UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. VISSCHERIJBER1CHTEN. SPORT. 7RAGENRUBRIEK. Directie en Administratie ALPHEN AAN DEN RUN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacabus, zoon van E. Boyer man en C. Al. Burggraaf. Simon, zoon van S. van Leeuwen en T. Koenehool. Sake, zoon van T. B. Smeding en D. Iden- burg. Pieter, zoon van D. v. Leeuwen en N. Uitholt. Klaas, zoon van K. van Donk en J. Oosthoek. Mathias Leonar- dus, zoon van J. Rombouts en J. M. AI. van Velzen. Adriana, dochter van L. van Berkel en C. Doelman. Cornells, z. van Al. Versteeg en AL C. Hogenes. Martina Maria, dochter van R. Kelderman en M. Al. v. Leeuwen. Overleden; J. Segaar, echtgenoote van L. Plezier; 51 j. (overl. te Leiden). Gehuwd: W. E. Vis jm. 25 jaar en W. Burger jd. 23 j. H. J. Habermehl jm. 28 jaar en A. AI. Oudenes jd. 23 j. J. Huis man jm. 25 jaar en G. Schakel jd. 23 j. J. Vreeken jm. 21 j. en C. A. van Beijeren 3d. 19 j. Ingekomen van: Harmeien, A. de Zeeuw, veehouderskn., Hogedijk 14 ;Utrecht, C. G. Spruijt, tandarts, Pr. Hendrikstraat 84; Renkum, Dina Jongejan, zonder, Wilhel- minastraat 25c; Zierikzee, P. J. den Dek ker, kleermakerskn., Hooftstraat 56; Nieuw koop, Gerritje Fokker, dienstbode, Vinke- buurt 1; Boskoop, Alaria J. Rodenburg echt genoote van J. Bakker, zonder, Trestraatll; Winterswijk, J. W. Schouten en gezin, di recteur post- en telegraafkantoor, Juliana- straat 91rood; Wormerveer, Alaria J. Ron selaar, dienstbode, Hoorn 198; Leiden, Dirkje Groenevelt, zonder. Corn, de Vla- rningslr. 13; Oegslgeest, Petronella J. de Jong, zonder, Gnepïioek 16; Ambt-Harden- berg, Jacoba Klok, dienstbode, Ridderbuurt 65; Ambt-IIardenberg, Catriena Klok, dienstbode, Ridderbuurt 55; Leiden, Hen- drika Cuperus, echtgenoote van A. v. d. Meer, zonder, Steklerweg 130g; Zwam- merdam, Elisabeth Straver, echtgenoote van G. Luijben, zonder, Noordeinde 13; Monster, J. P. van Vliet, meïkslijter, Emma- laan 35; Wateringen. Adriana Duijnisveld, echtgenoote van J. P. van Vliet, zonder Emmalaan 35; Nieuwer-Amstel, Antje v. d. Drift, dienstbode, Julianastraat 66. Vertrokken naar: Zwijndrecht, C. Al. Boone en gezin, klerk belastingen, Willem straat 52. Haarlemmermeer Kruisweg 202, Marrigje Voordouw, huishoudster, Ridder buurt 11; Groningen Leeuwarderstraat LI, W. G. van der Helm. boekhouder, Vijver straat 6; Velsen, C. G. de Jeu, zonder, Hooftstraat 12-4; Woubrugge. Dirkje van 't Wout. dienstbode, Pr. Hendrikstr. 20; Put ten (G.) W. den Hertog en gezin, meïkslij ter. Emmalaan 35; Ter-Aar, Lena AI. Kleijn," dienstbode, v. Afandersloostr. 7; 's Gravenhage Nieuwe Schoolstraat 15a, J. Zonneveld, zonder, Oudsh. weg 132; Does burg, H. Vossers, scheepssmid, Hoorn 47; Waddinxveen, Maartje Havenaar, dienst bode, Ridderbuurt 85Vught, Leuntje Jon gejan. zonder. Wilhelminastr. 25cApel doorn. J. D. de Grauw, zonder, v. Boetse- laerstraat -43; Leiden Nieuwe Rijn 80a, Jo hanna P. Al. van Leeuwen, zonder, Gouw- sluische weg 3-4; Rosmalen. Johanna D. Brugman, zonder, Pr. Hendrikstr. 69; Sas- seiheim, D. den Hertog, limmermanskn., Woubr. weg 11; Leiden, Cornelia J. Wort- man. zonder, Oudsh. weg 130; de Bilt. Alaria Schinkel, dienstbode, Oudsh. weg 13. - Op 3 Juli 1928 slonden bij de arbeids bemiddeling alhier als werkzoekende inge schreven:. 3 losse arbeiders. 1 metaalbewer ker, 2 metselaars, 1 sigarenmaker en 1 win keljuffrouw. Het Groene Kruis hield gisteravond in het Wijkgebouw een algemeene ledenver gadering. De voorz. de heer L. C. Jongen burger sprak een kort openingswoord, waarna de secretaris de notulen las. In het jaarverslag der secretaris werd gememo reerd de oprichting in Augustus van een consultatiebureau voor zuigelingen, waarvan een talrijk gebruik wordt gemaakt. Tot 31 Doe. waren reeds 100 kinderen ingeschreven het aantal leden der afd. bleef stationair en bedraagt thans 943, gedurende hét jaaj 1927 werd 1231 maal materiaal uitgegeven, de secretaris bracht voorts in zijn verslag warme hulde- aan mej. van Erk. voor de wijze waarop zij voor het materiaal zorg heeft gedragen. Melding werd gemaakt van de uitloting van acht aandeelen. Het verslag van den penningmeester wees op een nadee- )ig saldo groot f. 312.OT. de ontvangsten be droegen f. 2972.70 de uitgaven f. 328-4.78 het vorig bedroeg het nadeelig saldo f. 655.25. Namens de commissie tot het nazien der rekening verklaarde de heer H. Hazebroe-k hoeken bescheiden van den penningmeester accuraat in orde te hebben bevonden. De heer Prins constateerde namens de com missie tot het nazien van het materiaal een en ander in prima conditie te hebben be vonden en bracht daarvoor welverdiende hulde aan mei van Erk. Als afgevaardigde ter algemeene' verga dering bracht de heer Raaphorst een uitge breid verslag uit. Hierna kwam een voor stel van het bestuur, betreffende uitbreiding der wachtkamer ten behoeve van het con sultatiebureau. de begrooting ten behoeve daarvan bedraagt f. 480. wordt goedgekeurd Een ander bestuursvoorstel vraagt den leden machtiging tot het verzoeken van een gemeentesubsidie ad f. 500 een verhonging ad f 300 het voorstel wordt aangenomen. De heer Rins besprak bij de rondvraag het oprichten een er propaganda-commissie voor het aanwerven van nieuwe leden. Het be stuur zal zulks nader in overweging nemen. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van J. Blok en C. AI. Streefkerk. Rachel Catherina, d. van F. Looy en J. Zaal. Alberdina Roelfina, d. van H. R. A been en B. Elskamp. Johan na Jacoba. d. van C. G. Karssen enAl. van Muiswinkel. In den loop dezer week vestigden zich onze gemeente de volgende personen: M. Roozendaal, boerenknecht van Blok zijl; J. A. Vernooy, onderwijzer van Ouden bosch; A. B. Zuurveen, fabrieksarbeider van Zwammerdam; H. P. v. d. Voorst en gezin, arbeider van BarwoutswaarderA. Scheer, zonder beroep van Rhenen; S. Slappendel, dienstbode van Leiden. Inmiddels vertrokken: J. M. Burggraaf, onderwijzeres naar de Bildt; J. D. Barth en echtgen. predikant naar Vlaardingen; L. Baardman, dienstbode naar Vlaardingen; J. Al. van Leeuwen, bakkersknecht naar Boskoop; E. van Hinte en gezin, groenten- handelaar naar Amsterdam; H. C. Kranen burg, zonder beroep, naar Alphen a_ d. Rijn. Gisteren brachten de leerlingen van de Chr. Naaischool, een 80-tal in totaal, een bezoek aan Noordwijk aan Zee. Onder lei ding van de onderwijzeressen en enkele leidsters werd de reis per trein gemaakt. Waar het weer en vooral de stemming van het reisgezelschap nogal meewerkten, werd het een echte feestdag. De Geref. Meisjesvergadering „Tali- tha" heeft een origineel zomerreisje be dacht, n.l. naar de kersenboomgaarden te Haastrecht Weinige Bodegravers zal het allicht bekend zijn dat zoo dicht in de om geving kersenboomgaarden zijn. Mogelijk zal het reisje, als het meer bekend wordt, wel nagevolgd worden. WOUBRUGGE. Op 16 Juli a s. zal gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herin- enting ten huize van Dr. Loth des nam. half twee en te Hoogmade nam. half drie. RECLAME. De hooge - hakken - periode heeft vele voeten verzwakt. Ze zakken door. 'n Goed passende stennzool brengt in den regel baat. Prijzen van f. 0.90, 1.50, 2.50. „De Centrale", Haarl.str. 74 2898 L. VAN ESCH Wzn. KATWIJK AAN ZEE. Hel pand Weeshuis9liaat 2 woon- en winkelhuis annex bakkerij dat gister avond door notaris Eerdbeek in openbare verkooping afgeslagen" zou worden in „Casa Cara", was inmiddels uit de hand verkocht aan een kooper uit Woerden. NOORDWUK. De Franschman van twijfelachtige reputatie, welke zich dezer dagen, gelijk onder Gemengd Nieuws gemeld, tijdens bet transport ten einde over de grenzen te worden geleid, wilde vergiftigen, waar door dit transport niet kon worden ten uitvoer gebracht, is heden weder op last var: den Commissaris van Politie door de Rjjksveldwacht op transport gesteld. Reeds meerdere malen heeft het R.-K. Volksbond-bestuur een beroep gedaan bjj haar leden en verdere katholieken in onze parochie om een bijdrage voor hun onge- lukkigen bondsbroeder den heer C. Was senaar, welke reeds eenige jaren met blind heid is geslagen. Steeds is door allen blij moedig aan deze collecte bijgedragen, daar dit gold om den getroffene in de gelegen heid te stellen een bedevaart naar Lourdes te kunnen maken om in het genadeoord van de H. Alaagd zijn genezing af te smeeken. Vertrouwd wordt, dat, als in de komende dagen voor dit doel weder op velen een beroep wordt gedaan, weder als voorgaande jaren blijmoedig en ruim zal worden bij gedragen. NOORDWIJK AAN ZEE. Door een inwoner alhier werd bij de politie aangifte gedaan van ergerlijke dieren mishandeling, men had namelijk opzettelijk van een zijner kippen de beide pooten ge broken. ZOETER W OUDE. Gemeenteraad De Bruggestraat Critiek op het lichttarief der Stedelijke Fabrieken te Leiden Woning bouw Vrouwenweg. Donderdagmorgen vergaderde de gemeen teraad Alle leden waren aanwezig. Te on geveer half tien opent de voorzitter de ver gadering, waarna door den secretaris de notulen worden gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Hierna doet de voor zitter mededeeling van de ingekomen stuk ken. Vervolgens worden aangeboden eenige jaarverslagen. Naar aanleiding van een rapport, uitge bracht door dendirecteur der Brandweer, wordt besloten een nieuwe brandslang aan te koopen en de trekboomen van de paard- bespanning der spuit in de Zuidbuurt te laten repareereh. Een verzoek van den R.K. Volksbond en een verzoek van mej. Ouds hoorn om toeslag in de huishuur worden naar B. en W. verwezen om praeadvies. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitvoering van het plan tot verdere verbetering van de Bruggestraat, waarvan de totaalkosten wor den begroot op f. 7403.95. In het desbetref fend praeadvies merken B en W. op, dat de indertijd opgemaakte begTooting een be drag van f. 5700 aanwees, waarop een pro vinciaal subsidie werd toegekend van f.2500, terwijl de gemeenteraad van Leiderdorp een bedrag van f. 1000 maximum toezegde. Waar echter door de kwestie Brouwer inzake het schuurtje, alsmede door een wijziging in de uitvoering van het plan de kosten zijn ge stegen tot ongeveer f. 7500. stellen B. en W voor om aan de Provincie een subsidie te vragen lot een bedrag van f. 3750. terwijl het college voorts machtiging verzoekt om tot uitvoering van de voorgestelde werk zaamheden over te gaan, volgens nader door hun college vast te stellen bestek en voor waarden. Deze werkzaamheden bestaan in het plaatsen van een hekwerk op fundee ring. het maken van 725 M. 2 sfraatwerk. het plaatsen van slraatkolken en daarmede in verband slaande werkzaamheden en le veranties. De heer Van Bennekom zou gaarne zien. dat het plan werd uitgevoerd zooals aanvankelijk in de bedoeling lag. nl. om de straat tot aan den oprit der brug waterpas te maken Derhalve zou ongeveer in het midden de straat moeten worden op gehoogd tot aan het geprojecteerde inrijhek. De voorzitter antwoordt, dat het een voor waarde van de eigenares van den grond is, dat de straat ter plaatse niet wordt opge hoogd, omdat het huis anders in de diepte komt te liggen. De heer Van Bennekom zegt, dat alleen de tuin in de diepte komt te liggen, doch dat er geen overlast van het water te vreezen is door het plaatsen der riolen en straatkolken. De heer Los is het met den vorigen spreker eens en zou tevens de grondplanken willen vervangen door be tonnen planken. Op een vraag van den heer Stadhouder of de provincie de helft der kosten zal bijdragen antwoordt de voorzitter, dat men op de Griffie juist heeft aange drongen om het plan af te maken en men in het vooruitzicht stelde, dat de toegekende subsidie zou verhoogd worden. Op een an dere vraag van den voorzitter of die f. 1000 van Leiderdorp gewaarborgd zijn. antwoordt de voorzitter bevestigend. De heer Stadhou der dringt nog aan dat ook aan Leiden een bijdrage in de kosten zal gevraagd worden, want die gemeente raakt nu het onderhoud kwijt. Wethouder Kompier antwoordt, dat indertijd op een gehouden conferentie door wethouder Mulder van Leiden is te kennen gegeven, dat Leiden geen belang bij die ver betering heeft en dat het onderhoud dier straat zeer miniem is. Op een vraag van den heer De Graaf of de grond, die noodig is voor de verbreeding der Bruggestraat, gratis wordt afgestaan, antwoordt de voor zitter bevestigend er bijvoegend, dat als eisch gesteld is, dat de gemeente vnor het te plaatsen hek zal zorg dragen. De heer De Graaf vindt dat dan wel een woord van dank past aan de eigenaresse van dien grond, waar zij zulks doet in het algemeen belang en het zou daarom ook prettig wezen als men tot een roe^e- oplossing kon komen. De heer Stadhouder kan zich volkomen vcr- eenigen met het gesprokene van den heer De Graaf, doch wil ook een woord van dank brengen aan den heer Boot. De heer Los apprecieert die bedankjes wel, doch an derzijds vindt hij de kosten ad f. 1100 voor het hek nogal hoog. De voorzitter merkt op dat wanneer het hier niet voor de gemeente was, de eigenares nooit den grond zou wil len afstaan. De heeren De Graaf en Stadhou der protesleeren tegen het gezegde van den heer Los. Op een vraag hoeveel grond er is afgestaan, antwoordt de voorzitter den heer Starrenburg, dat de waarde moeilijk te taxeeren is per AI. 2. In dit verband wil hij nog wijzen naar hetgeen werd geboden voor een zinker in Meerburg. Na nog eenige discussie aangaande dit punt doet de heer de Graaf een voorstel dat de gemeente-opzichter met den heer van Bennekom, raadslid, de situatie in de Brug gestraat nog eens zullen opnemen en daarna zullen confereeren met de eigenaresse over het al of niet waterpas maken der straat. Dit voorstel wordt gesteund door de heeren J. de Groot en Stadhouder. De heer Los wil hier een amendement aan toevoegen en wel in dien geest, dat wanneer de eigenaresse niet genegen is om over het bezwaar heen te stappen, wanneer het voor de straat noo dig i9 dat die waterpas komt. dat de grond dan niet aanvaard zal worden. De voor zitter wijst er op dal dan kans is dat de subsidie van de Provincie verbeurd wordt, want men wil ter Griffie dat het plan aldus uitgevoerd wordt. De heer Los trekt dan zijn amendementsvoórslel in, waarna het voor stel van den heer de Graaf met 10 tegen 1 slem (de heer Starrenburg) wordt aange nomen. Op voorstel van den heer de Graaf wordt voorts besloten een schrijven te richten aan de eigenares van den grond en den heer Boot. Verder besluit de Raad zon der hoofdelijke stemming het plan uit te voeTen volgens voorstel van B. en W. aan de Provincie een subsidie te vragen van f. 3750, benevens een bijdrage te vragen aan de gemeente Leiden. Hierna is aan de orde een verzoek van de heeren de Bruijn e.a. waarbij gevraagd wordt om voor een bepaald aantal K.W.U. garant te willen blijven ten opzichte van de Stedelijke Fabrieken te Leiden voor het lichtverbruik in de woningen aan den Vrouwenweg, omrede de'ze Fabrieken anders niet tot aansluiting wenschen over te gaan. B. en W. zeggen in hun prae-advies dat uit de met de Directie gevoerde correspondentie gebleken is dat deze het stellen van eene garantie niet uitvoerbaar acht. Mitsdien stel len B. en W. den Raad voor om op het adres afwijzend te beschikken. De heer L09 zegt dat de menschen in de toekomst toch licht moeten hebben en hij vraagt of er nu niets voor hen te' doen is. De voorzitter zegt dat de gemeente destijds een bijdrage van f. 750 heeft gegeven voor het bouwen van grooter transformatorhuis bij de Kruisheeren, waarop dan alle te bouwen woningen langs den Vrouwenweg kunnen aansluiten en dat derhalve de ge meente thans geen bijdrage meer kan ver- leenen. Op eene vraag van den heer L09 hoeveel de aansluiting kost, antwoordt de voorzitter dat aan de combinatie de Bruijn voor de eerste 10 woningen door de Stede lijke Fabrieken f. 550 gevraagd is. De heer Los noemt dit een schandelijk hooge prijs, want zulks bedraagt voor 50 woningen f.2500. terwijl het gemakkelijk voor f.1200 kan gemaakt worden. De heer Los zegt dat het hier geldt misbruik maken van het mo nopolie' dat de Stedelijke Fabrieken zich in de buitengemeenten hebben weten te ver- schafen. Deze gemeente, aldus de heer Los, kan tegen de Fabrieken alleen niets doen. daarom zou hij gaarne zien dat aansluiting werd gezocht met de andere buitengemeen ten teneinde middelen en plannen te bera men om paal en perk te stellen aan het uit buiten der gemeenten dnor Leiden. Na nog eenige discussie wordt besloten op het adres afwijzend te beschikken, ter wijl de heer de Graaf nog in overweging geeft aan B. en W. om te zien of er wel licht nog iels te- bereiken valt voor de aansluiting der woningén aan den Vrouwen weg, zonder dat de gemeente finantieel moet bijspringen Vervolgens is aan de orde de behandeling van hej voorstel van B. en W. om in beroep te gaan van de beschik king van Ged. Staten op het beroep in gesteld door hel R. K. Kerkbestuur in de Zuidbuurt tegen het besluit van den Raad dezer gemeente van 11 Augustus j.l. hou dende de vaststelling der gemeentelijke ver goeding over 1924, met inbegrip der drie- jaarlijksche afrekening- Uit het besluit der Ged. Staten blijkt dat het kerkbestuur in het gelijk is gesteld. B. en W. achten echter de uitgaven voor een orgel en harmonium, alsmede voor di verse boeken en platen niet te vallen onder die vergoeding en zouden gaarne de be schikking van de Kroon zien, te meer waar vroeger reeds een Kon. beslissing is gevallen, waarbij de aanschaffing van een orgel en harmonium geweigerd werd. Alet 10 tegen 1 stem (de heer Jac. van Leeuwen) wordt zonder eenige discussie besloten conform het voorstel. Oninbaar wordt ver klaard een bedrag van f4.75 wegens school geld over 1927 aangezien de belasting plichtige inmiddels naar Amerika is ver trokken, terwijl eveneens wordt afgeschre ven een bedrag wegens hondenbelasting. Vervolgens vragen B. en W. den Raad. onder overlegging van een desbetreffend contract en verdere bescheiden, of de Raad de brug bij Lagerbcrg aart den Vliet wenschl te amoveeren en het gat te d^sipen, dan wel dat de ophaalbrug wordt vernieuwd, liet is gebleken dat alleen de heer Lager- berg rechten op die brug kan doen gelden, al heeft de heer Paardekooper uit Oegst- geest dan ook ernstige bezwaren tegen de verwijdering van die brug. De heer Lager- berg heeft verklaard afstand te willen doen van zijn recht. Er ontspint zich over dit punt dan eene lange discussie, terwijl tenslotte besloten wordt de beslissing aan te houden lot een volgende vergadering. Naar aanleiding van in de vorige ver gadering gestelde vragen deelt de voorzit ter mede dat de gemeente-opzichter het hoekijzer niet wenschelijk acht omdat an ders de palen van het remmingwerk eerder zullen gaan rollen, aangezien voor de be vestiging van dat hoekijzer in de palen ge boord moet worden en daarin schroeven aangebracht moeten worden, terwijl hij ook met het oog op de scheepvaart zulks ontraadt. De heer Starrenburg zegt dat de opzichter dan niet goed op de hoogte van de situatie is. Ook vindt spr. het noodig, dat het rem mingwerk geteerd wordt. Da voorzitter zegt, dat, wanneer da raad het wenscht, zulks natuurlijk zal gebeuren. De heer Starrenburg wijst er op,.dat Rijnland zulks ook toepast. De heer Los noemt het rapport niet deskundig en vermoedt dat het hier gaat om het feit wie de baas is, de opzichter of de raad. Na neg eenige discussie wordt besloten het hoekijzer aan te brengen en het remming- werk te teeren. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat Van der Kwast zal worden aangeschreven, dat hij door den dam bij Van Rijn een duiker moet leggen voor ver verse hing van de voor zjjn woning loopende sloot. Verder, dat opdracht is gegeven voor het uitdiepen van de Meerburgerwatering bij de Vrouwen brug, doch dat met de werkzaamheden nog niet begonnen kan worden, omdat de per sonen, die dat werk zullen verrichten, mo menteel met ander werk bezig zijn. Op een vraag van don heer Starrenburg hoe het zit met de subsidie voor die brug, antwoordt de voorzitter, dat indertijd reeds is mede gedeeld, dat de kans op subsidie gering was, doch dat de hoop gevestigd was op hot Wegenplan, waarop deze gemeente echter mei geen enkele weg voorkomt. Op een vraag van den heer Los antwoordt de voorzitter, dat de woningen aan den Vrouwenweg nog niet bewoonbaar zijn ver klaard. De heer Los zegt, dat de woningen toch bewoond zqn en vraagt of zulks ad rem is. De voorzitter antwoordt, dat de bewoonbaar verklaring in verband staat met het rioleeringsplan, waarop echter nog geen beschikking genomen is kunnen worden, om dat Ged. Staten nog geen bericht gezonden hebben omtrent de gewijzigde verordening. De heer Los noemt hetgeen daar aan den Vrouwenweg gebeurt saboteering op gféote schaal, het heeft geenszins zijn volle in stemming. Wanneer men ziet wat voor rom mel er soms gebruikt wordt voor demping der sloot, kan men tot geen andere con clusie komen, dan dat hier schandelijk werk gemaakt wordt. De voorzitter wijst er op, dat, wat er met die sloot gebeurd, te wijten is aan den raad. Had men het voorstal van B. en W. aangenomen, dan had de vulling mccteii geschieden met zuiver zand. De heer Starrenburg wijst er op, dat het kastje voor de waterleiding niet is afge- sleten en zoodoende water verlies plaats heeft. De heer Los vraagt zich verder af of men die combinatie nog verder tegemoet moet komc-n als zij maar alles saboteert. De heer De Graaf vraagt of voortaan ook asch en vuilnis opgehaald kan worden in de buurt schap bij Siera. De voorzitter zegt onder zoek toe. Verder spreekt de heer De Graaf er ztfu verwondering over uit, dat het pad bij den slager Van der Plo3g maar een halven meter breed is, terwijl dit toch breeder moet zjjn volgens de voorwaarde van verkoop. De voorzitter zegt onderzoek tco. Eveneens vraagt de heer De Graaf onderzoek omtrent een stukje grond achter de zjjslxaat der Rjjnegommerstraat hetwelk dcor De Lange is verkocht aan Van der Werf, terwijl de raad toch nooit besloten heeft om dat stukje berm aan De Lange af te staan. De heer Los vestigt de aandacht van B. en W. op het feit, dat de gemeente Leiden in de buitengemeenten bezig is om water te ontdiepen door het storten van bagger. In Alkemade heeft men met het oog daarop een verordening in het ieven geroepen teneinde zulks tegen te kunnen gaan. Het ware gewenscht, dat B. en W. dit punt eens onder hun aandacht wilden nemen. De voorzitter zegt zulks toe. De heer Starrenburg vraagt vervolgens eenige vragen te mogen stellen in geheime zitting. Dit wordt toegestaan, waarna de voorzitter do openbare vergadering schorst, die na ongeveer een half uur weer wordt heropend en onmiddellijk gesloten. DE HEER EILERS VEROORDEELD. 1 De Rechtbank te Breda heeft H. J. Eilerg te Oegstgeest wegens het onbevoegd uit-» oefenen van de geneeskunde (hij had aan iemand te Zevenbergen voor f. 8 pillen verkocht, die bestonden uit petroleunb levertraan en eenig aroma), veroordeeld tot 2 maanden hechtenis. De kantonrech-» ter van Zevenbergen had E. veroordeeld tot een boete van f. 300. DE VERDUISTERING BIJ DE INCASSOBANK TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche Rechtbank heeft uit-» spraak gedaan in de zaken van P. W. A.f 39 jaar, bankdirecteur-kassier en W. J. H. M. M., 28 jaar, bankbeambte, beiden ge detineerd, dio op 26 Juni terecht hadden ges-taan terzake van in den loop der jaren 1923 tot 1928 gepleegde verduisteringen ten nadede van de Incassobank te Rotter dam. De verduisteringen! hebben in totaal engeveer f. 155.000 bedragen, doch aan A. waren ten laste gelegd verduisteringen tob een bedrag van f. 18.600 en van f. 5353, welk laatste bedrag hjj aan M. ter hand gesteld had. Het O. AI. had tegen A. li jaar en tegen M. 8 maanden gevangenis straf geëischt. De rechtbank veroordeelde A. tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf en M. tot! 8 maanden gevangenisstraf. IJMüIDEN, 6 Juli 1928. I V1SCHPRIJZEN. 36 Tarbot per K.G. 1.1—f. 0.44; 3112 Tongen per K.G. f. 3.10f. 1.90; 336 KL Schol f.20—f.4; 11 Bot 1.11—£.2.50; 15 Schar 1.8f. 71 Kleine Roode Poon 30 18 rieterman en Toontjes f. 16L/af- 36 Kleine Schelvisch f. 4.10f. 3.60; 7 Wij ting f. 4.60—f. 2.60; 4 Makreel f.9, alles per kist van 50 K.G. Er zjjn 4 stoomtreiler3 binnengekomen. De sommingen zijn: IJ.M. 109, f. 1840J IJM. 53. f. 2«'«; IJ.M. 290, f.2276; IJM. 39 van IJsland f.2242 en de logger KW. 25 met f. 407. In de haringhaven is binnengekomen da motorlogger KW. 160 met 283 kantjes pekel haring die naar Katwijk zullen worden vervoerd. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE LEIDSCHE ZWEMCLUB. Wij ontvingen het volledige, bij de druk- kerij Eduard IJdo verschenen, programma der morgenmiddag in de zweminrichting aan den Hooge-Rijndijk door de L. Z. C. tei houden onderlinge-, school- en invitatie- Wedstrijden. Er blijkt uit, dal deelgenomen! wordt door de vereenigingen L. Z. G. en De Zijl, beide alhier, H. Z. en P. C., uit Den Haag, en IT. D. Z. (Amsterdam). De jury zal bestaan uit de heeren: A. H. C. van Senus, A. Afetz, W. Gout, W. F. van Ingen Schenau, B. Planjer en J. J. de la Court en mej. Ws v. d. Noordaa. Het aantal deelnemers aan de diverse nummers kan over het algemeen bevredi gend worden genoemd. Aan de school- estafette voor meisjes nemen deel: H. B. S, (Garenmarkt), Chr. II. B. S., H. B. S. (Hooge Rijndijk) en Gymnasium; aan die voor jon gens: Gem. H. B. S., Chr. H. B. S., Gym nasium en Ambachtsschool. Er is verder reddingszwemmen voor dame9 (3 deeln.) en heeren (11 deeln.). Vier zwemmers zullen kampen in de 100 M. vrije slag om den Van Spall-beker (tevens om het clubkampioen schap). De verdere nummers zijn: 40 AI. schoolslag voor dames (7 deeln. jj idem voor heeren (7 deeln.); 40 M. rug- zwemmen voor dames (3 deeln.); touwtrek ken tusschen L. Z. C. en De Zijl; paren- zwemmen, 2 X -40 AI. vrije sla er (16 paren) wisselslag-estafette, 4 X 40 M., tusschen, De Zijl, IT. Z. P. C en L. Z. C.; hindernis- baan voor meisjes (4 deeln. ploegen); water polo voor dames: L. Z. C.H. D. Z. Ilf idem voor heeren: L. Z. C.H. Z. P. G. TIJDSCHRIFTEN. „AUTO-LEVEN" IN GROOTER FORMAAT. Het bekende weekblad „Auto-Leven" is met ingang van deze week in grooter for maat verschenen, terwijl zijn kleedje tevens is gemoderniseerd. Het omslag is sober en toch duidelijk en aantrekkelijk en zeer goed uitgevoerd evenals trouwens de geheele in houd. „Auto-Leven" heeft zich aangepast aan den nieuwen tijd en tal van autoritei ten op het gebied der motorsport geven er in dit eerste nummer hun vreugde cn waardeering over te kennen. A.f te L. Leiden, Alphen. Bodegraven, Woerden, Linscholen, Montfoort. Totaal 40,5 K.M. F. K.. te L. Leiden, Oegstgeest, Sassen- heim, de Leeghwater, Venneperdorp. Hoofd dorp, de Lijnden, Sloten, Amsterdam. 41.7 K AI. Kampen, De Zande, Duivendans, Wezep. Heerde, Epe, Ernst, A7aasen, 'tLoo, Apeldoorn. Beekbergen. Woeste Hoeve. Ter- let. Arnhem. 71 K.M. Er vaart op Zondag góén boot via Amsterdam naar Kampen of terug! ONZE TELEFOONNUMMERS 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507, 3—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11