STAND WEST I ZUID. gsp. gw. gl. vrl. pt. v.-t. gem. Het Zuiden 13 11 2 22 63-28 1.64 H.S.V. 14 7 2 5 16 31-24 1.14 Velox 14 6 3 5 15 44-35 1.07 Deetos 14 6 3 5 15 44-36 1.07 Fluks 13 5 2 6 12 31-39 0.92 Vitesse 14 5 2 6 12 38-42 0.85 H.K.V. 12 4 2 6 10 19-29 0.83 D.K.C. 14 2 1 11 5 17-57 0.36 (De wedstrijden Fluks—H.K.V. en Het ZuidenH.K.V. worden niet meer gespeeld wegens vergevorderd seizoen.). CRICKET. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCIIE CRICKET-BOND. Ie klasse: AjaxA.C.C., gewonnen door A.C.C. met 19 runs; V.V.V.—H.C.C. II, ge wonnen door H.C.C. met 92 runs op de 1ste innings; HaArlem—V.R.A., draw; Hilver sumPhoenix, gewonnen door Phoenix met 3 wickets; V.O.C.Quick, gewonnen door Quick met 33 runs op de 1ste innings; P. W.H.D.V.S., gewonnen door H.D.V.S. met 6 runs op de 1ste innings. 3e klasse B: H.C.C. IV-H.D.V.S. III, gewonnen door H.D.V.S. met inndngs en 20 runs» AJAX—A. C. C. A. C. C. wint met 19 runs. Wat wij gevreesd hadden is gebeurd. A;ax is door de de „Amsterdamsche" ge slagen en niet omdat A. C. C. sterker was dan Ajax, ook niet omdat het de Amster dammers meezat en de Leidenaars tegen en zelfs niet, omdat de Amsterdamsche umpire in de tweede innings van Ajax beslissin gen gaf, die kant noch wal raakten. Dit laatste moge liet spel der Ajaxcieden hebben beïnfluenceerd, een excuus voor de neder laag is het zeker niet. Tot drie keer hadden de Leidenaars om zoo te zeggen den wed strijd in hun zak en even zooveel malen verknoeiden zij de kans op een overwinning door een verkeerde „feeling", door een te kort aan „fighting spirit" en vooral door een absoluut verkeerde taktiek. Het ging zoo goed; 7 wickets waren in de eerste innings van A. C. C. neer voor slechts 49 runs. Voor nog geen 60 had men toen de Amsterdammers aan den kant kunnen krij gen, maar neen, een beetje geruzie onder ling, waardoor iedereen het hoofd kwijt raakte en geheel onnoodig bracht de A.C.C.- innings nog 80 runs op. Toen ging Ajax naar de wickets; 46 voor 3, deed het geen behoorlijk totaal verwachten? Het werd 75 voor 8 en het was alleen hel uitstekende batten van Hofsteenge, dat Ajax van een debacle redde. Met 25 runs voorsprong op de eerste innings was de wedstrijd gewon nen. Maar die voorsprong gaf Ajax in enkele overs prijs en dank zij allerslechtst fielden en een spelletje van „wij komen er toch wel", liet men A. C. C. rustig 115 runs sco ren, waarbij men er minstens ccn 30 cadeau gaf. Toen nog was de wedstrijd niet verloren, immers een Ajax-elftal, dat zich zelf eerste klasse fahig acht moet 91 runs l ij elkaar kunnen klappen als de wil om te winnen er is. Maar de Leidenaars stonden aan de wickets te spelen, alsof het een oefenpartijtje gold; hinkten op twee gedach ten; tijd uitspelen en runs maken. Voor 71 zat Ajax wTeer op de tribune en verloor aldus een wedstrijd, die gewonnen had kun nen worden en twee keer al gewonnen was. A. C. C. gaat het eerst naar de wickets en vooral dank zij het uitstekende bowlen van Rice, verdwijnen de Amsterdammers regel matig weer naar de tribune voor heel wei nig runs. Prent met 12 en Van Milligen met 11 bieden nog den meesten tegenstand. Op 49 voor 7 komt er dan een inzinking in het Leidsche bowlen en fielden en Selles maakt daarvan handig gebruik om 22 runs bij elkaar te klappen. Geheel onverwacht en absoluut onnoodig wordt het Amsterdam sche totaal nog 80. Rice bowlde uitstekend en nam 7 wickets voor nog geen 4 runs per stuk. Eigeman 224. De Ajax-innings begint al heel slecht. Van der Mey en Janssen verdwijnen voor dat de dubbelè cijfers bereikt zijn. Eigeman en Meyer brengen dan echter verbetering en pas op 46 wordt Eigeman voor een goede 25 gestumpt. Even later verdwijnt ook Meyer voor 24. door F. Oliver gevangen op het bowlen van Van Milligen. Ondanks de gunstige vooruitzichten op een goed totaal, vallen daarna de wickets snel. Op 74 .zijn 8 wickets neer en alleen het goede batten van Hofsteenge. die 26 runs scoorde, voor dat hij als laatste man door Börneman ge vangen werd op het bowlen van Oliver, behoedde Ajax voor een debacle. Met 10 extras werd het totaal 105. H. Oliver 634, Beulh 335, Van Milligen 122. In de tweede innings scoort A. C. C. aanvankelijk in een snel tempo. Overing 12, Amo 8. Tienstra 22 en H. Oliver 34 brach ten de 80 op. Daarna gaat het langzamer cn alleen Van Milligen met 11 komt in de dubbele cijfers Het totaal werd 115, waarin mr. Extra met 16 een niet onbelangrijk aan deel had. Ghambers 19, Hofsteenge 318, Eigeman 237. De Ajax-innings was daarna een hope- looze mislukking. Er werd op een hoogst onbenullige wijze gebat en alleen Hof steenge met 16. Dozy met 14 en Van der Mey met 12 kwamen in de dubbele cijfers. Voor een schamele 71 zaten alle Leidenaars weer op de tribune. De Amsterdamsche umpire, die Van der Mey en Josson absoluut ten onrechte 1. b. w. gaf, had in de proces sie der Leidenaars een niet onbelangrijk aandeel. Beuth 622, Van Milligen 432. De volledige scores zijn: A. C. C. Ie innings. Overing. b. Rice 5, Amo. c. Meyer, b. Eigeman 2, Prent, b. Rice 12. Tienstra. c. Meyer, b. Rice 8, Beuth, run out 4, H. Oliver, b. Rice 0, Van Milligen, 1 b.w. Rice 11. F. Oliver, c. Hofsteenge, b. Rice 4, Selles, b. Rice 22, SpTuijth, b. Eige man 4. Börneman not out 2, Extras 6. Totaal 80. Bowlingcijfers Ajax: Rice 726, Eige man 224, MeyeT 024. Ajax le innings. Eigeman, st. Tienstra, b. Oliver 25, Van der Mey, c. Beuth, b. Oliver 2. Janssen, b. Beuth 1, Meyer, c. F. Oliver, b Van Milligen 24. Dozy, b. Oliver 0. Hof steenge, c. Börneman, b. Oliver 26, Cham bers, b. Oliver 6. Josson, c. Spruijth. b. Oliver 3. Rice. b. Beuth 0, P. de Vrind, 1. b. w. Beuth 1, Ermers not out 7, Extras 10. Totaal 105. Bowlingcijfers A. C. C.: Beuth 335. H. Oliver 634, Börneman 04, Van Milli gen 122. A. C. C. 2e innings: Overing, b. Eigeman 12, Amo, c. Mever, b. Eigeman 8, Tienstra, c. Janssen, b. Chambers 22, H. Oliver, b. Chambers 34. Beulh. b. Hofsteenge 5. Selles b. Chambers 0. Van Milligen. not out 11, Börneman, b. Hofsteenge 0, F. Oliver, run out 7, Prent, b. Chambers 0. Spruijth, b. Hofsteenge 0, Extras 16. Totaal 115. Bowlingcijfers Ajax: Eigeman 237, Rice 025, Chambers 419, Hofsteenge 3—18. Ajax 2e innings. Eigeman. b. Beuth 0, Van der Mey, 1. b. w. Beuth 12, Janssen, b. Beuth 5, Meyer, c. Börneman, b. Van Mil ligen 9, Dozy, c. Börneman, b. Van Milli gen 14, Hofsteenge, c. Selles. b. Van Milli gen 16, Chambers, b. Van Milligen 2. Jos son. 1. b. w. Beuth 1, Rice, b. Beuth 9. P. de Vrind, b. Beulh 1, Ermers, not out 0, Ex tras 2. Totaal 71. Bowlingcijfers A. C. C. Beuth 622, H. Oliver 015, Van Milligen 432. SPARTA—L. C. C. L. C. C. wint met 2 runs op de eerste innings. Gisteren speelde de „Leidsche" een ■vriendschappelijken wedstrijd tegen Sparta in Rotterdam. L. C. C. ging het eerst naar de wickets en scoorde 64 runs, waarvan Metsch 22, Beurze 15 en Van Schie 10, Senn 49, Teschmacher 211, Van Leeuwen 228 en Emevs 118. Sparta klapte er daarna 62 bij elkaar, waarbij alleen Kraal met 24 in de dubbele cijfers kwam. Beurze 520, A. van Es 25, F. van Es 114 LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. Nederland komt thans in den halven eindstrijd. Zaterdagmiddag is te Scheveningen het dubbelspel gespeeld tusschen Nederland en Oostenrijk. Timmer en Diemer Kool sloegen Artens en Matejka 6—2, 63, 60! Reeds in de eerste set bleek het over wicht der Nederlandsche combinatie. Nog niet direct in de eerste games, want toen was er een schermutseling van wel snel, doch onvasu spel, waarin de Oostenrijkers nog in staat bleken goeden tegenstand te bieden, doch toen in de vijfde game de onzen hun groundstrokes te pakken kregen en daardoor sneller aan het net konden komen, bleken zij daar superieur te zijn. Hun volleeren en bun smashes -waren den Oostenrijkers te machtig en hoe dezen ook trachtten langs en over de Hollanders te spelen, de combinatie was zoo doeltreffend, dat er geen game meer in die set gemaakt werd. Met 6—2 werd dus de eerste set gewonnen en zoo vlot en snel was het spel, dat er geen twijfel overbleef wie er zou winnen. De Oostenrijkers kregen slechts gedurende een zeer korte periode een zoodanig spelpeil, dat zij den aanval der Hollanders konden weerstaan. Dat was toen het 3—1 in de tweede set was. Toen had Majetka opeens eet geweldige service, toen was Artens aan het net zeer gelukkig en de lobs waren diep op de baseline. Het werd 3—3, maar Artens service gaf aanleiding tot zulke ge weldige returns van de Hollanders, vooral van Timmer, dat deze game met love door de Oostenrijkers verloren werd. Het was het begin van het einde voor de Oostenrijkers. In die set behaalden zij geen game meer. De onzen ontplooiden zulk een spel en goed spel, met alle slagen zoo goed gelukkend, met zulk een élan en zulk een enthousiasme, dat de derde set met 60 gewonnen werd! Geen game konden de Oostenrijkers tegen dit uitmun tende spel maken. Op het eind liep Matejka r.iet eens meer op en werd de combinatie der Oostenrijkers daardoor natuurlijk geheel ui teen gehaald. Nederland is nu in den hal ven eindstrijd der Europeesche zóne. Een fraaie prestatie dio aan het glorieuse jaar 1925 doet denken toen wij den eindstrijd bereikten. Toen was er echter een ronde minder. De halve eind strijd brengt den zwaarsten wedstrijd, n.l. tegen Tsjecho-Slowaküe te Praag! Deze wedstrijd moet voor 25 Juni gespeeld zijn dus vlak voor Wimbledon. Aangezien Nederland toch al winnaar was, zijn de twee resteerende enkelspelen afgeiaot. DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN. Bij de te Scheveningen voortgezette wed strijden zijn Zaterdag de volgende -uitslagen verkregen: 'Heeren enkelspel: le ronde: Aeschliman (Zw.) si. Wetselaar (Ned.) met 75. 64, 62. Gentien (Fr.) sl. Von Zilsewitz (Griek.) niet 62, 16. 6—4. 46. 64, Padopoulo (Griek.) slaat Marsalek (Tsj.-Sl.) met G4, 60, 68, 63, Grandguilolte (Egypte) sl. Bonte (Fr.) 61, 62, 63, Zappa (Arg.) sl Del Castello (Arg.) met 63, 61, 61. 2de ronde: jhr. G. van Lennep (Ned.) sl. Morea (Arg.) 61, 63, 61, Hunter (Am.) sl. Cattaruzza (Arg.) met 61, 57, 62, 62 Robson (Arg.) sl. Eikendal (Ned.) 62, 60, 61, Siedhof (Duitschl.) w. o. tegen Aron (Fr.). Borotra (Fr.) sl. jhr. R. v. Lennep (Ned.) met 62. 6—1, 60. Lester (Eng.) sl. Lacroix (Fr.) met 63, 06, 46, 63, 63, Gentien (Fr.) sl. Marsalek (Tsj.-Sl.) met 6—3, 4—6, 6—4. 6—4, Du Plaix (Fr.) sL Malecek (Griek.) met 63, 76, 6—0. Dames enkelspel: 1ste ronde: mej. Can ters w. o. tegen mad. Constostavlos (Griek.), mej. J. Sigart (België) w.o. mej. Kohnert (Duitschl.), mej. Kea Bouman (Ned.) sl. mej. Y. Sigart (België) met 62, 62. Heeren dubbelspel: 1ste ronde: A. Gen tien en R. Danet (Fr.) w.o. tegen Noumey (Eng.) en Muntz (Ned.). Zappa en Del Castello (Arg.) sl. J. B. Kan en J. Kan Jr. Ned.) 6—3. 6—1, 6—3. 2de ronde: Borotra en Boussus (Fr.) sl. Zappa en Del Castello (Arg.) met 75. 64, 6—4, Iweins (België) en Feith (Ned.) sl. Von Sitzewitz (Griek.) en Adam (Ned.) met 7_5, 6—1. 6—1. Dames dubbelspel: 1ste ronde: de dames IJ. en J. Sigart (België) sl. mej. Canters en mej. Kallmeyer (Ned. en Duitschl.) met 4-6, 6—4, 6—4. Zondag waren de resultaten: Heeren enkelspel: 2de ronde: Danet (Fr.) sl. Ganguillot (Fr.) 3—6, 6—3, 6—2, 6—1; Del Castillo (Arg.) sl. Zappa (Arg.) 62, 60, 26, 26, 64; Matejka (Oostenr.) sl. Boussus (Fr.) 26, 63, 64 97. 3de ronde: Jhr. van Lennep (Ned.) slaat Malesek (Arg.) 61, 60, 61.; Hunter (Amerika") sl. Genlicr (Fr.) 62. 61, 75; Robson (Arg.) sl. Sickhoff (Duitschl.) 64, 62. 06. 61; Borotra (Fr.) sl. Lester (Eng.) 6—0, 6—1. 6—1. Dames enkelspel: 1ste ronde: Mevr. Mc. Ilquaham (Eng.) slaat mej. Kallmeyer (Duitschl.) 6—3, 6—2. 2de ronde: Mej. Canters (Ned.) slaat mej. Polano (Ned.) 6—0, 61. Heeren dubbelspel: lsle ronde. Bonte en Du Plaix (Fr.) slaan Inhoff en Leyrer (Ned.-Eng.) 6—3, 63. 64; Borotra Boussus (Fr.) slaan IweinFeith (België- Ned.) 6J3. 6—1. 6J3. Gemengd dubbelspel: 1ste ronde: Mej. SigartLacroix (België) slaan mej. Belzer —Feith (Ned.) 6—2, 6—1. Dames dubbelspel: 2de ronde: Mej. Kea Boumanmej. Rollin Coucerque (Ned.) sl. mej. CuillotStaab (BelgiëNed.) 61, 6—1. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. De inter-academiale wedstrijden worden dit jaar in Delft gehouden op de mooie nieuwe banen van den Delftschen L.T.B. op 26, 27 en 28 dezer. JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN. De nationale jeugdkampioenschappen zul len dit jaar wederom in Apeldoorn gehouden worden ter gelegenheid van de open wed strijden van Daisy aldaar, van 2529 Juli. Evenals het westelijk district reeds met met succes heeft gedaan, zal het oostelijk district districts-jeugdwedstrijden houden en wel op 7 en 8 Juli te Arnhem. DE COMPETITIE. Voor de competitie verloor Leiden III gis teren met 78 van Shot II, te Rotterdam. WATERPOLO. DE L. Z. C. IN UTRECHT. L. Z. C. I en II hebben gisterenmiddag in Utrecht den strijd aangebonden tegen U. Z. C. I en II. L. Z. C. I speelde met éen invaller (een speler uit het derde zevental) en een plaatsvervanger voor v. Leeuwen. De nieuwe opstelling, met v. Helvert achter, voldeed en de behaalde overwinning was dan ook volkomen verdiend. Het tweede zevental moest nu v. Helvert missen en had bovendien invallers (waar van Buzeman uit het vijfde) voor Fleer- kamp en Munting, aan welke onvolledigheid de nederlaag niet vreemd was. V. Driessura nam de plaats onder de lat in en ondanks verschillende goede dingen was zijn gebrek aan routine de oorzaak van twee doelpunten U. Z. C. I is dit jaar verzwakt, door het uittreden van Leenheer en R. v, Senus en moest bovendien H. Minnes missen, die nog steeds met een gewonde hand rondloopt. U. Z. C. II. met een invaller, heeft de over winning volkomen verdiend, gezien den zwakken tegenstand die de L. Z. C.'ers boden. Het verloop van U. Z. C. I—L. Z. C. I was als volgt: L. Z. C. is direktvin de meerderheid en maakt kort na 't uiIzwemmen een doelpunt, dat niet toegekend kon worden, aangezien er gefloten was. De aanvallen worden echter hernieuwd, en als Elsinga ver over het veld vóór Buys plaatst, weet deze den stand op 01 te brengen. Bij een volgenden aanval wordt de la Court uit het water gezonden voor opstel len binnen de 2 Meterlijn. Nu 6 tegen 7 spelend weet L. Z. C. stand te' houden. De achterhoede neemt keurig over en Goekoop houdt goede schoten van v. Meert en Yol- mer uit z'n doel. De Leidenaars we'ten het zelfs tot ge vaarlijke tegenaanvallen te brengen, zonder echter Tetenburg in het U. Z. C.-doel te kunnen passeeren. Zoo gaat de rust in; daarna aanvankelijk een zelfde spel, totdat Elsinga een kans ziet, opzwemt en doelpunt (02). Nu weer 7 tegen 7 is er Leidsch overwicht. Invaller Boon past zich wonderwel aan: v. Helvert, die een goede partij speelt, zwremt eenigei malen op, waarbij tenslotte Buys een goeds kans krijgt om er 03 van te maken. Nog een paar aanvallen van U. Z. C. en het einde is daar. Hierna volgde u. z. c. n—l. z. c. n. Het begin is hoopvol, wanneer H. Walen kamp vrijliggend den bal van Buzeman krijgt en inschiet (01). Daarna is U. Z. C. II het meest aan 't woord en spoedig is de stand gelijk, ge- vojgd door een doelpunt van A. Minnes (21). Hiermede gaat de rust in; ook daarna is U. Z. C. gevaarlijker, door goed opzwemmen van een der achterhoedespelers Als v. Driessum bij een Utrechtsche aanval een overtreding begaat, moet hij het water uit en de strafworp gaat in het leege doel (31). De L. Z. C.-voorhoede verknoeit ee'n paar kansen en ee'n schot van H. Walen kamp wordt gestopt Nogmaals weed U. Z. C. te doelpunten en met 4—1 komt kort daarop het einde. ZWEMMEN. ONZE ESTAFETTEPLOEG DOOR DE BELGEN GESLAGEN. De „Crt." meldt uit Antwerpen: De gisteren gehouden landen-estafette BelgiëHolland over 4 X 200 M. vrije slag werd door de Belgen gewonnen in den tijd van 10 min. 50 sec. 2. Holland in 11 min. 7 sec. Een waterpolowedslrijd tusschen de Ant- werpsche Zwemclub en het Ned. Olympisch Waterpolozevental eindigde in een gelijk spel (55). De stand met de rust was 22. HET WERELDRECORD 100 M. SCHOOL* SLAG VOOR DAMES. Mej. Lotte Muhe heeft te Maagdenburg het record 100 M. schoolslag voor dames op 1 min. 26.3 sec. gebracht. Tot dusver stond dit record op naam van mej. Jacobson, Dene marken, met 1 min. 26.6 sec. (Tel.) ATHLETIEK. ONZE PLOEG VOOR DEN WEDSTRIJD TEGEN DUITSCHLAND. Een belangrijke dag. Met het oog op de aanstaande Olympische wedstrijden zal 24 Juni a.s. een belangrijke dag zijn. Op dieft datum vindt te Dortmund de landenwedstrijd, tusschen de beste athleten van Nederland en West-Duitsch- land plaats. Na afloop van dezen kamp zal definitief worden uitgemaakt welke athleten waardig gekeurd zullen worden om in de Olympische arena het Oranjeshirt te te dragen. Naar wij vernemen is de Neder landsche ploeg tegen West-Duitschland als volgt samengesteld: 100 M. hardloopen: Van der Berge (Haar lem). Broos (Philips). 400 M. hardloopen: Hoogewerf (Haarlem), van der Bergen (Haarlem); 800 M. hardloopen: Pa uien (Haarlem), Anton Zeegers (A. V. A. C.). 1500 M. hardloopen: Effern (Haarlem), Du Hen (D. F. C.). 5000 M. harloopen: Gerbrands (A.Y.A.C.), Klaase (Haarlem). 110 M. bordenloop: Kaan (Haarlem), Spel (Blauw Wit). 4x100 M. estafette: Van den Berge (Haarlem), Broos (Philips), Hennings (A. A. G.) en Boot (Haarlefti). Discuswerpen: Postma (Amsterd. Politie sportver.) .Nollen (Philips). Speerwerpen: Knol (A»P. S.V.), van der Lev (Blauw Wit). Verspringen met aanloop: H. de Boer (Te Werve). Pe'ters (P. E. C). Hoogspringen met aanloop: Kamstra (Zwaluwen). S<fheffen (Vitesse). Polstok-hoogspringen: Van der Zee (Haarlem), Pasma (U. D. I.) ZAL VAN RAPPARD WEER STARTEN? Naar wij vernemen, is de bekende Neder landsche recordhouder hordenloop Oscar van Rappard. die enkele jaren in bet buiten land vertoefd heeft, in Nederland terugge keerd. De kans is groot dat hij alsnog in de Nederlandsche Athletiekploeg voor de Olympische Spelen zal uitkomen. Het zal een aanwinst van beteekeftis zijn daar van Rappard de 110 M. horden in slechts 15l/a sec. heeft afgelegd. GYMNASTIEK. ONZE OLYMPISCHE PLOEG. De heer Ant. Metz benoemd tot leider. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van het K.N.G.V. onzen stadgenoot, den heer Ant. Metz, benoemd tot leider der Olym pische afdeeling (turners), in wiens handen dus de eind-training is, evenals het op treden by de Spelen. WIELRENNEN. VAN DE RUSWIJKSCHE BAAN. Om de kampioenschappen van Nederland. Op de Rijswijksche Wielerbaan zijn gis termiddag de kampioenswedstrijden ver werkt. Begonnen werd met de series over 1200 M. voor beroepsrenners, waarvoor uit gezonderd P. Moeskops, de beste Neder landsche professionals uitkwamen. De demi finales kregen uit den aard der znak een 6terke bezetting. De serie Leene, Ooms en Brilman moest vier keer overgereden wor den om een beslissing te krijgen. Ten slotte zegevierde Leene, die ook inderdaad de sterkste was, maar in een der afgebelde ritten toch bijna door Brilman geslagen was. De finale werd in 6 ritten verreden. Toevalligerwijze plaatsten zich in de 5e serie de renners die moesten rijden om de 3e en 4e. De strijd tusschen Meijer en Bon tekoe eindigde" in een voordeel voor Meijer. De 6e en laatste rit ging tusschen Leene en Van Nek om de le en 2e plaatsen. Na het gebruikelijke balanceercn ontspint zich ten 'slotte een spannende wedstrijd, waaruit Leene tenslotte zegevierend te voorschijn trad. De selectiewedstrijd om een plaats in de finale van bet kampioenschap van Neder land voor beroepsrenners over 50 K M. met motorgangmaking was een wedstrijd zonder eenig belang, omdat tenslotte Leo Leene de eenigste stayer was die wat presteerde, vooral toen na eenige ronden Paavmans wegens motorpech den strijd opgaf. Leene won zonder bijzondere In-achtsinspanning. Als laatste wedstrijd van het programma werd verreden een wedstrijd over 50 K.M. voor beroeper enners, zonder gangmaking. 'Er verschenen 24 deelnemers aan den start. Na 9 ronden gaan van v. d. Bogaerdt, Pi- cavet, Brilman, Waterreus en Wolf er tus schen uit De achterblijvenden worden dan door K. van Nek bijgetrokken. Na 16 ron den zijn nog 19 renners in de baan. Anspach en Picavet doen dan uitloops pogingen en daarna doen v. d. Wulp en Willemse het hem na. Nadat ten slotte de Mi renners weer tot een peleton zijn gaat Brilman er van door. Wanne 26 ronden te rijden zijn, heeft Bakker ronde ingeloopen en drie ronden oaj voegen Van der Wulp, Van Rooy en p vet zich bij hem. Wanneer nog 5 ronden te rijden l moeten vele renners, uitgezonderd Pica Van Rooy, v. d. Wulp en Bakker de l verlaten. Nadat nog eenige minuten ge« is voor een lek bandje, wordt ten slott( eindspurt verreden. Eerst gaan Picave Van Rooy er van door, doch ongeveer meter voor den finish halen v. d. Wulp Bakker hen in en behaalt Van de Wulp slotte na spannen den strijd met Bak den kampioenstitel. De uitslagen luiden: Series kampioenschap over 1300 M. beroepsrenners. De 1 o en 2e aankomende worden i demi-finales geplaatst. le 6erie: 1. Bakker, tijd laatste 200 14 1/5 sec.2. J. Meijer. 2e serie1. G. Bontekoe, tijd laatste M. 13 3/5 sec.2. W. Ooms. 3e serie: 1. K. v. Nek, tijd laatste M. 13 4/5 sec.2. G. v. d. Bergh. 4e serie: 3. R. Brilman, tijd laatste M. in 13 3/5 sec., 2. J. F. A_ Hijzelendo 5e serie1 A. v. d. Bogaert, tijd laa 200 M. in 12 4/5 6ec.2. J. F. van Rooj 6e serie: 1. G. Leene, tijd laatste 20( in 13 1/5 sec.2. Willems. le demi-finale: 1. J. Meijer, tijd la; 200 M. in 13 2/5 sec.2. G. v. d. Berg! De Rooy. 2e demi-finale: 1. K. r Nek, tijd lat 200 M. in 12 4/5 sec.2. G. Bakker, 3. lems. 3e de-rai-finale1. G. Bontekoe, tijd 1 ste 200 M. in 13 3/5 sec.2. G. Hijz< doorn, 3. v. d. Bogaerdt. 4e demi-finale: 1. Leene, tijd laatste M. in 12 3/5 sec.2. G. Ooms, 3. Brili Finale le rit: 1. K. v. Nek, tijd 1 200 M. in 12 1/5 sec.2. Meijer. 2e rit: 1. Leene, tijd laatste 200 12 4/5 sec.2. Bontekoe. 3e rit: 1. v. Nek, tijd laatste 300! 13 4/5 sec., 2. Bontekoe. 4e rit: 1. Leene, tijd laatste 200 1 13 4/5 sec., 2. Meijer. 5e rit: 1. Meijer, tijd laatste 200 14 1/5 sec., 2. Bontekoe. 6e rit: 1. Leene, tijd laatste 200 M. sec., 2. v. Nek. Selectie-wedstrijd over 50 K.M. om plaats in de finale van stayerskamp schap van Nederland: 1 L. Leene (C mans Jr.) tijd 43 min., 36 1/8 sec.2. fBoot) op 13 ronden 10 M., 3- Groen Meulen) op 21 ronden 375 M., 4. N boom (v. Nigten) op 27 ronden 350 Paaymans opgegeven. 50 K.M. voor beroepsrenners zonder making: 1. v. d. Wulp (kampioen) in 13 min. 44 3/5 sec., 2. Bakker op 3/4 let 3. Picavet, 4 v. Rooy. BILJARTEN. PARDON—VAN DER MADE. •De wedstrijd PardonVan den Mi< geëindigd met een overwinning van i stadgenoot met 1000—777 car. DUIVENSPORT. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (Alp! Wedvlucht vanuit Douritan (Fran! Afstand 443 K.M. De duiven werden 1 en kwamen als volgt in hun hokken I 1. A. M. de Hey 2 uur 7 min. 451 2. P. G. Borgers 2.15.7; 3. P. G. 2.15.32; 4. Gebrs. Mens 2.20.56; 5. H l sterman 2.25.10; 6. Gebrs. v. Eijk 21 7. H. Baurer 2.31.33; 8. P. G. W 2.32.42; 9. Gebr. v. Eijk 2.35.29; 10] Bauer 2.37.32. „STEEDS SNELLER" (Noordwijk)! Wedvlucht vanaf Fontainebleau De* werden te 6 uur in vrijheid gestej kwamen op de hokken als volgt: 1. N. Bemelman 12 uur 4 min. 2. Th. Steenvoorden 12.33.56; 3. J. 12.58.20; 4. Joh. Rakhorst 1.1.2; 5.1 Rakhorst 1.36.38; 6. N. Bemelman l-l J. J. v. cL Berg 1.50.10; 8. Joh. Raki 2.15.17. PAARDENSPORT. DE OLYMPISCHE RUITERWEDSTBU Groote belangstelling en deelnemh Hoewel eerst 28 Juni a.s. als de sluil datum voor de hippische wedstrijdj vastgesteld, kan reeds nu worden nw deeld, dat op de deelneming van 20 lf kan worden gerekend. De equipe van Spanje is voornemei leen uit te komen in de uithouding^ waaronder het jachtspnngen Gezienf verrichtingen op de laatste inlernajj concoursen zullen de Spanjaarden concurrenten zijn. De ruiter-équipesj Chili en Argentinië worden reeds tof a.s. in Holland verwacht. De Italianen len hun paarden te Hilversum stallenj der zullen deelnemen Amerika me T ters en 16 paarden. België met 9 ruitfl 9 paarden. Boelgarije met 4 ruiters F paarden, Denemarken met 4 ruiter?) paarden, Duitschland met 15 ruiters f paarden. Frankrijk met 12 ruiters e paarden. Hongarije met 9 ruiters en den, Japan met 4 ruiters en 6 paaroej derland met 12 ruiters en 12 paarde wegen met 4 ruiters en 8 paarden, rijk met 6 ruiters en 6 paarden, 15 ruiters en 19 paarden. Porto?3' 1 ruiters en 6 paarden, Tsjecho-Slo^®" 1 9 ruiters en 10 paarden. Z*'p"pV!tJ ruiters en 12 paarden, Zwitserland ruiters en 15 paarden.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10