Olympische Spelen HET VOETBALTOURNOOI RECHTZAKEN. KOHSCHULTE's Bedden- en Tapijtmagazijn 9V Buitengewoon succes hebben we dit voorjaar gehad met den verkoop van Karpetten. KOOPT NU ALLEN deze en komende week in KOHSCHULTE's alom bekende Bedden- en Tapijtmagazijnen Informeert maar eens bij Uwe kennissen. Geen zaak kan U beter en goedkooper installeeren danwi SCHEEPSTIJDINGEN. r DE REGELING VAN DEN KAARTEN. VERKOOP. Een onderhond met den heer Verwoerd. Reeds is mededeeling gedaan, van den nieuwen maatregel van het comité 1928 voor den verkoop van plaatsbewijzen voor den ■wedstrijd van morgenavond. Het comité 1928 besloot alle plaatsbewijzen verkrijg baar te stellen aan de loketten van het stadion, vanaf 4 uur namiddag, terwijl men telecht-s één kaart kan krijgen en niemand meer het veld mag verlaten na het koopen van een kaart. Deze methode wijkt af van de vorige en we hebben daarom even ons licht opgesto ken bij den heer Verwoerd, toen we gis- ternamiddag tezamen even een blik werpen konden in de zalen van het stedelijk mu seum, waar het Olympisch Kunsttournooi geopend werd, aldus lezen wij in do „N. Crt." De heer Verwoerd wees er op, hoe eerst tweeërlei systeem tegelijk toegepast is, nJ. èn voorverkoop, resp. distributie, èn pu blieke voorverkoop. Dat was voor Neder land—Uruguay en ook voor den wedstrijd tegen Duitschland werd dit dubbele systeem toegepast, waarvoor een groot aantal plaat sen voor Duitschland gereserveerd werd. Doch dit stelsel leidde tot excessen, zoo als die voor de loketten der Handelmaat schappij plaats vonden en daarom heeft men voor den wedstrijd van j.L Zondag alle toe gangsbewijzen gedistribueerd volgenis do inschrijvingen, resp. aanvragen. Thans echter was de tijd te kort om dit stelsel opnieuw toe te passen, want had men gelegenheid gegeven de kaarten te bestel len, dan had men de toewijzingen nog moe ten verzenden en ook het sorteeren van de duizenden aanvragen vereiscfot te veel tijd om alles in twee etmalen gereed te hebben. Daarom is besloten niemand te voren kaar ten te verschaffen. Alleen is een zeer ge ring aantal gereserveerd voor de Argen- tijnsche en de Uruguaysche kolonie, het geen tenslotte iedereen billijken zal. Wij hebben nog eens met grooten nadruk gevraagd of er verder inderdaad aan nie mand te voren kaarten verstrekt zullen worden, want alleen dan is dit stelsel, dat ongeriefelijk maar eerlijk is, te billijken. De heer Verwoerd zeide uitdrukkelijk, dat de heer Warner en hij niet zullen dul den dat één kaart aan den voorverkoop aan de loketten onttrokken wordt, dat par manière de dire zelfs geen lid van het comité, geen autoriteit of wie dan ook gelegenheid zal krijgen een entreebiljet op andere wijze te verkrijgen dan door zich aan de loketten het biljet aan te schaffen en daarmede naar binnen te gaan, want per persoon woTdt één kaart afgegeven en zelfs al zou iemand kans zien bijv. door het hek die kaart aan een ander te overhandigen, dan krijgt men met die kaart toch geen tweede maal toegang. Neen, dit stelsel is eerlijker, zuiverder dan welk ander stelsel ook, al heeft het na tuurlijk ook verschillende bezwaren. De be- voordeeling van Amsterdammers bestaat daarin, dat de menschen van buiten vroeger van huis moeten. Maar ieder heeft de gele genheid een brljet te krijgen. Ja, de kans is er natuurlijk, dat het op een gegeven moment uitverkocht is en vroegtijdig aan treden zal de veilige weg zijn. Maar er zijn toch heel veel plaatsen en zeer velen kunnen in betrekkelijk korten tijd geholpen worden. Overigens is ook dit een proef en in elk geval was er in de gegeven omstandigheden geen andere regeling, die niet tot groote willekeur leidde, mogelijk. Het „Handelsblad" meldt nog, "dat alle beschikbare plaatsen aan 24 loketten van het nieuwe Stadion zullen worden verkocht. Het aantal beschikbare plaatsen bedraagt ruim 26 000, te weten 9500 staanplaatsen h f.1; 4000 zitplaatsen a f.2; 7000 rit> plaatsen h f.3; 3000 zitplaatsen 4 en 1700 zitplaatsen f.5. Voor de houders van abonnementen, pers kaarten, dienstkaarten, vrijkaarten en der gelijke, die tot dusverre ook de gewone loketten passeerden, wordt een afzonderlijke ingang gemaakt aan de zjjde van het Stadion, die het verst van de stad afgelegen "is. be heer Verwoerd heeft aan verschillende persvertegenwoordigers nog verklaard er van overtuigd te zjjn, dat in drie uren Slle plaatsen konden worden uitverkocht en dat het gevaar van zeer groote files niet erg groot is. Wjj deel en die meening niet en gelooven, dat het gedrang morgenavond grooter zal wórden dan ooit, alle politie maatregelen ten spijt, omdat ook (le Amster dammers nieuwsgierig zijn en de halve hoofd stad het Pinkstergevecht aan de Spiegel straat indachtig zal uitloopen om van dezen nieuwen veldslag getuige te zijn! Maar zelfs al zon de orde afdoende kunnen worden gehandhaafd, dan nog meenen wij deze regeling van het comité 1928 te moeten afkeuren, omdat zij in wezen zéér onbillijk is. Het ltjkt ons practisch onmo gelijk voor een niet-Amsterdammer om aan eer. plaatsbewijs te komen, zoodat de hoofdstad uitgezonderd eigenlijk heel sporfc- RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN Tol. eei AUTO-TrtANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 lievena Nederland er hnitern staat. Hiertegen had het comité dienen te waken en het komt ons voor, dat het daartoe geen betel middel had kunnen aangrijpen dan zich te wenden tot de dagbladen, die indertijd spontaan een inschrijving voor de Spelen hebben geopend, en zonder twijfel gaarne bereid zouden zijn geweest hun volle mede werking te verleen en. Ook aan dit systeem zijn wel eenige bezwaren verbonden, maar zij zouden in ieder geval van veel minder overwegenden aard zijn dan thans, en liet groote voordeel zou zijn, dat tenminste ook de belangstellenden buiten Amsterdam een redelijke kans zouden krijgen om van den Olympischen èindstrjjd getuige te zijn! EEN RECORD. Het record voor het overseinen van een telegram 'hetwelk op naam van het Ameri- kaansche Telegraaf korps» stond met een snolheid van 59 sec. (New YorkLonden) ter gelegenheid van de boksmatch Canpen- tierDempsey is door Nederland verbeterd, zegt de „Tel." Een der telegrammen over den Olym pischen voefcbalstrijd tusschen Uruguay en Argentinië bereikte 52 seconden, nadat het door het personeel van het telegraafkantoor in het Stadion was uitgezonden, het redac tiebureau van een der grootste dagbladen van Buenos Aires. NEDERLAND—EGYPTE. De wedstrijd tusschen het Nederlandsch en Egyptisch elftal, die Woensdagavond te Rotterdam op het terrein van Sparta zou worden gespeeld, is uitgesteld tot Donder dagavond a.s. te 7 uur, VOETBAL. POLITIE XI—N. Z. H. T. M. XL Tusschen deze elftallen is weer een wed strijd gespeeld, die door de politie met 10 is gewonnen. De trammannen hebben fei len tegenstand geboden, maar waren toch meest tot verdedigen gedwongen, hoewel de politie vijf invallers telde. Het eenige doel punt in dezen wedstrijd werd een half uur na den aanvang gescoord door Van Kuinder. ■Morgenvoormiddag te 10 uur speelt de politie op het terrein achter Pomona tegen de Post. LAWN-TENNIS. DE INTERACADEMIALE KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Bonman en Timmer verliezen in het gemengd dubbelspel. De uitslagen van gisteren zijn: Heeren-enkelspel: tweede ronde: Bovd (Argentinië) sl. Artens (Oostenrijk) 63, 75, 63; Derde ronde: Matejika (Oosten rijk) sl. Feith 62, 63, 97; Timmer sl. Zerlendi 6i, 63, 6—2; Ae9chilmann (Zwitserland) sl. Del Castillo (Argentinië) 2—0, 4—6, 61, 6—4. Dames-enkelspel: tweede ronde: mevr. Aeschlimann (Zwitserland) sl. mej. Coene 62, 75; mej. Aussem (Duitschland) sL mevr. Driebeek 60, 61. Dame9 dubbelspel: eerste ronde: mevr. Mc. Ilquihan en mej. Ridley (Engeland) sl. mej. Dei Jong en mevr. Redlich (Oostenrijk) 61, 62; mevr. Steenhuis en mej. Coene w.o. mevr. Vaussart en mevr. de Desnerets niet opgekomen. Heeren dubbelspel: eerste ronde: Timmer en Hunter (NederlandAmerika) sl. Mar- salek en Malecek (Cechoslovakije) 62, 62, 62; Lacroix en de Borman (België) sl. Noë en Warasteeker 64, 64. 46, 63. Grandguillot en Papadopoulos (Egypte en Griekenland) sl. Marinkelle en Siethoff (Duitschland) 64, 62, 64; Diemer Kool en Van Lennep w.o. Leichner en Hagen niet opgekomen. Morea en Calta- ruzza (Argentinië) sl. Eilers en Wetselaar 63, 3. 62. Tweede ronde: Broese van Groenou en R. van Lennep w.o. Toralva niet gekomen. Gen tl en en Danet (Frankrijk) sl. Papadopoulos (Griekenland) en Grandguillot (Frankrijk) 8—6. 46. 75. 63. Morea en Cattaruzza (Argentinië) sl. Bonte en Du Plaix (Frankrijk) 75, 62, 26. 64. Gemengd dubelspel: Eerste ronde- mej. Aussem en Hunter w.o. mevr. Guyot Yweins (België) sl. mej. Staab en Zerlendi 46, 62. 64. Mej. Canters en Boyd (Argen tinië) sl. mej. Kallmeyer (Duitschland) en Bally (Griekenland) 6—3, 86. Mevr. Drie beek en Marsalec (Cechoslovakije) sl. mej. Y. Sigart en De Borman (België) 75, 62. Tweede ronde: mevr. Mc. Ilquihan en Oliss (Engeland) sl. mej. Bouman en Timmer 6f 63. Mej. Rollin Couquerque en Castendijk sl. de heer en mevr. Aeschlimann (Zwit serland) 61, 60. Mej. Redley en Lester (Engeland) sl. mej. De Jong en Siethoff 61 6—4. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. lste klasse. gow. Terl. I?sp.m.t.m.r.grl. m.L m.r. pnt, gem, H. C. C. II 7 2 5 10 114.— A. C. O. 5 418 80.— Haarlem 6 3 2 1 8 67. V. R. A. 4 2 1 1 5 63.— Quick 5 3 2 6 60. V. V. V. 6 3 3 6 50.— H.C. C. I 4—224 50.— V. O. C. 4 2 2 4 50.— Phoenix 5 2 3 4 40.— H. D. V. S. 4 - 1 1 2 3 38.— Ajax 6 1 4 2 20.— P. W. 4-1—121 13.— Hilversum 0 1—14 1 8. Rood en Wit 8 ATHLETIEK. WEST-DUITSCHLAND—NEDERLAND. De Nederlandsche damesploeg. Zooals wij gemeld hebben zal op 24 Juni te Dortmund een landenwedstrijd tusschen de athleten van West-Duitschland en Nederland plaats vinden. Dienzelfden dag zal in het plaatsje lennep vlak bij Dortmund, e'en wedstrijd wor den gehouden tusschen de dame9-athleten van beide landen. Naar wij vernemen is de Nederlandsche ploeg als volgt gekozen: 100 M. hardloopen: dames Grcoss (Hygiea) Briejer (Brunhilde), Aengenendt (Hygiea). 800 M. hardloopen: dames van Kesteren (K. N. A. U.), Mallon (Quick), Duchateau (Td Werve).. 4x100 M. estafetteloop: dames Briejer, ter Horst, Aengdnendt en Gtooss. Discuswerpen: dames Dekens (K.N.A.U.) (Groningen), Michaelis (Te Werve) Mür (Hygiea). Hoogspringen met aanloop: dames Gisolf (Hygiea). Bui9ma (Olympia), Dekens (K.NA..U.) 3a klaaae 0. gew. verl. geep. m.i. m.r. gel. mi. m.r. pn<, L. C. C. 3 3 6 Ajax II 211 5 H. D. V. S. m 4 1 1 I 1 4 Excelsior 3 3 ja. o» o. iVi s i RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De raad heeft uitspraak gedaan in de zaak, betreffende de aanvaring van het zeil- visschersvaartuig Bertha KW 38 door den zandzuiger Noordzee in de Buitenhaven van IJmniden. De raad is van oordeel, dat het ongeval te wjjten is aan onvoldoende navigatie van de Noordzee. Deze toch had ingevolge art. 26 onder 2 van het Binnenaanvaringsreglement 1926, onmiddellijk moeten stoppen, toen zjj voorlijker dan dwars voor het eerst het mistsein van de Katwijk hoorde. Blijkbaar heeft de Noordzee bij het passeeren van den steiger van het fort bovendien den wa. losgelaten. Volgens de mededeeling van laatstgenoem de had de aanvaring plaats ongeveer midden in bet vaarwater, waarin de Bertha en aa de Katwijk zioh bevonden. Is dit juist, dan zullen deze schepen meer van den Zuidwal verwijderd zijn geweest, dan men daar aan boord dacht, maar is ook de Noordzee, komende uit het Hoogovengat, verder in het vaarwater van de Bertha en de Katwijk oóorgeschoten, dan uit de verklaring van den kapitein van de Noordzee volgde. Het is niet juist van laatstgenoemde, dat hij onder deze omstandigheden niet een lid der bemanning bij zich heeft genomen op de brug, om behulpzaam te zijn bij het bedienen van het roer en de telegraaf. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK (Vervolg van gisteren). Na de pauze werd de behandeling van de zaak der Veendammer Hypotheekbank voortgezet Allereerst werden aan mr. J. G. Schür- mann uit Rotterdam mog enkele vragen ge steld. Deze deelt mede, dat het definitieve con tract betreffende de overname van de aan- deelen der „Veendammer" door de Discon- tobank tusschen 10 en 14 Juni is tot stand gekomen. Pres.: Maar tot 14 Juni is er onderhan deld. Het contract moet dus daarna zijn gesloten! Get. Schürmann blijft bij zijn meening dat het vóór dien datum geweest moet zijn. Getuige weerspreekt de meening van den president als zou get. geweten hebben, dat de onderhandelingen afgesprongen zijn, om dat Liebermann geen geld had om de be- noodigde millioenen te fourneeren en dat dit geld verkregen moest worden uit de kas van de Veendammer Hypotheekbank. Ge tuige meent in die veronderstelling een be- leediging te zien. De president: Het komt er hier niet op aan wat ik meen! Getuige: En ik moet er tegen protes teeren dat u op dergelijke wijze tegen mij spreekt. Uw woorden houden een beschul diging tegen mij in De president: Ik heb geen reden om te genover u comedie te spelen. Wanneer men nagaat dat uw salaris voor 't grootste deel werd betaald door Liebermann die uw last gever niet was, dan ligt het voor de hand, dat men daaruit de conclussie trekt, dat er tusschen u en Liebermann een zekere ver slandhouding moet hebben bestaan. De getuige ontkent dit laatste. De president: Hebt u ooit menschen ont dekt, die een kleinigheid van ruim zestig duizend gulden cadeau geven aan den ad vocaat van hun tegenpartij? De getuige voert aan, dat dankbaarheid de beweegreden geweest kan zijn om zulk een hoog honorarium toe te kennen. De president: Dan moet Liebermann u dus voor het een of ander dankbaar zijn geweest De getuige: Ik ben in de veronderstelling geweest, dat door dit contract een eerste schakel was gelegd voor een grootsch op gezette zaak. De president: Dan zou ik in een derge lijke zaak Liebermann als mijn lastgever hebben beschouwd. De getuige: Maar waarom heeft Lieber mann dan zijn eigen advocaat, mr. L. v. Gigch, in de zaak gehaald? De verdachte A. C. M. vraagt aan ge tuige of deze zich nog herinnert dat Lieber mann in zijn bijzijn het z.g. kassiers-con tract, waarin bepaald werd dat de Discon- tobank zou optreden als bankier van de Veendammer Hypotheekbank, in ontvangst heeft genomen. Getuige beantwoordt deze vraag ontken nend en zegt dat ook de verandering van het door hem vervaardigde contract, ge heel buiten zijn weten is geschied. De verdachten P. J. H. W. en J. J. W. kunnen in dit opzicht geen mededeelingen doen. Gehoord wordt daarop de heer J. Schim van der Loeff. Getuige is eveneens met Liebermann in MnrakiDg geweest RECLAME. 1384 Guldens besparenvoor hen die gaan trouwen of verhuizendoet HAARLEMMERSTRAAT 70-72 - LEIDEN. Thans Extra Goedkoope Aanbiedingen in: Vloerzeilen - Gordijnstoffen - Behangselpapieren Vloerzeil wordt gratis gelegd. Gordijnen worden gratis gemaakt, Onze prijzen en kwaliteitenmen kan dit allerwege hooren ZIJN DAN OOK DE LAAGSTE HIER TER STEDE. Onze Speciale Reclame geldt evengoed voor alle plaatsen bniten Leiden De president: Heeft u wel informaties omtrent Liebermann ingewonnen. De getuige: Zeker. Het resultaat was dat ik deels heel goede en anderdeels heel slechte inlichtingen omtrent Liebermann kreeg. De president: En hebt u toen het gemid delde genomen? De getuige: Ik heb gedacht dat iemand die aan den weg timmert altijd veel vijan den heeft en daarom heb ik op die slechte informaties niet veel acht geslagen. Lieber mann zou, volgens getuige, hebben gezegd, dat mr. Schürmann de commissarissen en de directie der Veendammer Hypotheekbank had overgehaald om te betalen met waar den van de „Veendammer". Mr. Schürmann zegt daarop dat dit door den verdachte J. J. W. en Liebermann be sproken moet zijn. De president: Wat zou Liebermann er voor belang bij hebben om een dergelijke voorstelling van zaken te geven? De getuige Schürmann: Ik weet 't niet Getuige Schim van der Loeff doet daar op enkele mededeelingen betreffende de op te richten Hypotheekbank, die in het bui tenland en voornamelijk in Lithauen zou gaan werken. Liebermann had wel gehoopt de noodige gelden bijeen te kunnen krijgen. Daarop had getuige namens een Lithausch concern, dat in werkelijkheid niet bestond maar dat getuige hoopte alsnog te kunnen vormen, drie raillioen gulden te zullen fourneeren, waarvoor de Veendammer Hypotheekbank zijn eigendom zou worden. De benoodigde drie mill;oen bezat getuige evenmin, doch bij hoopte de betalings-kwestie op te los sen, door te bewerken dat de Veendammer Hypotheekbank haar schuldvordering op de Discontobank, groot 21/2 millioen, zou kwijtschelden. De verdachte mr. E. M. B. K. deelt dan mede, dat mr. Schürmann van de over dracht van de Veendammer Hypotheekbank wel degelijk op de hoogte is geweest. Mr. Schürmann zou dit zelf aan verd. K. heb ben medegedeeld. Mr. Schürmann zegt: Daar moet hij zich in vergissen. De president: Daarin kan men zich ver gissen. U kunt wel zeggen dat verd. K. het liegt U moet goed begrijpen dat het hoe langer hoe moeilijker voor mij wordt om aan uw verklaringen geloof te slaan. Bedenkt wel, dat u onder eede staat 1 Getuige Schürmann: Ik bedenk dat, doch de verklaring van verdachte K. is absoluut onjuist De verdachte K. blijft bij zijn bewering. De president vervolgt daarop het ver hoor van den heer Schim van der Loeff. Getuige verklaart, dat van de heele zaak niets is terecht gekomen omdat Lieber mann niet met geld is gekomen. De president: Ik krijg den indruk, dat de heele zaak is opgezet om de Disconto- bank van haar schuld af te helpen 1 Getuige Schim van der Loeff verklaart dan verder, dat hij in relatie is getreden met den heer Paardekooper. De President: Was het u bekend, dat Liebermann toen reeds de „Veendammer' grootendeels had uitgeput. Getuige: Neen. De president: Maar Paardekooper wist dat toch wèl. De getuige: Dat is mij niet bekend. Voorts verklaart getuige, dat hij met den heer Paardekooper voor ettelijke millioenen guldens pandbrieven had willen uitgeven. Getuige had zich voor den heer Paarde kooper borg gesteld. De president: Hebt u destijds ook aan verdachte Mr. K. gezegd, dat u die mil lioenen niet hadt? De getuige: Neen! Het O. M. Mr. Reilingh leest daarop de verklaring voor. In deze verklaring zegt getuige, het wèl aan verd. K. te hebben gezegd. Verdachte K. deelt mede, dat getuige het hem niet heeft gezegd, waarop de getuige zegt het niet zeker meer te weten maar in ieder geval in de meening verkeerd te heb ben dat verdachte K. het wist. Op een vraag van den verdediger der beide verdachten W., Mr. Muller-Massis, antwoordt, getuige in het contract met den heer Paardekooper nooit iets anders gezien te hebben dan 'n schijncontract. De verdediger begrijpt dit niet goed en vraagt of het contract met Liebermann niet is afgesprongen, omdat getuige niet voor behoorlijke borgen had gezorgd. Dte getuige weet dit niet. De president: Hebt u volkomen op Paar de kooper vertrouwd? De getuige: Dat doe ik nog. De informa ties die ik omtrent zrjn persoon heb Inge wonnen waren niet onverdeeld gunstig, doch ik kon niets ontdekken dat voor hem bezwarend zou zijn geweest. De president: Be zie hem alleen als een man. die nog eenige malen slimmer is ge weest dat Liebermana» Mr. Kokosky, verdediger van den ver. dachte A. C. M. begrijpt niet hoe getuigi zeggen kan, dat de directie en de com missarissen wisten, dat het contract mei Paardekooper 'n schijncontract was. Zi immers hebben tegenover getuige ernstigi bezwaren tegen dit contract kenbaar maakt. Tenslotte deelt getuige mede, dat alia wel op z'n pootjes terecht zou zijn gekomei indien de justitie niet zou hebben ingegre pen. Daarop wordt de advocaat van Liebe* mann Mr. L. van Gigch gehoord. Getuige zegt dat zijn honorarium f 30.0CK heeft bedragen. Overeengekomen was, da getuige f. 20.000 voor zijn moeite zou krij gen. De president: Weet u, dat Mr. Schfli mann ook geld van Liebermann heeft ge kregen? De getuige: Dat schijnt zoo. De president: Was Mr. Schürmann dat oo£ raadsman van Liebermann? De getuige: Het ligt niet op mijn we om dienaangaande een verklaring af t leggen. Het heeft op getuige niet den Indruk ge maakt als zou het contract van Schim va; der Loeff betreffende de overname van d Veendammer Hypotheekbank een schiji contract zijn geweest. Wat het kassierscontract betreft, daarva weet getuige niets. Bij de overige vragej van den president beroept getuige zich i zijn beroepsgeheim. Daarna wordt nog gehoord Mr. M. P. Kappeyne van de Coppello. Liebermann was bij dezen getuige weest met de vraag of deze niet een millioen voor hem zou weten te krijgd Getuige had zich eerst met deze zaak ia] gelaten doch zoodra hij bemerkte dal niet geheel en al zuiver was had hij j zich van teruggetrokken. Tenslotte wordt gehoord Mr. Th. Waghto, die eveneens door Liebermai was aangezocht zich voor de Hyrotheel| bank te interesseeren. Nieuwe feiten brenf dit verhoor niet aan het licht. De zitting wordt daarop door den pn dent geschorst tot Woensdagmorgen 10 uuj STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". IfAPIA, 9 Juni ran Batavia n. Amst KAMBANGAN, 11 Juni van Java te Amst, JAVABENGALEN-LIJN. BONDOWOSO, 10 Juni van Batavia m Calcutta. KON. BOLL. LLOTD. SATJT,AND, thuisr., 10 Juni te Londen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ORESTES, arr. 11 Juni ie Smyrna. COMMEWIJNE„10 Juni van Amsterdam MEDEA^lWuni van Middl. Zee te R'di HOLLAND—AMERIKA-LUN. GROOTENDIJK, 9 Juni van Vancouver Seattle. HOLLAND—BRirSCH-INDlt LIJN. SCHIEKERK, 10 Juni van Madras n. R'di BOVENKERK, thuisr., pass. 10 Juni Sr MEERKERK, uitr., 9 juni van Genua. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. GBMJIA, thuiar., 10 Juni van Shanghai ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LUN. ALWAKI, 8 Juni van B. Aires n. R ALDABI, 10 Juni van R'dam ie Hambi DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALDEBARAN, 9 Juni van Lissabon m Rotterdam. JOBSHAVEN, 10 Juni van Martinique Trinidad. JONGE ANTHONY, R'dam n. Algiers, 10 Juni Dover. JONGE JACOBUS, 10 Juni van PM ville te Genua. KATENDRECHT, 9 Juni van Batoum Londen. LEKHAVEN, Benisan n. Philadelphia, pi 9 Juni Gibraltar. ROB, m.s., 8 Juni te Holtenau. SAN ANTONIO, m.s., 9 Juni van Faro Bayonne. SCHIE, R'dam n. Hudikswall, pass. 10 Holtenau. SLIEDREGHT, 10 Juni van Curacao Hamburg. STAD ZAANDAM, 9 Juni yan Newport Lissabon. STAD VL.AARDINGEN, 8 Juni yan Wi n. R'dam r VECHT. R'dam n. Sundwail, pass. 11 J' Holtenau. WAAL, 9 Juni van Geisenboda n. R' WIELDRECHT, 10 Juni van Algiers ni Constanza. IJSSEL, 8 Juni van Borga n. R'dam. si,

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10