Aspiri UIT DE RIJNSTREEK. Tabletten (T' UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. Den Haag. RECHTZAKEN^ ALPHEN. Raadtagenda. De raad vergadert Vrijdag 8 Juni, des Ham. 7 uur 1. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van A. Houtman en A. Btigter om het woonwagenlerrein achteruit te brengen 2. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het adres van Th. Cocx en anderen houdende verzoek om alsnog een bijdrage in de kosten van den bouw eener brug over de ringvaart van den pol der-Nieuwkoop te verleenen. 3. Voorste! van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van verordeningen ingevolge de Motor-en ïtijwielwet, naar aanleiding van door de Ged. Staten gemaakte opmerkingen. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van eene verordening op de heffing en invorde ring van een belasting op de tooneelvertoo- Jiingen en andere vermakelijkheden. 5. Voorstel van B. en W. om aan de Prov. een jaarlijksche bijdrage van f. 600 per K.M. te Verleenen in de onderhoudskosten van den nieuw aan te leggen weg langs de Oostzijde van de Gouwe, van Gouda naar Gouwsluis. 6. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van hel adres a. h. Best. der Verg. .Alphens Zwembad" alhier, houdende verzoek om verhooging van het renteloos voorschot en wijziging der oorspronkelijke voorwaarden. 7. Voorstel van B. en W. tot het verhu ren van de woning Hooftstr. 258 aan M. Burger. 8. Voorstel van B. en W. om aan de dienaren van politie A. Berger en H. de Groot te verhuren de thans door hen be woonde woningen. 9. Voorstel van B. en iW. om aan den gemeentewerkman H. Sim- merman te verhuren de woning Prins Hen drikstraat 74. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de AarkadeBloemhofstraat aan G. de Jeu q.q. alhier. 11. Voorstel van B. en W. tot Ihet aangaan van een geldleening. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1927 en 1928. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting van de Water- en Lichtbedrijven dienst 1927 14. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de wijziging van de be- grootingen van het algemeen Armbestuur dienst 1927 en 1928. 15. Voorstel van B. en W. om mej. N. Paats te Leiden voor den loopende cursus te benoemen als onder wijzeres in de nuttige handwerken aan de school voor U. L, 0. aan den Oudshoorn- scheweg. 1De onderlinge schietwedstrijd van de Echietvereeniging „Nederland en Oranje" alhier is bepaald op Dinsdagavond 12, 19, 26 Juni en 3, 10, 17, 24 en 31 Jnli 1928, van 79 uur n.m. en op Zaterdag middag 9, 16, 23, 30 Juni, 7, 14, 21 en 28 Juli 1928, van 24 uur. Er zal geschoten worden in de A- en B-klassen, in te deelan door de Wedstrijd- commissie. De Landstonnafdeelingen kunnen in dezen wedstrijd mededingen in klasse B, des- gewenscht in klasse A. De datum van de prijsuitreiking zal nader bekend gemaakt worden. De collecte ten bate van den ge- wapenden dienst heeft f. 46 opgebracht, Maandagmiddag sloeg het paard van den landbouwer B. op hol. Door het slin geren botste het gespan tegen een telefoon paal zoodat B. van den wagen viel en in be- wusteloozen toestand bij den caféhouder D. werd binnengedragen waar dr. v. d. Wind de eerste hulp verleende. Later op den avond is B. naar zijn woning vervoerd. Dit is het derde ongeval dat B. sinds korten tijd meemaakt, BODEGRAVEN. Voorjaarsmarkt. De groots aanvoer op de kaasmarkt van Dinsdag, nu 600 wagens tegen een week daarvoor 375, wees weer in alle opzichten op den inzet van het echte kaasseizoen, de komst van de Meikaas. Het nieuwe marktterrein voldeed in alle opzichten. Daar is voor alle aanvoer plaats voldoende. Met do aan- en afvoerwegen liep het echter af en toe wel eens spaak, vooral na het aanvangsnur van de markt, toen de wagens door de Kerkstraat zoowel af- als aan gevoerd moesten worden. Op zijn ouder- wetfich stond toen weer een heel file wagens aan alle richtingen te wachten. Tegen het einde van de markt was het vooral in de Kerkstraat enorm drok bij de stalhouderijen. Gernimen tijd was het onmogelijk in een der beide richtingen deze straat te pas- seeren. Het kostte de politie heel wat moedte om het vastgeloopen raderwerk weer op gang te brengen. Tegen de verwachting in schijnen alle partijen kaas verkocht te zijn, en dat, terwijl de prijzên op goede hoogte bleven. De melkprijs is verhoogd van 12 tot 13 cent. Toen de zoons van den landbouwer Z. het paard uit de weide zouden gaan halen, konden zij het nergens vinden. On middellijke gedachte: het dier is gestolenl Tweede gedachte: het zal in Utrecht worden gemarkt. Onmiddellijk trok men naar de politie en met een politieman trokken de heeren naar de Utrechtsche markt. Nauwe lijks was de trein vertrokken of een andere huisgenoot kwam per ongeluk in den stal en zag daar rustig het paard staan. Blijkbaar had een of ander het dier inplaats van naar het land te brengen, in den stal ge plaatst en was dit den anderen onbekend. In ieder geval ontlokte deze geschiedenis veel hilariteit. De inwoner van D. had zijn geheele inboedel op een vrachtauto geladen en koerste daarmee naar den Haag. Zelf was hij met zijn vrouw en een kind boven op den wagen gaan zitten. Waarschijnlijk door den slaap overmand is de chauffeur zijn stuur kwijtgeraakt sn 9choof langs enkele boomen op de Noordzijde, tot tenslotte de wagen zoo'n schok kreeg dat de bovenop- zittende menschen van een hoogte van 3 meter er af vielen. De vrouw kreeg een ernstige inwendige blessure aan het hoofd, terwijl de man ook inwendig ernstig bezeerd werd. Dr. Weeder onderzocht hen voorloopig en liet beiden naar den Haag naar een Ziekenhuis overbrengen. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. van Amsterdam, geb. Bleyswijk, d. C. M. Zandvliet, geb. Gijls- wijk, d. M. Qualm, geb. Slappendel, z. C. de Gelder, geb. van Veen, z. Overleden: E. M. Janmaat, wed. van J. Loomans, 68 j. Ondertrouwd: C. J. Overgaauw, 49 j. en N. Niemansverdriet, 47 j. P. van Els- wijk, 23 j. en J. Hogervorst, 18 j. WADDINXVEEN. Lepel ingeslikt. In den nacht van Zaterdag op Zondag l.L is onder deze gemeente aangehouden en in samenwerking met de Goudsche politie in arrest gesteld, zekere A. B., wonende te Reeuwijk, die nog 4 maanden gevangenis straf moest ondergaan wegens diefstal. Toen hij den eersten keer onder Reeuwijk werd aangetroffen wist de man te ontsnappen. Nu weer trachtte hij op andere wijze zijn straf (e ontkomen. Tijdens het middagmaal brak B. zijn lepel doormidden en slikte daarvan den steel in. Een geneeskundig onderzoek, waaraan de man zich moest onderwerpen, wees uit, dat de lepelsteel zonder hinderlijke gevolgen, den natuurlijken voor het voedsel bestemden weg zou volgen en dat niet de minste vrees voor stoornissen behoefde te bestaan. B. is inmiddels overgebracht naar het Huis van Bewaring te Rotterdam. ZWAMMERDAM. -Met ingang van heden ia tengevolge van de stijgende kaasprjjzen een verhooging ingegaan van den prijs der melk, waarvoor thans door de slijters 13 cent per liter wordt berekend. Een chauffeur van de Coop. Verbruiks- vereeniging „De Hoop", uit Bodegraven, had do onvoorzichtigheid om rijdende het stuur even over te geven aan een der beide passagiers, die met hem meereden. Het ge volg was, dat de auto zijdelings over den weg schoof en tegen een boom botste. Door den schok sloeg de chauffeur door de voorruit en verwondde zich bloedend aan hoofd en handen. Bij den landbouwer K. binnengebracht, werd hij door dr. Schreuder verbonden. De auto bleek zwaar beschadigd te zijn. «-• RECLAME. HST ZONLICHT PBOhST UW wenrtBBAuwm ter bescherming van Uwoogen. Deze lang. stand verwekt hoofdpijn. Neem 997 AALSMEER. Omtrent de gaslevering aan deze ge meente door Heemstede, waartoe voor eeni- gen tijd door den raad in beginsel werd be sloten, kan worden meegedeeld, dat in de eerstvolgende vergadering van den raad de conceptcontraden ter behandeling en zoo mogelijk goedkeuring door B. en W. aan de orde zullen worden gesteld. Aan de veiling alhier zijn de eerste dahlia's alweer verschenen, 't Zijn bloemen, welke uit de kassen komen en ze zien er schitterend uit. Thans, nu er een groote ver scheidenheid bloemen aan de veilingen komt, vraagt men zich wel eens af, of het niet beter ware 9ommige culturen, waarbij de dahlia, in lateren tijd dan nu aan te bie den, omdat speciaal in den zomer zoo'n massa wordt aangeboden, wat aan de prij zen veel afbreuk doet. Doch.de bloemist zit niet sti'l, is er steeds op uit, zijn produc ten te vervroegen, het ligt nu eenmaal in het karakter van de glasculturen. Op de boerderij van S. in den Noorder Legmeerpolder ontstond brand in een warmekas, doordat de vlam van een la sch ap ar a at zich meedeelde aan jute-schermen. In enkele oogenblikken had het vuur een groote uitbreiding aangenomen. Men slaagde er in met een slang op de waterleiding het vuur te doven, waardoor de schade alleen tot de kès beperkt bleef. Aan den Aalsmeerderdijk hebben ver scheidene inwoners het besluit genomen voor gezamenlijke rekening zout op den weg te laten strooien, om de stofplaag te bestrij den in droge tijden. Van gemeentewege wordt hier weinig gedaan om dat euvel te be teugelen, waarom het toejuiching verdient, dat particulieren althans daarvoor in bewe ging komen. HAARLEMMERMETR. Deze en de volgende week zal hier ter stede onder de vrouwelijke ingezetenen ge collecteerd worden voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin Moeder. Deze inzameling werd reeds gehouden in Halfweg en Uithoorn en bracht op f. 102 en f. 164. De „Stcrt." No. 107 bevat de statu ten der N.V. Huizen Exploitatie-Maat schappij „Hema" alhier. HILLEGOM. De heer P. D. van Mourik is benoemd tot secretaris van het college van commis sarissen der Nutsspaarbank alhier. Ds. J. H. Mulder te Zoeterwoude heeft het beroep der Ned. Herv. Kerk alhier aan genomen en hoopt 5 Aug. a.s. zijn intrede hier te doen. KATWIJK. De Stcrt. no. 107 bevat de gewijzigde statuten der N.V. Visscherijmaatschappij „Na lijden verblijden", alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. In Duinoord was de straat voor het snelle vervoer der laatste jaren een voor werp van de bijzondere belangstelling van het publiek dat er noodzakelijk gebruik van moest maken. Er is thans een geheel nieuwe straat in gelegd, die aanmerkelijk verbreed is. Dit laatste is nu wel weer ten koste van het rijwielpad geschied, doch dat was daar ter plaatse zoo breed, dat daar wel wat af kon, zonder de veiligheid van de wielrijders te schaden. Hedenmorgen kwam bij de politie al hier, uit Strijbeek bij Breda een telefonisch bericht van den commandant der mare chaussee, dat aldaar was aangehouden de jongen v. D. die een paar dagen geleden per fiets (zonder belastingplaatsjel) op stap was gegaan, zonder zijn ouders te waarschuwen. Wel had hij voorgegeven aan zijn ouders f. 10 verloren te hebben, doch waarschijn lijk is hij met dit „kapitaal" „de wereld in" gegaan. Hij is hedenmorgen per eerste gelegenheid op transport naar hier gesteld en zal, nu men dit bericht leest, wel weer „thuis" zijn. NOORDWIJK-BINNEN. Bazaar Gerei. Meisjesvereenigijig „Martha". In de groote garage van den heer P. Brouwer alhier heeft de Geref. Meisjesver- eeniging „Martha" alhier een bazaar inge richt. De baten zijn bestemd voor den aan koop van grond bij de Geref. Kerk aan den Vinkenlaan alhier. Gistermiddag te 3 uur had de officieele opening plaats door den heer J. Juch, direc teur der Dr. Mr. Willem v. d. Berghstich- ting alhier. Na het lezen van Psalm 100 heette hij de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. In zijn openingswoord schetste hij de krachtige actie der jonge gemeente. Als wij, aldus spreker, een vluchtigen Mik werpen op hetgeen door vlijtige han den is vervaardigd en in frissche kleurige standen geëtaleerd, dan gevoelen wij de be- teekenis van den spreuk „Wie zich aan gordt beroeme zich niet-als wie zich los laat". De moeite, arbeid en tijd hieraan be steed, kan niet zonder resultaat blijven. Hoevele bazaars worden er niet gehouden voor diverse doeleinden? En toch wij ver trouwen in het concrete doel, en wanneer naderhand een pastorie zal zijn gebouwd en een eigen predikant, die pastorie zal hebben betrokken, dan wekt dit de herin nering op aan den zwaren arbeid hieraan besteed. Wij zijn bijzonderen dank verschuldigd aan den heer Brouwer, die deze ruimte gratis ter beschikking heeft gesteld en aan de N.V. Erven Wed. J. v. Nelle, die met haar producten een grooten steun verleent door beschikbaarstelling harer koffie- en theetent. Vele handen zijn behulpzaam geweest, welnu, geachte medewerkers, allen harte lijk dank. Ons werk blijft mensohenwerk en aan Gods zegen is het al gelegen. „Zoo de Heer het huis niet bouwt, tevergeefs arbeiden de bouwlieden". Hierna verklaarde spreker den bazaar voor geopend/ Na een en ander te hebben bezichtigd, kunnen wij met anders dan de verbonden vereenigingen en allen, die er zoo flink aan medegeholpen hebben, feliciteeren met de keurige indeeling. Het geheel doet feestelijk aan. De bazaar mag er zijn: sjoelbakken, grabbelton, raden, electrisch vischspel, een geïmproviseerd pakketpostkantoor enz. enz., te veel om op te nemen; alles wat op een goeden bazaar thuisbehoort is aanwezig. Er zullen o. i. vele bezoekers komen. Moge dit blijken uit de groote opbrengst. Wij kunnen een bezoek ten zeerste aanbevelen. N00RDWIJK AAN ZEE. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. school alhier (hoofd de heer A. D. Bardel- meijer) is benoemd de heer H. de Vries te Warmond. OEGSTGEE ST Winkelweek 1928. Naar wij vernemen heeft het Winkel week-comité 1927 wederom hot initiatief genomen stappen te doen tot organiseeren van een winkelweek 1928. Velen zullen zich de gezellig drukke avonden van het vorig jaar herinneren en zeker niet minder vele neringdoenden de bereikte resultaten van de vorige winkel week. Indien nu vroegtijdig daartoe strekkende plannen knnnen worden vastgesteld, zoo mogelijk in velerlei opzicht afwijkende van die van vorige jaren, kan zeer zeker het resultaat schitterend worden. Ieder be'anghebbende zakenman wordt daartoe verwacht op de vergadering van Donderdagavond in café „Centraal". Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen, zal het onlangs behandelde proces voor het kantongerecht te Zevenbergen (N -Br.) tegen den heer E., fabrikant van chemische producten alhier, nog een staartje hebben. Door den heer E. wordt een ernstige klacht ingediend tegen dr. de B. te Zeven bergen en tegen den wnd. ambtenaar vaD het O M bij het kantongerecht te Breda, wegens beleediging en smaad met voorbe dachten rade. Tevens vernemen wij dat de heer E. reeds een gerechtelijke sommatie heeft doen af geven tegen den Min van Arbeid enz. tot overgave van hem toebehoorende bewijs stukken betreffende de uitvinding en fabri catie van chemische preparaten, welker stukken, na herhaalde verzoeken, worden achtergehouden. SASSEN HElrt. „Stcrt." No. 107 bevat de statut-ep der N.V. S. de Wreede's Bloembollenbedrijf alhier. Onder zeer groote belangstelling vond gisteren de teraardebestelling plaats van den tengevolge van een aanrijding over leden bloemistknecht Landwehr. Behalve zijn patroons was het geheele personeel der N.V. L. van Leeuwen en Zonen tegenwoor dig en woonde de plechtige uitvaart bij. Door het warme, droge weer der laatste dagen zijn de tulpen reeds aan het verkleu ren. lederen dag ziet men het verval en zeer spoedig zal met het rooien begonnen worden, wat hier en daar reeds met kleine partijen geschiedt. Het fietspad HillegomOegstgeest na dert zijn voltooiing Men is thans in deze ge meente bezig nabij „Ter Leede". Jammer dat er geen ruimte meer overblijft voor voet gangers. VOORHOUT. - De bouw van 16 arbeiderswoningen benevens 6 middenstandswoningen is door de bouwvereeniging „Herman Boerhaave" alhier onderhands opgedragen aan den heer Ed. van Breukelen te 's-Gravenhage, voor de oom van f. 65.000. De collecte voor het Dr. Schaapman fonds heeft opgebracht f. 305.05. Ter gelegenheid van hel 50-jarig be staan van de bloembollenkweekerij en exporthandel van de N.V. P. v. Reisen en Zonen, heeft het muziekgezelschap „St Cae- cilia" gisteravond den jubilaris eene sere nade gebracht Aan den heer P. van Reisen, is door Z. H. den Paus het gouden kruis Pro Ecclesia et Ponlifice verleend. WASSENAAR. Onze plaatsgenoot, de heer G. Ver steeg is te Amsterdam geslaagd voor de examens in de Techniek van den Handel en Sociale Economie, afgenomen door de Federatie van het Ned. Instituut van Ac countants en de NederL Organisatie van Accountants. De raadszitting van. heden is uitge steld tot Zaterdag a.s. Zondag a.s. zal het 75 jaar geleden zijn dat de eerw. zusters Franciscanessen v. Oirschot zich in onze gemeente vestigden. Dit feest zal kerkelijk worden gevierd met een plecV'-re Hoogmis in de St. Willibror- duskerk, 1 wijl des middags de schoolkin deren de zusters zullen huldigen en er ge legenheid zal zijn de eerw. zusters te com plimenteeren. CENTRAAL BLOEMBOLLENCOMITê. De herbonw Tan het laboratorium te Liase. Het Centraal Bloembolleneomité heeft zfin vijftiende vergadering gehouden onder lei ding van den heer E. Krelage. Vertegenwoordigd waren de leden van het Comité: Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur, Bond van Bloembollenhandelaren, Holl. Bloembollenkweekers Genootschap, Ver eeniging „De Narcis", Vereeniging „Da Tulp", Vereeniging ,,De Hyacinth", Veilin^s- vereeniging West Friesland De Vereeniging Floralia en de Ned. Gladiolnsvereeniging. Bericht van verhindering was ingeïomen van de Coop. Haarl. Groenten- en Bloam- bollenveiling. Medegedeeld werd, dat de heer F. L. Drayton, phytopatholoog, ambtenaar van den Canadeeschen Plantenziektenkundigen Dienst, uitgenoodigd is door het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, om een reis te maken naar Nederland, met als voornaamste doel bezichtiging van de bloem bollenculturen en van de maatregelen, die genomen worden om de ziekten te voorkomen en te bestrijden. Het bezoek van den heer Drayton is dezer dagen te verwachten. Vanwege de commissie voor het Weten schappelijk onderzoek werden verschillende mededeellngen gedaan betreffende den her bouw van het laboratorium voor bloem- bollenonderzoek te Lisse. Uit deze mede- deelingen blijkt, dat de herbouw onlangs is aanbesteed en op goede gronden ver wacht mag worden, dat het gebouw in het begin van Augustus beschikbaar zal zijn voor prof. Van Slogteren en zijn mede werkers. De voor herbouw benoodigde gelden zijn bij suppletoire begrooting toe gestaan, waarbij is rekening gehouden met de omstandigheid, dat een deel der assu rantiepenningen, welke aan de Commissie zullen worden uitgekeerd, voor den bouw kunnen worden gebezigd. Tevens staat vast, dat het gebouw eenige noodzakelijke uit breiding zal knnnen ondergaan "en dat de installatie der oellen, waarvoor door het C. B. C. gelden uit bet Twee cents-per-Roe- fenós zijn gevoteerd, geheel opnieuw zal worden aangebracht, zonder dat dit meerdere kosten voor het Twee cents-per-Eoe-fonds met zich brengt. De begrooting van de Commissie voor het Wetenschappelijk Onderzoek voor haar arbeid gedurende het jaar 1928 werd be handeld en het aangevraagde bedrag,- grooi f. 21.000, ter beschikking van de commissie gesteld. Daaronder bevindt zich evenals vorige jaren een bedrag, dat ter beechiK- king van prof. Blaauw te Wageningen wordt ge6tela ten behoeve van de publicaties over de onderzoekingen in diens laboratorium. Van de Commissie voor de Onpersoonlijke Reclame was een aantal voorstellen ivge- gekomen, die alle worden goedgekeurd. RECLAME. a. Beplantingen. Besloten wordt tot herhalen van de beplanting in de New Botanical Garden Bronx Park, en tot herhalen van de beplanting in het Go Gate Park te San Francisco. In den 1 nischen tuin te Los Angelos (Califo S-al eveneens een beplanting met tulpen den aangebracht. Tenslotte zal in de sta< Bcchum (Duitschland) een beplanting den gedaan. b. Propagandaboekje. Het succe3 van Engelsche boekje, dat verleden jaar de Commissie voor Onpersoonlijke Ree is vervaardigd en op groote schaal Engelsch sprekende landen is verspi van dien aard, dat een herdruk noodai is. Daarbij kan tevens zorg gedragen wc voor het vermijden van een bezwaren Engelsche zijde tegen dit boekje ingebr Het C. B. C. besluit de commissie te e tigen, het boekje in den nieuwen vom te geven, waarvan de vertaling is ven door een Engelsch deskundige, terwij National Garden Guild toegezegd heelt deel van de verspreiding van dit boekje o haar leden, bezitters van kleine tuien zich te nemen. o. Radio-voordrachten in Engeland, voorstel der commissie wordt beslote het a.s. seizoen een viertal Engelsche voordrachten te doen houden door Marion Cran en wel in de maanden Aug: September, October en Februari. Deze drachten worden in samenwerking me reeds genoemde National Garden Guild houden, een vereeniging met meer 50.000 leden. De samenwerking met vereeniging en de keuze van mrs. Grao borgen een goede verzorging van dez drachten. Tenslotte wordt besloten, dat een tulpenbollen zal worden gedistribueerd hospitalen en andere instellingen var dadigheid in de Vereenigde Sta tel Noord-Amerika, waarvan de adressen i worden verstrekt door de Ned. Ameril sche Kamer van Koophandel te New-1 terwjjl eindelijk aan de Zweedscha ver die zich ten doel stelt het verbrui bloemen in Zweden te bevorderen, voorn lijk door een tegen-actie tegen die Bloi fondsen, een subsidie wordt verleend Ter tafel komt het kunstvoorwerp, is toegekend aan de inzending afgaa bloemen van Hollandsche en fflifolia-li op de Internationale Tentoonstelling te Ma 1927. De prijs bestaat uit een de Spoorweg Maatschappij van Or'®18 geloofde zilveren plaquette. De in de vorige vergadering tot *1 strateur van het Twee cents-per-Boe- benoemde opvolger van den heer W. Laan, de heer C. J. Preqde, doet mededeelingen over dein stand van betreffende de inning van het fonds Hieruit blijkt, dat het fonds voor een deel is geïnd, doch dat er nog altijd vrij groot aantal personen en firma's die nalatig zijn in bet doen van hm gave, waardoor inning der bijdragen vertraagd. De daarvoor getroffen regelen zullen, naar de administrateur trouwt, binnen zeer korten tijd tot gewenschte doel leiden. Intusschen zijn de voorbereidende regelen voor het fonds 1928 ter hanc nomen, van welke gelegenheid is g® gemaakt voor een wijziging in de innc der administratie, die door de ert wenschelijk was gebleken. Daarmede gepaard de instelling van plaatselijke' tingscommissies, aan wie de opgaven d leden der aangesloten vereenigingen g« ter aanvulling en controle zullen wi voorgelegd. In verband met de pto® vonden voordracht van do admimst besluit de vergadering aan flem heer der Laan bij gelegenheid van zjjn dèc» als blijk van waardeering een geschenk te bieden, waarvan de aard nader zal "c bepaald. HAAGSCHE RECHTBANK. Nog heeft zich te verantwoorden 8 de fabrieksarbeider J. F., uit b® wegens verduistering van geld, w®' bij voor zijn patroon belasting n"*? talen. Verdachte ontkende en beweer»8" hij do belasting wel degelijk bet»- Dit werd evenwel bestreden door ambtenaren van het belastingkan Leiden, die tevens verklaarden, dj» treffende belastingbiljet valschelpk geteekend, voorzien van een Ais schrift-deskundige werd n°8 J dr. Hesselink, uit Arnhem, die no hem ingesteld onderzoek tot de is gekomen, dat de aanteekeningoie Mastingbiljet zeer veel overeeito «oonden met het schrift van verda-co Het 0. M„ het telaste gelegde k achtende, eischte 4 maanden gei tegen den verdachte. do

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10