De redding der Italia-expeditie SPORT. Nog een rapport van Nobile. De ontstemming in Scandinavië. DE GROEP VIGLIERI. Nobile's zes makkers, die op hun redding wachten. De bovenste rij van links naar rechts: Viglieri, Troiani, Ceccioni, de onderste rij; Bellocchi, Tomaselli, Pedretti. Hierbij bevindt zich nog Lundborg, de Zweedsche vlieger, die Nobile redde om zelf zijn plaats in te nemen. Feitelijk is er geen nieuws uit het hooge Noorden. De Russische ijsbfeker Malygin heeft bevel gekregen in de omgeving van de vermiste bemanning der Italia nasporing te doen naar het verblijf van het vliegtuig Latham, speciaal op het punt 76 gr. 77 min. Noorderbreedte en 23 gr. 28 Oosterlengte. De ijsbreker Krassin bevindt zich thans op 65 mijl van de groep Viglieri. Het schip heeft schade aan de schroef opgeloopen, die tijdens de vaart hersteld wordt. Nobile heeft nog een uitvoerig rapport gezonden over de schipbreuk der Italia. Hij veronderstelt, dat het luchtschip na zijn eigen landing nog hoogstens een half uur in de lucht kan zijn gebleven en 2030 K M. kan hebben afgelegd. Eenige dagen na de ramp vernam Nobile van zijn makkers een bijzonderheid, die hem zeer ernstig voorkwam. Een 20-tal mi nuten na den val, hadden eenigen hunner aan den horizon in Oostelijke richting een hooge, dichte zwarte rookwolk gezien. Bij de bespreking neigde men tot de veronder stelling, dat de ballon bij den val in brand gevlogen was. In dat geval was er geen hoop, dat eenige der kameraden aan den dood ontsnapt zouden zijn. Indien de rook door den brand van het luchtschip veroorzaakt was, had men ech ter dit laatste moeten hebben zien vallen. Wegens den korten afstand zou men dan onder den bewolkten hemel een vlam moe ten hebben bespeurd, zelfs indien het waar is dat liet gummi-omhulsel een dichten, zwarten rook verspreidt. Een dergelijke rook kan ook ontslaan zijn door het verbranden der benzine. Nobile denkt, dat de oliereservoirs vanzelf geval len kunnen zijn, of dat men ze uitgeworpen kan hebben, om een nieuwe daling te voor komen en men kan hopen, dat de Italia vervolgens gevallen is zonder dat de be manning omgekomen is. Uit deze overwegingen geeft Nobile den raad met de grootste zorg een sector te ex- ploreeren langs den llOen graad over een afstand van 20 K.M. Indien de rookkolom helaas door den brand van het luchtschip veroorzaakt is, moet zijn reusachtige romp verscheidene meters hoog en 106 M. lang, teruggevonden worden. Indien men over een afstand van 20 K.M. niets vindt, zal men rekening moeten hou den met de mogelijkheid, dat de benzine reservoirs onopgemerkt gebleven zijn en dan wil dit zeggen, dat de rook niet afkom stig was van den brand van het vliegtuig. In dit geval zal men de opsporingen nog 20 K.M. verder moeten voortzetten om het luchtschip te vinden. Men schrijft aan de „N. R. Ct." uit Scan dinavië: Voor eiken dag, dat de kans Amundsen te redden kleiner wordt, neemt de ontstem ming tegen Nobile in de Scandinavische landen toe Zijn expeditie is van het begin af slechts beschouwd als dilettantisme, een tocht met veel risico zonder eenige kans eenige resultaten op het gebied van Noord- poolvorsehing op te leveren. Niet alleen heeft hij met zijn expeditie een aantal men- schenlevens gewaagd, doch nu kosten de reddingpogingen helaas het leven van ver scheidene mannen, die de wereld noode missen kan, zonder dat er iets bereikt is, dan het laten vallen van een vlag op het ijs. En wat kost Nobile's avontuur alleen al niet aan geld? De uilrusting van zijn luchtschip Italia kwam te staan op l1/* mil- licen kronen, maar de kosten om hem en zijn mannen te redden zullen wel ettelijke maleu zooveel bedragen. Indien het toestel van Lundborg niet geborgen kan worden, is hiermede reeds kr. 80.000 verloren. Verder kan men rtkenen, dat elk vliegtuig, met in begrip van brandstoffen, proviand enz. komt le staan op kr. 500 per dag, hetwelk dus voor de 20 toestellen, welke thans in nel hooge Noorden verblijf houden, komt te staaD op kr. 10 000 per dag. Manschappen waren er 16 aan boord van de Halia; voor hun ledding zijn er uit Zweden 27 man gezonden, namelijk 17 met de vliegtuigen S£f5 en 257. lerwijl Lundborg's Fokker 5 rnan aan boord had, en hetzelfde aantal 26 Juni met nog 2 toestellen volgde. Daarbij komen dan de mannen van het Duitsche Klemm-toestel. Van Noorsche zijde vlogen kapitein Riiser-Larsen en luitenant Lützow Holm naar Spitsbergen. De vermiste Noorsch-Fransche machine had zes man aan boord. De Fmsche Turrhu heeft 4 of 5 man aan boord Met den Russischen ijsbre ker Krassin wordt een van Rusland's groot ste toestellen vervoerd, terwijl men ver moedt, dat de bij Koning Kareis-eiland in gevroren Malygin twee toestellen aan boord heeft. Verder zijn er uit Italië drie vliegtui gen gezonden, elk met 5 man aan boord. Daarbij komen dan de verschillende stoom schepen met hun groote bemanning. De Citta di Milano heeft een bemanning van 250 koppen, de Braganza van 16 koppen en een aantal Italiaansche alpenjagers. De Noorsche schepen Hobby en Inger IV, bene pens de Zweedsche Quest en Tanja hebben elk een bemanning van 17 koppen. De Rus sische ijsbrekers Malygin en Krassin heb ben een groote bemanning, de laatste wel 300 man Dan komen nog de Finsche Ma- rita, de Noorsche Heimdal, op zoek naar de Latham, de kruiser Strassbourg en de ka nonneerboot Quenlin Roosevelt, gezonden door de Fransche regeering, waarvan de eerstgenoemde 475 man aan boord heeft. Vervolgens de Noorsche schepen Tordens- kjöld en Michael Sars, benevens de wal- vischvaardcr Veslekari, welke opdracht heeft Amundsen te trachten op te sporen, met de vliegers Tryggve Gran en Leif Lier aan boorde En ten slotte een aantal kleinere vaartuigen voor goederentransport, terwijl er dagelijks nog schepen bijkomen. De algemeene ontstemming is dus be grijpelijk en het loont de moeite te lezen, hoe vooraanstaande en bekende Poolvor- schers en andere tot oordeelen bevoegden zich over Nobile uitlaten. Het Kopenhaagsch dagblad Ekstra Bladet heeft zich tot verschillende bekende perso nen gewend. Ilier volgen eenige antwoor den: De bekende Noorsche poolvorscher Otto Sverdrup schrijft: Nobile's tocht had totaal geen reden van bestaan en was een lichtzinnige verspilling van menschenlevens. Indien men eenig wetenschappelijk resultaat wil bereiken in het gebied, dat de Ilalia zou onderzoeken, moet men beschikken over een zekere be kendheid met die streken en de speciale omstandigheden daar, en dat heeft Nobile niet. Hij heeft slechts een zeer oppervlak kige indruk van de Poolstreken, verkregen bij ceit enkele luchtvaart en op zulke losse grondslagen heeft men niet het recht op te treden als poolvorscher. Het zou afkeurenswaardig zijn, indien Nobile alleen ter poolonderzoek ware uitge varen, maar het is misdadig, dat hij ande ren met zich sleept, en onverantwoordelijk en ontzettend jammerlijk, dat zijn lichtzin nigheid het leven van andere goede man nen kost." In denzelfden trant antwoordt Kapt. Meisterlin, chef van de „Norske Luftruter". De Noorsche redacteur Rolf Thommesen antwoordt kort en goed doch veelzeggend: „Ik ben zoo zeer betrokken geweest in de betrekkingen tusschen Nobile en Amund sen, en zag zoowel de Poolvaart van de Norge als die van de Italia zoo van nabij, dat ik mij niet als neutraal toeschouwer kan uitlaten". Maar vooral de Noorsche pers en de radio gispen zeer sterk Nobile's waaghalzerij. Een van de Noorsche radiocauseurs was van meening, dat Noorwegen voortaan alleen die pool-expedities toestemming mag geven om Noorsch gebied als uitgangspunt te ge bruiken, die zich willen onderwerpen aan Noorsche controle. Het scherpst schrijft wel advocaat Karl Johansen in „Arbejdersbladet", waar hij eindigt met: „Het schijnt, na al wat is gebeurd, dat men Nobile niet moet aanraden, wanneer hij huiswaarts keert, zijn weg door Noor wegen te nemen." Vooral het feit, dat Nobile zich zelf het eerst heeft laten redden, heeft de alge meene meening over hem, die toch nooit populair in deze landen was, nog meer in zijn nadeel veranderd. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALEOND. Een kalme jaarvergadering Het bestuur samengesteld uit personen, die los van de ver- eenigingen staan. Onder voorzitterschap van den he"er PK Steenhauer is gisteravond in de bovenzalen van „De Harmonie" de jaarvergadering ge houden van den L. V. B. In zijn weikomst- woord w.ees de voorzitter er op dat in het afgeloopen seizoen alles zoo ongeveer het zelfde is gebleven, behalve dan dat A. S. G. II is gedegradeerd, wat spreker ten zeerste betreurt. Hulde wordt gebracht aan L. F. C. voor haar kranige werk in het tournooi om den N. V. B.-beker. De prestaties der ver tegenwoordigende elftallen gaven reden tot tevredenheid. Na nog gewezen te hebben op het feit dat het plan tot het organi9eeren van schoolwedstrijden niet kon doorgaan omdat van de zijde van het gemeentebestuur geen medewerking was te verwachten, ge'eft spreker het woord aan den secretaris-pen ningmeester, den heer Devilé, tot het lezen der notulen, die onveranderd worden goed gekeurd. In het jaarverslag wordt gewezen op het 25-jarig bestaan van den bond, voor de herdenking waarvan (op Zaterdag, 27 October) een commissie is benoemd, die haar taak ernstig opvat. Het afgeloopen jaar heelt een klein financieel tekort opge leverd maar kan desondanks toch niet on gunstig worden genoemd. De bond bleef op ongeveer hetzelfde peil. Er zijn thans 10 vereenigingen met in totaal 717 leden. De competitie had een vrij vlot verloop, alhoe wel het opkomen der scheidsrechters wel wat beter had gekund. Het financieel verslag wees aan inkom sten aan f. 1631.971/» en aan uitgaven f. ÏGSG.VJ1/* zoodat er een nadeelig saldo is van f. 54.52. Hierbij moet worden opgemerkt dat er nog vorderingen zijn lot een totaal Van f 36.05, terwijl er nog iets voor het bondsnieuws moet worden betaald. Er is dus eigenlijk een nadeelig saldo van f. 33.47. Over de vereenigingen zal een hoofdelijke omslag van f. 1.20 per L. V. B.-XI worden geheven. De heer Janssen (A. S. C.) merkt op dat het jaarverslag er melding van heeft ge maakt dat de bond noch tot grooteren bloei noch tot achteruitgang is gekomen. Nu is er echlcr een spreekwoord dat zegt dat „stil stand achteruitgang beteekent". in verband waarmede het hem verbaast dat het L. V. B.- bestuur maatregelen beraamt om op te treden tegen de Zaterdagmiddagcompetitie". Spreker lijkt dit .volkomen onjuist omdat hij van oordeel is dat integendeel alles in het ,werk moet worden gesteld om de animo voor het voetbalspel uit te breiden en aan te wakkeren. Tenslotte betreurt hij o.m. het niet doorgaan der schoolwedstrijden en de tegenwerking, althans niet-medewerking. van den Wethouder. Met een beetje goeden wil is er in deze kwestie z.i. toch wel wat te bereiken. De' voorzitter erkent dat de bond stationair blijft. Wat daarvan de reden is is niet uit te maken, zoomin als het vrij geringe succes onzer N V. B.-clubs. Spreker, voor zich, ge looft echter dat dit voor een deel gezocht moet worden in het feit dat de bond tal van volksclubs telt. die in de 3e' klasse uitkomen en vermoedelijk alléén door samenvoeging tot meerder succes zouden kunnen geraken. En het bezit van een eerste-klasser betee- kc-'nt voor een stad (bond) wel niet alles, maar ongetwijfeld toch wel zeer veel. Ver melding verdient nog dat ons district waar schijnlijk zal worden uitgebreid. Wat de Zaterdagmiddagcompetitie betreft kan worden medegedeeld dat met de leiders besprekingen worden gevoerd, die tot over eenstemming schijnen te zullen leiden. Volgens het verslag van de kascommissie zijn de boeken en bescheiden in orde be vonden, weshalve het financieel verslag wordt goedgekeurd. De scheidsrechterscom- missie maakt er in haar verslag melding van, dat het seizoen begonnen werd met 22 scheidsrechters. Later hebben zich nog drie scheidsrechters opgegeven. De protestcommissie kreeg drie protesten te behandelen, waarvan er één werd toege wezen. Na de uitreiking der medailles volgde nu de bestuursverkiezing, waarbij het geheele bestuur herkiesbaar was met uitzondering van de heeren J. v. d. Burg en C. Haneveld. De heer Janssen (A. S. C.) deelt mede dat de vereeniging U. V. S. met het plan naar voren is gekomen het bestuur zooveel mo gelijk te doen bestaan uit personen, die los staan van de vereenigingen. Hierover is te voren vergaderd en men meent dat het plan in het belang is van den bond Tiet spijt spreker dat de heer Philippo dan niet in het bestuur kan worden opgenomen, maar spr. geeft de verzekering, dat het niet tegen dezen persoonlijk is gericht. De heer Philippo trekt thans zijn candi- datuur in, evenals o.m. de heer Blote, die door Lugdunum candidaat was gesteld, en do bestuurscandidaat, de heer Veldhuyzen (Leidsche Boys), waardoor de neutrale can- \didalen van hun verkiezing zeker zijn. De voorzitter brengt de scheidende leden v d. Burg. Haneveld en Philippo dank voor alles wat zij voor den bond hebben gedaan. Het bestuur wordt nu samengesteld uit 4e heeren Ph. Steenhauer, voorzitter; Th. van der Meer, S. N. Waringa, E. Eeckelaert, W. Caro, C. de Bree en J. Guldemond. In de kascommissie worden benoemd de heeren W. Caro, I. Philippo en E. Veldhuy- z»n. en tot plaatsvervangers de heeren Van Gelder en Brokaar. Aan de orde komen dan een drietal voor- sMlcn van Quick Boys. Het eerste om de lste klasse competitie tot 16 wedstrijden terug te brengen, omdat het seizoen steeds zoo laat is afgeloopen, wordt geamendeerd door A S. C. om het aantal wedstrijden te verminderen zonder een bepaald aantal vast te teggen. Dit amendement wordt verworpen met 8—15 stemmen en 20 blanco. Het eerste voorstel Quick Boys wordt nu ingetrokken. Het tweede voorstel behelst een regle mentswijziging om een elftal, dat niet op komt maar 24 uur te voren daarvan be richt stuurt, wel f. 5 boete te geven maar geen winstpunten in mindering te brengen. Het wordt verworpen met 340 stemmen. Het derde voorstel wil de contributie stel len op 60 cent, maar wordt verworpen met 736 stemmen. Bij de rondvraag uit de heer Veldhuyzen den wensch het reglement zoodanig te wij zigen. dat er na een bepaalden datum geen candidaten meer kunnen worden gesteld voor het L. V. B.-bestuur. De heer Lolkes de Beer verzoekt een esta fette 4 X 80 M. voor juniores in te lasschen bij de atletiekwedstrijden en verder de con tributie voor de juniores van den bond te brengen op 60 cent. De heeren Piket en De Boer vragen de scheidsrechtersaanstellingen vroeger in zee te sturen. Hierna wordt de vergadering gesloten. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Vertraging in het programma. Gisteren leek het een rustige dag te worden, doch het schijnt, dat de persoon van Tilden annex moet zijn met groote worstelingen en met teleurstellenden tegen slag. In den h3lven eindstrijd van net heerendubbelspel werd een titanenstrijd ge streden tusschen hem en Hunter eenerzijds, Patterson en Hawkes anderzijds. Een for midabel gevecht, dat 2 uur en drie kwar tuur duurde en eindigde met 79, 79, 6—4, 6—4, 10—8. Australië is hierdoor in den eindstrijd, Tilden en Hunter zullen niet ten tweedon male het double-kampioenschap medenemen naar Amerika. De Australiërs komen in den eindstrijd tegen Brugnon en Cochet, die in een double wegens het geweldige tempo op hooger peil stond dan het vorige, cie vieve, stoere jonge Amerikanen Lott en Hennes sloegen met 10—8, 6—4, 3—6, 75. In het damesdubbelspel hebben mej. Bou- man en Collyer een stevige poging gedaan om den halven eindstrijd te berekenen, doch hoewel zij in beide sets tegen de Australi sche dames Boyd en Ackhurst met 31 leidden, konden zij hun voorsprong niet handhaven. Mej. Bouman's service was een zwak punt en mej. Collyers streven aan het net om in te grijpen was grooter dan haar resultaat. De sprongen van dit ama teur-danseresje waren sierlijk, maar de Australische dames waren rustiger en vooral krachtiger in haar spel. Toch was het een aardige kamp en hadden mej. Bouman en mej. Collyer by 54 in den eersten set en 4015 deze game kunnen winnen. Heden wordt de eindstrijd van het heeren enkelspel tusschen Lacoste en Cochet ge speeld, want mej. de Alvarez is ziek en het is zelfs de vraag of de eindstrijd van haar tegen mej. Wills Zaterdag gespeeld kan worden. Het zou een teleurstelling zijn, wanneer deze partij niet door kon gaan. Borotra is nu ook geslagen in het ge- mengü dubbelspel. Zijn groote beweeglijkheid aan het net kon in den strijd van hem met mevr. Bordes tegen mevr. Watson en Crole I\ee& het verschil tusschen de Engelsche en de Fransche dames niet goed maken, 6-4, 6-3. In damesdubbelspel en gemengd dubbelspel zal men nog flink op moeten schieten, om Zaterdag tot aan den eindstrijd t09 te zijn. Heeren dubbel (halve eindstrijden) Pat terson en Hawkes slaan Tilden en Hunter (houders) 79, 7—9, 6—4, 64, 10—8. Brugnon en Cochet slaan Lott en Hennes sey 11—9, 6—4, 3—6, 7—5. Dames dubbel. Boyd en Ackhurst slaan Beuman en Collyer 86, 63. Lycett en Ryan slaan O'Hara Wood en Bickerton 75, 9—7. Gemengd dubbel. Hunter en Helen Wills slaan Scroope en mej. Baron 61, 63. Crole Rees en mevr. Watson slaan Borotra en mevr. De Bord<33 64, 6—3. AUSTRALISCHE SPELERS IN HOLLAND. De Australische dames, die hier op Wim bledon spelen, zullen, evenals drie jaar geleden, een bezoek aan Holland brengen. Zij spelen op 25 en 26 Augustus op een nader te bepalen terrein in Nederland. Ook met de Nieuw-Zeelandsche spelers Cummings en Moon wordt onderhandeld over een wedstrijd in ons land. WATERPOLO. DE ZIJL I—Z. I. A. N. I 3—3. In de zweminrichting De Zijl speelden gisteravond voor de competitie De Zijl I tegen Z.I.A.N., uit Den Haag. De wedstrijd, die te 8.15 moest aanvangen, begon eerst om 9 uur, wegens het niet verschijnen van den scheidsrechter. Met goedvinden van beide aanvoerders vervulde de heer B. Planjer daarna die functie. Z.I.A.N. toonde zich door vlugger op- zwemmen en beter plaatsen aanmerkelijk sterker dan De Zijl, en hoewel laatstgenoem de na de rust beter partij Sa* er v(Wr» dankte zij het gelijke spel alleen aan een weinig meer geluk. De zeventallen, van welke Z.I.A.N. een invaller had, verschijnen in de volgende op stelling: Z. L A. N.- Kulsdom, Van Engelenburg, C. de Haas, J. J. de Kok, J. C. de Kok, G. Hegi, N. van der Voet O Van Leeuwen, Kramp, C. W. kSnoeker, W. Snoeker, Van der Horst, Arbouw, Peeters. De ZijL Vanaf den ingooi is Z.I.A.N. het eerst bij den bal en direct in den aanval. Reeds spoedig lost Hegi een hard schot, dat Peters schitterend hoog wegstompt, zoodat de bal over de hooge afscheiding van het damesbassin terecht komt. Een tweede schot stomp' hij eveneens corner, terwijl hij een dorde schot stopt Herhaaldelijk wordt voor overtredingen gefloten. Als De Zijl bij een een overtreding ineens den bal inzendt, wordt deze door Kulsdom goed gehouden. Direct daarop tijgt Z.I.A.N. ten aanval en wordt het eerste doelpunt gescoord. (01). Het doel van De Zijl verkeert geregeld in gevaar, maar Peters is in prachtige conditie. Nadat C. W. Snoeker vlak voor het doel den bal in de handen van den Haagschcn koeper heeft geworpen is het rusten. Na de rust komt De Zijl beter opzetten en al aanstonds gaat door een overtreding een goede kans voor de Leidenaars verloren. Zjj komen echter terug en bij dezen her nieuwden aanval maakt Kramp met een goed schot gelijk. (1—1). Als dan een der Ha genaars wegens kramp het water verlaat, gaat ook Arbouw uit het water, zoodat beide partijen met zes man verder spelen. Direct daarna krijgt de Zijl op gelukkige wijze een doelpunt, als Kulsdom bij een uitgooi den bal door het doel haalt. 21). Er wordt nu enthousiast gespeeld. Een schot van Z.I.A.N. gaat vlak naast, terwijl aan den anderen kant Kramp van dichtbij in de handen van den kooper 6chiet. Bij een volgenden Z.I.A.N.-aanval gooit J. C. de Kok den bal in het doel. (22). B(j een nieuwen Haagschen aanval schiet de linksbuiten tegen de lat; Van der Voet vangt den bal op en scoort. (23). De Zijl zet dan goed op en kort voor het einde gelukt het Van Leeuwen nogmaals het net te vinden. (33). Aldus komt het einde. DE NATIONALE ROEIK AMPIOEN SCHAPPEN. Voor de nationale roeikampioenschappen, welke 10 en 11 Juli a.s. op de Ringvaart brj Sloten worden gehouden, zijn de volgende inschrijvingen ontvangen: Skiff: Amstel (Gunther), Koninklijke (Pieterse), Maas (Eyken), Spaarne (Cox). Double Scull: Hoop, Laga, Spaarne. Twee zonder stuurman: Dare Devil, Rot terdam. Twee met stuurman: Aegir, D. T. und R. V., Rotterdam, Laga, Leythe, Spaarne, Willem III. Vier zonder stuurman: Nereus en Tnton. Vier met stuurman: AegirHunze-com- binalie, Maas, Spaarne, Triton. Acht: Argo, Amstel, Laga, Nereus, Njord. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN TE HENLEY. Ook de tweede dag is door mooi weer be-» gun9ligd en de belangstelling was veel groen ter omdat de Engelsch*1 candidaat voor dö Diamonds T. Uolletl reeds in zijn serie legen den Canadees Wright moest uitkomen, die hem reeds 2 maal geslagen had. Collett was voor deze ontmoeting in speciale trai ning gegaan en de kansen werden ongeveer gelijk geacht, maar de stoere Canadees nam na ongeveer 600 yard de leiding, die hij zonder te groote inspanning vergrootte tot ruim 3 lengten. In 'n mooien eindspurt liep Collett een lengle in. maar Wright passeerde den eindpost volle 21/» lengten voor, zijn tegenstander. De andere uitslagen waren: Thame9 Cup: Je'sus slaat Baliol 21/» 1.; Westminster slaat Quintin l1/» 1.; Imperial Col slaat Reading (gemakkelijk);' Sidney Sussex slaat St. Catherines 1 l.j] Thames R. C. slaat Peterhouse 3/* 1.; Twinckenbam slaat Mandenhead 1 1.;' Ladies Plate: Jesu9 Colleye slaat Magdaler (Oxford), met 3/« 1-5 Selwyn slaat Lady Margaret *U 1.» Visitors Cup: Clare slaat Brasenose 31/» 1. J Jesus Coll slaat Pembroke 1.; Wyfold Cup: Vesla slaat Kingston 1 1.; Trinity Hall slaat Thames R. C. 10 1.; Westminster slaat Dublin met 2 voet. (Een spannende race met absoluut gelijk-» waardige ploegen tot 50 yard voor de eind post. In de spurt werden de Ieren met een hal ven meter geslagen). Grand Sculls: Londen slaat Union B. C. (Boston) met SU 1. De Amerikanen roeiden in een Engel-» sche boot ofschoon ze hun eigen boot, dia niet snel genoeg bleek, meegebracht had-» den. Diamond Sculls: Guye slaat De Kot (Zuid-Afrika) met een lengte. De Afrikaan behield de leiding tot vlak voor het einde toen de Cambridge roeier hem in een prachtigen spurt voorbiji streefde. Guest slaat Saunders 5 d.; Wright (Canada) 9laat Collett (Cambridge Nn.) met 21/a 1. ZEILEN. DE WEDSTRIJDEN VAN HET BRAASSEMERMEER. Zaterdag 14 en Zondag 15 Juli worden op het Braassemermeer door de Vereeniging Fraassemermeer internationale zeilwedstrij den gehouden. Internationaal zullen deze nf werkelijkheid waarschijnlijk zijn door de deelneming van enkele Belgische schepen: Vermoedelijk een paar zesmeters benevens de 45 kwadraat Oiseau Bleu. De bedoeling is om de regenboogklasse to splitsen en wel zoodanig, dat in de B- afoeeling niet kan worden ingeschreven door hen, die in de bedde vorige jaren of in dit jaar in deze klasse eerste prijzen hebban behaald. Een maatregel, die toe te juichen is en die van invloed zal zijn op de deel neming, speciaal in die B-klasse. Het is te hopen, dat de vereeniging er in moge slagen ook nog eenige Nederland- ar Iip zesmeters op haar wedstrijden te krijgen. BILTARTEN. HET 2e KLASSE KAMPIOENSCHAP L. B. B. De uitslagen der gespeelde wedstrijden op Donderdag luiden: pnt brt. h.s. gem. A. v. Rijsdam 150 46 15 3.26 P. M. v. d. Berg 144 45 14 3.20 P Duivenvoorden Sr. 143 27 29 5.29 H 27 23 5.55 Tj 43 13 2.27 P. M. v. d. Berg 150 43 16 3.43 2—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10