AGENDA. Burgerlijke Stand v. Leiden. BUITENLAND. Het afgetreden Duitsche Kabinet TELEGRAMMEN. Dinsdag. Centr. Isr. Wees- en Doorgangshuis (Stille Rijn 4). Ledenvergadering 8 uur. JcruëlBijbelbcsprekmg te 8 uur nam. Leger des Heils: Tentsa-menkomst 8 uur. apotheken wordt van Maandag 11 Juni tot Stadsevangelisatie (Morschweg 59)Bij bellezing te 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apctbeken wordt van Zondag 11 Juni tot en met Zondag 17 Juni waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reyst, Steenstraat 35, telefoon 136. en A. J. Donk, Dcezastraat 31, telefoon 1313. RECLAME. 1304 ONDERTROUWD: J. Lina jm. 21 j. en G. Menijn jd. 25 j. J Arbouw jm. 25 j. en J. A. van der Vos jd. 22 j. H. Bnër jm. 24 j. en L. Boot jd. 21 j I. Wassenaar jm. 24 j. en E. Weeber jd. 23 j. DE ALGEMEENE TOESTAND. De 50ste Volkenbondsraadzittino gesloten. De Volkenbondsraad heeft Zatordag het eerste bezwaar, dat de Albaneesche re geering wegens den toestand der Albanee sche minderheden in Griekenland voor den raad gebracht had, afgewezen en in verband met de tweede klacht over de onteigening van Albaneesche onderdanen in Grieken land rechtstreeksche onderhandelingen tus schen beide partijen als het beste middel om het conflict bij te leggen, aanbevolen. De raad besloot verder de definitieve af handeling van de bouwplannen voor het Volkenbondspaleis tot de Septemberzitting te verdagen. De hoop 's morgens de zitting te kunnen sluiten is niet in vervulling gegaan door een plotselinge sensatie, die Scialoja den llaad bereidde bij de behandeling van het rapport van den Duitschen gedelegeerde over de werkzaamheden van de economi sche raadgevende commissie. De Duitsche gedelegeerde vón Schubert stelde in zijn rapport voor, dat de Volkenbondsraad de be sluiten van de raadgevende commissie zou goedkeuren en aan het economisch Volken bondscomité zou opdragen zoo spoedig mo gelijk de noodige uitvoering aan de aanbe velingen der raadgevende commissie te ge ven. Plotseling, zonder dat iemand, ook van de Raadsleden daarop voorbereid was, kwam Scialoja met een lange redevoering, waarin hij er tegen opkwam dat de Volken bond zich al te zeer met economische kwes ties bemoeide en aandrong op beperking van de Volkenbondsbemoeiïngen op econo misch gebied, in dien zin. dat de Volken bond wel zou voortgaan algemeen econo mische beginselen te verkondigen, doch zich onthouden zal van de bespreking van concrete problemen. Paul Boncourt ant woordde onmiddellijk, dat hij zich met een dergelijke opvatting over een beprrkte taak van den Volkenbond niet kon vorcenigen en von Schubert stelde hierop voor, met het oog op het groote belang van deze aange legenheid, de beraadslagingen te schorsen tot 's middags waartoe werd besloten. s' Middags is tenslotte bel rapport van von Schubert aangenomen. De raad besloot daarop de 50ste zitting door met het oog op de aardbevingsramp de Bulgarischen leening van 4'/> tot 5 millioen dollar te verhoogen. Graaf Apponyi heeft tot den voorzitter van den raad van den Volkenbond een schrijven gericht, waarin hij protesteert te gen de verklaring van den voorzitter van den raad. dat de HongaarschRoemeensche optantenstrijd thans voor den raad afgedaan is. Hij doet dit protest officieel namens de Hongaarsche regeering, die zich nadrukke lijk het recht heeft voorbehouden om. in dien de onderhandelingen met Roemenië geen resultaat opleveren, terug te komen op haar verzoek aan den raad. om een nieu wen scheidsrechter te benoemen in het ge mengde RoemeenschHongaarsche ge rechtshof in plaats van den scheidsrechter die door de Roemeensche regeering terug getrokken is. Dit schrijven van Apponyi werd alge meen verwacht, daar dc algemeene opvat ting was, dat de verklaring van den voorz. niet toelaatbaar was en in strijd met de onpartijdige houding, welke de voorzitter van den raad moet aannemen. Men acht het buiten twijfel, dat de Hon gaarsche regeering ten volle het recht heeft, om indien de onderhandelingen mislukken op de benoeming van een scheidsrechter door den raad volgens de bepalingen van het verdrag van Trianon aan te dringen. Do internationale arbeidsconferentie heeft Zaterdag met 100 tegen 30 stemmen de volmacht goedgekeurd van den fascistischen vakvereenigingsafgevaardigde, Rossoni. DUITSCHLAND. De PnLurische Landdag De regeeringsciieis. Zaterdag heeft de ouderdomspresident graaf Posadowski opnieuw den Pruisischen' Landdag geopend. Ook dr Ponsick, met een zwart verband voor zijn oog, was aanwezig. Graaf Poso- dowski deelde mee dat het seniorenconvent den communist Gohlke, die dr. Ponsick den vuistslag op het oog heeft toegediend, aerht dagen van deelneming aan de zitting uilge sloten heeft, wat practisch neerkomt op een uilsluiting .tot de herfstzitting. met inhou ding van zijn abonnement op de Staatsspoor wegen en andere privilegiën tot dien Cijd. Gohlke bleek reeds niet aanwezig te rijn, maar de andere communisten riepen luide „bah 1" Daarna ging men over tot de verkiezing van den voorzitter. Afgevaardigde Herold stelde voor den vroegeren president Dar tels bij acclamatie te herkiezen. Kube (nationaal-socialist) protesteerde. (Ongedu righeid bij de sociaal-democraten en geroep: „Idioten!") Spr antwoordde ..Niet noodig u aan te dienen. Wij weten, wie gij zijt!" (Ge lach). „Wij stellen dr. Lev (nationaal-socia- list) voor als voorzitter". (Gelach bii de meerderheid). Barlels, de vroegere voorzitter, werd met 348 stemmen herkozen. Eberlein, (commu nist) kreog 48 stemmen, dr. Ley 12. Schae- fer (D. N) 1, en Kaufhold (D. N.) 1 stom. Bij acclamatie werd von Kries (D. X.) gekozen tot len ondervoorzitter, dr. Porsch tot 2en, en dc communist Sehwenk tot 3en. Daarna legde de minister-president, dr. Braun, dc regeeringsvelklaring af. waarin hij o.a. verklaarde, dat de nieuwe verkiezin gen voor de regeeringscoalilie en dus,ook voor de regeering een meerderheid opge leverd hebben en dat er voor de regeering dus geen aanleiding bestaat om af te tre den. De regeering is integendeel versterkt en werd bevestigd in haar opvatting van de juistheid hare** politiek. Deze politiek is ongestoord voort te zet ten: er is geen ander rogeeringsprogram vereischt. De oplossing van de aanhangige binnen- en buifenlandsche problemen eischt de samenwerking van alle deelen van het volk. Zonder aanzien van de tegenstelling in de partijpolitiek en de wereldbeschouwing moeten daarom, behalve de tegenwoordige Tegeeringspartijen. nog andere partijen, die tegenover den huidigen staat een positieve houding aannemen en die bereid zijn mee te werken aan de bevestiging en de ont wikkeling der tegenwoordige verhoudingen op het gebied van het constitutioneel recht, beslui.ten aan de regeering hun loyale mede werking te verleenen. Dan zal de staatsregeering op den ge geven tijd bereid zijn in onderhandeling te treden over de uitbreiding der regeerings coalilie. Morgen zal Hindenburg een sociaal-demo democraat met de vorming van de nieuwe regeering belasten, aangezien het kabinet Marx pas hedenmiddag zal aftfreden. Over den persoon van den nieuwen for mateur heeft de rijkspresidont daarna met de leiders van de sociaal-democratische partij gesproken, waarop hij ook de leiders der andere groote partijen tot het verkrijgen van inlichtingen ontvangen heeft. Algemeen wordt verwacht dat Hermann Müller het nieuwe kabinet zal vormen en rijkskanselier wordt Als leden van zijn ka binet worden Stresemann (buit zaken), Groener (rijksweerbaarheid). Hilferding (financiën) en Gurtius (economische zaken) reeds genoemd. Groole moeilijkheden en langdurige on derhandelingen worden ditmaal niet ver wacht, maar zekerheid is er niet. De econo mische partij blijft in ieder.geval buiten het kabinet OOSTENRITK. Seipel aan 't woord. De „Neue Frei© Press©" bevat het verslag van een onderhoud met mgr. Seipel. waar in de bondskanselier gezegd heeft, dat Oos- tunrijk tot een grootere eenheid toe moet treden. Of dit een Pan-Europa moet zijn, een Middon-Europeesch verbond of een Europeesche Volkenbondssectie moet nog overwogen worden. In ieder geval valt er ever een combinatie, die Duitschland uit zou sluiten, voor Oostenrijk niet te praten, daar de huidige betrekkingen met Duitsch land reeds veel nauwer dan zuiver staats rechtelijk zijn. Hoewol de Duitsche verkie zingsresultaten hun invloed ook op Oosten rijk uitoefenen zal het Oostenrijksche be wind ongewijzigd blijven. De betrekkingen met Italië gaan vooruit. Oostenrijk acht het zijn taak «Je vredesgedachte in geheel Europa te dienen Mgr. Seipel begeeft zich in September zelf naar Genève om deze denkbeelden voor to staan. Tot dusver heeft hij zich ten aanzien van zijn medewerking aan den Volkenbond met opzet een zekere reserve opgelegd, omdat Oostenrijk zich zoo lang de militaire missie van de entente nog in het land vertoefde en de huitcnlandsche financicele adA*iscur nog in functie was, niet met de andere volkenbondsstnlen op één lijn gesteld achtte. Nu het zijn zelfstan digheid heeft herkregen, zal het van Genève zooveel mogelijk profijt trekken, tenzij binnenlandsche verwikkelingen zulks moch ten belemmeren. GRIEKENLAND. Pangalos blijft gevangen. De Grieksohe Kamer heeft de invrijheid stelling van den vroegeren dictator Pangalos tegen borgstelling definitief geweigerd. JAPAN. De zeelieden staking geëindigd. De staking der Japansche zeelieden, die een minimumloon fischteu. is geëindigd, daar men wederzijde genoegen heeft ge nomen met de door de bemiddelaars voor gestelde loonschaal. CHINA. Tsjang Kai-rjek gaat all opper bevelhebber heen. Woord breuk der Zuidelijken. Tsjang Kai-sjek heeft ontslag genomen als opperbevelhebber van het Nationalis tische leger en als chef van den nationa- listischen militairen raad. Hij blijft echter in functie als chef van den nationalisti- schen centralen executieven raad, zoodat hij alle militaire verantwoordelijkheid van zich afwerpt en zich concentreert op de civiele kwesties. Deze beslissing van Tsang Kai-sjek heeft, nu de Nanking-regeering zeer moeilijke periode tegemoet gaat. in de kringen der nationalisten groote ontsteltenis gewekt Tsjang herinnert er in zijn verzoek om ont slag aan, dat de regeering van Nanking steeds zelf de verantwoordelijkheid heefc gedragen voor de campagne tegen de Noor delijken en dat hij het bevel over de na tionalistische troepen in Februari j.l, *p zich heeft genomen op nadrukkelijk vur- zoek van de regeering van Nanking om de campagne tegen de Noordelijken te lei den. Deze campagne js thans ten einde, zoodat zijn functie als opperbevelhebber automatisch ophoudt te bestaan. De nationalisten trachten Tsjang nog lot andere gedachten te bewegen. Het feit, dat hij zijn leger in den steek laat, zonder dat er een andere bevelhebber met voldoend prestige is benoemd, wekt groote veront waardiging De strijdkrachten van generaal Pau Joe- lin, die te Peking waren gebleven met toe stemming van de nationalistische regeering. ten einde de politie te helpen bij het hand haven der orde, zijn te Toengtsjau, terwijl zij nu de Zuidelijken Ppking hebben bezet, de stad hadden verlaten door Feng Jor- sjiangs troepen opgevangen en naar Peking teruggedreven, waar zij werden ontwapend en gevangen genomen. Het corps diplomatique heeft tevergeefs stappen gedaan hij Feng en de plaatselijke bevelhebhers en heeft thans krachtig ge protesteerd bij de regeering te Nanking tegen deze beloftebreuk van de zijde der Zuidelijken. Feng Toe-sjiang is ftans de overwegende figuur in China, gezien het feit. dat Tsjang Kai-sjek zich heeft teruggetrokken Voor Tientsin verwacht men nog een bot sing tusschen de Noordelijken en Zuidelijken troepen. VEREFNTGDE STATEN. Hoover** kansen stijgenden. De candid a tuur Hoover voor -het presi dentschap der republikeinen is thans zeer waarschijnlijk geworden, omdat, naar ge meld wordt, senator Borah besloten moet hebben de candidatuur van Hrnrver lei steunen. Het verkiezingsprogram. waarover tus schen Hoover en Borah overeenstemming is bereikt, bevat o.a. de strenge uitvoering van de wet betreffende het alcoholverbod, openbare boekhouding over de verkiezings- geldon. ten einde alle corruptie te vermijden regeling van de electriciteitsvoorzieningdoor dc federale wetgving of door wetgeving van de afzonderlijke staten, zoodat de winning van electriciteit niet meer een zuiver par ticuliere aangelegenheid zal zijn. Voorts wordt opnieuw nadruk gekgd op het voorbehoud, dat de V. S. voor het toe treden tot het het internationale gerechshof te 's-Gravenhage moeten maken en de terugtrekking der Amerikaansche troepen uit Nicaragua na de verkiezing van een presi dent aldaar aangekondigd. Aan de staten van Midden- en Zuid-Amerika wordt ten volle het zelfbeschikkingsrecht toegestaan. Tenslotte wordt het toetreden tot den Volkenbond in het progTam verworpen en een nieuwe regeling van invoerrechten ten gunste van de boeren in het vooruitzicht gesteld. Heden heeft het Duitsche kabinet zijn ontslag genomen. Staand van links Daar rechts: Koch, r. Keudell, Kohier, Schiele, Curtiua, Zittende van links naar recht* Brauna, Stresemann, Marx, Hergt, Gröner. DE ITAT.TA. De „Citta di Milano" heeft Zaterdag fe 11.15 uur van de bemanning van de Italia" eon radiobericht opgevangen, volgens het welk de positie der expeditie precies 80 graden 15 minuten Noorderbreedte en 22 graden Oosterlengte is. Vastgesteld moet verder zijn. dat de ge- hrele bemanning nog in lfvon is. Uit Oslo wordt gemeld, dal de plek waar Nnhile e.s. Hob bevinden op een afstand van vier dagmarsohen van de mepst nabije but op het Noordoostland (Spitsbergen) ge- leven is. Zondagmorgen heeft Riiser Larsen te Verlpgen Hoek de ..Hobbv" bereikt. Volgens eon bericht uit Milaan is bet groote watervliegtuig S 55 Zondagochtend vroeg naar Kinesbav vertrokken, waar het waarschijnlijk Woensdag of Donderdag zal aankomen. Aan boord bevinden zich kapi tein Maddalena en nog vier officieren. Men gelooft, dat het zeer groote vliegtuig nuttig werk zal kunnen doen bij redding van Nohile eh zijn mannen. Het reddingswerk zal echter nog ontzag lijke moeilijkheden opleveren Het geheele gebied tot den 84en graad bestaat uit ge scheurd of onc-iik ijs. zoodat de vliegers de grootste moeilijkheden zullen hebben om te «tarten of te landen. Het is zelfs de vraag of een landing in het geheel wel mogelijk is Roald Amundsen bevond zich in 1925 on 88 graad N B. en zijn hulpexpeditie' had 3 wpken noodig om den startbaan voor het vlipgtuig vlak te maken. Als het reddingsvliegluig slechts proviand kan afwerpen, zullen Nobile en ziin man schappen den marsoh nnar Kingsbav te voet moeien beginnen. Een marsch zal pchter voor de Italianen zulke groote moeilijk heden opleveren, dat deze bijna onover komelijk ziin. De vliegtuigen, die zich op het oogenblik op Spitsbergen bevinden zijn niet in staat, den 84en graad te bereiken Daarom moet worden gewacht op de aankomst van een grooter vliegtuig waardoor de reddines- maatregflen opnieuw vertraging zullen ondergaan. NaaT uit Archangel wordt gemeld, is de Russische ijsbre'ker „Maligin" er na groote inspanning ook in geslaagd, draadloozc verbinding te krijgen met de „Italia". Van daag zal getracht worden, een vliegtuig van de ijsbreker te zenden, om naar de beman ning van de „Italia" le zoeken. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTO-ONGEVALLEN. Tn de nabijheid van San Sebastian in Spanje is een autobus van een brug in dc rivier gestort Tot dusver werden 8 doodpn en 10 gewonden geteld. De slachtoffers zijn alle jonge meisjes. 26 personen, onder wie verscheidene kin deren. zijn gewondf, toen eon motorbus, die dagjes monscben naar zee bracht, in bot sing kwam met een vrachtauto bij Sidcup (Engeland). KANONLOOP GESPRONGEN. Op het exercitieterrein te Bourges bij Parijs heeft een ernstig ongeval plaats ge had In tegenwoordigheid van een studie commissie zou een nieuw stuk gesehut worden ingeschoten. Door tot dusverre nog met hekend geworden oorzaak explodeerde evenwel de loop. met het gevolg, dat twee der omstanders door de wegspringende me- taaldeelen getroTfen werden. Fen ambte naar werd letterlijk versplinterd, terwijl de bevelvoerende kapitein zwaar letsel be kwam. BEDROG. Op aangifte van een bankinstelling te Weenen heeft de politie aldaar twee be dienden. de een van die bankinstelling, de andeT van een ijzerzaak, gearresteerd. Zij worden verdacht van bedrog met credie- ten, dat tot een bedrag van 3f/a millioen shilling moet loopen. Meerdere arrestaties worden vervolgens nog gedaan. GROOTE DORPSBRAND IN RUSLAND. Uit Nowgorod wordt gemeld, dat het dorp Antonowska in brand staat. Ongeveer 100 huizen zijn in de asch gelegd. De sovjet- regeering heeft 50 000 roebel ter beschik king gesteld voor de slachtoffers. Honderden families zijn zonder onderdak. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN LICHTBAKEN TE NEW-YORK. Een enorm groot krui9 met een lichtbron van 500 millioen kaars en uit de lucht op een afstand van meer dan 100 mijl te zien, wordt binnenkort op het hoogste punt van de beroemde New-Yorksche „scyscraper", de Broadway Temple opgericht. Dit gebouw heeft 36 verdiepingen en komt 700 voet boven den zeespiegel uit. Het kruis is een gift van den heer Charles V. Bob. oen bekend bankier en mijnbouw- kundig ingenieur. Het zal dienst doen als lichtbaken voor aviateuTS, en zal de „Com mander Richard Evelyn Byrd Beacon" ge noemd worden. De hoogte van het kruis zal 75 voet be dragen: de lampen, die gebruikt worden, zullen zelfs bij zwaren mist nog voldoende licht uitstralen. Voor schepen, die zich 36 mijl uit de kust bevinden, zai het nog zicht baar zijn, de kosten van een cn ander komen op 100000 dollar. EEN RECORD-VLUCHT. Captain Marnard, vergezeld door mr. Al- liott en de hertogin van Belfond zijn van het Lyrnpne-vliegveld bij Londen vertrok ken in een Fokker-eendekker voor een vlucht naar Indië en terug. Marnard hoopt do reis naar Karachi en terug in acht daien te volbrengen. De vlucht wordt gemaakt in vier etappes: er zal halt worden gemaakt te Sofia, Aleppo en Bushir DE VLIEGTOCHT VAN DE SOUTHERN CROSS. Uit nadere berichten uil Brisbane blijkt, dat de Southern Cross 7251 mijl in precies 831/* vlieguren heeft afgelegd, wat een ge middelde snelheid beteekent van 140 K M. per uur. Een menigte van 100.000 men sehen was op het veld van aankomst saam- gestroomd. Kingford Smith vloog eerst in een wijden boog over zijn geboortedorpje en geboortehuis, dat vlak bij Brisbane ge legen is. De vliegers moesten door bereden politie naar de officieele tribune begeleid worden zoo drong het enthousiaste pu bliek op waar de gouverneur van Queensland en de burgemeester van Bris bane hen achtereenvolgens gelukwenschten en huldigden Na de ontvangst volgden een rijtoer door de bevlagde stad en een ban ket op bel Raadhui?, waarbij 300 personen aanzaten Misschien vliegt Smith door voor een wereldvlucht KOPPENSNELLERIJ OP NIEUW-GUINEA. Te Sydney is bericht ontvangen van een vendetta in het mandaatgebied van Nieuw- Guinea aan de Sepikrivier, waarbij een groot aantal personen werden vermoord. Jaren geleden deden de krijgers van een dorp een inval in een ander dorp, waarbij zij iedereen doodden, die in hun handen viel. Zij, die de slachting overleefden, vormden een nieuwe noderzetling en besloten on langs. zich te wreken. Er werd een voorh*- reidende plechtigheid gehoudende mannen werden des nachts door middel van bamboe fluiten opgeroepen naar het z.g. „Huis van Tambaran" waar een lied van haat werd gezongen. Gewapend met speren, bogen, pijlen en knuppels, sloeg de bende haar ten ten op nabij het vijandelijk dorp. dat zij tegen het aanbreken van den morgen be stormde en waar zij iedereen binnen haar breik doodde. Zij onthoofde de slachtoffers en deponeerde de schedels in het „Huis van Tambaran". Op aanwijzing van inwoners van Am- boenti, hel regeeringssfation op driehonderd mijl van den mond der Sepikrivier, die ..ga- ramoets" (inlandsche troms) hoorden dreunen zond de regeeringsambtenaar po litie uit. Deze kwam naar Amboeni mri vier-en-tvvintig koppensnellers terug, die allen de koppen bij zich hadden welke zij bij den moord hadden buitgemaakt. De kop pensnellers zullen zich voor de rechter moeten verantwoorden. DE ANTI-OORLOGVERDRAGEN. NEW-YORK, 10 Juni. (Reuter). Dc „Xe» I York Times'.' ontving van zijn correspon-1 dent te Washington bericht, dat een grond slag voor overeenstemming zou zijn be reikt tusschen Kellogg en Briand inzake het multi-Lateral© verdrag tot het uitban nen van den oorlog. Kelloggs oorspronke lijke voorstellen zouden ongewijzigd blijven en de oorlog als instrument van nationale politiek zou worden veroordeeld, terwijl de verdragsluitende mogendheden zouden moe ten beloven dat zij naar vreedzame oplov sing van onderlinge geschillen zoudeD stre ven. Nadat het verdrag met Frankrijk zal zijn geteekend, zullen ook de andere mo gendheden worden uitgenoodigd het te on derteekenen. Men gelooft dat op deze wijze een universeel verdrag tot uitbanning van den oorlog binnen betrekkelijk korten tijd zal kunnen tot stand komen. DE FRANSCHE KAMER. PARITS, 11 Juni. (Havas). Mep verwacht dat de Knmer. die op het einde dezer week gelegenheid krijgt zich daaromtrent le uilen, met groote meerderheid de raad der regeering ten gunste van de stabilisatie zal aannemen. PRIBITSJEWITSJ OVER DE VERHOUDING TOT ITALIË. PARIJS, 11 Juni. (V.D.) De Matin" pn bliceert een onderhoud met den leider van de oppositie in Zuid-Slavië, Pribit-sjewitsj, over de incidenten tusschen Italië en Jougo Slavië. Pribitsjewitsj verklaarde o.a. dat Jougo-Slavië concessies heeft gedaan ann Italië, die Mussolini beantwoord heeft vervolgingen. 500.000 Oosten en Slovenen leven onder het Italiaansche juk. In den tiid van de Habsburgers hadden deze nIJ in Italië levende Jougo Slaven 200 voltf- seholcnnu bezitten zii er niet een meer. Met een land, dat eiken dag met oor!'-»? dreigt, dat Zuid-Slavië beWdiet en belas- tort, kan men geen vriendschappelijke be trekkingen onderhouden De oppositie wu geen oorlog met Italië, maar zr wil eervol e betrekkingen met dat land onderhonden en geen leugenachtige betuigingen van vriend schap. EEN GRENSINCIDENT. BOEDAPEST. 11 Juni (V.D.) F.<»n flne- meenscbe grenswacht beeft een Hong*ar* schen grenswacht door geweerschoten ern* sfig gewond. VERVOLGING VAN BELA KUN. WEENEN, 10 Juni. (Wolff). Het Openbaar Ministerie heeft tegen Bela Kun en diens ge zellen een aanklacht ingediend en wel tegen Bela Kun wegens het deelnemen aan een J*r" boden vereeniging, wegens het in verbind' 5 staan met geheime buitenlandsche v(ir.eeLg gingen, wegens het afleggen eener verklaring en wegens verboden lerngke Georg Mayerhofer wordt beschuldigd da 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2