m MILLIOENEN-AFFAIRE. SPLINTER HET MYSTERIE BELVOIR-MANSIONS. [p Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 26 Mei 1928 Vierde Blad No. 20920 VOOR eubelen en Gordijnstoffen. RECHTZAKEN. TWEEDE KAMER. FEUILLETON. RADIO-PROGRAMMA. Tegen verdachte een jaar gevangenisstraf geeischt. Gistermiddag heeft de Haagsche recht- sük de behandeling voortgezet van de at tegen mr. L. P. D„ advocaat en pro- uem te 's-Gravenhage, thans gedetineerd, erdacht van bedriegelgke bankbreuk in erband met bet faillissement van de Dis- utobank voor Credietinstellingen. get woord was thans, nadat verdachte betoogd had, dat men het contract- sardekooper z.i. voor een redelijk contract is honden, hetgeen door getuige Klop- mburg bestreden werd, aan het O. M., nargenomen door mr. Hermans, tot het «Ben van zjjn requisitoir. Spr. constateer- dat de onderhavige zaak zeer nanw and houdt met de kwestie der Veen- anmer Hypotheekbank, Deze zaak is daar- eigenlijk meer een staartje. Daarom is feiteljjk jammer, dat die zaak nog niet indeld is. In het kort meende spr. nog i de geschiedenis van de Veendammer moeten nagaan. De oprichter daarvan, beer Woltman, is reeds begonnen met nemers van de pandbrieven zand in de ïgen te strooien, allereerst door het kiezen 0 den naam. Van het begin af is het een inderw33rdig zaakje geweest en dat is s gebleven ook. De koers der pandbrieven side al spoedig tot 60 pet. en de heeren oilman bleven maar op grooten voet door ren. Toen hebben zjj een ander, niet 18 raatsman, ontmoet, n.l. den heer Lie'oer- un. Sir. Spaargaren gaf den heeren advies e zaak te redden; met dat advies echter tevreden, werd ook nog de raad in- tvonnen van mrs. Schurmann en v. Gigh toen is een contract tot stand gekomen, ontdaan van alle franje het geld de Veendammer deed terechtkomen in zaak van de heeren Woltman en Lieber- ana. Daarvoor werd de Discontobank voor ■edietinstellïngen opgericht. Liebermann, nog een schuld van 2 millioen aan deze ik schuldig bleef, vond den verdachte Kr bereid om de zaak over ta nemen en armede ook de schuld. De indruk is, dat men hier met één groote endelzaak te doen heeft, waarbij advocaten geschroomd hebben om hun juridische lenten ter beschikking te stellen van Lie mann c.s. De justitie vond ten slotte aanleiding om te grijpen en allereerst werd de Veen- lamer failliet verklaard, met het gevolg curatoren nog veel hebben kunnen Herhalen. Daarnaast achtte men echten 1 nog strafrechtelijk ingrijpen noodzake En naar spr.'s meening terecht. Sa alles van den gang van zaken gepu reerd is, staan misschien weer andere laruiten gereed om op dezelfde wijze te Bk te gaan. Daarom is het wensohelijk, bet strafrechtelijk ingrijpen succes aal bben. Daarnaast zal echter in de toekomst tswijziging noodig zijn, om dergelijke iktijken te voorkomen. Spr. kwam vervolgens tot de vraag, of igeen verdachte gedaan heeft, strafbaar Heeft hg gehandeld ter bedriegelrjke ferling van de schuldeischers? Het tact-Paardekooper beschouwde spr. als t scbijn-contract. Dat heeft de derde a der rechtbank bij de faillietverklaring r Discontobank ook reeds uitgemaakt. (Ure moet men aannemen, dat de vor- rq van 3.3 millioen van de Veendammer ie Discontobank nog bestond, h traag, of verdachte wist, dat er schul- 1 vsren, aarzflde spr. niet, "bevestigend beantwoorden. Verdachte toch wist, dal 2614 Liebermann een onbetrouwbaar man was. Spreker kan niet aannemen, dat verdachte te goeder trouw het contract-Paard^kooper voor ernstig heeft kunnen opnemen. Dat heeft geen der anderen gedaan. Men be schouwde het als lucht. Zijn requisitoir vervolgend betoogde mr. Hermans dat de plannen van Paardekooper volkomen in de lucht hingen; alle redelijke grond daarvoor ontbrak, naar spr.'s mee ning. geheel Wanneer het contract-Paarde- kooper voor hem zelf ernst was geweest, zou hij dat hebben kunnen aangaan voor 3.3 millioen en was geenszins een bedrag van vijf millioen noodig Buitendien als P. zoo gemakkelijk aan geld kon komen, hoe kwam het dan, dat hij in surséance van be taling was? Spr 's indruk is, dat verdachte onder één deken lag met Liebermann, tegen wien de politie reeds meermalen gewaarschuwd had. Trouwens verdachte zelf is vroeger reeds door L. opgelicht. En met dienzelfden Lie bermann gaat hij later opnieuw weer in zeel Nu heeft men hier getracht de heer Kloppenburg door een uiterst scherp ver hoor op de pijnbank te leggen. Een beuls werk, dat verdachle's verdediger nog al goed afgaat. De President: Ik moet mijnheer de offi cier verzoeken, zich van dergelijke persoon lijke opmerkingen te onthouden? Anders zijn die slraks weer van den anderen kant te verwachten. Mr. Hermans betoogde verder, dat z. i. verdachte, dien men toch niet kan beschou wen als een sulletje, moreel in ieder geval zeer schuldig is. En ook juridisch is dit naar zijn meening het geval, zooals hij na der uiteenzette. De overeenkomst met Lie bermann is aangegaan op een oogenblik, dat het faillissement reeds in uitzicht was. Wat betreft het onttrekken van een vorde ring van een boedel, meende spr., dat het begrip „eenig goed" uitgebreid moet wor den tot „eenige zaak". Spr. achtte derhalve het primair telaslegelegde, sub 1, volkomen bewezen. Eveneens achtte hij het schuld- misdrijf, genoemd in art. 313 W. v. Sir., ten derde, bewezen. De feiten, welke ge pleegd zijn, zqn van buitengewoon ernsti- gen aard, al staat verdachte, in verband met de geschiedenis der Veendammer, slechts op het tweede plan. Spr. eindigde ten slotte gelijk reeds werd vermeld met tegen verdachte 1 jaar gevangenisstraf te eischen. Vervolgens was het woord aan mr. J. II. G. Bekker lot het voeren van de verdedi ging van den verdachte Spr. stelde voorop, dat hij de verdediging voert, omdat een groep vrienden hem gevraagd heeft een confrère, die m moeilijkheden verkeert, niet alleen te lalen staan. PI. wees er vervolgens op, hoe ook deze zaak weer het groote nut aangetoond heeft, dat de raadsman, van een verdachte bij de instructie tegenwoordig is. Mr. Bekker behandelde hierna allereerst het ten slotte telastegelegde schuldmisdrijf en stelde daarbij de vraag, waaruit volgt dat de directeur verantwoordelijk is voor de bevordering van een goede boekhouding Zou Sir Henry Deterding verantwoordelijk kunnen zijn voor een goede boekhouding de Koninklijke? Wat hier ten laste gelegd is. kan nimmer een veroordeeling ten ge volge hebben. Iedere minuut, welke pl. daarover zou spreken, zou verspild zijn. Het primair, sub 2, telaslegelegde achtte pl. nietig. Ten aanzien van de hoofd-telastelegging betoogde pl., dat van vervreemding van een vordering geen sprake is. Die vordering be staat nog. Er is alleen een andere debiteur gekomen. Pi 's meening is voorts, dat er geen crediteuren waren van de Disconto bank, n'en déplaise de opvatting van den curator, mr. Salm. Pl. deelde mede, dat de heer Liebermann aangeboden heeft te verschijnen, wanneer het bevel var» aanhouding werd ingetrok ken. De minister van Justitie heeft dat, na overleg met het O. M., niet gewild. Ook heeft L. een bedrag van f. 180.000 willen storten als waarborg dat hij zich aan een eventueele veroordeeling niet zou onttrek ken. Ook dat heeft men niet gewild. Than9 worden door den raadsman van L. bij de Amslerdamsche rechtbank pogingen aange wend om opheffing van het bevel tot aan houding te verkrijgen. Nu heeft men echter alleen de opinie van de eene zijde gehoord en niet die van de andere Liebermann, die door curatoren volledig gedéchargeerd is, heeft zich bereid verklaard de transactie mei verdachte weer ongedaan te maken en weer in diens plaats te treden. Hij is van meening, dat men niets meer van de Discontobank te vorde ren heeft. Pl. wees er op, dat in het faillissement der Discontobank nog geen inventarisatie heeft plaats gehad. Vast staat, dat er een brandkast is. Wat kan daar wel niet inzit ten misschien millioenen? Waarschijn lijk is het wel niet, maar men kan het niet weten (Vroolijkheid). Maar in ieder geval, men weet nog niets af van den staat van den boedel. Hoe kan men nu dan reeds spreken van verkorting van rechten van schuldeischers? En of er schuldeischers zijn zou eerst definitief vast staan na de verifi catievergadering, welke hier nog niet heeft plaats gehad. Wat de figuur van den heer Paardekoo per betreft, merkt pl. op, dat hij van dezen de ongelooflijkste prestaties heeft gezien. Hij noemde daarvan verschillende voor beelden. In dat licht bezien kan pl. zich vol komen voorstellen, dat mr. Spaargaren ver dachte heeft gerust gesteld ten aanzien van den persoon Paardekooper. De inmenging van Kloppenburg had naar pl.'s meening geen ander doel dan samenwerking tus- schen dezen en Paardekooper en geenszins om het contract van de baan te krijgen. Bij den opzet, welken zij hadden, moesten zij het contract accepteeren. Uil de brief wisseling tusschen Paardekooper en Klop penburg blijkt wel, dat er ondanks de aan het licht gekomen zwendel een zeer vriend schappelijke verhouding tusschen heiden bestond. Trouwens uit de feiten blijkt, dat de zaak werd doorgezet en niet, dat het con tract maar 9lechts schijn zou zijn. Spr. ontkende, dat verdachte willens en wetens bedriegelijke bankbreuk zou hebben gepleegd en hij constateerde, dat het O. M. er ook met in geslaagd is het bewijs daar voor te leveren. In het systeem van het O. M., dat ver dachte steeds in voorloopige hechtenis heeft willen houden en de feiten steeds al zoo hoogst ernstig heeft voorgesteld, is naar pi's meenmg de geëischte straf veel te ge ring. In dat systeem zou men minstens 4 jaar hebben moeten eischen. Pi's eenige conclusie is echter, dat hier geen veroor deeling za'l kunnen volgen. Pl. voor zich is volkomen overtuigd van de goede trouw van verdachte en op grond van die overtui ging durfde pl. de rechtbank vragen: laat den verdachte vrij. Verdachte voegde vervclgcnó nog een en ander het pleidooi toe. De rechtbank begaf rich hierop in raad kamer. Na 25 minuten deelde de president mede, dat de rechtbank van oordeel is. dat er thans geen termen meer zijn om den ver dachte nog langer in voorloopige hechtenis te houden, weshalve de rechtbank gelastte, dat mr. D onmiddellijk op vrije voeten moest worden gesteld. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 7 Juni a.s. EEN DAM DOORGESTOKEN. Wegens het doorsteken van een op de grens der gemeente Borculo en Eibergen gelegen dam, dienende tot waterkeering, heeft de Rechtbank te Zutphen de landbou wers J. H. A., J. H. T. en J. H. ten B., allen wonende te Eibergen, veroordeeld ieder tot f. 10 boete subs. 10 dagen hechte nis. De landbouwer W. J. V. werd vrijge sproken. Weinig succes der moties- Sannes De zaak van den Rijksgebouwen dienst (Vergadering van gisteren.) Besloten werd, dat de Kamer weder zal bijeenkomen op Dinsdag 5 Juni. Aan de agenda worden toegevoegd de in- terpellaties-Braat (optreden van den in specteur der directe belastingen te Dor drecht) en Kersten (intercommunaal auto- busverkeer), welke interpellaties zullen ge houden worden in de avondvergadering van Donderdag 7 Juni. Aan de orde zijn de moties-Sannes be treffende de wettelijke voorziening van den nood der ouden van dagen. De heer Sannes repliceert en critiseert uitvoerig het stelsel-Oud, dat hij reactionair noemt, omdat het de invaliditeitswet ver zwakt. De heer BRAAT repliceert. Hij wenscht het benoodigde geld voor zijn stelsel te vin den in verminderde storting in het ouder- doms- en invaliditeitsfonds, wenscht ver der te besparen de helft der salarissen van de ambtenaren, die meer dan 2500 gulden verdienen, halveering van de vergoeding voor Kamerleden, ontslag aan 25 pCt. der ambtenaren, besparmg op de uitgaven van het Koninklijk Huis. enz. De heer KERSTEN zet uiteen de be zwaren der Staatkundig Geref. Partij tegen de verzekeringswetgeving. Spreker kan ook na splitsing van de motie-Sannes deze niet steunen. De heer OUD repliceert en verweert zich tegen den heer Sannes. Spr. zal de eerste motie-Sannes steunen. De heer SMEENK bestrijdt in zijn re pliek den heer Kersten en betoogt, dat de sociale verzekering rechtsverzekering is, die met armenzorg niets te maken heeft. De heer KUIPER repliceert, meent dat gelden voor het systeem-Sannes niet be schikbaar zijn en acht beter, dat de Staat de helft betaalt van de premies voor de vrijwillige ouderdomsverzekering. Minister SLOTEMAKER DE BRUINE zal j nagaan of het mogelijk is den spaardwang nader te overwegen. Het interdepartementaal overleg over wij ziging der ouderdoms- en invaliditeitsverze kering is nog gaande. De eerste motie-Sannes (inschakeling Staatspensioen) is verworpen met 48 tegen 27 stemmen. Vóór: soc. en vrijz.-dem. en L. de Visser. De tweede motie (vereeniging van Staats pensioen, invaliditeitsrente en vrijwillige verzekering met toeslag van den Staal) is ingetrokken. Aan de orde is de conclusie inzake den gewezen rijksbouwmeester Vrijman, waarin nadere inlichtingen aan de regeering wor den verzocht. De heer VAN SCHAIK wenscht, dat den verzoeker alsnog pensioen wordt verleend en de civiele actie wordt stopgezet. De heer VLIEGEN verlangt dat V. alsnog eervol ontslagen wordt. De heer MARCHANT betoogt verder, dat de zaak van den Rijksgebouwendienst ad ministratief had moeten worden geregeld. Instede daarvan liet men hem 8 en dan nog 11 maanden preventieve hechtenis onder gaan. Spr. acht de regeering verantwoorde lijk en sluit zich aan bij den heer Van Schaik. De heer TIL ANUS meent, dat een admi nistratief onderzoek had vooraf moeten gaan alvorens de zaak der justitie in han den te geven. Minister DE GEER heeft geen bezwaar tegen aanneming der conclusie en zal bin nen een half jaar de gegevens verschaffen, welke gevraagd worden. Van het nader on derzoek naar de comptabilrteitstoestanden zal afhangen of aan Vrijman eenige genoeg doening kan worden gegeven. De heer VAN SCHAIK dient een motie in, waarin de regeering wordt uitgenoodigd aan Vrijman een billijke genoegdoening te ver schaffen. De MINISTER repliceert, waarop bepaald wordt, dat de motie op een nader te bepalen dag behandeld zal worden. De concliisie is aangenomen z. h. s. B- Kt het Engelsch van BEN BOLT. het duurde lang voor er iets ge- y®- Niet minder dan een kleine drie r- Ik heb vroeger nooit geweten dat er in Londen te zien is; maar ik ge^ j dat ik ook overal geweest ben en ook "j een groot gedeelte van de voorstt- Uat de kerel wist dat ik hem nazat on Probeerde me kwijt te raken, is zeker; 'alleen een krankzinnige zou voor zijn lJJ zoo'n rit maken. Van tijd tot Vijd de chauffeur veralag uit en einde- fcaakte hij me uit een dutje wakker en J«me welkom nieuws: ^tui is blijven staan voor een café emd de straat in. De man heeft den y*ur betaald. :A*ht dan even hier, zei ik, ik terug. .IeP nu ook de straat in, een vuile ,'n een stadsgedeelte langs de rivier. nog juist zien 5t Pierre het ^'nnengmg. Hij keek geen enkele maal bfIp! daarom had ik juist voorzichtig v ij^n maar <dat wist ik niet. 'de het café in, bijna vlak achter ur keek bij alle deuren naar binnen, ^em Wel stonden aan de yan het lange buffet twee leeg- •rtlummelen en aan dén anderen soort kellner. Er is hier zoo even een heer binnen gekomen, begon ik, en voor ik nog geheel had uitgesproken, wees de buffetknecht on verschillig met zijn duim in de richting van een gesloten deur. waarop een bordje hing met „Spreekkamer" er op. Daarin, meneer. Ik draaide de kruk om en ging zonder iets kwaads te vermoeden naar binnen. Een seconde later kreeg ik met een ploer- tendooder een klap op mijn hoofd, waar door ik neerviel. Dat is ongeveer het eenige dat ik me kan herinneren, totdat ik weer bijkwam op een kade aan den zuid kant van de rivier. Er stond een haven arbeider over me heen gebogen, die mij met vies rivierwater het gezicht bette. Dadelijk was ik weer bij mijn volle be wustzijn, en ik werd naar een dokter ge bracht die mijn wond hechtte en verbond, hij stond er op dat ik een uur lang op een rustbank in zijn spreekkamer bleef liggen; als ik dat niet deed zou ik een hersen schudding krijgen, beweerde hij. Terwijl ik daar zoo lag, merkte ik dat ze mijn zakken omgekeerd hadden. Er was geen stuiver meer in. Mijn horloge was weg. Ik dacht dat St. Pierre rijk was! Dat was hij ook. Maar er was ook iets anders weg de brief dien Charles Southwell mij naar de Club had gezonden en die niet de minste waarde voor een ge wonen dief of roover heeft Misschien heeft iemand anders de havenarbeider of een van de lui die je naar de kade hebben gedragen hem toeval lig wel weggenomen. Zou je denken? Tracy lachte scep tisch. Wacht maar. Ik had dien brief gelezen. Er stond in dat Southwell wist dat hij in gevaar was; dat hij veiligheids halve, en om zeker te zijn dat hij al zijn werk niet voor niets had gedaan, met zijn sleutel in jouw kamer was gegaaD en dat notitieboekje in de la van je bureau had gelegd, en ook een volledig verslag van zijn onderzoekingen in een folio-enveloppe in een „Times-Atlas" van jou had gestopt. Verder dat als hem iets mocht overkomen het papier en het boekje naar Mr. James Selsey van het Ministerie van Builenland- sche Zaken moest worden gebracht. Die is op het oogenblik in Constanti- nopel. Ik heb het juist vanmorgen in de krant gezien. Tracy lachte droogjes. O, dat hindert niets. Hij krijgt er vooreerst toch niets van te zien. Neen? En evenmin een ander die er belang bij heeft. En Tracy lachte nog eens. Toen ik straks weer in Belvoir Man sions kwam, zag ik dat én jou én mijn ka mers grondig waren doorzocht door een detective. Een detective? Ja, een zoogenaamde! Wat een bru taliteit, hè terwijl er toch nog iemand van de politie in huis was. Maar wie het ook geweest is. hij heeft het prachtig gedaan en noch Jackson, noch de agent had ook maar den minsten argwaan. De agent had nog nota bene van te voren telefonisch een boodschap gekregen, dat de kerel komen zou. Toen ze het mij vertelden had ik niet he» flauwste vermoeden dat er met dat po- liliebezoek iets niet in den haak was. maai toen ik in je kamer kwam en zag dat je bureau heelemaal overhoop gehaald was en dat de „Times"-Atlas op den grond lag toen begreep ik het natuurlijk dadelijk. Die bende van Steinmelz natuur lijk. Nu hebben zij die opgaven van South well! Ja. en het boekje zeker ook? Neen., zei Singleton opgewekt. Ik heb het bij mij; ik dorst het niet onbewaakt achter te laten. Mooi 1 Eén ding hebben we dus; maar nu kun je je er al vast vast op prepareeren dat je ook een klap op je kop krijgt; want de vent die hier ingebroken heeft, ver moedt nu wel dat jij het boekje hebt. Wie denk je dat het geweest is? St. Pierre? Neen, ik geloof niet dat dat zijn genre is ofschoon ik wel denk dat hij me den brief afgenomen heeft Als ik hem nog maar eens tegen het lijf kon loopen. Daar in die kroeg waar ze je zoo toe getakeld hebben, zullen ze hem wel ken nen. Ja, maar ik weet niet waar die kroeg is. Het was in den omtrek van Lime- house, ergens aan den noordkant van de rivier; maar waar, dat mag Joost weten; want toen die dokwerker mij dat wateT uit de Thames in mijn gezicht 9meerde, waar ik bijna bloedvergiftiging van kreeg, was ik aan den Zuidkant. Maar nu heb ik één hoop Die taxichauffeur die me niet terug gezien heeft, denkt natuurlijk dat ik hem afgezet heb en die zal dus wel komen op dagen. Die zoekt natuurlijk overal en ik denk wel dat hij al aan de Club geweest is; we zullen dadelijk even vragen. Maar ze vroegen tevergeefs. De taxi-chauffeur was niet teruggekomen om naar zijn verdwe nen passagier te vragen en toen ze dat een maal wisten, gingen de beide vrienden de rookzaal binnen, waar ze een rustig hoekje uitzochten en iets bestelden Onder het wachten vroeg Singleton: VOOR ZONDAG 27 MEI. Hilversum, 1060 M. 9.3010.30: VARA. Cursus door S. de Wolff over: „Het Communistisch Manifest", door Karl Marx en Fr. Engels (81 10.30: VPRO. Dienst in de Doopsgezinde Kerk (e Haarlem. Voor ganger: Ds A. Binncrts Sz. 1002-30: Lunchmuziek door het Trio „Bruns 2.30—3.00: Lezing door D. J. v. d. Ven: Folkloristisch en Pinkstergebruiken in Ne derland. 3.003 30: Pianoconcert door Julia Noach. 3.30100: Declamatie door Marie MeunierNachtegaal. 1.00 5.00: Solislenconcert. H. v. Wezel, cello. J. v. Hyman, piano. 6 007.15: Diner- muziek door het Trio „Bruns". 8.00: Persber. en sporl-uitslagen. 8.10: Klas siek Concert door het verslerkle Omroep orkest o. 1. v. Nico Treep. Stelan Berg- mann, piano. 9.50: Declamatie door Ro- die Medenbach. 10.20: (vervolg) Orkest- ooncert. Huizen (Golflengte tot 6 uur 310,9 M. Na 6 uur 1870 M. Behalve de K. R. O. kerk diensten, welke op 1870 M worden uitge zonden). 8.309.30- KRO. Morgenwij ding. Spr. Jos. Mineur, lid v h. Gilde „Ete klare waarheid": De Bergrede. Muziek en zang. 9.50: NCRV. Kerkdienst m de Noorderkerk l« Pen Haag (Oost). Voorgan ger: Ds. G. R. Kuyper. 1. Orgel. 2. Votum. 3. Zegengroet. 4. Voorzang Ps. 118: 12. 5. Lezing der Wet: Ex. 20: 117. 6. Zingen Ps. 119: 3. 7. Lezing v. e. ged. der H. Schrift Hand. 2: 1—12. 8. Gebed. 9. Le zing der teksl: Hand. 2: 1la. 10. In!, preek. 11. Zingen Ps. 68: 2 en 5. 12. Ie ged. preek. 13. 2e ged. 14. Zingen Ps. 89: 1. 15. 33e ged. 16. Dankzegging. 17. Zingen Ps. 135: 12. 18. Zegen. 19. Orgel. 12.30— 1,30: KRO. Lunchmuziek door hei Trio „Winkels". 1.30—1.45: Rede door C. J. Kuiper: Het Dr. Schaepmanionds, de parlij doen bloeien is hel fonds doen groeien: Steunt daarom beiden. 1.452.15- KRO. Verleluurlje door een catechiste van Huize Bethanie. 2.301.00: KRO. Concert door het Dubbelmannenkwartet „Arli" te A'dam. Dir. A. Wollhers. 4.005 00: KRO. Ziekenuurlje, mei medew. van A. Scheurmakers, leeraar Seminarie Ypelaax Ginncken en Jan Nederpelt, pianist. 5.50: NCFV. Dienst in de Nieuwe kerk te Utrecht. Voorganger: Ds. II. C. Briët. 1. Or gel. 2. Zingen Gez. 151: 1. 3. Votum. 4. Ge loofsbelijdenis. 5. Lezen Ev. Joh. 16: 116. 6 Gebéd 7. Zingen Ps. 105: 1 en 2. 8. Preek Tekst Ev Joh. 16: 14. 9. Zingen Gez. 1: 2 en 3. 10 Gebed. 11. Zingen Ps. 68: 17. 12 Zegen. 13. Orgel. 7.30—8 00: KRO. Vraaggesprek tusschen C. M. v. Moorse! Pzn., architect Voorburg en Dr. H. P. Ber- lage, naar aanl. v. h. 25-jarig Jubil. der Beursinwijding door H. M. de Koningin. 8.00: KRO. Concert. Het KRO.-orkest o. 1. v. M. v. d. Ende. Spr.: Pater L. J. Calle- waert O. P. u. h. Kloosler der Predikheeren te Gent: De Geest van den H. Geest. 10.00: Persber. 10.45: Epiloog door het koor. Davenlry, 1600 M. 3.50: Concert. E. Fenton, alt H. Eisdell, tenor. S. Baynes en zijn orkest 5.20: Herdenkingsdienst v, h. Brilsche Legioen. 5.45: Gedichienvoor- lezing door J C. Squire. 6.106.50 Bach-Canlale no. 172 voer sopraan, alt, tenor, bariton, koor en orkest. 8.20: Kerkdienst. 9.05: Liefdadigheidsomroep. 9.10: Nieuwsber. 9.25: Het Albert Sandler-Orkest. D. Bennet, sopraan. 10.50: Epiloog. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.20: Hcligieuse oauserie, muziek en zang. 1.05: Bilboquel in een schels. Orkestcon cert. 4 50. Dansmuziek. 8.5011.20; Orkest en Mile Fissore, zang. Langenherg, 469 M. 7 20: Pinkster morgen-concert. 9.2010.20: Kaih. Mor genwijding. 12.201.20: Orgelconcert. 1.20250: Orkestconcert. 4.05 450: Bach Pianoconcert. 4506.20: Orkesiconcerl. 6.307.05: Pinksteren, Declamatie 835: Orkeslconcert. R. Rhein, viool Werag-orkesL Daarna lot 12 20 Dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 6.50—8.20: Vroeg- conccrt. 9.20: Morgenwijding. 1150 1.10: Pinkslerconcert. Orkest en zang (sopraan-bariton). 8.50: Uil Opera's en operetlen. Orkest o. 1. v. Bruno Seidler- Aleck weel jij iets van Shottelius? Niet meer dan iedereen van hem weet. Een geheimzinnige millionair, een welkom sujet voor de sensatiepers. Niemand schijnt te weten hoe hij aan zijn fortuin gekomen is, maar dat hij een hoop geld heeft is zeker. 't Moet een berg zijn. volgens de verha len, wel zoo hoog als de Mont Blanc. Hij is kunst-beschermer en philantroop op groote schaal. Ze zeggen dal hij het geweest is die anoniem dal kwart millioen voor de zieken huizen gegeven heeft, en ik geloof dat het waar is dat hij een pairschap geweigerd heeft. Maar waarom inleresseerd die man je zoo? Singleton verleide hem zijn ervaringen met den millionair en Tracy floot zachtjes. Pfuutl wat een ingewikkelde boel. Even was hij stil en riep toen: Maar hoe is hij er achter gekomen van dat meisje? Juffrouw Berringlon, zei je nicl? Gek tochl Ik heb dien naam al eens eerder ergens gehoord maar hoe wist hij dat zij in Belvoir Mansions geweest was? Ja, dat wou ik jou juist vTagen, ant woordde Singleton Tracy keek een oogenblik peinzend voor zich: Misschien heeft hij van het zakdoekje gehoord, opperde hij. Dat heef! niet in de kranten gestaan en bij het verhoor is het ook niet ter sprake gekomen. Neen. maar daarom kun je (och niet welen of Shottelius er niet iels van gehoord heeft. Met zooveel geld als hij heeft, kun je overal achter komen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13