AGENDA. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. Uit de Vliegwereld. Woensdag. Vrye Evang. Gem.Samenkomst te 8 uur nam. Zometiust: Tuinconcert door de harmo- nickapel ,,T. en D.", te kwart over acht nam Vrijdag. Circus Strassburger (Schuttersveld)Ope ningsvoorstelling to 8 uur nam. Oegstgeest (Irene): Ledenvergadering der Ver. Ziekenverpleging voor alle Ge zindten. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 Juni tot en met Zondag 24 Juni waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telefoon 594 OVERLEDEN: A. Mulder, wed., 75 jaar. G. Toorens, dr., 71 jaar. J. J. v. d. Steen, wcdr. 72 jaar. E. M. v. Wensen, zn., 7-4 jaar H. E. Heuperman, wed., 77 jaar. J. Verhoeven,zn., 1 mnd. A. v. d. Linde, vr., 70 jaar. A. Hoogvliet, wcdr., 71 jaar. G. Cornet, vr., 78 jaar. D. Poplie, m., 70 jaar. A. Hol lobeek, wed. 82 jaar. J. Turk, dr., 2 weken. T. A. Wijsman, wed., 82 jaar. J. Kerkhoven, zn., 28 jaar. II. Couzijn, wcdr. 76 jaar. M. Schouten, vr., 48 jaar. GEVESTIGD: W. J. Antheunis, kunstdraaier, Driftstr. 13. J. Bamberger en faro. winkelbedien de, Lammermarkt 15. Wed. W. Basaski Strengers, Heilige Geesthofje 13. M. Baumgartpcr, dienstbode, Rijnsburgerweg 49. G. Bolk, id. Warmonderweg 17. G. Boogert, id. J. W. Frisostraat 13. A. M. Bredewold, hulp huish., Papenstraat 3. J. C. Burkhard, dienstbode. Oude Rijn 19a. H. Cossec, kantoorbediende, Morschsin- gel 12. L. W. Duindam, schoenmaker, lïaagweg 14. H. J. Dijs en fam., klerk N. S., Dc Genestetstr. 22. A. van Essen cn fam., Zijlsingel 45. /J. C. Esseveld, verpleegster, Diaconessenhuis. A. A. Flcher, dienstbode, Plantsoen 1. P. Fok- kema, dienstbode, Apothekersdijk 27. C. A. do Geus,, id. Maredijk 173. P. Gladdi- nes, dienstbode, Levendaal 46. M. W. de Graaf, id. Rijnsburgerweg 84. G. A. Grif fioen, klerk D.B., Drie-Octoberstraat 51a. H. B. R. Heller, timmerman, Haarlem straat 247a. H, Hoffmann, dienstbode, Breestraat 49. Wed. C. de Hollander Huigsioot en fam., Kaiserstraat 30. Th. Hiibner, dienstbode, Lammermarkt 3. Wed. J. JurgensWesterink, Witte Rozen straat 10. G. Knoblich, Tollensstraat 7. Th. M. E. Kriek, A. Paulownastr. 26. 'A. Kroon, Donker&tecg 19. M. W. Leget, strijkster, Kooihof 19. M. van der Lin den, verpleegster, Borneostraat 17a. J. H. Liotard cn fam., v. Oldcnbarneveldt-str. 28. H. M. Markusso en fam., notaris, Hooigracht 76. J. A. Molenaar, dienst bode Kooihof 4. F. A. Montanus, smid, De Genestetstr. 6. M II. M. J. de Moor, onderwijzer, Zijlsingel 76. M .P. Over- neer, dienstbode, Rijnsburgerweg 36. A. Rijsdam, Blokhuis N.B. G. J. G. Salli- cher, hotelbediende. Beestenmarkt 34. Wed. C. F. SchooVan Schelven cn fam. Fagelstraat 17. J. H. Strijk, dienstbode, Warmonderweg 49. M. KeyVarkevis- ser, Hecrenstraat 148. M. Viseer, dienst bode, v. Limburg Stirumstr. 25. A. J. Vos, tabakskerver, Middelstegracbt 22a. J. L. Weglau cn fam., bouwkundige, N.- Rijn 56b. J. Wessels Boer, verpleegster, Zoeterw.-Singel 17. Wed. J. de Wit Keiler, Kuipersteeg 2. C. E. Wouters, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. G. C. H. Zwolman, Drie Octoberstr. 45a. VERTROKKEN: J. H. van Os, Utrecht, Aalbessenstr. 2-9, Ondiep. G. Smittenaar. Amsterdam, W. Sehoutenstr. 13 I rechts. M. J. Cozijn, Rijpwetering C 42. Fr. C. v. Kempen, Den Haag, Dibbetcstr. 81. G. H. den Hecten, Gouda, Vossiusstr. 9. N. v. Es, Schiedam, Stationsstr. 40b I. G. F. Kn eeling, Den Haag, Rondeboschstr. 3. G. C. v. Veen, Noordwijk, Oude Zeeweg ,,Solo inio". H. M. v. Veen, id. id. A. J. Livingston, Rhenen, Heerenstr. 135. D. de Jager, Amsterdam, Cabotstr. 6 I. A. Th. L. Schatz, Berlijn, Plunoverstr. 4. E, [Rijsdam, Alphen a. d. Rijn, Fr. Hendrik straat 76. A. M. Mechelse, Amsterdam, [Wecsporzijde 7. E. W. v. Eijk, Boskoop, Zijde 318. C. G. Engelenburg, Den Haag, Elandstr. 67. S. J. Lichtmeijer, Weesp, Singel 45. Th. C. Knelange, Ku- delstaart IV 104. J. Smittenaar, Lisse, Vreewijk 13. L. M. Ph. Most, Den Haag, Emmnpark 11. C. Peet. Ned. O.-Indi Kol. Reserve. W. v. Kampen. Haarlem, Leidsohcstr. 14 H. A. Zoet, id. Midden weg 76. J. Segaar. Oostvoorne, villa i,Dennenbosch". P. II. M de Kort. Den Bosch, Overlaatweg 12. G. P. v. d. Leun Utrecht, Wolvenplein 9bis. A. C. Poelic- joe, Wassenaar, Huize Brugslaan. G. Neumann. Alkemade, D 19. L. Lohmann, Oegstgeest, Rhijnhofweg 13. C. Konings. Haarlem, a.boord woonschip 2093. A. Sloos, Hoensbroek, Oezellenhuis. J. B. Cousaert, Aveglem (B.) Hotel du Acasias. J. A. Johannesma, Leeuwarden, Zuid Vliet bii de ouders. J. Maas, Voorscho ten, Wijngaardenlaan 26. Popp geb. Heusden, Helder, Bloemstr. 33. C. H. v. Klink. Zoeterwoude, Dorpstr. 69. G. [Wood, Sohagon. Laagzijde B 60. A J. Krnijt, Den Haag, Acaciastr 82. G. J. J. Janssen, Rotterdam. Hulp Ziekenhuis. M. Togelaar, Oe-<rstgeest, Terwecweg 104. H. Horstmann, Rotterdam, v. Heusdenstr. 12b. L. v. Wecren. Den Hang. v. Diiek- strant 193. C. Kasteel. Soesterberg. Amersf.straatweg, woonwagen. Roefstra —Zaal Haarlem. Burfrwal 88b J. A. E C. v. Bavel, Breda. Veemarkt 30a. W. Bakker, Rijswijk (Z.-H.), Koninginnel. 45. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hooge Zwaluwe, H. S. van Rijs, cand. te Tjerkwerd. Aangenomen: Naar Borne (loc-z.), D. Tromp, te Heerlen. Bedankt: Voor Kolham (Gr.), G. v. Veld huizen, cand. Ie Groningen. Voor Ameide, G. Lans, te Suawoude. Voor Lemmer, D. M. Vermet, te Balk. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Heinkenszand, H. van der Heide, cand. te Ferwerd. Te 's-Gravenmoer en te Woudsend. drs. D. J. de Groot, cand. te Amsterdam. Te Dokkum, Th. Delleman, te Giesscn Oud- en Nieuwkcrk. Te Geeste- ren-Gelzelaar, A. van der Weg, cand. te Dordrecht. Bedankt: Voor St. Anna Parochie, W. E. Gerritsma, te Oudega (Small). CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Dordrecht (vac.-L. II. v. Meiden), P. de Groote te Rotterdam en G. Salomons te Amersfoort. ALS HONDEN OP DEN RIJWEG LOOPEN. Ernstige aanrijding bij Rijswijk. Gisternacht om ongeveer 12 uur is op den Kaagweg bij Rijswijk do Delftsche student k. W. B. T., die op zyn motor rijwiel gezeten in de richting van Delft reed, in aanrijding gekomen met een iiond, waardoor het motorrijwiel over den kop sloeg. Met een ernstige hoofdwond werd de berijder opgenomen en na door dr. R. voorloopig te zijn verbonden, overgebracht naar het gemeente-ziekenhuis in Den Haag. EEN STUURSTANG GEBROKEN. Anto op het trottoir gereden. In de Wilhelminastraat te Loosduinen fs een Ford-vrachtauto door het breken van de stuurstang met groote vaart het trottoir opgereden. De behanger H. Pluim uit de Willem Ill-slraat aldaar, welke juist voor perceel No. 11 aanbelde, werd door de nulo gegrepen en tegen den muur gedrukt. Zijn linkerbeen werd hierbij verbrijzeld, terwijl hij ook een groote vlceschwond en inwendige kneuzingen bekwam. De E. H. D. bracht den man naar het ziekenhuis. OP VRIJE VOETEN GESTELD. Het van meineed verdachte raadslid van Haarlem, do heer 0., is aan eon nieuw verhoor onderworpen. Hij bleef ontkennen ooit eenige verklaring aan de politie to hebben afgelegd. Daarop werd hjj op vrije voeten gesteld. BRAND. Gistermorgen circa half 10, is brand ont dekt op een droogzolder van de N.V. Che mische Wasscherij en Ververij Ilavn- schmidt en Klaje, gevestigd aan de Brou werstraat te Haarlem. Daar het geheel ligt ingesloten was do vuurhaard voor de brnnd*- wecr moeilijk te bereiken. De bovenver^ dieping brandde geheel uit. De beneden ge legen verdiepingon, wraar strijkzolders wa ren ingericht, bekwamen veel waterschade. Met zes stralen op de waterleiding heeft de brandweer, na een uur, het vuur ge- bluscht. Verzekering dekt dc schade. De oorzaak is onbekend. BRANDSTICHTING. Uit baldadigheid. Uit pure baldadigheid hebben twee jon-! gens uit Enschedé, van 16 cn 17 jaar. een schuur van den landbouwer J. Varvik te Zuid-Eschmarken onder de gemeente Lon- ncker in brand gestoken. De schuur is totaal afgebrand. De politie heeft de ben gels reeds tot bekentenis gebracht. VAN EEN HOOIZOLDER GEVALLEN. De ongehuwde 57-jarige landbouwers- knecht P. K., te Swartbroek. gemeen Ie Weert, is van een hooizolder gevallen. De man kwam met het hoofd op den dorsch- vloer terecht en werd in bedenkelijken toe stand opgenomen. De ongelukkige is aan de bekomen ver wondingen overleden. HARTELIJKHEID IS MAAR ALLES. Tc Ouwcrkerk bij Ziorikzee is de vorige week Woensdag de nieuwbenoemde bur gemeester, dc heer J. Romeyn Jz. geïnsta'- leerd. Wethouder v. d. Stolpc moest hem als oudste wethouder installoeren. Uit zijn in- slallatie-rede knippen we het volgende, zegt de „Msb": ,,Ik wil niet nalaten te zeggen, dat ik dit niet met voel geestdrift doe, omreden ifc zelf ook als sollicitant naar het ambt, de be noeming gaarne zelf had ontvangen temeer nog. daar op een klein gedeelte na de ge- hecle gemeente heeft medegewerkt om mij benoemd te zien. Nu dit anders is uitgeval len'. is het voor mij een groole tegenslag. Evenwel UEd. zijt benoemd en nu pij uw taak als burgemeester aanvaard hebt wil ik hopen, dat gij in alle opzichten een go:d burgemeester moogt zijn." Ken andere spreker," zekere h«vr do Later, felicileerde ook den burgemeester mot zijn benoeming, maar ..drukte er zijn ^pijt over uit, dat de heer van de Stolpp niet is be noemd, wijl deze behoort tot een fami'ie, welke steeds te Ouwerkerk is gebleven". Een blijde incomste! ONDER DE STOOMTRAM. Te Scheemdermeer (Gron.) heeft ean stoomtram den arbeider Eefke Loer, uit Nieuwolda, beide beenen afgereden. De man is in het ziekenhuis te Winschoten over leden. Meneer (tot onbekenden bezoeker): U zei tegen myn secretaris, dat u mij dringend moest spreken, omdat het om leven en dood ging 7 Bezoeker: Ja, jk ben agent van een levensverzekeringsmaatschappy. BELGIE. De staking te Antwerpen. De reedersfederatie te Antwerpen heeft in spoedvergadering bijeen, besloten de plot selinge staking der havenarbeiders te be antwoorden met verzet tot het uiterste. Een stakingscomité werd ingesteld. De secretaris van de sociaal-democrati sche transportarbeidersfederatie heeft in een rede tot de stakers medegedeeld, dat hij zich, gezien het voldongen feit, solidair mr' hen verklaart. DUITSCHLAND. De crisis. In parlementaire kringen verluidde, dat van alle kanten aangedrongen wordt op be spoediging van den veel te sleependen gang van zaken bij de regeeringsvorming. Men kent nu de punten, waarover men het eeng is en kent ook de andere, over welke de 5 betrokken partijen het nooit geheel eens zullen worden, al vergaderen ze tot Kerstmis Van verschillende zijden is daarom bij Herman Muller aangedrongen om zijn Kabi net te formeeren en de geschilpunten aan «Je omstandigheden over te laten, die zullen be staan als zij ter sprake komen in het Kabinet. Of Muller zelf van deze nieuwe taktiek ge diend is, kon nog niet vastgesteld worden. FRANKRIJK. De stabilisatie van den franc De Elzasser antonomisten Uit Kamer en Senaat. De Ministerraad heeft besloten Zaterdag middag te halfvier een buitengewone zitting te houden om de definitieve beslissing to nemen over de stabilisatie van den franc. Na afloop van den ministerraad worden de financieele commissies van de Kamer en den Senaat bijeengeroepen om te beraad slagen over den vast te stellen koers, terwijl de Kamer en de Senaat in den nacht van Zaterdag op Zondag zullen worden bijeen geroepen om een beslissing te nemen over het in te dienen wetsontwerp. Lil Colmar wordt gemeld, dat het Cour de Cassation het verzoek van Ricklin, ltosse, Fasschauer en Schall tot voorloopige in vrijheidstelling heeft algewezen. legen twaalf uur werd hen in de ge vangenis van Colmar dit besluit medegedee d. Schall nam de tijding met een onverschillig lachje op. Fasshauer daarentegen riep uit: „lk had het wel gedacht!" Ricklin verklaar de: „Dat is zeer te betreuren, dat is een ongeluk 1" Zooals bekend, bevindt Rosse zich in de gevangenis van Mühlhausen. Naar de Elzassische afgevaardigde Walther in de wandelgangen van de Kamer ver klaarde, koestert hij het plan opnieuw een interpellatie in te dienen, waarin do in- vrpeid-stelling van Ricklin en Rosse wordt gevraagd. De Senaat heeft de bespreking der kwestie van het vrouwenkiesrecht uitgesteld en met 176 tegen 123 stemmen een voorstel ver worpen om dit onderwerp op de agenda van 6 Juli te plaatsen. Faul Boncour is in de Kamer gekozen tot voorzitter van de commissie voor ouiten- landsche aangelegenheden, b(j acclamatie. Voorzitter van de financieele commissie werd Malvy met 27 tegen 14 stemmen; Chappedelaine (linksradicaal) werd rapporteur met 27 tegen 17 stemmen; tot voorzitter van de legercommissie werd Maginot gekozen met 28 tegen 12 stemmen. ENGELAND. De hulde van Whitley Een ontwapenmgsinterpellatie. De twee moties van den premier Baldwin tot huldiging van den afgetreden voorzitter van het Lagerhuis zijn met algemeene stem men aangenomen. In het Hoogerhuis heeft lord Cecil gisteren :1e regcering geïnterpelleerd nopens den stand van het ontwapeningsvraagsluk. Hij zeide, dat de Volkenbondscommissie in de laatste bijeenkomst niet anders had gedaan dan de Russische voorstellen te verwerpen en van geen enkele regeering had men sindsdien een krachtig geluid voor ontwapening verno men, noch had de commissie een datum be paald voor haar volgende bijeenkomst. Er was dus ruim een jaar voorbij gegaan, waarin hoegenaamd niets daadwerkelijks geschied was. Spr. vroeg de regeering of zij geneigd was te verklaren, dat het ontwapenings vraagsluk op den voorgrond stond bij alle andere vraagstukken van buitenlandsche politiek. Lord Parmoor viel namens de lords der irbeiderspartij lord Cecil volledig bij en zeide, dat Engeland in het eerste gelid diende te staan om pracliscbe rosultaten te helpen be reiken. Lord Cushendun antwoordde namens de regcering, dat hij de teleurstelling van Cecil en Parmoor volkomen begreep en zelfs deelde maar de moeilijkheden waren van dien aard, dat de commissie besloten had geen nieuwe vruchtelooze bijeenkomst te ensceneeren en een geschikten tijd af te wachten om de on derhandelingen voort te zetten. Dat men niet harder opgeschoten was, viel te betreuren, maar was in den grond niemands fout, en het allerminst van de Engelsehe regeering, van wier ernstigen wil om tot ontwapening te geraken men allerwegen overtuigd was. Lord Cushendun zag de moeilijkheden ook nu nog als niet onoverkomelijk en hij ver wachtte van een volgende conferentie ook meer positieve resultaten, maar men moest het aan de commissie overlaten om het juiste tijdstip te bepalen, waarop de gedachtenwis- seling hervat kon worden Zij bezat immers inlichtingen van alle betrokkenen over welke de afzonderlijke regccringcn niet konden oordeelen. Het Hoogerhuis nam daarop met eenige wijzigingen een motie van lord Cecil aan, waarin bet bijeenkomen der voorbereidende ontwapeningsfommissie geëiseht wordt voor dc as. vergadering van den Volkenbond en ging daarna uiteen. ITALIË. De economische raden. Mussolini zond een uitvoerige boodschap aan de Prov. Economische Raden, die gis- terer voor het eerst bijeenkwamen. De Kaden zijn voornamelijk in de p!a#is gekomen van do oude Kamers van Koophandel, welke eenige maanden geleden werden opgeheven. Ir» de boodschap verklaart Musso»ini, dat de Raden een gedeelte van het fundament vormen, waarop de nieuwe fascistische staat is opgetrokken, daar zij geheel vrij van politieke invloeden zyn. De raden bestaan uit plaatselijke prefecten, inplaats van uit gekozen leden, zooals de oude Kamers vaD Koophandel. De vice- presidenten worden door de regeering aan gewezen. De raden hebben zich bezig te houden met de bestudeering van de vraagstiiken betrekking hebbende op landbouw, handel en industrie, in de eerste plaats in verband met de arbeidsvraagstukken. Aan de regee- ring moet rapport worden uitgebracht. Mussolini zegt ten slotte in de bood schap, dat de economische toekomst van Italië voor een groot gedeelte van het func- ticneeren der economische raden afhangt en hij verzoekt hen de werkzaamheden zoo goed mogelijk te verrichten. RUSLAND. Nieuwe malversaties en z.g. sabotage. Naar gemeld wordt, heeft de arbeiders- boereninspectie ernstige malversaties ont dekt in het Koeznestki steenkoolbekken, in verband waarmede verschillende arrestaties zijn gedaan. Ook hebben zich ernstige ge vallen van z.g. sabotage voorgedaan. Zoo worden twee ingenieurs beschuldigd opzet telijk eenige schachten onder water te heb ben gezel. ECUADOR. De revolutie bedwongen. De revolulionnaire beweging is geheel mislukt. De Regeering beheerscht den toe stand. De officieren, die bij de beweging betrokken waren, zijn deels gedegradeerd, deels uit het leger verwijderd. DE REDDING DER „ITALIA". Risscr Larsen en Luetzow Holm hebben gisteren nog een nieuwen vliegtocht onder nomen, doch zijn er ook dezen keer niet in geslaagd om de roode tent van Nobile te vinden. .Ook Maddalena heeft niets ont dekt. Men beeft Nobile gevraagd bij de vol gende vlucht van de S 55 het vliegtuig den koers draadloos aan te geven, om het vin den van Nobile te vergemakkelijken. Men is nog zonder berichten van de Latham (bet Fransche vliegtuig, bestuurd door Guilbaud, waarmee Amundsen Maan dag om 16 uur te Tromsoe is opgestegen.) Het Geophysisch Instituut le Tromsoe heeft seinen van Latham opgevangen tijdens de eerste uren na het vertrek. Toen werd do verbinding echter verbroken, omdat de elecfrische stroom te Tromsoe bij ongeluk werd uitgeschakeld. Hot radiolelegrafiscn station op liet Beren-eiland heeft de Latham noch gehoord, noch gezien. Op Spitsbergen is het nog steeds mooi weer. De algemeene meening is, dat de Latham direct op zoek is gegaan naar de beman ning van de Italia. Volgens een telegram uit Tromsoe aan een blad te Bergen, heeft het draadlooze station van Green Harbour signalen van de Latham opgevangen om 3 uur 's morgens. De „Hobby" is weer in Nieuw-Aalesund aangekomen. Het vaartuig had te kampen met ijsgevaar en sneeuwstormen. Luetzow-IIolm ondervond veel moeilijk heden door den dichten mist. Gistermiddag is de Russische ijsbreker „Krassin" Kor- soer gepasseerd op weg naar het Noorden. De Noorsche geleerde Hoel zal vermoede lijk aan de Spitsbergen-expeditie van den ijsbreker deelnemen. DE FRIENDSHIP. Berekend is. dat de Friendship 21 uur in de lucht is geweest en daarin 2100 mijl heeft afgelegd. Het snelheidsrecord van den Oceaan- tocht van Alcock en Brown is nog niet overtroffen Zij deden in 1919 den overtocht met een gemiddelde snelheid van 118 mijl in het uur. Gisteren is het vliegtuig naar Southampton gevlogen. De siad heeft het geestdriftig be groet. De sirenen der schepen gilden, dui zenden juichten. Er had een ontvangst ten stadhuize plaats. Gisteravond is miss Earhart per auto doorgegaan naar Londen. Zij werd door de menigte op geestdriftige wijze ontvangen. Haar makkers Slultz en Gordon kwamen enkele minuten later aan en werden om zoo te zeggen niet opgemerkt, MISS MABEL BOLL CAPITULEERT. Miss Mabel Boll heeft in verband met de slechte weersomstandigheden, naar nu op nieuw gemeld wordt, haar pogingen opge geven. den Oceaan van West naar Oost over te steken Zij zal de ..Columbia" naar Parijs over brengen. om daarna te trachten van het Oosten naar het Westen te vliegen! DE ONTVANGST DER BREMEN-VLIEGERS Sinds de vroege morgenuren heerschte gisteren te Bremen in de straten, waardoor de „Bremen"-vliegers zouden trekken, de grootste drukte. Scholen en groote bedrijven waren gesloten, zoodat de geheele bevol king dc- gelegenheid had de vliegers te zien. Uit de omgeving waren duizenden vreem delingen toegestroomd. De straten vormden een zee van vlaggen. Schoolkinderen en vorcenigingen met vlaggen trokken de met dichte menschenmassa's bezette straten door. Te 10 uur kondigde de sirene van de ..Columbia" aan. dat de auto met dé vlie gers zich in beweging had gezet Alle andere schepen namen dit sein over en onder hel geloei der sirenen en het ge juich der menigte deden de Oceaan-vliegers hun intocht. Terwijl een twaalftal vliegtuigen boven de stad manoeuvreerde, kwamen de auto'3 met de vliegers tegen halfeen bij het stad huis aan. waar een eere-compagnie vsn de rijkswecr was opgesteld. Terwijl de kerkklokken luidden, slapten de vliegers uit de auto en werden op de trap van het stadhuis door een vertegen woordiger van het gemeentebestuur begroet. In de groote zaal van het raadhuis wer den de Oceaan-vliegers toegesproken door den president van den senaat, burgemeester dr. Donandt. die de beteekenis van de ont vangst der vliegers in de Vereenigde Stalen naar voren bracht en ieder der vliegers een grooten gouden slaafsmedaille aanbood met op de voorzijde het Bremensche stadswapen met het opschrift „Der Senat der freien und Hanssestadl Bremen" en op de keerzijde een genius met de woorden. „Dem Verdienste". In den rand is de naam van den vlieger, die de meddle ontvangt, geslagen, met dé woorden „Erster Ostwest Ozeanflug". bene vens de data der vlucht en der thuiskomst. De drie vliegers dankten bewogen voor de hun bewezen eer. Vervolgens bood de Senaat hun en hun familie een noenmaal in kleinen kring aan. De Oceaanvlicgor? hebben den Rijkspre sident verzocht het daarheen te leiden, dat de voor hen in verschillende steden van Duitschiand belegde feestelijke ontvangst zoo eenvoudig mogelijk zal plaats hebben en dat de eventuecle hiervoor beschikbaar gestelde gelden aan de weldadigheid ten goede zullen komen. De rijkspresident heeft dit verzoek door gegeven naar het rijksministerie van ver keer. dat het algemeen secretariaat is voor de huldebetuigingen. BUITENLANDSCH GEMENGD. PETROLEUMBRONNEN ONTDEKT. Volgens de „Etoile Beige" heeft men in de provincie Hainaut te Houdeng (België) petroleumbronnen ontdekt. By de eersto peiling op 32 meter diepte sypelde een petroleumachtige vloeistof uit den bodem. TREINONGEVAL. Nabij het station Villeverde (Spanje) is een personentrein in botsing gekomen met een goederentrein. Zestien personen werden ge. wond. De materieele schade is belangrijk. EEN ARRESTATIE. De 48-j. directeur-gen. van de Hongaar- sche Luchtvaartmaatschappij te Boedapest, Kudcir Szeghoe, die sinds Maart in een hotel te Weenen vertoefde, is gearresteerd. De Hongaarsche justitie heeft onder ver denking van valschheid in geschrifte zyn arrestatie en uitlevering gevraagd. Szeghoe verklaarde, dat de tegen hem ingebrachte beschuldigingen onjuist zyn en er op gericht zijn hem af te zetten aLs directeur van de luchtvaartmaatschappij, waarvan hij de helft der aandeelen bezit. HET DRIJVEND DOK VOOR SINGAPORE. Het eerste gedeelte van het buitengewoon mooilijke sleepwerk van het enorme drij vend dok van de werf te Wallsend on Tyne, waar het werd gebouwd, naar Singa pore, een afstand van ongeveer 8000 mij len, begint morgen. Het dok wordt in twee gedeelten, zooals bekend door Nederland- 8ehe sleepbooten gesleept. Het tweede ge deelte van het dok zal 28 Juni van Walls end vertrekken. De tocht naar Singapore zal twee maanden duren. Het dok zal het groot ste marinedok ter wereld zijn. Het iB 855 voet lang, 75 voet diep en heeft een hefver mogen van 50.000 ton. Zestigduizend men- schen kunnen in het dok staan. VLEESCHVERGIFTIGING. Uit Merken bij Dueren wordt gemeld, dat Zondag en Maandag uit zeven families acht tien personen ziek zijn geworden, waarbij zich ernstige vergift igingsverschijnselea voordeden. Vastgesteld is, dat de ziekte verschijnselen optraden na het gebruik van vleesch. Een onderzoek wordt ingesteld. JUWEELENDIEFSTAL TE MUNCHEN. Gisternacht is ingebroken in den winkel van den juwelier Alban Scharner te Mün- chen. De daders behooren waarschijnlijk tot een internationale bende inbrekers. De buit bestond uit een aantal brillanten, rin gen, armbanden, en andere sieraden ter waarde van meer dan 40 000 mark. AUTO-ONGELUK. Bij Crossing (Essex) is een vrachtauto met 30 arbeiders in een gracht gestort. 28 inzittenden werden gewond, 3 ernstig. EEN POOLSCH DORP AFGEBRAND. Te Molodowo bij Bialystok brak een brand uit, waardoor het geheele dorp ver woest werd. 52 woonhuizen en meer dan honderd andere gebouwen werden een prooi der vlammen. MOORD TE WEENEN. Te Weenen is gistermorgen voor een Eereraad het geschil tussche-n twee jour nalisten behandeld. Redacteur Bruno Wolf, van het ,,Neue Weiner Journal'', had zyn collega Pöffl beschuldigd van omkooper.j en chantage en was door de gewone recht bank in het gelijk gesteld Pöffl wist niet temin een beroep bij den Eereraad door te zettentoen Wolf opnieuw zijn bewijzen had aangevoerd, haalde Pöffl een revolver te voorschijn en schoot Wolf met drie scho ten in de borst neer. Wolf was on mi dele II ijk dood. Pöffl werd gevangen genomen. KANON ONTPLOFT. Gisterochtend is de Engelsehe kruiser Canterbury in de haven van Memel bin- nengeloopcn. Bij het losseD van saluut schoten door de Lithausche artillerie ge beurde er een ongeluk. Na het derde schot ontplofte het kanondaarbij werden een officier en 2 soldaten zwaar en 2 personen licht gewond. Volgens een later bericht is dc zwaar gewonde officier bezweken. Een der Pe' wonden verkeert nog in levensgevaar. Den andere hoopt men te redden. 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2