T. DEN DULK J. VAN TUYL VAN BEELEN's OVERZICHT KAASMARKTEN. TANDHEELKUNDE ORGELS BESPEELDE ORGELS Piano- en Orgelhandel KATWIJK AAN ZEE. 848 KATWIJK AAN ZKE DUINOORD 6 HOEK STENGELlNSTj KATWIJK N'EUWE DUINWEG 5 Bil DEN TOL s BOULEVARD 34. Tuinbóuw - Vereeniging Katwijk en Omstreken VROEGE AARDAPPELEN EN OOK BOSPEEN. VAN BEELEN's De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Leidsche gestempelde lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2j 11 Juni Oudewater 121 161 182 [46 [46 38 53 54 [45 12 Juni Bodegraven 508 600 523 [52 (51 (42 [56 (55 [45 [58 57 48 f ff 13 Juni Woerden 624 726 648 1 54 52 [41 [55 [-55 1 45 f58 [59 (46 f__ 14 Juni Gouda 425 500 466 [52 f52 [41 [57 [57 f 45 f f 58 f 48 f f_ 14 Juni Alph. a. d. R. 86 96 93 f f f f 55 f 54 f 455 f57f f ff 15 Juni Leiden 184 173 158 [54 [55 [47 f f f f 1— [53 f53 Ui (1) Zijn de opgaven der vorige week. (2) Zijn de opgaven van 1317 Juni 19 27. gesproken door den heer B. Wegman Czn., voorz. van den polder en ds. Van Elden. Een familielid van den overledene dankte voor de eer den ontslapene bewezen. BEËDIGD MAKELAAR ONR.-GOEDEREN Was het vorig jaar het vervoer van bollenpelsters reeds wat beter geregeld dan voorheen thans zal dit weer een aanmerke lijke verbetering ondergaan. De haltechef der N Z. H. T. M. heeft zich beijverd om aan de bloemisten alhier, die personeel uit ons dorp betrekken, te bezoe ken en vao hen de toezegging gekregen, dat de meisjes welke zij noodig hebben in het bloembol lenbedrijf, per tram vervoerd mo gen worden De trammaatschappij had bereids een zeer billijk tarief ontworpen, zoodat een en ander nu goed geregeld wordt. Wij verwijzen tuinders en kooplieden naar een advertentie der Tuinbouwver. Katwijk en Omstr. waarin mededeeling wordt gedaan van het begin der veilingen op Maandag a.s. des nam. te 2 uur. LISSE. Hollandsch Bloembollenkweekers- Genootschap. Vrijdagavond wa9 de afd. Lisse van hel H B. G. in hotel de Witte Zwaan bijeen tot het ramen der prijzen der bloembollen. Voor zoover betreft de prijzen der Hya- cinlhen werden deze overgelaten aan de Hyacinthen commissie. In doorsnee werden de enkele vroege tul pen lager geraamd dan verleden jaar. Dit zelfde geldt ook de enkele late en de Dar- wintulpen De prijs der dubbele vroege tulpen bleef- vrijwel stationair, evenals die der narcissen. De crocu9sen werden hooger geschat. De prijs der Breedertulpen werd ook overgela ten aan de commissie. Do Hectoliterprijs der vToege tulpen werd van vele soorten hooger geraamd. De stand van het gewas werd als volgt beschouwd. Die der Hyacinthen middelmatig, evenals de enkele vroege tulpen Dubb. vroege tulpen, beneden middel matig. De Darwin- en Breedertulpen goed. Crocussen (soort) middelmatig. (Geel) be neden middelmatig Narcissen goed. De belangstelling was niet groot. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina. d. van F. J. Slein- busch en C Beljaars Gerardus Johan nes. z. van A. van Stijn en K. Th. van Leeu wen. Johannes Adnanus, z. Van A W. Veldhoven en M v d. Mey. Marie Julia, d van L Landkroon en M. Pont. Geer- truida Wilhelmina, d. van A. P Hooger- vorsl en M M. Hilders. Johanna Gerarda Maria. d. vaD J. Baltes en H. C. M. v. d. Rijden. Gehuwd. C S. J. Heemskerk en Th. Prins. NOORDWIJK. Gouden Priesterfeest Pastoor A. F. Wijtvliet Vrijdag herdacht de alhier vertoevende rustende pastoor Wijlvliet zijn B0-jarig priesterfeest hetgeen niet luister is gevierd geworden Donderdagmiddag werd Z.E. af gehaald vana' het station Noordwijkerhoul met twee rijtuigen waarin de plaatselijke geestelijkheid en het voor dit feest gevorm de comité, bestaande uit de heeren W. de Ruijter. L Kaptein. P J de Groot en J. C. v d Meer. hadden plaats genomen Bij aankomsl van het rijk versierde St. Jeroens-gestichl werd de jubilaris door een stoet bruidjes afgehaald waarbij door allen een welkomstlied werd gezongen. Namens het comité verwelkomde de heer W de Ruijter den jubilaris, waarbij hij wees op de groote eer een gouden priester- jubilaris in on? midden te hebben. Verrast door de groote eer dankte de jubilaris, welke een zoo grootsche huldi ging niet had verwacht. In den avond droeg Z EC een plechtig Lof op in den kapel van het gesticht. Vrijdag te 9 uur werd eveneens in de kapel van het gesticht de plechtige H. Mis door den jubi'aris opgedragen, waarna deken Borsboom de feestrede uitsprak. Na deze plechtigheid had een receptie plaats voor de inwonenden waarbij de jubi laris door zeer velen werd gecomplimen teerd en hem namen? de inwonenden het college van regenten en het comité gesloten couverts me' inhoud werden overhandigd. Na afloop hiervan had nog een druk be zochte receptie plaats voor verdere belang stellenden waarna het verdere van den dag in meer intiemen kring feestelijk werd door gebracht Des avond9 droeg de jubilaris een plech tig Lof mei Te Deum op In den avond werd de jubilaris nog verrast door een serenade van het fanfare-corps „Excelsior". Raadsagenda. De eerstvolgende openbare vergadering van den raad dezer gemeente zal gehouden worden op Donderdag 21 Juni 1928, nam. twee uur. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. a. Verslag gemeente 1927; b. Verslag Spaarbank 1Ö27c. Rekening Ge zondheidscommissie 1927. 3. Verhuring aangekochte woningen aan de Bomsteeg. 4 Crediet aankoop borden R. K. Meisjes- school. 5 Goedkeuring doortrekking van den Van Hardenbroekweg. 6. Overdracht Heeren- en Gooweg, aan de Provincie. 7. Aankoop en ruiling van grond: a. Zeestraat (9trook grond van boerderij v.h. B. v. d. Plas); b. Nieuwe Zeeweg (strook grond Maatschappij „de Toekomst"); c. Jan Kroonsweg f ruiling met L. Beuk); d. Hoofd straat (grondaankoop van A. J. Schild en A. v d. Berg); e. Sluispad (grondaankoop van K de Bes en J. Verkade). 8. Rooilijnen. 9 Wijziging Politieverordening en vaststel ling Rijverordening. 10 Wijziging begroo ting 1927 (no. 9). 11. Reclames: a. Ver gunningsrecht; b. Hondenbelasting. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Maria Elisabeth, dochter van J. van Kouwenhove en E. Koudstraal Willem Clemens Cornelis. z. van M Brederode en E Vink Aya Sofia, d van J Jongert en J P van Seggem. te Rotterdam, tijdelijk alhier Paul z. van Mr. W de Clerq en E. J C. van Dam Johannes, z van A. G. van Asten en W. van Duivenboden Ondertrouwd: Jan Cosijn, 26 jaar, te Leiden en Bertha Benschop, 25 jaar te Noordwijk Hendrikus Theodorus van Bourgondiën, 24 jaar, te Noordwijk en Maria Johanna Mathilda Alkemade, 24 jaar te Katwijk. Getrouwd: J. C. Damen, 26 jaar, te Lisse en A. C. Braun, 28 jaar, te Noordwijk E. C. Knoppert, 28 jaar, te Noordwijkerhout en M. Hoogeveen, 26 jaar, te Noordwijk. Gevestigd- KI. Pot, kruideniersbediende, van Leeuwarden. Voorstraat 62a H. Weslbroek, slagersknecht van Driebergen, Dousastraat 1 W. M. Visser, onderwijze res van Kockengen, de Ruvterstraat 50 C de Graaf en fam., Kcuringsveearts, van Dirksland, Emmaweg 25 A. H. G. Ahuis kappersbediende, van Oldenzaal, Hoofdstr. 99 j. M. en vr., huisknecht van Haarlem Oude Zeeweg 64 G. de Mots, dienstbode van Den Haag. Offenweg 17 K. Molen kamp. van Den Haag. St. Jeroensweg 2 L. Ooms. winkeljuffrouw van Heemstede. Dousastraat 67 A. W. Kampman, agent van politie van Waalwijk, St. Jeroensweg No. 10. Vertrokken: W. van den Born, winkel juffrouw naar ITeilp, Huize Heilo A. C. Braun, geh. met J. C. Damen) naar Lisse Voortlaan 5 J. L. A. van Resteren, dienst bode naar Haarlem, Brouwersplein 10 M. Hoogeveen (geh, met E. F. Knoppert), naar Noordwijkerhout, Heerenweg B 60 Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke 4e afzenders onbe kend zijn terugontvangen in de lsle helft der maand Juni j.l. Brieven Binnenland: Madelle. Jos Bruijns. Hilversum. Briefkaarten Binnenland: J. W. Sluys? Jongeh. Tinty Volk? M. A. Brams, A'dam. Briefkaarten Buitenland: Franziska Pohl, Bremen 13. F. Abt, Paris. Herrn Adolf Dahl, Stettin. NOORDWIJKERF°TJT. Sinds een dag of twaalf vertoefde al hier een manspersoon die bij verschillende ingezetenen om werk vroeg en ook kreeg, 't Bleek een handige kerel te zijn, die van alle marklen thuis wa9. Hij had hier reeds een kosthuis opgezocht en verdiende een flink daggeld. Ongelukkigerwijze zocht de politie overal in den omlrek naar iemand, die ontvlucht was. uit hel SI. Joris-gasthuis te Delft. Spoe dig bleek deze man de gezochte persoon te zijn. Twee Noordwijkerhoutsche politieman nen brachten den ongelukkige naar Delft terug, waar men vernam, dat hij een ge vaarlijk krankzinnige was. VOORHOUT. Oranjevereeniging. De Oranjevereeniging vergaderde in het café „De Bonte Koe'' alhier, onder presi dium van den heer H. A. Allard. Deze algemeene vergadering was zeer druk bezocht en de voorzitter sprak dan ook zijn voldoening er over uit, dat de leden zoo trouw waren opgekomen. De heer P. v. d. Hulst Pz., secretaris, las de notulen der laatste vergadering, welke werden goedgekeurd. Hierna gaf de penningmeester N. G. Rui ter verslag van het gevoerd kasbeheer over 1927. uit welk verslag bleek ontvangen te zijn in totaal f. 1611.32 en uitgegeven f 1600.58. zoodat er een voordcelig saldo was van f. 10.74. De voorzitter brengt den penningmeester dank voor zijn gevoerd beheer. Vervolgens brengt de secretaris zijn ver slag uit. dat herhaaldelijk door een uitbun dig applaus onderbroken werd. Op zeer geestige wijze waren de feiten en voorval len over het afgeloopen jaar geboekstaafd en de voorzitter verbond aan zijn tot den heer P. J. v. d. Hulst Pz. gericht dankwoord voor het keurige verslag den wensch, dat de secretaris nog vele jaren voor de Vereeni- ging behouden mag blijven. Aan de orde was nu het verslag der con trolecommissie, welke commissie bestond uit de heeren A v. Dam Cz. en W. Borst. Kas en boeken waren in uitstekende orde bevonden en hulde werd gebracht aan het adres van den heer Allard voor zijn bewe zen diensten als waarnemend penning meester. Daarop werden tot leden van de kas- commissie benoemd de heeren L. v. Werk hoven en Van Berkel, die de benoeming aannamen. Overgegaan werd nu lot de bestuursver kiezing. noodig wegens de ontslagname van de heeren H. A. Allard en v. d. Tang op grond van zijn bedanken als lid wegens hoogen leeftijd. Tot bestuursleden worden gekozen de heeren H. Bakker, A. Lemmers en M. v. d. Plas. Overgegaan werd tot een bespreking van het aanstaande Oranjefeest. De voorzitter deelt mede. dat aan het ge meentebestuur vergunning verzocht zal worden om de feesten te mogen houden op 5 en 6 September a.s. Deze data zijn wel het meest geschikt met het oog ook op de omliggende gemeenten. De feestelijkheden op den eersten dag zullen bestaan uit een groot kinderfeest, een bloemencorso, prijsbiljarten. klompjcdans, polsstokspringen. muiltjes-loopen en stoe lendans. Met het laatste nummer is het vcrig jaar groot succes behaald en daarom zal uitgekeken worden naar een grooter ter rein. dat beter afgezet kan worden, zoodat ieder den wedstrijd beter zal kunnen volgen. Op den tweeden dag is het vogelschieten, de grootste attractie altijd van het feest komen te vervallen, omdat daarvoor geen vergunning meer door den burgemeester zai worden verleend. De overige spelen als ton- knuppelen, ringrijden met versierde tilbu ry's enz. gaan door. behalve het nummer broodjeshappen voor mannen, welk nummer om hygiënische redenen niet voldoet Op een vraag van den heer J. Bulten antwoordt de voorzitter, dat de voorzitter der Veieeniging wordt benoemd uit en door het bestuur. Na deze vergadering zal de be noeming volgen. De heer v. d Lubbe zegt 10 jaar nu lid te zijn van de Vereeniging en van die 10 jaar heeft hij den heer Allard 5 jaar mee gemaakt als voorzitter. Spreker releveert de vele verdiensten, welke de heer Allard in al die jaren aan de Oranjevereeniging heeft bewezen en hij betreurt zijn heengaan De voorzitter bedankt voor de tot hem gesproken woorden van waardeering. waar na een voorstel van den heer P. v. d. Hulst om den afgetreden voorzitter den heer Allard tot eerelid te benoemen, met applaus wordt aangenomen. De heer Van Leeuwen geeft ten slotte te kennen, dat, waar de vereeniging neutraal is, hij ook gaarne zou zien, dat andersden kende personen in het bestuur werden op genomen. De voorzitter merkt op, dat hieraan steeds is gedacht, getuige nu weer het feit. dat de heer v. d Plas is voorgedragen en gekozen. Na een kort dankwoord wordt de verga dering gesloten. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. Kooijmans 29 j. en M< Nederveld 21 j. Getrouwd C G. v. d. Vlugt 25 j. en C. M. M. Prins 25 j. Aan den heer H. Bakker, aannemer alhier, i9 ondershands opgedragen den bouw van een dubbel burgerwoonhuis voor rekening van den heer P. de Koning te Sas- senheim, voor de som van f. 9370. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan der firma P. v. Reisen en Zonen, is door genoemde firma aan den burgemeester dezer gemeente een bedrag van f. 500 Ier hand gesteld, ter verdeeling onder de armen zijner gemeente. -OORSCHOTEN. Aanbesteding. Bij de gehouden ondershand9che aanbe-l steding door de Voorschotensche Bouwver- eeniging van den bouw van 27 woningen nabij het Burgemeester Vernèdepark waren vier inschrijfbiljetten ingeleverd. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amsterdam- sche Beurs. KATWI1K AAN ZEE Eiken Maandag en Woensdag houd HART0GS Spreekuur van 10-4 uur VOORSTRAAT 4 bij den B0ULEVAR1 Tarief: Kunsttanden vaüaf f.2 pfjnloo trekken inbegrepen Plombeeren v al 1.2 5( Vernieawen van oude gebitten billiik. 8chrilteiyke garantie. 9961 Steeds voorradig een aantal welke onder garantie worden verkocht tegen zeer VOORDEELIGEN PRIJS. BANKETBAKKERIJ - LUNCHROOI TELEFOON 214. I I HAARLEMMERMEER. Tot Evangelist bij de Ned Hervormde Kerk te Ahbenes alhier, is io de plaats van den heer De Jonge te Boskoop, die a's zoodanig bedankte, benoemd de heer Van der Meer te Tjumarum. Ds. Keiler van Nieuwkoop heeft een beroep ontvangen naar de Ned.-Herv. Kerk te Nieuwvennep. HILLEGOM. Hollandsch Kweekers-Genootschap. De afdeeling Hillegom van het H.B.G. heeft een ledenvergadering gehouden, die niet druk bezocht was, vermoedelijk in ver band met de buitengewone vergadering van Bloembollencultuur. Ingekomen was een brief van het Ge meentebestuur van Hillegom, houdende ver zoek om medewerking in de bestrijding der werkloosheid Deze zaak werd vrij breedvoerig besproken, waarna, besloten werd te zijner tijd een circulaire aan de leden te zenden, waarin aan ben de noo- dige medewerking wordt gevraagd. Dan kwam aan de orde: verkiezing van afgevaardigden naar de prvsraming van het hoofdbestuur voor bloembollen. Voor de gToep hyacinthen werden gekozen de heeren D. Nieuwehuis en F. Lommerse Pzn.voor vroege tulpen de heer A. Lommerse; voor Darwins, Breeders en de beer P. Lommerse Antz.voor narcissen en bij-goed de heer N. Heemskerk. Wat den stand van het gewas betreft kwam men tot de volgende conclusies Hyacinthen zijn over het algemeen goed, fijnwortelige soorten best, in het kleingoed bevindt zich echter veel zwartrand. Van de vroege tulpen staan de enkele middelmatig tot goed, de dubbele middelmatig, de Dar wins staan goed, doch vertonnen veel vuur. De narcissen staan best en de crocuBsen goed. Wat de prijsraming betreft bleek, dat over bet algemeen goede prijzen worden besteed, voor hyacinthen zijn ze best. De voorzitter, de heer W. H. Ruigrok, meende dat het nut der prijsraming gerin ger is dan in vroegere jaren; hij gaf daar van de reden aan. Gaarne zou men eens de meening hooren van de andere afdeelm- gen, die op de algemeene vergadering ver tegenwoordigd zullen zijn zoodat dit punt te zijner tijd op de agenda van de alge meene vergadering zal voorkomen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Borger en T. van der Veoht. Getrouwd: J. A_ Schrama en J. C. de Groot. A. H. van der Reep cn C. Klin kenberg. Bevallen: M. Vrugt—Raven Z. A. Foksr—Oost erom Z. J A f manseRol vers D. - C. O. Nijman—Rusman Z. M. B. Verhoevenv. d. Post D A. Vink De Jong Z. K Gerritsen—Eeftink D. OverledenN. Huis 36 j vr. Door omstandigheden kon de verkoop van het Santos-bloempje op Tweeden Pink sterdag niet gehouden worden. Dit gebeurt nu Zondag a.s. KATWIJK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Dirk, Z. v. C van Duijn en J. Aj van der Niet. Henricus, Z. v. G. Aan bannen en C. J. Franchimon. Cornelia, D. v. W. H. B. Koelewijn en J. van As. Franci6cn Clara Gerarda, D. v. C. J. F. Braun en P. M. Alkemade. Janetje, D. v; J, Versteegt en S. de Mooij. Cornelia, D. v. J. Ouwehand eD J. Hoek. OverledenLeendert Rovers, echtg. v. P. Hue, 64 j. Ondertrouwd: Gijsbert Frans de Vreugd en Agatha Ros. Abe Varkevisscr en He lena Barbara Appel. Gerard van Noppen en Annetje den Duik. Adrianus Cornells Ouwekan den Adriana van der Sleet. Gehuwd: J. C. van den Berg en A. A. Vreeburg. Aan dén heer L. H. Slotemaker is op zijn verzoek bij Kon. Besluit eervol ontslag verleend als belasting-ontvanger in deze gemeente. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De Tuinbouwver. Katwijk en Omstr heeft een vergadering gehouden. De voorzitter de heer J. v. d. Perk leidde de vergade ring. Na lezing der notulen kwam als voor naamste punt aan de orde de vraag wan neer met veileu van vroege aardappelen zou kunnen worden begonnen. Door he* koude voorjaar is het nog niet geschikt geweest om vroeg te kunpeD rooien. Toch was de opgave van dien aard dat het be stuur meende op Maandag 18 Juni met vei len een aanvang te moeten maken. Dit zal per advertentie worden bekend gemaakt. TE KATWIJK AAN DEN RUN. De veilingen van bovengenoemde vereeniging zullen aanvangen Maandag 18 Juni a.s.. n.m. te 2 uur. De aanvoer zal voornamelijk bestaan nit 1702 Namens het bestuur, A. KORPELSHOEK, Secretaris. PIANO- en ORGELHANDEL Katwijk aan Zee 8,9 Door directen import uit le klas Buitenlandsche Fabr. zijn wij in staat het BKSlEte leveren teg^n den LAAGSTEN PRIJS Ook vroege bospeen zal er mogelijk dan al zijn. Vervolgens werd de regeling vaD het uniformfust besproken en <ian de leden een uitlegging gegeven. Het voornaamste is dat de leden alleen op vertoon van een hiervoor bestemde bon kisten kunnen afha len en alleen kunnen veilen in kisten en dus niet in zakken of manden Kisten op het einde der week nog in hun bezit, dus niet gebruikt, worden in mindering gebracht van het tegoed van hun wekeliiksche afre kening. Regel zal dus wel zün dat men niet onnoodig kisten in zijn bezit houdt. Hierna sluiting der vergadering. KATWIJK AAN ZEE. Katwijksche Reddingsbrigade. In „Casa Cara" vergaderde gisteravond de „Katwijksche Reddingbrigade". De Voorzitter, de heer J. van Hettinga Tromp, deelde in zijn openingswoord o.ra. mede, dat een vlet gestationneerd zal wor den nabij den watermolen van het Zeehos- pitium, die onder toezicht zal slaan van den aldaar met een ververschingstent 9taande heer KI. Haasnoot. Spr. bracht levens in dankbare herinne ring dat H K H. Prinses Juliana haar aan dacht ook had geschonken aan de Brigade, door een verzoek, om bij het festijntje der kinderen van de Prinses Juliana Bewaar school tegenwoordig te zijn om bij even- tueele kleine ongevallen die zich zouden kunnen voordoen, hulp te verleenen. Een paar dames-leden der Brigade waren dan ook aldaar tegenwoordig geweest. Verder deelde spr mede dat de zwem lessen binnenkort zullen aanvangen Deze worden gelpid door de heeren Kuijpers en van den Berg en gehouden in de ..Watering" Vervolgens kreeg de heer v d. Niet van Noordwijk het woord om te- spreken over den loon der zepstroortiingen langs de kust en den invloed daarvan op den bodem om vervolgens het onderwerp „Muien" te be handelen. De vergadering beloonde hem voor zijn voordracht met een flink applaus en de voorzitter dankte hem mede namens be stuur en vergadering. Daarna deed de heer S. Verloop van Noordwijk mededeelingen over een te hou den demonstratie op 11 Augustus a.s. hier aan de ku9t. Alsdan zal getoond worden op welke wijze een drenkeling gered kan worden en tevens hoe bij schipbreuk gehandeld dient te wor den. Zoowel over de inleiding van den heer v d Niet als over de mededeelingen van den heer Verloop ontspon zich een aange name discussie Nadat de voorzitter nog medegedeeld had dat op 11 Aug. ook een zwemwedstrijd zal plaats hebben, sloot 9pr. de vergadering. RECLAME. 1724

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 6