KERK- EN SCH00I.NIEUWS. CONSTIPATIE CARTER'S Ejü PILLS GENEESKUNDIGE BRIEVEN. RADSO-PROGRAMMA. VRAGENRUBRIEK. club E. D. O., Zeegers Veeckens, namens de N. W. U Me^r Eden-Prinsen dankte voor de hulde. Aanwezig waren o.m. de heeren A. Th. G. Coblijn, H. L. Warniere. Insp. van de Lich. Opvoeding te Haarlem, als vertegenwoor diger van het gemeente-be9tuur, J. Hop (A. K. N. G. V.), S. A. Wilson (Ned. Korfbal- bond), E. Fokkmga (ex-N W. B.), den beeld houwer Falise uit Wageningen, J. Siep, S. v. d. Mark Tulleken, Herkuleijns en Sport Opa v. d. Vet. EEN MONUMENT VOOR DORUS RIJKERS. Te Helder is thans een comité gevormd, dat een monument voor Doru9 Rijkers in de stad zijner inwoning wil stichten. Het mo nument is tevens bedoeld als hulde aan het Reddingswezen. Zoo goed als de heele Heldersehe burgerij is in het comité vertegenwoordigd, en de burgemeester, de heer W. Houwing, hee'ft het éere-voorzitterschap aanvaard. Naast het comité wordt een nationaal, over het heele land verbreid eere-comité ge vormd, waartoe o.a. de ministers van Water staat en Onderwijs, de commissarissen der Koningin van Noord- en Zuid-Holland, Fric-'s- land, Groningen en Zeeland, de burgemcees- iers van Amsterdam, Haarlem. Den Haag, Lc'euwarden, Groningen, Rotterdam. Middel burg, Zandvoort en Schiermonninkoog, be nevens een groot aantal op alle gebieden vooraanstaande personen zijn uitgenoodigd. NED. BOND TOT KINDERBESCHERMING. Algemeene ledenvergadering. De Nederlandsche Bond tot Kinderbe scherming heeft te Utrecht een algemeene ledenvergadering gehouden. De voorzitter, mr. H. de Bie te Rotterdam, wees er in zijn openingswoord op, dat sedert de vorige samenkomst aan den Bond is ontvallen ingenieur M. C. Hartman, waardoor de Bond een belangrijke persoon lijkheid moet missen. De Bond telde het vorige jaar 141 aange sloten instellingen en 187 persoonlijke le den, than9 bedraagt het aantal aangesloten instellingen 189, wat een aanmerkelijken vooruitgang beteekent. De secretaris, mr. P. A. van Toorenburg te Leiden, bracht daarna het jaarverslag uit. Daarin wordt o.a. met groote dankbaar heid melding gemaakt de diensten, door prof. Simons aan den Bond bewezen. Van de bestuurstafel werd onder luiden bijval der vergadering, aan den heer Van Toorenburg hulde gebracht voor het vele, dat hij in 1927 voor den Bond heeft gedaan. Ook werd hulde gebracht aan den penning meester voor zijn financieel beleid. De heeren mr. J. Overwater te Amster dam en J R. Snoeck Henkemans te Den Ilaag en jonkvrouwe, mr. J. A. baronesse van Verschuer te Arnhem werden als be stuursleden herkozen, terwijl als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heer mr. O J. Cluysenaer te Assen en prof. dr. J. Waterink te Amsterdam, HULDEBETOOGING VOOR DR. SCHAEPMAN. Het R K. Werkliedenverbond in het Bis dom Utrecht, had gisteren een groote hulde- betooging voor het monument van dr. Schaepman te Tubbergen georganiseerd. Ruim 60 vereenigingen met in totaal onge veer 6000 leden uit alle deelen van het Bis dom namen aan de huldiging deel. Zelfs uit het hartje van Friesland waren de betoogers gekomen. De heer Brouwer, uit Hilversum, bondsvoorzitter, hield aan den voet van het standbeeld een redevoering, waarin hij de beteekenis van den heer Schaepman voor de R.K. arbeiders uitvoe rig naging. De plechtigheid werd besloten met het leggen van een krans op het voet stuk van het standbeeld. De glasfabriek Leerdam heeft Zater dag onder zeer groote belangstelling, o.m. van minister Slotemaker de Bruine, haar 50-jarig bestaan gevierd. De N. V. Douwe Egberts Tabaksfabrie ken te Jourp zal op 7 September a.s. 175 jaar beslaan. Dit feit zal herdacht worden met een tweedaagsch feest voor het perso neel der fabrieken te .Toure en Utrecht. De fabrieken bevinden zich nog steeds in han den van de familie der oprichters. Het feest zal te Jourp gorden gevierd. NED HERV. KERK. Beroepen: Te Workum (toez.), G. Grool- )an9 Jr.. te Heerjansdam. Aangenomen:, Naar 's Grevelduin-Capelle, A. van Willigen, te Woudrichem. Bedankt- Voor Molenaarsgraaf .en voor Schelluinen. A. van Willigen, te Woudri chem. Voor Hilversum, A. K. Straatsma, te Zandvoort. Voor Oostermeer, J. F. Berkel, te Schoonebeek. GEREF KERKEN. Aangenomen: Naar Warffum (Gr.). A. H. Piersma, te Sleen. ONDERWIJZERS EN ARTSEN BU HET BUITENGEWOON ONDERWIJS. Zaterdag vergaderde in hotel Terminus te Den Haag de Vereeniging van Onderwijzers en Artsen, werkzaam aan inriohtingen voer onderwijs aan achterlijke en zenuwzwakke kinderen, onder voorzitterschap van den heer P. H. Schreuder. Behandeld werd het rapport der nazorg en arbeids-onderwjiscommissie. De rapporteur der commissie, de heer C. Visser, leidde de besprekingen in en lichtte de volgende stellingen toe: L Het is noodig, dat bij het onderwijs aan zwakzinnigen aan den handenarbeid een grootere plaats wordt ingeruimd, dan tot heden op de moeste scholen het geval is. II. Het is noodig, dat gedurende de laat ste sohooljaren, zoowel voor jongens als meisjes een arbeidsklasse wordt gevormd. IJL Het is wensoheljjk, dat een proef wordt genomen met voorbereidend vak- onderwys, speciaal voor de goede debielen. IV. Na het onderwijs in de arbeidsklassen is er voor de minder goede debielen geen speciale opleiding noodig, om ze meer aibeid-geschikt te maken. V. Nazorg is voor de zwakzinnige jeugd noodzakelijk. In groote plaatsen is voor de nazorg noodig een ambtenaar in dagtaak, in kleine plaatsen een in gedeeltelijke dag taak, in beide gevallen te vervullen door iemand, die door jarenlange ervaring bjj het buitengewoon ondenvjjs het zwakzinnige kind door en door kent VL Voor de zwakzinnige jeugd is avond verzorging noodig, die de verdere voltooiing van de opvoeding en het aankweeken van den gemeenschapszin beoogt. Voor dp de bielen zal deze avondverzorgim; mede het karakter van onderwijs moetelFdragen. VII. Voor de imbecillen is een werk inrichting noodig, aansluitende bjj de im- becillenklassen en deel uitmakende van de nazorgorganisatie. VIH. Voor de uitbreiding van de nazorg is een subsidieregeling ook voor de avond- verzorging noodig; echter zonder dwingen de voorschriften, daar vrjje ontwikkeling nog eenigen tijd gewenscht is. De stellingen I, II, IV, V, VI, VII en VIII werden aangenomen; alleen III werd verworpen. Vervolgens werd besproken het adres door 7 onderwijsorganisaties aan den Minister van Onderwijs, K. en W. gezonden, waarin op een salarisregeling wordt aangedrongen, die, naar de voorzitter uiteenzette, voor de leerkrachten bjj het buitengewoon onderwijs een gefixeerde marge van practisch f. 1100 inhoudt, met uitsluiting van hoogere bo- zoldiging bjjv. voor nazorg. Het hoofdbestuur kon zich met deze opvatting in het geheel niet vereenigen en achtte het gewenscht, dat actie gevoerd wordt voor een niet- gefixeerde marge van f. 700, verhooging voor het bezit van acten overeenkomstig de regeling bjj het gewone onderwijs en een nrnrge voor het hoofdschap, rekening hou dende met het aantal leerlingen. Spr. stelde de volgende motie voor: De algemeene vergadering enz. spreekt er haar verontwaardiging over uit, dat de groote onderwijzersorganisaties gemeend hebben den Minister van Onderwgs, K. en W. te moeten adviseeren tot een salarisregeling bij het buitengewoon onderwijs, die in de meeste gevallen' voor de thans werkzame leerkrachten een achteruitgang in salaris zou beteekenen. De motie werd aangenomen. Besloten werd actie te voeren voor een minimum-marge van f. 700 voor gelijke ver goeding van acten als bij het gewoon onder wijs en voor een marge voor hoofden in verband met het aantal leerlingen. RECLAME. SPOEDIG VERLICHT Carter'* Kleine Lever Pillen, zuiver plantaardig, laxeeren zonder onaangename nawer king. Verwijderen de giftige stoffen uit het lichaam, die dat vervelende, pijnlijke gevoel ver oorzaken. Zij zijn volgens doktersrecept samen gesteld en kunnen door oud en Jong worden gebruikt Bij Apoth. en Drog., In roode kokertjes van 75 ct en i Z25. Import Fo. B MEFNDERSMA Den Hoog. 1 1731 HOE BESTRIJDEN WIJ VERKOUDHEID 7 In mijn vorigen brief deelde ik het be langrijke resultaat mede, waartoe prof. van Loghem door een uitgebreid onderzoek ge komen was. dat n.l. verkoudheid wel door bepaalie bacteriën wordt veroorzaakt maar niet een besmettelijke ziekte is in dien zin, dat men door in de omgeving van verkou den personen te komen zonder meer ook verkouden zou worden. Zelfs verwerpt hij op grond van zijn onderzoek nog de moge lijkheid, dat de lijder aanverkoudheid a.h.w. een broedplaats van verkoudheidsbacillen zou worden, waardoor die kleine organismen zoodanig in aantal en aan kracht zouden toenemen, dat zij thans wel iemand kunnen besmetten. Wanneer wij dus willen nagaan hoe men zich voor verkoudheid vrijwaren kan, dan zal het brandpunt der vraag wel hierin liggen, hoe men kan zorgen, dat men geen kou vat. Die vraag is belangrijk genoeg. Wees ik er in mijn vorigen brief al op, hoe verbazend veel volkskracht verloren gaat, alleen reeds door de tallooze afzonderlijke verkoudheden bijeen te tellen, geenszins mogen wij uit het oog verlie-zen, dat het kwaad daarbij nog niet beperkt blijft. De verkoudheid kan juist voldoende zijn. om het weerstandsvermogen van het organisme dermate te verzwakken, dat andere ziekten gelegenheid krijgen, post te vatten Zoo zijn er toch meer ziekten, dip pas een kans krijgen, wanneer de mensch eerst een verkoudheid heeft opgedaan En deze complicaties vergrooten nog in belang rijke mate de schade, welke de menschheid tengevolge van verkoudheid aan werklust en werkkracht lijdt. De vraag hoe wij het kouvatten verhin deren kunnen slaat dicht bij deze andere, hoe het komt, dat de eene mensch zooveel spoediger en zooveel meer verkouden wordt dan de ander. Deze beide vragen kunnen te samen behandeld worden. De temperatuur van het menschelijk lichaam is vrijwel constant, en schommelt in elk geval tusschen niet ver van elkaar gelegen grenzen, ongeveer in de buurt van 36.5 4 37 gr. Celsius. In bepaalde omstan digheden kan die grens zoowel naar bene den als naar boven enkele graden over schreden worden Ieder heeft wel eens ee<- hoord van zieken, die. zooals het populair uitgedrukt wordt boven 40 graden koort9 hadden Bij sommige ziekten ie dit een ge woon verschijnsel. Op kleinere verschillen werd vroeger minder aandacht geslagen. Toch moeten wij wel aannemen, dat veel kleinere afwijkingen toch van belangrijken invloed zijn op de huishouding van ons organisme Toen de tuberculose beter be studeerd werd ontdekte men. dat reed9 ge ringe afwijkingen van de normale tempe ratuur van beteekenis waren. Hier betreft het bijna altijd verhooging. Maar er is geen enkele reden om niet evengoed aan kleine verlagingen van temperatuur zekeren invlbed toe te kennen inderdaad daalt na 'n koud bad de lichaamstemperatuur. In sanatoria waar de temperatuur wordt ge meten door een thermometer een aantal minuten in den gesloten mond te houden, bespeurde men op zeer koude dagen, dat, althans bij sommige patiënten, de thermo meter dan ook iets lager wees. Het is dus volstrekt niet onmogelijk, dat de koude om geving de lichaamstemperatuur soms doet dalen. Als dit gebeurt, moet er feitelijk iets man- keeren aan het overigens zoo uiterst nauw keurig mechanisme, dat wij de warmtere gulatie noemen, en dat in hoofdzaak in de huid is gezeteld. Door koude, welke op de huid inweTkt, trekken de bloedvaatjes in de huid zich samen. Daardoor wordt het bloed uit de huid weggedrukt, de huid wordt bleek minder warm en kan zoodoende minder warmte aan de omgeving afstaan. Op deze wijze blijft de in het lichaam aanwezige warmte bewaard. Zou daarentegen het lichaam te warm worden, dan worden die bloedvaatjes weer wijder, het bloed stroomt rijkelijk door de nu roode en warm aan voelende huid en zoo wordt veel warmte af gegeven, waarbij dan nog komt. dat ook de zweetklieren onder den invloed van dien ruimen bloedtoevoer ijverigeT aan het werk gaan, veel zweet afleveren en de verdam ping van dit vocht zoodra het op de opper vlakte van de huid is gekomen, vermeerdert het warmteverlies van het lichaam in be langrijke mate, Hoe mooi dit mechanisme ook is inge richt, het is maar op een klein deel van den aardbodem voldoende. In ons klimaat althans zijn de kleeren bepaald noodig om het warmteverlies tegen te gaan en alleen op warme zomerdagen kan de mensch het zonder kleeren uithouden. Uit het bovenstaande valt reeds veel af te leiden wat kan dienen om te groote af koeling van het lichaam legen te gaan. Die. werkzame middelen kunnen wij in twee groepen verdeelen. de passieve en de actieve De passieve middelen bestaan in het zorg vuldig bedekken van de lichaamsoppervlakte met kleedinvslukken, des te meer naarmate het kouder wordt. De actieve beslaan in het opwekken van warmte in het lichaam, zoodat er a.h.w. een overschot komt. dat niet zoo gauw kan worden afgestaan. Hiertoe behoort het ge bruik van warme dranken, maar vooral veel spierbeweging. Bij spierbeweging heeft toch aanmerkelijke verbranding plaats en zooals altijd, produceert die verbranding warmte. Onbewust gevoelt de koude mensch dat nut van spierbeweging. Wie in de kou op een tram of trein staat te wachten, trippelt van den eenen voet op den anderen of gaat heen en weer loopen; de koetsier op zijn bok slaat de armen over elkaar, enz. Maar dat alles is nog niet altijd vol doende. De hoofdzaak is. dat ieder voor zich er vóór zorgt, dat zijn warmteregeling goed in orde is en behoorlijk functioneert. Daarvoor is oefening noodig. Het komt immers op de spiertjes aan, die in de huid de bloedvaten doen samentrekken. En zooals voor elke spier geldt ook hier de regel, dat pas door krachtig gebruik de spier krachtig wordt. Derhalve: oefenen, en niet ontzienl Als het lichaam altijd warm ingepakt blijft, dan is er voor die bloedvaten geen enkele reden om zich samen te trekken, want de huid kan veilig warmte blijven afgeven: de kleeren zorgen er wel voor, dat het verlies niet te groot wordt. Maar op die manier wor den de spieren slap. Wordt de huid daaren tegen eiken dag met koud water in aanra king gebracht, dan moeten de bloedvaten zich krachtig samentrekken, en als dit maar steeds weer gebeurt, dan worden zij steeds sterker en leeren ook om prompt te werken. Het beste middel tegen verkoudheid is dus de samenwerking van twee gewichtige din gen: geregelde lichaamsbeweging, liefst door gymnastiek omdat dan alle spieren een beurt krijgen, en even geregelde huidcultuur door zwemmen als het kan, en anders door koude afwasschingen overgietingen douches wanneer men zich thuis behelpen moet. Een op deze wijze gehard lichaam behoeft niet voor kouvatten te vreezen. H.A. S... PLECHTIGE ONTHULLING VAN HET BURGEMEESTER PICKE-MONUMENT TE NOORDWIJK-AAN-ZEE. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek had Zaterdagmiddag te circa 3 uux tegenover den ingang van het Casino aan den Ouden Zeeweg alhier de plechtige onthulling plaats van het gedenk- teeken gewijd aan de nagedachtenis van wijlen Burgemeester C. L. C. W. Pické, burgemeester van Noordwijk van 1866— 1885, den stichter der badplaats. Voor deze bijeenkomst waren verschillen de personen uitgenoodigd. Behalve het co mité bestaande uit de heeren jhr. W. O. v. Panhuys, burgemeester, eere-voorzitter, L. graaf van Limburg Stirum Noordwijk, 2e voorzatter, A. Dorsman, voorzitter V.V., se cretaris, J. Wagemaker, notaris, penning meester, C. W. G. AJkemade. Jac. v. Bee- len, N. den Hollander, J Kloos, Jan van Kan, W. de Ruijter, W. Tqppenbcck, A. Verloop, W. P de Vreede en J. H. v. d. Werf merkten wij op mevr v. Panhuys cn eenige nabestaanden van wijlen burge meester Pické; het dagelijksoh bestuur der gemeente met den gemeente-secretaris den heer Delen, eenige raadsleden en hoofd ambtenaren der gemeente. Rede van den burgemeester. Ten inleiding tot deze plechtigheid hield burgemeester jhr. W C. v. Panhuys, eere voorzitter van het comité, een rede, waarin hij na de aanwezigen te hebben verwel komd,ongeveer het volgende zeide Het is reeds eenigen tijd geleden, dat wijlen wethouder v. d. Meer mij voorstelde de nagedachtenis van een zoo verdienste lijk man als wijlen burgemeester Picke, waaraan Noordwijk zooveel te danken heeft te eeren en deze zaak ter hand te nemen. Naast deD heer v. d. Meer die als voorzit ter fungeerde, werden de heeren A. Dors man en J. Wagemaker bereid gevonden de eerste maatregelen te treffen. Spreker wil op deze plaats eenige waar- deerende woorden wijden aan de nagedach tenis van den heer C. J. L v. d. Meer, die helaas de verwezenlijking van zijn plan niet mocht mede maken. Ook de tweede voor zitter, de heer L. Graaf van Limburg Sti rum Noordwijk, kon door ongesteldheid niet tegenwoordig zijn. Het is vandaag, aldus spr dat wij hier samen zijn om te eeren den man die de grondslagen legde voor onze badplaats, waardoor Noordwijk zich ontwikkelen kon tot een badplaats van beteekenis. In L<JÜ had men alleen hot badhotel v. Konijnen burg, terwijl 60 jaar geleden de eerste bad koets op het strand verscheen. Het baden in zee was toen nog een uitzondering. Tot dat burgemeester Pické het initiatief nam en de schouders er onder zette. Hij was zijn tijd ver vooruit en wilde steeds een man van de daad zijn, hierin terzijde gestaan door wiilen notaris v. d. Schalk. Ook de familie Tappenbeck, die hotel Huis ter Duin heeft opgericht, heeft hem hier aan mede geholnen. Een groote verdienste van den heer Pické was dat iets wat hij graag wilde, ook moest tot stand komen niets heeft hij ontzien, zelfs zijn gezond heid heeft hii om zijn dce! te bereiken, e* aan opgeofferd. Spreker stelt het op prijs, dat de aan wezige familieleden van den heer Pické een groote reis hebben ondernomen om bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn. De hulde, die wij hem thans brengen ié niet minder warm, al is het reeds lang ge leden. Hii spreekt den wensch uit dat het gedenkteeken een symbool moge zijü van frischheid. lcracbt en moed en een opwek king voor zijn opvolgers om in zijn voet sporen te treden Snreker stelt voor om thans tot de ont hulling over te gaan. Het monument. Het gedenkteeken mag een sieraad voor de badplaats worden genoemd en er kan geen fraaier en betere plaats voor gevon den worden. Het is gebouwd op een be tonnen voet, gemaakt van handvormsteenen (oud-Holl. steenen), terwijl de verschillen de deelen zijn afgedekt met verglaasde handvormsteenen. De bassementen van de gemetselde kolommen en de afdekking van het front zijn gemaakt van zandsteen even als de frontplaat waarop is bevestigd de bronzen plaquette met de beeltenis van den heer Pické en een bronzen naamplaat waarop met duidelijke letters staat: ,,0. L. C. W. Pické, Burgemeester van Noordwijk van 18661885. De stichter van de Badplaats.'* Het geheel is een ontwerp van den beeld, houwer L. O. Wenckebach en werd uitge voerd door den beer W. P. de Vroede al hier. Het ligt in de bedoeling van bet co mité, rondom het gedenkteeken nog een ijzeren hekje te plaatsen. De heer Dorsman, voorzitter van V.V.V. sluit zich bij het gesprokene door den eere voorzitter aan en legt namens het bestuur van V.V.V. een krans aan den voet van het gedenkteeken. Ook namens de Noord wij k- sche winkeliersvereeniging ,,Noorwijk-aan- Zee", werd een krans neergelegd. Tenslotte sprak de heer Schorer namens de familie van wijlen den heer Pické eenige woorden van dank, dat zij in de gelegenheid waren gesteld bij deze plechtigheid tegenwoordig te kunnen zijn, waarna hij den wensch uit sprak, dat de welvaart- van Noordwijk zich steeds in stijgende lijn moge bewegen. Nadat de aanwezigen bet monument had den bezichtigd, was de plechtigheid afge- loopen en werd in het hotel Huis ter t)uin een thee aangeboden. VOOR DINSDAG 19 JUNI. Hilversum (1060 M.) 12.302.00: Lunch- muziek door het Trio Verheij. 5.307.15 Concert door het Omroep-orkest. Djobs Ising, sopraan, Egb. Veen, a. d. vleugel. 7.157.45: Duitsche Olympiadeles. 8.00: Feestconcert ter herd. v. h 75-jarig bestaan van de Kon. Mannenzangver. „Apollo". Het Concertgebouw-orkest, Annie Woud, alt, Louis van Tulder, tenor, Kon. Mannenzang ver. .Apollo" o. 1. van Fred. J. Roeske. Na afloop zingt het Dubbelmannenkwartet „Octavo". Huizen (340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uit sluitend K.R O -uitzendingen) 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels A'dam 6.007.00: Dinermuziek. 7.308.00: Cursus Kerklatijn door Leo Speet. 8.00: Concert in Den Helder De Harmoniekapel „Winnubst". Het Kinder-(operette) en da meskoor o. 1. v. mej. A. Hoogenbosch, St Caecilia. A J. Leeuwens, dir.-organist Kath. dubbel gem kwartet „Cantemu9 Do mino", mej. C. Korver, sopraan, Th. Ramler, bariton (duet), H Toes, trombone, mej. L. Leeuwens. pianobegel. Spr. H. J. J. M. Alink, vlootaalmoezenier: Het Katholicisme bij de Marine. Daventry (1600 M.) 10.35: Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12 20- Concert (sopraan, viool, piano). 1 202,20' Or- i kestconcert. 2.50 Muziekles. 3.35 Muziek. 3 40- Fransche les. 4.10: Muziek. 4 20 Orkestconcert 4 35 Causerie. 4.50: Orkestconcert. 5.20 Vacantiepraatje 5.35- Kinderuurtje. 6.20: Gramofoonmuziek 6.50: Nieuwsb. 7.05: Gramofoonmuziek. 7.20 Causerie: Poetry. 7.35: Rheiberger's orgelsonaten, j 7.45: Lezing: Engines for the road the air. 8.05 J. Rose. Joodsch kot 8.20: Muzikale curiositeiten, V Hutchinson, piano. Orkest (Onderbi door een lezing over: Food and the a 9.20- Nieuwsber. 9.35- Muziekli 9.55: Nieuwsber. 10.00' Ballade-coi O Kavann, alt, H. Eisdell. tenor, M Di harp. 10.30: De Aldershot tapio zoeklichten. De Bands van de cavaleri artillerie. 10.55 (Vervolg) Ballade cert. 11.15 (Vervolg) Aldershot ti 11.3512.05: Finale „God sav< King". Parijs „Radio Paris (1750 M.) 10.50 Muziek. 12.50—2.10: Orkestconcert 4.055.05: Orkestconcert. 905—1 „Boris Godounoff", opera van Moussot Orkest, koor en solisten. Langeuberg (469 M.) 1.252.50: R sche volksmuziek, door het Russische stenaarsorkest. 4.355.05: Jeugdco 6.207.15: Kamermuziek, J. Berget praan, O. Bölsche en K. Eichrodt, piar Crape, begel. 7.20: „Der Barbier voi villa", kom. opera in 3 acten van Rossit 10.50: Sluiten. Zeesen (1250 M.) 12.20—5.20: Lezi: 5.206.20: Orkestconcert. 6,20— Lezingen. 8.30: „Eva", operette in ten van Franz Léhar. 10.50: Sluite Hamburg (395 M.) 6.20: Walsconcet Orkest. 8.20: „Kreis der Zwölf", gang Hellmert en Fred. v. Zollikoler I uit eigen werken. Daarna „Wann ha gelogen", hoorspel in 1 acte van Knol Daarna tot 11.20 Cabaret. Brussel (509 M.) 5.206 20: Orgelcoi Daarna orkestconcert. 6.50— Trioconcert. 8.2010.35: Concert Antwerpsche dierentuin. Z. G„ te L. Leiden, Brug-Leidet Groenendijk, Hazerswouds, Waddinx Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonh Nieuwpoort, Goudriasn, Slingeland, lumen, Gorinchem, Woudrichem, Rjji Giessen, Neer- en Op-Andel, Veen, Wijk, Aalburg, Heusden, Herpt. Hama Vlijmen, Den Bosch, Vught, Boxtel, Eindhoven. Totaal: 120.5 K.M. A. B., te N. Van Leiden tot hoven als boven. Vervolgens via Geldrt Heeze na3r Someren. Totaal afstand Noordwijk: 153.2 K.M. N. v. R., te L. Leiden, Brug-Leidei Groenendijk, Brug-Koudekerk, Alphen, Z merdam, Bodegraven, Nieuwerbrug, De kam, Woerden, Harmeien, De Meern, N(j Putten, Ermelo, Tonsel, Harderwijk, Hie Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Oldeb Duivendans, Wezep, Katerveer, Zwolle, kummerbrug, De Lichtmis, Rouveen, horst, Meppel, Steenwjjk, De Blesse, Wol Oude Schouw, Iensum, De 3 Romers, gaard, Leeuwarden. Totaal: 241.4 Wed. v. d. M., te L. Toestel tot het plaatsen van personententen o| straw heeft men niet noodig. Tusschen Rijnlandsch Uitwateringsk en den Watermolen van het Zeehosp moet, volgens de desbetreffende Genu verordening, door vreemdelingen, die een zonnetent uitzetten, f. 2 per vieri betaald worden. Dit geldt voort heele seizoen. Ingezetenen betalen f. 1 per vierl Ten Noorden van Rijnl. Uitw.-kaDsi ten Zuiden van den watermolen is plaatsen van zulke tenten vrij. Vóór zonsondergang moeten alle nets terten van het strand verwijderd zijn De Ambtenaar met de inning der gelden belast, komt den eigenaar aa tent opzoeken en geeft kwitantie va ontvangen bedrag. Het „baden" een bad in zee nen is alleen vrij °P het „vrije strand Koorden of ten Zuiden als boven aangej Op het niet-vrije strand moet men een badkoets gebruik maken. Abonnee tegen gereducc-erden prijs, zijn bjj dei ondernemer, den heer D. van Dujji het strand verkrijgbaar. F. J. S., te H. Bij ziekte moe loon gedurende een betrekkelijk korti betaald worden. Langer dan den duu den opzeggingstermijn behoeft u n betalen. H. v. F., te L. Als de beschuldig] zulke losse gronden rust, had hij haai slens een maand salaris moeten uitb bij het ontslag. U kunt een eisch t' betaling instellen bij den kantonrect v. L., te L. U kunt in het o vastleggen, dat betaling steeds bij thuis zal gedaan moetep worden, A. G. de K., te L. Leiden. Leidi Hoogmade, Ofwegen, Woubrugge naar Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwen] Uithoorn, Mijdrecht, Wilni9, Nieuwer Nieuwersluis, Loenen, Oud Lc 's-Graveland, Hilversum. Totaal 61 L. v. d. H. te O. Oud-Ade, Leiden Leiderdorp, Groenendijk. Hazerswoud diugsveen Gouda, Gouderak Ouderl d. IJssel. Krimpen a. d. IJssel. 50 K.M. Mej. S te L. Leiden Utrecht, di Zeist, Driebergen. Doom Amerongei Rhenen. de Grebbe, Wageningen. R Heelsum, Oosterbeek, Arnhem. West' Duiven, Zevenaar, Babherich D grens, Elten. Emmerik. Vrassell Rees, Haldern. Wesel. Lipperbrücke laken. Lösort, Rührfahre, Duisburg. H| gen, Kaiserswerth, Derendorf. Düssel" Totaal 242.4 K.M. De kosten der treinreis 3de klasse DQsseldorf bedragen f. 8 20 Voor Duitschland heeft u we! eei poort, geen visum noodig de kosten paspoort bedragen p!.m f. 4. Gebruikte rijwielen worden zesd maliteiten toegelaten.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10