ë^METAFS&f META LAND- EN TUINBOUW. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Anton, z. v. D. M. Passchier en G. v. d. Eijkel Johannes Adrianus, z. v. J. Warmenhoven en A. C. Schalkwijk Helena Cornelia Catharina, d. v. P. Ruig- rok en A. van den Berg Johannes Cor nelia Hendricus, z. v, H. Alders en C. C. M. van der Zwet. Ondertrouwd: Arie Willem Hendrik de Bes, 23 jaar en Jannetje Duijndam 21 jaar. Overleden: Cornelia Veenswijk, 59 jaar, wed. van J. Nieuwenhuizen. Ingekomen: D. J. Grossenberg, huisknecht Amsterdam, Pension Sole Mio M. B. A. Sill geb. Römer, dienstbode, Den Haag, Oude Zeeweg „Casino" G. Thiolen, kell- ner, Amsterdam, Beethovenweg 8 „Rem brandt" M. J. C. Roem, religieuse. Leiden, Wilhelminastraat 15 P. Potveer timmerman, Heerhugowaard, Langeveld 33 J. J. de Mooij en tam., los arbeider, Rijnsburg, Voorstraat 28 J. H. Vergeest Den Haag, Dr Mr. W. v. d. Berghstichting H. R. Kuiper, idem, idem B. H. Siebelink, religieuse, Oldenzaal, Pickéweg 16 H. Th. Siemerink, chauffeur, dem, Oude Zeeweg 4 A. Slaghuis, kapper, Hengelo, Oude Zeeweg 40 M. J. Kleef- kens, Rotterdam, Dr. Mr. W. v. d. Bergh stichting. Vertrokken: W. A. M. Ch. de Ruyter, Voorhout, Kostschool Eerw. Broeders J. N. en M. H. den Haan, timmerman. Rijns burg, Noordwijkerweg Th. M. Steentjes, religieuse, Eijgelhoven, Laurastraat 88 M. C. Klapwijk, Rotterdam, Kerkhoflaan 61e C. B. Both, Loosduinen, Haagweg 45. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Bernardus, z. v. M. H. Zandbergen en W- I- B. Zandvliet. Gehuwd: Willem Verschoor, 31 jaar en Maria Vis, 24 jaar. Gevestigd: J. L. van der Voort en gezin, J. P. Gouverneurlaan van Voorhout A. E. J. Voeten, Hoofdstraat 30 van Nijmegen N. Verhoef, Hoofdstraat 251 van Meer kerk A. C. Spruit, Bijdorpstraat 39 van Alkemade. Vertrokken: B. van der Lans en gezin van Rijksstraatweg 17a naar Bennebroek. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Het aangaan van een geld- leening De volksconcerten. Voorzitter: de heer E. Vernède, burge meester. Afwezig de heeren: W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye en A. Verboon. De notulen der vorige vergadering wor den door den waarn. secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Voor kennisgeving wordt aangenomen een proces-verbaal van kasopname en onderzoek der bescheiden van den gemeente-ontvanger. Alles is in prde bevonden. In kas was f. 2596.76. In handen van B. en W. wordt gesteld om hierop nader te adviseerem een adres van de Winkeliersvereeniging „Tosea", waarin verlaagd wordt om verlaging van de eleotriciteilslarieven voor winkeliers voor da verlichting van de étalages. Bij dit adres was een adhaesiebetuiginging van de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Vervolgens is aan de orde „Wijziging besluit geldleening". De voorzitter herinnert er aan, dat dit 0e derde maal is, dat het besluit over dezelfde geldleening wordt behandeld. In Februari hebben B. en W. zich gewend tot verschillende instellingen, die geld leen den aan gemeenten en gevraagd om L 33.000 ■te leenen. Van allen is een afwijzend ant woord ontvangen, behalve van de Rijks verzekeringsbank. Zjj deed een aanbieding van 4 5/8 pet. rente en een koers van 100 pet. zonder conversie of 4 pet. rente en een koers van 90 pet met conversia De raad besloot toen af te sluiten tegen een rente van 4 5/8 pet zonder oonversie. Hier tegen maakten Ged. Staten bezwaren omdat conversie was uitgesloten. Daarna is be sloten op de tweede aanbieding in te gaan. Ook dit hebben Ged. Staten niet goedgekeurd, omdat conversie pracüsch uitgesloten is. Hierna leest de voorzitter het besluit voor van Ged. Staten. Intusschem, aldus de voor zitter, heeft zich een nieuwe omstandigheid voorgedaan. De bank van de Vereeniging van Ned. Gemeenten is thans wel bereid een geldleening af te sluiten op voordeeliger voorwaarden. Het kost wel meer rente, maar na 5 jaren is converteeren mogelijk. In- plaats van, zooals eerst, f. 4236.07, moet nu betaald worden f. 4372.02. Na nog enkele besprekingen wordt be sloten een leening te sluiten groot f. 83.000 tegen een rente van 4'/, pet. en een koers van 100 pet. Nadat er enkele besluiten comptabiliteiten zijn genomen, wordt goedgevonden aan de commissie van de Floralia-tentoonstelling de beschikking te geven van het gymnastiek lokaal der openbare school gedurende een week tegen vergoeding van f.25 en hot schoonmaken van het lokaal voor rekening van de oommissie is. De voorzitter deelt den raad mede, dat antwoord is ontvangen, dat de afscheiding van de trambaan en Leidscheweg hersteld zal worden. Van de gemeente Zoeterwoude is bericht ontvangen, dat zij den oprit in den Hofweg zal laten herstellen. Bij de rondvraag vestigt de heer D. Lim burg de aandaoht van B. en W. op een auto van v. Gend Loos, die gedurende een groot gedeelte van den dag als verkeers- belemmering in de Schoolstraat staat ge- -ÏECLAME. 2872 posteercL Spr. beeft bet zelf meegemaakt, dat bihet passeeren van de tram bijkans geen ruimte over bleef. Hij vraagt maat regelen. De onderwijzers hebben hierover ook reeds geklaagd. De voorzitter geeft de toezegging deze zaak bij B. en W. te bespreken. De heer J. Braggaar vraagt naar aan- lediing van een volksconcert of dat door meerdere zal worden gevolgd op een betere gelegenheid. De heer C. Eggink Sr., wethouder, vindt d6ze gelegenheid ook niet zoo best, maar de kosten voor opbouwen en afbreken van zoo'n tenL zijn hoog. De voomtter zal ook hieraan zijn aan dacht schenken. Indien mogelijk zullen zeer zeker meerdere concerten volgen en kunnen de leden zoo noodig het uitgetrokken bedrag verhoogen. In besloten zitting werden nog enkele reclames behandeld. WARMOND. Gemeenteraad. Verordening tot regeling van kampeeren. Voorzitter de heer A. J. Schölvink, bur gemeester. De voorzitter opent op de gebruikelijke wijze de vergadering, waarna door den loco secretaris, den heer Jac. Luijten, de notu len der voorlaatste bijeenkomst worden voorgelezen, welke ongewijzigd worden vastgesteld. In de notulen der vergadering van 11 Juni blijken eenige rectificaties noodig te zijn; deze worden op voorstel van den voorzitter, met het oog op de afwezig heid van den secretaris, tot de volgende ver gadering aangehouden. Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van de wijzi ging in de bouwverordening. Verder is ingekomen een dankbetuiging van de R.K. Muziek-, Tooneel- en Zangver- eeniging St. Mathias voor de haar verleende subsidie tot dekking van de kosten van de in de muziektent aangebrachte electrische lichtleiding. De voorz. deelt mede dat in de vergade ring van B. en W. is besloten den Raad voor te stellen een verordening in het leven te roepen om in het belang der openbare orde en zedelijkheid het kampeeren te re gelen. De betreffende verordening luidt a. v.: Artikel 1: Het is verboden zonder schrif telijke toestemming van B. en W. op terrei nen binnen deze Gemeente gelegen, hetzij alleen, hetzij in gezelschap van anderen te kampeeren. Deze bepaling is niet van toe passing op terreinen welke in hun geheel in eigendom of gebruik zijn bij den kampee- renden persoon of bij een lid van het kam- peerend gezelschap of bij iemand, die tot een dezer personen in bloed- of aanver wantschap staat, den derden graad inbe grepen. Artikel 2. Overtreding van het bepaalde in artikel 1, eerste lid, wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste 6 dagen, of een geldboete van ten hoogste f. 25, met ver beurdverklaring van de voorwerpen, waar mede de overtreding is gepleegd, voor zoo ver zij den veroordeelde toebehooren. Artikel 3. Deze verordening treedt in wer king met den dag harer afkondiging. Artikel 4. Deze verordening kan worden aangehaald als „kampeerverordening". De heer Onderwater is van meening, daar Warmond, als gemeente, zoo goed als geen eigen terrein bezit, deze verordening hier weinig op zijn plaats is. Hij zal niet tegen de verordening stem men, maar z. i. hebben de eigenaren van gronden, die voor kampeerterrein in aan merking komen hierover zeggingsschap. Ook vindt hij het voor kampeerders, die b.v. op de terreinen van den heer Van Schie willen kampeeren, nog al bezwaarlijk eerst naar Warmond te moeten komen om hiervoor vergunning te vragen. De voorz. antwoordt hierop, dat het juist de heer van Schie was, die in een vergade ring, het vorig jaar gehouden, de wensche- lijkheid besprak een dergelijke verordening te maken. De heer Haverkort acht het tweede ge deelte van artikel 1 minder goed, daar hierdoor de verordening zeer wordt ver zwakt. De heer van Schie zegt, dat hij zich een andere verordening had gedacht en wel zoo als in Noordwijkerhout, waarin het kampee ren van personen van beiderlei kunne te zamen wordt verboden. De voorzitter en wethouder Oudshoorn betogen, dat dergelijke verordeningen ver schillende moeilijkheden medebrengen en dat B. en W. daarom bij verschillende ge meentebesturen advies hebben ingewonnen. Deze verordening is geheel gelijk aan die van de gemeente Oisterwijk, welke hun in ziens het beste aan het doel beantwoordt. De heer Luijten licht toe, dat de tweede zin van artikel 1 speciaal is bedoeld om niet in strijd te komen met het eigendomsrecht, waardoor anders *de verordening waarde loos zou worden.. De heer Oudshoorn zegt dat bedoeling van deze verordening is, dat de eigenaars aan eventueels aanvragers een verklaring mede geven, dat zij voor den aanvrager in staan, waarop dan wel goedkeuring van B. en W. zal volgen. De eigenaars zijn over het algemeen meer bekend met het doen en laten van hun kampeerders en op deze wijze zullen min der gewenschte elementen worden geweerd. De heer Zwetsloot juicht deze verorde ning toe, daar hij in de nabheid van zijn woning zeer ergerlijke tooneelen van eenige kampeerders heeft medegemaakt. Nadat nog eenigen tijd over de verordening is ge discussieerd, wordt het voorstel in stem ming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. De Burgemeester herinnert nu aan de circulaire van Ged. Staten gedateerd 4 Juli 1927, waarin werd aangedrongen op aan schaffing van stoom- of motorbrandspuit, waarvoor reeds op de begrooting dienstjaar 1928 een bedrag is gevoteerd van f. 3000. en waarvan de verdere uitvoering van dit besluit werd overgelaten aan B. en W. In gevolge hiervan heeft de voorzitter met den opperbrandmeester, de gemeente-opzichter en een monteur een bezoek gebracht aan de brandspuitenfabriek van de firma Bikkers en Zoon te Rotterdam en daar een motor- brandspuit gekocht tot den prijs van f. 2900. De levering zal binnen 4 weken plaats hebben. Nadat de foto van de aangekochte spuit onder de raadsleden heeft gecirculeerd, wordt de aankoop door den Raad goedge keurd. Bij de rondvraag vestigt de heer Zwetsloot de aandacht op den gevaarlijken toestand van den wegberm bij de Christelijke Be waarschool. De voorzitter zegt toe den Ge meente-opzichter hierop opmerkzaam te maken. Het ligt in de bedoeling de sloot zoo spoedig mogelijk te doen dempen. De heer Heijl zal zorg dragen, dat door het bestuur dezer school de gevaarlijke plek met draad zal worden afgezet. Hierna sluiting. Loop der bevolking. Geboren: Adrianus Johannes, z. van A. J. Heemskerk en G. van der Hulst. IJvonne Wilhelmina Hendnka, d. van G. J. B. Eijkenaar en G; H. H. van Campen. Leonardus Cornelis, z. van A. G. van Bo- hemen en F. F. van der Maarel. Johan nes, z. van Cornelis Okkersen en C. H. Kerkhoff. Hendrikus, z. van B. Kraan en C. M. Ruiterman. Cornelis Gerardus, z. van J. Th. van Tongeren en A. M. v. d. Meij. Gehuwd: Gerardus Joannes Maria Paarde- kooper 29 j. en Josepha Maria Schavemaker 25 j. Leonardus Hendricus Andreas Nico- laas Frans Dirk van der Meel 26 j. en Agatha Maria Heijmans 23 j. Gevestigd: J. J. F. van Riet uit Naald wijk. Aa. Vrancken uit Sneek. K. Oomsen uit Amsterdam. Le. Landman uit Voorburg. E. Ma. Bax uit Alkemade. W. de Jong uit Uitgeest. A. C. Witte- man uit Alkemade. Aa. Ma. van Schie uit Alkemade. J. L. Geuskens uit Sas- senheim. L. Eineder en gez. uit Amster dam. E. P. A. Waasdorp uit Sassenheim. Ms, Steinhofer uit Weenen. Le. Bu- rian uit Weenen. K. Aarts uit Leeuwar den. A. van 't. Hoenderdaal uit Amers foort. J. A. Schreuder uit Amersfoort. Aa. Ja. Pa. van Baasbank uit 's-Graven- hage. C. W. Verkleij uit Venray. M. A. van Wijk uit Bloemendaal. J. Fr. Oos- termeijer uit België. H. N. A. Roozen uit 's-Gravenhage. Jac. Fokkens uit Groote- gast. D. Huskens uit Apeldoorn. L. Poulain en gez. uit Amslerdam. E. Fok kens uit Kollumerland. Th. W. Keijzer uit Voorhout. Vertrokken: A. Kla. Hoogenboom naar Sassenheim. Fra. Ca. v. Seggelen naar Alkemade. Ma. Ca. Houdijker naar Mont- foort. H. C. den Hollander naar Sassen heim. H. Hellenberg naar Beemster. P. Versluijs naar 's-Gravenhage. S. N. Heemskerk naar Alkemade. J. A. Bank naar Amslerdam. G. A. van Kempen naar Oudewater. C. J. de Haas naar Ber- kel en Rodenrijs. Tha. Aa. v. Seggelen naar 's Gr. A. Ma. Heijmans naar Lei den. J. P. Hogenboom naar Leiden. J. L. Geuskens naar Zwolle. D. Bolder man en gez. naar Bussum. Th. H. Witte- man naar Alkemade. Fa. Schaart naar Haarlem. Chra. Pa. Montauban naar Amersfoort. R. van Rossum en gez. naar Amsterdam. K .Ooms naar Oegstgeest. L. G. van Leeuwen naar Wittem. Kla. Januschewski naar Munthen. Ja. Ja. Witteman naar Alkemade. WASSENAAR. Gemeenteraad Het plantsoen aan het Bnrchtplein. In de Woensdagmorgen gehouden ver gadering van den Gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Nadat mededeeling is gedaan van ver schillende goedgekeurde raadsbesluiten, kwam ter tafel een schrijven van da afd. Wassenaar van Het Groene Kruis, houden de bericht van intrekking van zijn ver zoek, om een subsidie uit de gemeentekas in de exploitatiekosten van het Wijkge- bouw. Hierna werd voorlezing gedaan van 'een adre9 van de Afd. Wassenaar van de S.D.A.P., waarbij werd verzocht maatrege len te nemen, opdat aan de O.L.-Scholen onderwijs in lichamelijke oefeningen worde gegeven. De voorzitter merkt op, dat B. en W. reeds voorbereidingen hebben getroffen en een vergadering hebben gehouden met de schoolbesturen en hoofden van scholen en spoedig voorstellen zijn te verwachten. De heer Yan Leeuwen spreekt er zijn bevreemding over uit, dat een politieke partij door middel van een adre9 iets vraagt, waar zij zelve in den Raad is ver tegenwoordigd. Hij keurt dit af en ziet daarin slechts een propagandamiddel. De heer Boender merkt op, dat de heer Van Leeuwen indertijd zelf heeft gezegd, dat in deze vergadering geen politieke ideën naar voren moesten worden gebracht. Dat is ook hier niet geschied. In de partij is enkej het nut van een dergelijk instituut ingezien en daarvan is het adres een gevolg. De heer Van Leeuwen zegt, dat de opzet toch niet juist is geweest, daar het aan den heer Boender bekend was, dat deze zaak reeds in een vergevorderd stadium verkeerde. De heer Versteeg ziet niet in, dat hier iets onrechtmatigs is gebeurd. Zoo iets doet elke partij wel eens en hij gelooft niet, dat de S.D.A.P. in dit geval met de eer zal gaan strijken. Op voorstel van den voorzitter worden daarna de discussies gesloten en het adres voor kennisgeving aangenomen. Hierna deelt de voorzitter mede, dat het moeilijk is een geschikte wachtgelder te vinden voor de betrekking van onderwijzer aan de O.L.-School. Hij stelt daarom voor, voorhands een tijdelijke leerkracht aan te stellen. Dit wordt goedgevonden. Ten aanzien van de benoeming van 'n leerkracht aan de U.L.O.-School stuiten B en W. op nog grooter bezwaren. Een benoeming zal pas kunnen volgen al9 alle wachtgelders zijn aangeschreven en even tueel aan den Minister ontheffing zal zijn gevraagd. De heer Prins vindt het schande, dat door wachtgelders naar alle mogelijke mid-. delen wordt gezocht om een benoeming le ontloopen. Besloten wordt aan de afd. Wassenaar kosteloos in gebruik af te staan de onlangs bij het Wijkgebouw gestichte schuur Gunstig wordt beschikt op een tweetal reclames tegen aanslagen in het school geld. Een verzoek van dr. Verloop, om ver gunning voor den bouw van een waren huis met tuinschuur wordt ingewilligd. De begrooting der gemeente over het dienstjaar 1927 wordt verhoogd in ontvangst met f. 138,93 en in uitgaven met f. 226.61 en f. 8 die voor 1928 in ontvangsten met f. 122.57 en in uitgaven met f.-490 62. de begrooting van het gasbedrijf .voor 1927 wordt in ontv. verhoogd met f. 33397.917a en verlaagd met f. 135.73 en in uitgaaf ver hoogd met f. -40053.09 en verlaagd met f. 6790.907a. Goedgevonden wordt de bestaande steun regeling voor één jaar tee bestendigen. Th. de Klerk wordt herbenoemd als con troleur op de Werkloozenkassen. Naar aanleiding van een brief van de vere"eniging van In- en Omwonenden der Wassenaarsche Parken, om de electrische verlichting in de parken te laten branden tot een half uur na aankomst van de laatste trams, stellen B. en W. voor de straatver lichting in de parken te laten branden tot des nachts een uur, waarmede een uitgaaf van 600 a 700 gulden zal zijn gemoeid. De gasstraatverlichting willen B. en W. dan dooven om 12 uur, omdat naar hunne meening de behoefte voor een later brand- uur in het dorp niet wordt gevoeld en een extra uitgaaf van f. 1200, daarvoor niet ge rechtvaardigd is. De heer van Leeuwen acht de motieven, waarom een later branduur wordt gevraagd, niet gegrond. Van de laatste trams maken weinig reizigers gebruik en het dienstper soneel zal toch wel eerder thuis moeten zijn. De heer Prins wil de verlichting in de parken en in het dorp even lang doen branden. De heer Wouters wijst erop, dat men in het dorp aaneengesloten bebouwing vindt en in de parken niet. Hij acht een langer branduur voor de parken, die" toch al niet zpo heel schitterend verlicht zijn, wel ge- wenscht. "Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen. Vastgesteld wordt daarop een besluit tot wijziging van de pensioensgrondslagen van enkele ambtenaren. Wordt besloten een gedetelte van den Papeweg. den Oostdorperweg, den Oud-Was senaarsche weg en den Groot Haesebroek- 9che weg al9 bouwstraat aan te wijzen. Besloten wordt tot 1 Januari 1929 de ge legenheid open te stellen tot gratis aanslui ting aan de waterleiding. Daarna komen ter tafel een 7-fal ontwer pen voor den aanleg van een plantsoen aan het Burchtplein. De Voorzitter deelt mede, dat alle plannen door de Schoonheidscommissie zijn onder zocht en leest het deswege opgemaakt rap port voor. Zij is tot de conclusiel gekomen, dat het plan, ingezonden onder het motto „Verdwenen Terp" het beste i9. Zij geeft in overweging die te kiezen, behoudens eenige aan te brengen veranderingen ten opzichte van aanleg en beplanting. Zij oordeelt het beter geen 9eizoenbeplanung toe tel passen, omdat%deze te kostbaar is en acht de uit voering van dit plan voor een som van f. 3000 mogelijk. De heer Prins beveelt het beplanten met vaste planten 9terk aan. De heer Versteeg blijft het verdwijnen van den Burcht be treuren en moet uit dien hoofde tegen stemmen. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop het plan onder motto „Verdwenen Terp" ge kozen. De heer Versteeg stemde tegen. Na opening van den verzegelden brief blijkt, dat dit het ontwerp is van de heer J. P. Hunner Go. Brande9. Zonder hoofdelijke stemming wordt daarop besloten aan het R.-K. Par. Kerkbestuur van den H. Willibrordus een vergoeding uit de gemeentekas toe te kennen ad f. 1670.4-0 voor de" jaarwedde van een boventalligen leer kracht aan de U. L. O. School over het tijd vak 26 Mei lot en met 31 December 1926. De heer Prins dankt B. en W. voor hunne welwillendheid. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van den heer Wouters namens de Grondexploi tatie Maatschappij te 's-Gravenhage, waarin wordt gevraagd het maken van grond- en andere werken ten behoeve van de uitbrei ding van haar wegenplan Gentrum onder hands te mogen opdragen aan den laagsten inschrijver de N.V. tot aanneming van Bouw- en Grondwerken voorheen W. Visser en Zonen te Wassenaar voor f. 88500. De voorzitter zegt, dat B. en W advisee- ren tot inwilliging van het verzoek. De heer Versteeg vraagt of bij de tewerk stelling de voorkeur kan gegeven worden aan ingezetenen De heer Boender merkt op, dat hij het uitvoeren van waterleidingwerken ver schillende menschen van buiten zijn aange steld. Hij wenscht vast te houden aan de be palingen van het bestek, wanneer daarin de verplichting tot aanstelling van Wasse naarsche werldieden is opgenomen. Alleen voor vaklieden zou hij een uitzondering wil len toestaan. De heer Van Leeuwen heeft ook vaak klachten vernomen en zou het wenschelijk vinden, wanneer een loonschaal in het be stek werd opgenomen. Hij acht het onge- wenscht, dat het loon afhankelijk wordt ge steld van vraag en aanbod. De heer Van Tol voelt ook veel voor het aangeven van het loon. De heer I Prins kan er zich wel mede ver eenigen, mits het alleen geschiedt bij werken voor rekening der gemeente uitgevoerd, maar niet voor werken, welke particulieren moe ten betalen. De heer Vogels dringt op een afdoende regeling aan. De heer Versteeg zegt, dat de Was9enaar- ders niet voor allen arbeid te gebruiken zijn. De voorzitter stelt voor te wachten met het maken van een regeling, totdat een ad junct-directeur van Gemeentewerken is be noemd. 1 De heer Van Leeuwen is het hiermede eens, maar gelooft dat de Raad toch zijn eigen weg zal kiezen. De discussie duurt daarop nog eenigen tijd voort, waarna het voorstel van -den voorzitter wordt aange nomen. Het verzoek van adressant wordt zonder hoofdelijke stemming ingewilligd. Het voorstel van B en W. tot aanstelling van een adjunct-directeur van Gemeente werken op een salaris van f. 6500 tot f. 7300, alsmede tot uitbreiding van het secretarie- personeel met een klerk en een steno typiste) worden zonder hoofdelijke stem ming aangenomerf" Op een verzoek van den heer dr. H. A. J. Kessler om vergunning tot het afgraven van een duin bij een door hem te bouwen woning, wordt gunstig beschikt. Eveneens wordt ingewilligd een verzoek van den heer L. A. F. Prins, om een weg, loopende van de Lus naar den Rijksstraat weg van het uitbreidingsplan der gemeente af te voeren. Hierna sluiting. RECLAME. 3-J Natuurlijk en waar- om 00k n;et? „Meta" <3 met een bescheiden 23* plaatsje tevreden en wie Meta do vlammende tablet mee op reis neemt, heeft niet alleen 't genot van 'n warme dronk in de vrije natuur, maar die is óók nog goedkooper uit! moet wt, mee: wk Kcta-bruditof co -toestellen tyo io alle goede njcen rerkrQcboie 696 KON. NEDERL. LANDBOUW-COMITé. In de jong9te vergadering der eerste af- deeling van het Kon. Nederl. Landbouw- Comité is besloten, een bijdrage te verlee"nen voor de huldiging van prof. J. H. Aberson, bij diens aftreden ab hoogleeraar te Wage-i ningen. Overeengekomen werd, dat het bureau van het Landbouw-Comilé, aan de hand van het rapport der commissie Ziekteverzekering en in overleg met deze commissie een aantal vragen zal opstellen, welke ter beantwoor-i ding aan de leden der eerste afdeeilng van het*Landbouw-Comité zullen worden toege zonden. In verband met de uit verschillende pro vincies vernomen klachten betreffende de door de directies van spoor- en tramwegen gevoerde actie tot bepeïkiTig van het autcH busverkeer ten behoeve van de exploitatie van spoor- en tramwegen, werd vastgesteld, dat het platteland, dat in vele gevallen juist door de autobussen uit zijn isolement is ver-! lost, hiervan de dupe wordt. Besloten werd, in overleg met de confessioneele centrale landbouworganisaties te treden teneinde to komen tot een gezamenlijke actie om te; bereiken, dat bij de beslissing omtrent de vraag: autobus of tram (trein), in de eerste, plaats met de verkeersb elan gen ten platte- lande rekening zal worden gehouden en zoo min mogelijk de door Gedep. Staten der onderscheiden provincies verleende conces sies ongedaan gemaakt worden. Besloten werd, zoo mogelijk in vereenii ging met de confessioneele landbouworganii saties en het Centraal Voederbure'au, pogin gen in het werk te stellen teneinde te, komen tot een meer succes belovende orga-< nisatie en opzet van de voor onzen land-! bouw ze'er belangrijke proefnemingen op het gebied der voedingsleer. Besloten werd, de commissie inzake hef notarisvraagstuk te machtigen, zich een onafhankelijk lid-jurist toe te voegen, wiens taak zal zijn voorlichting te geven bij de bestudeering van de juridische zijde van dit vraagstuk. In de plaats van den he'er J. Wuite Jzn., die volgens drukke werkzaamheden voor zijne functie bedankt had, zal de heer D. de Boer Dzn. te Stompetoren worden voorge-t dragen voor het lidmaatschap der tariefcom- missie. De hc-'er J. L. Nijsingh te De Wijk zal worden voorgedragen ter vervanging van den heer Winde al9 plaatsvervangend lid der commissie-ruilverkaveling.' In verband met de voorgenomen wijziging van de wet op de Raden van Be!roep voor de directe belastingen werd de vrees uitge sproken, dat deze raden een te fiscaal karakter zullen krijgen, waardoor het ver trouwen der belastingplichtigen in deza lichamen zal afnemen. Besloten werd dat het K. N. L. G. in een adreS zijn bezwaren tegen de bedoelde wetswijziging zal uiteen zetten. Aan den directeur van den veeartsenij- kundigen dienst zal worden verzocht te willen toestaan, dat de wekelijksche lijsten, aangerende den 9tand van het mond- en klauwzeer, door de inspecteurs van den vee- artsenijkundigen dienst rechtsstreek9 aan da betrokken provinciale organisaties mogen worden Verstrekt. Door d$ grootere actuali teit der cijfers zal de belangstelling daarin ongetwijfeld toenemen. Besloten werd het hoofdbestuur der P.T.T. te verzoeken ten aanzien van de herziening der tarieven voor het gebruik van de tele foon ten plattelande overleg te plegen met den georganiseerden landbouw. Aan de Coöperatieve Vereeniging Centraal Beheer zal worden verzocht haar meening te willen kenbaar maken met betrekking tot een eventueele unificatie der sociale ver zekering, waarbij zooveel mogelijk rekening i9 gehouden met de eigenaardige moeilijk heden, welke het platteland in het alge meen en het land-, en tuinbouwbedrijf in het bijzonder opleveren en met het uiteindelijk doel, te komen tot een verlichting van de door d^jiitvoering der 9ociale wetgeving, op de landbouwers gelegde lasten en verplich tingen. 2—4

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14