SPLINTER Uitverkoop. j Het Modehuis IVILTHOEDENl BREESTRAAT 143 5 69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD. Vrijdag 6 Juli 1928 Vierde Blad No. 20954 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Groote brand te Amsterdam. BIJZONDERE AANBIEDING Alle kleuren - Alle maten S UIT DE OMSTREKEN. PRESIDENT-DIRECTEUR RIJKSVERZEKERINGSBANK. Naar de N. R. Crt uit goede bron ver neemt, zal de president-directeur van de Rijksverzekeringsbank, de heer V. Noest, binnenkort uiterlijk op 1 Januari 1929 als zoodanig altreden wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Ds KERSTEN TEGEN OVERWERK EN ZONDAGSONTHEILIGING OP DE NENIJTO Het Tweede Kamerlid, de heer Kersten, heelt aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de volgende schriftelijke vra gen gesteld, welke door den voorzitter der Tweede Kamer aan de Regeering zijn mede- Is het den Minister bekend, dat op de Neut)to zeven dagen in de week gewerkt wordt; dat dag6lrjk3 langer wordt gearbeid dan de wet toestaat, en dus de Arbeidswet wekelijks met een groot aantal uren werd overschreden? Heeft de Minister vernomen, dat deze tentoonstelling, met de daaraan verbonden i kermis, niet bevorderlijk is aan het zedelijk welzqn der bevolking? Is de Minister bereid, maatregelen te nemen tot heiliging van den Zondag? Acht de Minister het niet van groot zedelijk belang, de regeling van den arbelds- dnur. zoo te stellen, dat in de avonduren niet gewerkt wordt? HET CONFLICT IN DE STEENINDUSTRIE. De Rijksbemiddelaar, prof. P. J. Aalberse, •S heeft het volgende voorstel gedaan ter op- heffing van het conflict in de steen-in dustrie. De staking wordt opgeheven op den Maandag, volgende op den dag, waarop bij in den rijksbemiddelaar van de werkgeversver- eeniging het bericht is ingekomen, dat zij bereid is met de arbeidersorganisaties een collectief, contract af te sluiten, gelijklui- dend aan de collectieve arbeidsovereen komst „Waalindustrie 1928-1929" behou dens eventueeele wijzigingen in de loons- bepalingen; partijen verbinden zich om vóór Maandag 23 Juli tot overeenstemming te komen omtrent de in genoemde C. A. O. aan te brengen wijzigingen. De loonen en die loonsbepalingen, waaromtrent geen overeenstemming bereikt is kunnen wor den, te onderwerpen aan de arbitrale uit spraak van den directeur-generaal van den Arbeid, Zaalberg of bij diens verhindering aan een door hem aan te wijzen anderen v arbiter; het af te sluiten collectief contract zal gelden van den dag af, dat de staking is opgeheven voor de fabrieken van C. Ter- windt, Heukelom, Smits en Siegmond, Hee- 9 renwaarden; Peereboom, Dreumel; Leroi en Co., Heerenwaarden; Robert Terwindt, Kerkdriel; M. J. Geldens, Kerkdriel; Gebr. de Jong en D. J. van Ents, te Gameren; dit voorstel vervalt wanneer het op Vrijdag 6 Juli door een van beide partijen niet mocht 1 zijn aangenomen. i Mr. Tb. G. van Eek, te 's-Gravenhage, I is vandaag afgetreden als algemeen penning- meester van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor de Luchtvaart De heer Van Eek, die 20 jaren als zoodanig in functie is geweest, is bij deze gelegenheid benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gistermorgen heeft de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te Dordrecht een congres gehouden ter bespreking van de vraag: Door welke middelen en langs welke wegen kan in den modernen staat ce gewenschte zelfstandigheid der plaatse lijke gemeenschappen zoo goed en zoo ruim mogelgk worden gehandhaafd? Fraeadviseurs waren de professoren Van oer Gnnten en Van Poelje. Naar het persbureau Vaz-Dias ver neemt, zal Maandag een aanvang worden gemaakt met den afbouw van het hotel in de Vijzelstraat te Amsterdam. De afbouw ™»AeKh0tfl> dat den naam Grand Hotel bli)ft behouden, zal ongeveer zes maanden in beslag nemen. De gewone audiëntie van den Minister van Marine a. i. zal op Maandag 9 juii a - niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. DE RAMP VAN DE „ZEEMEEUW". BATAVIA, 5 Juli. (Aneta). De bladen oefenen zeer scherpe critiek uit in verband met bet rapport over het vergaan van de „Zeemeeuw." Het „Nieuws van den Dag" noemt het rapport fnuikend en roept uit, dat het een schandaal is, dat de echeepsdevïezen niet overeenstemmen met de werkelijkheid, waardoor tal van menschenlevens in ge- yaar worden gebracht. De „Nieuwe Soerabaja Courant" ver neemt, dat de etabiliteitsbarekeningen bij de „AJdebaran" en de „Euridanus" reeds gemaakt zijn. Beide schepen werden vrij zwaar geballast om de stabiliteitsgebreken op te heffen. VERDUISTERING. MEDAN, 5 Juli (Aneta). Een employé van de Société Internationale de Plantations et de Finance. H. A. Parker, alhier, heeft een bedrag van f. 12.500 verduisterd. De dader is voortvluchtig. RECLAME. 2430 DE MAGNEET-RIJWIELENFABRIEK IN VLAMMEN OPGEGAAN. Zeer groote schade aangericht. Reusachtige rookwolken, snel voortgedre ven door den wind, trokken gisternamiddag ongeveer vijf uur de aandacht van hen, die langs de De Ruyterkade te Amsterdam lie pen. Een groote brand moest woeden in een der vele fabrieken aan de overzijde van het IJ. Tal van brandweerwagens werden uit de binnenstad door het Tolhuisveer overgezet. De brand bleek te woeden in de Mag neet Rijwielentabnek van de heeren Velle- man en Verdoner aan den Asterweg. Toen de eerste brandweerwagen aankwam, stond reeds een groot complex gebouwen dezer uitgebreide fabriek in lichtelaaie. Aange wakkerd door den feilen wind en gevoed door benzine en een groote voorraad rub ber breidde het vuur zich in de opslag plaatsen snel uit. Slang na slang werd uit gerold en weldra stonden twee motorspui ten met negen stralen water te geven aan den Asterweg, terwijl aan dit ongeveer honderd Meter diepe complex gebouwen aan de achterzijde de drijvende stoomspuit „Jason" met tien stralen en het waterka non het blusschingswerk was begonnen. De brandweer had een zware taak. Een lange loods, waarin de lakkerij was geves tigd en dus gevuld met zeer brandbaar materiaal, grenzende aan een opslagplaats van banden en rijwielen, die in lichterlaaie stond, heeft zij kunnen behouden. Een oogenblik dreigde het vuur zich hiervan meester te zullen maken. Op d© grens van deze beide gebouwen werd het vuur tot staan gebracht. In een verzengende hitte en in een gordijn van Took hielden de brandwachts stand. De opslagplaatsen, die van dit punt uit gezien in den wind lagen, zijm voor een zeer groot deel een prooi der vlammen geworden. Door onbekende oorzaak ontstond de brand in een klein plaatijzeren loodsje, dat gTenst aan de st-oomwasscherij „De Lelie". In dit loodsje warem kisten en kratten ge borgen. Het vuur sloeg vandaar over naar twee opslagplaatsen, die van achteren uit komen aan het water van den Grasweg en naar twee andere opslagplaatsen, dje aan den Asterweg staan. Al deze loodsen wa ren gevuld met rijwielen en de materialen, waarvan zij worden vervaardigd. De inhoud van deze gebouwen, zoomede de gebouwen zelf zijn door hot vuur vernield. De ter reinoppervlakte van de<ze fabriek bedraagt 8000 M2. waarvan 7000 M2. is bebouwd. Toen de brand uitbrak, was het werkvolk, ongeveer honderd man al naar huis. Het kantoorpersoneel was nog aanwezig. Dit kon de boeken nog tijdig in veiligheid brengen. Tegen halfzeven was het gevaar voor uit breiding van het vuur geweken. De brand weer bleef echter nog in volle actie om het vuur, dat in de resten der gebouwen nog woedde, te dooven. Een brandwacht, die een straal water in zijn rechteroog had gekregen moest door den Geneesk. Dienst worden behandeld. Behalve eenige honderden rijwielen wer den twee auto's vernield. Den geheelen avond heeft de brandweer nog werk gehad aan het nablusschen vaD de ruïnes. De firma Veïleman en Verdoner is ver zekerd bij een Engelsche firma. Te Son is de boerderij van P. Meulen- broeks op de Hoeve geheel afgebrand. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Een en ander was laag verzekerd. DE STRANDING VAN HET STOOMSCHIP „VALKENBURG". Een onderhoud met een van de opvarenden. Zaterdag 23 Juni is het stoomschip „Val kenburg" van de Halcyon-lijn, bij het ver laten van Porei a aan de Noordkust van Spanje op de rotsen geloopen en blijven zitten. Het schip is verlaten en men moet nog beter weer afwachten, voor dat dui kers een onderzoek kunnen instellen naar de mogelijkheid, het schip af te brengen. Een aantal opvarenden is over land naar Rotterdam teruggekomen en een hunner, de heer J. Barto, de tweede machinist heeft ons een en ander over de stranding verteld, aldus de ,,N. R. Ort." Op 30 April zijn wij, aldus de heer Barto, van hier vertrokken, met bestemming naar Gothenburg. Van daar zijn we naar Pin a gegaan, vervolgens naar Lissabon en ten slotte naar Porcia, om daar erts te laden voor Rotterdam. Óp Zaterdag, 23 Juni wa ren wij geladen en om halftien 's avonds zouden wij bij hoog water vertrekken. Por cia is eigenlijk niet veel meer dan een erts- opslagplaats aan de kust. Een tip staat op een uitgebouwden steiger en wij lagen aan dezen steiger. Naast den steiger liggen voor de kust vele rotsen en klippen. Er werden sleepbooten voor en achter vastgemaakt, om de „Valkenburg" dwars van den stei ger te trekken. Daarna hebben wij het an ker gehieuwd, waarna wij vooruit zouden stoomen. Er stond een sterke bries aan stuurboord. Den steiger en dus ook de kust en de rotsen hadden wij aan bakboord. Nauwelijks was ons anker vrij of wij voel den 3 zachte stooten kort na elkaar, spoe dig gevolgd door een harden schok. Het schip zat vast op de klippen. De straffe wind, welke veel vat op ons schip had, juist omdat wij nog geen vaart maakten had ons een klein beetje naar bakboord doen afdrijven, maar het kleine beetje was af te veeL Aan afbrengen viel niet meer te denken. In de eerste plaats is ter plaatse geen voldoende sleepbootmateriaal voor handen em bovendien liep men kans, dat het schip roo lek geslagen zou zijn, dat wij zouden zinken. Zoodra wij in de machinekamer den eer sten 6toot voelden, hebben wij de water dichte schotten gesloten. Toen het schip onwrikbaar vast bleek te liggen, hebben wij het 6chot weer geopend, om te peilen. Het bleek dat de dubbele bodem opliep en ruim 4 water maakte. Er is daar een sterk verval en met ieder nieuw tij zonk ons schip dieper weg op de rotsen. Toen dan ook de „Noordzee" van L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst, die op het oogenblik van onze stranding 85 mijl van ons verwijderd was, ter assistentie kwam, kon deze de boot niet helpen. De ,,Pool- zee" van dezelfde maatschappij is van Maassluis naar ons gekomen met bergings materiaal aan boord, maar ook deze heeft niets kunnen doen, in verband met het slechte weer. Je zit daar -in de golf van Biskaje en daar kan het geducht spoken. Al bij het eerste tij bleek, dat het water in ruim 4 gelijk stond met het buitenwater. Het schip begon weldra slagzij over stuur boord te maken. De deuren van de hutten aan die zijde sloepen weg en deze hutten, benevens de salon stonden weldra vol wa ter. Tot overmaat van ramp sloegen de lui ken weg en het schip vervulde meer en meer. Dinsdagmorgen hebben wij scheepsraad gehouden. Het weer was slecht en de voor uitzichten waren mogelijk nog slechter. Aan boord ging het goed bij laag water, maar bij hoog water reed de Valkenburg zwaar op de rotsen. Het gevaar voor bre ken was zeker niet uitgesloten, hoewel wel is gebleken, dat het een bijzonder sterk schip is. Wij besloten des avonds, bij rij zend water het schip te verlaten, maar het weer werd zoo slecht, dat wij al om 4 uur van boord zijn gegaan. We konden geluk kig al ons hebben en houden bergen. Aan stuurboord kwamen zware brekers over en daarom moesten wij de stuurboordsloep naar bakboord overbrengen, teneinde deze aan lij te kunnen vieren Bij die gelegenheid zijn de eerste stuurman en een matroos over boord geslagen. Wij konden hen even wel weer spoedig aan boord brengen. In de beide booten is toen de geheele équi page, bestaande uit 18 koppen, van boord gegaan. Tusschen de rotsen door zijn we naar Tapia gegaan, dat aan een riviertje ligt en waar wij dus gemakkelijker konden aankomen dan aan den steiger van Porcia. Kapitein F. Morïtz is met 4 man daar ge bleven. Wij zijn naar Bilbao gegaan en van daar over land naar hier gereisd. Toen wij nog aan boord zaten, is het roer van het schip geslagen. Of het 6chip nog afgebracht zal kunnen worden, zal het dui- keronderzock uit moeten maken. Onze in druk is, dat het schip aan voor- en achter zijde op de rot-sen zit. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Hoe hij geld verdiende. De centrale recherche te Rotterdam heeft proces-verbaal opgemaakt tegen iemand, die er van verdacht wordt, zich te hebben schuldig gemaakt aan valschheid in ge schrifte. Deze man leverde electrische installaties en benoodigdheden in huurkoop. Met zijn klanten sloot hij contracten af welke con tracten hij verkocht aan een bankinstelling. De bankinstelling betaalde hem de waarde van deze contracten, waarna hij decepten tot een zelfde bedrag teekende. De bank gaf hem voorts het recht van incasso. Het kwam dus hier op neer, dat de man de con tracten afgaf aan een bank, die hem hie<r voor in ruil geld gaf. Dit geld betaalde hij in gedeelten terug, telkens als hem een ac cept werd aangeboden. Dit geld had hij dan tevens bij zijn klanten geïnd. ï)it systeem had tot resultaat, dat de man in het bezit bleef van zijn bedrijfskapitaal. Nu is gebleken, dat hij stelselmatig de be dragen op de contracten heeft vervalscht en een hooger bedracr heeft gemaakt.. Hij kreeg dus van de bank meer, dan dat de contracten waard waren, zoolang hij de ac cepten bleef betalen, benadeelde hij de bank dus eigenlijk niet. Maar ©enigen tijd geleden was hij niet in staat de accepten te betalen. Het gevolg was. dat de bank hem het recht van incasso ontnam en zelf het geld op de huurkoopcontracten wilde doen innen. Toen kwam uit dat de klanten veel minder schuldig waren, dan in de contrac ten stond vermeld. BESCHUIT MET MUISJES. En geen kind De waarde der „getuigen". Eenige weken geleden is een meneer aangifte komen doen bij den Burgelijken Stand te Rotterdam van zijn zesde spruit, een meisje, dat hij Johanna Pieternella zou laten doopen. De inschrijving in het Register van den Burgerlijken Stand ge schiedde naar allen vorm, de ambtenaren van dezen tak van dienst fungeerden als getuigen, en tenslotte werd de jonggeborene ingeschreven in het trouwboekje als zesde in de rij van nakomelingen. De gelukkige vader vertrok met het gebruikelijke exem plaar van het boekje vol nuttige wenken ten aanzien van de zuigelingenverzorging. Een tijdje later kwam de moeder ten Stadhuize om aangifte te doen van de verhuizing van het gezin. De ambtenaar aan het loket van de afdeeling Bevolking las haar de namen van de inwonende kin deren, die dus zouden mee verhuizen, waarbij ongeveer het volgende gesprek zich ontspon: Jan Gerrit Ja, dat is mijn oudste. Elisabeth Jawel, meneer. Pieter Frederik Willem.... Om u te dienen, meneer. Saartje Wilhelmina Suzanna.... Ja juist Jacobus Gijsbrecht Rudolf Dat zijn ze Johanna Pieternella. U zei? Johanna Pieternella. Wie is dat?. Uw jongste dochter, juffrouw. Die ken ik niet. Johanna PieternellaEens kijken, ja, het kind is nu juist veertien dagen. Weet ik niets van. Hebt u dan 14 dagen geleden geen kleintje gekregen? Bij mijn weten niet. meneer. Hier staat het toch duidelijk. U hebt zes kinderen. Nee meneer, maar vijf. Weet u dat zeker, juffrouw? En o/. meneer. De mogelijkheid van een adminislralieve vergissing begon te schemeren en een on derzoek werd toegezegd. Maar hoe men op den Burgerlijken Stand ook zocht, het kind was er en kon ambtelijk gesproken, nergens anders dan in dat gezin thuis hooren. Men stond voor een raadsel, dat nog duisterder werd, toen de juffrouw terug kwam met haar trouwboekje, waarin haar zesde telg uitdrukkelijk vermeld stond, ter wijl ze bij hoog en laag vol hield, slechts 5 kinderen het levenslicht geschonken te hebben. De centrale recherche werd in de zaak betrokken en deze ondervroeg den vader, die spoedig bekende, slechts 5 kindeen te hebben en toegaf dat Johanna Pieternella een papieren kindje was. Hij had de val- sche aangifte gedaan buiten medeweten van zijn vrouw, teneinde een uitkeering van f. 7 te krijgen uit het bevallingsfonds van een ziekenkas. Tegen den man is proces-verbaal op-, gemaakt. HET GEVAAR VAN BADEN IN ZEE. Op het nippertje gered. Op het strand te Kijkduin was de 22-ja/- rige mej. Annie v. d. L., wonende te Rotter dam, Benthemstraat, aan het baden, toegi zij, door een sterken stroom gegrepen, ean eind de zee in gesleurd werd. Haar ver loofde, die haar vastgreep, moest haar weer loslaten. Echter kon een agent van police haar nog juist bijtijds redden. EEN NOODLOTTIGE VAL. Gistermiddag omstreeks 4 uur is te Rot terdam op de Spoorbrug voor de Konings haven, die op het oogenblik door Werkspoor wordt gerepareerd, een ernstig ongeluk ge beurd. Een 23-jarige Duitsche klinker. J. Flügel uit Rotterdam, was bezig met het slaan van een strop om een balk. Plotseling viel hij naar beneden, trachtte nog op de brug te springen en kwam daardoor met zijn lendenen op de' rails terecht; daarna viel hij door een gat van de brug in het water en kwam niet meer boven. VERDRONKEN. Gisteravond was een negental jongelui uit Tiel aan het baden tusschen de kribben in de Waal, toen plotseling de 21-jarige zoon der wed. v. Eek in de diepte verdween. Pogingen tot redden faalden. Gisteravond te elf uur had men zijn lijk nog niet gevon den. Te Nieuweroord is de 16-jarige Z. K. in „de Krommejakker" te water geraakt en verdronken. Haar lijk is opgehaald. Gistermiddag is de 22-jarige havenarbei der M. Kriekaart, wonende aan de Buiten- havenstraat te Schiedam bij het zwemmen in de Oosterhaven te Rotterdam verdronken. Zijn lijk werd door de rivierpolitie opge haald en naar Schiedam gebracht. ONGELUK OP DE SCHIPBRUG TE ARNHEM. Gistermiddag omstreeks kwart over twaalf he'eft nabij den rijksweg te Arnhem een eigenaardig ongeval plaats gehad. Op den Eldenschen dijk stond een met paard be spannen hooiwagen. Plotseling sloeg het paard, nadat het zich losgerukt had, op hol. Het beest holde de Schipbrug op, doch deze stond juist open. Het dier verbrak in zijn woeste vaart het afsluithek en stortte in den Rijn. De brugknecht Nyhof, die voor het paard was uitgeweken, viel eveneens, doch kwam op een juist onderhem liggend ijzeren schip terecht. Eenige minuten later werd hij met een ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd. Het paard verdronk. NOODLANDING. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft het Fokker-legervliegtuig N. 123 tengevolge van het warmloopen van den motor, nabij Mid delburg een noodlanding moeten maken. Een der vleugels werd beschadigd. De sergeant-vlieger von Weyharoler en de waarnemer Zwaai kwamen er zonder letsel af. De motor kon niet ter plaatse worden ge repareerd, zoodat van Soesterberg uit een montagewagen moest worden gerequireerd. KIND VERBRAND. Te Woensel trok het 2-jarig kind van mej. R. een pot kokende koffi© om. Het kreeg den inhoud over het lijf en is in het gasthuis aan de bekomen brandwonden overleden. INBRAAK. Gisternacht hebben eenige onbekende in dividuen zich toegang verschaft tot de wo ning van de familie R. gelegen in de Sta tionsstraat te Bergen op Zoom. Er werd een aanzienlijk bedrag aan Hollandsch en Bel gisch geld ontvreemd. De diefstal moet ge pleegd zijn des nachts tusschen 3 en 4 uur daar een van de bewoners op dien tijd een deur heeft hooren dichtslaan. Van de dader9 is echter geen spoor. ONDER EEN LOCOMOTIEF GERAAKT. Te Tegelen is in de kleigroeve der N.V. Gebrs. Teeuwen de 14-jarige P. H. onder de locomotief van de kleitram geraakt. Met een bekkenfractuur en andere verwondingen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden, JACHT IN NOOD. Woensdagavond te zes uur ankerde een Duitsch jacht, komende van Delfzijl, in het Boschgat tusschen Ameland en Terschelling. Gisteren gai de bemanning, dief voor zooves men kon zien, uit drie personen bestaat, noodseinen. De reddingsboot van Ameland is uilgevaren. Het schip blijft noodseinen geven, terwijl de reddingsboot zwaar werk heeft het schip tegen wind en gclven te bereiken. „Waarom komt u nu alweer bij mij?" vroeg de dokter verwonderd aan zijn pa- tiënt: „Ik heb u nog geen zes weken gele den verteld, dat u alleen beter kunt worden als u geen sterken drank meer gebruikt." „Ja, maar ik wilde eens komen hooren of de wetenschap sinds dien tijd soms voor uitgegaan is," antwoordde de patiënt be scheiden. RECLAME. voor Sport Reis en Strand voorheen in gevestigd Firma BEUZEMAKER 2817 AALSMEER. Alhier is Donderdagmorgen, na een ziekbed van vele maanden, overleden de heer W. Maarse Wzn., directeur van „Uiter- wegs Fanfarecorps". De overledene bereikte den leeftijd van 40 jaar. Sinds de oprich ting van „U. F." nu een 6-tal jaren ge leden, is hij als directeur opgetreden en hij wist het corps in de Federatieve concour sen tot de afd. „Uitmuntendheid" op te voeren. Van beroep tuinbouwer, vond hij steeds tijd en grooten lust zich voor zijn corps, dat ongetwijfeld veel in hem heeft verloren, te geven. Zijn nagedachtenis zal hier in hooge eere blijven. Zaterdagmiddag heeft zijn teraardebestel- ling op de alg. begraafplaats hier plaats, Dat hij ruste in eeuwige vrede. HAARLEMMERMEER, Burgerlijke Stand. Geboren: Ellen Hedwig, D. van F. G, Bürmann en A. W. J. Weddepohl Cor nelia, D. van H. J. Treur en A. H. v. Snoek Albertus, Z. van A. H. Prins en P. Engelblik Jacobus, Z. van W. J, Ossewaarde en M. P. Camfferman Wil helmina, D. vap M. J. van Kerkhof en H, v. d. Heuvel Maria Susanna, D. van H, Geutskens en H ter Wal Adriaan, Z, van J. de Vos en C. Vonk Nicolaas An- tonius Maria, Z. van N. Waasdorp en A. Gt J. v. d. Seijp Cornelia, D. van B. Willem- stein en F. van der Luit Maria, D. van J. Olij en F. J. W. Goedhart Johannes, Z. van J. van Eenennaam en J. v. Iwaarden, Ondertrouwd: D. C. Engel 33 j. en C. J, Enthoven 29 j. F. A. Dol 26 j. en M, Louwerse 27 j. Gehuwd: E. M. Spreeuw 26 j. en W, Stroomer 21 j. J. H. Moleman 24 j. en G. van Limpt 21 j. P. Boll 25 j. en G, van Kolfschooten 26 j. J. van der Ham wedr. 34 j. en N. T. Clement 26 j. Overleden: Neeltje Verzijden 75 j., geh. met W. Buurman Gerrit van der Laan 82 j. geh. met M. Bruinen Geertruida Maria Straathof 9 j., D. van Th. Straathof en G. M. J. Ruigrok. Levenloos geboren: Kind van het vr. ge slacht van A. van der Meer en C. den Boer! Kind van het vr. gesl. van J. Lammers en C. C. van Kampen. De heer Van der Meer te Tjumarum, benoemd tot Evangelist bij de Ned. Her vormde Kerk te Abbenes alhier, heeft deze benoeming aangenomen. HILLEGOM. Een goede vangst in den nacht. Terwijl Hillegomsche en Rijkspolitie des nachts op surveillance waren, werden zij aafl de Leidsche Trekvaart tegen 12 uur onge veer aangesproken door iemand, die er als een heer uitzag. Hij had een actetasch bij zich en een regenjas op den arm. Mijnheer was op weg van Bennebroek naar Hillegom. Na het praatje ging het heerschap door ia de richting van Hillegom, maar de politie mannen vertrouwden het zaakje niet, gim« gen hem na en hielden hem aan. Onder protest werd hij naar het politiebureau ge bracht en daar bleek hij bij zich te hebben? een beitel, twee handschoenen, electrische zaklantaarn, sleutels en loopers. Den volgenden dag is de aangehouden: man overgebracht naar Lisse, waar in den laalslen tijd verschillende inbraakjes zijn gepleegd. De man bleek een bij de politie bekende eerste klas inbreker te zijn. Een paar stoelen, die uit de serre van het café Kokkelkoren dezer dagen zijn weg genomen, zijn door de politie opgespoord.. De stoelen zijn aan den eigenaar terugge geven en de dader kreeg natuurlijk een verbaal. Een Hillegommer heeft, uitgevende als in dienst zijnde bij de firma K. alhier, iemand te Leiden bewogen zes rubberplaten voor een 9orteermachine mee te geven Aan de hand van een signalement heeft de Hillegomsche politie den man opgespoord en overgebracht naar Leiden. De rubberplaten werden in beslag genomen.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13