ÏHAUFFEÜR-MONTEUR IAISON ZURLOH. De Smarten van Satan ACCOUNTANSKANTOOR Jongmensch HUWELIJK Jonge Meisjes DAMES-MODE. IN TRIANON LEERARES HANGLADDER NET MEISJE UIT DE OMSTREKEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. a"ow Rijwielen /Mtieam Kinderwagens Velo-Naaimachines I^LO-Waschmachine Jongste Bediende VERKOOPSTERS CASSIERE. Gelegenheidskoop. Leiden, Rapenburg 27, Telefoon 1623 IATWIJÏ-AAN-ZEE. ïtiging en intrede van de. F. Prat. De. P. Prat. De bevestiging. ^et was gistermorgen al spoedig ie mer- i dat er iels bijzonders stond te gebeu- want de stroom van hen, die zich ïwaarts begaven was beduidend groo- i anders hel geval is. Gaan er anders J kleine duizend ter kerk, nu kon men Igetad veilig op het dubbele schatten, liet alleen dat alle zitplaatsen in de [ole ruime Nieuwe Kerk bezet waren, ook vele reserveplaaisen extra deze gelegenheid- aangebracht ingenomen en zelfs vergenoegden i nog velen mot staanplaatsen- teder het zingen van Ps. 122: 1 betrad [bevestiger ds. W. M. A. Kalkman, pred. Jer den kansel en werd de nieuw geko- ds. P Prats door den heer A'br. Ourwe- [d, ouderling, naar zijn zitplaats geleid, itereenvolgens geschied-de daarna het Irlezen van de wet des HeeTen en Psalm waarna de voorganger het votum uit zijn voorrede sdhete'e spreker hoe het verheugde dat de gemeente weer in bezit is van een derden leeraar en het en van hem zelf. dat hij als beves- daarvan kon optreden, alhoewel dit de lie moal ia, dat hij lot zulk een bedie- geroepen is. ok hier geldt hel: de velden zijn wit om ;slen en de arbeiders waren weinige, het Woord des Heeren: „Zoo bidt dan Heero des Oogsles dat Hij arbeiders in :n Wijngaard moge uilstoten" is ver- 1. Ook deze gemeenle is een deel van grooten akker, waaraan Teeds veel ge lid is, zoowel door de tegenwoordige laars, maar ook door hen die voorheen Jhet Woord bedienden. u broeder Pras wordt de genade ge in u uit te stoten in dit deel van den ad des Heeren. De Heere zegene u :en arbeid om Zijn Naams wil. iu werd gezongen Psalm 7-1 de veT- 2, 12 en 15. tekst koos preker daarna Joh. 13: 20 'andelde daarvan in hoofdzaak: den diens verhouding tot het schepsel keerd; een en ander in verband zendon van arbeiders iri den Wijn des Ileeren. arbeiders kunnen evenals Petrus, en meerderen gebrekkige arbeiders wien niets menschelijks vreemd is; ihns is het God die ze zendt en in i? naam de gemeente hen heeft te ont- a. moet ook de leeraar zich van God en weten een dienaar Gods te zijn fs dal zoo is, dan kan het niet anders. i vrucht van arbeider en arbeid zal Itfhoone zijn. I's tusschenzang werd gezongen Gezang |*n 5. 1 fezen zang werd overgegaan tot het van het bekende Formulier en op de fin vervatte drie vragen antwoordde ds. mei heldere stem: „Ja ik, van gan- T harte". K. sprak daarna nog ongeveer hel Htóe: „Het „Ja" is een beteekenisvol De roeping van den leeraar is zoo 1 en de veran(woordelijkheid zoo ont- pjk maar God hedient zich van men- om Zijn Woord aan anderen te ver ben. l^eischt veel, maar geeft ook wijsheid nheid al is het, dal veel gebrek eid daar aan kleeft. andere collega's is steeds in goede Hidbou<jjng jn ^eze gemeente gearbeid. 5 uit met u ook zoo moge gaan. Katwijk aan Zee is een ouderwetsche ge meente. die meerendeels haar voorgangers hoog acht. Broeder, wees getrouw in het vermanend woord en gij gemeente ziet gij toe, want ook gij moet rekening geven op welke wijee gij uw dienstknecht Gods hebt ontvangen opdat Gods Zion bevestigd worde in het allerheiligst geloof. Nadat spr nog een persoonlijk woord tot de ouders van ds, Pras had gesproken en hem toegewensoht te hebben dat hij met zijn gezin nog vele jaren tot winst en zegen dezer gemeente moge arbeiden verzocht hij de gemeente slaande te zingen Gezang 96. Ten slofte werd'gezongen'Ps. 89: 7 en werd het votum uitgesproken, waarna ieder huiswaarts ging. De intrede. Nog meer, vee! meer belangstelling tegen 6 uur. Onder de aanwezigen bevond zich de ringpredikamt ds. G. van Dijk Azn. van Lisse en de burgemeester dezer gemeente met zijne echtgenoote. Tijdens het zingen van Ps. 69: 14 werd de nieuwe leeraar naar den kansel geleid door ds. Rutgers en werd na de geloofs belijdenis gelezen Epheze 16 van vers 10 tot het einde waarna ds. Pras het votum ui (sprak en in gebed voorging. Vervolgens sprak hij de gemeente Kat wijk aan Zee toe met wie hij nu van aan gezicht tot aangezicht kennis maaikle en wier eigen herder en leeraar hij zich thans kan noemen. Reeds hedenmorgen was uil hot formu lier gebleken welke zwaTe teak den predi kant wacht, doch evenzoo hoe groot de ver antwoordelijkheid der gemeente is. Voor die zware laak acht spr. zich niet bekwaam dam in de mogendheid en de kracht des Hoeren, die gezegd heeft ...Mijn woord keert niet ledig tot Mij". En in verband hiermede wenscht spr. zich aan zijn nieuwe gemeente te verbin den, naar aanleiding van het schriftwoord in Epheze 6 het laatste gedeelte van het 18e en 19e vers, luidende: „met smeoking voor al de Heiligen; en voor mij, opdat mij het woord gegeven worde in de opening mijns monds, met vrijmoedigheid, om do verborgenheid der Evangelies bekend te maken". Spreker verdeelde deze tekst in drie af- deelingen: lo. Wat de leeraar'van noode heeft: 2o. wal de gemeente behoeft, en 3o. wat de steun is voor leeraar en gemeente beide; en werkte deze om in de volgende punten van bespreking: lo. Mijn nood druft; 2o. Uw behoefte en 3o. Onze onder steuning. Alvorens dit nader te bezien liet spr. zin gen Ps. 43: 3 en 4 In een boeiende rede onder adomlooze stilte aangehoord zette spr. daarna de ge noemde punten aJdus uiteen, dat de leeraar Gods gunst en genade in rijke male be hoeft cn de vDorbiddnüg der gemeente noo- dig heeft; dat de gemeente moet ver kondigd worden de geopenbaarde w van God tot" vergeving der zonden cn dat er een gestadige band des gebeds zij lol de Almachtige van den leeraar voor de ge meente en van de gemeente voor den leeraar. Vervolgens werd gezongen Gezang 3: 6. Daarna waren de traditioneele toespra ken aan de orde. Allereerst werd ds. Kalkman als den be vestiger van hedenmorgen dank gebracht voor de goede woorden en wenschen hem toegesproken en voor de vriendschap reeds sedert lang van hem en zijn gade onder vonden. Spr. wenschle ds. K. en zijn gezin Gods besten zegen toe en hoopte nog vele jaren in eendracht des geestes met hem in Kat wijk aan Zee samen te werken. Ook ds. Rutgers werd dank gebracht voor zijn groole mate van gastvrijheid aan spr. en zijn vrouw en dochtertjje gedurende de afgoloopen week bewezen. Hol was hem recht aangenaam dit thans te mogen uil- spreken en spr. hoopte ook dat hij met de beide broeders Kalkman en Rutgers recht prettig zou mogen arbeiden in den Wijn gaard des Heeren te dezer plaatse opdat deze worde gebouwd en God daarvan Koning zij. Den kerkeraad werd dank gebracht voor het groote vertrouwen i-n hem gesteld, door hem met algemeene stemmen te beroepen. Spr. wenschte dat nog vele smeekingen voor h©m tot God gedaan zouden worden opdat ze dan samen, in eenigheid des gees tes zouden kunnen doen, wat hunne hand vond om te doen. In eenzelfden geest werden de kerkvoog den en vooral de heer L. Kruijt toegespro ken. Aan ds. van Dijk is spr. nog door andere banden gebonden omdat deze ook gebo ren is in Groningerland en 9©dert lang met hem door den band der vriendschap ver- eenigd is. Den burgemeester van Katwijk bad spr. toe dat deze nog tot een rijken zegen moge zijn voor de kerkelijke gemeente en hij hoopte dat God hem meer en meer moge bekwamen tot eer van God en Zijn dienst. Bij zijn aanstaand vertrek naaT Amerika wenschte spr. hem een goede reis en riep hem een hartelijk „tot weerzien" toe. Zij de Heere uwe sterkte en uw deel, God zegene u. Ten slotte richtte spr. nog het woord lot H.H. regenten, vaders en moeders van Oude Mannen- cn Vrouwenhuis en Wees huis, tot de wijk- en verpleegzusters, en tot zijn ouders die hij hartelijk dankte voor hun tegenwoordigheid. De onderwijzers en verdere corporaties die aanwezig moohten zijn wenschte spr. Gods besten zegen toe en vooral tot do catechisanten richtte spr. een ernstig woord van vermaan om hem zijn vertrouwen te schenken. Trouw en vertrouwen moet er bij ons ge vonden worden, zal ik thuis worden onder u. Met een korte toepassing op de tekst woorden besloot spr. met „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen enz." Hierna sprak ds. Rutgers nog een woord van welkom tot den nieuwen leeraar en dankte hem voor de aanneming van het beroop naar deze gemeente. Hij bracht vervolgens dank aan ds. Kalkman als bevestiger en wenschte dat de nieuwe leeraar onder Gods bijzondere gunst, vele jaren te Katwijk aan Zee zou mogen arbeiden, de gemeenle ten zegen. Tenslotte verzocht hij de gemeente den nieuwen leeraar toe te zingen: Gez. 91: 3. Hieraan voldaan zijnde sloot ds. Pra9 deze eerste in deze gemeente door hem ge leide godsdienstoefening met dankgebed en votum. N00RDWIJK. Op de kruising BeeklaanVinkenlaan had een aanrijding plaats tusschen een auto en twee wielrijders. Niettegenstaande de chauffeur signalen gaf wilden beide wielrijders den weg oversteken, «net het gevolg, dat zij door de auto, die nog remde werden gegrepen. De wielrijder 2 bekwam nog al verwondingen aan het hoofd, han den en beenen; zijn rijwiel werd weinig beschadigd; de wielrijder V. bekwam on beduidende verwondingen doch diens rij wiel werd totaal verwoest. Het mag een wonder genoemd worden dat dit ongeval nog zoo betrekkelijk goed afliep. Volgens ooggetuigen treft de chauffeur geen schuld. Op Hemelvaartsdag zal alhier door de plaatselijke Santoscommissie een bloemp jesdag worden gehouden. Do daarvoor be- noodigde vergunning van B. en W. werd reeds verleend. De ontvanger der registratie en domei nen «alhier, heeft een bedrag van f. 145 ont vangen wegens te weinig betaalde belas ting, NOORD WIJK-BINNEN. De door de Christ. Jongelingsvereeni- ging „Onze Rotssteen is Christus" alhier gehouden inzameling ten bate van het ju bileumfonds van het Ncd. Jongelingsverbond heeft plm. f. 160.opgebracht. NOORDWIJKERHOUT. Ook ten bate der R.K. Armen van de St. Victorparochie, zijn bloembollen geveild. De opbrengst bedroeg f. 885. Eene in de Ned. Herv. kerk gehouden collecte, voor verschillende Christelijke doeleinden braoht ruim f. 15 op. OEGSTGEEST. Werd eenige dagen geleden in deze ge meente op een ochtend in de wei een schaap doodgebeten en op enkele erven toornen kip pen verscheurd gevonden, wat als werk van halfverwilderde losloopende honden werd beschouwd. Zaterdagnacht hebben deze die ren op verschillende erven weder op ver schrikkelijke wijze huisgehouden. Op één erf is een konijnenhok geforceerd en zijn een 13-tal konijnen grootendeols verscheurd en opgegeten. Bij een anderen landbouwer moest de kippenren het weder ontgelden en worden 18 kippen doodgebeten. Bij twee anderen werden zoowel de konijnen als de kippen het slachtoffer. De politie is de verscheurende honden, dio vermoedelijk uit de gemeenle Rijnsburg komen, op het spoor. RIJNSBURG. De gemeente is door aankoop eige naar geworden van het pand Heerenweg- hoek Hofstraat van den heer A. J. M. Be doeling is het buis af te breken voor ver breeding van den Hecrenweg, hetgeen een groote verbetering zal zijn. VOORSCHOTEN. Een Floralia-tentoonstelling. In overleg met het bestuur der Koningin Wilhelmina-Vereeniging, heeft zich een com missie gevormd, die een Floralia-tentoon stelling zal organiseeren. Er zullen tegen zeer nuitigen prijs plan ten worden beschikbaar gesteld, terwijl de kooper zich verplicht deze planten op dc te houden tentoonstelling in te zenden, waar zij zullen worden beoordeeld en waar zeer veel prijzen te winnen zullen zijn. Na de tentoonstelling zijn zij weor ter beschikking van den eigenaar. Als soorten zullen beschikbaar worden gesteld Zonalen (Geraneum) in twee kleu ren en Fuchsia's, Margrieten, Begonia's en Coleussen. De commissie bestaat uit de heeren G. Bouw, H. v. d. Burg, J. Eggink, J. v. Eg- mond, F. Limburg en G. v. d. Werf. Gezien het succes, voor enkele jareD, dat behaald werd, twijfelen wij er Diet aan of zeer velen zullen zich wijden aan de ver zorging en het opkweeken van deze planten en trachten een prijs te bemachtigen. Coöperatieve Boerenleenbank. Onder voorzitterschap van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer E. Vernède, vergaderde in hotel Deurloo de Coöperatieve Boerenleenbank. Dc heer J. M. de Ruyter las de notulen en gaf daarna als kassier het jaarverslag over 't boekjaar 1927. Op 1 Jan, 1927 was in do spaarbank ingelegd f. 388.145.13. Ge durende het boekjaar werd ingelegd f. 354.501.04 en terugbetaald f. 306.939.07, zoodat op 31 Dec. f. 435.710 ingelegd was. Aan rente werd betaald f. 13.912.05. Aan voorschotten werd verstrekt f. 3070 cn terug betaald f. 14.600, zood,at op 31 Dcc. de uit staande voorschotten bedroegen f. 42.745. Op 1 Jan. 1927 had dc Centraio Bank te Utrecht in loopende rekening een schuld van f. 37.928.59. Gedurende het jaar 1927 werd naar Utrecht verzonden f. 272.539 en van Utrecht ontvangen f 288.233.69, zoo dat het credit-saldo bij de Centrale Bank op 31 Dec. f. 22.253.90 bedroeg. Aan interest werd van de Centrale Bank ontvangen, f. 3189.78 en aan die bank betaald f. 271.83. Aan de leden was op 1 Jan. 1927 verstrekt f. 292.232.30 en hadden deze te. vorderen f 1237.18. In 1927 werd daarbij gegeven f 227.983.05 en terug ontvangen f. 160.524.72, zoodat op 31 Dec. aan de leden verstrekt was een bedrag van f. 359.857 en deze te vorderen hadden f. 1353.49. Aan interest, provisie en kosten werd daarover genoten ■een bedrag van f. 15.372.10. Uitgegeven werd aan rente f. 28.99. De totaal-omzet bedroeg f. 2.479.710.25. Het reservéfonds bedraagt thans f. 25.558.80. Herkozen werden de heeren E. Vernède, als voorzitter van den Raad van Toezicht, en A. Vcrboon Azn., als bestuurslid, die bei den hun benoeming aannamen. De commissie voor het nazien der reke ning en balans, adviseerde, bij monde vod den heer A. J. Turion, tot goedkeuring. Na rondvraag sloot de voorzitter dc ver gadering. Burgerlijke Stand. Geboren Leonardus Antonius Johannes, Z. v. G. Meyer en C. M. Verboon. Hen- drika Hermina Jacoba, D. v. A. Verhoog er. C. Boon. Gehuwd: E. J. van den "Berg en M. G. Remmerswaal. P. van der Werf en G. M. J. B. do Hosson. Overleden: M. Pothmann wed. van Th. C. F. Kuikhoven 78 j. J. Versloot 09 j. Wederom doet zioh een geval voor van mond en kl.auwzcer. Het is geconsta teerd bij het vee van den landbouwer A. C. D. ATHLETIEK. DE SELECTIEWEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Over hel algemeen geen verrassingen. Te Haarlem zijn gisteren de selectie wedstrijden der K.N.A.Ü. gehouden. Er was vee: belangstelling. In de Marathon-race werd een schitterende tijd gemaakt, doch men vreest, dat het traject eenige kilometers te kort is geweest. De uitslagen waren als volgt: Marathonloop 42 K.M.1. Van Leeuwen D.O.S., 2 uur 31 min. 0.8 sec.; 2. Granada, Pro Patria; 3. Klauw, D.O.S. 100 M. hardloopen1. v. d. Berge, 11.1 sec.; 2. Broo3, 11.4 sec.; 3. Hennings; 4. Boot. Hoogspringen: 1. Thesing 1.76 M.; -. Kamstra 1.76 M.; 3. Biihrman 1.71 M. Discuswerpen: 1. Nollen 35.80 M.1 Eysker 35.62 M.3. Selman S4.96 M. Kogelslingeren: 1. Kamerbeek 41 M.2. Jansen 33 M.; 3. De Geus 33 M. 400 M, hardloopen: 1. Hoogerwerf 53.S sec. 110 M. Hordenloop: 1. Kaan 16.4 sec.; 2 Van Leeuwen; 3. Pater. 1500 M. hardloopen: 1. Effern 4 min. 25 4 sec 2. Peper 4 min. 31.8 sec.3. Buff. Vèrspringen met aanloop: 1. De Boer 6.93 M.2. Van Welsenes 6,89 M.; 31 Mooy 6.81 M. Hinkstapsprong: 1. Blankers 14.38 M. 800 M. hardloopen: 1. Paulen 1 min. 59.4 sec.; 2. A. Zeegers 2 min. 3.4 sec.; 3. Ligtlander. Speerwerpen: 1. Knob 49.50 M.2. v. cL Ley 48.20 M.3. Meerburg 46.65 M. 3000 M. hardloopen: 1. Gerbrands 9 min. 4.2 sec.; 2. IClaassen 9 min. 22 sec.; 3. du Hen 9 t. IDA BOY—ED t Ida BoyEd, een van dc meest gelezen romanschrijfsters, is uit het leven gescheU den. Zij had een groote liefde voor haar ge boortestad Lubeck en haar genre van schrijven was geheel in overeenstemming met de Noordduitsehe litteratuur. In de 40 jaren van haar litteraire werkzaamheid, heeft zijn ongeveer 50 romans geschreven, waarvan „Fin königlicher Kaufmann" 50 oplagen bereikte. Haar laatste werken „Das Martyrium der Charlotte von Stein" en haar historisch^-biografische studiën over Schil ler bewqjjjen de scherpte van geest van deze begaafde' vrouw. Duilschland verliest in haar een van zijn beste schrijfsters. DE COLLECTIE KRöLLER. Voor Nederland behouden. Te Den Haag is opgericht de Kröller- Möller-Stichting. waarvan het doel in do stichtingsakte als volgt is omschreven: „Het scheppen en instandhouden van een monument, hetwelk een beeld geeft van de geestesrichting van den huidigen tijd, zulks tot nut en genot dor gemeenschap." In de bepalingen der stichtingsakte is verder voorzien, dat in het bestuur der stichting de regeering door een door haar aan te wijzen lid zal zijn vertegenwoordigd. Onmiddellijk na de oprichting der stich ting is aan deze overgedragen de geheele collectie schilderijen en kunstvoorwerpen, van mevr. II. Kröller, zoodat deze belang rijke verzameling, blijvend voor Nederland is behouden. WEEKBLADEN. In ..Dc' Vrijdagavond" schrijft B. Gobits over De Nood der Talmoed-hoogescholen; Annie Iiirsch schrijft gedachten bij de in wijding van de nieuwe Synagoge te Amster dam-Zuid, „De oude Zang binnen de Nieuwo Muren". Dr. H. Brugmans schrijft in „De Groene Amsterdammer" over de Heilige Stede. Dr. Jan Romdn over Egypte en Engeland. In de „ITaagsche Post" lezen we artikelen over den Wederopbouw van Duitschland, over Monlo Carlo en de Roulette, enz. „Het Leven" wijdt tekst en platen aan do opening der Olympische Spelen. „De Wereldpost" heeft weer Véél fraaio en actueele foto's van overal. NIEUWE UITGAVEN. Van de fa. H. D. Tjeenk Willink Zn., Haarlem, ontvingen wij „Het regenboogdal", door L. M. Mont gomery,^ prijs gebonden f. 2.90. „Emely's eerzucht" door L. M. Montgo mery, prijs gebonden f. 2.90. Van A. W. Bruna en Zoon's Uitg. Mij., té Haarlem: „Het Channay Syndicaat"* door E. Phi lips Oppenheim, prijs ingen. f. 1, gebonden f. 1.50. Van W. L. J. Brussc's Uitg.-Mij. te Rotterdam: Ille druk van Mei-droom", een feestelijk verbeeldingsspel in 8 too- r.eclen door C. S. Adama van Scbeltema. fraagd. Alleen zij die op Chevrolet-bestelwagen pbben gereden, komen in aanmerking Vereischte: |lbmen bekendheid met Den Haag en Omstreken. 9569 Contant en in Huur Ver koopdepót4199 Maatschappij *iden - Breestraat 33 Telefoon 1873 Eenige nette kunnen ter opleiding geplaatst worden. Borduur-Alelier C. DOXCKER, Breestraat 159. 9579 Op Bankierskantoor wordl gevraagd een niet ouder dan 14 jaar. Brieven met volledige in lichtingen onder No. 9595, Bu reau van dit Blad. In bovengenoemde afdee- ling is plaatsing voor nette aankomende en Brieven Bur. van dit Blad onder No. 9582. Bergerac, W. en R. Port, Sa- mos. Bordeaux, Port A Port, Cherry, Inmaakwijn, enz. enz. a 60 ct par tlesch (bij 2 flee- schen f. 1.Oude Kinawijn i. 1.25 p. L. De beste Limona des f. 0.75 p. fl. Voorburg, Cherry Brandy tn Schilletje f. 1.50 p. il v. ENGEL'S Wijnhandel, HAARL.STRAAT 24, LEIDEN 9537a Het kunstwerk van de Paramount (Naar het boek ven MARIE CORELL1) in 10 Aeten. Hoofdrollen: LYA DE PUTTI, ADOLPHE MENJOU en RICARDO CORTEZ, D. W. GRIFFITH (Regisseur). Plaatsbespreken dringend aanbevolen van 11-3 uur TELEPHOON 3370. 9536a J. W. DE TOMBE Lid v. h. Nederl Instituut van Accountants. Mr. G. H. WISSENBURGH (Afdeeling Belastingzaken). 9594 Aan de Vakschool voor Meis jes voor Leiden en Omstreken te Leiden, Rapenbnrg 23, wordt met ingang van 1 Sept. a s. ge vraagd, voor een volledigen les rooster, een in het bezit van de Hoofdacte. De acte L. O. Franseh strekt tot aanbeveling. Sollicitaties vóór 1 Juni in te zenden bij de secretares van het Bestuur, Mevrouw M. W. L. BLOK—ABERSON, Plant soen 41. 9562 Inlichtingen te bekomen bij de directrice, Mej. A. M. L. BOLLEMAN v. d. VEEN. Ter overname gevraagd een in goeden staat zijnde pl.ra. 7 Mr. en eenige Schuif- ladders. Aan hetzelfde adres gevr. een bekw. SCHILDER. M. v. DOORNEN, Kort Galgewatcr 8. 9532a Gevraagd een voor huiselijke bezigheden en bediening voor Noordwijk aan Zee. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 9599. Gevraagd een net voor huiselijke bezigheden. 16—17 jaar. 9571 Adres: HARMONIE. Heer, m. I. wedr. met 2 kinde ren, vaste Rijksinkomsten, zoekt kennismaking met wed. of jd. uit burgerstand, leelt. pl.m. 35 jaar Strikte geh.hou ding \*erz. en verz. Brieven met volledige inl., adres en porlret te zenden onder No. 9529a, Bur. van dit Blad. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7