SPLINTER Uitverkoop. HET MYSTERIE VAN BELVOIR-MANSIONS. 69sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 Juli 1928 Derde Blad No. 20953 BINNENLAND. FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. I GIFGASSEN ALS OORLOGSMIDDELEN. De ervaring, die te Hamburg is L opgedaan. Op de vragen van den heer van Embden betreffende het gebruik van phosgeengas en andere gassen als oorlogsmiddelen gesteld naar aanleiding van de uitspraak van prof. dr. K. A Hofmann, den leider van het Anor ganisch Laboratorium der Technische Hoo- geschool te Berlijn, heeft minister Lambooy geantwoord dat hem geen gegevens over strijdgassen met een krachtiger doodelijke wering dan phosgeen bekend zijn. Vermoe delijk doelt de uitlating van prof. dr. K. A. Hofmann dan ook op gassen, die in gerin ger concentraties dan phosgeen een krachti ger irriteerende werking bezitten en waar van in de laatste oorlogsjaren het mosterd gas (blaartrekkend) en eenige arsinen (nies- t verwekkend) het phosgeen gedeeltelijk als strijdgas hebben vervangen; voor deze ver vanging bestond te meer aanleiding, omdat phosgeen reeds door een eenvoudigen kool- filter wordt tegengehouden, zoodat goed uit gerust en voorbereid personeel daarvoor niet meer bevreesd behoeft te zijn. De ervaring, te Hamburg opgedaan, geeft een voorloopig beejd van hetgeen de burger bevolking zou te wachten staan, indien een ontwapend land, onbeschermd, zou worden blootgesteld aan de werking van gassen, waarmede de tegenover elkaar staande vreemde legers elkaar op Nederlandsch grondgebied zouden bestrijden. De ervaring bevat dan ook een aanspo ring tot het nemen van voorzorgen en uit dien hoofde wordt daarop de aandacht ge vestigd bij de besprekingen over de „Aan wijzingen van 1927" door de daarvoor aan gewezen militaire autoriteiten met de bur gemeesters. De rapporten van de Hamburgsche auto riteiten hebben den minister niet bereikt, zoodat over de wenschelijkheid, om deze door de zorg der Regeering te doen ver spreiden, niet geoordeeld kan worden. De Hamburgsche hulp- en afweermaat- regelen zijn slechts onvolledig uit persbe richten bekend, zoodat geen voldoende ge gevens ten dienste staan om hierover te ©ordeelen. Stelt men zich voor, dat aldaar maatre gelen waren genomen, als omschreven in de Aanwijzingen", ter bescherming van de bevolking, dan zou het aantal slachtoffers geringer geweest zijn en de hulpploegen hadden zich zonder gevaar aan hun taak kunnen wijden, en deze zoo noodig ook bij nacht en bij ongunstigen wind ongehinderd kunnen voortzetten. Ook bij een bombarde ment zouden zij hun taak kunnen vervol gen. tenzij die, in een overigens moeilijk s: denkbaar uitzonderingsgeval, zoo hevig zou zijn, dat plaatselijk en tijdelijk alle bewe ging onmogelijk werd. AJ zijn echter, zoowel mèt als zonder voorbereide landverdediging, omstandighe den niet geheel uitgesloten, waarbij het ver- leenen van hulp tijdelijk ondoenlijk is, dan is daarin uiteraard in geen enkel opzicht aanleiding te vinden, om dan óók voor minder ongunstige omstandigheden de voor bereidingen op te geven. De ervaring te Hamburg voor zoover deze bekend is geeft geen aanleiding tot aanvulling of wijziging der „Handleiding". Ten aanzien van de gedragsregels bij on bekendheid met den aard der te verwachten aa-jl i en kÜ aanvaleln met gemengde middelen zal op die „Handleiding" een aan- yulling gegeven worden. BELGISCH BEZOEK AAN IJMUIDEN. tt ^K>or(^ 7an d00 Maandagavond te LJmaiden aangekomen Belgische politie- knnser Zmnia bevonden zich 35 leerlingen r? Iee5aren jan de visschergschool te Oostende, die onder leiding van den secre ten* van den minister van Landbouw in Belgie, tevens inspecteur van 't visscherij- onderwQs, een excursie maken naar ons land. De leeraren en leerlingen hebben Dinsdag morgen eerst den Rgksvischafslag en St vischhutten bezocht, onder leiding van den Belgischen consul te IJmuiden, den heer H. J. Balfoort. Daarna heeft het gezel schap, waarbq ook de secretaris van den minister en de commandant en de eerste Uit het Engelsch van BEN BOLT. 60) Uitstekend. Maar voordat ik iets van uracy gehoord heb, ga ik niet uit Goed! De inspecteur deed een stap naar de deur, bleef toen even stilstaan en jn wakkere oogen schitterden. GodI zei hij en zijn stem klonk ge- annen. Als u eens gelijk had het is en kans, die iemand als ik zijn heele leven Biet weer krijgt Daarop ging hij heen en uet Singleton met zijn gedachten alleen. weerwil van het feit dat hij nu zoo goed ■is zeker van officieele zijde hulp zou krij gen om Shottelius schaakmat te zetten en erica uit zijn handen te bevrijden, waren Jn gedachten somber, dat Tracy nog steeds je9 van zich liet hooren was een slecht jee Ken. Aleck was omgekomen, of zelfs als da» fr-. gewond was. dan zou het spoor gevolgd had als sneeuw voor de zon verdwenen zijn. _i£'c.k ,koD het niet langer uithouden. Hij iJd. £m,'^™eer te weten te komen dan ■ÜJ j d ?e9taan- en nadat hij Jack- «Ddrq^Lt?ezegd waar hij heen ging en hem bpllr t>e£even had hem dadelijk op te erracv berichl van Laver= of van plub rijden Ilel hl' ZIch naar zi>a L IHtar gekomen zag hij een groepje leden officier van de Zinnia, een bezoek gebracht aan do visscherijscbool, waar het werd ont vangen door den directeur, den heer G. Duyckinck Sander. De commandant van de Zinnia maakte hierna, vergezeld van den consul, zijn op wachting bij den burgemeester van Velsen. Des middags bezochten de leeraren en de leerlingen de nieuwe vischmeelfabriek en de jjsfabriek van de Vereen. Exploitatie-Mm, waarna de werken voor den bouw van de nieuwe schutsluis in oogenschouw werden genomen. Dinsdagavond woonden de leerlingen der Ocstender visscherijschool een voorstelling bjj in den schouwburg Thalia, terwijl de Belgische consul en de directeur der vis scherijschool met hun dames de gasten waren van den commandant van de Zinnia op het schip. Gistermorgen maakte de commandant van de Zinnia, vergezeld van den consul, zjjn opwachting bij den havenmeester te IJmuiden, waarna de commandant naar Den Haag ging om zijn opwachting te maken bjj den minister van Marine. De leerlingen der Oostender visscnerjj- sckool maakten gistermiddag per autobus een tocht naar Bloemendaal, Óverveen en Zandvoort. Gisteravond 8 uur is de Zinnia weer vertrokken. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is tegen Woensdag 11 Juli des namiddags te BV. uur in vergadering bijeen geroepen. LUCHTPOSTVERVOER NEDERLAND—ENGELAND. Met ingang van 9 Juli a.s. wordt de gelegenheid geopend om brieven, doosjes en postpakketten met aangegeven waarde per luchtpost naar Engeland te verzenden. Het recht en het maximum-bedrag der aange geven waarde zijn gelijk aan die, welke in het gewone verkeer gelden. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. De algemeene vergadering te Dordrecht. De Vereeniging van Nederlandsche ge meenten heeft gisteren te Dordrecht haar aigemeene vergadering gehouden, welke werd bijgewoond door vertegenwoordigers van 225 leden der vereeniging. De voorzitter, mr. W. C. Wendela3r, burgemeester van Alkmaar, heeft de ver gadering geopend met een rede, waarin hjj wees op het belang der jaarlqksche bijeen komsten der vereeniging. Verder gewaagde hij van velerlei werkzaamheden der ver eeniging, waarbij hjj met dankbaarheid onder de aandacht bracht het werk van verschil lende commissies, die het bestuur iu zjjn taak behulpzaam zijn. Op voorstel van den voorzitter is aan de Koningin een telegram van hulde ge zonden. Als bestuursleden zijn herkozen de heeren mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar; mr. J. F. v. d. Blij, secretaris van Groningen; M. W. J. Coenders, burgemeester van Sittard, en A Jongbloet, burgemeester van Vries. Eij de behandeling van het jaarverslag over 1927 kwamen verschillende, voor de gemeenten belangrijke onderwerpen ter sprake. De voorzitter en de directeur-secre taris der vereeniging, mr. Jonkers, hebben de gemaakte opmerkingen beantwoord. Het jaarverslag is daarna vastgesteld. Om 1 uur hebben vele vertegenwoordigers een boottocht gemaakt naar Loevestein, aan geboden door het gemeentebestuur. Anderen hebben een bezoek gebracht aan de zeehaven en aan den nieuwen woningbouw te Dordrecht UIT DE SIGARENINDUSTRIE. De onderhandelingen over het collectief contract in de Sigarenindustrie, aangevan gen na voorstellen daartoe door de werklie denorganisaties in Febr. jl. werden voor het eerst gevoerd op 18 Juni jl., zonder dat de tegenvoorstellen der patroons bekend wa ren. Thans zijn ze te Utrecht op 4 Juli voortgezet, toen die voorstellen wel bekend waren en de patroons den eisch stelden, dat deze als basis voor de onderhandelingen zouden dienen, daarbij de voorstellen der bij elkaar staan bij het bord waarop be langrijke gebeurtenissen werden meege deeld, waarvan de club steeds door bemid deling van een van de groote bladen bericht kreeg. Ze spraken natuurlijk over de spoorwegramp. Vreeselijk dat ongeluk met dien trein. Tot dusver zijn er zeven dooden en twintig gewonden, zei een van hen, Singleton be groetend. Zijn er ook namen bekend? vroeg Dick snel. Vier of vijf, meest mannen. Aleck Tracy begon hij, bleef even ste ken en vervolgde toen: Hij was ook in dien trein. Zijn naam is niet genoemd, tot dus ver. Hij zal er wel goed af gekomen zijn. Hij bofte altijd. Een paar uur bleef hij nog in de club om hangen, zonder iets naders te weten te ko men, en toen zocht hij in arrenmoede zijn kamers maar weer op, waar hij hoorde dat noch van Lavers noch van Tracy eenig be richt was gekomen. Hij had er wel over ge dacht om Tracy op de plaats des onheils op te gaan zoeken, maar dat deed hij na rijp overleg toch niet uit vrees hem op een of andere manier mis te loopen. Dat kon mor gen nog altijd gebeuren als er geen bericht was. Hij wachtte tot na middernacht en nog was er geen bericht, en daar hij niets kon „en bij maar naar bed, en bracht een ellendig onrustigen, vrijwel slapeloozen nacht door. Toen hij eindelijk, terwijl het morgen licht al door de vensters naar binnen viel, in een onrustige sluimering was geraakt, werd hij daaruit gewekt doordat er iemand hard op zijn deur bonsde, en even later hoorde hij tot zijn onuitsprekelijke blijd- werkliedenorganisaties naast zich neerleg gend. Hadden dege in hoofdzaak alleen loonsverhooging gevraagd voor de groep sigarenmakers, de patroons stelden allen een zeer geringe loonsverhooging voor een klein gedeelte der sigarenmakers voor en voor de overige groepen, die toch al niet hoog beloond worden, wat de stukwerkers betreft een verlaging van 5 tot 10 pCt. en wat de uurloonwerkers betreft, een verla ging van 112 et. per uur. De werklieden- organisaties meenden op de basis van loons verlaging niet te kunnen en te mogen on derhandelen. Daar de patroons den eisch stelden hun voorstellen als basis te nemen en anders verdere onderhandelingen weiger den, werden deze afgebroken. LANDELIJK COMITÉ VAN ACTIE TEGEN DE WINKELSLUITING. Te Den Haag is een vergadering gehou den, waar vertegenwoordigd waren comité's van actie tot instandhouding van den klei nen handeldrijvenden en industrieelen kiemen Middenstand, afd. Den Haag, Rot terdam en Amsterdam. Op deze vergadering werd gevormd een landelijk comité van actie tegen de Rijks wet op de Winkelsluiting, waarvan het da- gelijksch bestuur wordt samengesteld als volgt: E de Vries, voorzitter. J. Sloop, secr., Bern. Kochstraat 6 Amsterdam, A. Jan- kester, penningmeester, Den Haag. INT. CHRIST. VAKVERBOND. Gisteren hield het Int. Christ Vakverbond zijn jaarlijksche algemeene vergadering te Utrecht Het bestuur werd bij deze gelegenheid offi cieel op het stadhuis door het Utrechtsche gemeentebestuur verwelkomd, waar burge meester Fockema Andreae een begroetings rede in de Fransche en Duitsche taal-uit sprak. De burgemeester sprak er zijn vol doening over uit, dat het Bureau van het Verbond in Utrecht gevestigd is, waarna de voorzitter van het I. C. V., de heer Jos. Scherrer uit St. Gallen dank zegde voor deze officieele onderscheiding. Hierna werden ververschingen aangeboden. DOOR DE TRAM OVERREDEN. Spring niet op een rijdende tram. Op den Hofweg te Den Haag is gister avond omstreeks negen uur een heer van middelbaren leeftijd, genaamd P. R.. af komstig uit Brussel en thans logeerende te Rotterdam, die op een motorwagen van een passeerende tram wilde springen, daarbij misgesprongen en lusschen den motor wagen en den aanhangwagen gevallen. De man werd ernstig gewond. Hij bekwam een hersenschudding en eenige hoofdwonden, terwijl ook een paar ribben gebroken waren. tl Gistermiddag te ruim 6 uur is te Den Haag op den Ouden Scheveningscheweg, nabij het Frankenslag, de 44-jarige D. L. v. *d. B. te Scheveningen aangereden door een tram. Hij bekwam een hersenschudding en een ernstige hoofdwond. VAN DE TRAM TEGEN EEN BUS GESPRONGEN. Op de Koninginnegracht te Den Haag is gisteravond de infanterist J. A. R. uit Venlo bij de Delistraat van een tramwagen van lijn 9 pardoes tegen een autobus van de Z. H. A. M. gesprongen, waarbij R. een hersenschudding kreeg en inwendig ge kwetst werd. Een officier van gezondheid was dadelijk ter plaatse. De gewonde sol- daal is in het Militaire Ziekenhuis opgeno men, BRANDEN. Dinsdagavond ontstond plotseling brand in de boerderij van de Wed. C. van de Riet iir Zwartenberg onder de gemeente Leur. De brandweer van Leur was ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de kapitale schuur afbrandde. Het woonhuis werd grootendeels gespaard. Eenig vee kwam in de vlammen om. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Verzekering dekt voor een gedeelte de geleden schade. schap en opluchting zijn vriend schreeu wen: Dickl Dickl Zeg slaapkop I Doe openl En in een wip was hij onder de dekens uit en vloog naar de deur. HOOFDSTUK XXXVHI. Terwijl ze zich stevig aan de daareen ge strengelde takken vasthield, en zich dicht tegen de natte bladeren aandrukte, in de hoop dat men haar niet zien zou, wachtte Nerica in doodsangst op wat vérder gebeu ren zou. De man boven haar hoofd gaf weer een schreeuw en stampte met zijn voeten op den grond om de anderen opmerkzaam te maken, en terwijl ze daar hing tusschen het raam en den grond, hoorde ze beneden een deur open gaan en zag een breede licht straal door de duisternis schijnen. Even daarop hoorde zij een scherpe stem: Wat bliksem is hier aan de hand? Het meisje is weg, bulderde de man uit het raam. Weg? riep de stem verschrikt. Ja, er van door door het raam zeker. Maar hoe. Het klimop, gek. Dat kan best. Eerst door de tralies geklommen en toen Wat i9 er? Het was de klankvolle stem van Shottelius die dit gesprek onderbrak. Toen hij niet direct antwoord kreeg herhaal de hij zijn vraag, nu op dreigenden toon. Het meisje is weg. meneer, antwoordde de stem van boven. Door het raam, en toen langs het klimop naar beneden zeker. Shottelius gaf niet dadelijk antwoord, en haar hoofd een beetje omdraaiend zag Ne rica hem in het licht van de open deur sta^n. r— Het klimopI zei hij. Daar had ik Tegen middernacht ontdekten bewoners van het dorp Sloten, dat er brand was in het woonhuis van den kruidenier J. in 't Velt aan den Sloterstraatweg 1212. De eigenaar, zijn vrouw, en twee kinde ren en zijn moeder waren reeds in diepe rust. Zij werden gewekt en konden nog bij tijds het brandende huis verlaten. Weldra sloegen de vlammen uit het dak en tastten ook het naastgelegen perceel 1210 aan, waar de heer In 't Velt zijn kruidenierszaak drijft. De torenklok riep de vrijwillige brandweer op en onder leiding van den brandmeester Olie en Bosch werd begonnen het vuur met een handspuit te bestrijden. Inmiddels was de Amsterdamsche brand weer per telefoon gewaarschuwd. Met twee motorspuiten, een ladderwagen en de pol derspuit werd uitgerukt naar dit landelijk Amsterdam. Met vier stralen op een motor en slangen <ip een brandkraan, benevens de straal op de handspuit werd het vuur bestreden on der leiding van den waarnemend comman dant, hoofdbrandmeester Förch. Spoedig verminderde de gloed. Van het ongeveer 20 M. diepe pand bleef alleen de winkel gespaard. De eerste verdieping en de zolder brand den uit alsmede de zolderverdieping van het huis, waar de brand ontstond. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. KINDJE IN KOKEND WATER GEVALLEN. Het 4-jarige meisje W. H. is in de ouder lijke woning in de Pijnackerstraat te Rotter dam in een onbewaakt oogenblik achter over in een ton kokend water gevallen. Het kindje dat ernstige brandwonden had be komen, werd door haar moeder naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht, waar het spoedig overleed. 7ERDRONKEN. Dinsdagavond ging de Duitscher E. M., werkzaam bij de Fa. Hazemeijer te Hengelo met een collega baden in het zoogenaamde kleigat aan den Oelerweg. Na eenigen tijd had zijn collega er genoeg van, zoodat deze zich weer aankleedde. Toen hij eenige oogenblikken later terug kwam, was boven genoemde M. echter spoorloos verdwenen. Na eenigen tijd dreggen werd hij levenloos opgehaald. Het bleek toen, dat kramp de oorzaak was van dit noodlottig ongeval. HUISELIJKE TWIST. Viouw ernstig gewond. Te Helmond wierp de opperman L. D. bij een huiselijken twist zijn echtgenoote met een groot mes, hetwelk in haar oog terecht kwam met hét gevolg, dat zij niet alleen het licht uit dat oog zal moeten missen, doch ook nog levensgevaarlijk werd ver wond. De getroffene is naar de kliniek te Utrecht vervoerd. De dader werd overge bracht naar het huis van bewaring te Roer mond. LASTIGE MATROOS. Van het Zweedsche schip „Siva" is te Breskens op verzoek van den kapitein door de politie aan wal gezet een matroos, die in de kajuit den boel kort en klein heeft ge slagen en den kapitein heeft bedreigd. De man is als ongewenschte vreemdeling over de grens gezet. IN EEN STAALDRAAD VERWARD GERAAKT. Bij het werk aan de zeewering van den Zimmermanpolder is de werkman M. G. uit Waarde in een staaldraad verward geraakt en daarna onder een locomotief gekomen. Hij is met een ernstige beenverwonding naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Me}. Zandstra te Almelo, die uit een raam van haar woning viel en ernstige inwendige verwondingen bekwam, is aan de gevolgen daarvan overleden. „Moeder, groeien vïssc-ben erg gauw?" „Volgens je vader wel, kind. Het vorige jaar heeft hg een karper gevangen en die wordt iederen keer, dat hij er van vertelt, vijf centimeter grooter." niet aan gedacht Waar kan ze heen zijn? God weet heli antwoordde de man, die het eersl naar buiten gekomen was. Misschien is ze nu al mijlen ver weg. Zoover kan ze nog niet zijn, dunkt me, zei de millionair. Er volgde een stille. Nerica voelde den tak waarop ze stond een beetje bewegen en de angst overviel haar, dat hij haar niet langer kon houden en zij naar beneden val len zou. En terwijl zij daar zoo op dat ge vaarlijke plekje hing, en hunkerde naar het oogenblik dat de mannen beneden zouden weggaan om haar te zoeken, kreeg ze een nieuwe gedachte. Shottelius nam haar ont snapping heel kalm op en scheen volstrekt geen haast te maken om haar te laten zoe ken I Had hij haar misschien gezien, zooals ze daar vlak tegen het donkere gebladerte hing, maar even later verwierp zij dit denk beeld weer. Ze hoorde de kalme stem weer die onver schillig vroeg: Wat denkt je Sol? Zou ze den kant naar de kust of den kant van de hei opge gaan zijn? Joost mag het weten, meneer. Het is weer, noch voor het een, noch voor het ander. Maar we moesten maar dadelijk gaan zoeken. Dacht je dat, Sol? Ja, als u haar terug wilt hebben, meneer Zeker, ik wil haar terug hebben. Ik wil haar volstrekt niet kwijtraken. Wanhopig keek Nerica naar beneden. Ze begon een ondraaglijke pijn in haar armen te krijgen en ze kreeg kramp in haar rech tervoet. Ze voelde, dat ze daar niet lang meer kon blijven hangen, en toen ze zag, RECLAME.l 2430 VOOR VRIJDAG 6 JULL Hilversum, 1060 M. 12 302.003 Luncnmuziek door het Trio Groeneveld. 5.30—7.15: Concert door het Omroep-orkesfc o.l.v. Nico Treep. Deny Ruyneman— Bech, zangerea. Egb. Veen a. d. vleugel. 7.15— 7.45Boekbespreking. Herman Robbers* over het werk van Karei van de Woestyne. 8.10: Concert door de Kon. Marinekapel o.lv. L. W. F. Leistikow. 10 u.Persber. Daarna dansmuziek door Rentmeester s Band. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. 7-4 12.30—1.30: Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 45 u.NCRV. Gramofoon- muziek. 56.45: NCRV. Concert. Mej* A Visch, declamatie. J. M. G. Bley, orgeL» 77.30- KRO. Cursus Gregoriaansoh, door J. O. W. v. d. Wiel. 7.30: VPDO- uitzending. Sprs.Ir. Jan Gratama, A'dam. Just Have laar, Amersfoort. Muzik. medew- van L. Werner, cello (solo-cellist Utr. Sted* Orkest). Jo v. d. Pauw, piano (Bilthoven), 7.35: Mededeelingen Vrijz. Prot. Pers* bureau. 7.40: Sonate, Corelli (cello* piano). Preludio largo. Allemanda allegro* Sarabande largo. Giga allegro. 8 u. Lezing. Spr. ir. Jan Gratama: Religie en kerkbouw. 8.45: Sonate, Henry Eccles (cello piano). Largo Corrente Allegro con spirito, Adagio Vivace. 9 u.VPRO- cursus. Spr. Just Havelaar: Problemen in de moderne kunst (2). „Symboliek en kerk bouw." Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Sonaten* concert voor viool en piano. 12.50: Or gelconcert. 1.202.20: Orkestconcert. 4.20: Balkdenconcert (sopraan, bariton, cello). 5.20: Lezing: Croquet. 5,35: Kinderuurtje. 6.20: Orkeatconcert. 6.50: Nieuwsb. 7.05: Orkestconcert. 7.20: Muziekcritiek. 7.35: Bach's piano muziek. 7.45: Lezing: Shakespeare. 8.05: Pianoconcert door Dorothy Ness. 8.35: Galaconcert. 9.20: Nieuwsb. 9.35: Causerie. 9.55: Vioolconcert door Enid Bailey. 10.05: Paljas, le acte van de opera. 10.50: Voorlezing van gedichten* 11.05: Paljas, 2de act evan de opera. 11.35—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50-4 11 n.: Gramofoonmuziek. 12.502.10: Or kestconcert. 4.055.06: Orkeetconcert. 8.50—11.20: Opvoering van een opera. Or kest, koor en solisten Laugenberg, 469 M. 1.252.60: Or kestconcert. 6.20—7.15: Kamermuziek.- N. Wennecke, mezzo sopraan. F. Krause, cello. J. Breuer, begel. 8.35„Der Zigeu- nerbaron", operette in 3 acten van Johu» Strauss. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Zees en, 1250 M. 12.205 20: Lezin gen. 5.20—6.20: Orkestconoert. 6.20 10 u.Lezingen. 1010.20: Nieuwsber. Daarna sluiten. Hamburg, 395 M. 4.35: Liedjes bij de harp. 6.20: Orkestconoert. 8.20: Or kestconcert o.l.v. José Eibenschütz. Daar na tot 11.20: cabaret en dansmuziek.. Brussel, 509 M. 5 20: Gramofootimu ziek. 3.50: Trioconcert. 6.50: Triocon cert. 8.35ConceTt. Orkest en Mtle. San- cin, zang. 10.35: Sluitem. E dat Shottelius daar maar bleef staan, bli)"k- baar in gedachten verdiept, begon haar laatste hoop haar te ontzinken. Nog een. korte poos, die het mei9je wel een eeuwigheid leek, zwegen de drie man nen; daarop hoorde ze Shottelius lachen en naar don man boven haar roepen: *t Geeft niets of je daar aan het raam blijft staan, Sol. Kom liever naar beneden, we kunnen je hier beter gebruiken. Best, meneer! Ik zal even het vensteg dicht doen. Als het gaat regenen. Neen! De stem van den heer Shot telius klonk gebiedend. Laat het open. Misschien wil ons vogeltje nog weer in zijn kooi terugvliegen en hoe zou het dat kunnen als je het venster dicht deedl Weer kwam het denkbeeld bij Nerica op, dat hij haar had opgemerkt; het gaf haar een rilling, die de takken mee deed schudden, waardoor een kleine stortbui van regendruggels naar beneden viel. Zij wist, dat zij het op het hoogst nog een paar mi* nuten kon uithouden, en als ze viel Vreemd, dat we niet aan dat klimop gedacht hebben, Sol. Iedereen, die een beetje lenig is, kan het op en neer klim men; dat zou zelfs Bowery hier wel kun nen, niet waar Bowery? Ik denk het wel. Doctor. Dat zou ik wel een9 willen zien, Bo wery. Klim er eens in, tot vlak onder het raam laat eens zien wat je kunt. O Verdme. klonk een andere stem. Vooruit, Bowery; maar wees voor zichtig, dat je de vruchten niet bederft, lie aan het klimop hangen. (Wordt vervolgd}. •4

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9