Prijsvermindering AFDEEL1NGEN BEEKMAN UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KLEEDINGMAGAZIJN Zoolieder, Gummizolen en Hekken Schoentourinturen De „Centrale" HaarLstr. 74 ALPHEN. Door den kerkeraad der Nederl. Herv. Gemeente is gisteravond toezegging van beroep uitgebracht op ds. Lutijn van Apel doorn. KOUDEKERK. Van iemand buiten de gemeente, is door de Ned.-Herv. Kerk ontvangen f. 10 voor de diaconie', f. 10 voor de kerk, f. 10 voor het kerk- en orgelfonds en f. 5 voor de restauratie. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. GeborenSimon, Z. v. W. F. Stouten en C&tha. Zwart. Gerrit, Z. v. Jac. de Graaf en Joha. DorrepaaL Getrouwd: H. van der Hoogt en C. Ver- hoeff. Door het schrikken van het paard, sloeg gistermiddag aan den Hoogmadeschen weg, een hooiwagen, bestuurd door den arbeider v. T., onderstboven. Bestuurder en paard bekwamen geen letsel, doch het voertuig werd danig gehavend. LEIMUIDEN. Ter-aarde-bestelling stoffelijk overschot ds. O. J. van der Flier Jr. Op plechtige wijze is gisteren alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van ds. G. J. v. cL Flier, in leven predikant bij de Ned.-Herv. Gemeente alhier. Te ongeveer halftwee des namiddags ving de rouwdienst aan, die geleid werd door dr. F. van Gheel Gildemecster uit Den Haag. Hij opende het samenzijn met gebed waarna hij liet zingen Ps. 103 8 en 9. Daarna las hij Ps. 90 en Johannes 11 20 t/m. 28. Spreker ving alduB aan: „Wij moeten luisteren naar hetgeen God ons te zeggen heeft. Het heengaan van uwen herder en leeraar heeft veler harten ontroerd. Den ken wij aan zijn in zorgelijken toestand achtergebleven weduwe en aan zijn oude moeder. Velen zijn uit Ootmarsum aanwezig om hun vroegeren herder de laatste eer te be wijzen. Ik denk aan het woord: ,,Ik zal mijn mond niet opendoen, want Hij heeft het gedaan." Hij die zich nooit vergist, heeft Van der Flier tot zich genomen. Ik zal echter niet zwijgen, want ik spreek uit naam van den overledene, dien ik tijdens diens ziekte bijna dagelijks bezocht heb. De liefde, welke de gemeente Leimuiden iden heengegane tijdens diens ziekte toege dragen heeft, is hem een openbaring ge worden. Uit zijn naam brengt bij ook dank aan de gemeente Ootmarsum, aan ds. Bing- nalda, aan het Haagsche Diaconessenhuis aan zijn buisgenoote en verpleegsters. Van der Flier voelde zich sohuldig tegenover zijn grooten ZendeT, daarom wilde hij zoo gaarne beter worden; hij wilde indien hij nieuwe kracht mocht ontvangen, zijn werk nog zooveel beter doen. Spr. roept de gemeente toe: „Blijft bij hetgeen gij van uwen leeraar geleerd hebt", Jezus Christus was steeds het middelpunt van zijn prediking. God begraaft, zijn dienst knechten, maar hun werk zet Hij voort. Wij gaan voorbij, ma-ar Hij bluftHij blijft als de door God gezalfde een ieder vertroosting brengend, zelfs in den donkersten nacht. Spr. eindigt met op den heengeganen leeraar te wijze®, die nu aan de andere zijde weet waar alles noodig voor ge weest is. Daarna werd het woord gevoerd door ds. W. W. Siddré van Oude- en Nieuwewete- ring die zich als consulent verplicht acht en als vinend de behoefte gevoelt een enkel woord te spreken. In onzen studententijd, aldus spr., bestond er reeds eeD goede ver standhouding tussehen ons, die langzamer hand uitgegroeid was tot groote vriend schap. Ik heb, zoo zegt hij. Van der Flier leeren kennen als een door eD door eerlijk man. In den laatsten tijd is vooral uitgeko men hoe dicht wij bij elkander stonden. Evenals in Jacobs leven is in het leven van den overledene veel strijd geweest-. Maar thans is het goed met hem, de zon is voor hem opgegaan't is nu alles rust. Daarna werd nog het woord gevoerd door ds. Te Winkel, die sprak namens de Synode der Ned.-Herv. Kerk, waarvan de over ledene adj secretaris was en vervolgens nog door ds. Klomp van Aarlanderveen, namens den RiDg Woerden; door ds. Ten Have als predikant van Ootmarsum; door mr. Bartel, vroeger predikant te Weerseloo als vriend van den overledene en door ds. Ringnalda pred te Middelburg. Daarna sloot dr. Van Gheel Gildemeestex dezen rouwdienst, nadat hij de aanwezigen in de gelegenheid gesteld had om den ontslapen Leera-ar een laatste® groet te brengen voor zijn stoffelijk overschot aan den schoot der aarde toevertrouwd werd Op de begraafplaats werd nog het woord gevoerd door dr. Gheel Gildemeester, ter wijl een broeder van den overledene een woord van dank sprak aan allen die zijn broeder het leven makkelijk en aangenaam gemaakt hadden. Meer in het bijzonder riohtte hij zich tot ds. Ringnalda en tot deji heer J. A. Bakhuizen, burgemeester van Leimuiden. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De keur- loonen ingevolge de Vleesch- keuringswet. Aanwezig alle leden. Voorzitter: de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. Ingekomen zijn enkele disposities van Ged Staten. Op verzoek van Ged. Staten worden enkele wijzigingen in de gemeenterekening 1926 aangebracht Vervolgens word! de kwestie besproken van het onderhoud van de onderwijzers woning en het schoolgebouw. De raad machtigt B en W. de noodige herstellingen te doen uitvoeren. Op voorste! van B. en W. worden, met hel oog op het sluiten van het dienstjaar 1927. nog eenige besluiten tot wijziging dier begrooting genomen. Bij de rondvraag bespreekt de heer v d. Zwan het reinigen der slooten. B. en W. zeggen streng toezicht toe. De heer Van Tol stelt voor de gemeente Leiden te verzoeken om de keurloonen, in gevolge de Vleeschkeuringswet. belangrijk te verlagen en zulks met ingang van 1 Jan. 1929. De heer Disseldorp kon zich met dit voorstel geheel vereenigen; in vergelijking met gemeenten buiten den keuringskring Leiden gelegen, zijn de keurloonen veel te hoog. De raad besluit een dergelijk voorstel tot de gemeente Leiden te richten. De voorzitter zegt, dat een voorstel, alleen uitgaande van de gemeente Rijnzaterwoude, niet veel zal uitrichten. Ten slotte wordt besloten ad- haesie-betuiging op dit adres te vragen aan de gemeenten Leimuiden en Alkemade, terwijl een afschrift van het verzoekschrift zal worden gezonden aan den Minister van Arbeid, aan den Inspecteur van de Volks gezondheid en aan den Directeur van het Openbaar Slachthuis te Leiden. Daarna sluiting. De collecte voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder, heeft in deze gemeente f. 25.93 opgebracht. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. GeborenCornells, z. v. W. de Lang en A. van der Ben. Bastiana Maria, d. v. C. van der Ben en J. H. Verbree. Ali Hermina Maria, d. v. H. den Boon en G. van der Wouden. Pi et er, z. v. P. Kroon en M. Karsbergen. Jan Berend, z. v. F. Veldwijk en J. Wouters. Overleden: M. van Leeuwen, 92 j. A. G. Hofman, 12 dg. A. Hofman, 8 j. Het gemeentebestuur besteedde aan: het maken van een weg over het onlangs aangekochte gemeenteterrein en van een be tonnen brug over de Alpher-watering. Het werk werd gegund aan den laag sten in schrijver de heer D. Koster, alhier, voor f. 31.690. Gevonden: een beiastingplaatje en een fietstaschje. '"dichtingen ter secretarie». WOUBRUGGE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Don derdag a.s. voorm. half tien. Op de agenda komen voor een voorstel tot opheffing der geslotenverklaring van den 's Molenaarsweg; Overdracht van den weg van Woubrugge naaT Hoogmade overeenkomstig de voor waarden vervat in het Prov. Wc-'genplan; tariefverordening van het Gem. Electrici- teitsbedrijf en Overname van de stedelijke fabrieken van Gas en Electricileit te Leiden van het Eloctrisch net, gelegen in den hoek van Roelofarendsveen. Onze voormalige plaatsgenoot de heer O. C. van Hemessen. hoofd der Chr. School te Varsseveld. is benoemd tot hoofd der op te richten Chr. Landbouwschool te Ede (Geld.) ZWAMMERDAM. Op hel gemeentelijk terrein achter de villa ..Buitendorp" alhier had vanwege de E N. B. O. (Eerste Nederlandsche Brand- blusch—Onderneming) te Amsterdam een demonstratie -plaats met haar handblus- schers, in tegenwoordigheid van het dage- lijksch bestuur en verdere genoodigden en tal van belangstellenden. Een massa, zeer brandbare stoffen werd overgoten met petro leum. benzine, teer, enz. en vervolgens aan gestoken. Geweldig waren de rookkolommen en vlammen die opstegen en alles dreigden te vernielen Op de meest eenvoudige wijze werd daarop het blusch-apparaat in werking gebracht, hetwelk door gewoon om te kee- ren direct daarop zijn bluschstraal op de brandende massa uitspoot, met het gevolg dat eensklaps de vlammen volkomen wer den gedoofd. Alle aanwezigen konden zich zoodoende overtuigen van de buitengewone blusch- kracht dez^r apparaten en de uiterste een voudige bediening daarvan. De nuttigheid van het bezit van een dergelijk apparaat is door dez° proefneming op de meest af doende wijze gedemonstreerd. Bij het gehouden eind-examen der neutrale II B. S. met 5-jarigen cursus Ie Woerden, 9laagde onze plaatsgenoot G. W. Beunder. RECLAME. in alle KOREVAARSTRAAT AALSMEER. C. M. Alderden. Alhier overleed Zondag in den ouderdom van 75 jaar de heer C. M. Alderden, voor heen eigenaar van hotel „De 111 Kolom men". Sinds een tiental jaren was hij rustend burger. Vroeger jaren heeft hij een werkzaam aandeel gehad in het openbare gemeenteleven en meer speciaal in dat wat den tuinbouw betrof. Naast het drukke ho- telhoudersbedrijf vond hij nog tijd en gele genheid een flinke bloemisterij te beheeren; zijn potproducten waren steeds voortreffe lijk en met hem is een der pioniers van de potbloemenculluur heengegaan, waar velen van de jongeren veel van hebben mogen leeren. Zijn nagedachtenis zal ongetwijfeld hnr in hooge eere blijven voortleven. De veilingsvereeniging „Bloemenlust" le Oosleinde houdt Donderdagavond a.s. een algemeene ledenvergadering. Het be stuur stelt den leden voor: over te gaan lot den bouw eener nieuwe veiling. Het ligt in de bedoeling om naast het bestaand gebouw een afzonderlijke groentenveiling le stich ten. HAARLEMMERMEER. Brutale inbraak. De heer G. E., wonende nabjj Aals meer alhier, kapitein van de stoomboot maatschappij „De Volharding" kwam Zondag met de passagiersboot van Amsterdam en had even voor het naderen van den aanleg steiger aan den ringdijk nabij Schiphol het door hem ontvangen passagiersgeld in een kistje geborgen en in een daarvoor bestemd hekje in de kajuit gesloten. Kort nadat de vele reizigers waren afgestapt en met de boot de tocht naar Amsterdam werd voort gezet, bemerkte de kapitein, dat het hokje, vermoedelijk met een valschen sleutel was opengebroken en het kistje met geld (onge veer f. 80 was verdwenen. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld en tracht den dader ran dezen hrutalen diefstal op te sporen. Het bezoek a3n den grooten bazar, die aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier op de hoeve „Knaapenburch" georganiseerd werd ten bate van den aankoop van het ameublement voor de nieuw te stichten Ned. Hervormde Kerk aldaar, is inderdaad over weldigend geweest. Verwacht wordt, dat er van de ontvangen duizenden guldens na af trek van de vele onkosten, nog zeker wel ruim f.2500 zal overblijven om als netto- opbrengst te kunnen worden aangemerkt. HILLEG0M. De Zweminrichting is in hel bezit van een springplank gekomen. Bovendien zijn de bruggen, tussehen de bassins, belegd met een cocoslooper. Twee verbeteringen dus. KATWIJK AAN ZEE. Door de politie alhier is gisteren aan gehouden een deserteur uit Middelburg, die trachtte hier aan te monsteren voor de ha- ringvisscherij. Hij is naar zijn garnizoen te Middelburg op transport gesteld. De heer V van Koudekerk (Z.-H.) reed op de motorfiets met zoo'n vaart op den wielrijder v. B. van hier in op den hoek Sluisweg P. Krugerstr., dat de fiets totaal vernield werd; v. B. kwam er goed al. De schade wordt door V. vergoed. Gisteravond zou iemand met z'n fiets wegrijden toen hij een poosje bij „de Zwaan" had staan kijken, doch bespeurde dat men zijn belastingmerk had gestolen. Zondag is f. 10 voor de Zending gecol lecteerd in de Ned. Herv. Kerk; f. 2.50 werd door ds. Rutgers voor dat doel ontvangen. Voor Kerktelefoon werd f.0 50 gecollecteerd en f. 1 ontvangen ter vrije beschikking. NOORDWIJK. De heer E. te Noordwijkerhoul heeft bij de politie aangifle gedaan van het ont vreemden van zijn rijwiel, dat hij tegen een hek in deze gemeente had neergezet. De politie stelt een onderzoek in. Met ingang van 1 Juli a.s. zijn tol tijdelijk agent van politie voor hel tijdvak van circa 2 maanden benoemd de heeren A. Hendriks en H. v. Venetie. NOORDWIJK-BINNEN. Mol de auio van den hakker W. alhier zijn tijdens het rijden een 100-tal rollen beschuil gevallen, waarvan slechts een 5-tal werd leruggcvonden. De overige rollen heeft hij niet kunnen terugvinden. Hiervan heeft hij bij de politie aangifte gedaan. NOORDWIJK AAN ZEE. Het ten nadeele van den rijwielhande laar de L. alhier vermiste rijwiel is door te politie te Katwijk, alwaar de daderes woon- achlig was opgespoord, waarna het rijwiel weder aan den heer de L. is teruggegeven. De vrachtrijder B. alhier, had het ongeluk bij het op gang brengen der auto den slinger met kracht tegen zijn pols te krijgen. De dokter moest constateeren. dat de pols was gebroken. OEGSTGEEST. Begunstigd door heerlijk zomerweer, heelt gisteravond het harmoniecorps „Werk- mans Wilskracht" uit Leiden het aange boden concert gegeven voor patiënten en verplegend personeel van dc inrichting ..Rhijngeest". Verschillende doctoren waren ook aanwezig. En al gold dit concert alleen hen, toch heeft een groot aantal inwoners onzer gemeente mede van dit concert ge noten. ja zelfs al vooraf, toen het corps met volle muziek zijn intrede deed in de ge meente Onder leiding van den heer Ger. Dik is een keurig programma uitgevoerd. De waam. directeur, dr. Oort, bracht tegen het einde directeur en muzikanten een warm woord van dank voor het gebo- dene, dat ten volle verdiend was. en het „tot weerziens" is zeker ook werkelijk ge meend door hen, die op grooteren afstand van het concert hebben medegenoten. ZWEMMEN. DE SELECTIE-WEDSTRIJDEN TE UTRECHT. De selectiewedstrijden van den Ned. Zweenbond zullen te Utrecht worden gehou den op Zaterdag 7 Juli en Zondag 8 Juli. De organisatie van deze wedstrijden is op gedragen aan de Utrechtsche Zwemclub. ROEIEN. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. De Olympische ploegen zullen worden aangewezen. Naar de „N. R. Crt." verneemt zullen ds kampioenschappen van Nederland op 10 en 11 Juli gehouden worden op de Sloter Ring vaart, dus de Olympische Roeibaan. Deze wedstrijden zullen tevens dienen om de ploegen aan te wijzen die aan de Olym pische rociwedstrijden zullen deelnemen. Van alle plannen om in laatste in stantie nog lot versterking van bestaande ploegen te komen zal er geen ten uitvoei gebracht worden. Bij verschillende onzer roeivereenigingen tellen denkbeeldige club belangen zwaarder dan de belangen van de Nederlandsche roeisport. Alleen om aan de bepaald nijpende be hoefte aan een eenigszins dragelijke vier tegemoet te komen is een proef gedaan om tot een AegirNereus-combinatie in de vier te geraken. Die proef gaf aanleiding het verder te probeeren. De Groningers zijn naar huis gereisd, maar vanaf Donder dag zullen zij te Amsterdam komen en on der leiding van dr, Meurer zal de vier oefenen met Maasland en Nercus boeg, Tuckerman en de Koe van Aegir in 't cen trum en Bon van Nereus slag. Waarschijn lijk zal deze vier deelnemen aan dc natio nale kampioenschappen. Tuckerman en De Koe zullen echter te vens in de gestuurde twee uitkomen. Men weet hoe zij bij de Koninklijke dead heat roeiden met de oude twee van Die Leylhe en toen in strijd mot 't aanvankelijk voor nemen des avonds nog eens over geroeid werd wonnen de Groningers met ca, 1/3 lengte, doch werd de race ongeldig ver klaard omdat Die Leythe door een boot in de baan gehinderd was. De bedoeling is nog nador over te roeien, doch waar ook de twee van Die Leythe het voornemen heeft aan de nationale kampioenschappen deel te nemen, zullen deze ploegen te Sloten ook nog kunnen uitmaken wie de sterkste is. Voorts is het uitkomen van Triton in de vier verzekerd. Over de bezetting van de slagplaats is nog geen decisie ge nomen. Dare Devil Club zal zeker in de stuur- manlooze twee uitkomen en De Hoop in de dubbel skiff. Of er van deze ploegen nog concurrenten komen opdagen is he laas onzeker. Het staat vast dat Gunther van De Amstel in de skiff uitkomt, doch tevens dat Pieterse van de Koninklijke inschrijft Gister heeft hij de training al weer hervat. Tenslotte zal ook in de acht strijd ge leverd worden, want na 't succes met da zeer willekeurige ploeg die van Nereus j.l. Zondag in de oude acht startte een suc ces dat daërin bestond dat men tegen de oude acht van Laga maar een taftlengle achter bleef is door de Amsterdamsche studenten besloten opnieuw in de acht uit te komen. De ploeg zal versterkt worden en in den resteerenden lijd hoopt men de kracht te verhoogen. Aangenomen mag worden dal er nog wet meer ploegen zullen inschrijven zoodat de nationale kampioenschappen ditmaal be langrijker dan in de voorafgaande jaren be loven te worden. De inrichting van de Olympische roei baan is dan geheel gereed zoodat hel pu bliek nu ook behoorlijk gelegenheid krijgt de wedstrijden te volgen. ZEILEN. VERBONDEN VEREENIGINGEN. De Koninklijke Verbonden Nederlandsche Va Ier sportverenigingen houden haar alge meene vergadering tijdens de Kaagweek. En wel Vrijdag 20 Juli in het Sociëteitsgebouw „De Kaag" te Warmond. In deze vergadering zal worden behan deld het verzoek om toetreding tot het Ver bond van de Bataviasche Jachtclub en de daarvoor noodige statutenwijzigingen. FRANKRIJK WINT DEN ONE TON CUP. De derde wedstrijd om don One Ton Cup werd eveneens door het Fransche jacht „Yara III" gewonnen, aldus de „Tel."; do „Yara III" ging 1 min. 2 sec. voor den Zweedschen zesmeter „Windy" door het finish. Frankrijk blijft dus in het bezit van den beker. GOLD-CUP RACES TE S ANDHAM. Gisteren heeft de heer Pluyers besloten zijn zesmeter „Kemphaan" in te schrijven voor de zeilwedstrijden om de bekende Gold-Cup, die zullen beginnen den 8sten Juli op de Oostzee bij Sandham, zegt de „N. R. Crt." De voltallige Olympische bemanning zal de wedstrijden medevaren. Deze tocht is niet alleen een prachtige vertegenwoordi ging van Nederland met het snelle schip, doch tevens een fraaie oefening voor de Nederlandsche zeilers vór de Olympische wedstrijden te Amsterdam. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Timmer wint z'n eerste partij. Gisteren is het toumooi te Wimbledon begonnen Onze landgenoot Timmer kwam in de eerste ronde van hel enkelspel tegen Rogers (Engelandl en won met 8—6. 6—t, 62. Sensatie werd teweeg gebracht door de nederlaag van Hunter (Amerika) tegen RECLAME. ma ALllJO VOOKOEELIG! 2240 den Nieuw-Zeelander Andrews met 46, 7—5. 16. 62, 5—7. De verdere uitslagen waren: II. Coehct slaat M. Sleem 62. 86. 62 W. T. Tilden slaat M. V. Summerson 6—0, 6—1, 60. G. L. Patterson slaat F. R. L. Crawford 62, 46, 63, 75, J. Borolra. slaat A. II. Lowe 62. 86, 6-4. R. La-» cos te slaat H. Walton 60, 62, 62, J. Hennessey slaat E. D. Mather 61. 60, 6—2, H. L. de Morpurgc «laat W. Breeso 6_o, 9—7. 6—3. C. H. Kingsley slaat O. G. N. Turnbil 6_2, 1—6. 63. 6—2. H. G. Mays slaat R. O. Cummings 63. 62. 61. R. Boyd slaat L. A. Godfrey 6—3. 6—2. 6—2. A. Zappa slaat A. M. D. Pitt 36. 26 63, 26, N. H. Latchford sl. T. M. Mavrogor- dato 63. 60. 61, C. G. Eame9 slaat C. L. Philcox 6—4. 7—9, 6—1. 6—1, G. R. Cherwell slaat Hillias 63. 0—6, 3—6, 61 97, J. C. Peacock slaat N. Dicks 46. 63 61, 26. 36, Hopman. (Austr.) slaat Higgs 6—2. 6—4. 7—5, Lolts (U.S.) slaat Crossbie 62, 60, 60. O'Callaghan slaat Pickesgill 6—4. 63, 60. Kleinschroth slaat J. Collins 63, 62, 61. Peterson slaat Role Rees 62. 62. 61. Brugman slaat Connaught 60. 60, 61, Lycett slaat Powell 6—4, 6—6, 75, 6—8 62, Ollipp slaat Duples 61, 16. 16, 63. 75. Coen (U. S.) slaat Petersen (Deen) 75, 63, 63, Austin slaat Jacob (Indie) 6—1, 6—3, 6—1. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND, le klasse. gew. vcrl. g»p. ml. m.r. g«l. m i. m.r. pnt. gem. H. C. C. 11 9 2 7 20 111 A. C. C. 6 4 2 8 67 Quick 7 4 1 2 9 61 Haarlem 8 4 3 2 10 63 H. C. C. I 6 1 2 3 7 58 V. O. c. 6 1 o 3 7 58 V. R. A. 6 3 1 2 7 58 H. D. V. S. 5 2 1 2 5 50 Phoenix 6 3 3 6 50 V. V. V. 8 3—1 4 5 31 P W. 6 2—1 3 3 25 Rood en Wit 5 1 4 2 20 Hilv. C. c. 7 1 1 1 4 3 14 Ajax 7 1 1 5 1 7, 3e klasse C. gew. Tcrl. gesp. m i. m. r. gel. m. i. m. r. pnt. Ajax II 413 9 L. C. C. 5 3 2 6 H. D. V. S. III 5 1 2 1 1 6 H. C. C. IV 3—1—111 Excelsior 5 5 NEDERLAND—BELGIË. Het Belgische team. Het Belgische cricketelftal, dat tegen Holland zal uitkomen, is als volgt samen gesteld, zegt de „Tel.": Alpe.ii. Wright, Wallen, Fuller (alle uit Brussel) en Bridges, Dauncey. H. Watson» Morgan, Soanes, Henderson en Haynes (alld uit Antwerpen). Reserve is Marriott. WIELRENNEN. RUSWIJKSCHE BAAN. Zondagmiddag te twee uur zullen op do Rijswijksche wielerbaan groote internatio nale wielerwedstrijden worden gehouden. Achter groote motoren starten: Victor Linart, wereldkampioen, gangma ker Pasquier Sr., Krewer, de snelste Duit- scher, gangmaker Junggebilrth, Pari sot. (Frankrijk) gangmaker Guérin, Asberg (Ne derland), tweede in het stayerskarapioen- schap van Nederland, gangmaker Slesker, L. Leene (Nederland), derde in het stayers kampioenschap van Nederland, gangmaker Ceurremans. Gereden wordt driemaal 30 K M. met puntentelling. Verder clubkampioenschap tusschon de vereenigingen „De Bataaf", Halfweg. „D.O.S.", En schedé. „Excelsior", Den Haag. „Germa- nia", Amsterdam. „De Kampioen", Haar lem. .Rijswijk", Rijswijk. „Olympia", Am sterdam. „Vooruit", Nijmegen. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Voor het 2e klasse kampioenschap van den L. B. B. hebben de volgende spelers ingeschreven P. Duivenvoorden Sr., P. Duivenvoorden Jr., B. Duivenvoorden, H. Slewe, P. M. v. d. Berg. J. den Heyden Jr.. H. v. d. Nat en A. v. Rijsdam. en voor het 3e kl. kamp. W. v. d4 Linden. A. L. v. Iterscm, C. v. d. Burg. P. v„ d. Heide. F. Moseman, F. Burgerjon, C. Hendriks. H. Nasveld. M. de Bolster. A. Boot L. Koning. J. v. d. B., J. Bouman, G. v. d. Oever, H. P. v. Amsterdam en W. v. Diemen Het programma voor de 2e kl. luidt: Woensdag 27 Juni: 7 uur: P. Duivenvoor den Sr.P. Duivenvoorden Jr.; 8 uur* P. M. v. d. BergH. Slewe; 9 uur: B. Duivenvoor denJ. den Heyden Jr.; 10 uur: H. v. d. NatA. v. Rijsdam. Vrijdag 29 Juni word! de 2e partij ge speeld in de zelfde volgorde. Voor de 3e klasse: Dinsdag 26 Juni: 7 uur F. Burgerjon—C. v. d. Burg: 8 uur: J. v. d. BW. v. Diemen; 9 uur: F. Moseman A. Boot: 10 uur* L. KoningP v. d. Heide. Donderdag. 28 Juni- 7 uur* W. v. d. LindenC. v. d. Oever*. 8 uur: J. Bouman— A. L. v. Iterson*. 9 uur: M. de Bolster—H P. v. Amsterdam; 10 uur: II. Nasveld—C. Hendriks Maandag 2 en Dinsdags 3 Juli wordt de 2e partij gespeeld in dezelfde volgorde. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7