UIT DE RIJNSTREEK. OEGSTGEEST. „Ziekenverpleging voor alle gezindten". Onder leiding van dr. Blok werd in „Irene" de jaarvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging. Bij de opening riep de voorzitter de opgekomenen een har telijk welkom toe, zijn teleurstelling uit sprekende over de geringe opkomst. In zijn openingswoord memoreerde spr. eenige van de voornaamste gebeurtenissen uit het af- geloopen vereenigingsjaar. Van de teleurstellingen noemt 6pr. de ernstige ziekte van de wijkverpleegster, zus ter Viëtor, die gelukkig weer geheel her steld haar moeilijke taak heeft aangevan gen- Deze ziekte heeft echter aan de kas een gevoeligen klap gegeven doordat de aanstelling van een plaatsvervangster noo- dig was. Mede door uitbreiding van de werkzaamheden enz. heeft het bestuur eeni ge wijzigingen moeten aanbrengen in de tarieven, w.o. het doen vervallen van de eerste 14 dagen vrije hulp, en een verhoo- giDg van het tarief tot f. 3.50 of f. 2 per week (voorheen resp. f. 2.50 of f. 1). De vergadering keurde deze wijziging goed. Tevens werd besloten dat zij, die geen lid van de vereeniging zijn en bij plotse linge gevallen hulp verzoeken, kunnen wor den geholpen tegen een vergoeding van f. 1 per visite. Medegedeeld werd dat het bestuur heeft gemeend een moreele verplichting te moe ten nakomen tegenover de Wijkzuster, door het afsluiten van een verzekering voor een bepaald aantal jaren. De tegenwoordige functionaresse is bereid gevonden hierin bij te dragen. Van mevrouw Schilder is bericht ingeko men, dat zij wegens vertrek uit de ge meente haar bestuursfunctie niet kan blij ven waarnemen. Tijdelijk zal in deze vaca ture worden voorzien door de benoeming van mevr. Brouwer. Aan de orde is dan bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van mevr. A. KortHartgerink. De aftredende werd met één na alge- meene stemmen herkozen en nam deze her benoeming aan. De notulen van de vorige vergadering werden onder dank gearresteerd. Van het jaarverslag van de secretaresse, mevr. Van RiessenLintveld merken wij o.a. aan: Het aantal bezoeken van de Wijkverpleegster bedroeg 3969 (vorig jaar 1991). Aantal ge holpen patiënten 96; aantal kraamverple- gingen 4. In de kliniek verleende de zuster 63 maal hulp. Aan 118 patiënten werden 334 stuks verplegingsartikelen uitgeleend. Hartelijk dank werd gebracht voor de dit jaar geschonken verplegingsartikelen w.o. van groote waarde. Bijzondere dank tevens voor verleende hulp aan de heeren H. v. d. Leeden en A. Maat. De heer T. van Egraond vraagt naar de oorzaak van de stijging van het aantal af gelegde bezoeken door de Wiikzuster. Bij zoodanige uitbreiding toch is dringend hulp noodig voor de zuster. De heer Van Ries sen deelt mede dat een aantal ernstige patiënten vele en langdurige hulp noodig had, doch momenteel is het aantal nor maal. Toch zijn er nog wien driemaal per dag hulp verleend wordt. De financiën zijn zoodanig, dat assistentie onmogelijk is. Het financieel verslag bleek niet gunstig. De ontvangsten bedroegen f 2330 94%; de uitgaven f. 2551.09%; nadeelig saldo f. 170.15. Dank zij de opbrengst van den verkoop van schapen is het verslag van het Bouw fonds in gunstiger conditie. Geboekt werd een winst van f. 215.66, waaronder begrepen f. 193.50 opbrengst van den verkoop van schapen, zoodat het kapitaalbedrag is ge stegen tot f. 315.91%. Beide verslagen werden goedgekeurd en 'den penningmeester, den heer Van Riessen dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De verslagen zullen 14 dagen ter inzage gelegd worden voor de leden ten huize van den penningmeester. Na enkele huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. RIJNSBURG. Raadszaken. De raad dezer gemeente vergadert Dins dag a.s. des avonds halfacht. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingeko men stukken. 2. Aanbieding gemeentever slag 1928. 3. Adres van den heer T. de Kluij ver, bouwen graanpakhuis Brouwerstraat. 4. Adres van den heer J v. d Vijver, bou wen rozenkas op strook grond, waarop bouwverbod ligt. 5. Adres van den heer W. J K. v. Leeuwen, bijbouw gemeentewo ning Burchtstraat. 6. Benoeming verloskun dige. 7. Bespreking aankoop grond in den Woerd. 8. Belooning toezicht Paardenmarkt 9. Hoogere zekerheidstelling gemeenteont vanger. 10. Adres Kerkvoogdij Ned.-Hew. Gemeente koopen perceel tuingrond Kerk straat. 11. Staat oninbare posten. 12. Wij zigingen begrootingen 1927 en 1928. 14. Voorstel aankoop strookje grond naast de Koningin Wilhelminaschool. In een onbewaakt oogenblik viel Zon dagmorgen de 6-jarige L. N. alhier in een moddersloot achter de ouderlijke woning, waarin de knaap al spoedig tot de schou ders verdween. Ijlings toegeschoten hulp mocht het gelukken hem, zij het ook met bedorven pak, uit zijn netelige positie te verlossen. VOORSCHOTEN. Uitbreiding Waterbedrijf. Zaterdagmiddag hebben de raadsleden een bezoek gebracht aan de pompinstallatie van het waterbedrijf aan de Papelaan. Aanwezig waren de heeren E. Vernëde, burgemeester: C. Eggink Sr., wethouder, mej M. van Geest, voorts de heeren W A. A. J. Baron Sohimmelpenninck van der Oye, A. P. Schram de Jon, ir. A. D. Hede- rik, J Braggaar, D. Limburg. J. W. Bak ker, L J. vaD Leeuwen, A. Verboon, D. J. Brinks, gas- en watermeester, W. Wit, op zichter ingenieursbureau Henerik en L. A. Mooten machinist-monteur van het water bedrijf^ Nadat de burgemeester de aanwezigen had verwelkomd, werd de heer ir. A. D. He- derik in de gelegenheid gesteld de aanwe zigen een overzicht te geven van de verbe teringen die aangebracht zijn. Spr. noemde het een gelukkig verschijn sel dat d« gemeente grond in eigendom had waar een proefboring kon plaats hebben. Daar het bekend was dat op een boerderij in westelijke richting goed water was, werd daar een proefboring begonnen. Er werden afsluitende lagen gevonden zoodat voor in- feotie niet gevreesd behoefte te worden. Dr. v. Eek vond het verkregen water nog al mooi, op grootere diepte werd het water niet beter. Zelfs is gebleken dat op geringere diepte beter water werd verkregen. Bij de boer derij werden 3 bronnen gemaakt die aange sloten ziin op de gemeenschappelijke zuig- leiding en de motoren. Vervolgens toonde spr. de aanwezigen het in werking komen van de electro-motoren, welke automatisch worden in- en uitgescha keld, wanneer in de reinwaterkelder of toren te weinig of voldoende water aanwe zig is, zoodat de gemeente op een gegeven oogenblik niet zonder water zal zitten. In aansluiting hierop werden de ontijze- ringinrichting en de zuivering van het drinkwater iü oogeDschouw genomen en de bewerking verklaard van ruw water tot rein water, waarna velen Voorschoten in vogelvlucht bewonderden vanuit den water toren. De verschillende werken zijn uitgeroerd onder leiding van den heer W. Wit, op zichter bij den heer ir. A. D Hederik. De boringen geschiedden door de firma Hogen- doorn te Giessendam. de zuiglen'ding werd gelegd door de fa. Wilson te Den Haag, terwijl de pompinstallatie werd geleverd en geul a at st door de firma Stork te Hengelo. De nieuw geplaatste hoogdrukpomp geeft ongeveer 38 kubieke Meters water pn de laagdrukpomp ongeveer 47 kubieke Meters water per uur. Deze uitbreiding heeft de gemeente twee groote voordeelen opgeleverdbeter en. helderder water en een ruimere watervoor ziening. WASSENAAR. Jrnstige villa-brand. Omstreeks halfzes Zondagavond werd de familie H., aan den Schouwweg, welke zich ia den tuin bevond, medegedeeld, dat in haar ville „Schauwenburg" brand was uit- georoker.. Onmiddellijk we-d de brandweer gewaarschuwd, die zich zoo snel mogelijk naar de plaats des onheils spoedde. Toen zij arriveerde stond het kapitale, met riet gedekte huis, in lichtelaaie. Tot overmaat van ramp bleek een in de omgeving liggende sloot niet voldoende water te bevatten, zcodat enkele honderden meters slang naar de.vjjvers van Oud-Wassenaar moesten wor den nitgelegd. Met drie stralen op de autospui* werd daarop water gegeven, zoo dat na ongeveer eon uur hetjergste gevaar was geweken. Aangezien do brand op de derde verdieping was ontstaan, mocht het de familie H., haar personeel en spoedig aanwezige hulp gelukken nog een'ge voorwerpen van groote waarde, als meubilair, schilderstukken, antiek porselein in veiligheid te brengen. Niette min wero nog een schat van waardevolle vcorwerpen een prooi der vlammen. Om streeks zeven unr was er van het fraaie gebouw niet veel meer dan een puinhoop ever Verzekering dekt de schade. Begrijpelijkerwijze lokte de brand, welke tot ver in den omtrek zichtbaar was, enorme belangstelling. Er was echter een groot aan tal politiemannen op de been om het terrein van den brand vrij te houden. Zondagmorgen is op Den Deyl een wielrijder in volle vaart tegen een auto opgebotst. De laatste wilde de Van Zuijlen van Nyeveltstraat inrijden en gaf daartoe een teeken. Dit werd door den wielrijder waarschijnlijk niet opgemerkt, met boven vermeld gevolg. Met een gapende vleesch- wocde in een der bovenarmen en verschil- lendt kleinere wonden werd de man opge nomen en ter plaatse door dr. De Haan verbonden. Daarna werd hij ter verdere behandeling per ziekenauto naar een zieken- 1 w. overgebracht. ALPHEN. Bevestiging en intrede van dr. J. P. Cannegieter. De bevestiging. Onder groote belangstelling is Zondag morgen dr. J. P. Cannegieter van Middel burg in de Ned. Herv. Kerk (Oudshoornsche- weg) door zijn reeds 78-jarigen vader dr. D. Cannegieter, emeritus-predikant te Winters wijk bevestigd. Bij den aanvang werd ge zongen Psalm 103 1. Hierna ging dr. D. Cannegieter voor in gebed Zijn eerw. las vervolgens Johannes 15 van 18 en koos als zijn tekst 1 Timotheus 4 van vers 811. Voor de overdenking van dit woord zong de gemeente Gezang 12 vers 1 en 2. Aan het slot van de uiteenzetting zong de ge meente Gezang 215 vers 4 en 5. De gebrui kelijke clausules voor de bevestiging van predikanten werden daarna door dr. D. Cannegieter voorgelezen waarbij deze aan dr. J. P. Cannegieter de gebruikelijke vragen stelde, die hierop antwoordde: „Ja ik van ganscher harte", om te eindigen met dank gebed. Tot slot zong de gemeente Gezang 216 vers 1. De intrede. Onder nog grootere belangstelling dan 's morgens betrad dr. J. P. Cannegieter gisteravond het spreekgestoelte, terwijl de gemeente zong Gezang 180 vers 1. Na een korte inleiding zong het zangkoor van de afdeeling van den Nederl. Protestantenbond het lied „Nieuw Leven" van L. van Beet hoven. Vervolgens ging dr Cannegieter voor in gebed. De nieuwe leeraar hield hierna een predikatie naar aanleiding van Mattheus 16 vers 26 „Want wat baat het een mensch, zoo hij de geheel e wereld ge wint, en lijdt schade zijner ziel?" Na deze overdenking zong de gemeente Psalm 25 vs. 27. Dr. Cannegieter richtte zich hierna tot zijn vader, wien hij dank bracht voor zijn bevestiging, tot den consulent, ds. P. Glas van Boskoop voor zijn tegenwoordig heid, tot het college van kerkeraad, kerk voogden en notabelen, organist, koster, on derwijzers, de leden van den christelijken „V. J. B.", gemeenteleden en eindelijk tot den burgemeester dr. H. J. Lovink. Spr. hoopte op een prettige samenwerking in goede gezindheid en vooral op hondstrouw der leden. Spreker dankte ten slotte het zangkoor voor hetgeen dit ten gehoore had gebracht. Dr. P. Glas van Boskoop hield hierna nog een korte toespraak tot den nieuwen predikant en verzocht de gemeente staande te zingen Gezang 224 vers 15. waarna dr. Cannegieter eindigde met gebed en de gemeente als slot zong Gezang 96 vers. 2. Eindexamen H. B. S. Voor het eindexamen der Christ. H. B. S. met 5-jarigen cursus alhier slaagden alle candidaten t.w. de heeren P. Belgraven, H. L v. d. Boom. A. van Dalen, J. G. Gaillard, J. G. Kapteijn, K. Koster, J. II. de Liefde, D N van Lokhorst. J. Maaskant, J. Tim mer. H. Visser.F. P. Voors en de dames N. K. v. d. Boom en A. van der Ent-Braat. Verdronken. Zaterdagmiddag halfzes sloeg de 24-jarige schippersknecht C. de W., gehuwd en va der van twee kinderen, wonende te Gouda, tijdens het waterputten over boord van de motorboot genaamd „Stad Haarlem" terwijl de boot voer in de Heimanswetering. Het personeel der motorboot begon ter stond te dreggen. Na 10 minuten werd de drenkeling opgehaald. De inmiddels ontbo den arts dr. Loth van Woubrugge kon slechts den dood constateeren. Het lijk werd door de politie vervoerd naar de barak in de Schoolstraat alhier. Onze plaatsgenoot de heer S. C. van W Jzn. reed Zaterdagavond met zijn auto in de Hoorn. Doordat van een passeerende auto de lichten niet werden gedoofd reed hij pardoes tegen een boom. Behoudens materiale schade liep het ongeval voor de inzittenden goed af. Zaterdagavond werden de bewoners der Julianastraat opgeschrikt door glas gerinkel Het bleek dat een der etalage poppen van zijn verheven standplaats was gevallen, precies door een der etalageruiten van den heer J. Werneke, manufacturier alhier. Onze planlsgenoofe mej. E. de Koning is benoemd tot onderwijzeres aan een der Christelijke scholen te Utrecht Mej. de Ko ning is in functie te Geldermalsum. Door opschuiving van een raam heb ben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag onbekenden een bezoek gebracht bij den arbeider G van L. in de Hoorn alhier. Voor zoover kon worden nagegaan wordt een por- temonnaie met eenig geld vermist. De politie stelt aen onderzoek in naar de(n) dader(s). Zaterdagmorgen geraakte een zuster van het St. Josephgeesticht alhier in de achter het gesticht gelegen sloot. De heer J van Baarle mocht het genoegen smaken de drenkelinge op het droge te halen, die eerst na anderhalf uur weer tot bewustzijn kwam. Toen wij later informeerden was haar toestand redelijk wel. BODEGRAVEN. Begrafenis dr. J. J. van Bruggen. Zaterdagmiddag is onder overweldigende belangstelling het stoffelijk overschot van dr. J. J. van Bruggen ten grave gebracht. Honderden hebben uren staan wachten om de familie te toonen, hoezeer zij den overledene eerden. Slechts enkele hunner konden in de kapel de toespraken hooren, want het groot aantal afgevaardigden en genoodigden vulde deze bijna geheel. Onder de officieele personen, die de plechtigheid bijwoonden merkten wij o.a. op burge meester van Dobben de Bruijn, den gem.- secretaris, den heer Loman, verschillende leden van den gemeenteraad, burgemeester Hoogeboom en weth. Hoogendijk v. Zwam- merdam, mr. la Gro, dr. van Beek. de hee ren Steijn, W. F. Brunt, J. Jongeneel en Zr. Schoonderwaldt namens het Groene Kruis, den heer en mevr. v. d. Kleijn en mej. Rouwendal namens de Nutsbewaar- sohool, den heer Meerburg namens het Nutsdepartement, de heeren W. Roerhorst en H. Blazer namens het Fonds voor Zie kenverpleging, de heeren v. d. Zwaan en Jongeneel namens Crescendo en voorts ver schillende buren en het personeel van den overledene. Nadat in het sterfhuis een rouwdienst was gehouden arriveerde de stoet, waarbij zich zeer vele genoodigden bevonden aan de kapel: de baar was met vele bloemstuk ken gedekt, terwijl een aparte bloemenwa gen in den stoet meereed. Alleereerst nam mr. la Gro het woord. Deze wilde trachten namens de vele aan wezigen weer te geven aan de fam. van Bruggen wat de aanwezigen in den over ledene verliezen. Enkelen zullen als be stuurslid eener vereeniging den overledene prijzen als een goed burger. Als voorz. van het „Nut" wil spr. dat heel kort doen. Al9 bestuurslid heeft het departement veel aan hem te danken, doch vooral de Bewaar school steunde hij krachtig. Hij vond tijd om de vele zorgen voor die 9chool te dra gen. Zelf3 als spreker voor de vereeniging gaf hij zich geheel belangeloos. Zijn advi seurschap van de T.B.C.-vereen. was voorts geen naam maar daadde weemoedige bloemenhulde van dr. Cornelia, den genees heer dier vereen, is daarvan een bewijs. Vooral echter al9 huisdokter en namens den intiemen kring van vrienden wil spr. iets zeggen Hij heeft gewerkt, zoolang het voor hem dag was, vol toegenegenheid voor zijn patiënten. Hoevelen heeft hij moed inge sproken en hoop bij hen gewekt, tot er geen hoop meer was Hoe kon hij medeleven met hun droefheid en de achterblijvenden troosten. Daarnaast waren het zijn beste dagen, als er in een ernstig ziektegeval uitkomst gekomen was De omstandigheden hebben het hem in Bodegraven niet altijd even ge makkelijk gemaakt, doch hoe gevoelig was hij voor alle waardeering, hoe dankbaar zou hij nii zijn. als hij zijn oogen even kon opslaan en al het medeleven bemerkte, dat nu in de laatste dagen werd betoond. En toch is deze slechts een geringe weerkaatsing van zijn medeleven met zijn patiënten. Ten sictte rekent spr. het zich een eer te mogen spreken namens den kring van vrienden. In dankbare herinnering blijft bq hem zijn eenvoud en oprechtheid en zjjn goede '4 borst. Spr. geeft vervolgens in warme woor den uiting aan het medegevoel met de weduwe van den overledene en zjjn gezin, waarvoor hij altijd tjjd had. Hij wenscht ook hen steun in de inner lijke geloofsovertuiging, die in de laatste dagen ook den overledene steunde. Vervolgens sprak een der officieren van gezondheid, mei wie dr. van Bruggen in vroegere jaren in Deventer samenwerkte, die hem aangedaan een „rust zacht" wenschle. De heer K. Steyn sprak namens hel Groene Kruis, waarvan dr. v. B. voorzitter was. Met ontroering wil hij de laatste eer brengen aan hem, die nooit eer vroeg. Al tijd heeft hij zich gegeven, niet het minst voor het Groene Kruis. De vereeniging rouwt dan ook over zijn heengaan, doch zijn mooie eerlijke figuur zal altijd in de her innering blijven voortleven. De voorz. van het „Ziekenhuisfonds" de heer H. Blazer memoreerde vervolgens wat dr. Van Bruggen geweest was als adviseur dezer vereen, tot welker stichting hij veel heeft bijgedragen. Krachtig steunde hij het bestuur in de eerste moeilijke jarenaltijd werkte hij enthousiast mede, totdat hij zelf verpleging noodig had. Heel Bodegraven deelt in den rouw en een kleine bloemen hulde vertolkt de smartelijke gevoelens van gevoelens van velen. Namens de familie dankte tenslotte een broer van den overledene. Als broer mag hij zeggen, dat een best mensch is heenge gaan. Daarna begaven allen zich naar de groeve waar na enkele woorden van afscheid het stoffelijk overschot aan den schoot der aarde werd toevertrouwd. Alweer een wraakneming. De landbouwer v. d. Berg in de Meyo deed bij het maaien van zijn hooiland een onaangename ontdekking. Toen hij met zijn maaimachine aan het werk was, bleek hem n.l. dat het geheele hooiland tamelijk dicht bezet was met stevige rechtopstaande draad nagels. De messen van de machine sloe gen op het stevige ijzer kapot, terwijl de paarden met hunne hoeven op de punten trapten. Blijkbaar is tijdens den eesten groei van het gewas het geheele land, misschien wel gedurende meerdere nachten eenvoudig volgepropt met deze dikke draadnagels, ten einde op den boer om een of andere reden wraak te nemen. De oorzaak daarvan en den dader kan men nog niet vermoeden. Het hooiland is zoodanig vernield dat het hooien onmogelijk is gemaakt. Met een hand zeis gaat het evenmin. Men tracht het nu met de machine te doen, waarbij dan de smid telkens de gebroken mesjes vervangt. De uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van twee woonhuizen aan de Burgemeester le Courtrestraat luidt: P. van Katwijk, Bodegraven f. 10900. H. Calis f. 11000.Van der Neut en Sna ters f. 11754.Hoogendoorn, Nieuwerbrug f. 10800.M. van Vliet, Bodegraven f 11200.N. Hoogendoorn f. 12469. Veelenturf P. G. H. f. 11900.—; A. Ooms 11936.Jac. de Bruijn f. 10854.J. Bierhorst f. 12495.Bouman, Woerden f. 10560.Koning, Woerden f. 11980. P. de Jong, Bodegraven f. 11470. De heer C. Heusdens, alhier slaagde voor het eindexamen H.B.S. te Woerden. BOSKOOP. Het bestuur van den Voorofschen pol der heeft den Zuid-Hollandschen Water- schapsbond verzocht te bevorderen, dat een algemeene bepaling in het leven wordt ge roepen, krachtens welke de bevoegdheid be staat, een minimum-aanslag van polder- lasten te heffen. In dezen polder, die maar 200 H.A. groot is, zijn drie gemeentekommen gelegen. De gemeenten Boskoop en Waddinxveen, waar onder de polder ressorteert, breiden zich zeer sterk uit. Zij koopen in dien polder land, leggen er wegen op aan en verkoopen de naastgelegen terreinen voor bouwgrond. Nu zijn de grondbezitters van minder dan 10 A. in dien polder omslagvrij. En aange zien de bouwterreinverkoopen meestal be neden de 1000 M2. blijven, wordt de polder schier geheel verbrokkeld en versnipperd. De overblijvende betalende ingelanden wor den nu niet alleen gehinderd, doordat het polderwater door dezen aanbouw meer ver vuilt, maar zij moeten bovendien nog feite lijk voor die huiseigenaren polderlasten be talen. Heft men den vrijdom op, dan zal men honderden aanslagen krijgen van een paar dubbeltjes of enkele centen. Het polderbe stuur heeft nu gevraagd aan den bond, zijn invloed aan te wenden, dat van deze kleine ingelanden een minimum-omslag van bijv. f. 1 por iaar kan worden geheven. ROELOFARENDSVEEN. 5-jarig bestaan Ziekenhaisfonds. Zondagavond had in de Pancratiuszaal alhier de jaarvergadering plaats van het ziekenhuisfonds St. Vincentius a Paulo. De opkomst der leden was ditmaal belangrijk grooter dan bij vorige vergaderingen, het geen haar oorzaak vond in het feit dat het fond9 tevens zijn 5-jarig bestaan herdacht De voorz de heer Holscher heette de leden van harte welkom en richtte in het bijzon der een woord van welkom tot den eere- voorz. den pastoor, waarna hij het woord gaf aan den secretaris tot voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vast gesteld. Hierna bracht de secretaris een goed verzorgd jaarverslag ter tafel, waaruit o.m. bleek, dat in het afgeloopen jaar 49 patiënten in ziekenhuizen zijn verpleegd geworden met een totaal aantal verpleegda- gen van 788. 53 Reizen zijn gemaakt met de ziekenauto van en naar Leiden. Op 31 Mei j.l. bedroeg het aantal leden 470 gezins hoofden. 380 leden boven 18 jaar en 3 do nateurs. Het aantal was vooruitgegaan met resp. 16 en 29 leden. Dank werd gebracht aan het bestuur en aan den heer van Doo- ren, arts voor hunne belanglooze medewer king, waarna het woord wa9 aan den pen-, ningmeester voor het doen van rekening en verantwoording. De ontvangsten met inbe grip van het saldo vorig jaar hebben bedra gen f. 3956.97 en de uitgaven f. 2837,60, zoodat er een batig saldo was van f. 1119.37 Ondanks dit saldo wees de balans op een tekort op het exploitatiejaar van f. 322,71, wat verband hield met het groot aantal pa tiënten, dat in het afgeloopen jaar is ver pleegd geworden. De vergadering keurde goed dat aan den secretaris en penning meester weer de gebruikelijke gratificaties werden verleend. Door den Secretaris werd nog een overzicht gegeven over de afgeloo pen 5 jaren, waaruit ten duidelijkste de steeds toenemende bloei van het fonds en de groote sympathie der ingezetenen uit de Veen bleek. De Pastoor maakte van de ge legenheid dan ook gebruik het bestuur en de leden van harte geluk te wenschen met bet 5-jarig bestaan van het fonds en spr. hoopte dat het bestuur op den ingeslagen weg zal mogen voortgaan, om de vereeni ging tot een steeds grooteren bloei te bren gen. Vervolgens had de verkiezing plaats wegens periodieke aftreding van de heeren Gortzak en van der Meer. Deze heeren wer den bij acclamatie herkozen. Tot slot had nog een verloting plaats van een beeld en een tweetal pijpen. De gelukkige winnaars waren de heeren v. d. Meer (beeld). Com- pier en Loos. Verder deelde de voorz. nog mede, dat aan de zieken welke momenteel worden verpleegd in verband met het eer- sle lustrum een verrassing zal worden be reid, zoodat ook zij zullen kunnen deelen in de vreugde van het 5-jarig bestaan van het fonds. Deze mededeeling werd met ap plaus begroet, waarna de voorz. de vergade ring op de gebruikelijke wijze sloot. TER-AAR. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van het Fonds van den Gewa- penden Dienst, heeft opgebracht f. 22.25. Aan het Chr. Nat. Schoolbestuur ah hier is vergunning verleend tot den bouw eener nieuwe Chr. school aan den Kerkweg te Aardam. Het nieuwe schoolgebouw zal bevatten 3 leslocalen benevens een gymna- etieklocaal. Verder een personeelkamer, kleedkamertje, bergplaatsen en een ruime gang. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. Een bruggenkwestie De spoorlijn AlphenGonda Grondveikoop De gemeentebe drijven 1927. Aanwezig alle leden uitgenomen de heer G. van Lange. Voorzitter de burgemeester de heer P. A. Troost. Na opening door den voorzitter doet deze mededeeling van een groot aantal ingeko men stukken. O.a. werd ook medegedeeld dat Gedeputeerde Staten ernstig de vraag onder de oogen zullen zien of in Waddinx veen, in'verband met de vaartverbetering RotterdamAmsterdam een booge dan wel een lage brug zal moeten worden gebouwd. Reeds is komen vast te staan dat wanneer de brug wordt gebouwd 1 50 boven het Gouwepeil de brug 5 keeren zal moeten worden geopend tegen 1 keer wanneer de brug een meter hooger komt te liggen. In dien du9 een brug wordt gebouwd zooals eerst genoemd zou dit voor de gemeente een tegenvaller worden. Verder wordt op voorstel van B. en W, besloten op het salaris van den veldwach ter Snoek f.250 per jaar in te houden zoo lang hij woont in een huis dat de gemeente toebehoort. Op verzoek van Ged. Staten hebben B. en W. aan dit college medegedeeld dat het in de bedoeling ligt om de toegezegde bijdrage inzake den aan te leggen spoorlijn Gouda- Alphen uit te betalen, drie maanden na de officieele in gebruikneming van die lijn. Wordt besloten aan het bestuur der ver eeniging van Chr. Mulo-onderwijs in deze gemeente medewerking te verleenen tot den aankoop van schoolbanken door de be- noodigde gelden beschikbaar te stellen. Aan de orde zijn thans een reeks voor-» stellen van B. en W. tot verkoop van ver schillende perceelen bouwterrein van den grond, aangekocht door de gemeente van den heer W. Kors en mej. de wed. A. Ver stoep. In verband hiermede wordt besloten te verkoopen aan den heer A. Luiten alhier 15 meter gevelbreedte van den grond ten noorden van den weg tusschen de Gouwe en den Ringdijk van den Zuidplaspolder. Aan den heer D. Koster 100 meter gevel- breedte aan denzelfden kant; aan het R.K. Parochiaal kerkbestuur alhier nog 9 meter gevelbreedle aan de Zuidzijde vaD den weg, in aansluiting met het reeds door dat be stuur gekochte en ten slotte aan den heer C. Neven alhier 9 meter gevelbreedte aan de Zuidzijde van den geprojecteerden weg, zoodat het bouwterrein daar reeds bedenke lijk inkort. Wordt besloten aan de heeren M. Ver- I zjjden en A. P. Bakker te verkoopen gedeel ten van de Alpherwatering^ gelegen achter hun eigendommen, teneinde deze gedeelten te kunnen dempen, zulks in verband met reeds door aanwonenden gekochte gedeelten. Wordt besloten aan het bestuur van den Zuidplaspolder te verkoopen een klein ge deelte van het perceel kad. bekend in sectie C. no. 978, opdat dit door genoemd bestuur zal kunnen worden aangewend voor verbetering van den Onderweg ter plaatse, welke daar een zeer scherpe bocht heeft. De vergoeding per leerling voor de kop- klassen der Mulo-school zal blijkens door B en W in gelijksoortige gemeenten in gewonnen inlichtingen zijn vast te stellen op f. 28 53 B en W. adviseeren den Raad de vergoeding op dat bedrag te bepalen, waarmede accoord wordt gegaan. De heer G van de Wal i9 bij den raad in beroep gekomen van een besluit van B. en W. waarbij hem is geweigerd het bouwen van een houten schuur, zulks in 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7