SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. VISSCHER1JBERICHTEN. SCHEEPSTIJDINGEN. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Hoe Lacoste van Tilden won De Nederlanders nit den strijd. Er was gisteren te Wimbledon een zeer 'aantrekkelijk progTammavier halve eind strijden in de enkelspelen 1 Voort-s een serie dubbelspelen. Maar in dezen overvloed overheersohte één partij de rest geheel en al. De groote strijd tusschen Lacoste en Tilden, de twee tegenstanders met het zoo verschillend temperament, den zoo verschil- lenden stijl. Driemaal in den loop van het jaai zijn zij tegen elkaar gekomen; driemaal is Lacoste overwinnaar gebleven, en toen hij verleden jaar eerst in 5, toen in 4, daarna in 3 sets won, leek het of Tilden's kansen, voor goed voorbij waren. Maar hij is terug gekomen, goed getraind, goed voorbereid voor Wimbledon en Davis Cup. Ziin eerste aanval geluktehij sloeg Borotra. Hij kwam in het veld, met grootcr frischheid dan ver moed was. Hij speelde 2, 3 sets een schitte rend spel, dat Lacoste voortdurend in be dwang hield. Hij had twee sets tegen één, 31 en 40.30 in de vierde. Hij deed een vliegende drive een decimeter over de bin Bchceren buiten Lacoste's bereik en daar na in een lange worsteling onder den in vloed der reac-tie de verdediging van den herlevenden Lacoste ondoordringbaar vin dend. Behoudens voor een onkel briljant moment verloor de oudere speler zijn su perbe beheersching, kortte hij de rallies door te vroege missers en zooals verleden jaar tegen Cochet voltrok zich opnieuw de tragedie van een vergane kans voor een schitterenden zege... De wensch van een tennisleven, zoo nabij de vervulling, werd niet verwezenlijkt, hoezeer duizenden hem toejuichten toen hij zich bij 25 in de laatste set nog eenmaal schrap zette, nog eenmaal de canon-ball liet daveren, nog weer drie winning-strokes te niet deed. De laatste poging was te zwaar, Lacoste was hopeloos vast. Met meer concentratie zou zijn eminent Volleeren hem in de derde set hebben doen winnen. Nu werd het 119, 36, 62, 63. De halve eindstrijden in de dames-enkel spelen waren al zeer eenzijdig. Senorita de 'Alvarez was prachtig op dreef met haar snel genomen drives tegen de Australische mej. Akhurst, die niet aan eenigen aa-nval toekwam zoo scherp speelde de Spaansche naar de vleugcis en mej. Wills zooals zij nu tegen mej. Ryan speelde, zoo heeft men haar in Den Haag lang niet gezien I Het was eenvoudig, simpel tennis open en recht, maar enorm van beheerschte vaart. Nu en dan toonde mej. Wills, dat zij aan het net ©ven gevaarlijk kon zijn als achterin. Alzoo, evenals verleden jaar, mej. Wills legen mej. Alvarez in den eindstrijd! De Nederlandsche speelsters en speler zijn gisteren alle uitgeschakeld. Mej. Bou- man en Timmer gaven lang geen kwaad slot in de vierde ronde van het gemengd-dub belspel tegen mevr. O. Hora Wood en Co mings, doch de Australische combinatie Bloot veel beter. Timmer had frisch aanval lend 6pel in de tweede set Mej. Bouman ook, doch in de derde set zonk de combi natie ineen onder het uitstekend netspel der tegenpartij. Mej. Canters en Robson hadden in mej. Ryan en Spence een goed soort heeren-dub- bel tegenover zich! Zij verloren daarvan met eere. In het heeren-dubbelspel worden de hal ve eindstrijden nu gespeeld tusschen Til den, Hunter tegen Patterson, Hawkes eener zijds Cochet, Brugnon en de Amerikanen Lott, Hennessey. AJzoo drie nationalitei ten in de laatste vier. In het- gemengd-dubbelspel is men nog ntiet tot de kwart-finales toe. De uitslagen van gisteren zijn: Halve eindstrijd heeren. Lacoste slaat Tilden 2—6, 6—4, 2—6, 6i 6—3. Cochet slaat Boussus 119, 36 62, 63. Halve eindstrijd dames: Senorita d'Alva- rez slaat mej. Akhurst 63, 60. Helen .Wills 6laat mej Ryan 61, 61. Heeren dubbel, vierde ronde: Hennessey en Lott slaan Cummings en Mow (Nw. Zee land) 6—1, 6—1, 1—6, 6—3 Patterson en Hawkes slaan Boyd en Robson 64, 64, 4—6, 6—3. Gemengd dubbel, derde ronde: Austin en Betty Nuthall slaan Olmsted en mevr. Marchal 63, 75. Crawford en mej. Eck- hurst slaan von Kehrling en mej. Aussem 1—5, 6—2. Prof Crole Rees en mevr. Wat- Bon slaan Lott en mevr. Malling 64, 36 6-*-3. Tawkes en mej. Boyd slaan Eames en mevr. Beamink 62, 63. Vierde ronde. Crawford en mej. Eckhurst ölaan Austin en Betty Nutthall 119, 97. Hunter en mej. Wills slaan Hawkes en mej. Boyd 63, 46, 63. ATHLETIEK. LEIDSCHE ATHLETIEKKRING. Voor den Zondag a.s. te houden kringen wedstrijd Delft-Goud a-Lei den, op het D. H. O. terrein te Delft, zullen de volgende ftthleten de Leidsche kleuren verdedigen: 100 M.A. Buttler en H. A. Bonte (Don ar). 800 M.G. Jager en M Hoe rum (Donar). 1600 M.G. de Lange (U.V.S.) en G. Kaay (Donar). Speerwerpen: S. Meerburg (U.V.S.), S. Huizinga (Donar). Discuswerpen: S. Meerburg (U.V.S.) en J. Hazelhof (Donar). Kogelstooten W GravendaaJ (Donar) en S Meerburg (U.V.S.) Vèrspringen met aanloop: H. A. Bonte (Donar) en W. Gravendaal (Donar). Hoogspringen met aanloopW. Graven- daal en H. A. Bonte (Donar). Hinkstapsprong: G. Jager en H. A. Bonte (Donar). 4x100 M. estafette: H. A. Bonte, W. Gravendaal, G. Jager en A. Buttler (allen Donar). Estafette 1500 M.t 800 M., 400 M., 200 M., G. de Lange (U.V.S.), G. Jager (D.), G. Annokkee (U.V.S.) of G. Kaay (Donar), J. Hazelhoff (D.) Reserves: A. Tendeloo en A. Meyers (D.) ROEIEN. NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Veranderde data. De nationale roeikampioenschappen, tevens selectiewedstrijden voor de Olym pische roeiwedstrijden waren oorspronkelijk vastgesteld op 13 en 14 Juli. Naar wij ver nemen, zijn deze data echter veranderd; de wedstrijden worden than9 gehouden op 11 Juli a.s. vanaf des middags 2 uur. Indien noodig vinden voorwedstrijden plaats op 10 Juli, en eventueel ook op 9 Juli, zegt de „Tel." DE WEDSTRIJDEN TE HENLEY. Gisteren zijn bij zeer mooi weer en groote belangstelling de jaarlijksohe roeiwedstrij* den te Henley begonnen Er werden slechts voorwedstrijden geroeid. De voornaamste uitslagen zijn Thames CupThames R. C. slaat Dublin met 21& lengte. Sidney Sussex slaat Unit of (Bristol met 1 lengte. Ladys Plate New College slaat Lincoln met 1% lengte. Jesus slaat Eton met 1 lengte. Lady Margaret slaat Trinity HaJl met lengte. Wyfred Cup: Trinity College slaat Lon don College met 2 lengten. Diamond Soulls: Lee slaat M'Cann (ge makkelijk.) Collet slaat Hervens met 114 lengte. Edwards slaat Pitman (gemakkelijk). VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Voor de hedenavond in „De Harmonie'' houden algemeene vergadering van den L.V.B. luidt de agenda als volgt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslagen. 4. Uitreiking Medailles. 5. Verkiezing Be stuur. a. Voorzitter; b. Overige Bestuurs leden Candidaten zijn: Het aftredend be stuur, uitgezonderd de heeren J. v. d. Bucg en C. Haneveld, die zich niet meer her kiesbaar stellen; de heer E. Veldhuyzea, candidaat gesteld door het bestuur en Leid sche Boys; de heer N. A. Blote, can- d'daat gesteld door Lugdunum en eventueel <V de algemeene vergadering te stelten candidaten. 6. Verkiezing Kascommissie. 7. Voorstellen: a. Voorstel Quick-Boys: De lste klasse competitie terug te brengen tot 16 wedstrijden; b. Voorstel Quick-Boys: Wij ziging art. 52 H. R. Laatste alinea als volgt te lezen: Wordt het niet opkomen Wee maal 24 uren van te voren bericht aan den S. P. en de tegenpartij, dan blijft do boete f. 5, doch worden geen winst punter in mindering gebracht; c. Voorstel Quick-Boys: De bondscontributie te stellen op 60 cent. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. HERDENKING VAN HET EENJARIG BESTAAN VAN DE LEIDSCHE P0LITIE- SPORTVEREENIGING. Men schrijft ons: Zondag 1 Juli j.l., was hel de dag dat de L.P.S.V. één jaar bestond. Reeds eenige jaren bestond er in de Leidsche Politie be hoefte om de sporft te gaan beoefenen en de spieren lenig en den geest frisch te maken. Waar in vele plaatsen o.a. Amster dam, Rotterdam, 's-Gravennage, Ha-arlem en zelfs in Beverwijk een sportverecniging was, waarom zou Leiden dan achterwege blijven. In 1927 werd dan ook op initiatief van den toen pas benoemden burgemeester, mr. Van de Sande Bakhuyzen en den waar nemend Commissaris van Politie, Balfoorc, de eerste stoot daartoe gegeven en ver klaarden de heeren Van der Heyden, Zwart en Vleerbos zich bereid in deze richting voort te werken. Na ongeveer een maand arbeiden wa-s men zoo ver gevorderd, dat men tot oprichting van een sportvereeni- ging kon overgaan. Zoo werd dan met circa 80 leden de Leidsche Pohtie-Sportvereeni- ging opgericht, met het doel de leden te bekwamen in sabelscheraien, gymnastiek, boksen, zwemmen en voetballen, ingaande 1 Juli 1927. Daar toen de zomervacanties in aantocht waren, moest er gewacht wor den met het benoemen van de leiders voor de verschillende takken van sport. In September 1927 werd met het scher men begonnen onder leiding van den heer Gijsberti Hodenpijl, de gymnastiek onde? leiding van den heer Timmer. Tevens werd direct met zwemmen begonnen en wel m de gemeentelijke zweminrichting De ZijL Onder leiding van de zwemmeesters A. v. Weeren en P. Arnoldus, zijn de politieman nen thans zoo ver gevorderd, dat zij zien frank em vrij in het water gevoelen. Ook de aangename medewerking van het be stuur der Zwemvereeniging De Zijl heeft tot bovengenoemd resultaat medegewerkt Zoover is genoemde sportvereeniging thans gevorderd, dat alle takken van 6port nu in stijgende lijn zijn. Vooral de af deeling voet bal i6 er het beste aan toe. Deze is thans in het bezit van een wisselbeker en ver schillende medailles. Een woord van dank zij hier op zijn plaats aan het bestuur der Leidsche voetbalvereenigiDg A.S.C., die de afdeeling voetbal met raad en daad heeft bijgestaan. De Leddsche burgerij draagt de L.P.S.V. een warm hart toe en zij mocht gedurende den tijd van haar bestaan blij ken van belangstelling daarvan ondervin den. Zoo zal dan ook op 17 Juli a.s. ter her denking van het éénjarig bes-taan een gezel lige bijeenkomst worden gehouden in het gymnastieklokaal aan de Pieterskerkgracht voor leden met hun dames en geooodigden Tijdens deze bijeenkomst zullen door de heeren Metz, Gijsberti Hodenpijl, en Tim mer, respectievelijk gyninaetiék-, scherm en boksdemonstraties met hun klas worden gegeven. Voor het schermen op dien avond tusschen een équipe van ,,A.E W." en van de L.P.S.V." is een medaille beschikbaar gesteld door den hoofdinspecteur, den heer W. Balfoorfc. KORFBAL. CANDIDAATSTELLING B0NDSBESTUUR. Op de Alg. Vergadering van 15 Juli a.s. moeten benoemd worden drie leden van het Bondsbestu.ur. Hiervoor zijn candidaat ge steld de drie aftredende leden de heeren N. Broekhuysen. P. J. Sluiseman en Mr. B. G. A Smeets, terwijl in de vacature Smeets nog gecandidadeerd is de heer A. Wubs te Blijham. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. Gisteren i9 de etappe NiceGrenoble (333 K.M.) afgelegd. Het resultaat is volgens de ..Tel.": 1. A. Magne; 2. Frantz. beiden in 14 u. min. 36 9ec.; 3. Leducq, 14 u. 6 min. 8 sec.; 4. M. Bidot, 14 u. 11 min. 1 sec.; 5. Van de Casteele; 6. Mertens (beiden zelfde tijd als Bidot); 7. Vervaecke. 14 u. 18 min. 32 sec.; 8. Dewaele, 14 u. 24 min. 13 sec.; 9. Martinetto, zelfde tijd. In het algemeene klassement behoudt Frantz natuurlijk de leiding. De 9tand is nu: 1. Frantz. 124 u. 38 min 23 sec.: 2. Leducq 125 u. 45 min. 54 sec.; 3. Dewae'le, 125 u. 47 min. 53 sec.; 4. Mertens, 125 u. 55 min. 55 sec.; 5. Vervaecke. 126 u. 12 min. 51 sec.; 6. Fontan, 126 u. 33 min. 55 sec.; 7. A. Magne 126 u. 45 min. 31 sec.; 8. M. Bidot. 127 u. 18 min. 43 sec BILTARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslagen der gespeelde wedstrijden van Woensdag om het 2e klasse kampioen schap luiden: pnt. brt. h.s. gem. A. v. Rijsdam 72 24 13 3 P. v. Duivenvoorden Sr. .100 24 44 6.25 Tj. Pardon 125 34 19 3.67 H. Slewe 150 34 38 4.41 P. Duivenvoorden Sr. 150 22 22 6.81 P. M. v. d. Berg 87 21 30 4.14 Tj. Pardon 150 40 19 3.75 A. v. Rijsdam 126 39 10 3.23 ALPHEN. Onze vroegere plaatsgenoot de heer C. Ketel Jr., hoofd der Christelijke school te Anna Jacoba (Z.) is than9 als zoodanig be noemd te Leerdam. Bij te Wassenaar gehouden aanbeste ding voor het bouwen van 102 arbeiders woningen vanwege de „Wassenaarsche bouwvereeniging" was de laagste inschrij ver de N.V. G. Bergshoef alhier voor f. 296.800 in massa. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedu rende de maand Juni 1928 ingelegd f. 18.246.93, terugbetaald f. 19.894.41. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn; terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1928: Brieven binnenland: Secretarie, Teraar; Burgemeester en wethouders, Teraar. Briefkaarten binnenland: H. van Eek, Nieuwveen; 1 briefkaart zonder adres. BODEGRAVEN. Zooals men zal weten passeert de autotocht met de buitenlandsche gedele geerden van de Unie van Volkenbondsver- eenigingen a.s. Zaterdag op haar reis naar Arnhem, onze gemeente. Door een paar af gevaardigden van het uitvoerend comité werd Dinsdag deze gemeente bezocht, ten einde zoo mogelijke bekendheid aan dezen doortocht te geven. Zoo werd b.v. aan alle scholen verzocht de kinderen langs den weg op te stellen. Het zou in het voornemen liggen bij de Rijnbrug even te stoppen, waar oud.-min. mr. Bijleveld enkele woor den zou spreken. Wij vertrouwen dat de belangstelling, waarop gerekend wordt er ook zaJ zijn. Er zullen niet minder dan 70 auto's in dezen stoet, die Zaterdagmorgen ong. 10 uur hoopt te passeeren, meerijden. Het bezoek van de hygiënische com missie van den Volkenbond, die de woning toestanden ter plaatse zou onderzoeken, gaat niet door, omdat dit bezoek ongeveer zou samenvallen, in ieder geval zou plaats hebben heel kort na het overlijden van den voorz. van het Groene Kruis, dr. Van Bruggen. Die Chr. Naaischool, die indertijd door den Gemeenteraad nuttig" verklaard is, is naar wij vernemen thans opgenomen door de Regeering onder de Nijverheidsscholen. Dat beteekent voor de vereeniging, die deze school beheert, en daarbij natuurlijk vooral financieele zorgen heeft, wellicht uitzicht op een staatssubsidie. Uit de patiënten van den overleden dr. Van Bruggen heeft zich een comité ge vormd, dat een eenvoudig gedenkteeken wil doen stichten op zijn graf. De heeren zullen in den loop der week de oud-patiënten be zoeken, teneinde gelden bijeen te zamelen. Op den Goudscheweg vloog tijdens het repa/reeren een, auto uit Rotterdam in brand. Gelukkig hadden de beide inzitten den zich uit den wagen verwijderd en wist de chauffeur zich tijdig te bergen. De auto verbrandde echter totaal KOUDEKERK. Gistermiddag had nab^j café Verhaar aan den Rijndijk een ernstig ongeluk plaats. Van een hooiwagen, bestuurd door den landbouwer A. D., sloeg het paard op hoL De bestuurder viel van den wagen en werd in zorgelijken toestand opgenomen. Per auto van notaris E. werd de heer D. naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd. LEIDERDORP. In allen eenvoud is gistermiddag op de algemeene begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van een bekend ingezetene, de heer A. Spek, in leven sedert een dertigtal jaren koster van de Geref. Kerk alhier. De overledene bereikte den leeftijd van 76 jaren. Aan de groeve werd het woord gevoerd door dr. Haspers, Geref. predikant te Koudekerk, en door den voorzitter van de Afd. Patrimonium, waar van de overledene een groot aantal jaren bestuurslid was. De oudste zoon van den overledene, de heer H. Spek, hoofd eener Chr. school te Poortvliet, sprak ten slotte een woord van dank tot allen, voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. Gevonden: een varken, vermoedelijk van een veeaulo afgevallen. Inlichtingen ter Secretarie. W0UBRUGGE. De waarde van het geld in lang vervlogen tijden. De onderstaande mededeelingen, ontleend aan oude archieven, en betrekking hebbend op de opbrengst van eenige veilingen om streeks het midden der 18de en het begin der 19de eeuw gehouden, geven een aardig idee van de waarde van het geld in die tgden. Den 20sten April 1752 werden te Hoog- made 26 koeien verkocht Zij brachten te zamen op 827 gulden en 10 stuyver, ....dus ongeveer f. 31.75 per koe! Daarbij kwam nog volgens de conditiën: „van eyder koe beest 2 stuyver voor de armen, 2 stuyver stalgelt en een pintje wqn, omme met mal kander te drinken, ....dus 26 pintjes wijn! In 1804 werd bjj het boelhuis van Rutgert van der Boon, te Hoogmade, verkocht: een boerenwagen voor 6 gulden en 5 stuyver, een kaarn voor 3 gulden en 12 stuyver, melktesten 16 en 18 stuyver, 66 kazen, de twee stuks voor 1 gulden 3 stuyver, twee keurslijven 8 stuyver, jas, broek en vest voor 4 gulden 14 stuyver, een bed voor 7 gulden, een kabinet voor 5 gulden en een linnenkast voor 2 gulden 15 stuyver! ,/t Was anders in dien tijd!" Het Rechthuis van Eoogmade. Omtrent het voormalige Rechthuis van Hoogmade. waarin oudtijds het archief van deze gemeene werd bewaard, valt het vol gende stukje geschiedenis dat onze dorps- genooten zeker zal interesseeren, te melden: Tot het jaar 1888 bleef het nog zooals het voor ongeveer twee eeuwen is geweest. Toen werd het gebouw in tweeën gescheiden. De namen van C. van Rijsen, C. Hille'brand, J. van der Meer en Gebr. Witteman dienen in verband hiermede genoemd te worden. Eerstgenoemde' heeft niet kunnen vermoeden dat zijn overgrootvader Cornelis Matthijsz van Rijsen. in 1766 op 20 Februari, dat „Regthuijs" reeds had gekocht voor f. 1800 De aanhef van de betreffende koopacte luidt: „Een - Ruijm - Hegt - Sterk en Wel doortimmerd Huijs, item stallinge voor diverse koebeesten, mitsgaders Neeringe - Ryke - Herberge, genaamt „De Goude Leeuw", waarinne het Regthuijs gehouden werd, met Beterschap van het Erff ende Thuijn, geapToprieert tot een Kolfbaan en ten deele aangelegd tot een boomgaard. Alsmede de Bruykwaer van Eene Ruym- plein voor derselve huysing. Onder de koop is uijtgesonderd, de Am- bagtskas in de Regtkamer, welke de koper sal moeten gedoogen". Den 4e Maart verkocht deze Van Rijsen weder het Oude Rechthuis en later vinden wij hem als dorpstimmerman terug. Den 20sten Februari 1804, werd bedoeld oud-ge'bouw weder verkocht, met dezelfde omschrijving, het aanplakbiljet (bewaard in de verzameling ten raadhuize alhier) meldt o.m. dat „Maarten van Vliet. Gerechtsbode van Hoogmade. als bij Schepenen aangesteld omme den geabandonneerde en insolvente boedel van Marijtje Jongenoot, wed uw Gerrit van Leeuwen, ad-opus-Jus-Haben tium, te Beneficeeren ende bij publicque veilige te verkoopen" genoemde „Regthuijs". Voor het Kerk- en Orgelfonds der Ned.-Herv. Kerk werd f. 25 ontvangen. ZWAMMERDAM. Mej. S. H. Linschoten alhier, die on langs de akte van bekwaamheid L. O. be haalde. is benoemd tot assistente aan de bijzondere (Chr.) school (hoofd de heer P. M. Smit) te Bodegraven. Aan den heer Jac. Walraven, Molen kade alhier, is op zijn daartoe gedaan ver zoek door B. en W. vergunning verleend tot den verkoop van sterken drank in het klein. NED. HERV. KERK. Zestal: Te EnkhuizenH. J. Barnouw, te Aardenburg; J. Boonstra, te Gieten; J. C. Fischer, te Harkstede; G. K. 7. d. Horst, te beersum; J. Meijer, te Wjjnaldum, en A. Priester, te Nieuw-Helvoet Beroepen: Te Stedum: J. Jellema, te St. Pancras. Te Wassenaar: N. A. Becht, te Arnhem. Te Zeist: A. J. Wormgoor, te Bu3sum. Te Warns: J. H. Dekker. Te Baarland (Z.): cand. J. W. 7. Kooten, te Rotterdam. Te Beusichem (Geld.): P. G. Djjkema, te Engelum (Fr.). Bedankt: Voor Borne (toez.)D. Tromp, te Heerlen. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Oosterend op Texel (Hersteld Verband): J. J. Buskes Jr. ONDERSCHEIDING VAN DEN HEER W. C. BROUWER. Naar men ons meedeelt, is aan den heer Willem C. Brouwer te Leiderdorp, de eer te beurt gevallen, dat de door hem in 1913 ontworpen Van Karnebeekhank te Den Haag (Oude Scheve ningsche Weg) niet alleen werd opgemerkt door eenige hier vertoe- vende Amerikanen en Canadeezen, doch dat door één hunner besloten is een ..Re plica" 7an deze bank aan te bieden aan zijn stad n.m. Torento. En conferentie te Londen, waarheen de heer Brouwer zich heeft hegeren. bracht ontwerper en opdrachtgever tot elkaar. Het stemt ons prettig te kunnen consta- teeren, dat onze Nederlandsche kunstnijver heid hierdoor in den vreemde van het ern stige pogen zal getuigen, dat alle werk van Brouwer karakteriseert. UMUIDEN, 5 Juli. VISCHPRIJZEN. 69 Tarbot p. K.G. f. 1.05—0.46. 3704»Ton gen f. 3.501.85. 17 Griet per kist van 50 K.G. f. 4319. 4 Groote Schol f. 36. 4 Mid- delsdhol f. 42—30. 23 Zetechol f. 36—26. 785 Kleine Bchil L 25—4.20. 8 Bot f. 15—6. 63 Schar f. 92.40. Tongschar f. 54. 9 Rog gen per 20 stuks f. 3520. 15 Vleeten per stuk f. 3 202.40. 3 Kleine roode Poon p. kist van 50 K.G. f. 45. 62 Pieterman en Poontjes f. 202.90. 9 Groote Schelvisch f. 2724. 28 Middel Scbelvisch 1 2618.50. 66 Kleinmiddel Schelvisoh f. 1714. 211 Kleine Schelv. f. 123.60. 14 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 6150. 110 Gullen per kist van 50 K.G. f. 164.40. 6 Lengen per stuk f. 1.25. 10 Heilbot per K.G. L 1.70 1.60. 40 Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.50—3. 23 Koolviscb per stuk f. 10.93. 2 Makreel per kist van 50 K.G. f. 14. Aangekomen 13 stoomtrawlers. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JAN Pz. COEN, thuisreis, 6 Juli bij Co lombo verwacht. CHR. HUYGENS, 6 Juli van Amsterdam te Batavia verwacht HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LEERDAM, New Orleans naar Rotterdam, 6 Juli te Vigo verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDIE.LIJN. SOMMELSDIJK, thuisreis, 4 Juli van Port Said. BILDERDIJK, uitreis, 3 Juli te Safakabaai. JAVA—NEW-YORK-LIJN. BREEDIJK, New York naar Java, pass. 3 Juli de Azoren. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". LAERTES, Java naar Amsterdam pass. 4 Juli Sagres. H ALC Y ON -LIJN. STAD HAARLEM, Hamburg naar B. Aires, was 2 Juli 10 u. 5 v.m. 35 mijlen Z.W. van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, wordt Donderdagmiddag 5 uur van Batavia te Rotterdam verwacht. MADIOEN, thuisreis, 4 Juli te Liverpool (verb.) INSULINDE, thuisreis, 5 Juli bij Perim verwacht. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA, vertrekt 5 Juli van B. Aires n. Amsterdam. GAASTERLAND, 4 Juli van B. Aires te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RIJPERKERK, uitreis, 56 Juli te Kaap stad verwacht. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ULYSSES, 3 Juli te Smyrna. C0TT1CA, 2 Juli van Curacao n. Puerto Cabello. GANYMEDES, arr. 3 Juli te Curacao. OBERON, 30 Juni v. Savannah n. Bristol. ERATO, arr. 4 Juli le Bordeaux. EUTERPE, arr. 4 Juli te Gothenburg. STUYVESANT, W.-Indië naar Amsterdam. 4 Juli te Havre. DIVERSE STOOMVAAR TB ERICHTEN. HUMBER, Java Zee, Witte Zee en Oost Zee, sleepbooten, waren 2 Juli 12 u. 35 n.m. 35 mijlen Z.-O. van Niton. KATENDRECHT, Batoum naar Londen, pass. 2 Juli Konstantinopel. STAD ZAANDAM, 2 Juli van Rotterdam te Seaham. STAL ZALTBOMMEL, 3 Juli van Seaham te Bordeaux. VREDENBURG, 3 Juli van Montreal te Genua. WAAL, 3 Juli v. Skelleftea n. Rotterdam. IJSELHAVEN Benisar n. Philadelphia, pass. 3 Juli de Azoren. JONGE ANTHONY, 3 Juli van Tunis naar Cagliari. JONGE MARIA, 3 Juli van Villaricos naar Rotterdam. FREIBURG, 3 Juli van Rotterdam te Adelaide. RIJSWIJK, 3 Juli van Newcastle n. Bilbao. VALK, m s.. 4 Juli van Mantyluoto naar Hudikswall. HAVIK, m.j, 8 Juli van Delfzijl te Mar gate. LICHTINGEN BRIEVENBUS. Penon H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam. Rotterdam. Utrecht •3.15 '3.10 6.15 7.20 7.— 13.10 10.30 9.50 15.65 13.35 10.40 20.10 15.15 13.— 15.55 13.25 16 30 14.35 17.50 16.20 21.10 16.50 19.20 23.05 Des Maandags en daags na een feest dag niet Op Zon- en feestdagen: 3 15 3.10 11.43 (postkantoor) 23.30 22 Station HeerensingeL Bus aan den trein, n i e t op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen t« 12.28 16.24 18.46 2—8

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10