SPORTBLAD LEIDSCH DAGBLAD eJ: aargang. Maandag 18 Juli 1928 No. 19 ZWEMFEEST OP DE KAGERPLASSEN. Het voornaamste nieuws van heden. 8 Bureau) Noordelndspleln LEIDEN VAN HET Telefoon: Oir en Adm. 2500 Red. 1507 «EIDSCHE ZWEMCLUB WINT DE POLO-COMPETITIE. /onrt scoort alle Leidsche doelpunten. \'an onzen eigen verslaggever). eerste proef kan als geslaagd wor- leschouwd! Reeds het vorige jaar den eenige clubs uit Leiden, Den n Haarlem het plan om een zwem- houden op de Kagerplassen, maar omstandigheden waren toen oorzaak bij voornemens is gebleven. Thans was er meer tijd tot voorlichting en N. Z. B. zich bereid had verklaard nemende clubs op den Kaagdag voor erpolocompetitie vrij te stellen was rgaan van het plan verzekerd. Een voerig programma was samengesteld, g van vreugde en sportjolijt lag in iruitzicht. een teleurstelling toen gistermorgen ig een onweer zich samenpakte bo- Sleutelstad en haar omgeving en uit te wolken de regen begon neer te Doch het duurde gelukkig niet oen tegen tienen de kerkklokken hun klank uitbeierden over de lang- ntwakende stad en de zwemliefheb- :h reeds aan boord begaven van de Volhardingboot, die de leden van (Leiden), Zian (Den Haag), Zignea m) en H.V.G.B. (Haarlem) en hun n aanhang naar het terrein van den ou brengen, scheurde het dreigende dek vanéén en uit den nu klarenden heeft verder heel den dag de zon oesterende stralen uitgezonden om lemming te gevèn aan dit zwemfeest, geheel naar wensch is geslaagd. In cht tegenover de Kaagsocieteit had- heeren Planjer c.s. een wedstrijdter- tgezet en daar in de luwte hebben entallen. leutige meiskes en pittige ys het kijken naar de wedstrijden zich vermaakt in het frissche water n KagerplasI Er was muziek, er werd n en gedansten heel dit vroo- weeg nog verfraaid door de vele die over het meer kruisten kreeg er kleur en nog meer leven, door de vlaggen op de boot. die strak ston den stijven bries I Inderdaad: het n zwemfeest bij uitnemendheid 1 ja, de regeling was niet zoo voor- k als in een zweminrichting (kón dat is niet zijn), maar het genoegen was minder om. roolste interesse op dezen dag ging ijk uit naar de polo-wedstrijden, or een halve competitie werd ge- tusschen de zeventallen van L.Z.C., H.V.G.B. De Hagenaars openden het i met een 32 zege op H.V.G.B. Hun ;ing drong vooral in den aanvang ver et het gevolg dat de Haarlemmers rust een 1—-O voorsprong verover- dat aan weerszijden vele kansen wa- aist. Zian werd na de hervatting Wel werd het 11 en 12. maar llijk na den uitworp maakten de irs gelijk om ten slotte met 32 te ia: ZianL.Z.C. Voor de Leidenaars i uit; doel: Goekoop; achter: C. Walenkamp, F. Hofsteenge, en Vau Ingen Sclienau; vooi. van Helvert, de la Court en II Walenkamp. Nauwelijks was het spel be gonnen of de Leidsche midvoor profiteerde van een fout van den Haagschen keeper en gaf L.Z.C. de leiding O1 Eenigen tijd ging nu de kamp gelijk op, doch L.Z.C. bleef ge vaarlijker. Nog vóór de rust scoorde de la Court voor de tweede maal O2. In de tweede helft hebben eenige vermoeide Hage naars het water verlaten. L.Z.C. dat sterker was, liet wel uitvallen, maar het spel werd er stellig veel minder interessant door. Met O3 kwam het einde, dank zij een ver maar zeer hard schot van de la Court, dat hoog in het Haagsche net suisde. Een gelijk spel tegen H V.G.B. was nu voor L.Z.C. voldoen de om den eersten prijs te behalen. Ditmaal bestond de ploeg uit: doel: Goekoop; achter: C. Walenkamp, F. Hofsteenge en Van Ingen Schenau, voor: H. Walenkamp. De la Court en Planjer. Voor rust een weinig belangwek kend spelletje, waarbij de combinatie aan weerszijden geheel ontbrak. Daarna een sterk Leidsch overwicht. De la Court was weer bijzonder op schot en opnieuw joeg hij drie ballen langs den vijandelijken doelmanï zoodat hij in deze halve competitie alle zes doelpunten voor de L.Z.C. scoordeI De eindstand luidt: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. L. Z. C2 2 6—0 4 Zian 2 1 1 3—6 2 H. V. G B. 2 2 2—6 Een polowedstrijd voor dames tusschen Zignea en L.Z.C. werd met 3O door de Haarlemsche ploeg gewonnen Het Leidsche dames-polospel is nog altijd heel zwak. Toch was het Zignea-overwicht niet zoo groot en de score zou dan ook lager geweest zijn in dien de L.Z.C.-doelverdedigster beter voor haar taak berekend was geweest. De gewone wedstrijdnummers brachten weinig belangwekkends. In de nummers schoolslag en vrije slag werd telken9 bij de heeren door S. van der Meer (H.V.G.B.) en bij de dames door mej. R. van Spaendonk (Zignea'* den eersten prijs gewonnen. De Ilaas, van Zian. zwom een uitstekenden rugslag in het nummer 50 M. voor heeren. Hij werd met grooten voorsprong winnaar. 8 Na afloop heeft de heer H. H. Loeven, uit Den Haag, de prijzen uitgereikt. De volledige uilslagen zijn: 100 Meter, schoolslag, heeren: 1, S. van der Meer (H.V.G.B.), in 1 min. 37 1/5 sec.; 2. G. Hegi (Z.I A.N), in 1 min. 39 3/5 sec.; 3. H. Kooy (H.V.G.B in 1 min. 41 3/5 sec.; 4. Z. J. D. Buys (Z.I.A N.), in 1 m. 57 1/5 s. 50 Meter, schoolslag, dames: 1. mej P. Roozen (Zignea), in 52 sec.; 2. mej. L. Jan sen (Zignea), in 53 sec.; 3. mevr. Venema (Zignea), in 54 sec. 50 Meter, vrije slag, dames: 1. mej. R. van Spaendonk (Zignea), in 41 4/5 sec.; 2. mej. A. Tijm (Zignea), in 46 4/5 sec.; 3. mej. E. Bouwer (Zignea), in 47 3/5 sec, 100 Meter, vrije slag, heeren: 1. S. van der Meer (H.V.G.B), in 1 min. 23 sec.; 2. P van Ommeren (H.V.G B in 1 min. 25 3/5 sec.3 H. de Haas (Z.I.A.N.), in 1 min. 27 3/5 sec. 50 Meter, rugslag, heeren: 1. II. de Ilaas (Z.I.A.NJ, in 423/5 s.; 2. G. Hegi (Z.IA.N.) in 49 3/5 sec. 50 Meter, rugslag, dames: 1. Mej. R. van Spaendonk (Zignea), geen tijd; 2. mej. H. van Abs (Zignea), in 1 min 5 3/5 sec. (Mevr. Venema, van' Zignea, die eerste was, werd wegens hinderen van mej. Van Spaendonk gediskwalificeerd). Een welgeslaagde zwemdag op de Kager plassen; snccessen van het polozevental der L. Z. C. Hoe het Olympisch Stadion den eersten stoot heeft verdragen, Ajaz verliest den criketwedstrijd tegen V. O. c. Mej. Bonman internationaal tenniskam pioene van Nederland; Borotra door Hunter geslagen. Om de wielerkampioenschappen van Nederland; overwinningen van Snoek, Van Rossem en Bosch van Drakenstein. Het nieuwe zesmeterjacht „De Ruyter" tweemaal door de nieuwe „Kemphaan" ge slagen. Estafette, heeren, 6 x 50 Meter, vrije slag: I. H.V.G B. I, in 3 m. 2 2/6 sec.; 2. Z.IA.N, in 3 min. 20 1/5 sec.; 3. L.Z.C., in 3 min. 25 2/5 sec. Estafette, dames, 5 x 25 Meter, vrije slag: 1 Zignea I, in 1 min. 57 1/5 sec.; 2 Zignea II, in 2 min. 10 sec.; 3. L.Z.C., in 2 min. 15 3/5 sec. Waterpolo, heeren (halve competitie): Z.I A.N H V.G.B. 3—2. Z.I.A.N—L.Z.C. 0—3. H.V.G.B.—L.Z.C. 0—3. Waterpolo, dames: ZigneaL.Z.C. 30. OLYMPISCH NIEUWS. ARCHITECT JAN WILS OVER HET NIEUWE STADION. Geen klachten, alléén lof. Hoe heeft uw Stadion den eersten Olym- pischen sloot geincasseerd, vroegen wij den Jan Wils, toen hij Zaterdagmiddag na een inspectietocht, over de terreinen in de Di rectiekeet was teruggekeerd, aldus de „Tel." Het kon niet beter, was het prompte antwoord van den bouwmeester, en alles is nog beier afgeloopen, dan ik het mij had voorgesteld, vervolgde hij. Wat bedoelt u daarmede? Wel, volgens m'n berekeningen zou bijv. het leegstroomen van het Stadion 12 minuten vorderen en de practijk heeft thans uitgemaakt, dat daar slechts 7 minuten voor noodig zijn. Heeft wild gedrang ook schade aan ge bouwen of plantsoenen veroorzaakt? In het geheel niet. Het is juist zoo merkwaardig, dat de toeschouwers onmid- delijk door de groote ruimte om het Stadion geïmponeerd worden en als het ware een groote rust op hen neerdaalt, zoodat van eenig gedrang bij het binnenkomen geen sprake is geweest. Ook het uitgaan ge schiedde steeds ordelijk en rustig. De gras velden en het plantsoen hebben tijdens den laatsten Olympischen strijd tusschen Ar gentinië en Uruguay wel wat geleden, om dat het publiek er de voorkeur aan gaf bui ten te blijven zitten. Maar met een paar honderd gulden is deze schade al heel hoog getaxeerd.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13