69ste JAARGANG DONDERDAG 28 JUNI 1928 No. 20947 0FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LE1DSCH DAGBLAD OAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor adverleiitii-n uil Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiên 35 Cts pet regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35. per week0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post f 2 35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden 'brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van de Coöperatieve Drukkerij „Luctor en Emergo" om vergunning tot het oprichten van een boekdrukkerij in het perceel Nieuwsteeg No. 9, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie G No. 1040. is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUI.TZEN, Burgemeester. VAN STRIJJEN, Secretaris. Leiden, 28 Juni 1928. 2373 INTERNATIONAAL ASTRONOMISCH CONGRES 5—13 JULI TE LEIDEN. Aan het Internationaal Astronomisch Con gres, dat van 5 tot 13 Juli a.s. alhier gehouden zal worden, zullen ruim 340 leden deelnemen, afkomstig uit 28 landen, tw. Zuid-Afrika, Ver. Staten van Amerika, Ar gentinië, Australië, België, Canada, China, Denemarken, Duitschland, Egypte, Engeland, Estland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Japan, Lithauen, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Rusland, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Zweden en Zwitserland. Onder deze deelnemers bevinden zich tien dames-astronomen, benevens ongeveer 80 dames, die hun echtgenooten bij het con gres begeleiden. Het Bestuur van de International Astro nomical Union bestaat uit prof. dr. W. de Sitter, Leiden, voorzitter; Prof. Schlesinger (Amerika); prof. Eddington (Engeland); prof. Èirayama (Japan) en prof. Deslandres (Frankrijk), vice-voorzitters; It.-kol. F. J. M. Stratton (Cambridge), secretaris-generaal Do volgende astronomen zullen o.m. ten congress© aanwezig zyn: Harlow Sbapley (Cambridge Miss. U.S.A.), H. N. Ru?sell (i'rincetown University), Stroobant, de lei der der Belgische deelnemers, Ströngren (Denemarken, voorz. Astronomische GeseÜ- schaft). Uit Duitschland zijn o.a. tegenwoordig de directeuren van de belangrijkste sterrewach- ten aldaar, o.a. uit Neu-Babelsberg (Berlijn), Potzdammer Astron. Physika'isches Observa torium. Een groot aantal deelnemers komt uit Ei.-gelanö, o.a. Sir Frank Dyson (Astron. Royal van de Greenwich Observatory), prof. Sampson, uit Edinburgh, Turner, uit Oxford, Eddington, Cambridge, enz. Verder prof. Spencer Jones, dir. van de sterrewacht van de Kaap de Goede Hoop. en dr. Innes, oud-directeur van de sterre wacht van Johannesburg; de directeuren van de voornaamste sterrewacht?n uit Frankrijk, o.a. uit Nice, Lyon, Marseille, evenzoo uil Hongaiije en Italië, terwijl uit Rusland o.a kemt de directeur van een der belangrijkste sterrewachten op astronomisch gebied, prof. IvanoL uit Pulkowa. Uil Zweden komt o.a. prof. Chariier (Lund). Behalve een tachtigtal deelnemers, die in Noerdwijk zijn ondergebracht, zullen de gas ten in Leiden onderdak vinden. Het programma is thans definitief als volg* samengesteld: Donderdag 5 Juli: 'smiddags te halfvier officieel© opening in de Ridderzaal te Gravenhage. Hiertoe zijn o.m. uitgenocdigd de leden van het Corps Diplomatique en do ministers. Na afloop houdt de voorzit; >r, prol dr. W. de Sitter, receptie in hotei de Twee Steden. Vrijdag 6 Juli: 'smorgens algemeene ope- ningsvergadering in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal, in welk gebouw alle byeen- kemsten in hoofdzaak worden gehouden. 's Middags commissie-vergaderingen, teraijl 'savonds in de Lakenhal de officieele om- vangst door het gemeentebestuur van Leiden zaï plaats hebben. Zaterdagmorgen commissie-vergaderingen voor de heerenleden, terwijl de dames per auto-cars een tocht door Leiden en omge ving maken. Zaterdagsmiddags wordt door alle congres leden een boottocht gemaakt naar de Brase- mer- en Kagermeren, terwijl op Meerrust te Warmond een thee wordt aangeboden. Zondag 8 Juli wordt 's morgens te 11 uur het Frans Halsmuseum te Haarlem bezich tigd terwijl 's middags het gemeentebestuur van Haarlem een orgelconcert in de St. Bavo aanbiedt Maandagmorgen commissievergaderingen terwijl dp dames een tocht naar Den Haag en Scheveningen maken, waar een gemeen schappelijk noenmaal wordt gebruikt. Te1 2 uur 's middags wordt op de Sterre wacht te Leiden de door dr Crommelin ingerichte tentoonstelling van oude instru menten. Huygens reliquien enz. open ge steld. Maandagavond wordt het congres in de Ridderzaal officieel door de regeering ont vangen. Dinsdag 10 Juli hebben 's morgens com- missie'-vergaderingen plaats, terwijl 's mid dags te 3 uur de eere-promotie plaats heeft van prof. Küstmer en. prof. Deslandres. na afloop waarvan in den Horlus Botanicus een door den senaat der Leidsche Hooge- school aangeboden tuinfeest zal plaats heb ben. Woensdag 11 Juli heeft een excursie plaats naar de Zuiderzeewerken. Donderdag 12 Juli commissievergaderin gen terwijl de dames d'en geheelen dag te Rotterdam doorbrengen. liet gemeentebe stuur van Rotterdam biedt een boottocht door de havens aan. terwijl de Rolterdam- sche Lloyd op het s.s. Indrapoera een thee aanbiedt. Donderdag 12 Juli 's middags een alge meene vergadering, terwijl 's avonds een groot diner zal gegeven worden op de Stu dentensociëteit Minerva, aangeboden door 't plaalsel. comité, terwijl de dames den avond zullen doorbrengen op Kasteel Oud-Wasse naar, waarbij o.m. de dames Artzenius eenige dansen zullen uitvoeren. Vrijdagmorgen 13 Juli heeft de algemeene sluitingsvergadering plaats, welke door een huishoudelijke vergadering gevolgd zal worden. 's Middags wordt in groepen het Crvogeen- laboraiorium bezocht, waar prof. Keesom, prof. de Haas en dr. Crommelin de' bezoekers zul'en rondleiden. Prol. Kuslner is verhinderd persoonlijk bij de eere promotie aanwezig te zijn; in zijn plaats zai prof. dr .P, Guthnick van het univer«5 observatorium Neu-Babelsberg de eere-promolie bijwonen. Een onderhoud met prof. dr. W. de Sitter voorzitter van het Congres. Vóór den oorlog, aldu9 deelde prof. dr. W de Siller, voorzitter van hot te houden Congres ons mede, bestonden er reeds ver schillende internationale organisaties en zijn verscheidene internationale congressen ge houden, o.a. hel congres te Parijs voor de Carte du Ciel, het Bureau de l'Heure kort vóór den oorlog opgericht voor de uitzen ding van den tijd vanaf den Eiffelloren. de intern. Solar Union, die te Bonn in 1913 zijn laatste congres hield. De oorlog echter was oorzaak, dat al deze internationale samenwerking met één slag werd vernietigd. In Aug. 1918, dus nog tijdens den oorlog kwamen te Londen wetenschappelijke men schen bijeen op allerlei gebied uit de ge allieerde landen (Frankrijk. Engeland. Ita lië, Vereen. Staten v Amerika en Japan), die de wenschelijkheid uitspraken, de we tenschappelijke samenwerking tusschen de geallieerden zoo veel mogelijk te herstellen, als gevolg waarvan de later zoo algemeen bekende resoluties van Londen werden aan genomen. In deze resoluties stond om.: dat het wenschelijk is zoo spoedig de omstandighe den dit mogelijk zouden maken, de interna tionale samenwerking te herstellen tusschen de geallieerde naties, aldus omschreven: les nations en guerre avec les Empires cen- treaux Spoedig na den wapenstilstand, n 1 in den zomer van 1919 is te Brussel op deze basis een samenkomst gehouden en een interna tionale organisatie gesticht, n 1. de Interna tional Research Councel. die bij haar op- richling uiIdrukkol ijk vastlegde, dal de resoluties van Londen, wal helreTt de deel neming der landen, ongewijzigd werden aan vaard. De Centrale Rijken waren dus hier van uilgesloten Behalve do geallieerde landpn, werd er reeds in hetzelfde jaar (1919) uilnoodigingen tot de Neutrale landen gericht, zich hij de Resparch-Councel aan te sluiten, weike uit- noodiging verreweg de meeste Neutralen successievelijk hebben aangenomen. Tol een der eerste behoorde ook ons land. Bij de meeste neutralen heeft daarbij wel de overweging voorgezeten, door de toetre ding er toe te kunnen .medewerken, de wetenschappelijke samenwerking inder daad over dë gansche linie tot stand te brengen en dp uitsluiting der Cenlrafen op geheven te krijgen. Toch heeft het nog geduurd tot den zomer van 1926 vooraleer de Research- Coucel er t-oe is overgegaan, zich van de resoluties van Londen los to maken en om het besluit te nemen de uitsluitingsbepa lingen van de Centrale Rijken te laten vallen. Tegelijkertijd werden Duitschland, Oostenrijk, Bulgarije, Hongarije uitgeno digd zich aan te sluiten. Sedert dien, heeft Hongarije deze uitnoodiging aangenomen, terwijl Bulgarije het voornemen kenbaar heeft gemaakt, zulks ook te doenfinan- cieele overwegingen zijn oorzaak, dat deze aansluting nog geen feit is geworden. Tegelijk met de oprichting van d-? Research Councel in 1919, zijn een aantal Unies gesticht, van groepen die zich on het zelfde wetenschappelijk terrein begeven Een dezer Unies is de International Astro nomical Union, welke zich ten doel stelt astronomen van de geheele wereld in een verband te brengen. Daar de gestichte Unions echter, als on derdeel van de Research-Councel, haar sta tuten aan deze Councel ter goedkeuring voor leggen, was het vóór 1926, door de beperkende bepalingen van de resoluties van Londen, niet mogelijk, dat de landen der Centraler zich bij de Astronomical Union aansloten. Dit veranderde, toen de Research Councel zich van deze resoluties los maakte, maar tot heden is Duitschland achterwege gebleven, van deze wijziging gebruik te maken en staat het tot hed<m no? buiten de Astronomical Union. Toen van de Nederlandsche regeering de uitnoodiging uitging het eerstvolgend con gres van de Union in ons land te houden, heeft daarbij de duidelijke b^doelin? voor gezeten het den vroeger in Rtrüd zijnde landen gemakkelijk te malcen elkaar op neu traal terrein te ontmoeten. Deze ontmoeting was des te gemakkelij ker te bewerkstelligen, doordat de statu ten der Astronomische LTnie aan den voor zitter het recht geven, geleerden, die be- hooren tot landen, die geen lid van de Union zijn, toch tot de congressen uit te noodigen. Van deze bepaling heeft prof. De Sitter, de voorz. van het congres van de Intenatio- nal Astronomical Union, gebruik gemaakt, door uitnoodigingen te zenden aan gc- leerden uit Duitschland, Oostenrijk, Hon garije, Bulgarije, Rusland, Finland, Esth- land, Lithauen enz. om het congres bij te wonen. Vooral in Duitschland heeft het een punt van ernstige besprekingen en langdurige discussie uitgemaakt of deze uitnoodigin gen al of niet dienden te worden aange nomen. Het resultaat is echter gunstig ge weest: onder de 31 geleerden, die de uit noodiging van prof. De Sitter hebben aan genomen, zijn 14 Duitschevs, terwijl de mo gelijkheid niet is uitgesloten, dat dit getal nog grooter wordt. Het congres, dat van 5 tot 13 Juli te Lei den wordt trehouden, zal dus het eerste zijn van een der onder de Research Councel ressorteerende Unies, waarop geleerdpn van alle naties tegenwoordig zullen zijn, en waarop de Duitschers. Russen enz., hoewel nog geen lid van de Un?on ziinde. toch aan alle wotenschappeliike besprekineen zullen deelnemen. Dit is dus de eerste stap. Men ma-sr hopen, dat officieele aansluiting bij de Union wel volgen zal. Op het eerste congres dat in 1922 te Rome gehouden werd, waren 19 naties vertegenwoordigd door 33 afgevaardigden; het tweede congres in 1925 te Cambridge gehouden telde 19 naties door 189 afgevaar digden vertegenwoordigd, terwij] voor hpfc in Juli to Leiden te bonnen Congres zteh reeds hebben aangemeld °8 naties. dte on geveer 230 vertegenwoordigers zullen zen den. De discussies beloven zeer belangrijk te zullen worden De wiize van werken van de Union is, dat in de tussehenpoozen tusschen de drie-ja»r1';ksche Congressen, de Com- nrssies over verschillende zaken rannorteo uitwerken, die op het Congés de basis der beraadslagingen vormen. Rpla^TÜt-'P plan nen voor internationale samenwerking op velerlei g°bied staan op het programma. VOOR VOLKENBOND EN VREDE. Hel congres van de Union der Volken- bondsvereenigingen dat weldra in Den Haag zal worden gehouden, wordt besloten met een excursie op 7 Juli naar Arnhem, teneinde de Koloniale Tentoonstelling aan de vreemde gedelegeerden (e doen zien. Het uilvoeiend comité wil nu trachten van deze gelegenheid gebruik le maken om den vreemdelingen tevens een zoo groot mogelijk gedeelte van ons land te'laten zien. en het meent, dat dit beter per au'.o dan per Ire n kan geschieden. Het wil den tocht niet ma ken in Amovams. wijl het dit le vermoeiend acht en het is er grootendeels reeds in ge slaagd om een voldoend aantal particulie ren bereid te vinden hun auto's voor d en tocht te zijner beschikking te stellen. Zaterdag 7 Juli des morgens ie half ne gen zal men uit den Haag vertrekken met een langen stoet auto's, vermoedelijk een 50 tezamen met daarbij eenige muziek Men zal rijden van Den Haag door Leiden langs den Ouden Rijn naar Utrecht, en vandaar over Zeist, Driebergen. Doorn, Rhenen, Wageningen naar Arnhem. Het comité dringt er sterk op aan om de vlag uit te steken. Het ligt in de bedoeling om strooibiljetten die op het doel van het Congres betrekking hebben mede te voeren en deze onder de belangstellenden, die langs den weg zullen zijn, te verspreiden De tocht mopt toch tevens worden pen propagandatocht voor de gedachte van Vol kenbond en Vrede. Eindexamen Gymnasium; geslaagd 2e groep voor diploma B B Allaart te Oegst geest I Pos te Oegstgeest O van Boekei. mej. H M Boekwijt mej I H. Heringa, F H Parmenlier, H. J. Postel, Joh Pijnacker Hordijk. Prof. dr. A. Eekhof, prof. dr. D. Plooy en dr. J. Schokking, gedelegeerden naar het herdenkingsfeest der Reformed Church in America, zijn met het s.s. Veendam der HollandAmerika-lijn weder in ons land teruggekeerd. Onze stadgenoot W. Albricht is giste ren te Delft geslaagd als eleclro-technisch ingenieur. De heer H. Riebeek alhier (de Ge- nestetslraat 26) hoopt op 1 Juli as zijn 25-jarig dienstjubileum te vieren bij de Posterijen. Maandag 2 Juli hoopt mej. J. Snickt, werkzaam bij de firma P. Woulerlood al hier. haar 40-jarig dienstjubileum bij deze firma te vieren. Voor het vanwege het Departement van Justitie afgenomen examen ter verkrij gt ne van het diploma Gerechtsdeurwaarder, slaagde onze stadgenoot de heer A. Baan, deurwaarder ten kantore vanden Ge- meente-ontvabger, alhier. De heer W. F. Wecnink uit Dedems- vaart is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke School Middelslegracht alhier. Eerstdaags, 2 Juli, zal hier te Leiden in perceel Breestraat 159 een bijkantoor worden geopend van het bekende instituut Pont. dat reeds 26 bijkantoren telt, over ons geheele land verspreid. De leiding alhier zal berusten bij mej. N. van Olten, leerares M. O. Handelswetenschappen. Het is de L. C J. O. P. (Kampen-Com missie) gelukt, ook nu weder een geïllustr. kampboekje uit te geven en wel ter gele genheid van de lustrum-kampen 1928, die van 4*11 Aug. a.s. te Overveen zullen worden gehouden. Dit boekje is bij het se cretariaat van de Jongenskampen, Bilder- dijkstraat 18a, gratis verkrijgbaar en is be stemd voor jongens van 1216 jaar. Vanwege de afdeeling Leiden van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers zal op Vrijdag 6 Juli a.s. in het Nutsgeijouw een openbare vergadering worden belegd waar in dr. L. Ileijermans, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst te Amsterdam, een voordracht zal houden over: ..liet geneeskundig school toezicht. Is aanstelling van een beroeps schoolarts gewenscht?" De Lloyd-rapide van het mailschip ..Indrapoera" wordt Zaterdagmorgen 30 Juni a.s. le 9 u. 19 in Den Haag verwacht. De 17-jarige wielrijder J. v. A. had zich gisteravond schuldig gemaakt aan een overtreding en werd deswege door een sur- veilleerend agent-wielrijder tol halthouden gemaand Hij gaf geen gevolg aan dit bevel en trachtte te ontvluchten Zoo ontstond een nek aan nek race tusschen beide wiel rijders dte eindigde toen de jongen die van het Noordeinde de Weddesfeeg in wilde slaan, tegen een muur reed. Hij verwondde zich aan de pols en werd zoo via het Aead. Ziekenhuis naar het Politiebureau gebracht, waar hij verbaliseerd werd. -Gisteren is de 11-jarige N. K. uit de Prins Hendrikstraat tijdens het spelen ter hoogte van den Maresingel te water geraakt. Het meisie werd door den heer G W L. don Hertogh zwemmende gered Zij was aan vankelijk bewusteloos do^h het gelukte na toepassing van kunstmatige ademhaling spoedig haar weer bij te brengen. Omstreeks kwart voor drie gistermid dag is do 9-jarige D. D uil de Bloemstr.aat op de Haven door een motor aangereden. Hel jongetje werd eenigszins aan zijn been verwond. DE ALGEMEENE TOESTAND Comité voor veiligheid en arbi trage. Engeland wil geen ver dere garanties geven. Te Genève is het comité voor veiligheid en arbitrage onder voorzitterschap van Benesj bijeen. Vijf punten slaan op de agenda, waar onder de voorstellen van de Turksche re geering. Sinds de laatste zitting van het comité is Turkije lid geworden Voorts moet in deze zitting een tweede lezing van de in Maart opgestelde modelvcrdragen worden gehouden en moet het eomilé nieuwe bila terale verdragen onlwerpen Dan moet nog het rapport van het gemengde comité aan de veiligheidscommissie en het voorstel in- .zake financieele hulp aan een aangpvallen staat (het voorstel van Finland in de laat ste Volkenhondsvergadering) worden bestu deerd, en ten slotte het memorandum van den Belg. Roltin Jacauemijns over de Duit- sche voordellen in de laatste zitting van het comité gedaq-n In antwoord op een vraag van een afge vaardigde, die vroeg of de regeering niet BINNENLAND. Huldiging van den heer J. B. Meynen te Leiden bij het bereiken van den 79-jarigen leeftijd. (Laatste Berichten, le Blad). Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de intellectneele toena dering tusschen Nederland en België. (Bin nenland, 2e Blad). De aanvaring van de „Veendam". (Ge mengd. 3e Blad). Een beschouwing over den cricketwed strijd NederlandBelgië. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. In Dnitschland is na mislukking van Müller's persoonlijkheden-kabinet een over gangskabinet gevormd. (Buitenland en Tel.» le Blad). Een nieuw kabinet in Polen en in Egypte. (Buitenland le Blad). Ernstig spoorwegongeluk in Engeland. Reeds 22 dooden. (Buitenl. en Tel., le Blad) Het reddingswerk voor de „Italia"-expe- ditie en Amnndsen. (Buitenl. en Tel., le Blad). Overstroomingsramp in Japan (Tel., le Blad). overwoog om nieuwe waarborgen te geven aan Polen ten aanzien van de ontruiming van het Rijnland, zeide de Engelsche mi nister Chamberlain in het Lagerhuis, dat de Engelsche regeering herhaaldelijk verklaard heeft, dat Engeland geen nieuwe garanties geven kan of zijn verplichtingen, huiten het verdrag van Locarno of het pact van den Volkenbond, vermeerderen kan. BELGIE. Het conflict te Leuven. Honderden personen betoogden gisteren voor de nieuwe bibliotheek der universiteit te Leuven voor de handhaving der inscriptie van den Amerikaanschen bouwmeester Flotseling verbrijzelde een groep studenten do balustrade, die de rector wilde oprichten. De politie liet de omgeving ontruimen. Er is niemand gearresteerd. DUITSCHLAND. De crisis weer acnnt. Mtiller schijnt niet te zullen slagen in zijn poging een kabinet te vormen Was het eerst de Duitsche Volkspartij, die hem schip breuk deed lijden, nu is het het Centrum, dat een spaak in het wiel steekt. Men weet, hoe hel Centrum voor Wirth het vice-presi- dentschap eischte, waarlegen Mütler zich verzette, terwijl ook Hindenburg en niet voor was. Gisteren verklaarde het Centrum dat als Wirth geen vice-kanselier werd, het ook geen der drie politieke portefeuilles in hel te vormen kabinet zou aanvaarden. Het wilde dan alleen de portefeuilles van Verkeerswe zen en der Bezette Gebieden nemen, die dan door Wirth en Von Guérard zouden wor den bekleed. Hermann Müller had daartegen geen bezwaar en ging al vast op zoek naar een persoonlijkheid, die berpid gevonden zou kunnen worden orn de portefeuille van Arbeid op zich le nemen .Maar nog voor hij iets gevonden had, verscheen Wirth op nieuw en eischte de portefeuille van Bin- landsche Zaken voor zich op. Hieraan viel natuurlijk met te denken, daar dit departe ment reeds van den aanvang af voor Seve ring bestemd was geweest Even later kwam S'egerwald namens het Centrum den on- mogelijken eisch van Wirth ondersteunen, waaruit blijkt dat de fractie geheel onder den invloed van Wirth is gekomen. Her mann Müller begaf zich om zes uur naar rijksprpsiden: Von Hindenburg en deelde hem onder meer mede. dat hij er toe over helde het Centrum zijn zin le geven en Wirth in vredesnaam maar tot viee-kanse- ber ie benoemen, ten einde daardoor de moeilijkheden uit den weg te ruimen. Maar nu bleek andermaal dal president Hinden burg om den drommel geen ledepop is, want Hindenburg hield voet bij stuk Hij weiger de pertinent den eisch van het Centrum in te willigen en hel blijft er dus bij dat Wirth geen vice kanselier wordt 's Avonds publiceerde het bureau van den rijkspresident een geharnaste verklaring, waarin wordt mpegedepld zonder dat het Centrum met name genoemd wordt dat de rijkopresidpnl er voor bedankt zich door een der fracties de wet te laten voorschrij ven. Hel Centrum keurde de houding van zijn onderhande'aars met algemeene stemmen goed en is eveneens eenparig bij zijn opvat-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1