwijk tram. Als je dit leest, ben je al jaxig geweest, maar je wilt mijn gëlukwenschen toch zeker nog wel hebben. Was Simon bij je op visite dien dag"? Dirkje Hopman, heb je een der kleine poesjes mogen houden. Grappig hè als het kleintje, zoo met de groote poes speelt. Neen hoor ik logeer voorloopig niet in Lei den, want na Haarlem en Bergen ga fk nog naar huis en dan 20 Juli tot September naar Kloosterzande. Nelly van der Voet dat is toch al een heel goede verandering, dat je tentje is weggehaald. Het spreekt van zelf, dat je nog erg voor je gezondheid moet leven en zooveel mogelijk in de buitenlucht moet zijn: Ek ben voor jou ook van harte blij dat je mij zulk goed nieuws kon schrijven. Ik ben zelf ook zoo blij dat mijn been weer zooveel beter is. Jo Tijsen zat je bij Nelly in het prieeltje in plaats van in haar tentje te schrijven. Je hebt Zondag een aardig tochtje gemaakt, Noordwijk en de Kagerplassen omgevaren. Bertus en Nelly Boom. gelukkig nu weer te zamen, Bertus weer thuis, al moest hij zijn brief nog op zijn bed liggende schrij ven. Dit weet ik dat het niet meevalt om in bed liggende, te schrijven. Kreeg je zoo veel bezoek en ook zooveel ais welkom thuis. Maken de goudvisschen het goed 1 Nely en Lena Ooslveen vervelend dat Lena ziek is geweest. En mag Nely als oudste mee naar Apeldoorn, en juist op je verjaardag? Ik houd meer van rijden dan van wandelen, en vind daarom heerlijk zooals nu om telkens met de aulo uit te gaan. Bie Lepelaar 2 briefjes van je gekregen. Ik ben wel eens in Arnhem gewec9l. het zijn daar o zulke mooie omstreken, evenals hier in Haarlem al is het w^er heel anders, ik weet heusch niet wat ik mooier vind. Gelia en Kees Muyzert van jullie ook 2 briefjes. Is Kees al naar Marken geweest? ik heb er al zóóveel van gehoord, ik zou er ook wel eens heen willen. Mijn been is weer zoovéél beter, anders zou ik nu niet hier in Haarlem kunnen logeeren. Riekie en Jo Minnema van jullie ook 2 brieven, de vorige week waren ze zeker te laat bezorgd. Ja zoo tusschenbeiden hebben we een paar mooie zomerdagen en dan in eens komt een onweersbui het mooie weer wegjagen, echt vervelend. Stientje en Johannes Harland nu kwam een geleekend vogeltje mij begroeten. Het woei nogal hard Zondag, maar hinderde dat niet op het water? het was zeker wel lek ker frisch. Is het nu niet weer eene reuzeneorrespon- dentie geworden? Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN OER RAADSELS THT HET VORIGE NUMMER: 1 Tulpenstraat, tulp. Saar, net. 2. I-Ten, ren, den. pen. 3. Als hij zijn hoofd uit een raampje steekt. 4. Schemeravond, smeeT, hemd, hand, meer. scherm, mos. moeder, vader. 5. R t o 1 water kraters Rotterdam n o u r r i r zadel Dam m 6. Leugenaarster, ster. Geleen, teugels. 7. Harm, arm. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Teunis van den Akker, Abraham van den Akker, Janny van der Kamp, Adri Jaantje Betram, Coba Haasnoot, Maartje Haasnoot, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Aga tha Braat, Jo Nagtegaal, Aagje van den Ham. Otto Crabbendam, Celia Kret, Nico Kret, Adri Bavelaar. Annie Bavelaar, M. Betgen, (altijd je voornaam voluit schrijven), Anna van Woudenberg, Jantje van Wou denberg, Gerarda van Woudenberg, Jaap Koolhaas. Geertruida Kerkvliet, Nel Ha- goort, Piet Niebner, Jan Evers, Bertus de Jong, Christiaan Eggink. Gerharda Eggink, Comelis Hakkert, Arie Hakkert, Dirkje Hop man, Plonia Smits, Jan Smits, Aart van de Nadort, Celia Muyzert (2 brieven), Kees Muyzert (2 brieven), Rie Lepelaar (2 brie ven), IIarm# Wolthaus.. Nico van Wijk Azn., Frans Schimmel, Martha Schimmel, Catha- rina van Egmond. Sary Boom, Nelly Oost veen, Lena Ooslveen, Jo Tijsen, Henk Boom. Henny Hulsbergen Henning, Greta de Vries. Nelly van der Voet, Annie van Heilsbergen, IJsbrand de Geus, Jeanne de Geus, Bertus Boom. Nelly Boom, Anje de Gelder. Willy Iiorst, Piet Stroebei, Jan Nico Gelok. Willy de Neys. Sander Ruyg- rok, Koos Ruygrok, Margaretha Sierag, An nie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Frederik Mulder, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Francien Hemerik, Frans Hemerik, Johan Hutchison,, Hendrka Ouwerkerk, Louise Planje, Beppie Planje, Jo Zandbergen, Jan Rodenburg. Corrie Rodenburg, Arie Koe voet, Coba Koevoet. Annie Linschooien, Adriaan Bakker. Hannie Mieloo, Belsie Ba velaar, (2 brieven), Jacobus Favier, Rie Fa- vier, Neelie de Best. Marielje de Best, Rie kie Minnoma (2 brieven), Jo Minnema (2 brieven). Cootje Poldervaart, Lucas de Ro- mijn, Rie van der Spek. Letty Schade, Rei- nier den Hertog, Ali den Hertog, Albert van Biezen, Joop van Biezen, Herman Winter kamp, Aart Kop, Guus Glasbergen, Janni Glasbergen. Een brief zonder naam op een klein half velletje met een kindje er op met een bouquet in de hand. Een brief zonder naam op een groot vel wit gelinieerd papier waarin mij wordt verteld over visschen en dat er veel vischjes waren gevangen. Stientje Harland, Johannes Willem Har- land. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4 EN DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door N. N. Wie geeft aan onze Koningin Al is hij niet ruw of lomp Zonder dat hem iemand straft Dag aan dag, maar stomp op stomp. n. Ingezonden door Dody Huurman. Welk dier haal je uit deze 7 letters? a, i, o, t, n, 1, f. HL Ingezonden door Bertus Boom. Waarom kan het nooit 2 dagen achter elkaar regenen? IV. Ingezonden door Annie Tocht. Hoe duur is 1 pond kersen, als 5 pond 5 stuivers kosten? V. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Een stad in Overijsel, neem de staart er af, dan krijg je iets dat een visscher ge- fcruikt. VI. Ingezonden door Zwaantje Nanning. Ik ben een man met een uniform aan, van 3 lettergrepen, mijn le is een verkorte vrouwenaam, mijn 2e woont in een klooster of ziekenhuis, mijn 3e is een lichaamsdeel (inwendig). vn. Ingezonden door Grietje Sieders. Welk soort van haar had de hond in de ark van Noach? vin. Ingezonden door Bertus de Jong. Mijn geheel bestaat uit 10 letters en is een stad op Java. Van de 6, 7, 10, 8, 9 leeren we in de aa rdri jkskundeles. Uit een 6, 4, 2, 3, 1 drinkt een klein kind. 4,5, 9 is een knaagdier. Wie wil, mag mij nu weer nieuwe raad sels sturen. De volgende week ben ik in Bergen (Noord-Holland) Oostdorp p.a. Mevrouw Essers. Willen allen die de brieven over de post zenden, zorgen dat de brieven Dinsdags daar zijn, en de andere brieven moeten des Maandagmorgens vóór 12 uur aan het Bureau „Leidsch Dagblad" zijn, want het pakket wordt 's middags bijtijds aan mij verzonden.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 20