Ongeveer 10.000 toeschouwers hebben de wedstrijden bijgewoond. De oefen meester van de Hollandsche ploeg, de heer Kreigs- mann, toonde zich niet geheel ontevreden met dit resultaat Hij was van meening, dat de sterkste ploeg gewonnen had en dat de Nederlandsche nederlaag wel eervol ge noemd kan worden. De Duitschers gaven fcljjk van buitengewone training. Hun starten was beter dan bij de oranjebroeken. De HoDandsche dames winnen met 50 tegen 40 punten. Tegelijk met den wedstrijd der manne lijke athleten, heeft ook een ontmoeting plaats gevonden tusschen de vertegenwoor digende damesploegen van West-Duitsch- land en Nederland. Deze wedstrijd vond plaats in het stadje Lennep en eindigde in een fraaie overwinning voor de Holland sche dames met 50 tegen 40 punten. In het nummer kogelstooten heeft Frau- lein Heuhlein uit Elberfeld het wereldre cord verbeterd met eefi worp van 11.845 M. Onze stadgenoote, mej. M. Briejer (Brun- hilde) werd nummer drie op de 100 Meter en kwam verder uit in de esaüette, die door Holland gewonnen werd. Mei. H. BRIEJER. Aan „De Courant" ontleenen wij de vol gende gedetailleerde uitslagen: 100 M. 1. Groos (H.)2. Aengenent (H.); 3. Briejer (EL); 4. Schlarp (D.).; 5. Hau»- mann (DO; 6. Erfling (D.). Tijd 14 sec. 800 M. 1. Wever (D.) 2 min. 34 4/5 sec.; 2. Mallon (EL) 2 min. 37 2/5 sec.; 3. Müller (D.); 4. J. v. Kesteren (H.); 5. Duchateau (H.); 6. Hermans (D.). 4 X 100 M. 1. Holland (ter Horst, Aenge nent, Briejer, Groos); 2. W. Duitschland (Wever, Hausmann, Erfling, Schlarp). Discuswerpen; 1. Heutslpim (D.) 33 M. 63; 2. Krewett (D.) 30 M. 36; 3. Michaelis 01.) 26 M. 46; 4. Tieseler (D.) 23.69; 5. De kens (H.) 23.46 6. Mur (H.) 23.63. Hoogspringen: 1. L. Gisolf (H.) 1 M. 55; 2. Weck (D.) 1 M. 45; 3. Dekens (H.) 1. M. 40; 4. Buisma (H.) 1 M. 40; 5. Horchler (D.) 1 M. 40; 6. Weissgerber (D.) 1 M. 35. ZEILEN. KEMPHAAN AANGEWEZEN VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN. Na de Selectiewelstrijden op da Zuiderzee. Zaterdag zijn op de Zuiderzee de selec tiewedstrijden tusschen de zesmeters Kemp haan en De Ruyter voor de technische com missie begonnen. De eerste vier wedstrijden (proeven) zijn alle op overtuigende wijze door Kemphaan gewonnen. Er werd gezeild eerst twee proe ven recht in den wind. Na de overwinning van Kemphaan besloot men toen den ge wonen wedstrijd op een driehoeksbaan te houden. Met spannenden strijd heeft toen wederom De Ruyter het achterschip van Kemphaan steeds voor zich gezien. Ook de vierde wedstrijd over een baan met halven wind was Kemphaan voor. Gisteren stond er meer bries. „De CrL" meldt dat als eerste wedstrijd wederom een traject in den wind zou worden gezeild Tot twee keer toe mislukte de start der deel nemers; hierdoor zag de heer Carp van ver dere deelneming af. De wedstrijdcommissie besloot daarop met algemeene stemmen, in verband met de be haalde resultaten, de „Kemphaan" met den heer Pluijgers en zijn bemanning af te vaar digen als Nederlandschen deelnemers in de zesmeterklasse bij de Olympische zeilwed strijden. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Uitstekend werk van de Oude Twee van Die Ley the De strijd onbeslist Zaterdagmorgen zijn de wedstrijden van de Koninklijke voortgezet. Begonnen werd met eenige eind wedstrijden van nummers, waarvoor geen voorwedstrijden vereischt worden, benevens de finale van de Over- naadsche Vier, waarvoor Vrijdag reeds voorwedstrijden geroeid werden. De uitslag van dit laatste nummer was: 1. Argo, m 7 min. 66 2/5 sec., 2. Laak, op 1V6 M., 3. Triten. In het nummer Oude Vier kwamen uit Triton en Njord. Laatstgenoemde ploeg echter alleen om Triton met alleen over de Laan te laten gaan. 1. Triton in 7 min. 45 4/5 sec.2. Njord, met groot verschil. Jonge Vier A: 1. Laga, in 7 min. 49 sec.; 2. Willem III (op 2 lengten), 3. Argo. De middag werd ingezet met den eind strijd van de jonge sciff B. tusscheD Van der Meer (Njord) en Weisman (De Hoop). De Amsterdammer startte zeer vlot en nam gedecideerd de leiding. Van der Meer kwam geducht opzetten maar de Amsterdammer wist zich te handhaven en met ruim een lengte voorsprong te winnen in 6 min. 47 4/5 eec. Jonge Twee A: 1. Spaarne, in 8 min. 62 1/5 sec.2. Willem IIL Jonge aoht B3. Argo, in 6 min. 54 1/5 sec.; 2. Laga, op l£ M.3. AmsteL Twee zonder stuurmanL Dare Devil Club, row over. Na deze eindstrijden waren weer een aan tal voorwedstrijden aan de beurt. Jonge Sciff A 1ste heat: Van Mourik Broekman (Laga), in 6 min. 51 sec.; 2, Master (Deutsche Ruderverein)2e heat: 1. Weisman (De Hoop), in 7 min. 3 sec.; 2. Heyn (Delftsche Sport); 3e heat: 1. Tjalma (Triton), in 7 min. 2 sec.2. Kune (D.D.C.); 4e heat: Timmermans (Spaarne), row over. Inmiddels was de tijd genaderd voor den met spanning verbeiden kamp tusschen de beide bekende Nederlandsche sciffeura Pis- terse, van de Koninklijke en Gunther, van de Amstel. Als kamprechter trad jhr. Van Doorn op. De Amsbelman, die onder leiding van dr. Marris prachtig in vorm gekomen is, won met bijna vier lengten voorsprong in 6 min. 22 sec en kreeg van zijn talrijke aanhangers een geestdriftige ovatie. Voor hetzelfde nummer roeiden daarop Cox (Het Spaarne) en Van der Meer (Njord) en Muntz (De Maas) row over. Voor de Oude Twee startten vervolgens in de eerste heat Willem III, Amstel en Die Leythe. Op het eerste gedeelte van de baan had Willem III de leiding, daarna wist de geroutineerde ploeg van Die Leythe voor te komen en na een spannenden strijd met 1$ M. voorsprong te winnen in 8 min. 39 sec. Amstel was vele lengten achter. Tweede heat: 1. Aegir, in 8 min. 34 sec.; 2. De Hoop. Jonge Vier: 1ste heat: 1. He»t Spaarne, in 7 min. 32 2/5 sec.2. Arsa. Gisteren was de belangstelling voor de belangrijkste eind wedstrijden zeer groot. Overnaadsche Sciff: L Willem III, in 7 min. 57 3/5 sec.2. De Laak, vele lengten- Vier zonder stuurmanTriton, row over. Jonge Sciff ADe Hoop, in 7 min. 4 2/5 sec.2. Het Spaarne. Oude Soiff1. Gunther (AmsteD, die steeds aan den kop ging, tijd 7 min. 10 4/5 sec.2. Muntz (De Maae). Oude Twee. Een zeer felle strijd, waarbij Die Leythe en Aegir gelijktijdig door de finish gingen. Die Leythe was *t eerst weg en weet lang zamerhand een voorsprong van 1 lengte op Aegir te verkrijgen, terwijl de Hoop Vb lengte bij Aegir achter ligt. Langzaam loopt Die Leythe uit en bij Nereus is 't verschil 2 lengten. Dan begint Aegir in te loopen en bij de Nieuwe brug is de voor sprong van Die Leythe nauwelijks nog 1 lengte. Als beide ploegen onder de brug doorkomen, is de afstand nog maar ya leng te. Met een geweldige spurt, onder donde rend gejuicht van de toegestroomde me nigte, gaan beide tweeën door den finish. Uitslag: dead heat tusschen Aegir en Die Levthe. Tijd 9 min: 12 1/5 sec. Volgens de „TeL" is later op den avond de race overgeroeid. Lang ging het gelijk op, maar toen Die Leythe moest wijken voor een boot die in de baan kwam was de zege voor Aegir. Hierdoor werd echter een onzuiver resultaat verkregen, hetgeen voor den kamprechter aanleiding was den wedstrijd ongeldig te verklaren. De ploegen zullen elkaar dus nog eens weer ontmoeten. Stijlroeien dames-Juniores: Delftsche Sport. Stijlxoeien dames-Seniores: X. Het Spaarne. Jonge Vier B: 1. Het Spaarne, in 8 min, 3/5 sec.; 2. Triton. Oude Acht: 1. Laga, in 7 min. 1 sec.; 2. De Hoop, op 2 lengten. Jonge Twee B: Hierin komen uit de Deutsche Ruder-Verein, De Hoop en Njord. De Duitschers nemen de leiding, gevolgd door de beide anderen, die boord aan boord liggen. Na 500 M. zijn de Duitschers 2 lengten voor. Langzaam maar zeker loopen de Duitschers uit en bij Nereus is het ver schil tot 3 lengten aangegroeid. De Hoop geeft het echter niet op en bij Poseidon is het verschil 2 lengten, terwijl Njord ver achter is. Bij de Nieuwe Brug is het ver schil 1 Lengte. Geweldig spurtend loopt De Hoop bij eiken slag in. De Duitschens we ten tenslotte met 1 M. tc winnen, tijd 9 min. 11 2/5 sec. Jonge Acht A: 1'. Laga, 2. De Hoop, 3 Willem III. DE VOORBEREIDING ONZER ROEIERS. Een NereuaAegii-combinatie. Naar „De Crfc." verneemt, vergaderde gistermiddag na afloop van de roei wedstrij den van de Koninklijke het bestuur van den Ned. Studentenbond met afgevaardigden van verschillende studentenroeivereenigingon, ten einde te bespreken, op welke wijze men door combinatie of anderszins zou kun nen komen tot vorming van ploegen, welke eventueel in aanmerking zouden komen vooi deelneming aan de selectiewedstrijden voor de Olympische roeiwedstrjjden. Besloten werd, dat getracht zal worden een vier te formeeren, bestaande uit de twee roeiers van Aegir's oude twee, de heeren D. F. de Koe en J. Tuckerman, en de Nereus-roeiers S. Bon en Maasland. Mocht deze combinatie niet het gewenschte resultaat opleveren, dan zal vermoedelijk de heer Dirken, coach van Aegir en De Hanze, trachten een vier te vormen, be staande uit bovengenoemde Aegir-roeiers, en een tweetal roeiers van De Hanze. Voorts werd besloten, de mogelqkheid te onderzoeken, den slag van Tnton's onde vier, die aan een pees-ontsteking lgdt, te vervangen door een nog nader aaai te wjjz.ni Laga-roeier. Naar het blad verder verneemt, zullen aoowei Laga als Nereus er zeer waarschijnlijk mei toe overgaan hnn oude achten te ver sterken met roeiers uit andere vereen!gingen, WATERPOLO. EEN GOEDE DAG VOOR DE T«ki i iRiih \l ZWEMCLUB. Overwinningen van het eerste en van het tweede zevental. Terwijl een vliegtuig witte doch, voor ons, onleesbare letters schreef aan den diep- blauwen hemel streed het eerste zevental van de Leidsche Zwemclub (met invallers voor Van Helvert, Van Leyden en Buys) gistermiddag ten aanschouwe van een tal rijk publiek tegen G. Z. C. I, onder leiding van den heer P. van der Velden Sr. Vooral in de eerste helft zijn onze stad- genooten uitstekend op dreef geweest en aanvoerder De la Court zond toen driemaal het leer langs Slop, onzen vroegeren inter nationalen doelman, die trouwens vrij veel last scheen te hebben van de zon. Terwijl de Gouwenaars steeds den bal bleven af wachten, speelde de Leidsche voorhoede tactisch en bovenal snel en de fraaie voor sprong was dan ook volkomen verdiend. De la Court was, bij den aanvang, het eerst bij den bal, hij speelde terug. zwom op. kreeg het leer metéén terug en scoorde op schitterende wijze. 10. Eventjes kwam G. Z. C. nu opzetten en mede doordat Van In- gen Schenau zijn mam teveel vrij liet, volg den er eenige schoten, die echter door Goe- koop werden gestopt. En weldra wisten El- zinga, c.s. het spel te verplaatsen. Uit een voorzet van rechts kwam de bal bij De la Court, die den stand op 20 bracht. L.Z.C. bleef nu sterker. Vele schoten werden door Slop bedwongen, maar toen kort voor de rust De la Court weer den bal kreeg, was de kogel hem te machtig. 30. De tweede helft werd geopend met een schot van den ver opgezwommen Hof- steenge tegen de lat. Geleidelijk nam daarna de G. Z. C. het initiatief echter over en het was midvoor Bokhoven, die Goekoop voor de eerste maal het nakijken gaf. 31. Een moment later werd Elzinga vermoede lijk vastgehouden en in zijn verontwaardi ging deed hij géén moeite Bokhoven het leer te ontfutselen. De Gouwenaar zwom tot vlak bij het doel, doch zijn harde schot werd schitterend door Goekoop over de lat geslagen. Edoch: uit den corner kwam het leer bij Bokhoven, die dén Leidschen voor sprong tot 32 verkleinde. De spanning steeg nu met de secondeI Een oogenblik werd Hop's heiligdom onder vuur genomen, maar toen De la Court wegens een overtre ding uit het water was gezonden, werd G. Z. C. sterker. Zwaar werd nu de druk op het Leidsche doel, maar de verdediging hield zich kranig en met onveranderden stand kwam ten slotte het einde. Onder leiding van denzelfden arbiter speelde L. Z. C. H vervolgens tegen G. Z. G. n. In de eerste helft werd er van weers kanten slecht geplaatst en even slecht ge schoten zoodat mei blanken stand werd ge draaid. Daarna nam L. Z. C., welker voor hoede steeds vergat op te zwemmen zoodra een harer verdedigers den bal had, al spoe dig de leiding in een periode, dat P. de Best wegens het liggen binnen de 2 Meter-lijn uit het water was gezonden. 10. Nauwe lijks was de strijd hervat of De Best was weer m overtreding. En zoowaar herhaalde de rest het kunststukje om, met 6 man spe lend, een nieuw doelpunt aan de score toe te voegen. 20. Kort voor het einde wisten de Gouwenaars met een onhoudbaar schot de eer te redden. 21. ZWEMMEN. MISS GLEITZE WEER IN ACTIE. De bekende Miss Gleitze heeft een poging gedaan over de Iersche Zee te zwemmen van Donaghadee in Noordelijk Ierland naar Port Patrick in Schotland. Na 23 mijl gezwom men te hebben heeft zij echter moeten opgeven. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Ie klasse. PhoenixAjax: Phoenix wint met 71 runs op de eerste innings; A.C.C. Haarlem: Haarlem wint met 66 runs op dc eerste innings; V.R.A.V.O.C.; V.R.A. wint met 10 runs op de eerste innings; H.C.C.V.V.V.; H.C.C. wint met innings en 29 runs; Rood en WitH.C.C. H: H.C.C. II wint met 106 runs op de eerste innings; QuickP.W.: Quick wint met 5 wickets. 3e klasse C. Ajax HL.C.C.: Ajax II wint met 5 wickets; H.C.C. IIIExcelsior: gew. door H.C.C. met 48 runs op de 1ste innings. Overzicht Het is Ajax ook met gelakt van Phoenix te winnen en de nederlaag, die onze stad- genooten gisteren op Houtrust hebben ge lden, is zoo sprekend, dat er weinig iwyïel bestaat, of Ajax dan wel Phoenix sterker is. Wanneer de Hagenaars bijkans 200 runs bjj 6lkaar kunnen klappen, dan moet er toch heei wat aan de bowlery van Ajax hebben ontbroken. Dat er in een zoo belangrijken wedslrgd als die van gisteren slap en futloos werd gespeeld, zegt ons, dat de geest in het rood-zwarte elftal nog steeds zoek is. De Haagsche heeft blijkbaar ons overzicht van Zateru -g willen wraken. H.C.C. I kwam liet eerst dit seizoen los en behaalde een dne punten-overwinning op V.V.V., dat voor een schamele 67 aan den kant zat. Van Maanen wilde laten zien, dat zijn keuze voor he; Nederlandsch elftal gerechtvaardigd ia Hjj scoorde van de 210 voor 5 er 84. De tweede innings van V.V.V. bracht daarna 114 op. H.C.C. II blijft rustig op den weg naar het kampioenschap voortgaan. Na de 128 van Rood en Wit scoorde de Hagenaars 234. Ernst Neuerburg was met 96 weer top scorer. bjj V-R.AV.O.C. bracht de eerste innings heel lage totalen. V.O.C. maakte 39, Van dei Chgs 517, Rincker 319, en V.R.A daarna precies 10 runs meer. East had de geweldige cijfers 816. Een tweede innings veranderde niets aan het wedstrijd-resultaat. De beide overige wedstrijden in de eerste klasse hadden een normaal verloop. Haarlem (189 voor 9) won van A.C.C. (123) on Quick (101 en 75 voor 6) van P.W. (52 en 119). In de 3e klasse C. veroverde Ajax H met moeite de punten op de „Leidsche^, zoodat de Ajaxieden thans een bijzonder fraaie kans hebben op het kampioenschap. Het was een een aardige wedstrijd; men zie het verslag. phoenix—ajax. Phoenix wint met 71 rans. Eigeman wint den opgooi en stuurt de gastheeren in Het bowlen van Rice en van Chambers, welke laatste weldra den aanval van Eigeman overnam, was aanvankelijk zeer goed. Een heele serie maidens komen in het scormgboek en de drie eerste wickets vallen voor nog geen 30 runs. Kien, een batsman met een zeer sterke verdediging en K. van Dael brengen het echter tot 112 voor 4. Laatstgenoemde verdwijnt dan 1. b. w. op Rice voor 52. Lob steunt daarna nog met 11 en Kien wordt ten slotte voor 84 door Dozy gevangen op het bowlen van Eigeman, die inmiddels weer den bal ter hand heeft genomen. Met 16 extra's werd het Haagsche totaal 199. Rice, die nog al last had van de te smalle mat, bowlde 447, Chmabers 310, Eigeman 230. Het veldwerk van de Leidenaars was slap en lusteloos, een enkeling niet te na ge sproken. De innings van Ajax was voor de zoo- veelste maal een mislukking. Eigeman run de zich zelf out toen hij 15 runs had ge scoord, Mc. Pherson en Chambers deden respectievelijk met 11 en 10 iets, maar het was voornamelijk Dozy met een hardge- slagen 54, die het Ajax-tolaal nog 128 deed worden 10 extras inbegrepen. Janssen met 5 singles deed nuttig werk door Dozy lang gezelschap te houden. Van de Haagsche bowlers was alleen Greymering werkelijk gevaarlijk, zooals zijn cijfers (641) vol doende doen uitkomen. Lob 214. Hieronder de scores: Phoenix le innings. Kien, c. Dozy, b. Eigeman 84; Wunder, b. Rice 4; Mulder, c. Dozy, b. Chambers 7; Greymering, b. Cham bers 1; K. van Dael, 1. b. w. Rice 52; Gam mon, c. Schilthuizen, b. Mc. Pherson 6; Marquis, c. Snijders, b. Rice 6; Lob, c. and b. Rice 11; G. van Dael. b. Chambers 4; Everhard, c. Josson, b. Eigeman 4; Van Milligen not out 4; Extras 16. Totaal 199. Bowlingcijfers Ajax: Eigeman 230, Rice 447, Chambers 340, Mc. Pherson 150, Hofsteenge 016. Ajax le innings: Schilthuizen, b. Grey mering 7; Josson, c. G. van Dael. b. Grey mering 0; Eigeman. run out 15; Hofsteenge, c. Marquis, b. Everhard 1; Mc. Pherson, e. Marquis, b. Greymering 11; Dozy. c. Mar quis, b. Greymering 54; Chambers, b. Greymering 10; Janssen, st. G. van Dael, b. Lob 5, Rice 1. b. w. Lob 4; Goslings, c. and b. Greymering 7; Snijders, not out 4. Extras 10. Totaal 128. Bowlingcijfers Phoenix: Everhard 128, Gammon 0—27, Greymering 641, K. van Dael 0—8, Lob 2—14. ajax n—l. c. a Ajax ii wint met 5 wickets. (Van onzen cricketmedewerker). In een prettigen en geanimeerden wed strijd is Ajax II er in geslaagd van de „Leidsche" te winnen, waardoor de rood zwarten zich vaster op de eerste plaats heb ben genesteld. Verdiend was die Ajax-over- winning o. i. wel, want over het algemeen speelden Brouwer c.s. iets beter cricket dan de volgelingen van Metsch, maar met even veel pleizier zou toch ook L. C. C. hebben kunnen winnen en de wedstrijd van giste ren heeft o. i. dan ook geenszins uitgemaakt of Ajax II dan wel L. C. C. sterker is. De rood-zwarten waren niet zoo goed op dreef als verleden week tegen Excelsior en het feit, dat zij toch wonnen sluit dan ook in, dat L. C. C. ons min of meer is tegen gevallen. In de eerste plaats was er het batten, dat niet meeviel. Mogelijk troffen wij de „Leidsche" op een off-day", maar gisteren vielen alleen de batting-capacitei ten van Metsch en F. van Es in de eerste innings en van Van Schie in de tweede innings te loven. Ja, ook Eichhorn maakte in de tweede innings een goed totaal, maar de wisselvalligheden van een free-hitter hoezeer wij dezen Leidenaar, die leven in de brouwerij brengt, ook apprecieeren be- heerschen toch niet de batting-capaciteiten van een elftal. Veel nuttiger is een constant bat als Metsch. Men moge niet enthousiast worden als hij aan de wickets staat, het moge wat saai zijn z'n batten, maar voor zijn elftal is de Leidsche captain bijzonder nuttig. Overigens was hij in het begin van z'n eerste innings niet ongelukkig, want twee vangen werden op hem gemist toen hij een luttel aantal runs achter zijn naam bad. Wij schreven Zaterdag over „muren" als Metsch en Segaar. Het duo kwam gis teren samen op de mat en wij begonnen tijd op te nemen, wat overbodig bleek. Bin nen een kwartier kwam de scheiding voor bijkans geen runs. Segaar speelde veel vrijer dan wij van hem gewoon zijn; minder safe intusschen en Brouwer ving hem op keurige wijze achter het wicket, waarmede de Ajax- aanvoerder een minder gelukkig begin als wicketkeeper goedmaakte. Een openbaring was het batten van Van Schie, die heel wat is vooruitgegaan en die met 29 not out een uitstekende tweede innings speelde. Het was een lust om te zien met welk een ge mak hij het bowlen der Ajaxcieden behan delde en wat ons vooral verheugt is het feit, dat zijn batten geen uitgesproken sterke strokes te zien geeft, maar vrijwel all round is. Ook de aanval van de „Leidsche" is ons niet meegevallen. Het veldwerk vertoont hier en daar zwakke punten naast uitste kend fielden van b.v. Den Holder. Heems kerk etc. De beste bowler was o. i. Beurse, die een goede richting en lengte gooit en daarenboven genoeg variatie geeft in zijn bowlen, zonder in excessen te vervallen. Waarom Metsch hem in de eerste innings afzette, was ons niet recht duidelijk. In excessen vennel wel A. van Es en dat is jammer, omdat deze jongeling van nature een goed bowler is en zeer verraderlijke ballen gooit, wanneer hij bowlt zonder er een bepaald effect te willen uithalen. Tracht hij zichzelf te „changen". dan ko men er slows aan den leg-kant. die natuur lijk worden afgestraft. Zijn broeder is een bruikbaar change-bowler, die het gebruike lijke goede met het dito kwade afwisselt Verder hanteerde ook Van Schie den bal Hij heeft een eigenaardigen stijl met een late delivery, die hem langzamer doet lijken dan hij werkelijk is. Van Weizen had betrekke lijk veel succes met zijn fancy-bowlerij in de tweede innings Overigens kost hij bijna evenwel aan wides als aan runs. Na hetgeen wij verleden week over Ajax Cf schreven kunnen wij ditmaal kort zijn. P. de Vrind bevestigde onzen goeden indruk van vorigen Zondag en wat het batten be treft willen wij wijzen op het goede werk van Van Goor. De staart van Ajax II schijnt intusschen elke week grooter te worden. Me moreeren wij even, dat de rood-zwarten in de tweede L. C. CL-innings allerslechtst veldwerk leverden. Ten slotte nog enkele cijfers: L. C. C. le innings: Totaal 57, waarvan Metsch 20. Eichhorn 9, Extras 9, P. de Vrind 820, Ermers 112, A de Vrind 1—11. Ajax IT le innings: Totaal 89, waarvan P. de Vrind 21. Van Goor 19, A de Vrind 13, H. de Vrind 10, Extras 16, F. van Es 516. Beurze 218, A. van Es 226. L. C. C. 2e innings: Totaal 79, waarvan Eichhorn 25, Van Schie 29 not out, P. de Vrind 7—36, Ermers 138. Ajax II 2e innings: Totaal 53 voor 5, waarvan Van Goor 11, H. en P. de Vrind ieder 9, Extras 12, Van Weizen 215, Beurse 310. LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. Nederland met 32 geslagen. Zaterdag hebben de twee laatste enkel spelen van den wedstrijd Tsj echo-Slow aki je Nederland plaats gehad. Het begon met TimmerKozeluh. Onze landgenoot won met 62, 26, 62, 64, waarna van Len nep van Macenauer verloor 26, 26, 2—6. Timmer heeft prachtig gepasseerd en daar door het gevaarlijke spel van Kozeluh ge broken, terwijl hij ook door tijdig lobben succes had. Hij verloor de tweede eet, door dat zijn racket stufegesprongen was. In vierde set kwam de stand tot 34, rmutr door schitterend spel, wist hij haar nog fa winnen. Van Lennep daarentegen had geen oogen blik kans tegen den vasten en snellen Ma cenauer, die een prachtige partij baeeliae speelde. MOTORSPORT. DE T. T.-RACES IN DRENTE. Engelsche successen. Onder zeer groote belangstelling rijn Zaterdag bij Assen de jaarlijksche T. races gehouden. Een tienduizend menschen zijn getuige geweest van spannende wed strijden. Dea middags bij den strijd der 500 c.M.3-klassers was de spanning zelfs buitengewoon groot en pas in de laatste 300 Meter viel toen de beslissing. In iedere klasse heeft een Engelschman den eersten prijs behaald. De uitslagen zijn: 175 kubieke c.M.-klasse (vier deelnemers, 10 ronden)1. L. C. Cr abtree (Engeland Excelsior) in 2 uur 13 min. 49 4/5 sec.2. T. B. van Rumpt (Nederland D.É.W.) in 2 uur 19 min. 18 2/5 sec. 250 kubieke c.M.-klasse (4 deelnemers, 12 ronden)1. S. A. Crabtreé (Engeland Excel sior) in 2 uur 6 min. 5 4/5 sec.2. Xaver Gmelch (Duitschland D.K.W.) in 2 uur 13 min. 44 2/5 sec.3. Longman (Engeland O. K. Supreme) in 2 uur 16 min. 54 2/5 sec. 350 kubieke c.M.-klasse (15 deelnemers, 14 ronden)1. S. Woods (Engeland Norton) m 2 uur 13 min. 35 2/5 sec.2. Richard (Frankrijk Motosacoche) in 2 nor 20 min. 26 4/5 sec.3. G. E. Himing (Engeland Ze nith) in 2 uur 25 min. 23 1/5 sec.4. J. Moos (Nederland B.S.A) in 2 uur 34 min. 32 2/5 seconde. 500 kubieke c.M.-klasse (32 deelnemers, 16 rondeü)1. J. Walker (Engeland Rudge Whitworth) in 2 uur 20 min. 47 sec.2. TIl Spann (Engeland A.J.S.) m 2 uur 20 min. 48 2/5 sec.3. Tom (Belsrië Sarolea) in 2 uur 29 min. 42 35 sec.4. W. Mullem /DnitscV land Triumph) in 2 uur 38 min. 5 2/5 sec/J 5. Bentley (België Gillet) in 2 uur 39 tmn. 29 2/5 sec.6. J C. van Pijl /Nederland Raleigh) in 2 uur 46 min. 1 sec.7. H. van Driel (Nederland Norton) in 2 uur 47 min. 16 3/5 sec. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTENVEREEN. „SWIFT". Gisteren is de 20 K.M. ttfdrace geredan De uitslag was, dat W. Graafmans den snelsten tijd maakte, n.l. 34 m.n. 17 sec. en daarmede den lsten prjjs won. 2. W. Severfinen 34 min. 46 sec.; 3. C. Wassink 37 min. 36 sec.; 4. A. Paling; 5. J. Donk. VOETBAL. L.M.C. ILUGD.-COMBINATIE 2—3. Een Lugd.-combinatie, bestaande uit 1ste 3e en 4e elftal-spelers, speelde gisteren een liefdadigheidswedstrijd tegen L.M.C. to Lisse, ten bate van een L.M.C.-lid, die tijdens een wedstrijd zijn pols had gebro ken. De groen witten namen het spel voor de rust geheel in handen en leidden tnet de rust met 20. Na de rust neemt Lugd. het tegen de, voor een friendly game. wel wat forsch spelende Lissen aren, kalm op, met het gevolg dat de stand spoedig gelijk was. 22 Even voor het einde zorgde de Lugd. linksbinnen voor het winnende doel punt, dat met veel effect langs de Munnick vloog. FIDES PACTA I—D.V.V. I 4—2. Beide elftallen hebben eenige invallers. Rust komt met den stand 11. Daarna is F P. het meest in den aanval. Zij wint ten slotte met 42. DUIVENSPORT. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (ALPHEN) Wedstrijd vanaf Poitiers (Frankrijk!. Af stand 694 K M De prijzen wprden gewon nen als volgt- 1 v. Munsterman. 2. H- Bauer. 3. P. G Borgers. 4 Gebrs. Mens, 5. idem, 6. H. Bauer 7. Gebrs. Mens. 8 idem en 9. P. G. Borgers. Aankomst le duif 6.30.35 uur. 2-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10