purol z:;tl\ purol het mysterie van belvoir-mansions. De Athletiekwedstrijd West-Duitschland-Nederland 69sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 25 Juni 1928 Derde Blad No. 20944 GEMENGD NIEUWS. GEVEILDE PERCEELEN. SPORT. FEUILLETON. PANNEKOEKEN GEBAKKEN MKT MOTOROLIE. Hoe een gezin in Aalsmeer ziek werd. In de woning van de V. aan den Ringdijk nabij Aalsmeer werden ai de leden van het gezin ziek na gebruik van het middagmaal. Het geval droeg zich als volgt toe: De echtgenoote wilde eens op panne koeken trakteeren en zond haar dochter naar eqp winkelier om bakolie te halen. Toen het meisje de olie zag. vond ze deze wel eenigszin9 eigenaardig van kleur, doch toen men haar verzekerd had dat ze de goede olie gekregen had, was ze gerust gesteld. Aan het bakken zijnde, riep ze haar moeder toe dat de olie zoo raar deed, doch de vrouw wist ook niet wat er aan haperde, liet de voorraad maar afbakken en 's mid dags werden de pannekoeken met smaak ge nuttigd. Al de huisgenooten werden echter spoedig daarna ziek. Vooral een 7-jarig jongetje was er wel het ergste aan toe: Ed werd een onderzoek ingesteld en toen bleek dat er in den winkel, waar de voor de pannekoeken benoodigde olie werd gehaald, twee vaten naast elkander stonden en dat men de dochter bij vergissing motorolie had meegegeven. De ziekteverschijnselen waren gelukkig niet van ernstigen aard en allen zijn de minder prettige gevolgen van de begane ver gissing weder nagenoeg geheel te' boven. INBRAAK IN DE WAGENSTRAAT TE DEN HAAG. Voor een waarde van ruim tweeduizend gulden vermist. Dezer dagen is ingebroken in de zaak van den heer Z. op den hoek van de Grcote Marktstraat en de Wagenstraat te Den Haag. Door overklimming van een mnnr aan den kant van den nieuwen ver keersweg en door het inslaan van een ruitje en verbreking van eenige sloten zjjn de inbrekers binnengedrongen in den winkel. Vermist wordt een aantal coupons zjjden stoffen tot een waarde van ruim tweeduizend gulden. Ook de cassa werd nog opengemaakt Hierin bevond zich slechts weinig geld, de ontvangst van den dag. Van de daders is totnogtoe geen enkel spoor achtergelaten. DOOR EEN VRACHTAUTO AANGEREDEN. Een motorrijder vrij ernstig gewond. Zaterdagmorgen iB de 42-jarige R. Neisse, importeur van de Rudge Withworth motor rijwielen, wonende te Leipzig en komende met zijn motorfiets met zijspan van Hoek van Holland hij het Handelsgebouw te Vlaardingen aangereden door een vracht auto van de Sunlightzeepfabrieken. De heer Neisse kwam met zijn rechterhand door de voorruit van de vrachtauto, terwijl bij van zijn motorfiets geslingerd werd, waarbij zijn been vrij ernstig werd gekneusd. AUTO TE MIDDEN EENER MENIGTE GEREDEN, Zenuwachtige autobestuurster trapt op het gaspedaal in plaats van ts remmen. Door het zomersche weer was het gister middag ongeveer halfzes nog vol aan de be kende uitspanning 't Kalfje op den hoek van de Kalfjeslaan te Amsterdam. De tafeltjes van het terras voor het huis waren alle be zet, men genoot van het uitzicht op den Amstel. Plotseling stoof een auto te midden van deze rustende menschen. Een paniek ontstond, gillende sloof men uiteen naar alle kanten. Tusschen de ravage van gebro ken stoelen en tafeltjes lagen menschen. De meesten van hen konden dadelijk opstaan, al hadden sommigen pijnlijke ledematen. Een kind van 9 jaar bleef liggen en men constateerde dadelijk dat het zeer ernstig was gekneusd. De geneeskudige dienst werd ingeroepen Op weg naar het Binnen gasthuis! is het kind bezweken. De auto die het ongeluk veroorzaakte was een kleine Chevrolet, waarin 2 dames zalen. Achter het stuur zat de danseres Annie V. De auto was met een goed gangetje de Kalfjeelaan uitgekomen en moest om op den Amsteldijk te komen om een vluchtheuvel draaien. De wagen schoot wat scherp door naar den Am- steloever zoodat de 2 rijksveldwachters dachten den wagen in den Amstel te zien verdwijnen. De chauffeuse wist nog bijtijds het stuur te wenden. Ze kwam toen plot seling te staan voor een wielrijder, draaide het stuur nog meer naar links en had toen moeten remmen. Vermoedelijk heeft zij in zenuwachtigheid op een verkeerd pedaal ge trapt. In plaats dat de wagen stopte nam hij een sprong te midden van de menigte, met zich nemende het 9-jarig meisje Annie Leeners De zaak is thans in onderzoek bij de politie. WEES VOORZICHTIG MET HET SMELTEN VAN WAS. Kleeren eener dame te Haarlem vlam gevat Vrijdagmorgen was de 34-jarige mevr. F., wonende in het perceel Kruisweg, te Haar lem, bezig was te smelten. Plotseling sloeg de vlam van het petroleumtoestel, waarop de was stond, in de pan Bij haar poging, om de brandende pan naar buiten te dra- dragen struikelde zij en kreeg de branden de was over haar lichaam. Onmiddellijk snelde ze, daar haar kleeren aan alle zijden vlam vatten, naar buiten, waar een voorbij komend agent van politie en een recher cheur het vuur doofden. Op advies van een ontboden medicus werd ze daarna naar het Maria Gasthuis vervoerd. Haar toestand is zeer zorgelijk. Een in haar woning ontstaan begin van brand, werd door de brandweer gebluscbt, zegt de ,,Tel." ZWARE BRAND TE OIRSCHOT. Een garage en twee woonhuizen uitgebrand Zaterdagavond heeft le Oir9chot midden in de gemeente een felle brand gewoed. De brand ontstond in de garage van den heer N Verhoeven, expediteur. In een minimum van tijd stond deze garage in lichte laaie. De vlammen deelden zich spoedig mede aan de woning van den heer Verhoeven, welke woning met de garage in vlammen opging Ook het aangrenzend woonhuis van den winkelier Latour werd een prooi der vlam men. Van de inboedels kon niets gered wor den. Dank zij de gunstige windrichting ble ven vele aangrenzende woningen gespaard. Ook een rij zware boomen 9taande vóór de woning van den heer Verhoeven vormde een belemmering der uitbreiding. In de garage stonden drie vrachtauto's, welke tolaa' vernield werden. Ook een drietal fietsen werden vernield. Het vuur vond in de garage gretig voedsel in de olie en benzine, waarvan de valen onder geweldige knallen uit elkaar sloegen, om daarna vlammen te verspreiden, die zich hemelhoog verhieven en midden in het dorp dichtbij den fraaien domtoren een angst wekkend schouwspel boden. De brandweer met haar primitief mate riaal kon natuurlijk tegen deze vuurzee niels uitrichten. Nog lang bleef het vuur nabran- den. De aanzienlijke schade wordt door verze kering gedekt. Omtrent de oorzaak is nog niets met zekerheid bekend. ALS DE DRANK Ze hadden een vroolijken dag gehad: den geheelen Zaterdagvoormiddag waren de bei de broers F en W. van A. mat hun paard en rijtuig om Tilburg gaan toe'en en zoo als het bij zulke gf'tgenheden past, hadden ze hier en daar gepleisterd Het warme weer was oorzaak dat de beida broers dor stig waren, welke kwaal zij niet bestreden met het gewone' aqua deslillala, maar met alcohol 1 Ze waren dan ook in een vroolijke bui toen ze na den middag hun huis weer opzoch ten. Voor het echter zoo ver was ontmóet- ten ze een paar agenten van den huiten- dienst, hetgeen voor de beide vroolijke gas ten een prachtige gelegenheid was om een praatje te maken. Ze 6tapten uit en enta meerden een gesprek, dat zich al heel spoe dig ontwikkelde in een formeele vechtpartij, toen het den beiden heeren bleek, dat ze met een der buitendienaars nog een oude rekening te vereffenen hadden. Ér werd al thans geducht op los geslagen. De dronken en ongewapende troepen moesten het na tuurlijk tegen de gewapende macht afleg- gan, waarna de laatste zoo vriendelijk was de beide verliezende mogendheden op hun eigen karretje naar hui9 te transporteeren. Waarna proces-verbaal werd opgemaakt, zegt de „Maandagmorgen" De vroolijke Zaterdagmorgen word' dus nog vervolgd te Breda. UIT HET RAAM GEVALLEN. Het 4-jarig dochtertje van den G te Mook, dat Zaterdag uit het raam van de ouder lijke woning tér hoogte van 4 meter op ae straat viel, is aan de gevolgen overleden. VERDRONKEN. Te Bergentheim onder Ambt-Hardenberg is Zaterdagavond een ernslig ongeluk ge beurd. De ongeveer 20-jarige gebroeders Huiskens, waren bezig per schuit gereed schappen uit de veenderij van de Erven van Rooyen te Haarlem te vervoeren, waar bij zij op onverklaarbare wijze te water raakten en verdronken. De lijken der beide jongens zijn laler door de politie naar de ouderlijke woning vervoerd, aldus „De Crt." OVERREDEN EN GEDOOD. Het 3-jarig zoont je van J. Hoekstra te St. Anna Parochie is door een hooiwagen over reden en gedood. DOODELUK ONGEVAL. Te Dronrijp is een 3-jarig jongetje in een gierput gevallen en gestikt. ONSCHULDIG. Indertijd zijn v. d. B. en V. uit Eind hoven in België wegens moordaanslag ge pleegd op Strijbos, elk veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Thans is gebleken, dat V. absoluut on schuldig is in deze zaak, waarom hij Za terdag werd vrijgesproken en op vrije voe ten gesteld. GENTLEMAN-OPLICHTER. De gentleman-oplichter, die zich o.a. te Moerdjjk uitgaf voor ambtenaar van den waterstaat, onder welke benaming hg een weduwe oplichtte, is, naar ons uit Lage Zwaluwe wordt medegedeeld, door de politie in arrest gesteld. TWEE INBREKERS GEARRESTEERD. Sinds enkele weken werden in Zuid-Lim burg herhaaldelijk inbraken gepleegd, voor namelijk bij geestelijken. De Kerkraadsche politie is er thans in geslaagd twee Duit- schers te arresteeren, H. en M., de bekend hebben drie inbraken te Kerkrade te hebben gepleegd. Bjj een huiszoeking van de Duit schers te Aken zijn echter voldoende aan wijzingen gevonden om ook verschillende inbraken te Vaals, Simpelveld en Bocholtz op hun naam te stellen. De bedde ge arresteerden zijn korten tijd geleden uit een tuohtbui3 in Duitschland ontslagen. Men stond dikwijls verbaasd over den gTooten eetlust, welke Lainez bezat. Toen hij eens 5 h 6 uur aan een middagmaal had doorgebracht en zich een oogenblik later weer aan tafel zette, vroeg men hem of hij misschien 's middags ook al niet gegeten had. Mijn maag houdt er geen herinneringen op na, was het antwoord. Gehouden verkooping in het Notarishuis t© Leiden, op Vrijdag 22 Juni 1928, ten overstaan vanB. J. J. N. Troost, notaris te Leiden: Morschstraat 62, J. Flips© qq, voor f. 4200, Duizenddraadsteeg 13, C. L. van Dam, qq, voor f. 790. RECLAME. Onze Athleten geslagen Maar de Hollandsche Dames zorgen voor een zege Doorzitten Stuktoopen 2174 (Van onzen specialen verslaggever). Onder begunstiging van fraai zomerweer heeft heden in het prachtige sportpark „Kote Erde" de zevende ontmoeting plaatsgevonden tusschen de vertegenwoordigende athletiek- teams van West-Duitschland en Nederland. De wedstrijden, die nu zoo langzamerhand populair geworden zijn, mochten zich in een ruime belangstelling van de zijde van het publiek verheugen. Onder de talrijke offioieele personen, die zich in de gereserveerde tribune bevonden, merkten we tal van oude bekenden op, vier namen we hier niet ten overvloede zullen noemen. O.a. waren daar ook bestuursleden van de Duitsche en Nederlandsche orga nisaties op athletiekgebied, leden van het Duitscb Olympisch Comité, enz. De niet zeer talrijke Nederlandsche sup porters, die getuige van deze ontmoeting zijn geweest, zullen over het algemeen wel teleurgesteld huiswaarts zijn gekeerd, al moei worden toegegeven, dat een verschil van 8 punten op de den laatsten tijd sterk vooruit gegane West-Duitschers nogal „ge nadig" genoemd kan worden. De overwinning van Amsterdam heeft zich buiten het vaderland niet mogen herhalen. Wat vooraf gevreesd werd, n.L, dat de Nederlandsche ploeg tegen de zeer sterke West-Duitschers niet zou opgewassen zijn, is ten volle bewaarheid door het verloop van de wedstrijden, waarbij duidelijk aan den dag getreden is, dat op athletiek-gebied onze O.Btelijke buren een stabiele meerderheid bezitten. De banen waren niet slecht en daaraan zal het wel niet gelegen hebben, dat de tqden over het algemeen niet zoo schitterend waren, als we hadden kunnen verwachten. W:ereldrecords zijn dan ook niet geëvenaard of behoorlijk genaderd. In de loopnummers sloegen de onzen in doorsnee geen slecht figuur. Wel zagen Van den Berge en Broos zich beiden in de sprint slecht geplaatst, doch dit werd toch weer ten deele goedgemaakt door de fraaie overwinning van Gerbrands en Klaase in de 5000 Meter. Zooals uit de volledige uitslagen blijkt, zijn de tijden niet zoo fraai ais verleden jaar in Amsterdam het geval is geweest, teen Vau ueu i-e.ge iiouzeu Klopte en tevens een nieuw Nederlandsch record vestigde. De Weet-Duitscher Jonath won in 104/5 sec. dit nummer. Tweede werd Houben in 11 sec., terwijl Van den Berge en Broos zich met reep. derde en vierde plaats moesten tevreden stellen. Eq de 400 M. sloegen de onzen een ietwat beter figuur. Er ontspon zich daar een spannende strijd tusschen Van den Berge en den snellen Kisters. De Haarlemmer liep in goeden stijl, doch slaagde er niet in zqn tegenstander te passeeren en volgde met een verschil van 4/5 seconde. Faulen bracht de eerste Hollandsche over winning van den middag. Het was een zwaar bevochten zege op VValpert en het had er even den schjjn van, dat onze man het onderspit zou moeten delven. Hij kon echter zij het met een klein verschil den Dnitscher de baas blijven en ging het eerst de or de finish onder luid appiaus van het enthousiast publiek. Zeegers bezette de derde plaats. Effern en Du Hen hadden in de 1500 Meter geen kans, doch de 5000 M. gaf weer een goede Hollandsche prestatie te zien. Gerbrands en Klaasse zegevierden be slist over 0helode en Kilp. De 110 Meter hordenloop was voor Stockmanr. in idl/.< sec. met Kaan als goede tweede in 152/5 sec. Voor de estafette 4 maal 100 M. zqn Dortmund, 24 Juni. de volgende ploegen aan den start ver' schenen West-Duitschlan* Jonath, Möller, Houben, en Cobermann. Nederland: Van den Berge, Broos, Boot, en Hennings. Van den Berge is snel weg, maar bij het overnemen schijnt er echter iets te haperen; het afwisselen geschiedt door de Duitschers althans vlotter en zienderoogen veiliest de Hollandsche ploeg terrein en Hennings heeft een achterstand van ruim 2 sec. als hij na Dobermann de finish haalt. Het nummer hoogspringen is weer een dubbele zege voor Holland geworden. Kam- stra ec Thesingh legden hierbij op de eerste en tweede plaats beslag. De man van de Zwaluwen eindigde met een fraaien sprong van 1.811/2 M., Thesingh met 1.761/2. In de werpnummers hebben de onzen het nog altijd niet zoo bijster ver gebracht. Zoowel bij speer- als discuswerpen zege vierden de Duitschers met 73, hetgeen bi) de generale optelling de 8 punten wmst voor de Duitschers heeft opgebracht. .len betere prestatie van de onzen in het 100 M. nummer zou dus toch niet het ver schil weggewerkt hebben, tenzij Van den Berge en Broos beiden gezegevierd zouden hebben en dat hebben we van den aanvang af niet waarschijnlijk geacht. De volledige uitslagen luiden'. "1 100 M. hardloopen: 1. Jonath 104/5 sec.) 2. Houben 11 sec.; 3. Van den Berge (Haar lem) 4. Broos (Philips S. V.). West-Duitschland 7 pnt., NederL 3 pnt. 400 M. hardloopen: 1. Kisters 50 3/5 sec.; 2 Van den Berge 512/5 sec.; 3. Wiebke; 4. Hcogerwerf (Haarlem). W.-D. 6 pnt., Ned. 4 pnt 800 M. hardloopen: 1. Paulen (Haarlem) 2 min. 4/5 sec.; 2. VValpert 2 min. 1 sec.; 3. A Zeegers (A.V.A.C.); 4. Koehlert W.-D. 4 pnt., Ned. 6 pnt 1500 M. hardloopen: 1. Walpert 4 min. 10 sec.2. Kilp 4 min. 13 sec.3. Du Hen (D.F.C.);. 4. Effern (Haarlem). W.-D. 7 pnt., Ned. 3 pnt 5000 M. hardloopen: 1. Gerbrands (A.V.A.C.) 15 min. 39.2 sec.; 2. Klaase (Haarlem) 15 min. 402/5 sec.; 3. Obelode; 4. Kilp. W.-D. 3 pnt., Ned. 7 pnt 110 M. hordenloop: 1. Stockman 161/5 sec.; 2. Ka3n (Haarlem) 163/5 sec.; 3, Britstra (Ned.); 4 Stecheme6ser. W.-D. 5 pnt., Ned. 5 pnt 4 ma3l 100 M. estafette: 1. West-Duitsch land 421/5 sec.; 2. Nederland 442/5. W.-D. 2 pnt, Ned. 0 pnt Vèrspringen: 1. De Boer 7.195 M. (Te Werve); 2. Möller 7.115 M.3. Peters (P.E.C.) 7.05; 4 Vültker. W.-D. 4 pnt, Ned. 6 pnt Hoogspringen: 1. Kamstra (Zwaluwen) 1.811/2 M.; 2. Thesingh (Ned.) 1.761/2, 3- Stechemesser; 4. Sehmelter. W.-D. 3 pnt., Ned. 7 pnt Polsstokhoogspringen: 1. Baltee 3.62 M.; 2. Pasman (U.D.I.) 3.50; 3. Van der Zee (Haarlem 3.50; 4. Born- W.-D. 5 pnt, Ned. 5 pnt Speerwerpen: 1. Schnackertz 56.56 M.2. Metzdorf 55.24; 3. Knol (A.P.S.V.); 4. v. d. Lely (Blauw-Wit). W.-D. 7 pnt., Ned. 3 pnt Discuswerpen: 1. Paulis 45.08 M.; 2. Hoffraeester 44.25 3. Postin (A.P.S.V.); 4. Eysker (Haarlem). W.-D. 4 pnt., Ned. 3 pnt Totaal: West-Duitschland 60 pnt.; Neder land 52 pnt Uil het Engelsch van BEN BOLT. 42) Terwijl ze daar in gedachten stond glipte de kruk van de deur haar uit de hand en gaf een scherpe klik, die ondanks alle gelui den van hei onstuimige weer door het huis weerklonk. Even later hoorde ze iemand haastig over het portaal langs de deur loo- pen. En een stem schreeuwde: Dokter I Dokterl Uw vogeltje is wakker. Een andere stem riep een antwoord; daarop weer naderden voetstappen die bij de deur stilhielden. Zij hoorde een man lachen en een sleutel in het slot steken; toen de sleutel knarsend werd omgedraaid, deed ze snel een paar schreden achteruit en stond met verschrikte oogen in angslige spanning af te wachten wal er in die deur zou verschijnen. HOOFDSTUK XXXI. Heel langzaam ging de deur open. Telkens werd de opening iets grooter en als betoo- verd keek Nerica er naar, met groole strakke oogen. Opeens klonk een eigenaardig lachje dat haar het bloed in de aderen bijna deed verstijven nog een stoot tegen de deur en Shottalius stond voor haar. Nerica was niet verrast, ze had zoo iels verwacht, maar toch werd ze bang toen zij den man in de vreemde, felle, onverbidde lijke oogen keek. Doch toen hij haar begroette, klonk zijn slem zacht en vleiend als altijd. Goeden morgen, juffrouw Berrington. U heeft lang en vast geslapen, maar het doet me loch genoegen u eindelijk op Craig- darrock welkom te mogen heeten. Het meisje beefde inwendig; maar ze hield zich kalm en er was slechts even een trilling in haar slem toen ze deze onbe schaamdheid met de vraag beantwoordde: Waarom heeft u mij hier heen ge bracht, meneer Shottelius? Waarom? Hij lachte somber, toen hij het woord herhaalde. Kunt u het niet ra den? U bent bet slachtoffer van een ge bruik dat zoo oud is als de wereld. Weer lachte hij. Ik zal open kaart met u spelen. Uw broer Tony, die eenige jaren een toegewijde vriend van mij is geweest, heeft plotseling een afkeer van mij gekregen, hij heeft zelfs de overeenkomst die tusschen ons be stend verbroken en e is verdwe nen. Daar heb ik veel verdriet van. want ik houd van hem als van een zoon. en door u hier te houden hoop ik hem ie bewegen zoo gauw mogelijk terug te keeren; u bent dus een soort gijzelaar. Een gi;zelaar? Jal Voor het goede gedrag van Tony Berrington Hij heeft tot mijn spijt den laat sten tijd zekere misstappen gedaan, die mij heel wat zorg hebben gegeven. Hij vertoon de neiging om wat dartel en wild le worden en uit den band te springen, waaraan ik hem vier jaren gehouden heb; nu benl u het middel, waardoor hij weer alB trouw dienaar tot mij lerug moet keeren. Als hij hooTt dat u in mijn handen bent. zal zijn broederlijke liefde hem spoedig hierheen voeren. Dat hoop ik ten min3te. Ik hoop vurig dat u daarin wordt te leurgesteld zei Nerica hartstochtelijk. Zoo, hoopt u dat? Als in vriendelijke verbazing trok hij de wenkbrauwen om hoog. Dal komt omdat u de situatie niet goed begrijpt, Miss Berrington Als Tony niet bij mij terugkomt, zal hij waarschijnlijk worden opgehangen. Niet omdal hij Charles Southwell heeft vermoord, ant woordde ze snel. Shottelius lachte. Zoudf u denken van niet? Dan is het jammer voor mij dat u mij zoo onderschat, Mis9 Nerica. Ik kan bewij zen legen uw broeder Tony aanvoeren die zelfs een aartsengel aan de galg zouden brengen Maar die zaak van Belvoir Man sions is niel het eenige wat Tony Berring ton ten laste kan worden gelegd. Er is nog iets, dat minstens even erg is. Heefl hij u wel eens verteld hoe hij met mij in kennis is gekomen? Hij heeft uw naam nooit tegen mij ge noemd. was het ijskoude antwoord van Nerica. Neen? Vreemd dat hij dit verzuimd heeft, daar hij toch als een zoon voor mij geweest is. zei Shottelius hoonend. Maar misschien was hij er niet zoo heel trotsch op. Het wa9 in Parijs Parijs zoo als dit was aan hel einde van den oorlog, wente lend van jonge mannen die pas aan den dood waren ontkomen en nu vol begeerte waren naar levensvreugde Op een avond had ik nog laat een bezoek gebracht hij een van mijn vrienden, een kunstenaar, die op kamers woonde aan de Place Pigalie. in de buurt van Mont-Martre; juist wilde ik in mijn auto stappen, loen ik hoorde dal er iemand op het trottoir kwam aanstrompelen, en even later zag ik een heer met verwilderde haren en loshangende kleeren. Hij was op van het harde loopen, waggelde als een beschonkene, en loen hij bij mijn wagen stond viel hij bijna in mijn armen. Om Godswil snikte hij. Ja, jonge vriend, vroeg ik, wat kan ik voor u doen? Laat me in den wagenl zei hij. Hij keek achterom en aan zijn oogen zag ik dat hij heel bang was. Ze zullen me pakken, riep hij schor. Om Godswil, rijd met me weg. Shottelius brak even het verhaal af en keek glimlachend naar het meisje dat hem angstig aankeek. Ik liet den jongen man instappen en nam hem mee naar mijn hotel op de Place Vendóme, waar hij be wusteloos aankwam. Hij bleef daar dien nacht en 's morgens, voor hij aan het ont bijt naar mij toe kwam, had ik in het och tendblad al van de misdaad gelezen. In een nachthuis in de Rue des Marters was iemand op een gemeene manier doodge schoten een jonge officier van het Fran- sche leger met een schitterende carrière, die om zijn heldendaden in den oorlog als een nationale held beschouwd werd en het heette dat de moordenaar een Engelsch- man was, die dadelijk na het plegen van de misdaad op de vlucht was gegaan Hij hield even op en keek Nerica peinzend aan. Vindt u het noodig dat ik nog verder ga, of vindt u het te pijnlijk? Ga voort! Vertel nu alles maar. Er valt niet veel meer te vertellen. Toen ik het bericht las. dacht ik dadelijk aan dien jongen Engelschman die op de Place Pigalie als een opgejaagd dier naar me toe gekomen was, en ik begreep dus wie voor den moord waar heel Parijs al vol van was, aansprakelijk was. Bij zijn bin nenkomen zag hij er uit als een geest en toen hij de krant in handen nam, sloeg ik hem aandachtig gade. Ik zag dat hij het be richt over de misdaad las en toen hij van het blad opkeek, nam ik een uitdrukking van dntzettende vrees in zijn oogen waar; hij zat daar met een gezicht van een ter dood veroordeelde. Mijn jonge vriend, zei ik, u ver keert in groole moeilijkheden. Als ze in Parijs wisten dat u hier bent, zouden ze dit huis bestormen en u aan flarden scheuren. Hij onlkende niet dat mijn woorden juist waren. Integendeel. O. heb toch medelijden en help mijl smeekte hij. Ik moet zien weg te komen. Dat moet u zeker, zei ik, ten minste als u wilt blijven leven. Ik ben geen Franschman. de helden van Parijs beteeke- nen niets voor mij, dus voldeed ik aan zijn verzoek en hielp hem. Binnen een uur vertrokken we in mijn wagen naar Mar seille, omdat het zeker was dat de haven van Calais bewaakt zou worden: zeven da gen later waren we in Londen en Tony Ber rington was dus voorloopig in veiligheid. Hij was mij dankbaar en ik had bezigheid voor hem Minderwaardige bezigheden! viel Nerica hem in de rede. Wat komt dat er op aan in gelijke om standigheden? Maar wat ik u verteld heb is de waarheid. Ik wil het niet gelooven van Tony! (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9