VAN HET LEIDSCH DAGBLAD ZAL LEIDEN EEN OVERDEKTE BAD- EN ZWEMINRICHTING KRIJGEN |{9ite Jaargang Maandag 14 Mei 1928. No. 14 Het voornaamste nieuws van heden. Bureau Noordeindsplein LEIDEN SPORTBLAD Telefoon: U Dir. en Adm. 2500 Red. 1507. Binnen eenige weken moet een kapitaal van f. 25.000 bijeen zijn Het vraagstuk van de oprichting eener ■erdekte bad- en zweminrichting hier ter !ede is niet nieuw meer. Het is in den loop r jaren reed vele malen ter sprake ge- Tien en de ontworpen plannen hebben id langen lijdensweg afgelegd, zonder dat eemg resultaat is bereikt. Voor het eeret het idéé aan de hand gedaan door dr. ral van den Gemeentelijken Geneeskun- igen Dienst, die vijf of zes jaren geleden :n rergadering belegde in verband met den renlueele stichting van een kuip-badhuis i daardoor bij de vertegenwoordigers der ir „Leidsche Zwemclub" denkbeelden deed jrijren omtrent de oprichting eener over- Ale zweminrichting. Voorloopig is het ech- bij die denkbeelden gebleven en men Areef al „1926" toen de voorzitter van de iraiinrichting ,,De Zijl", de heer Van der irk, de kwestie weer ophaalde en voor- ide de beide Leidsche zwemclubs gezame- actie te laten voeren om het gewenschte I te bereiken. Een voorloopig plan werd 59 Maart gezonden aan B. en W. dezer seenle met het verzoek om medewerking, :h juist elf maanden daarna kwam een rijzend antwoord. Afwijzend althans in pverre dat ons gemeentebestuur de inge- jsle plannen niet behoorlijk gefundeerd de gegeven cijfers onjuist achtte, en der- in overweging gaf ten spoedigste met rjwe en betere plannen voor den dag te zen. Dit echter was koren op den molen j het zwemcomité, dat zich inderdaad vost was van vele fouten in zijn eerste orsiel maar dat plan eigenlijk in hoofd- ik had ingestuurd om een uitspraak van en W, ten opzichte van bedoedle inrich- uil te lokken. En uit dat oogpunt be- Mwd was dit antwoord der autoriteiten leer getuigend van den wil tot medewer- dan strak afwijzend. Thans echter inde er haast te worden gemaakt omdat concurrentie was komen opdagen in den m van een verzoek der bewoners van Zuidelijk stadsdeol (Tuinstadwijk) tot bouw van een badhuis aldaar en men goed begreep dat één der beide plan- zou moeten vallen, tenzij.«.zij tot verden samengevat, gelijk nu ook door comité werd voorgesteld. Op advies van in W. verstonden de zwemmers zich t den directeur van Gemeentewerken en erzijds vernam men nu dat als terrein «den bouw, 'tzij van het badhuis alléén, gecombineerd met de zweminrichting vorden aangewezen het aan de ge- mte behoorende en aan den Zoeterwoud- 'n singel gelegen „Zuiderzicht", dat wei- in den tegenwoordigen vorm zal ver- ncn en onder meer ruimte zal bieden let doortrekken van de Korevaarsfraat v Tuinstadwijk. ïaar B. en W. een gedetailleerd plan «echten wendde het comité zich tot den iitect Buurman alhier voor het in tee- Iing brengen der bouwplannen en tot 1 Ier zake bevoegde en een goede repu- genietende Technisch Bureau „Kracht- tk" Ie Groningen voor het opmaken er technische begrooting en ezploitatie- lening, alles gebaseerd op het plan eener. erdekte zweminrichting met bijhoorende en douche-badkamers. Binnen een ,n'i was de zaak gereed en op den 30sten van het vorige jaar werd het thans "ip omlijnde voorstel wederom naar het «thuis gezonden. Hoe het er uit zag wil- *ij hier in beknopten vorm trachten te geven. k inrichting zou komen op dat deel van Verzicht" dat het verst van den Singel -jcifgen en zou aan het front, ter weers- der ingangen, twee winkels hebben, aan de nieuwe straat nabij den zoo «t bevolkten buurt zonder twijfel huur- zouden vinden vinden. Het zwembas- zou afmetingen krijgen van 25 bij 10 kr en op nader vast te stellen uren nu dames en dan voor heeren worden ^gesteld. Behalve deze eigenlijke zweminrichting ct een vijftigtal kleedkamertjes) zouden '«men aparte kuip- en douehe-badafdee- IH voor dames en heeren; in totaal 8 P' eP 16 douchebaden. De begrooting '®ukt door het deskundig bureau kwam Poor tot een bedrag van f. 235.000, te «0; bouwkosten f. 165.000, bedrijfsin- f. 65.000 en inventaris f. 5000. ""M f. 50.000 ten laste van de afdee lt voor kuip- en douche-baden. De kos- tio den grond, ongeveer f. 12 000, vie- hier buiten. Het totaal der uitgaven teachat op f. 40.150, en dat der in- op f. 36.950, zoodat er een jaar- tekort zou zijn van f. 3200. Tot der inkomsten was men geko- éoor het aantal zwembaden per dag op 160. dat der kuipbaden op dat der douchebaden op 128. dit alles 'uvkeurige vergelijking der cijfers in Plaatsen, zooals Groningenf 285 Utrecht (175), Rotterdam (375) (80), Den Helder (104), Haarlem I®1- en van de opgaven der andere hadhuizen: Van der Werffstraat, P"- en 125 douchc-hadcn; Eendracht lt »cchts enkele cellen zijn): 9 kuip. ®Pche-baden. Het gemiddelde bedrag per bad meende men daarbij te mogen stel len op 40 cent. Ziekte van een wethouder en vervolgens de verkiezingen voor den gemeenteraad als mede de nieuwe samenstelling van het col lege van B. en W. waren oorzaak dat het tot 24 Januari van dit jaar heeft moeten duren voordat het dagelijksch gemeente bestuur in een officieel schrijven op het hiervoor besproken voorstel heeft gereageerd. En helaas was dit antwoord in ieder op zicht een téleurstelling. Het comité had zich voorgesteld de benoodigde gelden bijeen te brengen door een hypotheek en een ge- meente-leening, doch B. en W. achtten o.i. terecht het risico te groot en pasten voor de eer. Zij waren van oordeel dat men eerst zelf een bepaalde som (vermoe delijk ongeveer een ton) bijeen moest heb ben, alvorens weer bij de gemeente aan te kloppen. En daarnevens waren er andere bezwa ren. Het geschatte jaarlijksche tekort van f. 3200 werd veel te laag geacht en zou zeker f 10.000 bedragen. Hoe B. en W. tot die cijfers kwamen en op welke gronden zij die hadden vastgesteld, werd niet mede gedeeld; slechts werd verklaard, dat het aantal zwembaden, in plaats van 160, zeker niet meer dan 140 zou 'bedragen per dag, waardoor het totaal der inkomsten reeds aanmerkelijk zou dalen. Met dit volkomen afwijzend antwoord scheen het pleit te zijn beslecht. B. en W. zagen van verdere conferenties en brief wisseling af en het comité kon haar mat ten gaan oprollen Het comité heeft dit niet gedaan! Het is na breedvoerige beschouwingen tot de conclusie gekomen, dat de (overigens niet gedetailleerd medegedeelde) cijfers van B. en W. niet met de werkelijkheid in over eenstemming konden zijn en heeft zich daarom gewend tot de advies-commissie der directeuren van overdekte zweminrichtin gen in ons land, die ter wille van de goede zaak gaarne bereid was deskundige voor lichting te verstrekken. Een uitvoerig advies werd opgesteld door de directeuren van „Ozebi" te Utrecht en van „De Regentes" te Den Haag, waarbij de samenstellers zich hadden gehouden aan de renteberekening plus aflossing, zooals het comité zich die dacht, namelijk 5 pCt. rente 2 pCt. af lossing. totaal ongeveer f. 17,000. Het advies kwam tot een begrooting, die sloot met een bedrag van ruim f. 200.000; wat dus iets minder was dan men zich hier voorstelde; tot een bedrag aan uitgaven van f. 40.500 (f. 40.150 volgens het comité> en aan in komsten van f. 34.600 (f 36.950). Het schatte, op grond van elders verkregen en gedurende vele jaren aan elkaar getoetste cijfers, het aantal kuip- en douchebaden lager dan waar men hiej- op had gerekend, doch dat der zwembaden op ongeveer 170, dus 10 hooger dan de raming van het co mité en 30 hooger dan die van B. en W.l, en het kwam alzoo tot een jaarlijksch te kort van f. 5900 (volgens het comité f. 3200; volgens B. en W. minstens f. 10 000). In dit stadium staat de actie op het doode punt en de vraag mag worden gesteld of het. gelukken zal haar er over héén en op nieuw op gang te krijgen. Gaat men na hoe de geschiedenis van het plan zich in den loop der jaren heeft ontwikkeld, dan krijgt men den indruk, dat de kansen op verwe zenlijking slechter zijn dan ooit, doch in werkelijkheid is het gelukkig wel iets beter gesteld. Inderdaad hebben besprekingen tus- schen B. en W. en het comité voorloopig geen zin meer omdat hier twee opvattingen tegenover elkaar staan, die momenteel niet met elkaar in overeenstemming zijn te brengen, tenzij het gemeentebestuur bij nieuwe informatie ter bevoegder plaatse tot de conclusie zou komen, dat zijn berekening omtrent de exploitatiekosten hoofdzakelijk, of misschien zelfs gehéél, gebaseerd is ge weest op in 1926 vastgestelde cijfers, zulks in strijd met die der advies-commissie van directeuren van overdekte zweminrichtin gen, welke veel later is geraadpleegd dan de bronnen v^n B. en W., en derhalve over nieuwere en dan ongetwijfeld ook veel gun stiger cijfers heeft kunnen beschikken. Hoe veel zwem-, hoeveel kuip- en hoeveel douchebaden er per dag zullen worden ge nomen valt slechts bij benadering te schat ten en wanneer die ramingen uiteen loopen dan heeft men zich daar eenvoudig bij neer te leggen, ook al is het treffend, dat de hiervóór genoemde adviescommissie het aantal zwembaden hooger meende te mogen schatten dan B. en W. en zelfs hooger dan het comité! Dat er een jaarlijksch tekort zal zijn is buiten kijf, maar men mag hierbij niet ver geten, dat de reeds bestaande badhuizen hier ter stede tot dusver steeds met verlies hebben gewerkt. De „Eendracht", waar veel minder cellen zijn dan men zich in de nieuwe inriching voorstelt aan te brengen, had bijvoorbeeld in 1926 een tekort van ruim duizend gulden, behoudens de uitkee» ringen voor rente en afschrijvingen, hetgeen be teekent, dat ook daar een jaarlijksch na- deelig saldo zal zijn van zoo om en nabij de L3000, Een dergelijk tekort, maar dan ■■lil! zelfs nog hooger, omdat de inrichting uit gebreider wordt, zou ook zijn verkregen bij een eventueel op Zuiderzicht te bouwen badhuis, en wanneer B. en W. nu spreken van een te verwachten tekort van f. 10,000, dan dient dus te worden bedacht, dat daarin toch een f.3 i 4000 zit voor de kuip- en en douche-afdeeling. Nemen wij nu aan dat de deskundige advies-commissie van direc teuren te laag en B. en W. te hoog hebben geraamd dan komen wij tot een jaarlijksch nadeelig saldo van f.8000, waarin dan de rente-betaling en de aflossingen zijn verre kend. De vraag is nu of de bouw van een over dekte bad- annex zweminrichting een meerdere uitgave van een vierduizend gulden per jaar waard is, waarbij dan in aanmerking dient te worden genomen, dat van de elf overdekte inrichtingen in ons land verreweg de meesten gedurende de allerlaatste jaren een ongekenden bloei door maken. Het aantal baden per dag stijgt enorm en het resultaat is geweest dat meer dere inrichtingen, die altijd met verlies hadden gewerkt, over 1927 voor het eerst een winstsaldo hebben kunnen boeken. Ook in onze Sleutelstad bestaat ernstig behoefte aan een overdekte zwemplaats en wij mee- nen te mogen verwachten, gezien de resul taten elders, dat het geraamde bezoek ook hier weldra in stijgende lijn zal gaan. Of ook B. en W. dat beseffen is ons onbekend, maar wij vernamen in ieder geval van een zijde, die niet geheel onkundig behoeft te zijn, dat het college bereid zou zijn de bad huisplannen voorloopig op te schorten, in dien het zwem-comité er in zou slagen bin nen twee of drie weken een grondkapitaal van f. 25.000 bijeen te brengen....! Om deze laatste kwestie draait nu dus de kans op verwezenlijking en het comité heeft ons verzocht een dringend beroep te doen op ieder, die met zijn plannen sympa thiseert. Het zal niet noodig zijn hier in den breede de verdiensten eener overdekte zweminrichting uit te meten. Men kan van opinie verschillen omtrent de waarde der sporten van den modernen tijd, maar over één ding moet ieder het eens zijn: dat is het nuttig effect van het zwemmen als on derdeel der lichamelijke opvoeding. Wie zich bewust is dat er per jaar meer dan 900 menschen in ons land door verdrin king om het leven komen en wie tevens weet, dat slechts 5 pCt. van ons volk de zwemkunst verstaat, moet het met ons eens zijn, dat met man en macht aan het werk moet worden getogen om m dezen triesten toestand verbetering te brengen. Wanneer men dan verder ter zake kundig is en weet dat men ajlleen de beoefening van 't zwem men algemeen kan maken door het schep pen van inrichtingen, waar steeds in zo- mersche temperatuur gezwommen kan wor den, ongeacht de weersgesteldheid buiten wanneer men ook begrijpt dat enkel en al leen op die manier het zoo nuttige school zwemmen algemeen ingang zal kunnen vinden, wanneeTenfin, wanneer dit alles wordt overdacht en begrepen, dan kan het niet anders of men is voorstander van den bouw eener Leidsche „Overdekte" en dan zou het ook wel zeer teleurstellend zijn indien binnen den genoemden tijd van eenige weken de noodige zilverlingen niet bijeen waren, temeer omdat men zijn geld niet kwijt is, doch er slechts aandeelen voor krijgt in een Naamlooze Vennootschap, waarvan het eenige bezwaar is, dat zij géén al te hooge rente zal opleveren! Zou men, behalve in de groote steden, in Haarlem en Utrecht, in Hilversum, Groningen, Den Helder en Oldenzaal meer kunnen dan in onze goede Sleutelstad? Zouden alléén hier de kapitaalkrachtigen niet enthousiast en de enthousiasten niet kapitaalkrachtig zijn? Tn trouwe, wij gelooven het niet en wij blijven aannemen, dat wij op gezag van den secretaris van het comité, den heer B. Planjer (Mare, alhier) kinnen korten tijd in optimistischen zin over het resultaat der nieuwe actie zullen kunnen schrijven. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Oefenwedstrijd; Olympisch XITotten- ham 03. Kamp. van Nederland: FtiyenoordNoad 20; AjaxZ.A.C. 22. Promotie 2e klasse; BleyerheideHel mond 13; BredaniaB. V. V. 02; W. V. V—Frisia 1—0, Promotie 3e klaa 2—3. VoorwaartsGouda Competitie, afdeeling II, ree. 2e klasee A: A. S C. II—Steeds Hooger II 2—3. ReS. 3e klasse A: Lugdunum IIAlphen II 4—1; R.V.C. II—L. F. C. II 5—4. N. V. B.-bekei (lusechenronde): L. F. C. D. E. C, 1t; Alcmaria Victr.Hollandia 42; EindhovenBI. Wit 21; Hilversum W.F.C. 2—1; Veendam—U. V V. 1—2; LeeuwardenP. E. C. 0t; D. H. C.—C.V.V, 12; H. F. C.—Zilvermeeuwen 31; S M. L.—R.C. H. 1—3. Van Overal. Feyenoord ie kampioen van Nederland. Tegen Noad speelde zij gisteren tn Rotter dam een fraalen wedstrijd, die tot het laatste oogenblik spannend is gebleven. De Tilbur- gers begonnen best en drongen Feyenoord op eigen helft terug, maar toen twee snelle aanvallen der Rotterdammers, kort na elkaar, door Barendregf en Koonings even zooveel doelpunten opleverden beet de thuis club vinniger dan ooit van zich af. De kans op het kampioenschap was buitengewoon groot en heel Feyenoord vocht tot het uiterste om den voorsprong tegen de goed spelende Tilburgers te verdedigen. Het is gelukt, en voor de tweede maal kan Feyen oord aanspraak maken op den eeretitel. Trouwens, ook bij een gelijk spel was de beslissing reeds verkregen, omdat Ajax en Z. A. C. te Amslerdam de punten deelden. Ook ddér een interessante kamp met heel dikwijls mooi spel. maar met een gemis aan schotvaardigheid, vooral aan Amslerdam- sche zijde. Rust ging in met 01, waarna uit een strafschop de partijen op gelijken voet werden gebracht. Weer een penalty en Aja* leidde met 21 lot tenslotte Mooy uit een corner een draw voor Z. A. C. uit het vuur sleepte. gsp. gw. gel Feijenoord 8 6 Ajax 7 3 2 N. O.A. D7 3 1 Z.A.C7 3 1 Velocilas 7 1 vrl. v.t, pnt. 2 17—9 12 2 14—8 8 3 11—11 7 3 16—17 7 6 8—21 2 Voor de promotie 2e klasse verraste Hel mond in het Zuiden door een 31 zege op Bleyerheide dat nu plotseling kansloos is geworden. Want B. V. V. won met 20 van Bredania en staat nu in den eindstand in puntental gelijk met Helmond, zoodat dit fweelal een beslissingswedstrijd zal moeten spelen. gsp. gw. gel. vrl. v.t. pnt. Helmond 6 3 2 1 14—7 8 B. V.V6 4 2 12—8 8 Bleyerheide 6 3 1 2 97 7 Bredania 6 1 5 215 1 In het Noorden toonde W.V.V zich iels sterker dan Frisia en zij won dan ook ver diend met den oneven goal. Met twee ge speelde en verloren wedstrijden begint de toekomst er voor Fisia zeer donker uit Ie zien. gesp. gew. gel. verl. v-t pnt. Sneek 2 1 1 7—4 3 W.V.V2 1 1 5—4 3 Frisia 2 2 0t Te almelo heeft de verzwakte Olympische ploeg gekampt tegen Tottenham Hotspur, dat de zaken ditmaal ernstig aanpakte en in ieder opzicht de onzen heeft overtroffen. Het schitterend verdedigen van doelman Van der Meulen ten spijt wonnen de En- gelschen, na met rust met 20 te hebben geleid, met 30 en deze uitslag kan zeker niet geflatteerd worden genoemd. Behalve onze keeper deden ook de backs Van Run en Van der Zalm goed werk, doch overigens vlotte het maar heel matig, er was gebrek aan tempo en enthousiasme en vrijwel nie mand uit halftime en voorhoede wist zich aldus bovên het matige te verheffen. Na af loop heeft de Technische Commissie de spe lerslijst voor het Olympisch tournooi in dien zin gewijzigd, dat Gehring inplaals van Ruisch werd gekozen, terwijl Buitenweg en T. d. Griendl daarin definitief werden opge nomen. De eerelijst ziet er naar wij aan „De Courant" ontleenen, dus thans als volgt uit: De Boer, v. Boxtel, Buitenweg. Denis, El- fring, B. Freeze, Gehring, v. d. Griendl; v. Heel, v. Kol, Kools,, Krom, Massy v. d. Meulen, v. Run, Schipper, Schreurs, Sweerts Tap, Vis, Weber en v. d. Zalm. In het Be Quick-stadion te Groningen speelde het Noordelijk elftal, dat binnen kort tegen Noord-Duitschland zal uitkomen, een oefenwedstrijd tegen de Oostelijke ploeg De gasten wonnen met 3—2. OM DEN N. V. B.-BEKER. L. F. C. I—D. E. C. I 1—4, L.F.O. is uitgebekerd en heeft in dezen wedstrijd niet dat spel gegeven wat een week geleden tegen A.G.O.V.V. werd ge speeld. Voornamelijk echter heeft deze uit slag twee oorzaken, oorzaken die in geen geval de nederlaag willen of mogen goed maken, maar die toch zeer zeker vaD in vloed zijn gewent. Eerstens is bij de uitwedstrijden het elf tal steeds volledig weggegaan en bleek nu op 't laatste oogenblik dat de aanvoerder niet aanwezig was We weten wel dat sport gespeeld wordt voor genoegen, maar moreel is men toch ook wel eenigszins wat aan zijn club verplicht en geer zeker wat be treft bet al of niet opkomen voor een wed strijd. Dit was dan ook éen van de oorzaken dat niet met die geestdrift gespeeld werd zooais voorheen. Tan tweede bleek de go eet de el zooveel De lijst onzer Olympische Voetbalspelers is gewijzigd. Feyenoord kampioen van Nederland. Nederland wint den lawn-tenniswedstrijd tegen Amerika (dames) met 3 2. Nej. Bonman geslagen. De Korfbal-seriewedstrijden van Vitesse; opnieuw wint D. T. V. de Zilveren Slentels. overwinningen had weten te behalen ook nu door het bovengenoemde totaal zoek. Dit is ook verkeerd L.F.C.'ers. Laat niet alles van één man afhangen ook al willen wij direct toegeven dat deze gedragingen vooral van een aanvoerder Diet te pas mogen komen. Met dit alles bleef dan ook de veohtlust in dezen wedstrijd beneden nul en heeft D.E.C. zich in de volgende ronde geplaatst. Over den wedstrijd zelf nog het volgende: Reeds spoedig heeft D.E.C. succes. O1. L.F.C. geeft wel niet op en weet ook nog wel eens gevaarlijk door t© breken, maar speciaal D.E.O.'s linksachter weet onheilen te voorkomen, totdat v. Leeuwen een hard schot lost dat doel treft 11. Het combi- neeren van D.E.C. is beter en waar L.F,C< niet datgene geeft waar een ieder naar ver langt, weet D.E.C. nog voor de rust de lei ding te nemen. 12. Na rust dachten wij L.P.C. neg te zien ophalen, maar de bezoekers bezweren elk gevaar en weten zelf met een goeden kopbal de leiding te vergrooten, 1—3. Nog weet de achterhoede van L.F.C. stand te houden en wordt de voorhoede iets anders opgesteld maar niet baat e® nog voor het einde maakt D.E.C. uit een vrije schop er 1i van. Echter nog een opmerking en wel spe ciaal aan het publiek. Mag het bij de een of andere vereeniging of speler niet erg vlotten, laat men zich dan weten te gedra gen zooals het behoort. A. S. C. H—STEEDS HOOGER II2—3. De roodzwarte reserves hebben hun laatste competitie-wedstrijd tegen Steeds Hooger II verloren en blijven derhalve de onderste plaats op de ranglijst innemen. Alleen een overwinning zou hun een pun- tanaantal gelijk aan dat van de Rottestad- bewoners gebracht hebben, waarna in dit geval een beslissingswedstrijd noodzakelijk ware geweest om de gegadigden voor de degradatiewedstrijden aan te wijzen. Dat de Leidsche roodzwarten onder deze omstandigheden enkele uitzonderingen daargelaten zich niet tot het uiterste ge geven hebben om. een overwinning te be- vechten; dat zij den geheel en middag ge speeld hebben alsof er geen degradatiege vaar bestond, dat is wel de grootste grief, welke wij tegen de vertooning van gister middag hebben. Dat er slecht, heel slecht gespeeld werd, dat was jammer, maar het tekort aait enthousiasme getuigde van tekort aan club-» liefde en dat is heel wat erger. Steeds Hooger bracht er overigens ook* niet veel van terecht, doch verdiende de overwinning volkomen. De Rotterdammers namen al spoedig de leiding, toen Smol ders een hoogen bal verkeerd beoordeelde en het leder voor de voeten van den rechts buiten tipte, die kalm voorzette, waar de midvoor het vonnis voltrok (01). A. S. C. begon toen de zaken wat beter aan te pakken, en nog voor rust wist Han na goed doorloopen er 21 van te maken, waarbij o.i. het eerste doelpunt in buiten spelpositie gescoord werd. Na de hervatting was het evenwel hope loos mis. Verdedigend deed Fontein vaak goed werk, maar er waren te veel gaten, dan dat hij de geheele Rotterdamsche voor hoede in bedwang zou hebben kunnenf houden. Valk. Liotard, Han en Koopmans waren de eenigen, die nog moeite deden om een bal te bemachtigen, wat evenwel maar zelden lukte. Twintig minuten voor tijd maakte de Rotterdamsche rechtsbinnen ge lijk en vijf minuten voor het einde liefj Smolders een zeer ver schot van de links buiten op hoogst onbenullige wijze over z'a armen rollen. Zóó won Steeds Hooger gemakkelijk met 23. De wedstrijd werd geleid door den heer Lissauer, die zich od behoorlijke wijze van zijn niet lastige taak kweet. In de degradatie-wedstrijden beter A. S. C.-ers! LUGDUNUM IIALPHEN II 4—1. Het is den Lugd.-reserves gelukt hun laatsten competitiewedstrijd te winnen. Beide partijen hebben enkele invallers. Het begin i9 laks van beide kanten, zoodat voorloopig doelpunten uitblijven. Na onge veer een halfuur heeft de Alphen-linksbin nen na taai volharden succes, mede door dat den Lugd.-keeper het uitzicht wordt be-' lemmerd. 01. Nog voor de thee wordt de gelijkmaker gescoord, zoodat met 1—1 wordt gepauzeerd. Een omzetting In de Lugd. gdlederen brengt nu de rust het f«-

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11