UIT DE OMSTREKEN. ja Kantonrechter overeenkomstig den warden veroordeeld. K M. en J. C. B., beiden te Hazerwonde, d van straatschenderij door bij K„ te .tonde, op 21 Maart een bus gevuld "ïater voor de deur van diens woning en daarna bg K. op diens ruiten ien. Get. A. en W„ uit Woubrugge ardan conform. Waarna de Ambtehaar ieder der beklaagden, die niet ver- nee waren, een geldboete eischte van subs. 5 dg. Kantonrechter wees get. er op, dat [c rich over mochten verheugen als >en en niet als beklaagden terecht te daar hij overtuigd was van de mede van getuigen en veroordeelde ge- jen conform den eisch. v V., te Hazerswoude, 2 keer ver- rd wegens het op den openbaren weg j)open van een hem in eigendom toe kenden, gevaarlijken en niet gemuil- jen hond, terwjjl hij hiertoe eveneens aangeschreven door B. en W. van iswoude. Verd. beweerde, dat de hond gevaarlijk was en hij den hond niet openbaren weg, doch op een hem in dom toebehoorenden weg had laten Kantonrechter braoht verd. aan het 5Ö, dat de weg was een publieke .or het publiek toegankelijke weg. 2 maal f. 5 subs. 2 maal 5 dg. B., alhier, overtreding Leerplichtwet, nbs. 2 dg. P. de J„ te Oude-Wetering, overtr. en Rijwielwet (geen richting aan- J, f.1 subs. 1 dag. !T., alhier, overtr. Leerplichtwet, eisch ubs. 2 dg. Uitspraak 25 dezer, v. S., te Rijnzaterwoude, wegsns het isngeven van een geslacht kalt bekende, doch beriep zich er op, __gifte vergeten te zijn. Eisch f.10 15. Verd. vond dit vreeselgk hoogt j Kantonrechter merkte op, dat de Ambt. [ierd. goeder trouw niet twijfelde, doch dit feit straffen om herhaling te tomen. Veroordeeld conform den eisch. H. R„ te Aarlanderveen, wegens het reu van een schuur in strijd met de verordening en zonder vergunning, rd. bekende en verklaarde zich bereid rtuur enkele meters achter de rooilijn atsen. Eisch f.5 of 2 dg. i Kantonrechter gaf verd. in overweging in verbinding te stellen met B. en W. ordeelde verd. conform den eisch. overige nog ter rolle staande zaken vertr. Motor- en Rijwielwet, openb. r-chap, etc., waren verd. niet ver- Cen werd verstek verleend en resp. veroordeeld tot geldboeten van 1.10, subs. 5 en 10 dg. llE BER00V1NG OP DEN SINGEL TE AMSTERDAM. Drie jaar geëischt. Vierde Kamer der Amslerdamscbe tak heelt zich gisteren den gehee- J bezig gehouden met de behande len de zaak betreflende de brutale be- van een 78-jarigen banklooper, in Boroen van 15 Februari 1.1. op den bij de Treefsteeg te Amsterdam. bank der verdachten namen plaals f-jarige H. van K. en de 30-jarige P. '.en te Amsterdam woonachtig. 1 belangstelling voor deze zaak was de publieke tribune was geheel terwijl ook van de gereserveerde in de rechtszaal en de advocaten- 1 ten druk gebruik werd gemaakt. Men was ten laste gelegd dat zij sterdam ten tijde en ter plaatse voor- 1 tezamen en in vereeniging, althans afzonderlijk, in ieder geval verd. Hyzen of verdachte Kikkert voor zich, (bet oogmerk van wederrechtelijke toe pt hebben weggenomen een tasch, lende ongeveer f. 15.000 aan Neder- le bankbiljetten en eenige effecten, toebehoorende aan de firma J. A. i en Co., althans aan een ander of anderen dan aan verdachten of één Jbsidiitr was Kikkert (en las(e gelegd P): te Amsterdam op genoemden da- I opzettelijk uil winstbejag, heeft be- P en vervoerd een bankbiljet van P één van f. 300, één van f. 200, en I *an f. 100, welke bankbiljetten door f1 verkregen waren; te Utrecht als- opzettelijk uit de opbrengst van door W verkregen gelden voordeel heeft 'en, immere een colbertcostuum, een I ren das, overhemden, sokken en p®, welke goederen betaald waren I'd. verkregen door het wisselen van Irosdrijf verkregen bankbiljetten, als F't heeft aangenomen en, te Rotter- |™oen opzettelijk geld ten bedrage 15 althans eenig geld. door misdrijf ton, als geschenk heeft aangenomen. [Jaren niet minder dan 23 getuigen Jvaaid. ongeveer kwart voor vijf was het 'aan het O. M., mr. van Arkel. Spr. we. dal er, wat het eerste ten lasle ge- (Petrett, genoeg bewijs is om tot een T?ee.mg te komen. Aan de hand van 1 ende getuigenverklaringen trachtte Jaohg aan te (oonen, dat de beide f jen zich hebben echuldig gemaakt diefstal in vereeniging. Spreker oyenveging nemen, welke personen |®etneed zullen vervolgd worden. "1 het er bij spr. niet in, dat vader la'S gesproken. strafmaat betreft, wees spr. er op verdachten recidivisten zijn. Hier aarl'cbten dag een zeer ernstig feit Jit een oogpunt van algemeene i y noodig dat verdachten ge- JM uil de maatschappij gebannen Spr j9 er Tan overtuigd, dat de «et geld verborgen hebben en fwhelijk dat zij er niet spoedig vEl*tPn zulten. Spr. eischte veroor- elk der beide verdachten tot ■gevangenisstraf. *™*%er van K mr. K. Salz- h, D<k dat diefstal in vereeniging i Jorden gehandhaafd. Tegenover y 'wogen van den persoon die K. i' ton hebben toen hij dien Woens dagmorgen op de Heeren gracht van zijn fiets stapte, staan de verklaringen van den vader en den broer van K., die onder eede gehoord zijn en het gewicht daarvan beseft hebben. Blijft over dat K. zich aan heling heeft schuldig gemaakt. Echter moet daar dan aan den kant van verd. opzet aanwe zig geweest zijn en het komt pl. voor dal hiervan geen sprake is. Wat de strafmaat betreft hoopt pl. dat de rechtbank in aan merking zal willen nemen de jeugd van verd. en de omgeving, waarin hij geleefd heeft. Dit indien de rechtbank hem schul dig mocht verklaren. Pl. blijft echter over tuigd, dal zijn cliënt zal moeten worden vrijgesproken. De verdediger van V., mr. F. J. J. M. Boetens, zeide, dat hij overtuigd was van de onschuld van zijn cliënt, weshalve hij niet anders dan tot vrijspraak kon conclu- deeren. Uitspraak 5 Juni a.s. DE VERDUISTERING BIJ DE H. T. M. Ten vervolge op hetgeen gisteren al is gemeld kan nog worden medegedeeld dat in de voortgezette zitting nog hebben terecht gestaan wegens heling J. W. A. R., arbei der te Den Haag en L. Fr. K., koopman te Den Haag, tegen wie resp. 2 jaar en 1 jaar en 6 maanden werd geëischt. Tegen den koopman S. v. d. Euit Den Haag die van het verduisterde geld een biljet van f. 1000 uit winstbejag zou heb ben bewaard werd één jaar geëischt en legen den caféhouder A. T. M., aldaar, we gens heling 2 jaar gevangenisstraf. HET MITRAILLEUR-ONGELUK TE BUDEL In verband met het mitrailleur-ongeluk dal op 11 Febr. j.I. ie Budel geschiedde en waarbij een menschenleven te betreuren viel, hadden zich gisteren voor den Krijgs raad te 's-Heriogenbosch te verantwoorden J. A. L .van L., sergeant-majoor-inslruc- teur en W. G. van E., sergeant-instructeur. De mitrailleur, waarmede het ongeluk plaats had was ter zittingzaal aanwezig. Tegen eerstgenoemde werd 3 weken ge vangenisstraf geëischt en tegen den tweede verlaging in rang en 3 weken gevangenis straf. Uitspraak op 30 Mei. AALSMEER. Hefc ligt in het voornemen van het be stuur der gemeente de Zijd- en Dorpsstraat alhier eerlang te aspbalteeren. Ongetwij feld zou het een belangrijke verbetering zijn, welke het centrum der gemeente een veel netter aanzien zal geven, dan. thans met de hobbelige keibestrating. De prijzen der snijbloemen alhier blij ven nog steeds zeer hoog, gevolg van het koele weer, dat ook in het omliggend bui tenland hecrscht. De vraag voor export is zeer groot en dagelijks worden groote hoeveelheden bloemen, vooral rozen, naar Duitschland verzonden. De rozen gelden nog steeds tot ongeveer 40 ct. per stuk. B. en W. en de Electra-commissie stel len den raad vqor: a. de gemaakte winst over 1927 door het G.E.B. k t 13.699.73 bij de reserve te voegenb. over te gaan tot electrificatie van de Ohelialaan en Hadley- straat in. de nieuwe uitbreiding, kosten f. 35.500. HAARLEMMERMEER. De heer H. Nieuwenhuis, dierenarts te Halfweg is voornemens te vertrekken en zich te vestigen in Dirksland; hij heeft in verband hiermee bedankt als secretaris van de afdeeling Noord-Holland van de natio nale vereeniging tot bevordering der paar denfokkerij en van de provinciale regelings commissie voor de paardenfokkerij in N.- Holland. Door de betrokken colleges is in zijn plaats tot secretaris benoemd de heer W. Slob, officier der huzaren b.d. te Hoofd dorp. Dinsdag waren op de voorjaarspaarden markt te Hoofddorp aangevoerd: 20 paar den, waarvan de prijzen varieerden tus- schen f. 100 en f. 300 en 6 hitten, prijzen f. 70—150. Handel matig. HILLEGOM. Eerste concert der Harmonie. De Hillegomsche Harmoniekapel hééft gisteravond een concert in de tent op 't Hof gegeven. Dit was het eerste concert na het concours te Beusichem, waar de twee hooge onderscheidingen zijn behaald, een eersten prijs in de eere-afdeeling en bovendien een eersten prijs in den eere wedstrijd. De Harmonie trok uit van het repetitie lokaal door de gemeente, met den directeur en den voorzitter, de heeren J. D. Schou ten en W. N. van Üer Werff in een auto voorop. In de versierde tent sprak de voor zitter tot den directeur en tot de leden van het corps, waarna de heer Schouten bedankte voor de hem gebrachte hulde, welke hij afwentelde op de leden van het corps. De muziektent was feestelijk versierd, een transparant met het woord „Hulde", was verlicht en prijkte tusschen de bloe men. Ondanks de aanhoudende regen was er veel belangstelling voor het concert der sympathieke Harmonie. KATWIJK. Een onwettige verordening. De gemeenteraad keurde onlangs een verordening good, volgens welke belasting wordt geheven voor het hebben van uit hangborden, lichtreclames enz., aan en boven de openbare straat. Ook in Tilburg en Leiden bestond zulk een verordening. Volgens artt. 238 en 240 van de Gemeente wet hebben de gemeenten de bevoegdheid rechten te heffen ,,voor het gebruik of ge not van tot den openbaren dienst bestem de gemeentewerken, bezittingen en inrich tingen" en ook van ,,door of vanwege het gemeentebestuur verstrekte diensten." Blijkens arresten van den Hoogen Raad (2 Nov. 1927 en 26 Jan. 1928) vallen hier niet onder uithangborden en derg. welke boven de openbare straat zijn aangebracht. De Hooge Raad heeft dus hier zeer stel lig uitgemaakt dat het gebruiken van „luchtruimte" boven de openbare straat geen gemeentelijk belasting-object kan vor men zoodat dergelijke verordeningen on juist zijn. Naar we vernemen bestaat bij belang hebbenden het voornemen bij het gemeen tebestuur er op aan te dringen, dat deze verordening, voor zoover deze wettelijk on juist is, worde gewijzigd of ingetrokken. B. en W. van Katwijk hebben heden aanbesteed het afbreken van 2 schuren en het bouwen van een garage op de Gemeente- werf. Ingekomen waren 7 biljetten. J. Hou- waart f. 4780; G. van Rijn f. 4490; G. Haas noot f. 4107; A. Parlevliet f. 4080; Krijn van der Plas f. 4C00; A. dc Best f. 3985; en T. Meijvogel f. 3774. KATWIJK AAN ZEE. Wat eens was. Van Lennep en Ter Gouw hebben Kat wijk aan Zee zeker nimmer bezocht; anders hadden ze zeker in hun bekend „Boek der Opschriften en Uithangborden'' ook wel opgenomen wat aan den gevel van het pand Voorstraat 12 alhier te lezen stond op een omlijst bord, tegen den muur aangebracht, ter groottte van plm 30 bij 40 centimeter. De laatste bejaarde bewonpr van dit pand de heer G. Geijteman is eenigen tijd gele den gestorven en nu heeft de oudste zoon ook bakker het bedrijf opgeheven en, daar nu de reclame ook niet meer noodig was, heeft men het bord weggenomen. Ongeveer 20 jaar geleden heeft men het nog gerestaureerd en was op het witte veld in zwarte letters weer duidelijk te lezen: De zegen van den Heer, Dat is daar wij naar wenschen; De oven is gesticht, Tot dienst van allo menschen. Men weet het rogge en tarwebrood, Te bakken door de kunst; Die wat van noode heeft Verzoek ik om de gunst. En wat was dat versje, al is op taal en stijl nog al wat af te dingen, door een massa menschen gelezen. Onder de Katwij- kers was het vooral do schoolgaande jeugd die er zich aan vergastte, maar ook ontel bare dagjesmenschen moesten even stil blijven staan om deze eigenaardige recla me te lezen. Voor zoover bekend heeft deze reclame gedurende een kleine eeuw tijds, het oog van den voorbijganger getrokken en meer dan eens zagen wij vreemdelingen zich er den tijd voor nemen, om het „gedicht" over te schrijven, om het dan door een of andere Katwijkschen vriend of bekende in 't Fransch, Duitsch, Engelsch of andere taal te laten vertalen. O, als dat bord met die eenvoudig be doelde reclame, eens kon vertellen de ge sprekken die het in zijn nabijheid, over zich hèeft aangehoord, wat zou dat interessant zijn. Boekdoelen zouden het vormen! En thans is dit bordje verdwenen. Verdwenen als de Van Staveren's en de Geijteman's die er het laatst woonden. Maar waar is nu het bordje 1 We veronderstellen dat ,,Eatwijksch Mu seum" er de hand op gelegd heeft. En zoo niet dan is het misschien nog niet te laat om dit te doen. LISSE. Het Zangconcours. Op den 2den Pinksterdag zal hier ter plaatse op initiatief van de Christ. Zang- vereeniging „Looft den Heer", een Chris telijk Nationaal zangconcourg worden ge houden, in de gebouwen van het Holland's Bloembollenhuis. (Zie ook de advertentie elders in dit blad). De voorbereidende werkzaamheden daar voor zijn in vollen gang, en die zijn niet gering. Alles is in actie om den 1200 zan gers en zangeressen een waardige ont vangst te bereiden. Het enorme groote gebouw, dat plaats biedt aan duizenden bezoekers is geheel belangeloos afgestaay door de directie, ter wijl teveDs gebruik mag worden gemaakt van het aldaar liggend autopark. Vele ingezetenen toonden hun groote be langstelling, door het vormen van een waar borgfonds, en het schenken van verschil lende gouden en zilveren medailles. Twee en twintig vereenigingen hebben zich laten inschrijven, n.l. In de 4e afd. Gemengd© Koren,,De Lofstem", van Sassenheim; zangvereeniging „Bennebroek" te Bennebroek; Harmonie „Purmerland"; „Samenzang doet Over winnen", te Wijde Wormer. 4e Afd. Mannenkoren: „Beverwijk® Chr. Mannenkoor", te Beverwijk. 3e Afd. Gemengde koren: „de Eensge zindheid", te Scheveningen; „Doopsgezind Zangkoor", te Beverwijk; „Hosanna te Lage Ruige Weide; „Excelsior" te Urk. 3e Afd. Kinderkoren: „Klein Hosanna", te Alphen a. d. Rijn. Ie Afd, Gemengde Koren: „Harpe Da vids", te ScheveniDgen; „Eltheto", te Schiedam; „Oranje Nassau'*, te Rotter dam. Ie Afd. Mannenkoren: „Kunst na Ar beid", te Alphen a. d. Rijn. 2e Afd. Gemengde Koren„Dient den Heer", te 's-Gravenhage„Excelsior" te Lisse; „de Lofstem", te Rozenburg. Ie Afd. Dameskoren: „Eltheto" te Schiedam. Afd. Uitmuntendheid Gem. KoreD„Oefe ning en Stichting", te Ouderkerk a. d. IJssel. Eere Afd. Gemengde Koren»,Oon Amore", te Delft; „Zanglust" te Pernis; „Looft den Heer", te IJmuiden. In het gebouw is gelegenheid tot het plaatsen van rijwielen, benevens een gar derobe, verschillende stands en hefc is te vens voorzien van een buffet. Wanneer het nu maar mooi weer is, dan *et dit de kroon op het werk der jubilee lende en noodigende vereeniging. Bloembollencultuur. Onder leiding van haar voorzitter, den heer C. Grullemans, hield de afd. Lisse van Bloembollencultuur een ledenvergadering in Hotel „De Witte Zwaan". Er was vrij veel belangstelling, vooral van de jonge generatie. De voorzitter memoreert het besluit van de afdeeling om een tentoonstelling te hou den en wijst in dat verband op het bezoek van Z.Exc. minister Kan en dat deze be loofd heeft de tentoonstelling te zullen openen. De voorzitter noemt dit voor de afdeeling een groote eer en spreekt den wensch uit. dat alles in het werk zal worden gesteld om de tentoonstelling te doen slagen. Verder deelt de voorzitter mede, dat Z.Ex. in het a.s. handelsseizoen een tweetal vei lingen hoopt mede te maken, waardoor hij hoopt een overzicht le krijgen van het in pakken en de verzending der bloembollen. De secretaris leest daarop de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Bij dc ingekomen stukken is een schrij ven van een der politiebeambten van Hil- legom, waarin wordt medegedeeld, dat een tweetal personen zijn veroordeeld tot acht dagen gevangenisstraf, wegens het stelen van bloemen in de maand Juli 1927. Over het al of niet uitkeeren van een gratificatie is verschil van meening. Echter wordt besloten de notulen eens na te zien, hoe indertijd het besluit is genomen. Verder wordt medegedeeld, dat de ge meente Lisse den prijs van het gas bepaald heeft op 8 cent per kub. M. voor de warm- walerbehandeling van bloembollen. De volgende prijsvragen vooor de bloe mententoonstelling zullen worden uitge schreven in de maand Februari 1929: Hyacinthen 6 soorten 6 in pot of pan: Hyacinthen bedding 6 soorten 9 in pot of pan; Hyacinlhen min. 6 s. 12 in pot of pan; enk. vroege tulpen 12 soorten 12 in pot of pan; darwintuLpcn 6 soorten 9 in pot of pan; breeder tulpen 6 soorten 9 in pot of pan; Narcissen 6 soorten 6 in pot of pan; crocussen 12 soorten; nieuwigheden Hya cinthen; nieuwigheden vroege tulpen; nieu wigheden dubbele tulpen; nieuwigheden darwin of late tulpen; nieuwigheden men- del tulpen; nieuwigheden Triumph tulpen; decoratieve inzending hyacinlhen; decora tieve inzending tulpen; decoratieve inzen ding narcissen; de mooiste mand hyacin then; de mooiste mand tulpen; de mooiste mand narcissen; de mooiste decoratieve in zending. Op verzoek van den heer Dc Graatf zal ook een prijsvraag worden uitgeschreven voor: nieuwigheden van narcissen. Over het uitreiken van een diploma of een getuigschrift van verdienste is men het nog niet geheel eens. De voorzitter vindt het gewensoht, dat de inzender, maar niet het ingezondene de medaille krijgt. Besloten wordt een en ander over te laten aan de jury. De vraag wordt gesteld of de tentoon stelling alleen geldt voor de leden van de afdeeling of hun elders wonende vakge- noolen ook mededingen. De voorzitter vindt het, in verband met het oog op het 50-jarig jubileum der afd. gewenscht dat alleen plaatsgenootcn kun nen mededingen. Aldus wordt besloten. De voorzitter krijgt vrij mandaat om als het inderdaad een feit mocht worden, dat onze postdirecteur, de heer Vooren, zooals thans in de lucht hangt, wordt overge plaatst, om te zamen met het bestuur der gemeente naar Den Haag te gaan, om te trachten dit te voorkomen. In dit verband doet de voorzitter de mededeeling, dat voor- loopig het postkantoor alhier geen hulpkan toor zal worden. De heer Segers wenscht het in de hand te werken, dat ook des nachts de telephoon, opengesteld wordt. Dit blijkt financieele be, zwaren op te leveren. De voorzitter wil wel probeeren of dit mogelijk is, als de gemeen teraad daar ook iets aan wil doen, daar er ongeveer f. 1700 mede is gemoeid. De heer Segers (lid van den gemeente raad) zal het in ernstige overweging nemen cm deze aangelegenheid in den raad aan hangig te iriaken. Voor de a.s. tentoonstelling zal een waarborgfonds worden gevormd van f. 2000. De voorz. deelt nog mede, dat de heer L. Pol, architect alhier, geheel belangeloos, een teekening van den plattegrond enz. van de te houden tentoonstelling wil ma ken, wat door de vergadering zeer op prijs wordt gesteld. Op een desbetreffende vraag wordt nog medegedeeld, dat de tentoonstelling op Zondag zal gesloten zijn, en dat de ten toonstelling zal worden geopend op Don derdag 7 Februari a.s. en gesloten op Vrij dag 15 Februari, uitgezonderd den daarin vallenden Zondag. Waar het blijkt, dat er voor het geschil derde raam, toegezegd door de afd. aan het hoofdbestuur, voor het eigen gebouw geen plaats is, wordt besloten-, dat de voorz. zich in verbinding zal 9tellen met den heer Kre- lage, en wanneer dit gewenscht wordt ge acht, de f. 300 welke beschikbaar waren gesteld, voor een ander doel te bestemmen. Hierop sluit de voorz. de vergadering. NOORDWIJK. De Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde, afd. Noordwyk en Omstr., heeft evenals vorige jaren weder getracht sym pathie te wekken voor den Moedersdag.* Zy heeft thans pl.m. 1000 bouquetjes en even zooveel circulaires (waarin het doel van den Moedersdag werd uiteengezet) aan de scholen laten bezorgen, zoowel aan de lagere als M.U.L.O. en Bewaarscholen, ten einde aan de kinderen ter hand te stellen» Wij zullen hopen, dat deze zeer bewerke lijke propaganda der afdeeling, den Moeders dag er in Noordwijk in heeft gebracht.Wy brengen gaarne hulde aan de dames en heeren, die zich de moeite getroostten, deze bouquetjes saam te stellen. Eenige officieren en manschappen deT Generale Staf zullen, in verband met in deze omgeving te houden oefeningen, alhier tusschen 9 en 14 Juni worden ingekwartierd. Met ingang van 1 Juni a.s. is tot agent van politie 2e klasse alhier benoemd de heer E. J. Visscher, te Enschedé. Tot assistent by de Deli-Batavia Rubber Maatschappij te Amsterdam, ter uitzending naar Sumatra's Oostkust, is benoemd de heer G. A. E. Durjster Jr., alhier. OEGSTGEEST. Jaavergadering Ver. voor Ziekenhnisverp'.e- ging „Draagt elkanders Lasten". De voorzitter, de heer J. Uittenboogaard, opent de vergadering met een woord van van welkom tot de leden, en herdenkt het, der vereeniging ontvallen lid, den heer A. J. Spruvt, als een, vooral in de financieele com missie, warm medevoelend en hard mede werkend lid, wiens werk nog lang in dank bare herinnering zal blijven. Het verheugt spr. te kunnen mededeelen, dat de vereeniging in. het afgeloopen jaar in ledental weer merkbaar is vooruitgegaan en per 1 December bedroeg 328. Het aantal verzekerden is gestegen met 178 en bedraagt 1262. Verwacht wordt, dat het ledental zich gestadig zal uitbreiden. Dank zy de groote medewerking is de toestand gunstig te noemen. De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld en den secre taris dank gebracht. Het namens de financieele commissie uit gebracht verslag over 1927 en de balans werden goedgekeurd. Wy ontleenen daaraan het volgende; Balans: Bezittingen en schulden in ont vangst en uitgaaf: f. 1216.22. Winst- en verliesrekening in ontvangst en uitgaaf: f. 1924.76. Reserve per 31 December f. 700. De donatiën zyn ook weder vooruitgaande. Blyft de financieele toestand zoo voort gaan, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten dat het aantal verpleegdagen weer zal kunnen worden verlengd. Den penningmeester werd dank gebracht voor zyn omvangrijke werkzaamheden en nauwkeurig beheer. In de in de financieele commissie ontstane vacature van commissaris werd met byna algemeene stemmen benoemd de heer J. Ober De voorzitter bespreekt een voorstel tot verheuging van het salaris van den penning meester. De werkzaamheden breiden zich gestadig uit, doch de kas liet het vorig jaar geen verhooging toe. Met algemeene stemmen werd het salaris gebracht van f.100 op f.200. By de rondvraag stelde de heer Donk een drietal vragen le. Of de mogelijkheid werd opengesteld tot toetreding van lid tot de vereeniging voor de bewoners van de „Vogelwijk" en omgeving te Leiden. 2e. Om stappen te doen tot verkrijging van de Kon. goedkeuring op de statuten. 3e. Om het aantal bestuursleden buiten de afgevaardigden van den Werkmansbond nit te breiden of in juister overeenstemming te brengen met het ledental buiten dien bond. De verhouding van 3—2 lykt spr. niet juist. De voorzitter antwoordt op de eerste vraag, dat in art. 5 van de statuten staat vastgesteld: „Leden zyn personen, die hun domicilie hebben in de gemeente Oegstgeest". Om deze grens uit te breiden doen zich ver schillende financieele bezwaren voor; reden waarom het bestuur de wenschelykheid niet kan deelen. By verhuizing binnen zekere grens kan men echter wel lid der vereeniging blijven volgens daartoe vastgestelde bepalingen. Vraag 2 zal door het bestuur overwogen worden. Inzake vraag 3 zegt de voorzitter, dat, volgens art. 7 is vastgesteld de volgende clausule: Het bestuur bestaat uit 5 per sonen; 3 te kiezen door den Chr. Nat. Werkmansbond en 2 te kiezen door de alg. vergadering (niet-leden van voorn. Bond). De heer v. d. Meene geeft hiertoe nadere toelichting. De heer Oudshoorn acht art. 5 van de statuten in strijd met art. 11 van het huish. reglement, by mogelijk verzoek by het Burg. Armbestuur. Medegedeeld wordt, dat, zoo noodig, de boeken van den penningmeester in dezen kunnen voorzien ter voorkoming van moei lijkheden. De heer De Jonge vroeg inlichtingen in zake uitkeering bij wangedrag of dergelijke. De voorzitter zegt, dat art. 12 van het huish. reglement aangeeft, dat, indien blykfc, dat de ziekte, waarvoor uitkeering gevraagd wordt, een gevolg is van wangedrag, het bestuur het recht heeft uitkeering ïe wei geren. Na op mogelyk voorkomen gewezen te hebben, zegt net bestuur toe, hierop nauw keurig toe te zullen zien. De penningmeester klaagt over het niet voldoende invullen van formulieren by het verlaten van een ziekeninrichting en vraagt aller medewerking met het oog op uit keering van de géiden. Voorts spoort de penningmeester de leden aan om de contributie toch vooral te vol doen, waardoor onaangenaamheden worden voorkomen by plotselinge uitkeeringen, en bespreekt tevens het royeeren van enkele ledei^ wanbetaling (hierby werden de namen verzwegen). Het bestuur doet toezegging tot het ver zamelen van gegevens inzake de meermalen gestelde vraag om uitkeering bij opneming van pasgeboren kinderen in een zieken inrichting. Hiertoe zal advies worden uitgebracht op een volgende vergadering en zoo mogelyk wijziging van art. 7 van het huish. ragl. Niet3 meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering met dank aan de leden voor de opkomst. 3-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7