Stel prijs op Uw gezondheid en rook een betere sigaret— CHIEF WHIP—de sigaret met de garantie voor zuiverheid AGENDA. BUITENLAND. Zaterdag. Jeruël: Bidstond te halfnegen. Jeruël (Groenesteeg)Bidstond 81/> uur. Zondag. Evangelisatiegebouw (Morschweg 59): Samenkomst te 8 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 en 6 1/2 uur. Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt 34): Samenkomsten te 10'uur, halfvier en half- acht. Vrije Evang. Gc-ïn.: Samenkomsten te 10 uur en 1 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apojheken wordt van Maandag 14 Mei a.s. tot en met Donderdag 17 Mei (Hemelvaarts dag). waargenomen door de apotheken van de H.IL: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tele foon 136 en A. J. Donk, Doezaslraat 31, Telefoon 1313, van Vrijdag 18 Mei tot en met Zondag 20 Mei neemt waar de apo theek van den Heer W. Pcllc, Kort Rapen burg 12, Telefoon 594. De geneeskundige Zondags dienst te Leiden wordt van Zater dagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruining, Niemcr Schreuder en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargfnomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De Oegstgeestsche apotheek, de Kcmpe- naeTslraat 4. Telef. 274 is dag en nacht geopend. met erkentelijkheid herinnert men zich de gtflle wijze, waarop wijlen dr. H P. Hoyer reeds in het studiejaar 19231924 de uit zending van twee boursiers mogelijk maakte. De boursiers. die de vereeniging in den loop van deze eerste vijf jaren uitzond zijn: C Bonne, arts (thans hoogleeraar aan de geneeskundige Iloogeschool te Weltevre den) (Universiteit Amsterdam); ir. F. Vis ser 't Hooft (Technische Hoogeschool); ir. F. J. G. de Leeuw (idem); H. Rümke (uni versiteit Amsterdam); dr. C. J. Schuur man. arte (universiteit alhier); dr. ir. E. Elion (Technische Hoogeschool); dr. A. Kla- renbeek. dierenarts (universiteit Utrecht); dr ir Th. Thung, (Landbouwhoogeschool Wageningen) en mej. J. Ch. A. Broek, chem. doeta (universiteit Utrecht), Al deze boursiers hebben hun studietijd in het Instituut Pasteur ten volle benut en behalve door hun rapport aan het bestuur van het - Fonds door wetenschappelijke pu blicaties hiervan getuigd Een bijzondero vermelding verdient het feit. dat ir. Elion, die voor zijn studie te Parijs gedurende twee jaren den steun van het Fonds ont ving het doctoraat aan de Parijsche Uni versiteit verwierf. 'Tvtee boursiers zijn thans in Ned. Tndiê werkzaam* prof. Bonne en dr. Schuurman. De organisatie deT vereeniging doelt er op de kans op het vinden van geschikle candidaten voor het boursierschap zoo groot mogelijk te maken. Het bestuuT wordt daartoe gevormd door de wetenschappe lijke vertegenwoordigers van Pasteur's ar beidsveld (chemie, algemeene. technische, geneeskundige en veeartsenijkundige mi- krohiologip) aan de Universiteiten, de Tech nische Hoogeschool en de Landbouw- Tfoogeschool, te zamen met een aantal in- dnstriPelen die Pasteur's wetenschap in toepassing brengen. De plaatsen dor universiteiten hooge- scholen wisselen elkaar in geregelde volg orde af als de zetels der commissie van rapporteurs en in die zelfde volgorde kiest de vereeniging de plaats harer algemeene vergadering aan welke mededeelingen de uit Parijs terugkeerende boursiers aantrek kelijkheid verleenen. Zoo vermeldt het pro gramma van heden de voordrachten van dr ir Eüon (Delft) en dr. Klarenbeek, die renarts te Utrecht. Prof van Loghem besloot met de opwek king aan het bestaan en het streven der vereeniging zoo ruim mogelijke bekendheid te geven Eenerzijds tot versterking van de finaneieelp middelen, anderzijds tot prikke ling van het verlangen der studenten in de inikrobinlogische wetenschappen naar een Pastcursbeurs Spr. heeft wel eens den in druk dat niet door alle studenten voldoende beseft wordt, welk een voorrecht het is na afloop van de vakstudie zich vrij van elke beslommering in een wetenschappelijk vraagstuk te kunnen onderdompelen, onder de voorwaarden die een instelling als het Institut Pasteur te Parijs biedt. Dit beset te verlevendigen en voor de begaafden en werklustigen onder onze jongeren de mogelijkheid van een studie- lijd in het buitenland te verwezenlijken is het praktische doel van het studiefonds Pasteur. De voorzitter gaf hierop achtereenvol gens het woord aan dr Elron en dr. Klaren beek. oud-boursiers van het fonds, die in een belangwekkend overzicht van hun stu dietijd te Parijs getuigden. De secretaris dr. Schütte, verslag uit brengend over het afgeloopen jaar, deelt roede, dat de heerpn dr E Elion en dr. A Klarenbeek in 1926 uitgezonden, hunne studietijd aan het Institut Pasteur zeer ten genoege van het bestuur hebben volein digd De heer Elion zag zijn proefschrift door de Faculteit te Parijs aangenomen, waarmede voor de eerste maal het eind diploma van Delft geldig werd verklaart voor hel recht tot promoveeren. zeker eene vcldopning voor den heer Elion zoowel als voor de Delftsche Hoogeschool! Later zijn van zijn hand en van die van dr Klaren beek nog enkele opstellen in druk versche nen De beide hepren zullen in den loop van deze vergadering zelf over hun ver blijf te Parijs nog mededeelingen doen. Voor den cursus 19271928 zijn thans mejuffrouw Broek en de heer Thung 3an het Instituut werkzaam Met bestuur heeft van hen zeif en van een der hoogleeraren aldaar zeer groote bewijzen van tevreden heid over beider werk toe-gezonden gekre gen. Thane meent het bestuur weer het recht te hebben tot uitzending van twee bour siers over te gaan: het zal hiertoe dooT be middeling van de Pers en door plakkaten oproepingen plaatsen, hiermede het bewijs leverende, dat de vereeniging even diligent is, als toen zij. juist 5 jaar geleden, óp 19 Mei 1923 te Utrecht werd opgericht. Dat zij hierbij rekent op den steun van de directies van groote industrieën en cultures, en van allen, die Groot-Neder- landsch denken en voelen, moge hier ten slotte in herinnering wordengebracht Verslag van den penningmeester ovér 1927. De ontvangsten bedroegen f. 7133 95, waaronder f 3651.73, waarmede 1927 als kassaldo begon. Daarentegen bedn.egen de uitgaven f. 2381.60, zoodat op 31 December 1927 een voordeelig 9aldo ad f. 5052.35 in kas was. Deze vooruitgang te in hoofdzaak daar aan te danken, dat aan de boursiers door omstandigheden in plaats van f. 3600 in 1925 en f. 4100 in 1926 slechts f. 2200 be hoefde te worden uitbetaald. Daarenboven zou het bedrag der geïnde contributies door bedanken en weigeren te betalen lageT zijn geweest ware het niet. dat het ijverige sub comité te Amsterdam f. 1000 aan contribu ties zond. Versterking deT middelen en verhooging van het ledental is dus Jen zeerste ge- wenscht. DE LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Jaarvergadering. In de gisteren onder voorzitterschap van prof. dr. E Gorter gehouden vergadering van het Herstellingsoord de Leidsche Bui tenschool, heeft de secretaris, dr. M. D. Horst het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend. Aangezien eener zijds voor het uitbreidingsplan benoodigde gelden nog niet bijeen waren, anderzijds de toestand voor het onderwijs niet besten digd kon blijven, werd tot gedeeltelijke uit voering van het uitbreidingsplan besloten en met den bouw eener school een begin gemaakt. De vrijkomende lokalen in het Herstellingsoord, oorspronkelijk voor 40 leerlingen reeds te klein, nu voor 52 ge bruikt, zullen voor inwonende leerlingen worden ingericht Het bestuur hoopt, dat van alle zijden op medewerking kan wor den gerekend om alles, in het belang der preventieve tuberculo9e-bestrijding, tot een goed einde te brengen. De directrice mej dr T. T. Hoogenboora meldt betreffende het Herstellingsoord dat het begin van hel jaar in het te-eken van de griep stond. Toen half Januari 23 van de 52 kinderen aanwezig waren en hel her stellingsoord personeel bijna geheel ont brak, werd het herstellingsoord 14 dagen gesloten. Verder was 1927 een belangrijk jaar voor de Buitenschool. De plannen tot uitbreiding namen vasten vorm aan. Half Augustus werd begonnen met het kappen van de dennen op bet terrein, op de plaats waar de nieuwe schoot gebouwd zou worden. Er werd besloten tot aanleg van centrale ver warming in school en in herstellingsoord. In December kwam de ketel van de een-* trale verwarming in de garage klaar. Het aantal verpleegdagen was 15190. Het aantal kinderen was in den zomer 54, in den winler 52. Van 21 Maart—15 Octo ber werd buiten in de lste lighal gegeten, behalve 17 dagen in April, toen we door hagel en regen tijdelijk naar binnen wer den gejaagd: 6 maanden waren de kinde ren dus den geheelen dag buiten. De gezondheidstoestand wa9 over het al gemeen zeer bevredigend. De gemiddelde gewichlstoeneming van de groep kinderen, van Maart 1927Maart 1923 op de Buitenschool waren, was 3 2 K.G. per jaar. Die van de kinderen van September 1927Maart 1928 gemiddeld 2.7 K.G per half jaar. De gemiddelde Icnglegroei wa9 1 cM. per maand. De haemoglobinegehalte werd van 63 G1 en lager bij aankomst, tot 73.76 bij vertrek. Ér was veel belangstelling voor de Bui tenschool. Buitenlandsche medici en zelfs prof. von Pirquet uit Wecnen brachten een bezoek, ook vele particulieren. Namens de Onderwijs-Commissie meldt mej. C. B. Renaud: Bij bezoek aan de Leidsche Buitenschool treft mij steeds het feit. dat ook bij win derig en koud weer leerlingen en personeel aan het verblijf in de buitenlucht zoo verre de voorkeur geven. Raadpleegt men de maandelijksche verslagen van het hoofd der school, den heer Basliaans. dan komt dit feit duidelijk tot uiting. Zelfs in de koudste wintermaanden. Januari: van 31 lessen werden 18 buiten gegeven. In Fe bruari van 40 lessen 29 buiten, 't Is zooals het Hoofd der School t el opmerkt voor een buitenstaander niet denkbaar. In Maart van 45 lessen werden er 34 buiten gegeven. In April dit jaar een koude maand van 26 lessen 20 buiten. In Mei. Juni, Juli en Augustus alle lessen buiten. In Sep tember van 42 lessen 37 buiten. In October van 38 lessen 34 buiten. Tn November 40 lessen 16/19 buiten. In December met 33 lessen 17/18 lessen. Blijkens het jaarverslag van mr. A. van der Eist. hebben de ontvangsten voor her stellingsoord en buitenschool bedragen f 23 989. de uitgaven f. 24,400. zoodat het nadeelig saldo f.411 bedraagt. Van de ge meente Leiden werd aan subsidie ontvan gen f. 3750 tegen vorige iaren f 7500 Aan het eind van 1327 werd van de ge meente Katwijk ontvangen aan subsidie voor uitbreiding en verbouwing der school f 24 075. d® kosten van verbouwing heb ben bedragen f 16 949. terwijl f. 7100 voor waarborgsom gestort werd. De exploitatie van het herstellingsoord geeft aan ontvangsten f 17 840. o.a. ver- plepggelden f 4826. subsidie Leiden f. 4750 provincie Zuid Holland f. 7617. contribu ties f 626 De uitgaven bedroegen f 18 1S4. waarvan o.a. salarissen f 4135. voeding f 6944. onkosten f 2451 tramgelden leer- lineen en personeel f 2690 De ontvangsten van de Leidsche Buiten school hebben bedragen f 6150. o.a rijks bijdrage f 5251 de uitgaven f 6216. w.o. salarissen f.5251, het nadeelig saldo be draagt f. 66. RECLAME. FILMVOORSTELLING OVER NED.-INDlE. Vooi de leerlingen der middelbare scholen. De vertooning van de door den heer Willy Mullens in opdracht der Nederlandsehe Re geering vervaardigde film over „Nederland en Azië", waarover wij gisteren reeds on der Laatste Berichten een kort bericht op- nanoen, is door de R. B. Scholieren en Gymnasiasten met bijzondere aandacht ge volgd. VaD de 35 Kilometer film waarmede de operateur uit de Oost is teruggekeerd, heeft de regeering 5000 roeter uitgekozen voor vertooning; 2000 meter daarvan werd weer voor de schoolvoorstellingen uitge zocht. De film gaf beelden van Djokjakarta, van bet teven in Dessa, van eenige Inland, sche bedrijven als leerbewerking, koperbe werking. enz en tenslotte van Bali Het was jammer dat niet iemand die Lndië goed kent. eenige explicaties bij de soms Bcher- pe beelden die goed werden geprojecteerd heeft gegeven. Want aan de meerendeeis humoristische opmerkingen van den heer Mullens hebben de meisjes en jongens fei telijk niet veel gehad. De film van Bali is ons eerlijk gezegd wel wat tegengevallen. Wij hadden gaarne wat details gezien van de prachtige kunstschatten die dit eiland bezit. En ook het mooie type der bevol king kwam op Mullens opnamen onvoldoen de tot zijn recht. Overigenê mag de voor stelling geslaagd heeten en is deze voorstel ling zeker een goede propaganda voor onze Oost geweest. Om vier uur was de voor stelling afgeloopen. „DE LEIDSCHE PADVINDERS". In een- der zalen van het Nutszebouw werd eisleren de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging „de Leidsche Padvin ders". Hoewel over het algemeen jaarvergade ringen zihh titfet kenmerken door een groote opkomst, was hierover ditmaal niet te klagen. De voorzitter de heer J. G. J. Verhey van Wijk die de aanwezigen welkom heette sprak zijn voldoening daarover uit en gaf daarna het woord aan den secretaris, den heer Kweslrdo. Na het voorlezen der notulen die onveranderd, werden goedgekeurd, rolgde het jaarverslag. Waar de heer Kwestroo nog maar sinds korten tijd secretaris is, was deze laak niet gemakkelijk; hij wees erop dat vele belangrijke zaken dit jaar waren afgehandeld en een periode van verwisse lingen en moeilijkheden was overwonnt-B, waarvoor hij aan alle werkers, die 't hunne daartoe hadden bijgedragen, een gepast woord van dank bracht. Waar in 't begin Troepen 1 en 3 afzonderlijk stonden, kwam door invoering der nieuwe spelregels van ,,de Nederlandsehe Padvinders" de C. J. M. V. als Troep 2 in de nieuwe afd. ,de L.'id- sche Padvinders". De samenwerking naar buiten kwam voor het eerst uit bij T laatst gehouden 3-Octoberfeest en het mag hier n.et genoegen vermeld dat een goede samen werking een voldongen feit is. In April van dit jaar werd dan ook een leidersvergade ring gehouden van de leiders der 3 troeoen. Het afgeloopen jaar doet nieuwe heoo voor de toekomst geboren worden, doch er werd door den heer Kwestroo tevens op gewezen dat de leiders niet alleen het ophouw- ,ide werk kunnen verrichten doch zij daarbij tevens moeten kunnen rekenen op den steun en de volle sympathie der ouders. Dit verslag werd met applaus der aan wezigen beantwoord, terwijl door den Voor zitter dank werd gebracht voor dit keurig verzorgd jaarverslag. Hierna was het woord aan den penning meester den heer J.. G. Hagens, uilteraard slechts dorre cijfers, doch gelukkig niet in een mineurtoon ten gehoore gebracht; ook hiervoor werd door den Voorzitter dank ge bracht. Het nieuwe reglement werd zonder wijziging aangenomen. WaardeereTide het vele en goede werk dal door het bestuur in het afgeloopen jaar was verricht werd op voorstel van een der leden het Bestuur bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag deelde de Voorzitter, naar aanleiding van een uit de vergadering opgekomen vraag, mede dat in de bestuurs vergadering in principe de wensch was uit gesproten nog dit jaar een ouderdag of ouderavond te houden van alle leden der Aldeeling. Na een zeer korte pauze' kwamen de Voor trekkers van Troep 3. de aanwezigen aange naam verrassen met fluit-, guitaarspel en zang; onder leiding van den Voortrekker Van der Velde weiden zang en spel zoo voortreffelijk uitgevoerd dat alle aanwezigen zelfs meezongen. Dat de bekende Padvin- dersmarsch „Hoort zegt het voort" door allen staande werd meegezongen als slot lied is wel haast overbodig te vermelden. Hel was een geslaagde jaarvergadering; de afwezigen hadden ongelijk. Nadat door den heer Erkelens. Troepleider van Troep 3 en lid van het Afd Bestuur rem lint gehechl was aan den guitaar van den heer V. d. Velde en de Voortrekkers in eenige welgekozen woorden door den Voor zitter waren bedankt voor hun medewer' ing werd de vergadering gesloten. DE BIOSCOPEN. Aan de hooldfilm in het Casino-theater na de pauze gaat vooraf hel journaal, een penteekening, een klucht en de Wild-West- film: „De schrik van Texas". Deze rolprent is er één natuurlijk, waar sensatie en spanning hoogtij vieren, dank zij het bloeddorstig gerecht der cowboy's. En film van een heel ander genre is „Haar eenzame weg", een dramatische schets in 6 acten. Aan den inhoud ontleenen wij hel vol gende; Bettv Austin is de echtgenoole van zeke ren Warren. Deze Warren heeft bij de bank crediet gevraagd. Hij is echter niet tot een tranctie kunnen komen, daar „de hee- ren" der bank meenden, dal Warren z'n verplichtingen niet na zou kunnen komen. Z'n vrouw was immers ook in betrekking, om het schamele stukje brood, dat zij samen verdienden, nog wat le vergrooten. Een vergissing van denkwijze is hier nu in het spel. Hevig ontroerd en teleurgesteld komt Warren thuis, waar een hoogloopende woor denwisseling ontstaat tusschen hem en z'n vrouw, met het noodlottig gevolg, dat zij elkaar verlaten. Doch oude liefde roest niet.Dat zien wij ook in deze film. Het verdere dramatische verloop der film zullen wij niet beschrijven. Deze rolprent wordt door de hoofdperso nen goed gespeeld en is ook wél de belang stelling waard. Een programma dal geheel goed is. „Paramount" geeft Pola Negri in „Haar Koninkrijk" de hoofdfilm van 't Trianon. Theater weer eens ruimschoots gelegen heid, ons van haar prachtige spelcapici- teiten te overtuigen. Nu leent het scenario van deze film zich hier ook goed voor. Een romantisch en nogal fantastisch ver haal is het, maar gezien de bekende Bal kan toestanden niet geheel onmogelijkl Olga, een New Yorksche dienstbode wordt door de verbannen ministers van het Bal kanstaatje Silvanië, w.o. graat Mirko als hun verloren gewaande Koningin be schouwd. Hoewel de vergissing blijkt, bieden ze haar toch den Sylvaanschen kroon aan om de boerenbevolking te bevrijden van Vorska, den tyran. Olga die dit als haar roeping voelt, stemt toe en gaat mee. Het loopt zooals verwacht werd, de bevolking juicht, en Vorska's troon wankelt! De ministers echter spelen een dubbele rol, Mirko vraagt een som gelds in ruil waarvoor hij Olga weer laat verdwijnen. Het loopt anders, de troepen gelooven in Olga en nemen Vorska en Mirko gevangen. Vorska bepraat het leger en nu belegeren ze het kasteel waar de pseudo-konigln verblijft. Op origineele manier wordt de boerenbe volking gewaarschuwd, die de koningin be vrijdt en op den troon zet. Het volk leefde sinds dien nog lang gelukkig en tevreden. De groote verdienste van Pola ligt bij deze film in de scherpe tegenstellingen. Haar ruwe manier als dienstmeid en het konink lijk voornaam gebaar en Irotsche houding ais vorstin, haar audiënle „uit de hoogte" en vlak daarop als ze in haar liefde tot den eenvoudige John er in toestemt mee te gaan naar New York. Kortom vol prach tige spelmomenten. Het voorprogramma boeit vooral door het detective-verhaal. „Een vreemdeling in den nacht" met Rod la Locque in den hoofd rol. Een film vol geheimzinnigheid. Een programma dus dat niemand zal teleurstel len. Het Lnxor-Theater vangt deze week zijn programma aan met een uitgebreide revue. Daarna krijgt men „De verleiding eener Lichtstad De geschiedenis speelt zich af in Parijs en verplaatst zich daarna naar Nizza en Corsica. Het is een verhaal van een jongen Engelschen boer die door den dood van zijn grootvader plotseling million- nair is geworden, en het fortuin in ont vangst gaat nemen in Parijs. Echter kan hij de weelde voor het geld niet dragen en zoo komt hij al spoedig in handen van sluwe menschen die trachten hem zijn kapitaal afhandig te maken. Op een bal zal de groote slag geslagen worden, doch juist te elfder ure komen zijn vrouw en vader hem le hulp en neemt de film dus een goed einde. Het beroemde Volendammer Harmonica- kwartet „De vier Keals" vergasten ons daarna op eenige aardige nummers; o.a. de opera Tosca, welke zij op meesterlijke wijze speelden. Zij hadden een hartelijk applaus in ontvangst te nemen en werden herhaaldelijk teruggeroepen. Hel geheel was dan ook zeker de moeite waard te gaan hooren. Na de pauze werd vertoond ,.E1- Hakim" een film die zich afspeelt eerst in Engeland en daarna in de Egvptische woestijn. De film is van begin tot eindt zeer mooi en boeit door spel en monteering. De geschiedenis handelt in Engelsclie krin gen tusschen officieren die naar het fc worden gezonden en die bij hun terugko» bemerken dat hun vrouwen hen ontro: zijn geworden. Een der officieren ruk daardoor het hoofd kwijt en vertrekt zaakgelastigde der regeering naar Egypte in de eindelooze zandvlakten rust te vink en werkelijk het gelukt hem. Maar in l, hart blijft hij de vrouwen haten. Tolk op zekeren dag hij een vrouw van wissen dood redt die hem van de dwaling zijns weegs terugvoert en met hem in hi huwelijksbootje stapt. Als geheel een pu gramma, dat zeker belangstelling verdien Prof. mr. H. Krabbe, die gedureti eenigen tijd in het Diacones^enhuis ire verpleegd, heeft gisteren deze inrichtinj p heel hersteld verlaten. f De heer C. H. C. Martens, geb. 's-Gravenhage, die gisteren doctoreert, i de rechtsgeleerdheid verwierf den pa cum laude. De heer D. S. Bartstra, alhier, is b> noemd tot officier van gezondheid klasse bij de landmacht in Ned.-Indië. Parkeoncert Dinsdag 22 Mei, 8 tra „Einzug der Gladiotoren", Marsch, FwS Spanische Lustspie! Ouverture, Kéler-Bt „Wienerblut", Wal9. Strauss; Potpourri t „Die keusche Suzanne", Gilbert; Spanisd Tanze, Moszkowski; „Minnen nnd Werba Wals, von, Blon; Jubileum-marsch, Geijp, Bij den café-houder Van M. a« Nieuwe Beestenmarkt is gisteren door paard een spiegelruit, ingedrukt. Het pat bekwam geen letsel; de ruit was verzeker DE ALGEMEENE TOESTAND Weinig nieuws onder de son. Besluiten der raadgevende nomische commissie. Er is momenteel stilstand over vrij* alle linies en zelfs in China valt weinig geen vooruitgang meer te constateeren. richten dat de Zuidelijken snel vorden zijn tegengesproken en beantwoord mei mededeeling dat integendeel Tsjang Tso l weer aan de winnende hand is. VoorloöJ moet worden afgewacht waartoe de inme ging van Japan zal leiden Te Genève heeft het raadgevend ecos misch comité in eerste lezing de resolut1 en rapporten der subcommissies, die den Volkenbondraad zullen worden voorfl lcgd, aangenomen. In het rapport over handel hecht het comité zijn goedkeuri aan de door het economisch Volkenbuw comité voorgestelde methode tot collec' verlaging der tarieven bij groepen van kelen tegelijk. Het rapport over de industrie dringt op voortzetting van het onderzoek, ingeste door het Internationaal Instituut voor tenschappelijke arbeidsorganisatie en Intern. Arbeidsbureau naar de nationale ring van den arbeid in de industrie, ter* die betreffende den landbouw pleitTCl nauwe samenwerking tusschen de orjs* saties, die de bestudeering van landbotf vraagstukken beoogen, en, den Volkenboc Ten slotte is nog een resolutie aanj'-5 men, waarin gewezen wordt op de gevtf voor landbouw, handel en industrie van schommelingen in de koopkracht van goud. In verband daarmede spreekt hel mité zijn waardeering uit voor het he dat de centrale bankinstellingen aan vraagstuk hechten en het brengt dit bleem onder de aandacht van de cicele en economische Volkenbonds-or?l!i satie. f* DUITSCHLAND. De komende verkiezingen Een zeer groot aantal caa daten. Volgende week zullen de verkiezing voor den Rijksdag plaats hebben en interessant in verband daarmede te v nemen dat er niet minder dan 6208 n^ prijken op de candidatenlijsten. Tot toe waren er 429 afgevaardigden. maarJ!. aantal kiezers is belangrijk grooter den en derhalve zal nu het getal alff* digden ook wel boven de vijfhonderd stiff Stresemann's toestand blijft 'anj^j vooruitgaan. Gevaar voor verdere c caties schijnt niet meer le bestaan. s tiënt is opgeruimd en koestert weer stelling van de gebeurtenissen van n-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2