BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Prov. Staten v. Zuid-Holland RECHTZAKEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Hel dunne lijntje geeft den stand aan van pürmiddag 3 uur. De groote wijzer geeft den stand aan van sienraiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 767. Hedenmiddag 3 uur: 774. TELEGRAFISCH WEERBERICHT nar waarnemingen in den morgen van 12 Juni, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te Lie Bildt Hoogste sland 771,8 te Clermont, laagste stand 747.1 te Rüst. Verwachting tot den avond van 13 Juni: kakke tot matigen, Zuid-Westelijken tot gelijken wind. Licht tot hallbewolkt, toog weer. Warmer overdag. LUCHTTEMPERATUUR. f'uur voorm.: 141/2 gr. C. (58 sr. F.) 12 uur 's middags: 16 gr. C. f61 gr. F.) 3 uur nam.: 17 gr. C. (63 gr. F IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. Hoogste stand dos voorm. te 11 u. 27 min. Hoogste stand des nam. Ie 11 u. 59 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk". 7 uur voorm. 19 gr. C. 11 uur voorm. 191/* gr. C. 3 uur nam.20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" 7 uur voorm 18 gr. C. il uur voorm. 181/» gr. C. 3 uur nam.: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag. 12 Juni: 9.48 n.m. tot 4 11 v.m. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Dawes-betalingen. Id zijn rapport aan de Commissie van i'rstei over de uitvoering van het plan mes zegt Parker Gilber t, dat Duitschland «betalingen regelmatig en punctueel ver- heeft. De betrouwbaarheid van het id heeft zich zoozeer bevestigd, dat er «borgen zijn, dat de standaardbetalin- waartoe Duitschland van ai het vijfde t van het Dawesplan verplicht is, ook in plaats hebben. De agent-generaal er op, dat het mogelijk was het ver- fingspercentage voor de industrie met 20 X te verminderen. De spoorwegmaat- -sppij heeft, ofschoon haar financieele Mie tgenwoordig door nieuwe lasten bc- •^.rd is, door de wijze, waarop zij tot ij toe haar verplichtingen nagekomen is, Kezen dat zij in staat is de herstelbeta- !jen ten volle op te brengen, op voor- Me, dat zij een wijze financieele po!i- volgt en dat de DuiUehe regeering recht van toezicht niet gebruikt om capaciteit aan het wankelen te bren- "ij besluit, dat het voornaamste pro- "m, dat nog opgelost moet worden, de 'l:nitieve vaststelling is van de schadever- *3ingsverplichtingeu van Duitschland en het in het welbegrepen belang blijft de schuldeischende naties, evenals van Wschland om door gemeenschappelijk tfrfeg tot een definitieve regeling te ko- ■ni zoodra de omstandigheden een ac- NQ mogelijk maken. DUITSCHLAND. Debat in den Prnisischen Landdag De staking in de Rijnscheepvaart, Gilleren is het debat begonnen in den rjisischcn Landdag over de regeerings- D* nestor der Centrumpartij de afge- lirdiede Herold las uit naam der drie irtijeo van Weimar soc.-democraten, nim en democraten een verklaring °r ivaann genoemde partijen de regee rverklaring van 9 Juni goedkeuren. ->a de verklaring van Herold nam de 'Jïe leider der Duitsch-nationalen Von l:,eifeldt het woord tot toelichting van "Botie van wantrouwen die zijn partij fjpn de geheele regeering heeft ingediend. voorzitter heeft besloten van de 3 in nende moties van wantrouwen, één van :il^h nat ionalen en één van communis- 5 '??en de geheele regeering en één af- ^erliike dor Duitsch-nationalen tegen 'minister van eeredienst dr. Becker, i de beide laatster) :n stemming t •^o. De uitslag van de stemming over tommunistische motie zal dan tevens j als uitslag van die der Puitsch- Realen. ^derdag zal de stemming plaats vin- r'erkge vers bonden in de Rijnscheep- bebhen, nadat reeds de arbeidersver- '?'ngeo er zjch tegen hadden verklaard, Jm'nnerzijdB de arbitrale uitspraak van mjksministerie van arbeid verworpen. ENGELAND. Communistisch geld. Joynson Hicks heeft cisleren in hel Lager huis zijn verklaring afgelegd over hel geld uit Rusland, waarmee de communistische partij in Engeland voor propagandadoel einden werd ondersteund. Hij zeide. dat twee transacties door den geheimen dienst waren nagegaan, die sommen van veertien en dertienduizend pond betroffen. Een bediende van de Narodnybank te Moskou had in Engeland biljetten van 1000 p. st. in kleine biljetten van 1 tot 5 pond omgewisseld en de politieke recherche had de bewijzen in handen, dat het grootste deel dier biljetten een paar dagen later in handen van bekende communisten of com munistische vereenigingen is geweest. De Londensche directie van de Narodnybank had den minister echter vezekerd, dat dit volkomen buiten haar weten gebeurd was en de bediende, die geen opheldering wil de geven, wie hem had opgedragen de bil- jeten te wisselen, was ontslagen. Ook de hoofddirectie te Moskou had haar goede Irouw betuigd, die de minister wel geneigd was te aanvaarden. Het andere betrof twee bedienden van een andere bank, die 13.000 p. st. klein hadden gemaakt en ook deze menschen hadden geen voldoende ophelderingen van hun gedragingen kunnen geven. De 27.000 p. st. waren tusschen Juli 1927 en April 1928 in Engeland gewisseld De minister had de zaak nu ter verder afwik keling aan zijn rechtskundige raadgevers voorgelegd, die nader zouden onderzoeken, waar het geld vandaan moest komen en met welk oogmerk het in zoo kleine bil jetten moest worden ingewisseld. Zou uit dit onderzoek blijken, dat het geld met de misdadige bedoeling verstrekt was om in Engeland Engelsche onderdanen om te koopen of revolutie in welken zin dan ook economisch of politiek te helpen voorbereiden, dan zou de minister natuurlijk zorg dragen, dat de bron van her komst gestopt werd, en verder maatregelen tegen de schuldigen voostellen. Het Huis heeft deze verklaring van Joynson Hicks zonder debat voor kennis geving aangenomen en het wachten is nu op het rapport van de rechtskundige raads lieden van het departement OOSTENRITK. Staking van Artsen. In een strijd tusschen artsen en zieken- kas over de oprichting van een ambulato rium is geen overeenstemming bereikt. De artsen willen ten koste van alles de ope ning van het ambulatorum verhinderen en hébben derhalve besloten met ingang van heden in geen der Weensche ziekenhuizen en ambulatoria leden van de ziekenkas te behandelen. Deze maatregel zal streng doorgevoerd worden. De Rijksbond van ziekenkasartsen heeft de leiding der slaking op zich genomen. Indien de regeering na drie dagen geen maatregel neemt, zal lot scherpere midde len worden overgegaan. Ongeveer 2500 artsen zijn bij dit conflict betrokken. Wanneer geen overeenstemming wordt bereikt zal de staking ook tot de provincie worden uitgebreid. VEREENIGDE STATEN. Rede van Kellogg. Gisteravond heeft staatssecretaris Kei.ogg aan een banquet in het Pennsylvania Hotel ter gelegenheid van de herdenking van de stichting van de Eerste Hervormde Nederk Kerk in 16z8, op het eiland Manhattan (New- York City) een groote rede uitgesproken. H(j zeide daarbij o.a., dat de Hollanders, dio New-York gesticht hebben, een grond slag hebben gelegd van karaktersterkte, vrijheidszin en godsdienstige verdraagzaam heid. De ontwerpers der Amerikaansche Constitutie hebben ruim geput uit de Hol- landsche instellingen en idealen. Men nioet bewondering voelen, wanneer men den blik richt op het heldhaitige leven en het hoog staand Karakter van het volk van Nederland, weiks mannen en vrouwen zulken invloed hebben uitgeoefend op de wereld. De invloed der Nederl. Hervormde Kerk is merkbaar •in de geheele geschiedenis der Vereenigde Staten. Geen land heeft doelmatiger voor den vrede gewerkt dan Holland. De aanvaarding bepleitend van het ver drag om den oorlog buiten de wet te stellen, zeide Kellogg, dat er bemoedigende antwoorden ontvangen zijn van de vier mo gendheden, die uitgenoodigd zyn en de Britsche Dominions. Andere regeeringen hebben op informeele wijze blijk gegeven van hun verlangen om toe te treden en b\j hoopt vurig, dat 't spoedig zal gelukken een overeenkomst \e bereiken over den juisten tekst. Iljj is overtuigd, dat alle ver anderingen in de betrekkinen tusschen de volkeren enkel door vreedzame middelen meuten worden nagestreefd en dat elke natie, die de nationale belangen zou trachten te bevorderen, door haar toevlucht te nemen tot oorlog, uitgesloten moet worden van de voordeelen en waarborgen, die het voorgestelde verdrag zal opleveren. Tenslotte deed hq een beroep op de Kerk in 't algemeen om steun voor de vredes- gfcuachte. CHINA. Twist onder de Zuidelijken. De ruzie onder de Zuidelijken is in vollen gang. Generaal Feng heeft de regeerings- gebouwen, de banken, het postkantoor en het gebouw van den president van de repu bliek door zijn troepen laten bezetten en daarmee zijn desbetreffende overeenkomst met generaal Yen-Sji-Sjan geschonden. Generaal Feng beheerscht door deze be zettin? de stad Peking. Yen-Sji-Ljan dreigt zrjn troepen uit Peking terug te trekken, wanneer de regeering i* NVAir.g generaal Feng niet beveelt de dcor hem bezette gebouwen wederom te ontruimen. Maar of Feng zou gehoorzamen? De Japausche militaire autoriteiten heb ben verklaard, dat troepèntransporten naar Nnord-Mandsjoerije alleen met toestemming van de Japansche autoriteiten mogen ge schieden. DE KABINETSCRISIS IN DUITSCHLAND. BERLIJN. 12 Juni (Y.D.) Officieel wordt medegedeeld Rijkskanselier Marks begaf zich hedenochtend naar den President der Republiek en bood hem het ontslag van het geheele Kabinet aan. De Rijkspresident aanvaardde dit ontslag en verzocht het de loopende zaken af te wikkelen tot aan het tijdstip, waarop de nieuwe regeering aan het bewind komt. In aansluiting hierop ontving de President der Republiek den afgevaardigde Mtlller-Franken en gaf hem opdracht een Kabinet te formeeren. De afgevaardigde Müller-Franken heeft deze opdracht aanvaard. FRANSCHE MINISTERRAAD. PARIJS, 12 Juni (Y.D.) In politieke krin gen wordt groote beteekenis gehecht aan den heden op het Elysée te houden Minister raad, daar als vaststaand wordt aangeno men, dat deze zich opnieuw zal bezig houden met de kwestie van de stabilisatie van den franc, indien althans geen defini tieve besluiten ten deze zullen worden ge nomen. In den jongsten Ministerraad schijnt men in den boezem van het Kabinet ten aan zien van de stabilisatiekwestie en de ur gentie daarvan tot overeenstemming te zijn gekomen. Zondagmiddag hebben tusschen de des kundigen van het Departement van Finan ciën en de Banque de France belangrijke besprekingen plaats gehad. AANKLACHT TEGEN EEN MINISTER. BELGRADO. 12 Juni. (Belg. Tel. Ag.) L)e afgevaardigde der oppositie Passaritsj en 40 zijner aanhangers hebben in den Kamer het verzoek ingediend om Minko Perilsj, den voorzitter der Skoeptsjina in staat van be schuldiging te stellen in verband met diens misdadige handelingen als minisier van openbare arbeid. STAKING IN GRIEKENLAND. ATHENE, 12 Juni (Belg. Tel. Ag.) De bla den melden, dat de arbeiders van verschei dene tabaksfabrieken, o.a. te Cavalla, Xan- Ihi en Dedeagatsj. in algemeenc staking zijn gegaan. In sommige plaatsen hebben de stakers betoogingen gehouden. Men hoopt het werk spoedig met niet-aangeslolen ar beiders te kunnen hervatten. DE BEMANNING VAN DE „ITALIA" IN NOOD. OSLO, 12 Juni. (V.D.J Het staat nu wel vast, dat de bemanning van de „Italia" bij de landing in dne deelen is gescheiden. Zij hebben gebrek aan brandstof. Het ge brek aan medicamenten is zeer nijpend. Het is niet bekend, of de schipbreukelingen be schikken over geweren en ammunitie, fn ieder geval trachten zjjj[ met alle mogelijke middelen te voet het land te bereiken, ma.ir zij hebben daarbij te kampen met ernstige moeilijkheden. Dinsdagmorgen kwam een bericht binnen, dat een der mecaniciens bij de poging tot noodlanding verdwenen is. Vermoedelijk is hij verdronken Nobile wei gert de namen te noemen van de vermisten en gewonden Uit de laatste berichten blijkt duidelijk, dat de „Italia" zich heeft losgerukt en ergens in een onbekende streek voor den wind drijft. Het grootste deel vaD de voedingsmiddelen en de uit- rustigsvstukken bevindt zich aan boord van de „Italia", zoodat alle drie de groepen op het ijs gebrek moeten lijden. Luitenant Lutzow Holm bevindt zich op het oogenblik op een ladingsplaats aan do Mosselbaai, waar vele robben jagers heb ben overwinterd, en wacht daar totdat hein een nieuwe benzine- en olievoorraad ge bracht znl ziin. Van de „Hobbv" uit zal een sledehonden-expeditie Daar Mosselbaai worden gezonden. OSLO, 12 Juni. (Wolff). Naar uit Spitsbergen gemeld wordt, is het weder de laatste dagen wat milder. Het grootste deel der voorraden van de „Italia" is verloren gegaan, doordat het luchtschip in het qs is gezakt. De gondel en de motoren zijn vernietigd. Id verband met het bericht, dat Nobile en zijn gezellen zich te voet naar het land begeven, heeft Nan?en medegedeeld, dat zq niet ver zullen kunnen loopen. daar zich in de buurt van het ongeluk 30 voet hooge ijsbergen vormen. KONINGSBAAI, 12 Juni. (Wolff). Generaal Nobile heeft per radio om wapens, medicqnen en kleedingstukken gevraagd. Luitenant Luetzow Holm heeft verklaard, dat de grootste moeilijkheid voor een ver kenningstocht naar Spitsbergen, de dichte nevei is, die over de Pool nangt. ROME, 12 Juni. (V. D.) De Italiaansche regeering heeft gisteravond een officieele verklaring gepubliceerd, waarin aan de hand van het lange rapport van Nobile het onge val aan bet luchtschip overkomen, tot in bijzonderheden wordt besroken en ver klaard. De regeering constateert, dat men geheel gerust gesteld kan zijn omtrent hei lot van Nobile en acht van zijn metgezel len, die in den voorsten gondel van hot luchtschip waren, toen het in botsing met het ijsveld kwam. Men verkeert echter in ernstige bezorgd heid over het lot van de leden der beman ning. die in de achterste gondel zalen en in den romp. toen het ongeluk gebeurde; men vreest da» deze zeven mannen er niet in ge slaagd zijn hun leven te redden Onder hen bevinden zich professor Pentremoli, de T9jecho3lowaak>che geleerde Besousiek. de journalist Ugo lago en eenige mecaniciens Men vermoedt dat onder de laatste ook Allessandrini i«. een der beste mecaniciens van Italië. Toen de voorste gondel was af gescheurd van het luchtschip heeft Alles- sandrini waarschijnlijk den gasklep open- getrokkpn teneinde te voorkomen, dat het luchtschip nog verder afgedreven zou wor den. Met het oog hierop is Nobile van oor deel, dat de romp van het luchtschip niet verder kan zijn .afgedreven dan 30 K.M. van de plaats, waar het ongeluk gebeurde. De positie van deze zeven mannen moet als gevaarlijk worden beschouwd. Er heerscht ook ongerustheid omtrent het lot van den marine-officier met twee alpen jagers. die van de „Citta di Malano" ver trokken zijn op een verkenningstocht naar Kaap Noord Sedert twee weken heeft men niets van hen gehoord. Wanneer Maddalena met zijn vliegtuig te Ringsbay zal zijn gearriveerd, zal hij eerst trachten de plaats te bereiken, waar Nobile gestrand is. Daar zal hij dan de noodzake lijkste levensbehoeften laten neervallen en bovendien geneesmiddelen, daar twe^ men schen bij het ongeluk werden gewond vol gens het rapport van Nobile. HET SPOORWEGONGEVAL IN BEIEREN. BERLIJN, 12 Juni (Wolff). Volgens de Lokal Anzeigor zijn de spoorwegautoriteiten en de crimineele politie tot de overtuiging gekomen, dal de werkelijke oorzaak van het spoorwegongeluk bij Siegelsdorf, te zoeken ris in een aard verzakking. Op de plaats waar de locomotief ontspoorde ontdekte men scheuren en openingen in den dijk. HONGERSNOOD IN BRAZILIË. RIO DE JANEIRO. 12 Juni. (Reuier). Vol gens berichten uil Noord-Oost Brazilië zijn meer dan honderd personen van honger om gekomen. tpncevolge van de groote droogte waardoor een groote hoeveelheid vee is ge storven. In de stad Sac Joac is een groot aantal personen tengevolge van honger bezweken. Talrijke personen vluchtten uit het hon gersnood gebied. Roovers en bandieten po gen hun stag te slaan. DE STRIJD IN CHINA. NANKING, 12 Juni. (Wolff). De regee ring van Nanking heeft in een manifest de onmiddellijke terugtrekking van alle buiten- landsche troepen uit China gcëischt. Zij.acht den lijd nu gekomen over het sluiten van nieuwe, op wederkeeripe achting gebaseerde verdragen, te onderhandelen. In een tweede nota wendt zich de regee ring van Nanking tot de Chineesche bevol king met toezeggingen' inzake de onderdruk king van het bendewezen, de afschaffing van de te hooge belastingen en de demobilisatie der overtollige troepenmassa's. STADSNIEUWS. ACADF.MISCHE EXAMENS. Geslaagd zrjn voor het doctoraal examen geneeskunde: mevr. L. Thomas—Te neer (Den Haag) en de heer \V. J. P. M. van Rooy (Maastricht); voor het a-in vul lings doctoraal examen Indisch recht: de heer mr. A. F. v. d. Grampel (Leiden); voor liet doctoraal examen rechtsgeleerdheid: de heeren L. E. v. Leeuwen Boomkamp (Amsterdam), A. A. Lammers (Strijen) en J. W. A. de Goeyen (Breda). Vrijdag 15 dezer hoopt de heer Louis Jansen zijn 25-jarig jubileum in dienst der firma Tieleman en Dros alhier te vieren. DS KOLENTARIEVEN. Naar wij uit de beste bron vernemen, hebben de onderhandelingen tusschen cfe Limburgsehe mijnen en de Nederlandsehe spoorwegen over de met ingang van 1 Juli a.s. in te voeren nieuwe kolentarieven tot heden, voor de eerstgenoemde onderne mingen. zeer onbevredigende resultaten op geleverd. De spoorwegen schijnen slechts bereid een overeenkomst aan te gaan, welke het gebruik-maken van de nieuwe waterwegen practisch onmogelijk maakt. VOORLOOPIG GEEN VLIEGBOOTEN IN ESCADRILLEVERBAND NAAR INDIË. Het risico te groot. Do Minister van Marine heeft beslist, dat dit jaar aan het bestaande voornemen om drie van de voor den Marineluchtvaartdieiut in Ned.-Indië bestemde vliegbooten, type Dor nierWal, op eigen gelegenheid in es- cadrilleverband de reis naar Oost-Indië te doen maken, nog geen gevolg gegeven zal worden. Bij nauwgezette overweging der voor- en nadeden, aan zoodanigen overtocht verbon den. is, ook op grond der ervariug in de laatste maanden opgedaan, gebleken, dat de risico's aan zoo'n reis verbonden, waarbij over de hulpmiddelen van goed-geou til leerde zeevliegkampen slechts in beperkte mate beschikt kan worden, thans nog te groot ziiü om met vrg groote zekerheid te kunnen zeggen, dat die vliegtuigen in goede conditie in Indië zullen aankomen. Wanneer met die vliegbooten meerdere praktijk op lange trajecten en bij verschil lende weersomstandigheden zal zijn opge daan. zal het volgend jaar nader worden overwogen of dan uitzending van vliegboo ten in escadrille verband gewenscht is. Voor het vanwege der Ned. Bond lot het redden van drenkelingen te Utrecht ge houden bondsexamen slaagden de heeren J. Tissing en H. J. Wanninkhof te Noordwijk (A.) en Theo Groenendijk te Noordwijk (B). (Vergadering van heden). De VOORZITTER deelt mede, dat van den heer De Bruin een aanvraag is inge komen voor een interpellatie over het me disch schooltoezicht. Deze aanvraag wordt toegestaan en de interpellatie wordt aan de agenda toege voegd. Aan de orde is de benoeming van eeo lid der Staten, als bedoeld in art. 89 der Provinciale Wet. Uitgebracht zijn 71 stemmen, waarvan 46 op den heer H. de Wilde, zoodat benoemd is de heer De Wilde. Dan volgt de benoeming van een hoofd ingenieur Benoemd wordt de heer L T. van der Wal, eerstaanwezend ingenieur bij de Zui derzeewerken te 's-Gravenhage. Aan de orde is het verzoek om afschaf fing van borgstelling, arbitrage in alle geschillen en verlenging opleveringstermijn bij werkstaking of uitsluiting. Het voorstel om het adres ter fine van prac-advies in handen vaD Ged, Staten te 6tell<y, wordt daarna z.h.s. aangenomen. Voorts worden z.h.s. aangenomen bet voorstel om f. 100, beschikbaar te stellen voor het congres op het gebied van de ge- meen te-fin ancien te Rotterdam en het voor stel tot wijziging van het Prov. Werklieden reglement. De rekeningen 1927 c s. van de stichting ,,Oud-Rosenburg" wordt goedgekeurd» Hierna wordt gepauzeerd. VALSCHE ENGELSCHE BANKBIBLJETTEN UITGEGEVEN. Russisch kunstschilder tol tot 2 1/2 jaar veroordeeld. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van der. 31-jarigen Russischen kunst childer Salonion Smoiianoff, die terecht had gestaan wegens het als echt en onvervalscht uil geven van vier bankbiljetten van de Bank of England, elk van vijftig pond sterling. Verdachte zou de biljetten tezamen en in vereeniging met anderen, dan wel alleen hebben nagemaakt; in elk geval zou de valschheid, toen hij ze ontving, hem be- kenö zjjn geweest. De Rechtbank verklaarde verd. schuldig aan het primair ten laste gelegde en ver oordeelde hem deswege, overeenkomstig den eisch van het O. M., tot twee jaar en «es maanden gevangenisstraf, met aftrek van co preventieve hechtenis. De Rechtbank overwoog o.m., dat verd. zeer zeker een geringere straf zou kunnen worden opgelegd als op het verzoek tot zijn uitlevering vanwege de Zweedsene re geering gunstig zou worden beschikt. Waar de Rechtbank dit echter niet positief weet, kan zjj met deze omstandigheid echter geen rekening houden. Voorts beval de Rechtbank de vernie tiging van de vier bankbiljetten en de teruggave aan de rechthebbenden van een gedeelte der op verdachte gevonden gelden. HAAGSCHE RECHTBANK. Veroordeeld zijn: H. E, S., los werkplan te Leiden, wegens diefstal van een rijwiel, tot 1 jaar gevange nisstraf-, S. W. van L', besteller der pos terijen te L. wegens het zich als ambte naar toeëigenen van een aan zijn zorgen toevertrouwden brief, lot 6 maanden ge vangenisstraf. LEIDEN, 12 Juni 1928. VMIe Varkens- markt. Aanuevoerd aantal 375. Prija per Ivito (levend gewicht). 364 vette larkens f 0.650 62; 11 licht soort 1.0.60—0 56. Handel matig. BODEGRAVEN. 12 Juni. Kaasmarkt Aan gevoerd 508 wagens in totaal 22178 stuks. Prijzen met rijksmerk le soort 1. 0 520.5o, 2e soort f. 0.46—0.50; zware tot 1.0.58: zonder rijksmerk I. 0.440.52. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN. 12 Juni. Groen- tenveiling. Aardbeien 1014 ct. per doosje: Bloemkool 3—14 ct. per stuk; Peulejn 1. 1.60 —2.35; Doperwten 2.20—2.40; Capu- cijntrs f.2 502 60; Tuinhoonen (.3.90 per 10 K G Snijboonen 1 3.053.25; id. stek f. 2.30 per 10 pond ROTTERDAM, 12 Juni. Veemarkt. Aan gevoerd 234 paarden, 11 veulens, 596 ma gere runderen. 857 vette runderen. 794 nuchtere kalveren, 242 vette kalveren, 103 schapen of lammeren, 12C biggen. 9 "bokken of zeiten. 91 graskalveren, 2 4 overloopers. Vette koeien 5257'/j. 4750, 3:r40; ossen 50—5247—48, 43: stieren 47—48, 44. 40; kalveren 7075. 60R2'/>. 4555. Vet vee: meikoeien f. 200420, kalïkoeien f 210—410, «lieren f 110—600, pinken f. 1001 40, vaarzen f 160—210, werkpaar den f.200—300, slachlpaarden f.100—140, hitten f.125—175. veulens f.75—120. fok- kal veren f. 16—25. biggen f.9—18. overloo pers f. 1836. slaehlkalveren 1.1014, big gen per week f, 1.501.70. Getrouwd: G. TEGELAAR en A. J. P. VAN BAASBANK. De Heer en Mevrouw G. TEGELAAR-VAN BAASBANK betuigen, ook namens weder- zijdsche ouders hun dank voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. 1368 Warmond, 12 Juni 1928. Heden overleed, tot mijn smart, mijn geachte Zwager P. VAN EGMOND Pzn. in de Hope des Eeuwigen Levens, in den ouderdom van 54 jaar. 1396 Wed. W. VAN EGMOND Rijnshurg, 11 Juni 1928. 9-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3