OLYMPISCHE SPELEN. SPLINTER UIT DE RIJNSTREEK. VOOR Meubelen en Gordijnstoffen. Uw Haar RADIO-PROGRAMMA. HET H0CKEYT0URN00I. HET V0ETBALT0URN00I. KON-ZÊÊPPABRICKETO ^■CHR-PLEINE5-DEN DOLDE MEEÖÖfflll VISSCHERIJ-BERICHT ALPHEN. Een Honderd-jarige. Roelof van der Kley, alhier geboren, thans wonende Vrouwesteeg 6, te Gouda, hoopt 6 Juni zijn lOOsten verjaardag te vieren. Hij was van zijn elfde tot aan zijn 8ÖBte jaar boerenarbeider in de Rijnstreek en bij Gouda. De man beschikt nog over goede geest vermogens. Alleen zijn oogen laten te wen- schen. Zijn geheugen is perfect en hij is nog opgewekt van aard. Door den commissaris van politie te 's-Gravenhage werd telefonisch aan de po- litieautoriteiten de opsporing en aanhou ding verzocht van een minderjarig meisje. Door spoedig ingrijpen mocht het de poli tie alhier gelukken het kind nog denzelf den avond aan te houden en op transport te stellen naar Den Haag, waar het kind wederom ter beschikking van de ouders werd gesteld. Op 23 Mei j.l. stonden bij de Arbeids bemiddeling alhier als werkzoekenden inge- geschreven 1 boekhouder, 9 losse arbeiders, 1 metselaar, l scheepmaker en 2 sigaren makers. Bij den landbouwer B. te Aarlander- Veen gemeente Alphen a. d. Rijn deden zich. onder de huisgenooten reeds eenigen tijd vreemde ziekteverschijnselen voor. Bij onderzoek bleek het den ontboden genees heer echter, dat de ziekte ontstond door dat ons boertje met zijn huisgenooten een varken hadden opgepeuzeld dat lijdende was (of geweest) aan z.g. vlekziekte. BODEGRAVEN. In de Meye bleef mej. B. alhier met haar rok haken achter een trapper van haar fiets, met het gevolg, dat zij viel en een bloedende wond boven het rechteroog be kwam. Bovendien kwam zij met haar mond in aanraking met den grond, waardoor een har ex: tanden brak. WADDINXVEEN. Gemeenteraad Het bouwrijp maken ran grond Uitbreiding van het I zwembad De beplanting der j Dorpsstraat Aanwezig alle leden. Voorzitter de bur-. gemeester de heer P. A Troost Na opening door den voorzitter wordt het verslag van de vergadering van 24 April j.l,, onveranderd vastgesteld. Nadat de voorzitter mededeeling heeft ge daan van de verschillende ingekomen stuk ken, betreffende goedkeuring van raadsbe sluiten enz. wordt overgegaan tot de behan deling van punt 3 der agenda. In verband met een arrest van den Hoo- gen Raad, waarbij deze het standpunt in neemt, dat wanneer van gemeentewege han delingen plaats hebben waarbij dit lichaam zich beweegt op privaatrechtelijk terrein, de bepalingen der gemeentewet op die hande lingen niet van toepassing zijn en dus de raad de uitvoering van desbetreffende be sluiten niet zonder meer mag overlaten aan B. en W. Dit college zal dus in ieder voor komend geval gemachtigd moeten worden tot het verrichten van eventueel privaat rechterlijke handelingen of wel de raad kan B. en W. op dit punt een algemeene mach tiging verleenen. Op voorstel van B. en W. wordt dit laatste besloten. Wordt besloten van de N. V. Papierfa briek „De schoone Haas" alhier aan te koo- pen ongeveer 34 Ma grond, benoodigd voor het door trekken van den aan te leggen weg tusschen de Zuidkade en den Kanaaldijk, en wel voor den prijs van f. 5.per M\ Thans komt aan de orde het voorstel van het dagelijksch bestuur om het van den heer W. Kor9 en mej. de wed. A. Verstoep aangekochte land bouwrijp te maken. De to taal kosten van dit bouwrijp maken worden geschat op ongeveer f. 50.000. B. en W.. hebben in verband hiermede overwogen hoe hoog de kostprijs van het te maken bouw terrein zal moeten worden gesteld, waarbij de gedachte heeft voorgezeten, dat dit land aan de gemeentekas weinig of niets zal mogen kosten, m.a.w. B. en W. hebben deze zaak vooral ook van de commercieele zijde belicht. Dit heeft geleid tot de slotsom dat de uiterste prijs per strekkende meter zal zijn f. 100. voor dat terrein dat het meest oostelijk ligt; f. 80.- voor het middelste en f. 60.- voor het westelijkste bouwterrein en voor zoover het ligt aan den zuidelijken kant van den te maken weg. Voor het bouwterrein aan den noordkant zouden de prijzen dan in verhouding zijn f. 75.-; f. 55.-; en f. 35.-; per strekkenden meter. De ge middelden prijs van het land aan de noord zijde van den weg zou alzoo zijn f. 65.- pcr strekkenden meter en f. 80.- aan de Zuidzijde. In dit geval zal de gemeente aan den nieuwen verbindingsweg ten koste moeten leggen de som van f. 8000.-, het welk voor de gemeente gezien het groote sociale belang dat er mee gediend wordt, niet hoog kan worden genoemd. Mocht evenwel de vraag naar bouwterrein zeer groot zijn en het blijken dat ook voor hoo- Teren prijs zou kunnen worden verkocht, dan zouden B. en W. opnieuw bij den raad willen komen, met voorstellen tot verhoo ging van den kostprijs van het bouwter rein, teneinde de bijdrage uit de gemeente kas zoo gering mogelijk te doen zijn. Met dit voorstel van het dagelijksch be- RECLAME. stuur kan de raad zich vereenigingen en wordt dienovereenkomstig besloten. Wordt besloten aan het bestuur van de vereeniging Waddinrveen's zwembad een subsidie te verleenen van f. 2000.voor het bij bouwen van een 40-tal kleedkamertjes, zulks in verband met de omstandigheid dat door het veelvuldige gebruik dat van de bad en zweminrichting wordt gemaakt, er veel te weinig kleedkamertjes zijn. Wordt besloten aan het Kerkbestuur van St. Victor alhier overeenkomstig zijn ver zoek te verkoopen 26 strekkende meter bouwterrein aan den nieuw te maken weg in de z.g.n. Hei voor den prijs van f. 100.- per strekkende meter. De vergoeding toe te kennen aan de be sturen der bijzondere scholen in deze ge meente 1926 wordt vervolgens vastgesteld op f. 10.771/* per leerling. Het voorstel van B. en W. om het trot toir aan de dorpstraat een rij leiboomen (platte lindeboomen) te planten wordt na breedvoerige discussies aangehouden tot het najaar. Sommige leden waren van oordeel dat de beschikbare ruimte op het trottoir zal kunnen worden begonnen met het plan ten, terwijl andere leden ter wille van na tuurschoon de boomen gaarne zouden zien geplant. Waar evenwel eerst in September zal kunen worden begonnen met het plan ten dezer boomen, wordt besloten eerst eens af te wchten het effect dat de nieuwe straat zal opleveren. Mocht de Dorpsstraat na hare verjongingskuur nog meerdere verfraaiing behoeven, dan kn dat immers ook dan nog wel. Wordt benoemd tot lid van het Burgelijk Armbestuur in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer H. Dijs, de heer H. B. van der Oe9t, met 8 tegen 4 stemmen op den heer C. J. Fafianie. Nadat is besloten tot wijziging van de ge- rugkeeren lieve kinderen," sprak de dwerg- meen tebegrooting sluit de voorzitter de openbare vergadering. RECLAME. HS- 2014 wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt Trlj van roos het valt niet meer nit het blijjt beter zitten indien gij des morgens een weinig PUROL tusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt 't Voldoet iedereen. 2-12 VOOR VRIJDAG 25 HEL Hilversum, 1060 M. 12.302.00: Lunchmuziek door het Trio Groeneveld 6.007.15: Dinetrmuzdek door Trio Rent meester 7.157.46: Boekenpraatje door Marie VerhoevenSchmitz: „Tyne van Hil- letje" van Alice Smeding 8.00: Uurslag 8.00: Schippersles door R. C. v. Ree: Stuw schroeven in de Binnenvaart 8.35: Con cert. Het Mannenkoor ..Kunst en Broeder schap" (van het rijdend trampersoneel), o. 1. v. L. C. Keereweer. Het Omroep-orkest o. l.v. Nico Treep 10.10: Operettepro gramma door het Omroep-orkest 11.00 12.00: Dansmuziek door het dans-orkest Rentmeester. Huizen, 340,9 M. (Na 6 uur 1870 M.) 12.301.30: Lunchmuziek door Trio Win kels 3.004.00: Vrouwenuurtje, door Mevr. KillerWigman (KRO.) 4.00 5.00: Gramofoonmuziek. NCRV. 5.00 6.45: Concert. NCRV. Mevr. A. Luynenburg, piano. M. Spoor, fluit. E. v. d. Pol, viool 7.00730: KRO. Cursus Gregoriaansch door Prof. J. W. C. v. d. Wiel, leeraar a. h. Seminarie: Hageveld Heemstede 7.40: VPRO.-uitzending. „De Dienstknecht in het huis", moraliteit in 5 bedr. van Ch. Rann Kennedy. Regie Ed. Verkade. De Bisschop v. Lancashire, H. v. Meerten. De Vicaris, K. Kleyn. Martha z'n vrouw, S. Heyblom. Mary hun pleegkind, P. Obdam. Een onmisbaar werkman, A. v. Dalsum. Rogers, L. Wen sing. Manson de Dienstknecht, E. Verkade 9.00: VPRO-cursus (3). Leider: Dr. K. F. Proost: Onze kijk op het Nieuwe Testament (De ethiek der Evangeliën). Daarna persber. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: Viool- en pianoconcert 12.50: Orgelconcert I.202.20: Orkestconcert 3.20: Histor. causerie 3.45: Muziek 3.50: „King John", tooneelspel yan Shakespeare 4.50: Muziek 5.05: E. de Peyer, bariton 5.20: Vertellingen van Sussex 5.35: Kin deruurtje 6.20: Orkestconcert 6.50: Nieuwsber. 7.05: Orkestconcert 7.20: Muziekcritiek 7.35: Bach's partitas. Pianomuziek 7.45: Causerie: Social pur pose 8.05: Concert door de militaire kapel P. Whitehead, bariton 9.20: Nieuwsber. 9.35: Causerie 9.55: „Macbeth", too neelspel van Shakespeare 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 II.00: Concert 12,502.10Orkestcon cert 4.05: Orkestconcert 8.5011.20: Concert Mme. Mathieu en Hr. Vido. zang. L. Radisse. viool. Langenberg 469 M. 1.252 50: Kamer muziek (viool, piano, sopraan) 6.20 7.15: Orkestconcert 8.35: Concert door het Werag-orkest. Ch. Crull, sopraan. Duit- sche opera's Daarna tot 12.20. Dans muziek. Zeesen, 1250 M. 12.205.20: Lezingen 5.20—6.20: Orkestconcert 6.208 05: Lezingen - 8.209.20: Causerie: Austra- liën 8.20: Causerie: Jugend-arbeit 9.5010.20: Causerie: Zeiten. Zeltlager und Zei tlagergemeinschait. Hamburg. 395 M. - 4.35: Concert door het Norag-orkest 6.20: Kamermuziek 7.20- Orkestconcert 8.20; Boeren-avond, door Hans Balzer en Ernst Duis. Daarna tot 11.20: Cabaret en dansmuziek. Brussel. 509 M. 5.206.20: Trioconcert 9.25: Gramofoonmuziek 9.40: Voor dracht: De componist Peter Benoit met muzik. iliuste, 10.1010,35; Trioconcert NederlandSpanje 11 In het oude Stadion werd gistermiddag de voor de Nederlandsche ploeg belangrijke wedstrijd tegen Spanje gespeeld. Zooals te verwachten was. was de belangstelline voor dezetn wedstrijd grooter, dan wij tot dusver in het oude Stadion gewend waren. Boven dien werkte het weer mede: goed weer, niet te warm en niet te veel wind. Ongeveer zes a zeven duizend toeschouwers woonden den wedstrijd bij. Beide ploegen werden bij het betreden van het veld met applaus begroet. De herren Regibo en Beo Cavin fungeer den al9 scheidsrechters. Reed9 na eenige minuten heeft Nederland succes als Tresling uit een strafcorner doelpunt, doch sticks maakt den fraaien goal ongeldig. De Hollanders, zenuwachtig door het be lang van den wedstrijd, missen hun ge wonen vorm. Zij komen er later echter beter in en worden sterker. De1 Spaansche keeper krijgt op een ferm schot van Jannink nu niet veel gevaarlijks te verwerken. De snelle Spanjaarden zien meestentijds hun aanvallen onderbroken door Tresling, die in onze achterhoede uitblinkt Na twintig minuten spelen snelt Kop langs het lijntje. Er volgt een scherpe voor zet. zoo fraai als wij zelden zagen en Van der Veen geeft Holland de leiding, door den bal van vlak bij in het net te schieten. (10). Het publiek roert zich nu geducht, en de aanmoedigingskreften zijn niet van de lucht. Evenals tegen de Franschen heeft dit eerste doelpunt een heilzaraen invloed op het spel der Hollanders. Wij krijgen echter een droevig incident, doordat van de Rovaert bij het inloopen op den Spaanschen rechtsback een keihard schot tesen den slaap krijgt en „knocked out" is. Van de Rovaert wordt van het veld gedragen en met tien man spelen de Hol landers verder. Zooals bekend zijn invallers niet toegestaan. De Hollandsche voorhoede combineert, ofschoon zonder midvoor spelende, goed. De rechtervleugel KopJannink leidt vele aan vallen. De rust komt met een 10 voor sprong voor Holland. Na de rust verschijnt van de Rovaert weer in het veld, toegejuicht door het publiek, terwijl vele Spaansche spelers hem even de hand komen drukken, maar nu verlaat Duson na enkele minuten het veld. wegens een blessure en Ankerman neemt de spil- plaats in. Kop fungeert dan als derde half back. Wanneer Duson na tien minuten afwezig heid terugkeert en de Hollandsche ploeg weer completeert, komen de Oranjehemden weer in den aanval. Het duurt dan ook niet lang, er is dan zeventien minuten gespeeld, of Kop maakt het tweede doelpunt, dat evenwel wegens sticks ge'an^nleerd wordt. Even zien wij dan een fraai combinatiespel van onze voor hoede. Het loopt uit op een schot van Jan nink, dat door den Spaanschen keeper cor ner getrapt wordt. Het spel is dan weer matig. De Spaan sche verdediging blijkt te hecht voor onze voorhoede, wier samenspel dan weer ver te zoeken is, en die bij lange na niet zoo speelt als Zaterdag. De Spaansche voor hoede is op haar beurt niet opgewassen tegen de Hollandsche achterhoede, totdal plotseling de Waal een naar voren rollenden bal mist. De Spaansche midvoor Roig schiet hard en de bal vlie'gt door het net (11). Er is dan nog zes minuten te spelen. Hol land wil winnen en zit aanhoudend voor het Spaansche doel. Nog drie strafcorners worden genomen, doch zij leveren geen resultaat op. Het einde komt met een gelijk spel 11. O.i. had 31 de verhouding beter weergegeven en de uitslag zou ook zoo ge weest zijn. indien de scheidsrechters niet op zulk een overdreven wijze voor sticks had den gefloten. Door dezen uitslfg heeft Holland de finale bereikt, hetgeen na dezen teleurstellenden wedstrijd toch voor on9 land een verheu gend resultaat is. De eindstand. in af deeling B luidt: Nederland 3 9 - 3—2 5 Duitschl and 3 2 1' 83 4 Frankrijk 3 1 2 2—8 2 Spanje 3—12 3—8 1 Voor af deeling A worden heden om 4 en om 7 uur in net nieuwe Stadion gespeeld: Denemarken—België en Oostenrijk—Zwit serland. De eindspelen. Naar wij vernemen wordt Zaterdagmid dag om twee uur de wedstrijd om de derde plaats gespeeld tusschen Duitschland ea België of tusschen Duitschland en Dene marken. Om kwart voor vier heeft de fi nale Britsch-Lndië tegen Nederland plaats. Beide wedstrijden worden in het nieuwe Stadion gespeeld en zijn op één toegangs bewijs beide bij te wonen. De belangstelling voor NederlandUruguay. We hadden gistermiddag voor den aan vang van den hockeywedstrijd Nederland Spanje een kort onderhoud met den voor zitter van het N.O.C. mr. A. baron Schim, melpenninck van der Oye inzake de distri butie van kaarten voor den 30 Mei a.s te spelen voetbalwedstrijd Nederland-Uruguay aldus schrijft de „Msbde." Het aantal aanvragen, zoo zeide ons de N.O.C.-president is overweldigend en het is zeker, dat duizenden en nog eens duizen den zullen moeten worden teleurgesteld. Dit zal velen onaangenaam treffen, zoo ver onderstelde hij en daarom verzocht hij ons het volgende mede te deelen. Allereerst is het aantal beschikbare plaatsen uiteraard niek gTOoter te maken dan de 40.000, die net nieuwe stadion biedt. Aan de leidende organisatie op voetbal- gebied, den N.V.B., die ervaring heeft op het gebied van distributie van kaarten voor groote internationale voetbalmatch es is een zeer groot deel der kaarten over handigd, waardoor de waarborg is verkre gen, dat de voetballers zelf op zoo ruim mogelijke wijze van kaarten zullen worden voorzien. De clubs uit de provincie zijn in dezelfde mate bedeeld als die uit Am sterdam. Voorts moest een zeker deel worden afge staan aan de 25 bij het Nederlandsch Olym pisch Comité aangesloten sportbonden, be nevens voor personen, die zich bij de orga nisatie der spelen verdiensten hebben ver worven, comitéleden, de deelnemers aan het garantiefonds enz. Dat er na deze eerste distributie slechts een betrekkelijk klein aantal kaarten 't juiste aantal werd ons niet genoemd overblijft, is te begrijpen. En de voornaamste, bedoeling van de me dedeeling van baron Schimmelpenninck was dan ook het Nederlandsche publiek voor te bereiden op de groote kans, die de solli citanten naar het bijwonen van dezen wed strijd zullen loopen, teleurgesteld te wor den. Men koes tere dus bij voorbaat, voor zoo ver men dit althans nog zou hebben kun nen doen, geen hooggespannen verwachtin gen, dat men in zijn pogen om alsnog kaar ten te verkrijgen slagen zal. 't Is een schrale troost, n^ar de toestand is nu eenmaal niet anders. Die op Woensdag a.s. in het stadion we ten binnen te geraken, kunnen zich als „boffers" beschouwen. Koninklijke belangstelling ▼oor de Spelen. Naar wij vernemen is het z«r waar schijnlijk, dat de Zweedsche koning in het tijdvak van 28 Juli tot 12 Augustus naar Amsterdam zal komen, tot bijwoning van de Olympische Spelen. De Zweedsche konink lijke familie heeft voor zeven personen in Amsterdam kamers laten reserveeren. De regeling In het Stadion. Ten gerieve van het publiek heeft het Comité 1923 besloten dat voor het begin van iederen wedstrijd een loket zoo vroeg tijdig zal worden geopend, dat zij die zulks zouden wenschen, nog voor den wedstrijd binnen de hekken van het Olympisch Sta dion kunnen eten. Voorts zal er op het terrein zelf gelegenheid bestaan tot het koo- pen van toegangsbewijzen, zoodat hierdoor voorkomen wordt, dat zij, die een wed strijd hebben bijgewoond en ook den vol genden willen bijwonen, het stadion terrein moeten verlaten. In verband met dezen maatregel zullen ook de buffetten en res taurants steeds geopend blijven. HOCKEY. CONGRES INTERN. HOCKEY FEDERATIE. Gisteren is in de Industrieele Club te Am sterdam het Internationale Hockey-congres geopend. Besloten werd aan H. M. de Ko ningin een telegram te zenden, waarin de Federatie haar diepen eerbeid betuigt en haar oprechte wenschen uit voor den roem van ons land. Terwijl de aanwezigen zich van hun ze tels verhieven, werd een minuut stilte ge wijd aan de nagedachtenis van Liautey, den in '26 overleden voorzitter-stichter der Federatie. De aftredende voorzitter F, Reichel werd als zoodanig herkozen. Uit het door den secretaris-gen er aal uit gebrachte rapport bleek dat sinds 1924 het aantal tot de Federatie toegetreden landen van 7 tot 14 is gestegen, n.1. Duitschland, Oostenrijk, België, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Nederland, Hongarije, Britsch- Indië, Polen, Portugal, Zwitserland, Tur kije en Tsjecho-Slowakije. Het rapport van den penningmeester be treffende den finantieelen toestand werd aangenomen. Bij de verkiezing van het Bureau voor een periode van 4 jaren werden gekozen tot voorzitter F. Reichel (Frankrijk), vice- voorz. L. Liégeois (België), 2e vice-voorzit- ter Reinberg (Duitschland), secretaris-gen. Botella (Spanje), penningmeester dr. Dau- bresse (Frankrijk); leden zijn Ego de Cin- drio (Hongarije), Bruce Turnbull (Britsch- Indië), Einardam (Denemarken), Demures (Zwitserland). Quarles van Ufford (Holland) en Schneeberger (Oostenrijk). De contributie werd van 2 op 4 pond sterling vastgesteld ten einde een inten siever actie mogelijk te maken en een in ternationaal jaarberieht uit te geven. De voorzatter deelde mede, dat een broe der van den vroegeren voorzitter van de Internationale Hockeyfederatie wijlen den heer Liautey, een wisselbeker heeft uitge loofd. die jaarlijks zal worden toegekend aan dèt Europeesche land, dat op interna tionaal hockeygebied de beste prestaties heeft verricht. Voor den eersten keer wordt deze beker thans toegekend aan Nederland. ROEIEN. DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN. Het bestuur van „Hollandia" deelt ons mede, dat de „Nereus"-ploegen zich voor de wedstrijden op 1 en 2 Juni a.s. hebben te ruggetrokken. Tengevolge hiervan blijft de inschrijving van het numfner stuurmanlooze vier tot de loting alsnog opengesteld. LAWN-TENNIS. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN. SCHAPPEN TE PARIJS. In de voortgezette wedstrijden om de in ternationale kampioenschappen te Parij9 hebben mej, Bouman en Timmer, mej. RECLAME. Gelley en Danet geslagen mei 6-4, terwijl de dames Bouman en Rollia querque de dames Darnel en .Wolfels ten met 62, 61. ZWEMMEN. LEIDSCHE ZWEMCLUB, Ter rectificatie op ons verslag taa ren deelen wij gaarne even med» i beBtuursvervulling van den heer W. 1 der Reyden Jr., niet als tijdelijk doeld. Het plan ia het bestuur M personen uit te breiden. In de tk Filbry moet dus nog voorzien word! BILJARTEN. OM HET EERSTE KLASSE K&ÏÏP1 SCHAP L. B. B. De uitslagen van Maandag luiden H. v. d. Voort 126 35 2! B. de Roo 200 35 20 J. C. v. d. Berg 200 36 84 H. v. d. Voort 162 34 21 De uitslagen van Dinsdag luiden: Jac, J. r. d. Meer 200 S3 8) H. v. d. Voort 115 32 B. de Roo 200 32 J. Siera 194 31 J. C. v. d. Berg 200 35 Jae, J. v. d. Meer 173 34 De uieslagen van Woensdag luid A. Verstraaten 92 22 J, C. v. d. Berg 200 22 J Siera 138 Jac. J. v. d. Meer 200 De eindstand der 2e kl. L. B. B. I 11 FO 39 '1 66 1. Excelsior Ia 6416 car; 2. Eice 6359 car.; 3. D. O. S. ITb 6334 est. Ballon I 6210 car.; 5. D. 0. S. Ha6 6. F. O. G. I 6063 car.; 7. Kr o.t. f 8. Hollandia I 5872 car.; 9. de Bije 5116 car. De eindstand der 3e kl. E. B. B.1 1. de Ballon I 5558 car.; 2. Cob 5476 car.; 3 D. 0. S. In 5395 car.;' zicht Ia 5390 car.6. 't Vierk. üa 52 6 S. D. 0. I 5137 car.; 7. Rijn® 6099 car.8. 't Vierk. Ilb. 5003 ca.'. 0. G. II 4900 car, SCHAKEN. BELANGRIJK TOURNOOI TE KISSI Naar wij vernemen zal dr. M. En' nemen aan het groote schaaktouns Kissingen (Beieren) hetwelk 12 aanvang neemt. Aan het tournooi rullen verder men: Capablanca, Bogoljubow, witsj, Reti, Tartakower, Rubinste mann, Mieses, dr, Taxrasch, A- 29 JJMIHDEN, 21 VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f.l.60-';C. Griet per kist van 50 K.G. f. 56-J Tongen per K.G. f. 1.80f. IA per kist van 50 K.G. f. 54f 36,2® Schol per kist van 50 K.G. f.31 Bot per kist van 50 K.G. f Schar per kist van 50 K.G. f 10* 3 Tongschar per kist van 50 Sb- Kleine roode Poon per kist W f. 66, 13 Pieterman en Poontjes P® 50 K.G. f. 23—f 8.50, 4 Middel per kist van 50 K.G. f 37—f- 3", - middel Schelviseh per kist «J f. 32—f 26, 82 Kleine Schelms! van 50 K.G. f. 23—f. 16, 49 kist van 125 KG. f. 54—f. 37. per kist van 50 K G. f. 29— gen per stuk f. 3.56f 130. 13 K.G. f. 1.65—1. 1 50, 7 Wijtin? P® 50 K.G. f. 19—f 13. 95 Koolm*» f. 1—f. 0 60, 8 Makreel per ka K.G. f. 13. Binnengekomen zijn 4 roet de volgende besommingen: u f 3503. IJM 149 met f. 3637 U» f.3085, IJM. 189 met f. 5557 en e logger nl. de KW. 44 met f J- ming.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10