Tabletten SPORT. Zijn uw gekleurde Schoenen vuil? LAND- EN TUINBOUW. SCHEEPSTIJDINGEN. FAILLISSEMENTEN. KUNST EN LETTEREN. VRAGENRUBRIEK. De president tot den verdachte A. C. M. Waarom heeft u uw personeel niet op de hoogte gehouden van de transacties van de Veendammer Hypotheekbank De verdachte: De verplaatsing van het kantoor der bank van Hilversum naar Am sterdam viel juist in die periode. Bovendien had ik er mijn eigen notities van. De president: En als er nu eens iets go- beürd was? Als u b.v. plotseling overleden was, wat dan De boeken moeten toch on der alle omstandigheden worden bijgehou den Op een vraag van den president deelt getuige mede, ongeveer vijftien jaar in dienst te zijn geweest van de Veendammer Hjlïotheekbank. In 1926 was de zoon van den verdachte J. J. W. tot mede-directeur benoemd en voor zoover getuige wist was deze altijd bij alle besprekingen, die door de directie ge- yoerd waren, tegenwoordig geweest. De verdachte J. J. W. deelt mede op een vraag van den president, dat de aandeel houdersvergadering in Hilversum dien dag zoo vroeg was gehouden op aandringen van mr. van Gigh. De verdachte J. P. H. W. zegt, niet het juiste uur te hebben geweten van de ver gadering. Hij was op reis geweest. De president: Maar u was intusschen met uw vader 'n paar millioen rijker gewor den. Hebt u er dan niet met uw vader over gesproken De verdachte: Ja, terloops! Ten slotte wordt gehoord den getuige H. Etadens, die eveneens werkzaam is geweest bij de Veendammer Hypotheekbank. Sinds 1910 is getuige bij de Veendammer werkzaam geweest. In Juni had getuige van den verdachte J. J. W. gehoord, dat de bank in andere handen zou overgaan. Het personeel had de verzekering gekregen, dat er voor zijn belangen zou worden gezorgd. Bij de overdracht van de goederen der Veen dammer aan de verdachten W. is getuige niet tegenwoordig geweest Getuige bevestigt de mededeeling van den vorigen getuige betreffende de betaling der coupongelden en de moeilijkheden, die deze opleverde, door het ontbreken van de noodige dekking. Getuige wist, dat de Veendammer er niet zoo erg goed voorstond, wegens den minder goeden gang van zaken. Het had getuige wel verbaasd, dat de aandeeten twee en een half millioen gulden hadden opgebracht De verdachte J. J. W. had het in e>en gesprek met getuige laten doorschemeren, at die twee en een half millioen ten laste zouden komen van de pandbriefhouders van ide Veendammer. De verdachte J. P. H. W. zou de opvolger Avordön van zijn vader als directeur en moest zich geheel in werken in de zaken van de bank. Hjj moet du3 vrjj goed op de hoogte z\jn geweest van de omstandig heden, waarin de bank verkeerde. Of de verdachte J. P. H. W. echter ook tegen woordig is geweest bij de besprekingen met den heer Kok, kan getuige niet zeggen. De zitting wordt om zeven uur geschorst (tot hedenmorgen. HAAGSCHE RECHTBANK. Uitlokken van misdrijf. De veehouder P. R., uit Alphen aan den RÖn stond terecht wegens het uitlokken door misbruik van gezag van dierenmishan deling. Hjj heeft een knecht van hem op gedragen een hondje, dat hrj kwijt wilde, omdat het altijd eieren opat, den kop af te hakken. Verdachte hield zelf het dier vast, nadat hrj het met den kop op een hakblok had gelegd. De knecht heeft ver volgens met een groote bijl met één slag den kop van den romp gescheiden. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. HET MITRAILLEURONGELUK TE BUDEL. Voor het Hoog Militair Gerechtshof is heden in hooger beroep behandeld de zaak tegen den sergeant-instructeur der infanterie W. G. v. E., te Budel, die door den krijgs raad te 's-Hertogenbosch is veroordeeld tot een week hechtenis, wegens het aan zijn schuld, althans mede door zijn schuld te wjjten zjjn, van den dood van den milicien Rooyakkers en het verkrijgen van zwaar lichamelijk letsel door den milicien Soors op 11 Februari 1928 te Budel. Na het verhoor vroeg de advocaat-fiscaal, mr. Royer, vrijspraak omdat hij niet kan meegaan met de leer van den Hoogen Raad, dat er voor mededaderschap geen verband behoeft te bestaan tusschen de personen en meent, dat het vonnis van den krijgsraad niet in stand kan blijven. Dat v. E. niet onderlegd was is zijn schuld niet en dat hij een scherpe patroon meegaf, blijkt ge bruikelijk te zijn. KANTONGERECHT TE ALPHEN a. d. RIJN Door den Kantonrechter mr. A. N. L. .Otten werden bij verstek veroordeeld: C. B., Ter-Aar, f.8 of 4 dg.; A. T. de L., Ter-Aar, f.10 of 5 dg.; L. v. T^ f.5 of 2 dg.; H. J. S. f.5 of 2 dg., Ellen voor overtreding der Leerplichtwet; 'A. v. E. f. 5 of 2 dg. en 2 maal f. 4 of 1 dg., wegens overtr. Arbeidswet; A. jC. v. Z., te Woubrugge, f. 12 of 6 dg., wegens het niet voldoen aan de Vleesch- keuringswet; B. v. W., Koudekerk, f.5 of 2 dg. wegens overtr. der Politieverord. der gemeente Hazerswoude; M. v. R., Zwolle» f. 5 of 2 dg.A. Z., Arnhem, f. 4 of 2 5dg.; jhr. T. R., 's-Gravenhage, f.5 of 2 Üg.A. R., Utrecht, f.2 of 1 dg.; E. A. K., •Arnhem, f.2 of 1 dg., allen wegens overtr. 'der Politie-verordening der gemeente Bos koop; J. v. T., Vianen, f.4 of 2 dg.; H. M., Leiden, f. 4 of 2 dg., wegens over treding der Pol.-verordening der gemeente Koudekerk; voor overtreding Motor- en Rjj- wielwet: J. v. H. f.8 of 4 dg.; H. J. N.; L- D.; S. K., allen te Haarlemmermeer, ieder tot f.5 of 2 dg.; J. E,, Leiden, f. 5 of 2 dg.voor fietsen zonder licht; M. S.; C. v. G.; C. v. E., Ter-Aar; C. H. v. V.; M. K. en P. v. S., Boskoop, ieder tot f. 5 of 2 dg.wegens overtr. Visscnerij- wet: A. B., Leiden, f.3 of 1 dg. met ver beurdverklaring van hengel; voor het vis- Bchen zonder vergunning: H. v. E. f.5 of 2 dg. met verbeurdverklaring van aaMob- bersH. J. N., Hazerswoude, 2 maal f. 6 of 2 dg.; T. J. N., Hazerswoude, 2 maal bensping; overtr. Woonwagenwet: J. S.. Boskoop, f.4 of 2 dg.; wegens overtr. art. 460 Wetboek van Strafrecht: N. C. L.; A. J. D.; J. v. K.; B. L. L.; L. B. L., alten te Haarlemmermeer, ieder tot f.5 sub. 2 dg.C. v. W., f. 8 of 4 dg., wegens openbare dronkenschap. Voor zoover geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen. RECLAME. OOOR DÊ WARMTE BtVAMC&fl Plotseling voelt gij U draaierig en niet prettig. 1849 ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Het resnltaat der loting. Gisteren is de loting gehouden voor de wedstrijden van de Koninklijke op 22, 23 en 21 Juni. Het resultaat is: Voorwedstrijden op Vrijdag 22 Juni: Vierriemsgieken juniores. 7.30 n.m., eerste heat: Boei 1. Spaarne; 2. Deutsche Turn u. R. V.; 3. Laga. 7.50 Tweede heat: Boei 1. Njord; 2. Argo; 3 Willem 111. Vierriems outrigged overnaadsch, 8.10, eer9te heat: 1. Laak; 2. Trekvogels; 3. Nereus. 8.30 Tweede heat: 1. Argo; 2. Laga; 3. Triton. Aehtriemsgieken Juniores B. eerste heat: 8.50: 1. Laga; 2. Amstel; tweede heat, 9.10: 1. Hoop; 2 Argo. Eindwedstrijden op Zaterdag 23 Juni: Vierriems outrigged overnaadsch: 12 uur. Boei 1. snelste tweede: 2. winnaar eerste heat; 3. winnaar tweede heat. Vierriemsgieken seniores, 12.20: Boei 1. Tri Ion; 2. Njcrd. Vierriemsgieken Juniores A.: 12.10: Boei 1. winnaar 2e heat; boei 2. snelste tweede; winnaar eerste heat. Tweeriem9gieken 9cullingbooten Juniores B 2.20: Boei 1. Njord; 2. Hoop. Tweeriemsgieken Juniores A. 2.10: Boei 1. Spaarne; 2. Aegir; 3. Willem III. Aehtriemsgieken Juniores B. 3 uur: Boei 1. Winnaar 2e heat; boei 2. winnaar eerste heat; 3. snelste tweede. Twee zonder stuurman: 3 30: Boei 1. Dare Devil Club. VooTwedslrijd op Zaterdag 23 Juni. Tweeriems scullingbooten Juniores A. Eerste heat, 3.10: Boei 1. Deutsche Ruder Vercin. Amsterdam; 2. Laga. Tweede heat, 1 uur: Boei 1. Delftsche Sport; 2. Hoop. Derde heat, 1.20: Boei 1. Triion; 2. Dare Devil Club. 1.30: Spaarne. Row over. Tweeriems scullingbooten seniores, eerste heat, 1.10: Boei 1. Koninklijke R. en Z.; 2. Amslel. Drie row-overs om 1.50 (Spaarne, Njord en Maas). Tweeriemsgieken seniores, eerste heat, 5 10: Boei 1. Willem III; 2. Amslel; 3. Levthe. Tweede heat, 5.30: Boei 1. Hoop; 2. Aegir. Vierriemsgieken Juniores B. Eerste heat, 5.50: Boei 1. Arga; 2- Spaarne. Tweede heat, 6.10: Boei 1. Triton; 2. Argo. Tweeriems scullingbooten Juniores A. Vierde heat, 7.30: Boei 1. Winnaar. 2e Heat, boei 2. winnaar eerste heat Vijfde heat, 7.10 Boei 1. winnaar 3e heat; boei 2, Spaarne. Tweeriems scullingbooten seniores. Twee de heat, 8 uur: Boei 1. Maas; 2. Njord. Derde heat, 8.20: Boei 1. Spaarne; 2. win naar eerste heat. Aehtriemsgieken seniores. Eerste heat, 8.10: Boei 1. Nereus; 2. Amstel. Tweede heat, 9 uur: Boei 1. Njord; 2. Laga. Tweeriemsgieken Juniores B. Eerste heat, 9.20: Boei 1. Hoop; 2. Willem IU. Tweede heat, 9.10: Boei 1. Deutsche Turn- R. V.; 2. Njord. Voorwedstrijden op Zondag 24 Juni, Stijl roeien Dames seniores, 9.30: eerste heat: 1. Nereus; 2. De Vliet; 3. Laak. 10 uur; tweede heat: 1. Spaarne: 2. Viking. Stijlroeien dames Juniores: 12 uur, eerste heat: 1. Nereus; 2. Hoop; 3. Delftsche Sp.; 2e heat 12.30: 1. Willem Hl; 2. Vliet; 3. Trekvogels. Derde heat, 1 uur: 1. Laak; 2. Spaarne. Eindwedstrijden op Zondag 21 Juni. Tweeriems scullingbooten Juniores 'M 1.30: Boei 1. Winnaar 5e heat; 2. winnaar le 'heat. Tweeriems scullingbooten Seniores, 1.50: Boei 1. Winnaar 2e heat; 2. Winnaar 3e heat. Tweeriemsgieken Seniores, 2.10: Boei 1. Winnaar eerste heat; 2. snelste tweede; 3. winnaar 2e heat. Stijlroeien voor dames Juniores. (Beslis sing). 2.30. Stijlroeien voor dames seniores. (Beslis sing), 3 uur. Vierriemsgieken Juniores B. 3 30: Boei 1. Winnaar eerste heat; 2. snels-te tweede; 3. winnaar 2e heat. Tweeriemsgieken outrigged ovemaadsche, 3.50: De Laak (alleen). Aehtriemsgieken seniores, 1.10: Boei 1. Winnaar tweede heat; 2. snelste tweede; 3. winnaar eerste heat. Tweeriemsgieken Juniores B., 1.30: Boei 1. winnaar 2e heat; 2. winnaar eerste heat; 3. snelste tweede. Aehtriemsgieken Juniores A., 1.50: Boei 1. Willem III; 2. Laga; 3. Hoop. Vierriems scullingbooten, 5.10: Boei 1. Hoop (alleen). WATERPOLO. L. Z. C. I—G. Z. C. I. Zondagmiddag speelt L. Z. C. I alhier voor de 1ste klasse-competitie tegen G. Z. C. I, uit Gouda. KORFBAL. DE DEMONSTRATIE OP DE OLYMPISCHE SPELEN. Welke twaalftallen zullen worden aangewezen.? De Nederlandsche Korfbalbond behoort tot de sportbonden die zoo gelukkig zijn ge weest toestemming te verkrijgen tot het de- monstreeren van de door hen geleide tak van sport, tijdens de Olympische Sprlen. De korfbal-demonstratie zal plaats vinden op 6 Auguslus. Voor deze demonstratie zullen een twee tal twaalftallen "worden gekozen, welker samenstelling geheel in handen van de Ne derlandsche Twaalftal-Commissie ligt. Wan neer we over de samenstelling der twaalf tallen het een en ander zeggen, dan dient daarbij eenerzijds in het oog gehouden dat de wedstrijd op de Olympische spelen een demonstratie zal zijn dat m. a.w. de uit slag van dit treffen der beide keurploegen er weinig toe doet en dan moet ander zijds niet uit het oog worden verloren, bet geen de wedstrijd Holland-België en de Dis trictswedstrijden hebben geleerd. De wedstrijd HollandBelgië heeft doen ervaren dat het Nederlandsch Twaalftal in zijn samenstelling van individueel slerke spelers, bevrediging schenkt voor een wed strijd tegen een weinig-spelkrachtige tegen partij. In ontmoetingen als met de Belgen wordt de samenhang, het onderling ver band der ploeg te weinig op de proef gesteld. Tegen een sterker twaalftal dan het Belgi sche zou de wijze van samenstelling van onze nationale ploeg een gewaagd experi ment zijn, terwijl de methode onder de ge geven omstandigheden te billijken is. Uit de Districts-wedslrijden viel aller eerst te leeren dat het Noorden en Oosten op korfbal-gebied nog aanmerkelijk bij de westelijke provincies ten achter zijn. Ook al zouden er in het Oosten en Noorden spelers te vinden zijn, welke door hun per soonlijk spel op één lijn konden worden gesteld met spelers uit deze streken, ook dan nog zou hun opneming in een der de monstratie-ploegen geen zin hebben, om de eenvoudige reden dat een enkel Oostelijk of Noordelijk speler zich in het geheel niet of zeer onvolkomen zou weten aan le passen aan het spel zijner westelijke medespelers, onbekend als hij is met hun opvatting van het spel. Blijven dus over twee der op de Districts wedstrijden uitgekomen twaalftallen, welke wij voor de korfbal-demonstratie geschikt achten, nl. de ploegen voor Noord- en Zuid- Holland. Het lijkt ons gcwenscht de twaalf tallen als provinciale ploegen tegenover elkaar te doen staan. Weliswaar is demon stratie hoofdzaak, strijd bijzaak, doch een wedstrijd van twee provincie's spreekt meer tot den toeschouwer dan een ontmoeting van twaalftal A tegen twaalftal B. In de provinciale ploegen heeft zich de wenschelijkheid van een enkele verandering voorgedaan. Bij N.-Holland zal men de combinatie Kolle-Kuyper, welke niet vol deed, kunnen vervangen en ook voor Ger- ding, die ons toescheen op zijn retour te zijn, zouden wij een ander wenschen. Ter keuze van de Commissie staan Madsen, Ploos v. Amstel, Tas, Mendels, we doen slechts een greep en zijn niet volledig. Het dames-zestal zou o. i. ongewijzigd kunnen blijven. Ook het dames-zestal der Z.-Hollandsche ploeg geeft geen reden tot verandering, ge zien de verrichtingen op den 20sten Mei. Van het heeren-zestal zullen in ieder geval De Mey en Dorsman hun plaats behoudeiv dat is hun goed recht. Ook Storm zou, zijn 9lordig en onafgewerkt aanvalsspel ten spijt, gehandhaafd kunnen blijven. Wanneer Mazure, ondanks zijn over plaatsing naar Wieringen, gelegenheid heeft tot geregelde oefening, zal de Commissie ook hem; wel weer haar stem geven. De her benoeming van v. Eek en Wedemeyer lijkt minder zeker. Beiden zijn verdienstelijke clubspelers, doch beiden hebben het groote bezwaar dat zij op rritieke momenten een gebrek aan beslistheid en doorzettingsver mogen vertoonen. Mogelijk laat men naast Dorsman nu v. d. Blankenvoort spelen, een speler van goed inzicht maar wat noncha lant jn de uitvoering zijner plannen. Als medespeler van De Mey zouden we ver schillende spelers kunnen noemen zoowel van de Leidsche clubs als van elders. Wachten we echter af hoe de commissie haar moeilijke taak zal volbrengen! LAWN-TENNIS. TSJECHO SLOWAKIJENEDERLAND. Naar gemeld wordt zal Menzel niet voor de Tsjechische ploeg uitkomen. Voor Tsje cho-Slowakije komen nu uit Kozeluh en Macenauer. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De derde étappe van den Tour de France; van Cherbourg naar Dinan, afstand 199 K.M., werd gewonnen door Rebry (Belg) in 6 uur 29 min. 17 sec.; 2. Frantz (zelfde tijd); 3. Dewaele 6.30.31; 4. Vervaecke 6.31.32: Leducq 6.32.27; 6. Verhaegen 6.32.38; 7. Watson 6.39.08; 8 en 9. Op perman en Osborne (zelfde tgd); 10 Van- decasteele 6.43.14. In het algemeen classement, aldus de „Tel.", heeft de Luxemburger Frantz de winnaar van den Tour van verleden jaar nog steeds de leiding. De stand na de eerste drie étappes luidt: 1. Frantz 17 uur 10 min. 49 sea; 2. Rebry (zelfde tijd); 3. Dewaele 17.12.03; 4. Vervaecke 17.13.04; 5. Leducq 17.24.55; 6. Meertens 17.26.05; 7. Verhaegen 17.42.0S; 8l Mauclair 17.44.44 9. Bidot 17.51.38; 10. Magne 17.51.38. SCHERMEN. ONZE PLOEGEN VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN. Onze stadgenoot Stapel trekt op degen. De Nederlandsche équipe voor de scherm- wedstrijden op de Olympische Spelen is als volgt samengesteld: Floret: Kunze, Brouwer, Nederpelt, D. de Jong, Zeldenrust. Dames: mevr. Admiraal, mej. De Boer, mej. Koderitsch, mej. Kroon. Degen: Wynoldy Daniëls, A. E. W. de Jong, mr. Labouchère, Driebergen, jhr. v. d. Brandeler, Kuipers, Stapel (Leiden). Sabel: A. E. W. de Jong. Wynoldy Da niëls, Ekkart, v. d. Wiel, Van Dulra. OM DEN VAN LDIBURG STIRUM-BEKER. De jaarlijksche personeele sabelwedstrijd om den Van Limburg Stirum-beker wordt gehouden te Noordwijk aan Zee op Zondag 19 Aug. op het terrein der Noordwijksche Sportvéreeniging, aldus de „Tel." GYMNASTIEK. CHRISTELIJKE TURNKRING VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, is alhier opgericht een Chr. Turnkring voor Leiden en Omstreken. Wij kunnen hier thans nog aan toevoegen, dat momenteel zijn aangesloten de Leidsche vereenigingen Jahn, Ilestia en D. O. S. en D. O. S. le Sassenheim, met een totaal aantal leden van ongeveer 500. Met nog enkele andere vereenigingen worden nog besprekingen ge voerd. In het voorloopig bestuur hebben de na volgende personen zitting genomen: C. A. de Bruyn, voorzitter; S. G. Jansen, secre taris. Garenmarkt 13; M. J. Dool. penning meester, Garenmarkt 23a en L. Stouten, Sassenheim, commissaris. Het ligt in de bedoeling ook de lichte alhleliek te beoefenen. Onderhandelingen zijn reeds aangeknoopt tot het huren van een terrein. Half September hoopt men een groote openluchtuitvoering te houden, even als een marsch door de stad. RECLAME. 1897 Breng ze bij de „Centrale" - Haarlemmerstraat 74. Wij geven ze een nieuwe kleur. DE BLOEMENVEILINGEN TE RIJNSBURG Wanneer men nu eens. als tuinbouwer een bezoek brengt aan de bloemenveilingen te Rijnsburg, verbaast men zich over de groote hoeveelheden bloemen, welke daar dagelijks worden aangevoerd. De tulpen en narcissen hebben plaats gemaakt voor an dere soorten, zoowel bloemen van vaste planten als één en tweejarige zaadbloemen. Wij willen van hetgeen nu wordt aangebo den er enkele noemen. En dan komen in de eerste plaats de Pyrethrum. Van dit geslacht worden behalve enkele variëtei ten, waarvan slechts kleine hoeveelheden worden aangeboden, dus in hoofdzaak de soorten James Kelway, die door den eenen veiling meester Jamesies is door den anderen Jamissen worden genoemd, en Marie ge veild. Men moet al behooren tot de meer ingewijden om juist altijd te weten wat eigenlijk verkocht wordt, want met namen- clatuur neemt men het te Rijnsburg nu juist zoo nauw niet. Zeer belangrijk zijn de Papavers, waarvan thans belangrijke hoe veelheden worden aangeboden. Zoowel de bloemen van P. nudicaul, waar van de verscheidenheid Prins van Oranje de voornaamste is, als die van P. Oriën tale, de grooibloemige in tal van verschil lende 9oorten. De P. Oriëntale Brillant komt zeker wel het meest onder den ha mer. De bloemen van Anemonen ziet men bij duizenden vooral de enkelbloemige Fransche van Caen in gemengde kleuren. De Paconia officinalis hebben afgedaan om plaats te maken voor de welriekende Paeonia Chinensis. Het kwam ons voor dat de verscheidenheid Duchesse de Nemours wel het meest van alle aangeboden wordt. Het is zeker van de kweekers te Rijnsburg goed gezien om juist deze fraaie soort in het groot te gaan kweeken. De irissen uit de warenhuizen, waarvan men bij voorkeur de soort Imperator ge bruikt hebben afgedaan. Nu worden de laatste Hollandsche verkocht, die op hun beurt weder plaata maken voor de bloemen van Iris Hispanica. Deze laatste worden in Rijnsburg zelf niet noemenswaardig ge kweekt, maar worden door de handelaars in Sassenheim, Lisse en van zelfs, meer afge legen plaatsen gekocht en op de veilingen aangeboden. Men weet het, handeldrijven zit eiken Rijnsburger in het bloed. Gladio lussen, die in warenhuizen gekweekt zijn komen Teeds in belangrijke hoeveelheden op de veiling. Vooral de soort Halley 9chijnt voor de kweekers het meeste voordeel te geven ai thans deze komt het meest voor. Naast deze ziet men ook Glad. Coloillialtea en rosea bij belangrijke hoeveelheden. Van de zaadbloemen is momenteel de dubele blauw korenbloem Centaurea fl. pl. wel de voornaamste. Deze worden bij dui zenden geveild. Verder ziet men flinke par tijen Chrysantheum zoowel gele als witte en ook zeer mooie dubbele en enkele zomer- violieren, die in warenhuizen gekweekt zijn. Men neemt hiervoor de algemeen be kende zuiver witte Excelsior zomervioiier Nu brengen de dubbele bloemen veel meer op den de enkelbloemige. Maar het grootste bezwaar is dat men als regel kan aanne men er. dat hoogstens 5070 pet. der plan ten dubbele bloemen geven. Een bezwaar dat m°n tot nu toe niet schijnt te kunnen overwinnen. Het eene jaar is niet als het andere het komt ons voor dat de violie ren dit jaar zeer sterk dubbelbloemig zijn, een belangrijk voordeel dus voor de kwee kers. Diantbus plumorius. de zuiver witte soort ziet men bij duizenden, zeer eigen aardig noemt men ze op de veiling Bruidjes Wij schrijven dezen naam toe aan den volksmond, die deze soort nogal eens bruids anjers noemt. Naast laatstgenoemde komen ook reeds op de veiling wij verwachten daar binnen enkele dagen eene belangrijke aanvoer van Dianthus carvophyllus fl pl. in hoofdzaak de vuurroode Grenadin, maar ook ziet men kleine partijtjes rose- kleurige en andere tinten. Hoewel niet in groote hoeveelheden worden ook aangebo den Dianthus Barbatus, de bekende zeer welriekende Duizendsehoonen. Verder zagen wij reeds flinke partijen Gyp sophila zoowel de rosekleurige als de j witte variëteit. Voor het gemak noemt mpn die maar gisp. en Eschcholtzia de bekende slaapmutsjes, die men in Rijnsburg met I den naam van Juliaantjes bestempeld. Hoe j men aan zulk een misleidenden naam ge komen is, is ons met alle moeite niet mogen gelukken te weten to komen. Ten slotte komen er nu ook, en nog we! in beste qualiteit, enkele kleine partijtjes Antirrhinum majus (Leeuwenbek) en Zinnia Elegans. Deze zijn in warenhuizen gekweekt en brengen loonende prijzen op. Men ziet uit bovenstaande dat er voor de 'bloemenhandelaars van alles wat fe koop is, maar ook voor buitenstaanders is een bezoek aan de beide veilingen in Rijnsbwg wel interessant. STOOMVAART-MU. „NETERLAND". P. C. HOOFT, thuisr., 19 Juni v. Port Said CHR. HUYGENS, uitr., 19 Juni te Port Said. ROEPAT, uitr., 23 Juni bij Perim verw. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisr., 21 Juni bij Colombo verwacht. MOENA, thuisr., 21 Juni te Londen varw. ROTTERPAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, thuisr., 21 Juni bij Perim verwacht. PATRIA, nitr., 21 Juni te Marseille verw. KON. HOLL. LLOYD. MAASLAND, uitr., pass. 18 Juni Ouesaant. GELRIA, vertr. 21 Juni v. B. Aires n. Amst. ORANIA, uitr., 21 Juni te Pernambuco verwacht. HOLLAND—BR1TSCH-INDIE LIJN VEENDIJK, uitr., 18 Juni v. Rangoon. BILDERDIJK, uitr.. pass. 18 Juni Gibraltar KIELDRECHT, thuisr., 21 Juni te Antw. verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALWAKI, thuisr., 18 Juni v. Santos. POELDIJK, uitr., 18 Juni v. Pernambuco. ALGORAB, uitr., 17 Juni te Montevideo. KON NED STOOMBOOT-MIJ. PRINS FRED. HENDRIK, Amst. n. W.- Indië, 21 Juni te Madeira verwacht CRYNSSEN, W.-Indië n. Amst., 19 Juni te Havre. ORANJE NASSAU, 19 Juni v. W.-Indië te Amsterdam. HAARLEM, Amst n. Chili, pass. 19 Juni de Azoren. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN, thuisr., 21 Juni te Antw. verwacht DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. BARENDRECHT, 18 Juni v. Algiers naar Bremen. DRIEBERGEN, 19 Juni v. Wabana te Emden. GEERTRU1DA, m.s., arr. 17 Juni te Holtenan JOHANNA TE VELDE, m.s., 11 Juni ran Kotka te Wvborg. MIJDRECHT, 18 Juni v. Norfolk n. Londen SULTAN VAN LANGKAT, 18 Juni v. Genua n. Constanza. VALKENBURG, 19 Juni v. Lissabon naar Porlia. PARKLAAN, Newport n. Alexandriê, pass. 19 Juni Gibraltar. VERTROUWEN, m.s., arr. 16 Juni te Hol- tenau. TKUBAN, Cardiff n. Villa Constitucion, pass. 17 Juni B. Aires Roads. ALCOR, Rott n. Montreal, was 18 Juni 12 u. 'smiddag3 150 ^njjlen W. v. Scilly. GOUWE, 18 Juni v. Rott te Pitea. Opgeheven: J. van den Bogerd. (e Boskoop. JOSEPHINE BAKER NAAR ONS LAND. Van 15 Aug. tot 1 Sept. zal Josephine Baker in ons land optreden in „Scala". Den Haag. Honorarium f. 1500 per avond i („Yad."> DONN BYRNE t De bekende Iersche romanschrijver Donn Byrne werd heden bij een auto-ongeval in Ierland gedood. J. M. te L. Leiden, Brug-Leiderdorp, Groenendijk, Brug-Koudekerk, Alphen, Zwammerdam, Bodegraven. Nieuwenbrug, de Roskam. Woerden, Harmeien, de Meern, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Soestduinen. Totaal 70 K.M.. Mooier is de weg: Leiden, Leiderdorp, Hoogmade, Ofwegen, Woubrugge, bijweg I naar Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, V'inkeveen. Baambrugge, Loener- sloot, Vreeland. Kortenhoef, 's-Gravenland. Hilversum, Hooge Vuursc-he. Soestdijk, Soest j Soestduinen. Totaal 76,3 K.M.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 14