KUNST EN LETTEREN. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSTIJDINGEN. RONDVRAAG. 1 De heer BAART meent, dat het gegaan te Als hij vorige zitting vreesde bij de veran- Bering m de steunregeling. De verslechte ring is reeds doorgevoerd. Was het niet fceter geweest deze op te schorten tot ook de verbeteringen konden worden doorgevoerd. Wethouder GOSLINGA meent, dat de ver ordening toch moet worden doorgevoerd. De heer BAART blijft opschorting aanbe- frelen. De heeT WILBRINK zegt, dat de wethou- Ber een toezegging deed op 2 April jl., des gevraagd een verklaring van in lossen dienst der gemeente te zijn geweest te wil len geven. Hij weet, dat door eenigen op 11 April dit is gevTaagd, maar zij hebben nog geen antwoord gekregen. Hoe zit dat nu? Wethouder GOSLINGA behoudt zich het recht voor hierop in de volgende zitting te Antwoorden. Hierover moet nog in 't college Van B. en W. worden beslist. De heer Van Es zag aanplakbiljetten Voor een circus 'hangen en hij vTaagl of al bestemming is gegeven om hier vertoonin- ten te geven en of het spelen op Zondag ook Is verboden, zoo toestemming werd ver leend. Ben circus is hem op zichzelf geno- •nen al niet srympathiek, gelet op dierenbe- Aeherming, doch vertooningen op Zondag komt in strijd met zijn moreele gevoelens. De VOORZITTER zegt, dat aan het circus Itrergunning is gegeven, ook voor 's Zondags gnaar na 8 uur. De heer VAN ES betreurt dit zeer. 1 iDe heer MANDERS vraagt verbetering |*an het verkeer over de Steenstraat. Wethouder SPLINTER: Een plan is al ge leed. Verder klaagt de heer MANDERS over de fcroentenveiling aan het Galgewater. De VOORZITTER: daar is geen veiling, %v! aan de Boommarkt. De heer MANDERS: dan is er toch groen te. De VOORZITTER zegt aandacht toe, (Waarna de zitting wordt gesloten. IN DE LAKENHAL. H. J. HAVERMAN. (Vervolg van gisteren), Komt men bij de gisteren genoemde wer ken onder de bekoring van een lyrisch ge stemde symboliek, in twee andere treft toieer het krachtige en toch ook weer zoo (rcvoelige lijnenrhythme, dat een meer klassiek accent heeft. Uit 1920 dagteekent „Kallipygos". Zooals knen weet, werd in de oudheid Afrodite op Verschillende wijzen vereerd. In het Par thenon was zij de strenge godin, die heerschte met helm en speer. Maar zij was bok godin der liefde, der vruchtbaarheid, fenz. Men vindt een soort litanie van haar (kwaliteiten. Afrodite Kalhpvgos beteekent. teooals men zich zal herinneren, ,,die met het schoone bekken" of wil men ,,de Bchoongeheupte". Aldus wordt zij voorge steld met den rug naar den beschouwer ge keerd. Haverman heeft zich met eigen visie 5n een zijner voorstellingen aan de klas sieke traditie gehouden en beeldt een figuur van adel met schoone vormen. Ook een liggend naakt, van de rugzijde gezien, gaf hij dien naam. Een mooie, intens door werkte compositie, treffend door de fijne Achakeeringen der vleeschtonen en mis- «chien nog meer door de krachtige rhyth- mische golving der lijnen. De schilder ver heft zich hier tot een cosmische vjsie, maar die in haar schilderachtigheid berust op een zuivere, zij het misschien wat geideaü- «eerde natuuraanschouwing. Ook van de Moederschappen vindt men In de Lakenhal eenige representatieve werken. Zoo No. 13 „De jonge Moeder", moeder en kind samengevat in een teere ronding van lijnen, een geslotenheid, die de innigheid van den band «angeelt. Met warme gevoeligheid is deze mooie compo sitie uitgevoerd. Hartstochtelijker van accent is No. 18 „Moederschap", waarin het is Alsof de moeder het kind vergeving vraagt (voor zijn komst op de wereld en zich van een zware verantwoordelijkheid tegenover het kleine wezen is bewust Een wonder Van fijne fonen is No. 32 „Nurse". De creme en rose tinten van sluier en aan gezicht der zorgende zuster, het rose van het kin derhoofdje en de hand, contrasteeren zoo iijn-harmonisch met het blauw-zijTge kleedje van de baby. Zoo absoluut zuiver is dit gevoeld: een stemming van teere poëzie en teere bescherming van het hulpelooze. Er zijn ook nog litho's met verwante onder werpen. En dan moet men zijn aandacht nog wijden aan een paar werken, waarop ken deftige Oud-Hollandsche baker zijn ze er nog? een kindje in haar armen houdt, voorstelling van burgerlijke proper heid en zorg. i De Portretten. Alles wal in de Lakenhal in dit genre aanwezig is bespreken, is ondoenlijk en ook overbodig. Haverman is de schilder gewor den van tal van persoonlijkheden, die in het openbare leven een rol speelden, en wier physionomieën voor een groot deel uit Be ervaring bekend zijn. En dan treft, zoo ver we de geschilderden van aangezicht kenden, onmiddellijk het scherp karakteris tieke van de gelijkenis, waaraan het crïti- sche meermalen niet geheel vreemd is. Een knkele afwijking van de contourlijn zou eoms het caricaturale naar voren hebben gebracht, maar ook in dit opzicht was Haverman man van strenge zelftucht WIJ RECLAME. H. P. H. KEEREWEE BEGRAFENISSEN T«I. 861 AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 noteeren het groote olieverf-portret van Jhr. Repelaar van Driel, correct aristocra tisch met de eigenaardige houding der fijne vingers, klaarblijkelijk op het leven betrapt. Daarnaast valt op de rijzige slatuur van Prof Van Eysinga (1909), decoratief uitko mend tegen het grijze fond. met het scherp zinnig betoogende van den „Asega", den oud-Frieschen wetuitlegger, waaraan de naam van den hoogleeraar zijn historischen oorsprong te danken heeft. Geheel zijn hou- ding demonstreert zijn juridisch wezen, de geheven linkerhand, die het woord kracht bijzet, de rechter, die op een paar oude boeken rust. Bij beide genoemde portretten kan men opmaken hoe karaktervol Haver man handen weet te schilderen en uit deze iets van het psychisch leven zijner objecten weet te doen spreken. Een volrijp en door gewerkt meesterwerk is wel het porlret van den heer Krelage Sr., de man der bloembollen-cultuur. Stevig en vast zijn de contourlijnen, solied de vlakken opgebouwd, overtuigend is het nadenkelijk zakelijke uitgedrukt en de oogopslag getuigt van een rijkdom van levenservaringen. Wonderlijk mooi is de golving van het grijze haar om den 9chedel. Men beschouwe de doorwerkte beeldten is- sen van Dr. Birnie en Prof. B. H. Pekel haring, de eerste ietwat non-chalant lezend in een dagblad, de tweede met dat gemoe delijke gelaat, dat een rijkdom van wijd begrip en warme menschelijkheid uitstraalt. In al dit werk treft een streven naar groote eerlijkheid, critische scherpte van observa tie, zonder onwaarachtige vermooiïng, die de objecten zelf trouwens ook niet noodig hadden. In de eerste zaal hangen ook nog de geteekende portretten van Mr. J. J. Hennv en mevrouw, uit '26. De contourpn van den eerste heel raak en scherp. Scherp zinnig en nadenkelijk luren de oogen achter de brilleglazen. Heel sterk is deze teekening in de lijnen en groeven om den mond en aan den nek en verder door de karakteris tiek der aderen over het voorhoofd. De portrettcekening van mevrouw Henny is soepeler, met iets vriendelijks maar daarom niet minder karakteristiek. Van 1899 dateert het portret van Van Eeden met den mijmerenden, zoekenden blik. uit '97 dat van Van Deyssel in straffe karaktervolle contourlijn, een kop, waarin het dandy-achtige en 't zelfbewuste, het voorname en het zorgelooze, het fijn zinnig intelligente en de passie voor de schoonheid wel op zeer gelukkige wijze zijn vereenigd. Wij kunnen nog wijzen op het sprekende portret van Prof. Lorentz uit 1900, een samenvatting van geestkracht en goedheid; dat van Louis Bouwmeester uit 1897. gemoedelijk en genoeglijk; dat van Dr. Kuyper, zelfbewust-energiek, met de allure van een imperator, monumen taal neergezet; het karakteristieke porlret van Prof. Van de Sande Bakhuyzen, met het scheefhangende lorgnet. En verder zijn er nog portretten van vrouwen en jonge meisjes, waaronder we afzonderlijk nog memoreeren het kopje van een Indo-Chi- neesch meisje, waarbij we bewonderen de prachtige geslotenheid, waarmee het blauw zwarte haar om het fraaie ovaal van het aangezicht valt. Om onze bespreking te eindigen, wijzen we ten slotte op die rijzige meisjes-figuur van Oostersch type „Rabina", die zoo zelf bewust de wereld inkijkt en een litho van drie Zeeuwsche meisjes in het duin, heel teer en vol stemming. Zoo is deze expositie een groote verheu ging geworden, en moge ze zeer druk wor den bezocht. RECLAME. 1817 PREDIKBEURT OEGSTGEEST. Irene: Woensdagnam, hallacht „Bijbel lezing. 81 NED. HERT. KERK. Bedankt: Voor Ochten (Gld.): J. van Amsle! te Pulten (Vel.). Voor Loon op Zand (N. B G. C. Seve- rijn te Waarder (Z.-H.). GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Hoofddorp, K. Sielsma, Ie Schoondijke. Te Woudsend, D. J. de Groot. eand. te Amsterdam. Te Helmond, J. Wristers, cand. te Utrecht. Bedankt voor St. Annaparochie ds. W. K. Gerritsma te Oudega. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Aagtekerke ds. J. Fraanje, te Barneveld. Bedankt: Voor Kampen en voor Scherpe- nisse, D. Vreugdenhil, te Bruinisse. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Hillegom, J. A. Riekel, te Sliedrecht. Voor Buesum, J. Jongeleen, te Hilversum. DOOPSGEZ. GEM. Zeslal: Te Joure, A. L. Broer, te Hinde- loopen en Koudum; T. O. M. H. Hijlkema, te Giethoorn, J. F. Knipscheer, te Oude- Biltzijl; J. Koekebakker, te MiddeLburg en Goes; B. P. de Vries, te Balk en Woudsend en N, v. d. Zijpe, te Zijldijk (Gr.), RIJKSLANDBOUWPROEFSTATIONS. Geen verplaatsing naar Delft. De Minister van Binnenl. Zaken en L. heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Braat betreffende ver plaatsing van de Rijkslandbouwproefsta tions voor veevoeder en zaadconlróle van Wageningen naar Delft nog medegedeeld, dat het onderzoek aangaande de vraag o( het om bezuinigingsredenen wenschelijk is de landbouwproefstations voor zaadcon- tröle en voor zeevoederonderzoek te ver plaatsen. heeft plaats gehad. Gebleken is, dat lot een verplaatsing van het eerstgenoemd station niet kan worden overgegaan, aangezien het station speciaal voor zijn doel is ingericht inbouw en in metseling van een gedeelte van den inven taris en slechts door omvangrijke af braak en verbouwing en kostbare demon teering voor een ander speciaal doel is bruikbaar te maken. In zijn legenwoordigsn toestand is het dan ook voor onderbrenging van een der afd. van de Landbouwhooge- school niet bruikbaar. Bovendien profiteert de Landbouwhoogeschool in belangrijke mate van de aanwezigheid Ie Wageningen van dat station, zoodat verplaatsing ais een ernstig nadeel zou worden gevoeld. Wat aangaat het proefstation voor vee- voederonderzoek, daarin is thans wel een deel van de bibliotheek der Landbouw hoogeschool ondergebracht slechts als tijdelijke maatregel doch met het oog op het brandgevaar is het gebouw voor biblio theek niet geschikt en ook niet bruikbaar te maken, terwijl het bezwaarlijk voor een andere afdeeling van de Landbouwhooge school in gebruik kan worden genomen. Het is dan ook raadzaam, den bestaanden toestand voor het oogenblik te handhaven. ALLERLEI. Eenige opmerkingen en wenken om zooveel als mogelijk is, den tnin een goed aanzien te geven. De zomer is ingetreden. Alle voorberei dende maatregelen voor den tuin moeten zijn genomen, maar toch valt nu nog ben een en ander op te merken, ten eerste om de planten, die in den tuin staan, een goed aanzien te doen behouden en voorts om in hetgeen misschien te kort geschoten is zooveei als mogelijk is alsnog te onder vangen. Ik plaatste daarom boven dit artikel het woord „Allerlei", omdat velen misschien iets van hun gading kunnen vinden. In de Juni-maand hebben de meeste van onze rozen knop gevormd, en nu is bet tijdstip aangebroken om een na-bemesting te geven van super en kali. De toe te kennen gift is 10 gram van elke mestsoort aan eiken struik. De planten zijn ook dank baar voor een bemesting van verdunde koe- gier bovendien. Hierbij zij tevens gewaar schuwd tegen een veel voorkomend# ziekte, het z.g. „wit" in de rozen. De ziekte is te bestrijden door de planten te bestuiven met bloem van zwavel. Men passé dit tos bij zonnig weer; de warmte der zonnestralen bevordert het ontwikkelen der desinfeetee- rende dampen; de zwam wordt door deze gedood. Het is verrassend hoe groot het nuttig elfect „bloem van zwavel" op deze voortwoekering is. Ook „luis" is een plaag, waarvan rozen veel te lijden hebben. Vooral in de jonge knopjes komt dit insectje voor. Men spuite met zeepspiritus (6 pet.) of men bestrooie de bladeren met nicotine-poeder. Een uit treksel van tabaksstof kan ook worden ge bruikt. Hebt gij een „horder" aangelegd? Denkt er dan aan tijdig de hooge planten aan te binden. Het vereischt wat zorg een border te onderhouden, want is men o.a. te laat met aanbinden, dan kan een border al heel spoedig in een wildernis ontaarden en dit vooral moet. worden voorkomen. Men ge bruikt voor het opbinden „tonkinstokken". Men plaatse deze zoodanig, dat zij, als de plant zjjn volle hoogte heeft bereikt, niet in het oog vallen. De planten, die vroeg hebben gebloeid, moeten worden schoongemaakt, zooals Py- rethrums en Dianthus plumaris, Viola cor- nuta. Laatstgenoemde bloeien eigenlijk den geheelen zomer, doch aanbeveling verdient, deze planten toch goed van uitgebloeide bloemen te ontdoen. De „Pyrethrums" en „Dianthus plumaris" zjjn zeker uitgebloeid en deze moeten gescheurd en verplant wor den. De grond spitte men voor het over pianten goed om. De grond wordt opnieuw bemest. Ook „Heris sempervirens" eischt deze verzorging, doch niet ieder jaar. Men krijgt zelfs mooiere pollen als men deze plant een paar jaar vast laat staan. Hetzelfde geldt ook wel voor de twee eerst opgenoemde planten, doch door deze te scheuren krijgt men toch mooie pollen. Dit jaar kwam de regen in Mei ons goed te pas voor het inboeten van enkele rots- planten in den rotstuin. Ook nu kunnen we nog naplantem. De tijd voor de Pyrethrums, zooals reeds gezegd, is nu aangeDrofcen. Een variëteit hiervan, de „P. reseumnana" is een prachtig rotsplantje. Van alle Py- rethrumsoorten" (in den laatsten tijd speciaal gekweekt zijn om lange stelen te vormen voor snijbloemen), is deze variëteit er een mei zeer korte stelen. De kleine bloemen zitten tusschen de zeer fijne mooi groene verscholen blaadjes. Zij is nog een nieuwe variëteit, die volkomen winterhard is. Ii den zomer eerst bemerken wij, hoe dankbaar het bezit van een z.g. rotstuin stemt, omdat zich daarin steeds bloeiende planten bevinden. De voorjaars-bloeiers hebben hun plicht gedaan, ze zijn nu utgebloeid. Nu vragen de kleine doorbloeiers uw oplettendheid. „Viola cornuta", die ik reeds opnoemde, maakt op de rots prachtig effect met Stachys lanata en de oranjekleurige Cheiranthus Pa mela Purshouse. Mooi als enkele pol tusschen de steenen, liefst op een hoek' is ook de eenvoudige „Nepeta Muscini". Tusschen de vaste planten kunnen nog enkele kasplanten, die eerst in den herfst bloeien, worden gezet. Hiervoor komen in aanmerking de Chrysanthemum en de Dahlia-stekken. Eg het snjjden van „Pioenen", die nn volop bloeien, denke men er aan niet alle blad weg te snijden. Van eiken bloemsteel late m6n minstens een, liefst twee bladeren aan de plant zitten. De plant heeft anders geen gelegenheid om tot den herfst vol doende door te groeien en zal dan het volgende jaar minder bloem geven. Zoodra de Dahlia-stek-planten goed beginnen door te groeien, dan topt men de planten. Men late daarbg 2 5 3 scheuten op een plant, waardoor men stevig hoog gewas krijgt De driekleurige viooltjes, de zaaiplantjes met hun frisch-vroolijke kleuren hebben nu het eind van hun glorie bereikt. Dit soort viooltjes bloeit totdat de zomerwarmte komt. Dit voorjaar was tamelijk koel en regen achtig, dan bloeien deze viooltjes lang door. Bij het begin van den zomer vereischt het onderhoud van een tuin, dat de perken worden opgeruimd en van andere planten worden voorzien. Zeer geschikt daarvoor zijn kleine Eegonia's, Pelargoniums, Petinua's, Knolbegonia's, Lobelia's, enz. Tenslotte nog iets over een plant, die feitelijk in de tropen thuis hoort en slechts daar zjjn vollen wasdom bereikt. Deze plant wordt met den algemeenen naam van „cac tussen" aangeduid. De cactussen verheugen zich, en niet ten onrechte, gedurende de laatste jaren wederom in de aandacht van liefhebbers en planten. Zooals men een ver- eeniging van chrysanthen-liefhebbers heeft, is r.u ook een vereeniging van liefhebbers van „Vetplanten" opgericht, die zich ten doel stelt haar leden voor te lichten. Veel heeft deze vereeniging voor de verspreiding en meer bekendmaking van cactussen en vetplanten gedaan. De meeste liefhebbers moeten zich te vreden stellen met een vensterbank of serre, want niet iedereen heeft de beschikking ovei „broeibak" of „kas". Deze gelukk'ge be zitters hebben natuurljjk wel wat voor op hen, die in de huiskamer moeten kweeken, maar toch g3at het kweeken van cactussen in de huiskamer heel goed. als men maar zorgt voor een zonnig plekje, gelijkmatige temperatuur en in den vinter voor een kachel, die het bevriezen der planten voor kemt. Heeft men daarvoor' gezorgd, dan behoeft men geen vrees te hebben om den winter in te gaan. Tot de meest gekweekte cactussen behoort wel de Echino-cactus minusculys, die reeds als jonge plantjes bloeien met aardigs roode bloempjes. Meestal is het een van de eerste bloeiers in het voorjaar. Dit lieve plantje is af komstig uit Argentinië. De bloemen zijn trechtervormig en komen uit de onderzijde tau de plant, die een halve bol heeft. De-kleur is fnsch-groen. Soms ziet men ze wel eens geënt op Cereus Spachianus, dan bloeien ze beter naar het schijnt. Na het bloeien verschijnen er ronde roode bes- vruebtjes aan. Door uitzaaiing van het zaad kan men weer nieuwe plaatjes kweeken. Ook door de kleine jonge plantjes, die onder aan de plant bij menigte verschijnen, er af te nemen en op te potten, kan men de Echinocactus goed en vlug voortkweeken. Het is wel practisch eenige plantjes van dezelfde soort in voorraad te hebben. Sneu velt er eens een enkele, dan kan men deze weer aanvullen uit het reserve-materiaal. Ook om anderen in uw genot te doen dealen is het aanfcweeken wel aardig. Door een pasbeginnend verzamelaar wordt zulk een geschenk wel gewaardeerd. Een andere veel geliefde en veel ge kweekte cactus is Mamillaria Wildii. Hoewel haar bloemen niet zoo kleurig zijn als die van de Echinocactus, verdient ze toch onze aandacht. Trouwens, denkt er aan; „smaken verschillen", en deze zegswijze gaat vooral op bij bloemkweekers. Haar bloeitijd is ook in het voorjaar. Dan is deze plant bedekt I met tallooze geel-witte bloempjes. Een voor dcel iz het, dat ze een goede groeister is en de kleine jonge stekjes reeds spoedig bloeien. Verder bestaat nog E. multiflorus, welke met aardige rose-geelachtige bloemen bloeit. Het is een gewillige bloeister, die den liefhebbers veel genoegen geeft, ook „Cereus silvestris" vooral niet te vergeten. In bijna iedere verzameling kan men deze plant aan treffen al is het dan ook vaak niet op naam. Maar dit is een kleine nalatigheid, die door de meeste verzamelaar wel wordt gemaakt. Het plantje doet wat denken, wat vorm betreft, aan Cereus flageiliformis (die een bijzonder mooie hangplant is). De stengeltjes zjjn echter dikker en nebben 66n lengte van ongeveer 6 c.M. De plant bloeit met kleine roode bloempjes, dia 1 c.M. groot zjjn. Men moet wel deze plant behoeden tegen de scherpe zon, want het kan voorkomen, dat dan de plant verbrandt. Ze wordt dan bruin en zacht en is meestal niet meer te redden. Zoo zijn er veel meer cactussen, die voor den beginnenden of al begonnen verzamelaar bijzonder geschikt zjjn. Maar deze bespreek ik later nog wel eens. Het boekje over cactussen van J. J. Verbeek Wolthuys kan ik u ter lezing aanbevelen. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw". VOOR WOENSDAG 20 JUNI. Hilversum, 1060 M. 12.30—2.00: Lunchmuziek door het Trio Verhey 3.00 100: Maak het zelf. door Mevr. Schaake Verkozen 6.007.15: Concert door het Trio Rentmeester 7.157.45: Lezing door A. J. G. Strengholt: Sport, een vreugde of fatum? 8.00S30: Vioolconcert door Ferd. Keiman 8.30: Operelteconcert. Belly v. d. BoschSchmidt, Jan Grootveld en Herre de Vos. Orkest o. 1. v. Nico Treep. Fragmenten uit operettes, o.m. „Surcouf", „De dochter van Mme. Angot", „Erminie" en „De Geisha". Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uit sluitend NCRV.-uitzendingen) 12.30 1.45: Middagconcert. R. A. v. d. Horst, piano. H. v. d. Horst, cello. H. Hermann viool 6.006 00: Kinderuurtje door Hr. F. C. v. Dorp 6.307.30: Engelsche kerkdienst, o. 1. v. Rete. W. Burggraaff, Predikant te Kalamazoo Mich. U. S. A. Mej. M. Goettsch, alt. Koor v. d. Engelsche kerk te Utrecht. 1 H. Smit Duyzentkunst. organist y.yiH 8 00: Spr.: P. J. v. Mullem te R'dam: lezen van boeken 8.00: Concert. Sp Ds. A. Pos, Miss. pred. te Djokja: EenP schap van Java. D. A. G. Draper, le via Mej. M. Draper. 2e viool. A. Draper, Mevr. A. LohuisDraper, cello. Daventry, 1600 M. 10.35: KeTkdie 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: lade-concert 12.50: Dansmuziek l.i 2 20: Orkestconcert 2.50: Causerie 3.10: Muziek 3.20: Le'zing: SoldieJ sailors and explorers 3.50: Muziek 4 05: Lezing: Proleins 4.20: Licht klaL siek concert. H. Fry. bariton. Het Dori^ Trio 5.35: Kinderuurtje 6.20: Dam muziek 6.40: Tuinpraatje 6.50: Nieute her. - - 7.05: Dansmuziek 7.20: LezinJ The worki dairy congress 7.35: Rhriï bergers orgelsonaten 7.45: Lezini Foreign travel 8.05: Variété en e schets ..Early birds" 9.20: Nieuwber. 9.5511.20: Paolo and Francesca", trager. in 4 aclen van S. Philips 11.20—12.2^ Dansmuziek. Parijs „Radio-Pans", 1760 M. lO.oOj 11.00: Gramoloonmuziek 12.50—2.11 Klassieke kwartetten 4.05—5.05: OrkeJ concert 8.50-—11.20: Orkeslcomcert, P| pulair programma. Lanpenberg, 4419 M. 11.3512.15 kestconcert 8.35: Orkestcnncert, me! eifl intermezzo „Der fliegende Geheimrat", gr teske van K. Goe'tz, Daarna dansmuzil tot 12.20. Zeesen, 1250 M. 12 205.20: Lezingi 5.206 20: Orkestconcert 6.208.0 Lezingen 8.50: Internationale liedere J. de Noiret, sopraan - 9.30: Kamermuzii door het Deman-kwartet. Werken van Di tersdorf. Schubert en Beethoven 10.50 12.50: Becce's Gloriapalast-symphoniker i J. Storbeck, sopraan. Hamburg, 395 M. 5.20: „Waterkante Melodiën" 6.20: Orkestconcert 821 „Der Schlager dor Revue", muziek en zal uit revue's Daarna tot 11.20: Dansmuzie Brussel, 509 M. 5.206.20: Dan muziek 6.507.50: Kamermuziek (via piano! 8.3510 35: Fragmenten vi „La Damnation de Faust", Berlioz. STOOMVAART-MIJ „NEDERLAND" RONDO. 16 Juni v. Batavia n. AmsL P. C. HOOFT, thuisr., 18 Juni van Suez. ROEPAT. uilr., 18 Juni van Suez. MOENA. thuisr., pass. 17 Juni Sagres. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisre 18 Juni van Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJEMBER, uitr., 18 Juni te Singapore. TJERIMAI, uitr., pass. 17 Juni Perim. HOLLAND—AMERIKA-LUN. KINDERDIJK. Pacific Kust n. R'dam Juni te Cristobal. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN. SOMMELSDIJK, 16 Juni van Bombay Karachi. IJSELKERK, 18 Juni v. Hamburg le Al werpen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LUN. POELDIJK, uitr., 16 Juni te Pernamb' ALCYONE, thuisr., pass. 17 Juni Finish ALHENA, uitr., pass. 16 Juni Ouessanl KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. STUYYESANT. vertrekt 20 Juni v. Barb; naar Amst. NEREUS. 18 Juni v. Middl. Zee te AmsL ORANJE NASSAU. W. Indië n. Amst. 17 Juni te Havre. VESTA, arr. 17 Juni te Bremen. SIMON BOLIVAR. Alkmaar. Minerva Ajax. arr. 18 Juni te Hamburg. ORESTES, arr. 18 Juni te Bourgas. VENUS Amst. n. Middl. Zee, pass. 18 Ja Gibraltar. PROTEUS, arr.. 18 Juni te Kopenhagen. DOROS, arr. 18 Juni te Malta. IRIS, arr. 18 Juni te Danzig. HOLLAND—OOST-AZlE-LIJN. OUDERKERK, uitr., 18 Juni te Genua. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. NEERLANDIA, m. s„ arr. 15 Juni te H< tenau. NKPTUNUS, m. s., 16 Juni v. Hamburg n Klagsham. NOORDZEE, sleepboot, R'dam n. pass. 17 Juni Gibraltar. JONGE MARIA, Middlesbro n. Cartagel pass. 17 Juni Finislerre. JONGE JACOBUS, 16 Juni van Oran m Valencia. BELLATR1X, Pensacola n. B. Aires, 16 Juni Pernambuco. DUBHE. 16 Juni van Leith te' Montreal. HAGNO. 17 Juni van Messina n. Montr J. B. AUG. KESSLER, 10 Juni van Curai n. Lands End. MAASHAVEN. 17 Juni van Grangemoi te Kirkenaes. RIJSWIJK, 16 Juni van Bayonne te Casl Urdiales. I SASSENHETM. 15 Juni v. Havana n. Tan SULTAN VAN LANGKAT, 16 Juni v, Louis du Rhone te Genua. STAD ZALTBOMMEL. 17 Juni van Sa' Cabello n. R'dam. VREDENBURG, 14 Juni van Quebec Genua. WASSENAER, 16 Juni van Matanzas n New-Orleans. IJSELHAVEN, Newcastle n. Savona. 16 Juni Gibraltar. GALANDPLEIN, R'dam n. Wabana, ral 18 Juni Scilly. NOORDWI.TK, 16 Juni van Tunis n. Hda] BEVERWIJK, 16 Juni van Montreal Napels. STOLWIJK, Picton n. Belfast, pass. 17 J"™: Cape Race. KATWIJK. 16 Juni van Danzig n. Br®

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10