Dr. STEENHUIS TWEEDE-MEISJE LIFTJ0NGEN LAATSTE BERICHTEN. Internationaal Astronomisch Congres. Advertentiën. SPORT. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. NET MEISJE Jongsten Bediende. WAALS WEERBERICHT. Barometerstand. moord op drie vrouwen, Woensdag uit Al giers te Marseille is aangekomen. Nadat hij van het stoomschip met een sleepboot naar den vasten wal was gebraoht, werd hij per auto naar de gevangenis gebracht. Hij wei gerde verklaringen af te leggen. NOG EENS HET WERELD-DUURRECORD. DESSAU, 5 Juli. (V.D.). De beide vlie gers Rislicz en Zimmermann zijn heden morgen te halfvier opnieuw in een Junkers- vliegtuig opgestegen om te trachten het wereld-duurrccord op hun naam te brengen. De groote wijzer geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne lijntje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag, 3 uur. 768. Hedenmiddag, 3 uur: 765. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 5 Juli, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt Verwachting tot den avond van 6 Juti- Matige tot krachtigen, Zuidelijke tot Westelijken wind. Half- tot zwaarbewolkt of betrokken. Waarschijnlijk enkele regen buien. Weinig verandering in temperatuur LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 19 1/2 gr. C. (67 gr F.) 12 uur 'smidd.: 20 1/2 gr. C. (69 gr. F.) 3 uur nam.: 22 gr. C. (72 gr. F.) HOOOWATERTUDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Vrijdag. Hoogste stand voorm. te 5.35 uur. Hoogste stand nam. te 5.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk". 7 uur voorm.: 21 gr. C. 11 uur voorm.: 21 gr. C. 3 uur nam.: 21 gr. C. Zweminrichting ,,De Zijl". 7 uur voorm.: 19 1/2 gr. c. 11 uur voorm.: 20 gr. C. 3 uur nam.: 20 1/2 gr. C. LICHT OP VOOR PIETSERS e.a. Heden: 9.51 nam. tot 4.11 voorm. ter niet worden volvoerd wegens de ongun stige weersomstandigheden en de slechte zee. Kapitein Ravazzoni zal echler zoo spoedig mogelijk weder vertrekken. KOPHNGSBAAI, 5 Juli. (Ned. Tel Ag. draadloos). Generaal Nobile is op de Cilla di Milano gedwongen het bed te houden. Hij is ernstig ziek. OSLO. 5 Juli. (V. D.) Naar uit Spitsbergen gemeld wordt, is de ijstoestand volgens mededeelingen van kapitein Lundborg in de omgeving van het kamp weer eenigszins verbeterd, zoodat de landing van een licht vliegtuig weer mogelijk zal zijn. Tengevolge van den dichlen mis! kon ge durende de laatste dagen zoo goed als niet gevlogen worden. De redding van de leden van de beman ning van de „Italia" is nog slechts korten tijd mogelijk, daar door de toenemende warmte en den dichlen nevel de reddings pogingen spoedig nog moeilijker zullen wor den. HET NOODWEER IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 5 Juli (Wolff). Het hevigst iieelt de storm die gisteren Sileziê teisterde, gewoed in Oost Opper-Sileziê. Hier werd zeer groote schade aangericht. Op het ter rein der Sclesienhuelte werden drie kranen vijftig meter ver weggeslingerd! Een der kranen kwam op een huis terecht dat ge heel werd vernield. In Friedenshuette wer den vijf huizen, nadat eerst de da"kén eraf waren gerukt, vernield. Verscheidene per sonen zijn hierbij gedood ot gewond maar hun aantal is nog niet op te geven. De meeste straten in het industriegebied zijn versperd door het huisraad en het puin der vernielde huizen, zoodat zij moesten wor den afgezet Op de Eintrachtshuette werd van de hal van een montage-aldeeling het geheele dak weggeslingerd. Een man werd meer dan honderd meter ver door den wind tl-» - STADSNIEUWS. Gisteravond en hedenmorgen zijn vele deelnemers aan het congres hier aange komen. Om twaalf uur hedenmorgen waren op slechts weinigen die nog onderweg zijn na, de meeste buitenlandsohe en Nederland- sche geleerden hier aangekomen. Zij heb ben reeds hun logies betrokken. De boottrein uit Hoek van Holland die hedenmorgen bij wijze van uitzondering hier stopte, bracht alleen reeds een honderdtal congressisten met hun dames uit Engeland en Amerika hierheen. Zij werden ontvangen door een aantal studenten, die onder leiding van dr. Oort het Stationsbureau van ontvangst vormen en gingen terstond naar hun gast- heeren of hotels, hier of te Noordwijk. In de Gehoorzaal heerschte reeds vroeg hedenmorgen een groote bedrijvigheid. De organisatie daar liet niets te wenschen over en de congres sisten waren opgetogen over de ontvangst. Zij vonden hier dan ook alles wat zij kon den verlangen. En zij zullen dat hier het centrale punt van het congres, blijven vinden. Beneden in de receptiekamers is het secretariaat waar de heeren Lt.-Col. Stratton en dr. C. H. Hins hun alle ge- wenschte inlichtingen verstrekken. In het secretariaat waren ook twee in specteurs der Recherche en twee recher cheurs aanwezig voor de inschrijving der vreemdelingen en de controle op passen, visa, enz. De groote zaal, feestelijk met dundoek versierd is gereed om morgen de eerste ple naire zitting te ontvangen en de foyer is bestemd tot conversatie- en schrijfzaal voor de congressisten. Daar vinden zij letterlijk alles wat zij kunnen wenschen. Informaties over reizen, abonnementen op de N. Z. H. T. M., een officieele brievenbus, ja zelfs za gen wij er een bankier die de vreemdelin gen bij het wisselen van vreemd geld be hulpzaam wasl liet was hier vanmorgen vooral toen vele geleerden elkander ontmoetten en met blijd schap begroetten een opgewekte drukte. In de stad was het eveneens reeds zeer goed merk baar dat het congres stond te beginnen. En met genoegen constateerden wij dat vele stadgenooten gevolg hebben gegeven aan den omroep om de vlaggen uit te steken. Tot onze verwondering zagen wij dat van de neringdoende middenstanders lang niet zoovelen aan dien oproep gevolg gaven als verwacht mocht worden dat zij in hun eigen belang hadden zullen doen. Na de eere-promoties op Dinsdag a.s. zal in Huize Bruyns een maaltijd ter eere van de doctoren honoris causa worden gehouden, waaraan met het bestuur van het congres, verschillende Leid- sche hoogleeraren zullen aanzitten. tense concentratie bevochten triumfen na der gebracht tot het groote publiek. De kern van de astronomie en van haar vooral in de laatste decennia zoo machtige evolutie moet aan de meesten, ook aan den schrijver dezer regelen, verborgen blijven. Deze tak van welen spreekt welhaast even sterk tot de verbeelding der menigte als weinig tot haar begrip. Des te wenschelijker is het dat hetgeen in leven en werken van een figuur als Kapteyn wèl toegankelijk is voor den ontwikkelden leek, ook waarlijk ontsloten worde. In de 21 hoofdstukken, die met „Ouders" aanvangen en met „Laatste jaren te Gro ningen" eindigen, geeft de dochter een beeld van haar vader ten voeten uit op een wijze, die het doet leven en die niet zal nalaten belangstelling te wekken ook buiten den bevoorrechten kring zijner vrienden. Ons volk weet te weinig van zijn groote mannen. Gedeeltelijk is dit wel uit zijn karakter te verklaren, dat van niets zoo afkeerig schijnt als van hetgeen ook maar van ver naar heldenvereering zweemt. Die eigenschap kan overdreven worden, vooral wanneer zij zich paart aan vooringenomen heid met wat „het" buitenland biedt. Wij zijn niet het eenige kleine volk, dat aan deze tot euvel geworden deugd lijdt. Moge het boek van de schrijfster het besef ver sterken, dat de groole en goede mensch Kapteyn, wiens geest in beginsel geen be grensdheid kende, man van internationale allure en vermaardheid, maar ook van den echten eenvoud des harten, zoon was van het kleine Nederland. .....w ».uiiu>,>u uitvv-i rei uuur uen weggeslingerd. Het spoorwegverkeer is zeer ontredderd. De aangerichte schade valt nog niet bij benadering op te geven. Over groote uitgestrektheden is al het te velde staande prnan vptwoocf GLEIWITZ, 5 Juli. (Wolff). Volgens be richten aan de bladen zijn bij het noodweer dat gisteren in Opper-Sileziê woedde. 10 personen omgekomen, en werden zes men- schen ernstig gekwetst. MET EEN BAL OVER DE NIAGARA. NIAGARAFALLS, 5 Juli (Reuter). Jean Lussier, een Fransche Canadees, uil Spring field in Massachusetts, is er gisteren in ge laagd te Horseshoefalls de Niagara over te steken in een speciaal geconstrueerden gummi-bal. Gistermiddag om half vier is hij van de Canadeesche oever van wal gegaan en vijftig minuten later werd hij aan den an deren oever door een stoutmoedigen oever bewoner met een cano in veiligheid ge bracht Toen de bal geopend werd bleek Lussier slechts licht gekneusd tengevolge van de hevige bewegingen van den bal tijdens den overtocht 150.000 Toeschouwers aan beide zijden van de Niagara woonden het schouwspel hij. Dit is de derde maal, dat de Niagara door een man is overgestoken. DE „LANDRU VAN MARSEILLE". PARIJS, 5 Juli. XV.D.) Uit Marseille wordt gemeld, dat Pierre Rey, de „Landru van Marseille",, die beschuldigd wordt T De officieele opening. Om half vier hedenmiddag heeft in de Ridderzaal op het Binnenhof te 's Graven- hage, de plechtige officieele opening plaats gehad van het congres, door onzen minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen rar. Waszink. Ook de voorzitter van de Kón. Academie van Wetenschappen te Amster dam, prof. Went, de Reclor-Magnificus der Leidsche Universiteit prof. dr. A. J. Wen- sinck en prof. dr. W. de Sitter, voorzitter van de I. A. U., voerden daar het woord. Na de zeer indrukwekkende plechtigheid die door zeer vele vreemdelingen en land- genooten uit de wetenschappelijke wereld en uit regeerings- en diplomatieke kringen werd bijgewoond, heeft prof. De Sitter in Hotel „De Twee Steden" een druk be zochte receptie gehouden, waaraan een thee was verbonden. Jacobus Cornelius Kapteyn. Prof. H. W. Bordewijk te Groningen 6chrijft het volgende: Den lSen Juni 1922 overleed te Amster dam één der grootste astronomen, die de sterrenkunde tot heden heeft gekend en die den naam der Nederlandsche wetenschap 'in het algemeen en de Groningsche univer siteit in het bijzonder over heel onze pla neet heeft verhoogd. Nu in Leiden een in ternationaal congres van astronomen zal dagen, mag het een gelukkige samenloop heeten, dat bij den Groningschen uitgever P. Noordhoff een biografie (176 blz.) ver schijnt van de hand van Kapteyn's jongste dochter mevr. H. HertzsprungKapteyn, onder den titel: J. C. Kapteyn, zijn leven en werken. Over Kapteyn's wetenschappe- lijken arbeid zagen kort na zijn heengaan ettelijke, min of meer uitvoerige berichten en artikelen het licht, o.a. in „Hemel en Dampkring" van Augustus 1922 door zijn leerling prof .dr. W. de Sitter, den voor zitter van het huidige congres. De streng wetenschappelijke biografie van Kaptevn en zijn werk moet nog ge schreven worden. Hier. in het boek van mevr. Hertzsprung. wordt vóór alles het rijke en veelzijdige leven van Kapteyn, worden zijn moeilijkheden, die vele waren, maar ook zijn door stalen energie en in- Tentoonstelling in den Templum Salomonis. Ter gelegênhcid van het Congres organi seerde de firma Burgersdijk en Niermans in den Templum Salomonis en in het Gra vensteen een tentoonstelling van werken op astromonisch-, cosmografisch-, meteorolo gisch en wiskundig gebied. De catalogus bevat ongeveer 2200 num mers. In het bijzonder verdienen de aandacht: Traité général des horloges, Paris, 1734 van J Allexandre; een aantal almanakken; l'histoire de l'astronomie ancienne depuis son origine jusqu'ü l'établissement de l'école d'Alexandrie, J. B. Bailly: La gnomonique pratique ou Part de tracer avec la plus grande précision les cadrans solaires par les méthodes le plus soigneusement choisies (1790), Bcdas de Celles; onderzoek van de betekeninge d. kometen die in 1680, 1681 en 1682 geschenen hebben, B. Bekker; hes- pcri et phosphori nova phaenomena sive observations circa planetam Veneris, Blan- chinus; de vermakelijke, over het lopen van de son en het stilstaan van de aarde tegen C. Mennink verdedigt, Amsterdam 1714; harmonia Macrosmica seu atlas universalis et novus totius universi creati cosmo- graphiam gcneralem et novam exhibens, etc. Amst. Valk et Schenk, A. Ceilarius; handleiding enz. C. Covens, oude sterre- kaarten o.a. van Valk en Schenk, uit het jaar 1700; cosmographies van P. Heylijn. London 1666; de wereldbeschouwing of gis singen over de hemelsche aardkloolen en derzelfver cieraad. Chr. Huygens vert. door Rabus, Rotterdam 1699; de astronomica specula domestica enz. van J. J. Marionius; beschrijving over 't gebruyk d. planetola- bium van S. v. d. Moolen, Amsterdam 1703; des aertsryeks beweging ende sonne stilstant bewijsende dat dit geensins met de chrislel. religie is strijdende van D. R. v. Nierop, Amsterdam 1661; planisphaerium coeleste, carle astronomique ong. 1780; lexicon raa- themalicum enz. Hieronymo Vitali; novae quaestiones sphaerae enz. van S. Th. Vuins hemius. JUBILEUM. Op de gebruikelijke wijze is heden aan de Kon. Ned. Grofsmederij alhier het 40- jarig jubileum gevierd van den heer J. Dekker, werkzaam in de smederij van deze vennootschap. De jubilaris had een ge schenk onder couvert en vele gelukwen- schen in ontvangst te nemen en bracht, na 's morgens op de smederij te zijn gecom plimenteerd, den dag verder in den huisc- lijken kring door. niet alleen in België begroet, maar ook in Groot-Brittannië, welks traditioneele belan gen bij het Scheldevraagstuk nog niet zijn verminderd. In de betere kringen in Neder land begint men in te zien. dat de rivali teit tusschen de havens van Antwerpen en Rotterdam voor beide landen geen voordeel oplevert en dat de samenwerking tusschen deze beide groote havens niet alleen ten goede zal komen aan beide landen, maar aan gansch Europa, en dat vooral nu de conventie van Mannheim op het punt staat van te worden hernieuwd, een oplossing van het Nederlandseh Belgische geschil nog meer urgent is. DOOR DE STORM OVERVALLEN. Door kapitein Duiker is met de sleepboot „Vooruit" te Lemmer binnengebracht het ijzeren aakschip „Nieuwezorg" ge'laden met hout. Op reis van Zaandam naar Leeuwar den was dit vaartuig tusschen Urk en Lem- 1 mer door een stormbui overvallen, waarbij de zeilen gescheurd en de 9tag gebroken zijn. Schip en lading zijn veTzekerd. Gisteravond ongeveer kwart voor elf had nabij de Postbrug, onder Oegstgeest, een ongeval plaats. Een motorrijder, afkomstig uit Rotterdam en rijdende in de richting van Oegstgeest, wilde een autobus passeeren, welke aan den verkeerden kant van den weg reed. De motorrijder kwam met zijn motor tegen den berm van den weg aan. waardoor hij over den kop in de sloot terecht kwam. Hij liep eenige ontvellingen op aan het heen. Een juist passeerendo automobilist heeft met eenige doeken het been verbonden. De mo- I torrijder ging vervolgens per motor naar zijn woonplaats terug. Na verlengd examen slaagde te Kat wijk nog voor het eindexamen Gymnasium Ade heer J. Bartel, Amsterdam. In den toestand van het Eerste Kamer lid mr. P. Rink is thans zoodanige gunstige wending gekomsp, dat de heer Rink gister- middag voor het eerst na gemimen tijd weder een wandeling heeft gemaakt. Vanwege den Rijkswaterstaat werd lieden aanbesteed: Het bouwen van twee duikerbruggen in gewapend beton met bijbehoorendc werken, in den Rijksweg van Leiden naar Bodegra ven hij KM. 35904 en K M. 36042, ter ver- - vanging van de brug van Nijverdal en de Rijneveldsche brug in de gemeente Alphen aan den Rijn. 't Laagst was ingeschreven door: W. Luymes en M. P. Bal. te Goudewaard en Ridderkerk, voor f. 10585. lammeren f. 12 tot f. 18 per stuk; 12 bokken en geiten f. 3 tot f. 6 per stuk4 paarden f. 160 tot f. 250 per stuk. Kaasmarkt: Aangevoerd 390 partijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk f.60 tot f 64. 2e kw. met rijksmerk f. 44 tot f. 49. le zonder rijksmerk f. 44 lot f. 62, zware f.58. Aanvoer: 911 partijen eiren; kippeneieren f 6 tot f. 6 per 100; eendeneieren f. 4.50 tot f. 5.50 per 100. Handel vlug. Aanvoer 900 ponden boter; goeboler f. 1 tot f. 1.10 per pond; weiboter f.0.90 tot f. 1. Handel vlug. UIT NED. OOST-TNDIE. BUITENGEWOON HOOGLEERAAR IN DE STAATHUISHOUDKUNDE. BATAVIA, 5 Juli (Anela). Met ingang /in den dag, waarop Professor Dr. J. H. Boeke zijn betrekking van buitengewoon hoog- leeraar in de Staathuishoudkunde aan de Rechlshooge9chool neerlegt, is tijdelijk als zoodanig aangesteld de heer J. van Gelderen Hoofd van het Centraal kantoor voor de Statistiek te Weltevreden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. A. C. Voogd (Rot terdam) voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak Zoölogie de hee ren J. van Baal (Scheveningen) en A. D. Voute (Wassenaar; voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak Plantkunde mej. G. Murman (Tiel); voor het candidaats examen wis- en natuurkun de H, de heer S. W. Tromp (Schevenin gen); voor het candidaats examen wis- cn natuurkunde K, mej. Pu C. van Beek (RoT- terdam)voor het voorbereidend kerkelijk examen dc heer J. Roodenburg (Leiden); voor het candidaats examen wis- en natuur kunde K, mej. H. J. Ochtman (Leiden). Voorts zijn nog geslaagd voor het candi daats examen Indisch recht mej. W. L. Sonnevcld (Leiden> en de heer Soekamto (Leiden)voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde met hoofdvak dierkunde de heeren C'. J. Jellema (Den Haag) en H. K. Schure (Voorschoten). Voor hel M.U.L O.-examen zijn te Den Haag geslaagd: voor diploma A: P. 3. M. Sjouker, G. J. Hoogedoorn en W. Steen- hauer, alhier; voor diploma B: A. F. Ouwe hand, te Katwijk. NEDERLAND EN BELGIË. Is een spoedige hervatting der onderhandelingen te wachten? Reuter seint uit Londen: Volgens den diplomatieken correspondent van de „Daily Telegraph" is een spoedige hervatting der onderhandelingen inzake de Schelde tusschen Nederland en België te verwachten. Hij zegt. dat de voorloopige besprekingen reeds aan den gang zijn en dat de Nederlandsche regeeriog haar verzeke ring van goeden wil en van haar verlangen om tot een volledige vriendschappelijke re geling te geraken, heeft hernieuwd. Het door Nederland genomen initiatief wordt ROEIEN. DE SELECTIEWEDSTRIJDEN. Wie er deelnemen. Voor de 10 en 11 Juli a.s. te Sloten le houden selectiewedstrijden hebben, naar men ons mededeelt, de navolgende roeiver- eenigingen ingeschreven. Skiff: Amslel; Kon. Ned. Zeil- en Roei vereniging; Maas; Spaarne. Dubbel Scull: De Hoop; Laga; Spaarne. Twee zonder stuurman: Dare Devil. Twee met stuurman: Aegir, Deutscher Turn- und Ruderverein. Rotterdam, Laga, Die Ley the. Spaarne. Willem III. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN L. Z. C. A.s. Dinsdag 10 Juli speelt L. Z. C. I tegen de Maas I, terwijl op Vrijdag 13 Juli de returnwedslrijd in Rotterdam gespeeld wordt. L. Z. C II speelt waarschijnlijk a.s. Don derdag 12 Juli in Amsterdam tegen IJ II. Morgenavond vangen de wedstrijden tus- 1 schen L. Z. C. en U. Z. C. aan omstreeks kwart over acht. De volgende Passagiersschepen zijn Vrijdag 6 Juli 1928 in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kustslalions en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Holland) Flandria, Rugby Radio. Gelria, Rugby Radio. Insulinde, Alexandria Radio. Jan Pietersz. Coen, Karachi Radio. Jo- han de Witt, Aden Radio. Kon. der Ned., Bonifacio TSF. Leerdam, Cabo Finisterre Maasdam, Scheveningen, Haven. Nickerie, Rugby Radio. Orania, Junccao. Oranje-Nassau, Scheveningen, Haven. Patria, Colombo Radio. Prinses Juliana, Cuessant TSF. Rotterdam, Schevenin gen. Haven. Sibajak, Medan Radio. Simon Bolivar, Scheveningen, Haven. Slamat. Scheveningen, Haven. Veendam, Scheveningen, Haven. Volendam, New- York W.N.Ï. ALPHEN, 5 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 65 wagens. Prijzen, met rijksmerk, 1ste soort f. 0 51f. 0 54; 2de soort f. 0.45I f. 0.50. Handel matig. GOUDA, 5 Juli. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 2024 stuks, waarvan 495 slachtvarkens. Vette van 32 ct. tot 32'/» ct. per pond. levend mei 2 pet. korting; Lon- densche van 27 ct. tot 30 ct. per pond. le vend met 2 pet. korting; Zouters van 32 ct. tot 32'/i cl per pond. levend mei 2 pet kor ting; 208 magere varkens f 20 tot f. 35 per stuk758 biggen f.8 tot f.12 per stuk; 10 runderen f. 275 tot f. 375 per stuk; 38 nuch tere kalveren 1.11 tot f. 18 per aluk; 31 18 Juli hopen onze ge liefde Ouders IZAaC KLINKHAMER en SUSANNA DE WOLF hun 48-Jarige Echtvareeni- ging te herdenken. 3985a Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 3e Gortestraal 90, Leiden. Ondertrouwd» v LENA BRANDT en GIJSBERT VEERMAN. Leiden, 6 Juli 1928. Willemslraat 27. Sieboldstraat 30. Huwelijksinzegening Woensdag 18 Juli door Ds. J, RIEMENS in de Hoogland- sche Kerk te 8 uur. 3996a Getrouwd: P. VAN TONGEREN en M. S. POPTIE, die, mede namens de familie, dank zeggen voor de vele be wijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Leiden, 4 Juli 1928. 2786 De Heer en Mevrouw J, OHMS-DIRKZWAGER berich ten de geboorte van een Meiije. Stamford Conn. U.S.A. Fairfield avenue Route 5. 2791 3 Juli 1928. Heden overleed onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Zuster CHRISTINE DIETRICH geb. POTHMANN, in den ouderdom van 75 jaar. Uil aller naam: H. E. DIETRICH. Leiden, 5 Juli 1928. Apothekersdijk 32. 2828 De begrafenis zal plaats hebben Maandag a.s. 12 uur op de begraafplaats Rhijnhoi tot nadere aankondiging AFWEZIG. Dr. WAMSTEKER, Tel. No. 1898, zal waarnemen. 2820 Mevrouw Prof. DE VRIES. Rapenburg 38, Leiden, vraagt met half Augustus tot half September of langer, een noodhulp 2793 Zich aan te melden 's mor gens tusschen 911 uur of 's avonds na acht uur, behalve Vrijdag. Gevraagd een niet boven 16 jaar. Aanmel den tusschen 7 en 8 uur. D. J. ROOSE, Rijnsburger- weg 91a. 3997a Groot Fabriekskantoor alhier vraagt voor spoedige in diensttreding Leeftijd ca. 15 jaar. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 2830, Bur, van dit Blad. Gevraagd een Leeftijd 14—16 jaar. Haarlemmerstraat 130-136 2832 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3