69sle JAARGANG WOENSDAG 20 JUNI 1928 No. 20940 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentien uit Leiden en plaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel Kleine Advertentiën uilsluitend bij vooruitbetaling Woensdag? en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden .per 3 maanden f 2.35. per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 12.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. THE UNIVERSITY OF LEIDEN. Ter propageering in het buitenland. Onder bovenstaanden titel is in opdracht van de Leidsche Universiteit bij de lirma S. C. van Doe9burgh alhier, verschenen een geschrift, dat bedoelt het buitenland een schels te geven op onze Alma Mater. Het is geschreven door zeer bekwame hand. In kort bestek 42 pagina's met tal van fraaie foto's verlucht wordt een aardig overzicht gegeven van Leiden en zijn Uni versiteit: een rake schets, nu en dan door humor gekruid. Begonnen wordt met-in het korten te slippen de geschiedenis der stichting der universiteit: een geschenk van prins Wil lem van Oranje voor de heldhaftigheid, waarmede de stad 't beleg der Spanjaarden doorstond, totdal hel doorsteken van vele dijken redding bracht. Vier maanden na Leiden's ontzet. 8 Febr. 1575, werd de Leidsche Hoogeschool reeds geopend! Dan volgt een schets van de eerste ont- wikkelingsphasen van onze Universiteit. Direct was deze meer dan een bolwerk van Calvinistische theologie: een triumph van humanisme. Naast theologie kwamen Grieksch en Latijn, rechten, botanie en anatomie en reeds in 1593 accepteerde een geleerde als Scaliger een professoraat. Hij gaf den stoot voor de studie in Ooslersche talen waardoor Leiden's roep zoo zou stij gen. Naast Scaliger wordt genoemd om de mentaliteit te kenmerken van de jonge Ilcogeschool: Jan van der Does en zijn familie. in groote lijn wordt gevolgd de ontwikke ling der stad in aansluiting aan haar reeds tevoren gevestigde faam. Gememoreerd wor den het Stadhuis, de St. Pieterskerk (St. Pieter's sleutels vormen nog het wapen der stad), de Burcht, Hooglandsche Kerk, Gravenstein en Gerecht, waar hoogstwaar schijnlijk de twee meest bekende graven van Holland zijn geboren, nl. Willem II en Floris V al zijn de huidige gebouwen van lalcren datum, de oorsprong van Teniplum Salomonis. Vermeld wordt dan John Ro binson's verblijf, waarna volgt een schets ever het Rapenburg en Steenschuur met patriciërshuizen, waarvan die aan het Sleenschuur in 1807 door de kruitontplof- fing zijn vernield over groote uitgestrekt heid. Leiden, middelpunt van Rijnland, nog een van Holland's meest bekende water schappen, was bekend als lakenstad. Van- j daar de Lakenhal (1639). Voorts behoort Leiden tot de groote Hollandsche schilder- sleden- Rembrandt werd er zelfs geboren. Dan Tan v. Goyen, Jan Lievers, Gerril Dou, Jan Steen! I Dan wordt verteld, hoe in 1575 de nieuwe (Universiteit eenvoudig werd ondergebracht in een,klooster. Eerst in dit van St. Barbara, dan in het Bagijnhof en in 1581 in de vroe gere kerk der witte nonnen van St. Domi- nicus. waarin de universiteit nu nog haar hoofdzetel heeft De verbouw etc. wordt kort nagegaan zoowel wat interieur als exterieur betrpft met de vele portretten van hoogleeraren etc., waaronder van zeer be kende oude en nieuwe meesters. Van de hoogleeraren worden nog genoemd Armi- nius, Salmasius. Noodt en van lateren tijd Cohet, Dozy Kuenen, Thorbecke. Tiele, Kamerlingh Onnes, Kern, Eindhoven. Eer der dan vele andere universiteiten kreeg Leiden vele wetenschappelijke gebouwen. Van 1600 bezat het al een Hortus Botani cus, in 1632 een observatorium, in 1669 een chemisch laboratorium, in 1675 een natuur kundig labora'orium, hoe primitief dan ook. Dan weidt de schrijver uit over het be- _9'uur en de inrichting der universiteit sinds I 1810. In 1^15 werd zij een rijksuniversiteit. Geschetst werdt de situatie van Curatorium, Senalus Academicus met rector-magnificus aan het hoofd etc. Vijf faculteiten werden in 1815 inge- •teld - Theologie, Rechten, Medicijnen, Wis- en Natuurkunde en Letteren, waarvan de inrichting nader wordt aangeduid evenals de bezetting met professoren, lectoren etc. In aansluiting hierop volgt een overzicht der studie aan onze universiteit, de kosten *tc en wordt uiteengezet, hoe juist voor vfeemdelingen de universiteit uitstekend BZ;ch leent door een schat van laboratoria Bfc. De inrichting der studentenmaatschappij Hvordt kort aangegeven, waarin het Leidsch Studentencorps nog den toon aangeeft met l(- naast de VereenigiDg van Vrouwelijke Studenten, waarvan ook Prinses Juliana lid B een Studentenbond, een R. K. organi- Btatie etc. Xader wordt daarop ingegaan op ge- M^mde schat van laboratoria, bibliotheken waardoor Leiden is geworden, vooral V hel gebied van Wis- cn Natuurkunde een H:?ntrum van geleerdheid Het slot vormt een korte opgave van het H:'tdig aspect der stad en omgeving en wordt uiteengezet hoe gunstig de ligging is. Deze uitgave, keurig verzorgd over de ge- heele linie, zooals de firma van Doesburgh dat kan, zal o. i. in het buitenland Leiden's roemrijken naam van Universiteitsstad slechts kunnen bevorderen. Of er ook voor bewoners van Leiden och ter niets wetenswaardigs instaat? Wij meen en van wel! STEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL". Verslag van den toestand gedurende 1927. Wij ontleenen aan bovenbedoeld verslag het volgende De samenstelling van de Commissie onden gir.g belangrijke wijziging. Den 21 en Jan. overleed ons medelid F. H. Verster, wiens deskundige adviezen op kunstgebied noods gemist zullen worden. Wij wezen reeds in het vorig jaarverslag op de groote beteekenis van Verster, ook voor de Commissie van de Lakenhal, die in hem een vriendelijk medewerker verliest, wiens Daam bij haar steeds in dankbare herinnering zal voortleven. In zijn plaats werd prof. dr. W. Martin benoemd. Den Gen September werd bericht ont vangen, dat door B. en W. burgemeester A. van de Sande Bakhuyzen tot voorzitter was aangewezen. De nieuwbenoemde voor zitter aanvaardde zijn functie in de ver gadering van 10 October met een warm woord van waardeering aan den aftredenden voorzitter, den wethouder A. L. Reimering^r. Het verheugt de Commissie weder het hoofd der Gemeente als voorzitter te zien aangewezen, wiens persoonlijke belangstel ling voor Leiden's verleden reeds bleek uit zijn rede bij de aanvaarding van zijn ambt. Met leedwezen ziet zij echter den heer Reimeringer uit de Commissie treden, die sinds 1913 hiervan met korte onderbreking deel uitmaakte, sinds» 1923 als voorzitter, en wiens vriendelijke leiding en groote be langstelling in het museum steeds door haar werd gewaardeerd. Zij hoopt, dat dit afscheid slechts een tot weerzien zal blijken. Bij de jaarlijksche aftreding moest de heer J. A. van Hamel, die sinds 1919 lid was, uitvallen, aangezien deze als raadslid zitting bad en zich als zoodanig niet meer had beschikbaar gesteld. In zjjn plaats werd den 6en September door den Gemeenteraad de heer ir. A. G. Bosman benoemd; do periodiek aftredende leden de heeren prof. dr. A. J. A. Barge, dr. G. J. Boekenoogen en B. J. Huurman werden herbenoemd. Tentoonstellingen werden gehou den o. a. ter herdenking van Floris H. Verster; van Kunstnijverheid, gearrangeerd door den binnenhuis-architect J. Huisman (De Ploeg); van oud tinwerk;van Oosten- rij ksche Kunstnijverheid en tenslotte van de Yereeniging Oud-I -eiden. Bezoek. Het aantal bezoekers bedroeg in 1927 20264, waarvan 7992 op da dagen, dat het museum kosteloos toegankelijk is. Hierbij vallen in het bijzonder te ver melden het bezoek door H. M. de Koningin- Moeder op 11 Mei aan de Verster-tentoon- tcntoonsteliing gebracht en dat van H. K. H. Prinses Juliana op 23 November, waarbij ook de tentoonstelling van Oostenrijksche Kunstnijverheid werd bezichtigd. Het museum is verder bezocht door de navolgende groepen: 60 onderwijzers uit Australië, 30 intellectueelen uit Roemenië, 15 leden van de vergadering van Luthersche Vrijzinnige predikanten, 42 studenten der door prof. dr. W. Martin in het museum ge- gegeven colleges, 30 leden van het Kreuz- cnor uit Dresden en ongeveer 50 leden van de Volks-Universiteit te Rotterdam, nevens vele leerlingen van de Leidsche scholen. Ook in 1927 ontving het Museum weder verschillende aanwinsten. Geopend werd o.a. de Kapel met Altaar uit de oud-Katholieke Kerk aan de Hooigracht, waarvan de in verwaarloosden staat verkeerende stukken werden gerestaureerd door den heer Coert, met medewerking van den heer Huisman te Bleiswijk. De vijfde afdeeling van de lange boven zaal werd ingericht voor de opstelling van het kerkinterieur uit Bleiswijk, nadat het houtwerk door de beide hoofdbewakers was afgeloogd en bijgewerkt. Het voorloopig opgestelde beschilderd plafond uit het perceel Breestraat no. 39, met voorstelling der vier werelddeelen, door P. van Ruyven, uit 1711, vond definitief plaatsing, waarbij een tusschenbalk werd aangebracht. Er werd een begin gemaakt met de in richting van een speciale Versterkamcr, waarvoor de Jan Steen-Commissie een sub sidie van f. 350 verleende. MET DE VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Met bakken werd het water uit den hemel gegoten, toen een groot aantal leden van Bouwkunst zich met den sneltrein van 7.10 v.m. naar Enkhuizen begaf, om vandaar uit de lange reis te aanvaarden langs Noord Hollands Zuiderzeekusten. Doch Pluvius had zeker medelijden met de heeren. die al zoo lang gevlast hadden op deze excursie, t want allengs werd het weer beter en be houdens een buitje te Medemblik, was het heerlijk zomerweer geworden. Te 9.26 te Enkhuizen gearriveerd, werd eerst dit oude stadje bezichtigd, meer speciaal het Frie- sche Toortje. waardoor men bij helder weer de Friesche kust kan zien, doch welke heden, zelfs met geen goede kijkers, was waar te nemen. Met een keurige ruime autobus werd dan dc lange tocht aanvaard onderlangs den Zuiderzeedijk tot aan den proefpolder te Andijk. Hier was het, dat de heeren voor het eerst voet zetten op den bodem van de Zuiderzee. Deze proefpolder, groot 40 ILA is aangelegd om gereed te zijn met het kiezen van de gewassen als straks geleidelijk de vier groote polders droog komen te liggen. Dc landbouwkundige ingenieur, de heer Bosman, was hier onze geleider en stelde den deelnemers in kennis met de bodemge steldheid en met de resultaten, die er thans reeds met verschillende beplantingen be reikt zijn. Na de nieuwgebouwde boeren hoeve met stal te hebben bezichtigd, ging de reis langs den aldoor maar slingerenden zeedijk naar Medemblik. schilderachtig stadje met het oude Kasteel Radbout en de havens nog uit den tijd van de O.I. Com pagnie. Hier ontving de ingenieur Verhey het gezelschap en verklaarde in korte trek ken de werken te Medemblik. Daar stonden de heeren dan aan een put. gegraven in den Zuiderzcebodcm van 11 Meter N A P. waar men bezig was aan de fundeering van het reuzengemaal. dat de 20.000 H.A. groe ten Wieringcrpolder moet droogmalen als de groote afsluitdijk van Medemblik n. Den Oever op Wieringen gereed is en waarvan nu reed« te Medemblik een paar K.M. ver in zee ligt. Hier maakten de heeren voor het eerst kennis met het onmisbare keileem, dat als 't ware de onderlegger vormt van alle dijk werken, die gemaakt worden. Een verbazend taai goedje, dat bij Wieringen gebaggerd wordt en dat nog vermengd wordt met oude keien uit den ijstijd, die uit het Noorden van Europa naar deze lage landen zijn ko men afzakken. De enorme put, waar dit reuzengemaal gebouwd wordt, weet men goed droog te houden door electrische bron bemaling. zooals dit ook aan de sluiswerken te IJmuiden geschiedt. Nadat ook van de aanwezige plattegronden en doorsneden het 30 Meter hooge gemaal duidelijk verklaard was, werd nog even het nieuwe stuk afsluit dijk bezocht en was het tweede werk aan de beurt. Vooruit gine het nu op Wieringen aan. waar tusschen Ewijk-Sluis en Wierin gen de groote afsluitdijk werd bewonderd. Ja. nu is 't klaar, doch wat een reuzen arbeid is daar verricht om dat gat tusschen Wieringen en de kust te dichten. En thans? 't Is of het er al lijd geweest is en onge merkt reden de heeren het bijna 10 K.M. lange eiland op. Te circa 3 uur werd het eindpunt van de reis Den Oever bereikt. Vermoeid en hongerig als de deelnemers waren werd allereerst in de gezellige restau ratietent der Zuiderzeewerken de inwendige wensc.h versterkt. Inmiddels was daar ook aanwezig de ingenieur Ilupner van der Flst, die van groote situatieteekeningen verkla ringen gaf van die grootsche werken te Den Oever, waar de groote zeedijk begint naar Zurich aan de Friesche kust. Thans was men bekig aan de fundeeringen voor de drie groote uitwateringssluizen in den dijk, elk van 12 meter wijdte. Ten slotte mankte het gezelschap een wandeling over den tijdclijken dijk om den sluisput. die juist een uur duurde. Toen werd de terugreis aanvaard en bracht de autobus de deelnemers door een streek, rijk aan natuurschoon, naar Alkmaar, waar het officieele gedeelte van de reis eindigde Deze geheelc excursie was persoonlijk door den secretaris voorhereid en georgani seerd en behoorde ook al mede tot een van de mooiste excursie's, die ..Bouwkunst" ooit gemaakt heeft. „ZOMERLUST". Morgen om twee uur zal het bekende café- restaurant ..Zomerlust", jarenlang gedreven door den heer M Kulk, maar sinds 15 April gesloten en in andere handen overgegaan, worden heropend. Leiden zal daardoor een fraai, groot café rijker zijn, waarin men muziek van een Jazz-band van 5 personen kan genieten, waarin 2 Toulet-biljarts staan en waaraan ook een restaurant verbonden wordt. De nieuwe exploitante, mevr Leliveld, die reeds twaalf jaren het naastgelegen café „Spoorzichl" bestuurt, heeft „Zomerlust" overgenomen, en, alvorens dit voor het pu bliek opnieuw open te stellen, het bekende café-restaurant een grondige verandering doen ondergaan De heeren Van der Velden De Jong, uit Oegstgeest, dezelfde bouwers die hun repu tatie reeds gevestigd hadden door den bouw van het nieuwe Politiebureau aan de Zon neveldstraat alhier, hebben ook hier getoond wat zij prestoeren, door in enkele maanden lijds „Zomerlust" een geheel nieuw en mo dern aanzicht te geven Onder hun leiding is te groote metamorphose van „Zomerlust" tot stand gekomen De firma Van IJzerloo te Rijswijk heeft door toepassing van het meest moderne behangsel- en schilderwerk in niet mindere mate het hare tot de verandering bijgedragen. De N.V. J. de Best, te Leiden, zorgde voor een practische en sprekende gevelbekleeding en voor het overige metsel en stucadoorswerk; de N.V. „Fama", in Den Haag, legde geheel nieuwe vloerenhet tech nisch bureau C. L. van Kleeff, alhier, be zorgde de keurige, in moderne kleuren ge schilderde kronen en _wandverlichting; de eikenhouten meubelen werden geleverd door de fa. Bouten te Rotterdam, terwijl de rieten stoelen en tafels vervaardigd zijn door de firma J P. Meyers, Nieuwe Rijn, Leiden. En tenslotte heeft de Gemeente door het rooien van de boomen vóór het oude perceel er toe bijgedragen het uiterlijk van het herbouwde „Zomerlust" goed tot zijn recht te doen komen. Vermelden wij tenslotte nog. dat de heer J P. II. Vliegendhart te Leiden het aanleggen van den grooten, lommerrijken tuin, die in de, naar wij hopen nog komende zomermaan den een heerlijk, rustig zitie biedt, voor zijn rekening heeft genomen. Het café is modern en gezellig ingericht en ook de keuken voldoet aan alle moderne eischen. Deze zaak zal blijken een aanwinst voor onze stad te zijn. SANCTUS AUGUSTINUS. In de ledenvergadering der R.-K. Studen tenvereniging is het bestuur thans als volgt gekozen: P. Feldbrugge, preases. J. Platteel viee-preases. mej. M Jansen, ab-actis I, H. Frank, quaestor L. J van der Laan, ab-actis II en W. van Geldrop. assessor. WEET GIJ HOE UW KIND SPEELT? En op welke gevaarlijke wijze. Om half een hedenmiddag heeft op het Noordeindsplein een aanrijding plaats ge had die al wel heel gelukkig is afgeloopen. De negenjarige H. W., wonende op de Langebrug hing achter een sleeperswagen en sprong toen hij bemerkte dat deze den Witte Singel op wilde gaan van den wagen af, natuurlijk zonder zich ervan te vergewissen of er ook een ander voertuig échter hem kwam. Hetgeen noodlottiger- wijs inderdaad het geval was, want op slechts enkele meters werd de wagen ge volgd door een Chandler H 13339 bestuurd door mr. R. B. uit Den Haag. Dank zij zijn vierwielremmen. zijn be trekkelijk geringe snelheid en de tegen woordigheid van geest van den bestuurder werd een vreeselijke aanrijding voorkomen en werd de jongen slechts door de bumper van de auto geraakt en een meter meege sleurd. Hij werd binnengedragen in het wacht huisje van de brugwachters van de Haag- brug. waar dr. Jacobi van den E. H. D. con stateerde dat het ongeval gelukkig goed wa9 afgeloopen. De jongen werd medegenomen naar de Polikliniek en kon na daar nog te zijn onderzocht naar huis gaan. Volgens ooggetuigen trof den bestuurder mr. R. B. niet de minste schuld Na ver hoor door politie en recherche kon hij zijns weegs gaan. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het voorbereidend kerke lijk examen de heer M. L. Onnes (Leiden) en voor het taalkundig kandidaatsexamen indologie de heeren: J. C. van Beuzekom (Leiden) en E. A. Boerenbeker (Den Haag). Voor het Eindexamen der Gem. II. B. S. voor meisjes alhier, slaagden de dames A. D. S. Adolfs, Voorschoten en G. M. A. Beijers- bergen, A. P Keesom en J. H. L. Pohlmann, allen alhier. Afgewezen geen. Voor het examen acte L. O. slaagden gisteren alle candidaten, t. w de heeren J. Minnee. en J. C. Schoneveld. beiden te Katwijk. C. van Pijlen, VV. van Pijlen en J. B van Wieringen. allen uil Hazerswoude en W. J. de Tombe, Leiden. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutiseh examen voor werktuigkundig ingenieur de heer N. PeTquin alhier. Reeds meermalen hebben wij in deze kolommen betoogd wat-de moderne techniek ons voor wonderen biedt. En weer mogen we van een dergelijk staaltje gewagen. In „Zomerzorg" kan men tegenwoordig overal genieten van de muziek van de kapel die in het café zit. Door middel van luidsprekers wordt het geluid langs speciale draden geleid, niet alleen in de nieuwe too- neelzaal maar ook naar den tuin. waar het even duidelijk wordt weergegeven alsof men naast de muziek zit. Met deze inrich ting is de heer Balenburg er ze'ker in ge slaagd zijn cliëntèle een nieuwe attractie te bezorgen. Aan het Noordeinde. bij de Doelen garage, heeft men dezeT dagen een aardige demonstratie kunnen zien van een nieuwe verfmelhode, waarhij de verf niet meer met de kwast wordt ge-slrekpn maar door middel van speciale revolvers wordt gespoten. De BINNENLAND. De Wet op de Naamlooze Vennootschappen aangenomen met 2421 stemmen. (Eerste Kamer, 3de Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot aan vulling van leemten in het hnidige stelsel der Wegenwet. (Binnenland, 2ste Blad). De huldiging van mr. Fock aan een feest maaltijd te Scheveningen. (Binnenland, 2de Elad). De positie der handels- en kantoorbe dienden. (Binnenland, 2de Blad). De strafzaak der Veendammer Hypotheek bank. (Rechtzaken, 3de Blad). Overleden is dr. J. G. Schenrer, lid van de Tweede Kamer. (Laatste Berichten. 1ste Blad). BUITENLAND. De Elzasser antonomisten niet in vrij heid gesteld. (Buitenland, 1ste Blad). Zaterdagavond wordt de Fransche franc gestabiliseerd. (Buitenland, 1ste Blad). Debat over de ontwapening in het Engel- sche Hoogerhuis. (Buitenland,» lsle Blad). Nobile nog steeds niet ontdekt. Ook van Amnndsen is niets meer gehoord. (Builenl., en Tel.. 1ste Blad). De ontvangst der Bremen-vliegers in Dnitschland. (Buitenland, 1ste Blad). Ernstige ketelontploffing in Mexico. (Tel., lste Blad). firma A. J. Bleys alhier heeft sinds eenigen tijd deze verf spuitinstallatie in gebruik. Zij werkt er mede tot haar groote tevredenheid en niet alleen spuit men er verf (alle soor ten) mede. maar ook het plamuren geschiedt met deze machine, die voorzien is van een vernuftig geconstrueerden compressor. De firma A. Bleys is de eerste schildersfirma hier ter stede die zulk een installatie bezigt. Door de politie uit Ve'lsen is gisteren naar hier overgebracht de 15-jarige J. M. die de ouderlijke woning alhier was ont vlucht. GEBOREN: Anthonius Johannes, z. v. J. J. Rozier en C. H. Witkamp. Elisabeth Emmy, d. v. D. F. Schouten en T. Barneveld. Wil lem, z. v. P. Slingerland en F. Dubbelaar Hillegonde Wilhelmina, d. v. M. P. Bergers en A. M. v. Velzen. Maria Apolina Christina, d. v. W. Nagtegaal en P. Fis- seur. Maria Alberta Thora., d. v. F. A. Tijssen en J. M. Helgers Johanna Da- niële, d. v. D. P. C. de Gunst en J. E. Ober. Adrianus, z. v. A. Kouwers en J. de Bruin. Johannes Willem, z v C. Nieuwenhuis en W. M. Brakel. Pieter- nellctje, d. v. J. Kleijn en C. M. Arnoldus. —O Margaretha, d. v. A. Tegelaar en M Ilol- werda. Bart, z. v. J. Kluivers en J. S. v d. Klaauw Maria Geraldine Magda- lena, d v. W. Beesems en C. C. A de Bruin. Frans Adam, z. v J H. IJzerman en J. M. Gijsman. Maria Esther, d. v. G F. v Dorp en J. Klein Lena, d v. E. A F. de Graaf en C. Molenaar. Nico- laas, z v. H. M. Pont en G. Swagers Tonni Hendrica, d. v. D. Teske en H. den Hertog. Maria, d. v. I. Hartevelt en M. Klein Jan. z. v. J. van Ek en W. Lo meijer. Maria, d v D van Royen en A. J Hannaart. Petrus Johannes, z. v. G. Loozen en G. M. van Loenen. GEHUWD: J. Smittenaar jm. en C H. v. d. Steen jd. M. Tegelaar jm. en W. A. v. d. Berg jd. M. J. Verhagen jm. en E.M. Baither jd H. W. v d. Bosch im en G. Verhoef jd 1. Wassenaar jm. en E. Weeber jd. H Briër jm. en L. Boot jd. J. Arbouw jm. en J. A. v d. Vos jd. J. Lina jm. en G. Menijn jd.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1