•ereenigde staten. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. stadsnieuws. uit ned. oost-indie. AARDSCHOKKEN. EERSTE KAMER. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. ïtermiddag 3 uur: 763. denmiddag 3 uur: 763* fELEGRAFISCH WEERBERICHT waarnemingen in den morgen van 23 Mei, medegedeeld door het .leorologiscb Instituut te De Bildt ogste stand 769.9 te Isafjord en Sey- >rd. Laagste stand 755.3 te Yarmouth, achting tot den avond van 24 Mei tot zwakken, Zuid-Oostel. tot Zuid- el. wind. Zwaarbewolkt tot betrokken, ankelljk 'opklarend. Later weer kans ;enbuien. Iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR. voorm. 9 gr. c (48 gr. F), uur 'smiddags: 10 gr. C (50 gr. F).' nam: 10 gr. O (50 gr. F). CWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Donderdag. tgste stand des voorm. te 7 uur. ogste stand des nam. te halfacht. WATERTEMPERATUUR, weminrichting „Hooge-Rijndijk". voorm.15 gr. C. nar voorm.15 gr. C, nam.15 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". voorm.13i gr. C. mr voorm.13i gr. O. nam.13£ gr. C. iICHT OP VOOR FIETSERS e.a. isdag 23 Mei: 9.30 n.m. tot 4.22 v.m. gehouden zitting der Progressieve Partij mededceling gedaan van ïslissing om de leiding der partij neer en daarna den minister-president erzoek om ontslag overhandigd. En- :en later heeft de minister-president aan den president der republiek het van het geheele kabinet aangebo- verwacht dat Venizelos opdracht ijgen tot het vormen van een nieuw dat misschien nieuwe verkiezingen schrijven. Kafandaris betreft, die niet onder t curateele van Venizelos wenschte wordt gemeld, dat hij een nieuwe zal vormen en daarbij den steun zal van ongeveer 25 afgevaardigden. SOVJET-RUSLAND. Het Sjachtyproces en de ge volgen. Moskou wordt gemeld, dat in verband proces tegen de ingenieurs, hun i's de fabrieken verlaten. een niet-officieele opgave bevin- A in de sovjet-unie meer dan 500 ïub en technickers uit den vreemde, dan meer dan de helft uit Duitsch- '*n aantal van hen heeft zich tot de feering gewend met het verzoek hen aan van hun overeenkomsten en slaat te stellen naar hun vaderland keeren. iussische ingenieurs worden door de bewaakt 'l gouvernement Tambow heeft de twee ingenieurs wegens politieke ren ter dood veroordeeld. Het vonnis voltrokken. toskou wortd verder gemeld, dat het r ministerie in de gisteren gehou- van het Schaehty-proces een 4 geleden heeft. Inzake den opbouw t anti-revolutionair centrum in w heeft men tot nu toe geen bewijs leveren. Alles berust slechts op ver- Hingen. welke door de verdediging werden. kitsche_ beklaagden verzochten tol- Wr zij niet in staat waren het proces !D De rechtbank heeft echter aan dit geen gevolg gegeven. De vliegers van de Bremen. berichten uit Dessau heeft Von het vliegtuig „Europa" gekocht en ae Duitsche Oceaanvliegers hiermede ^erika naar Europa terugvliegen, ^ulerbericht zegt echter dat zij op 9 Ian b°ord van de „Columbus" dus zullen terug keeren. CHINA. Overeenstemming te Tsinanfoe. SiQanfoe is een conferentie gehouden 'n 'ion Japanschen bevelhebber en ineesche overheid, aarvan het re- ls nat de Japansche generaal heeft '€tn(i om het civiel bestuur van de stad weer aan de bevoegde Chi- autoriteiten over te dragen. De e hoepen hebben zich binnen de 1QSenwijk teruggetrokken. De ge gnomen Chineezen zullen vrijgela- en de veroverde munitie wordt •even. SJEANDSCH gemengd. 'DIJKDOORBRAKEN IN NOORD- AMERIKA? S:ln ^6W ^CI"k °n'van&en bsrich- i s dreiren opnieuw dijk- te zullen plaats hebben in het Pleasant-dal, waardoor de sleden Castle- gate, Colton, en Helper gevaar oopen. De bewoners vluchten naar de bergen. Een groot aantal arbeiders tracht, een dijkdoor braak te voorkomen, doch men vreest, dat zij daarin niet zullen slagen. VLIEGONGELUK. Te Wilborg, in Finand, zijn bij- eskader oefeningen, twee vliegtuigen op elkaar ge botst Eén vliegtuig viel neer in het centrum van de stad. De bestuurder, een metgezel en een voobijgangster zijn gedood. Vier men- schen zijn gewond. TREINONTSPORING BIJ KEULEN. KEULEN, 23 Mei. (W. B.) Hedennacht tegen twee uur ontspoorde een goederen trein by het binnenkomen van het station Roisdorf op de lijn KeulenKoblenz. Vier wagons reden uit de rails.' Een beambte werd gedood, de machinist licht gewond. De lyn is versperd; het personenverkeer zal voorloopig langs een andere lijn geleid worden. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. DE GIFGAS-RAMP TE HAMBURG. HAMBURG. 23 Mei. (V. D.) Volgens de bladen is het aantal dooden tengevolge van de phosgeengas-vergiftiging tot twaalf gestegen. Vijf brandweerlieden en vijf po litiebeambten. die bij het reddingswerk werkzaam zijn geweest, liggen in het zie kenhuis. De democratische fractie in den Senaat heeft eenige vragen tot de politi'é-autorilei- ten gericht, wélke heden zullen worden be handeld Gevraagd wordt: le. Wie is.verantwoordelijk vóór het ver- leenen der vergunning? 2e. Bestaan er nog meer bedrijven in de nabijheid van bewoonde huizen in het ge bied van de stad Hamburg, welke gelijk soortige gevaren verbergen? 3e. Zijn de politie-auloriteiten bereid on middellijk maatregelen te nemen voor de opheffing van dergelijke bedrijven? Ook de sociaal-democraten hebben vrar- gen gericht: le. Was het den politie-autoriteiten be kend, dat deze gevaarlijke gifgassen in zoo groote hoeveelheid opgeslagen waren of heeft een strafbare daad plaats gevonden? 2e. Wie draagt de verantwoordelijkheid? 3e. Welke maatregelen zijn getroffen om het gevaar van nieuwe gifgasrampen te voorkomen en ook in de tóékomst te ver hoeden? De crimineele "politie le Hamburg heeft intusschen in samenwerking met de* justitie een onderzoek ingeleid. Vertegenwoordigers der autoriteiten en deskundigen hebben met- de bedrijfsleiders der firma Stolzenberg onderhandelingen geopend over de vraag wat gebeuren moet met hel phosgeen-gns, dat zich in de overige tanks op het terrein der fabriek bevindt, of dit gas weggevoerd en onschadelijk gemaakt of dal het met de noodige voorzorgsmaatre gelen naar een minder gevaarlijk gebied overgebracht moet worden. DE „ITALIA". KINGSBAY, 23 Mei. (V.D.) Het Italiaan- sche luchtschip ..Italia" is te' 4.40 uur ver trokken om via het Noordelijkste punt van Groenland een tocht naar de Noordpool te maken. Het weer is niet zeer gunstig. KONINGSBAAI, 23 Mei. (Wolff). De .Italia" zal eerst in Noordelijke richting vliegen tot den 83sten breedtegraad en daarna naar de NoordpooL UIT CHINA. SHANGHAI, 23 Mei. (Reuter). De minister van buitenlandsche zaken van de nationa listische regecring heeft ontslag genomen. TOKIO, 23 Mei. (V.D.) De Japansche premier Tanaka had Dinsdag een langdu rig onderhoud met deD Amerikaanschen ambassadeur over de verklaringen van Kel logg met betrekking ,tot de Japansche plan nen in Noord-Mandsjoerije. Tanaka ver klaarde, dat Japan niet kan afzien van zijn maatregelen in dit gebied. De Japan sche regeering zal Noord-Mandsjoerije on middellijk laten bezetten, wanneer daar onlusten voorkomen. De Japansche gezant te Peking heeft Chang Tso Lin geadviseerd zijn troepen binnen zes dagen naar Mandsjoerije terug te trekken Doet hij dit niet, dan zal Japan deze troepen ontwapenen. Tsjang Tso Lin heeft hierop geantwoord, dat zijn troepen de wapens niet zonder te~ gen stand zullen neerleggen. SCHEEPSBRAND OP DE DNJEPR. MOSKOU. 23 Mei. (V.D.) Bij een brand op het stoomschip .Xew Tolstoj" op den Dnjepr zijn. npgérificn personen om het leven gekomen. Tot hen behoorde een hoog leeraar van het Polytechnisch Instituut te Kiew. NIEUWE STRIJD TUSSCHEN DRUSEN EN BEDUINEN. LONDEN. 23 Mei. (V.D.) Volgens berich ten uit Beirouth werden bij gevechten tus schen Drusen en Beduinén aan de Zuide lijke grens ~van Syrië vele Beduinen en Drusen gedood en gewond. Deze gevechten beteekenen de hervatting der vijandelijk heden tuschen beide stammen. AARDBEVING. PARIJS, 23 Mei. (Belg. Tel. Ag.) Uit Chacharoyas (Peru) wordt aan het Journal geseind: Een nieuwe aardbeving heeft hier gisteren plaats gehad, waardoor groote schade in de stad werd aangericht. Ook te Jaen werden verwoestingen aan gericht. De meeste huizen stortten hier in. Ér zyn verscheidene dooden. Talrijke huis gezinnen zijn dakloos. Naar wij vernemen is binnen enkele dagen de in vrijheid stelling te verwachten van den heer de B.. die eenige weken ge leden alhier werd gearresteerd als ver dacht van verduistering van een aanzien lijk bedrag in Nederlandsch-Indië ten na- deele van een cultuur-onderneming aldaar en die sindsdien in het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage was ingesloten. Op verzoek is bij Kon. Besluit eervol ontslag verleend, met dank voor de belang rijke bewe'zen diensten aan dr. P. A. A. Boeser, als lector aan de Universiteit alhier. DE STEM VAN HOLLAND. De Stem van Holland heeft hedenmiddag om 3 uur Amsterd. tyd, in het Nederlandsch, Fransch, Duitsch en Engelsch, via den kortegolf-telefoonzender van Kootwyk eenige mededeelingen over de wereld geroepen. Er werd een overzicht gegeven van de door Minister Beelaerts uitgesproken rede voering in de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, op Volkenbonasdag, en van het vredeswerk van Den Haag. Dit was bedoeld als een vervolg op de uiteenzetting, die de vorige week door ,.De Stem" werd gegeven omtrent Nederland als internationaal cen trum en waarbij o.a. verteld werd van do vel6 internationale bijeenkomsten, congressen e. d. in ons land. Voorts werd het een en ander medegedeeld omtrent de regeling der cultureele en eco nomische propaganda bij de Olympische Spelen, ter opwekking van het vreemde ling enbezoek. Aan het slot van de uiteenzettingen om trent Nederland als touristenland riep de Stem: „Bezoekt de Olympische Spelen, maar vergeet Holland niet." R.K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN. Door de Sint-Radboud-Slichting is voor het studiejaar 1928-1929 benoemd tot Rec- tor-Magnificus van de R. K. Universiteit te Nijmegen prof. dr. J. H E. J. Hoogveld. VRACHTAUTO DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Op den onbewaakten overweg nabij het station Wilnis geraakte hedenmorgen de vrachtauto van den groentenhandelaar van den Heuvel Uit Waverveen, onder den trein. Dé auto werd totaal versplinterd. Wonder boven wonder hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats. MEDAN, 23 Mei. (Aneta). In het Lang- sarsche werden Zondag van 5 uur 45 tot 11 uur 45 een reeks aardschokken geconsta teerd, welke om halfacht het zwaarst wa ren. De koelies van de onderneming Demar Sipoet in de afd. Bayan in het Gouverne ment Atjeh en Onderhoorigheden bivak keerden in de open luebt. De klok in het huis van den administrateur dier onderne ming bleef stilstaan. De cementen parits van het assistentenhuis zijn verwrongen. (Zitting van heden). Na de aanneming van het naturalisatie- ontwerp en het ontwerp der gemeentelijke indeeling van het Zuiderzeegebied is aan de orde het ontwerp tot vervroegde invoe ring van den zevenjarigen leerplicht. De heer VAN DER HOEVEN (C.-H.) zal tegen stemmen als tegenstander van den leerplicht en om de hooge kosten die bij den te zwaren belastingdruk niet gerechtvaar digd zijn. De» heer SLTNGENBERG (V.D.) zal voor stemmen omdat de 7-jarige leerplicht een sociaal belang is dat zwaarder weegt dan het financieele bezwaar; spr. begrijpt de houding der chr historischen niet die in strijd is met de houding van dr. de Visser. De heer DE JONG (R K.) is voor het ont werp waarop hij vroeger reeds aandrong. De heer OSSENDORP (S.D.) verdedigt het ontweTp en meent dat principieel verzet moet ziin uitgesloten, daar de principieele strijd reeds lang is uitgetreden. De heer SMEENGE (Lib.) juicht het ont werp toe dat den leerplicht vastlegt. De heer DE VEER (A. R.) zal voorstem men daar het hier niet om het principe maar alleen om vervroeging gaat, die 'financieel mogelijk is. Minister WASZINK meent dat niet het principieele. doch slechts financieele argu ment mag gelden en dat de regeering na belastingverlagingen vervroeging van den 7-jarigen leerplicht, noodig achtte, waarvoor geld beschikbaar is. Het wetsontwerp wordt aangenomen. De vergadering wordt verdaagd tot Dins dag 12 Juni des avonds te halfnegen. HAAGSCHE RECHTBANK. Het Hof heeft arrest gewezen in de zaak tegen L. P., los werkman te Leiden die door den Politierechter, wegens mishandeling veroordeeld is tot 3 weken gevangenisstraf. Het Hof bevestigde dit vonnis. J. v. d. N.. metselaar te Alphen a. d. Rijn, is door den Politierechter, wegens ver nieling, veroordeeld tot f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. Het Hof sprak dezen ver dachte vrij. A. van D.. kóópman te Katwijk, is door den Politierechter wegens heling, veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Hel Hof verminderde de straf tot 1 maand. WERKZAAMHEDEN IN DE MAAND MEI. Boomen en struiken staan reeds in bloei. Vele bloemen prijken al in de tuinen. De lente is ingetreden, de zomer is op komst. Het is dus hoog tijd. dat de handen uit de mouwen worden gestoken om den groen ten-, fruit- en bloementuin te verzorgen, op dat wij er het grootst mogelijke profijt van kunnen trekken. Een overzicht van de voornaamste werk zaamheden, die in de maand Mei nog kun nen plaats vinden, volgt beknopt in onder- slaande regelen. Algemeen werk: bedden los maken, on kruid wieden; indien noodig planten aan binden. Denkt er aan: bij droog weer moet 's avonds en 's morgens gegoten worden. Paden schoonmaken, gazons elke week maaien, daarna met fijne mestaarde be strooien; rollen is goed voor het gazon. Vrij gekomen grond mesten (met kompost), daarna omgraven en opnieuw beplanten. Van het afval enz. een nieuwen kompost- hoop aanleggen. Groententuin: Al het onafgedane werk der vorige periode voortzetten. Begin Mei moeten de stam- en stokboonen gelegd, de augurken gezaaid worden. De vroegere ge zaaide komkommers worden tegen midden Mei uilgeplant. Ook de kropsla kan worden geplant, later ook bindsla. De zomer- en herfst-rammenas en de peterselie kan wor den gezaaid; de prei en seldery geplant. Ook het zaaien van boerenkool en andijvie is aan de beurt Aardbeien moeten van de ranken worden bevrijd, de rijpe vruchten voor slakken en modder worden beschermd. Rijs en boonenstokken moeten tusschen de erwten worden geplaatst. In den frnittnin worden de rupsennesten vernietigd. De leiboomen worden eind Mei genepen en uitgebroken. Jonge boomen en stammen worden zoo noodig schoonge maakt. Bloementuin: Na 12 Mei beginne men met de Dahlia's te planten. Alle potplanten die later in den vollen grond zullen komen, wórden buiten gezet. Alle vaste planten, ook anjelieren, krijgen een plaats. Ranken de planten worden aangebonden. Er is heel veel te doen. Alle kracht wordt nu aange wend om den tuin een goed aanzien te ge ven. De uitgebloeide tulpen en hyacinthen worden opgenomen en ingekuild om af te rijpen. Vrij gekomen bedden kunnen direct weer beplant worden. Alle planten uit één jarig zaad moeten nu uilgeplant worden (zio voorgaand artikel). Over het zaaien valt nog het een en ander op te merken, -waarvan voor de be planting in het volgend jaar voordeel kan worden getrokken, iüdien voor dit jaar niet voldoende planlmateriaan aanwezig is. Zaaien is de snetste wijze van vermenig vuldigen. Merl noemt het ook de natuurlijke voortplanting. Aten kan bijna gedurende het ge heele jaar zaaien. In Januari begint men in de groententcelt hij.gunstig weer en op ge schutte plaatsen al vroege groenten te zaaien. In de bloemisterij zaait men in Januari, ook nog in Februari en Maart en zelfs nog later, zaden uit op bodemwarmte. Het zaaien op een warmen bodem hangt af van oe soort zaden, die men heeft. Dit ligt echter meer op den weg van bloemisterijen, waar men bijna uitsluitend uitheemsche planten kweekt, die uit warme landen afkomstig zijn en wier zaden dus ook bodemwarmte moeten hebben. Voor amateurs is van belang het zaaien in den kouden bak. De meeste planten kun nen niet builen op den vollen grond worden uitgezaaid, le. omdat voor die zaden de grond te koud is in den zaaitijd; 2e. omdat, al komen de zaden wel op, de bloei toch te laat zou beginnen. Daarom zaait men einde Maart de zaden in een niet verwarmden bak uit. Men maakt dezen bak in orde en wel zoo, dat de grond pl.m. 10 c.M. van het glas ligt, de boven grond moet vooral goed fijn gezeefd en ge lijk gemaakt worden. Hierop worden de zaden soort voor soort uitgestrooid op vierkante stukjes, door riet of slokjes afgebakend. Zoo komt dan in elk vakje een soort zaad te liggen. Dit zaad ligt dicht op elkaar en moet, zoodra het 2 of 4 blaadjes heeft, ver spreid worden, of direct op de bestemde plaats uitgeplant worden Na het zaaien houdt men de ramen gesloten om warmte in den bak te houden, waardoor het zaad spoediger kiemt. Zoodra het boven den grond begint men de ramen te lichten en dan volgt het verspenen. Met succes kunnen in den kouden bak de volgende soorten worden gezaaid: Antinhinum (Leeuwenbek); Calasbephus (Aster); Balsamienen; Gaillardia; Phlox Drummondi; Salpiglossum; Scabiosa, Tage- tes; Zinnia. Behalve deze één-jarige zomerbloemen kunnen in den kouden bak in Maart of April onder glas zaden van Immortellen of Stroobloemen gezaaid worden. Het zaaien van groenten Hiervoor gelden dezelfde regels als voor het zaaien van bloemen, doch, waar in de bloemisterij het vlugge ontkiemen van minder belang is, is dit bij den groententeelt veelal noodzakelijk, waarom men dikwijls toepast het in de week zetten van zaden en het daardoor laten ontkiemen. In Mei kiemt men echter niet meer voor. Het voordeel van voorkie- men bestaat daarin, dat men veel spoediger kan oogsten. Erwten, tuinboonen, spinazie en jonge wortelplantjes kunnen wel een paar graden nachtvorst verdragen Zaden van augurken, komkommers, Spaansche peper, snijboonen en princes9eboonen, die geen vorst kunnen verdragen, worden of onder glas eerst tot plantjes gekweekt of ze worden gezaaid als er voor nachtvorsten geen vrees meer is. Voor de één-jarige zaadplanten (bloemen) is het een vereischte de planten na ver- speening of uitplanting regplmatig vochfig te houden en tegen felle zon te beschermen. Vraag: Een Rhododendron in mijn tuin heeft last van het verdorren van de knop pen. 't Is een witte. Een ander soort heeft daar nooit last van. Wat kan hiervan de oorzaak zijn? Mej. C. V., te L. Antwoord: Vermoedelijk is dit een soortenkwestie; en zijn, vooral onder de nieuwe soorten, die niet bestand zijn tegen strenge koude. Zulke planten dienen in den winter met rietmatten te worden be schermd. Vraag: De seringen in mijn tuin dra gen geen bloem. Komt dat dit jaar meer voor? Antwoord: Wij hebben bij de serin gen buiten geen klagen in dit opzicht. Haalt u de uitgebloeide bloemen er steeds af? Dat is aan te bevelen. En de boom moet ook elk jaar gemest. Vooral stalmest is in dezen aan te bevelen. Vraag: Van een stamroos zijn de sprui ten dood gegaan; de wortels liggen erg uit Is daartegen iets te doen? Antwoord: De stam is van een ster ker soort dan de kroon. De uitloopers van stam en wortels moeten bij de rozen regel matig worden weggesneden, anders zal de sterkste het winnen en gaat de zwakke (de kroon) dood. Wanneer de kroon geheel dood is kunt u geen goede rozen meer verwach ten. Vraag: Moeten Darwintulpen sterk ge mest of de grond met zand vermengd wor den om le voorkomen dat ze jaarlijks min der worden? An twoord: Deze tulpen vragen matige bemesting met oude mest. Door zware grond wat zand te mengen is goed. Toch zullen de bollen zijbollen maken en de hoofdbol lang zamerhand minder worden. Deze zijbollen plant u afzonderlijk tusschen de anderen op het bloembed. Ze' bloeien wanneer ze de vereischte dikte hebben. Vraag: Mijn Clivia krijgt Pa den bloei aan enkele bladeren gele punten. Wat kan hiervan oorzaak zijn? A. te K. a. Z. Antwoord: Vermoedelijk krijgt uw plant het arm. Geef eens versche boven grond. Houdt de plant in den zomer matig vochtig. Vraag: Wij hebben e'en palm in een grooten pot laten zetten. Sedert dien krijgt de plant doode punten. Wat hier aan te doen? v. E. fe L. Antwoord: 't Zal het beste zijn dat u de plant bij den bloemist in de kas brengt. De groeiomstandigheden zijn daar beter en zal de plant tot groei worden aangezet. U kunt hem dan later weer in uw huis nemen. Vraag: Weet u ook een middel tegen gele rupsjes op de bladeren van de zwarte bessen G. v. Z. le R. Antwoord: Hiertegen en tegen rupsen in het algemeen kan worden gespoten met Parijsch groen. Meng op 10 Liter water, waarin eerst een ons kalk is gemengd. 10 gram Parijsch groen. Meng alles goed en spuit het met een pulverisateur of desnoods met een handspuit op de bladeren. De rup sen zijn binnen 24 uur dood. Er dient nog even op gewezen, dat Parijsch groen een zwaar vergif is en dat het kan aangewend tot vijf weken vóór het oogsten van de vruchten. Hét moet vooral goed voor kinde ren opgeborgen. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redak- tie onder motto „Tuinbouw". HAZERSWOUDE, 21 Mei. Aanvoer 14390 eieren. Prijs kippeneieren f. 5.25—6.40 per 100. Eendeneieren l 4.505.30. Hanen f. 1.85 p. Btuk. Kippen f. 0.85. Duiven f. 0.21. KOUDEKERK, 23 Mei. Eiercnveiling. Aanvoer 5350 stuks. Kippeneieren f. 5.60 6.40. Eendeneieren f. 4.805.20 p. 100 6tuks Hanen f. 1.50—2.20 p. stuk. Boter f. 0.75— 0.85 per pond. VOORSCHOTEN, 22 Mei. Kippeneieren f. 5.806.30 p. 100. Eendeneieren f. 55.20. Kippen f. 0.701.10 p. stuk. Hanen f. 0.50 0.60. Konijnen f. 0.60—0.70. AMSTERDAM, 23 Mei. Veemarkt. 'Aan gevoerd 216 vette kalveren, la kw. 8094 ct. per K.G. levend gewicht, 2e kw. 7090 ct., 3e kw. 60—70 ct. 96 nuchtere kalveren 9—18 per stuk. 940 varkens, Holl. le kw. 80 88 ct., 2e kw. 79—80 ct. per K.G. slacht- gewicht. Overz. en Geldersche le kw. 80 81 ct., 2e kw. 7980, vette varkens 7779. ROELOFARENDSVEEN, 23 Mei. Groen teveiling. Bloemkool 429 ct. per stuk; sla I f. 8.50—4.10, sla II f. 3.50—0.80 p. 100 krop; aardbeien f. 0.370.27 per doosje; peulen f. 5.705.20 per 10 pond, snijboonen f. 17—17.50 per 1000. HENK TESKE en TINE THONIES, geren kennis rsn hnn voor- genomen hnwelyk, waarven de voltrekking zal plaats hebben 6 Juni a s. 386a Lelden, 23 Mel 1928. Hooge Rijndük 206a. 8chntteretr. 10a De Heer en Mevrouw L. E. BRETON VAN GROLL- Aoekbbbk, geven kennis van de geboorte van een Zoon. Soë (Timor) 10 Mei 1928 177 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3