OPLOSSING. GOEDE OPLOSSINGE PRIJSRAADSELS. ANEKDOTES. den avond komt de zon in mijn serre. Geluk kig dat je zoo blij was met je rapport Sary Boom dank voor het antwoord op mijn vraag. Ik vroeg het omdat B. en N. mij dikwijls schrijven en toevallig verleden week ontbraken zij. Jo Tijsen ik moest lachen om die be schrijving van jou over iemand die zóó reuzen aardig is. Annigje Spek al ben je niet bepaald uit logeeren geweest m de Pinkstervacantie, toch heb je een heel prettigen 2den Pink sterdag gehad zooals je schreef, over die groote wandeling en met de stoomboot weer terug naar huis. Hans Stiasny ja de raadsels zijn soms erg verschillend wat ze mij sturen, dan eens heel gemakkelijke en dan weer moei lijke. Henk Boom het antwoord op je belang stellende vragen staat in het begin der cor respondentie. Jeanne de Geus eerst ziek geweest en toen met een familieclub uitgeweest? dat trof mooi dat je met Pinksteren weer heele- maal beter was en dus mee uit kon gaan. Wat i» dat voor een club? Drie zusjes van Woudenberg dat weten jullie toch al lang, dat ik het niet kwalijk neem als je eens overslaat Marie en Jacobus Favier wel zeker gaat voortaan maar allebei meedoen. Is je vader nu weer beter? Gerrit J. Prevo ik heb heusch nog altijd veel papieren met raadsels en anecdotes liggen, ik wou daar eerst opruiming van houden. Catharina v. Egmond als je het begin der correspondentie leest, dan heb je antwoord op eenige vragen van je. En verder zal ik je vertellen dat dit een heel aardige straat is, tegenover het huis prachtige tuinen en er komt nogal wat voorbij, gelukkig niet te druk van auto's enz., want dat is meer la waai dan gezelligheid. Dikkie van Dijk zoo'n pret gehad in Lei den? Ja Greta schrijft trouw den laatsten tijd. Vroeger schreef Annie Kw. ook altijd, nu nooit meer en haar zusje ook niet meer. Nu ben je dus weer in Katwijk, ga je dik wijls naar het strand? Nico v. Wijk Azn. ik begrijp best dat het je erg meeviel toen er niets met je behoefde te gebeuren, je ging zeker heel vroolijk naar huis. Jan Nico Gelok noem mij maar Tante, Hendrika Ouwerkerk dat is heerlijk voor je wat je mij schreef over je rapport. Nel Hagoort nog wel gefeliciteerd met je verjaardag Heb je een vroolijken dag ge had? veel cadeautjes? Louise en Beppie Planje dat is te begrij pen dat het met die mooie Pinksterdagen zóó druk steeds was in den speeltuin dat je bijna geen beurt kon krijgen voor schom mel, wip, molen en hoe al die dingen heeten mogen. An je de Gelder wil jij ook het begin der correspondentie lezen. Je zal best overgaan, denk ik. nu ik de cijfers van je rapport zie. Keurig nieuw postpapier, en het schrijft prettig dat gladde linnen papier. Adriaan Bakker dat was heel naar, dat je moeder met Pinksteren net in het zieken huis was, dat waren dus geen vroolijke feestdagen voor je, ik begrijp dat je alle be zoekdagen naar haar toeging. Is je moeder nu weer thuis? Jo Klinkhamer zoodra je 11 jaar bent, behoor je tot de grooteren, dus heb' nog maar even geduld. Drietal Koevoet als Jasper zoo veel huis werk heeft, behoeft hij natuurlijk niet te schrijven, dan later maar weer eens, als het werk en de lessen wat gemakkelijker zijn. De groeten terug aan Jantje. Bram Linschooten vonden die durven het niet vreemd, toen ze krielkippeljes za gen in plaats van duifjes. Ik hoop voor je dat je de volgende week kunt schrijven, dat er veel kuikentjes zijn gekomen. Geertruida Kerkvliet dank voor je be langstelling, wil je het begin der correspon dentie lezen, dan heb je het antwoord. Letty Schade ik denk niet dadelijk dai iemand mij vergeet als er eens een of twee weken wordt overgeslagen. Of ik veei uit geweest ben met Pinksteren? neen hoor, kijk maar naar het begin der correspon dentie. Willy de Neys heb je altijd zooveel hoofd- Pjjüfc ja dan zal zeker luchtiger zijn als je lange vlechten nu afgeknipt zijn. Heb je al lekker in de zon kunnen liggen? Het ant woord op je belangstellende vragen vindt je in het begin der correspondentie. Plonia en Jan Smits wel gefeliciteerd Plonia met je verjaardag. Vertel mij de vol gende week maar eens of het een vroolijke dag was en of je wat moois hebt gekregen. Frans en Martha Schimmel dat was zeker vreeselijk aardig om met het kinder koor op reis te gaan, en is er een eerste prijs gewonnen, nu dan hebben jullie zeker erg je best gedaan. Jan Evers kan je de volgende weck niet meedoen, dat is jammer dat het dan net prijsraadsels zijn. Ga je één dag naar Den Haag? Ben je ook naar het lentefeest gaan kijken, vond je het mooi? Elsa Been op jou vriendelijke vraag ant woord ik ook; lees maar het begin der cor respondentie. Herman Winterkamp, je vriend Koos is wel heel erg ziek geweest, lees ik uit je brief. Is hij nu weer thuis en wanneer mag hij weer naar school gaan? Dirkje Hopman kreeg je dat aardige post papier zoo maar eens, al was je niet jarig. Als je dit leest, is het een heerlijke feest dag voor je, je moeders verjaardag, ik hoop, dat het nog heel dikwijls zoo'n feestdag voor je zal zijn. Heb je al veel gezwom men? Lucas de Romijn wat een groote tocht heb je gemaakt, je hebt heel wat plaatsen gezien. Was je niet erg moe toen je 's avonds thuis kwam. Ali en Reinier den Hertog is je vader ook eens zoo gevallen en duurde het wel 4 we ken eer het beter was, nu ik hoop v&i harte dat het van mij wat korter zal duren. Annie van Hensbergen je staat nu bij de goede oplossingen, maar als je niets in zendt, kan ik je naam heusch niet vermel den. Bertus en Nelly Boom dat raadsel van Amsterdam heeft er vroeger al een3 inge staan, dus ik kan het niet weer plaatsen. Ja zeker ken ik de Haagsche Schouw, vroe-, ger wandelde ik er ook wel, en nu rijd ik er nog wel eens langs. Hannie Mieloo heb je met Pinksteren zoo Heerlijk op de pier in Scheverungen geze ten. Ik zit er 's zomers ook graag vooral op een warmen dag om de zonsondergang te zien. Het zal wel vreeselijk druk overal zijn geweest, maar ik zelf heb er niet9 van ge-? zien. Nelly van der Voet dat zou ik heel aar dig vinden om eens een kiek van je te krij gen zooal9 je daar in je tentje bent, of is het niet in je tentje buiten? Maartje en Coba Haasnoot wat had Maart je mij een f linken brief geschreven, heel gezellig hoor. Jullie hebt een groot huis gezin, zijn alle broers en zusters nog thuis of zijn er al van getrouwd? Ja van Bruno had ik al eens gehooid. Jan en Eempien Wassenaar ik weet nu nog niet wanneer of ik in Haarlem kom lo geeren. eerst moet mijn been geheel beter zijn. Zijn jullie al in zee geweest, was het lekker? doen jullie dat 'szomers dikwijls? Ziezoo nu eindig ik weer tot de volgende week. Denkt er allen aan, den leeftijd bij de onderteekening te zetten, anders maken jullie het mij zoo moeilijk voor het loten van grooteren en kleineren. De brieven moeten Maandags vóór 1 uur aan het Bureau Leidsch Dagblad zijn, zoodat het pakket Maandagsmiddags aan mij kan worden verzonden. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIG NUMMER: 1. Een koffiemolen. .De 4 mannen heeten allen Jan, de 4 baasjes waren 4 jongetjes, die alten Klaasje heeten. 3. Graan, kraan, traan. 4. Schaar, aar. 5. Die het eerste begint te kwaken. 6. Een photograaf. 7. Muziek. B. JVarfum, parfum, GOEDE OPLOSSINGEN DER RAAD ONTVANGEN VAN; Aart Kop, Ingeborg Last. Guus G gen, Janni Glasbergen, Tilly de Gr Zandbergen, Jan Rodenburg, Corrie burg, Nelly Boom, Bertus Boonm, Boom, Annie van Hensbergen, Luc Romijn, Ali den Hertog, Reinier den Elsa Been, Piet Stroebei, Koos R\ Sander Ruygrok, Gerharda Eggink, tiaan Eggink, Herman Winterkamp, Hopman. Lucas Mulder. Bertha Coba Mulder, Hannie Mieloo, Nico va A^n., Jan Nico Gelok, Louise Planje, Planje, Hendrika Ouwerkerk, Anje der, Bram Linschooten, Piet Nieboer, Bavelaar, Adri Bavelaar, Adriaan I Letty Schade, Nel Hagoort, Geertruida vliet, Willy de Neys. Plonia Smilq Smits, Aart van de Nadort, Jo Klink Jan Evers, Frans Schimmel, Martha mei, Arie Koeoet, Jasper Koevoet, Koevoet, Annie Jongeleen, Pietje Jon Simon Willems, Margaretha Siera?, laas Kret, Celia Kret, Francien He Frans Hemerik, Beppie Planjer, Gn Vrie9, Aagje van den Ham, Annigj< Nelly van der Voet, Jo Tijsen, Henk Hans Stiasny. Anna van Woudenbe rarda van Woudenberg, Jeanne de IJsbrand de Geus, Marie Favier, J Favier. Gerrit Jan Prevo, Rie U Kees Muyzert, Celia Muyzert, El Haarlem, Dikkie van Dijk, Catharii Egmond. Janni Schenkeveld. Leen S< veld, Hanna van Wilsum, Henny 11 gen Henning, Riekie Minnema, Jo Mi Coba Haasnoot. Maartje Haasnoot, nes Willem Harland, Stientje Hark brief zonder naam in een groot blai| vert. klein wit velletje papier waarc Tante hoe laat moet de brief bij hj zijn? Van wie diè brief? Jan Waf Eempien Wassenaar. Brieven der vorige week van de Nadort, Betty van der Reyden. Daar bij het vorige prijsraadsel 2 vele kinderen ontbraken, omdat ze begrepen of niet konden vinden, heb| beloofd spoedig weer prijsraadsels I en daarom geef ik, nu op verzoek 1 vele kinderen weer eens het wei dat al meermalen zoo erg in denf viel, al kost hetveel moeite, namel| eens een versje met de linkerhand 9 Zoekt allen zelf maar een vers in boek of schoolboek en schrijf het I zelf met de linkerhand, al wordt J tuurlijk raar schrift. Iedereen die moeite wil getroosten, kan hieraan 1 De grooteren moeten 16 regels schril kleineren 12 regels. Ieder moet er zijn of haar leefl schrijven, niet vergeten hoor en wiej den naam er bij te zetten, die door eigen schuld niet meelolen. f zenden alsjeblieft. Ingezonden door Geertruida Kei Henkje zit met zijn moeder in 1 tegenover een man met een dikl tabak in den mond. Henk", die dat 1 gezien heeft, vraagt: „Moesje heeflj| zooveel kiespijn?" waarop de moej^ van ja knikt. De man schuift tabak naar de andere wang. nu zit de kiespijn opeens aan deren kantl" roept Henkje verechl Ingezonden door Dirk Lani Een schoenmaker heette ong( wijze: K. A. Pot Hij liet een uitl schilderen, maar de verver vergis! maakte het volgende opschrift: inen schoenen en laarzen Kapot."!

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18