DE TOUR DE FRANCE. Gisteren heeft de jaarlijk9che Tour de France (5377 K M.ï een aanvang genomen. De ..Courant" meldt dat de eerste étappe ParijsCaen (207 K.M.) weid gewonnen door den Luxemburger Frantz in 6 uur 29 min 3 sec.-, tweede was Meertens (Belg.); 3. Rebrv (Belg.); 4. Dewaele (Belg.); 5. Ver- vaeke (Belg.) (allen in denzelfden tijd); 6. Leducg (Frankr.) in 6.39.59; 7. Mauclair (Fr.1 6 43 41: 8. 9 en 10 M Bidot. P. Magne en J Ridr»f allen in 6 u. 46 m. ZEILEN. I HET EERSTE TREFFEN TUSSCHEN 1 DE KEMPHAAN EN DE „DE RUYTER". Hoe PlnygeTs de Kemphaan tweemaal ter overwinning voerde. Op de Zuiderzee en het Buiten-IJ bij Amsterdam zijn Zaterdag en Zondag de wedstrijden gehouden van de Vereeniging „Het IJ". Hierbij hebben de nieuwe zes- meterjachlen Kemphaan (stuurm. Pluygers) en Admiraal de Ruyter (stuurm. Carp) voor ihet eerst elkaar bestreden. De wedstrijdbaan was van dit punt af via de Muiderton ongeveer 1 mijl achter fort Pampus) naar een uitlegger bij de oostpunt van het eiland Marken en terug. Het eerste gedeelte woei de sterke Noord-Westen wind op de baan. zoodanig, dat met de ballon op werd gevaren van de genoemde ton naar de uitlegger woei de wind dwars, en pas na het passeeren van de Muiderton voor de tweede maal kwamen de zeileigenschappen van de schepen goed voor den dag en werd er ge laveerd. Bijna gelijktijdig enkele seconden na het startschot vertrokken De Ruyter (nieuw) (stuurman mr Carp), Kemphaan (stuurman Pluveerst en De Ruyter (oud), (stuurman Hofmann). In deze volgorde bereikte de schepen ook hef eerste merkteeken met een onderling verschil van bijna 1 minuut. Bij liet tweede merkteeken waren de afstanden iets Trooter geworden. Toen zakte De Ruyter (oud) meer en meer af. terwijl de afstand tusschen de andere groeide tot 1 minuut 27 seconden De wedstrijd scheen voor De Ruyter (nieuw) gewonnen-, toen echter bleek dat Kemphaan in het ruwe water en bij den harden wind met aangehaalde schoot de meerdere was en langzamerhand kwam het jacht op De Ruvter (nieuw) inloopen en wist deze zelfs te passeeren om met een flinken voorsprong den wedstrijd te winnen. 1. Kemphaan (H 11) van den heer Pluygers in 2 uur 59 min 43 sec.; 2. De Ruyter (II 12) van Syndicaat Seevanck stuurman mr. J. R. Carp in 3 uur 1 min. Het nog niet voldoende getrimd zijn van de De Ruvter" dient eenigermate te worden beschouwd als een verontschuldiging voor deze nederlaag tegen de Kemphaan, waar mede al eenige weken langer geoe'fend is. De verdere uitslagen waren: Handicapklasse- 1. Holïandia van Syndi caat Holïandia stuurman ir J C. van Hool- werf in 2 uur 44 min 1 sec. (tusschentijd); 2. Muskwa van den heer Verkade in 2 uur 44 min 13 sec (berekende tijd). 45 M2. klasse: 1 Walta van den heer P. Bon in 3 uur 7 min. 23 sec.; 2. Loes van den heer P Molenaar in 3 uur 11 min 6 sec. Regenhoogklasse- 1. Dolfijn van den heer H. H Oarhrecht in 4 uur 52 min. 43 sec 2. Riekje van den heer A. den Oude in 1 uur 56 min.: 3. Braassemermeer van den heer H Nathan in 1 uur 47 min 22 sec. Twaalfvoetsjollen: 1. Puck. stuurman K. F. Putters in 1 uur 10 min. 55 sec. m Gisteren was de wind niet minder krach tig. Aan liet verslag over deze race der zes- meters van de „Courant" ontleenen wij dat Ca.rp direct weer de leiding nam, maar dat de Kemphaan op hetzelfde traject als den vorigen dag snel kwam opzetten om ten slotte met ruim 2 minuten voorsprong te winnen De resultaten zijn als volgt: Ilandicapklasse: 1 Holïandia, sL ir. J. C. van Hoolwerff, 3 u 10 m. 22 sec. (scratsch) 2. Muschka sL Verkade, 3 u. 21 m. 25 c. (2 min voorgift). Zesmeterklassc; 1. Kemphaan, st. H. J. Pluygers, 3 u. 22 m. 23 sec.; 2. De Ruyter (nieuw) st mr. J. R. Carp. 3 u.. 24 m. 26 sec.: 3. De Ruyter (oud), st. W. Hoffman, 3 u. 28 m. 37 sec. 45 M2-kruisprklasse: 1. Walta. st. Pieler Bon Czn., 3 u 30 min.; 2. Loes, st. P. Mole naar. 3 u. 38 m.. 28 sec. Regenhoogklasse: 1 Braassemermeer. st. Ilans Nathan. 1 u. 55 m. 9 sec.; 2. Dolfijn st. H H. Garbrecht. 1 u. 59 min.; 3 sec.; 3. Riekje, st A. de Oude, 2 u. 1 m. 50 sec. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, st. C. Huisken. 1 u.. 8 m., 54 sec.; 2. Sam Corne- lisse II. st. ir. J. Loeft 1 u. 10 m.. 24 sec. 12-voetsjollen: 1. Puck,al u. 31 m.. 53 sec. 2. Dwarrelaar. 1 u. 32 m." 37 s.; 3. Atalanta 1 u 33 m. 5 sec. Sterklasse: Caseopeia, st. J. Ambrust, 1 u. 35 m. 7 sec. (alleen over de baan). WATERPOLO. DE ZUL I—D. Z. C. I 0—1. Het zevental van De Zijl zet de compe titie al buitengewoon slecht in. Eenige da gen geleden werd met 81 verloren van Z. LA. N., gisteravond moesten onze stadgenooten het hoofd buigen voor D. Z. C., dat met den oneven goal triomfeerde. De Leidsche ploeg bestond uit- doel: Peeters; achter: Arbcuw, W. Snoeker en F. v. d. Mark; voor Van Leeuwen, Kramp en S. Snoeker. Onmiddellijk na den aanvang miste C. Snoeker een prachtige scoringkans, toen hij ongehinderd kon opzwemmen tot vlak bij het doel maar den bal niet voldoende in zijn macht had om een goed schot te los sen. Trouwens; er is in dezen wedstrijd over het algemeen zeer slecht geschoten en door dat ook techniek en tactiek veel te wen- schen overlieten stond deze kamp aller minst op hoog peil. Voor de rust gaf de Dordsche midvoor met een ver en hoog maar houdbaar schot aan D. Z. G. de lei ding. Aan weerszijden zijn daarna eenige zachte schoten door de lat gekeerd, maar geen der partijen wist het overigens tot een doelpunt te brengen, zoodat D. Z. C. met 10 won. Scheidsrechter Planjer bespeelde op verdienstelijke wijze de arbitrale fluitf GOLF. NOORDWUKSCHE GOLFCLUB. De jaarüjksche Alg. Verg. gesteld op j.l. Zaterdag kon wegens geringe opkomst der leden niet doorgaan. Met het nemen van besluiten dient nu gewacht te worden tot de Buitengewone Alg. Verg. gedurende de Golfweek (29 Sept. a.s.) Elke 3e Zondag van de maand zullen club wedstrijden worden gehouden, terwijl den 22en Juli de wedstrijd platas zal hebben om de Graaf v. Limburg Stirum wisselbeker en de British Challenge Cup. Gisteren werd de wedstrijd om de Calo- rama Wisselbeker gespeeld, uitgeloofd door den heer mr J C. R. Everwijn. De uitslag was F. Noordwijn (20) netto score 71 (winnaar); II Binnendijk (13) netto score 79: S. Maneck (18). nette score 81. VOETBAL. ZUID-NEDERLAND—LUXEMBURG. De wedstrijd Zuid-NederlandLuxemburg wordt dit jaar gespeeld op 21 October op het terrein van V. V. V. (Venlo). MEXICO EN CHILI OP TOURNEE. Een Brusselsche combinatie heeft met 41 van Mexico gewonnen. Het Stedelijk elftal van Frankfort heeft het Olympisch elftal van Chili met 62 verslagen. OM DEN N.VD.-BEKER, R.C.H. heeft gisteren den N.V.B -beker gewonnen door P.E.C. in den eindstrijd met 20 te slaan. W.V.V. WEER EERSTE-KLASSER. W.V.V. (Winschoten) heeft gisteren met 43 den beslissingswedstrijd tegen Sneek gewonnen en promoveert dus weer naar de Noordelijke eerste klasses HET 6e REGIMENT V.A. WINT. 't Elftal van 't 6e R. V. A., uit Leiden, dat momenteel in de legerplaats Oldebroek ver blijf houdt, heeft een wedstrijd gespeeld tegen een aldaar vertoevend elftal van de School voor Verlofsofficieren Artillerie uit Utrecht (S. V. O. A.) Na flinken strijd won het 6e R. V. A. met 51. LUGDUNUM IA—D. V. S. H 1—2. Deze laatste competitiewedstrijd is in een kleine Lugdunum-nederlaag geëindigd. Na 20 min. scoort v. d. Voort uit een vrije trap voor Lugd. 10. Na de rust is D. V. S. aan het woord. De D. V. S.-rechtshalf schiet, en de bal verdwijnt door den wind in het doel 11. Nadat de groen-witte midhalf wegens ee'n onsportieve uitdrukking het veld uit wordt gestuurd, maakt D. V. S. het winnende doelpunt 12. FIDES PACTA I—ZILFA I I 1—2. Als om 4 uur de scheidsrechter laat be ginnen,, trapt F. P. met den sterken wind in den rug af Veel voordeel trekt F. P. er echter niet van, daar de halflinie zich te veel op verdedigen toelegt en daardoor de voorhoede onvoldoende steunt Beide par tijen wegen goed tegen elkaar op en de keepers moeten dan ook herhaaldelijk han delend optreden. F. P. heeft het eerst succes als na 30 min. spelen Scholting den bal toe gespeeld krijgt en met een fraai schot doel punt, 10. Zilfa tracht nu het 9pel te forceeren, waarbij de rechtsback van F. P. zoodanig gewond raakt, dat deze het veld moet ver laten. Na de rust is Zilfa, dank zij den wind, in de meerderheid en heeft al spoedig suc ces als Brakel fraai doelpunt, 11. F. P. moet nu haar opstelling wijzigen, doordat de rechtshalf gewond het veld moet verla ten. Door een foutieve beslissing van den scheidsrechter scoort Zilfa voor de tweede maal. F. P. zet er nu alles op. om gelijk te maken; het mocht echter niet gelukken. Het einde komt met 21 voor Zilfa. Fides Pacta had invallers voor keeper en middenvoor. HENGELSPORT. WEDSTRIJD IN HET AARKANAAL. Dei Leidsche Hengelaarsvereenigmg „Hen gelsport" heeft gisteren een goed geslaagden hengelwedstrijd gehouden in het Aarkanaal nabij Gouwsluis. De wedstrijd, alleen voor leden van boven genoemde hengelaarsvereeniging, had het navolgend resultaat. 1. Mulder; 2. Tuithoff-, 3. Koutrik; 4. Riet kerken; 5. van Klaveren; 6. Groenendijk; 7. A. F. Oostvêen; 8. K. Keijzer; 9 de Ru: 10. Braggaar; 11. H. Nieuwenhuizen; 12. Schouten-, 13. A. J. Oostveen; 14. Teleng; 15. Mark; 16. Willemse. 17 Vernet Jr.: 18. Brouwer; 19. D. Nieuwenhuizen; 20. Schalker; 21. v% Wateringen. 23. J. Keijzer; 25. II C. Vernet. 26 Smit; 28. v. d. Biezen; 29 de Water; 30. D. Boom; 31. I.iglvoet; 32. C. Kapaan 33, de Wit; 34. Beij; 35. van Ilaaften. SCHAKEN. WEST-FALEN—NEDERLAND. Te Essen wordt de wedstrijd Westfaien— Nederland gespeeld en wel aan 29 borden. De partijen, die tot en met Zaterdagavond beëindigd waren, luidden als volgt: Euwe wint van Nusz (bord 1). Aan bord 4 verliest Spanjaard van Kandler. Aan bord 6 maakt Goud remise met Berch. Aan berd 11. maakt Robrjns remise met Michalowski. bord 12 Nieuwkerken remise tegen Maltan. Bord 15 De Bruin verliest van Rautenberg. Bcra 17 Dekkers verliest van Saudtet. Aaa bord 19 Zittersteijn remise tegen Bergfeld. Berd 20 Wap verliest van Pfenniger. Bord 22 Hiell remise met Otterski. Bord 23 Kreetz verliest van Rohrs. Bord 25 Boerma wint van Kolory. Bord 26 Steffelaar wint van De Ball. Bord 27 Poelman remise met Puzicha. Bord 29 Boers wint van Berau. De stand was Zaterdagavond: 77.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 16