BEEKMAN KERK- EN SCHOOLNIEUWS. KOREVAARSTRAAT U SLAAGT ZEKER NIET DUUR. FAILLISSEMENTEN. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. gezondheidsrad PREDIKBEURTEN. NED. HERT. KERK. Drietal: Te Bome, A. C. Diederika, te Kruinlngen-, A. J. Splinter, te Lent; en D. Tromp, te Heerlen. Beroepen: Te Giethoorn, G. J. t. d. Burgt, te Nuenen. Te Winschoten (Evangelisatie), P. Visser, te Lemelerveld. Te Maam en Maerebergen, J. F. Berkel, te Schoonebeek. Te Ridderkerk, Klomp, te Oldebroek. Te Steenwijk (vacature ds. K. de Bel) Jörg te Delfzijl. Aangenomen: Naar Resteren, P. Kruyt, te Oudemirdum en te Vlissingen (vac. Talma) door E. H. Blaauwendraad te Oudwoude. Bedankt: voor 's Grevelduin-Capelle en naar Kralingen, G. J. Koolhaas, te Oud- Beyerland; voor Ferwerd Jflrg te Delfzijl; voor Ooelerend C. J. Schweitzer te Workum. GEREP. KERKEN. Aangenomen: het beroep naar Schip- luidep door J. de Koning te Vries. ALGEMEENS SYNODALE COMMISSIE DER NEDERLAND SC HE HERV. KERK. De Algemeens Synodale Commissie heeft op voorstel van den president besloten aan een commissie uit haar midden, bestaands uit den secretaris en de heeren Bloem en Cost Budde, op te dragen een herziening van het reglement op het Fonds tot verbetering van de schraalste predikantstractementen. Een gewijzigd concept-reglement kan dan aan de Synode van 1929 worden aange boden. In deze zitting wordt de behandeling van de vete aanvragen om steun uit de Generale Ka» voortgezet, doch zij kan nog niet ten einde worden gebracht. De ontvangsten van de generale Kas be droegen in 1927 f. 75.983.42, terwijl uit het Fonds tot verbetering der schraalste predi- kantetrakUnnenten f. 8.837.16 werd terugge boekt welk bedrag het totaal der in 1927 vrijgevallen gelden uit het laatstgenoemd fonds bedraagt De bijdragen, ontvangen door tusechen- komst van de classicale quaestoren en den secretaris der Waalsche commissie be droegen f. 64.888.18. Aan nagekomen bij dragen over 1920 werd ontvangen f. 7.169.42 Voor uitktering ie in 1928 beschikbaar f. 69.8-18.83. Echter moet dit bedrag worden verminderd met een som van f. 16.439, welke voor suppletie aan het Fonds schraal ste predikantstraktementen noodig is, en met f. 1980 suppletie voor het fonds ter voorziening in de geestelijke behoeften, PROP. DR. D. J. STRUIK. Dr. D. J. Struik, privaat-docent in de wis kunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, is benoemd tot Assistant Professor of Mathe matics aan Massachusetts Institute of Tech nology id Cambridge (Mass.). waar hij sinds 1926 speciale colleges heeft gegeven. RECLAME. MOET 'UW MAAT-COSTUME VOOR PINKSTEREN KLAAR? TALMT NIET LANGER CA NAAR LEIDEN EN 9231 Uitgesproken; N. Venn. Bouw- en Handel-Maatschappij Dijkhoven III, te Noordwijkerhout. R.-c. mr. H. W. E. Klomp. Curator mr. E. Bol- eius t© Leiden. Opgehevem D. Paauw, te Rijneburg. INVOER RECHTEN OP AFGESNEDEN NARCISSEN IN DE VER. STATEN. Bij de Tariefcommissie in de Vereenigde Staten was reeds geruimen tijd aanhangig een verzoek tot verhooging van het invoer recht op afgesneden narcissen en irissen met 50 pet. De reden welke tot dit verzoek leidde moet gezocht worden in den belang rijken invoer van afgesneden narcissen en irissen uit Canada. De bloemenmarkten in de noordelijke helft der Vereenigde Staten waren dit voorjaar goed voorzien van uit Canada geïmporteerde narcissen, we'lke aldaar getrokken waren van Nederlandsche bollen. De Tariefcommissie heeft nu echter medegedeeld, dat een onderzoek naar de productiekosten van afgesneden narcissen en irissen niet zal plaats hebben, zoodat practi9ch het verzoek tot verhooging van het invoerrecht is ^fgewez^n. HAARLEMMERMEER. Poldervergadering. In een te Hoofddorp gehouden openbare vergadering van hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder werd het kohier 1928 vastgesteld tot een totaai bedrag van f. 368.086.66. Na eenige bespreking weiden de voorge stelde wijzigingen in het werklied emble ment goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat vanwege den provincialen waterstaat de werkzaam heden aam den Spaarnwouderweg binnen kort zulllen begmnen. Het is noodig gebleken dat de bruggen daarvoor naaT omlaag worden gebracht, hetgeen de provincie echter zelf zal bekos tigen. Er was van den provincialen waterstaat een voorstel ingekomen om die bruggen nu meteen majar te vernieuwen. Na een breedvoerige discussie oveT dit punt ook wat andere bruggen o.a. Slo- teibrug betreft werd goedgekeurd een voorstel van hq| bestuur om voor dit werk een leening aan te gaan, teneinde daaruit ook te kunnen bestrijden de bo6len van vernieuwing van de twee bruggen over den Spaamwoudertocht, die f. 12.680 zullen be dragen. Jhr. B. C. van Merlen werd met a/I ge in eeme stemmen alls heemraad herbenoemd. Op den Sloterweg in deze gemeente liep Zaterdag een drietal kinderen achter een in do richting Amsterdam rijdenden boerenwagen. Plotseling liep een der kinderen, het 7-jairig zoontje van den arbeider E. adhter den wagen vandaan, terwijl er op hetzelfde oogenblik in volle vaart een vrachtauto naderde. De chauffeur remde uit alle macht en wist door do auto te zwenken wol te voorkomen dat het tónd er onder geraakte, doch het werd ongelukkigerwijs nog door een der spatborden gegrepen, waardoor het knaapje achterover tegen den grond sloeg. Hevig bloedende en in bewusleloozen toe stand werd hot opgenomen en de ouderlijke woning binnengedragen. Dr. B. uit Hoofddorp werd direct ontbo den en achtte den toestand van het jon getje van dien aard, dat vervoer naar een ziekenhuis vooralsnog niet mag plaats hebben. In de Ringvaart nabij den Kruisweg alhier werd een aan den kant gemeerd lig gende boot van den heer L. door een groot 9chip, waarmede men ter plaatse ligplaats wilde kiezen, zoodanig aangevaren dat het geheel vernield werd en in de diopte ver dween. Tegen den gezagvoerder van het schip werd proces-veihaial opgemaakt De heer A. Uittenbroek Wtzn., hoofd van de bijz. school aan den Sloterweg te Nieuw-Vennep alhier is met ingang van 1 September aa. als zoodanig benoemd te Sp ekholsterh eidie. Naar verluidt zal met ingang van 1 September a.s. te Haarlem een 2e kanton rechter worden benoemd, die naar alle waarschijnlijkheid tevens Mast zal wor den met het waarnemen van het kanton gerecht van Haarlemmermeer. Het schijnt nog niet vastgesteld te zijn, wie tot kanton rechter zaïl worden benoemd; de voordracht daartoe zou nog moeten worden opge maakt. HILLEGOM. Afscheid van ds. Grolle. Zondagmiddag 3 uur heeft ds. Grolle zijn afscheidspreek in de Ned. Herv. Kerk ge houden. Het kerkgebouw was tot in al 'e hoekjes gevuld. Als tekst had spr. gekozen Numeri 10 6b „Met een gebroken klank zullen zij blazen tot hunne optochten" De scheidende predikant stelde het vervoer van den tabernakel en de gebroken klank van de twee zilveren trompetten, dan weemoed van het afscheid, aan de gemeente voor. In de toespraken richtte ds. Grolle zich tot den kerkeraad, den consulent, de kerk voogdij, de notabelen, den Godsdienstonder wijzer, den organist, den koster den kerke- raad van Lisse. de Ringbroeders, burge- meesier Wentholt en ten slotte tot de ge meente. Deze toespraken werden beant woord door den heer Kijne namens kerke raad, kerkvoogdij en gemeente, dcor ds. van Haaften uit Noordwijk namens de Ring; door den heer Baas, godsdienstonderwijzer, en door ds. van Dijk te Lisse als consulent Ds. Grolle bedankte voor de gesproken woorden en voor de twee zegenbeden, die de gemeente hem toezong. Na den indruk- wekkenden dienst, werd in de catechisatie- kamer gelegenheid geboden om met een handdruk afscheid te nemen van ds Grolle, die naar Utrecht vertrekt. Raadszaken. Bewonera van de Leidischestnaat hebben per adres verzocht om de trottoirs spoedi ger en regelmatiger aan te leggen. B. en W. hebben daarop geantwoord dat het werk wacht op den aanvoer van het materiaal. In niet te langen tijd kan met de werk zaamheden begonnen worden. Bet ve rme n igvu Idigin gscijf er voor de plaatselijke belasting was 0.95; voorgesteld wordt het weer aldus vaat te stellen. Het belastbaar inkomen is van f. 6.259.105 verminderd tot vermoedelijk f. 5.500.000. Vroeger werd den leden van stembureaux een diner na de werkzaamheden aangebo den. Thans wordt voorgesteld presentiegeld uit» te keeren en wel f. 3 voor een korte zit ting en f. 10 voor een zitting langer dan een uur. Bloemen dieven. Een staaltje van brutale bloetmendiefstal, gepleegd door een ..dame" op klaar lichten dag midden in de kom der gemeente, is door een paar ooggetuigen waargenomen. Het was autobandjtisme.in miniatuur. Er kwam een auto aanrijden, een „luxe" auto zou men kunnen zeggen, die 9topte in 1 de Hoofdstraat tegenover de Van den Ende- I iaan vóór den ingang van den tuin van „Leeuwensbedn". Een ongeveer 20-jarige dame stapte udl liep dien tuin op en rukte een tiental tulpen met bol en al uit de grond. 'De „heeren" in de auto hielden het portier van den wagen voor haar open, zij «tapte in en de «ulo reed in snelle vaart imet de buit weg. Een groote hoeveelheid tulpenbloe men, die hier 's nachts gestolen waren, zijn 's morgens vroeg te Amsterdam door de Hil- legomsohe politie aangehouden. Deze was zelfs nog eerder in Amsterdam dan de da der en de bloemen. De dader heeft bekend en werd in Haarlem in arrest gesteld. De bloemen waren gesneden op het land van de firma van Zijverden en Co. Het Hillegomsche Dameskoor heeft onder leiding van mej. Oor Igesz uit Haar lem een conceit gegeven, dat bijzonder goed geslaagd is. Het koor heeft nog nooit zoo goed gezongen als deze keer, dank zij de bezielende leiding van de ddrigento. Mej. Tiny de Wreede begeleidde den' zang, zij gaf een schitterend mooi voorspel en liet genieten van 4 pianomimmers, die met aandacht gevolgd werden. Solo-zangeres was mej. Rie Tuyl Schui tenmaker, die liederen zong van Gretscha/- ninow, waarvoor de toehoorders zeer dank baar waren. De dames werden met bloe men gdhulxüigd. De zoal van hotel Sister mans was goed bezet. De t. b. c.-tentoonstelling van „Her wonnen Levenskracht" is Zaterdag g"opend door Mr. Sens, gemeente-secretaris. Verder is er het woord gevoerd door dr. der We duwen en de heeren Vooren en Loerakker terwijl de voorzitter van H. L. bedankte voor de belangstelling. De organisator van deze reizende tentoonstelling gaf een des kundige verklaring van een en ander. Het bezoek is groot. NOORDWIJK AAN ZEE. Het zangconcours op Hemelvaartsdag. Ook de heeren J. Kloos en L. van Wijk behooren tot de leden van het eere-comité van het te houden zangconcours op Hemel vaartsdag. Bij loting is onderstaande volgorde voor de vereenigingen verkregen; Vierde afdeeling: 1. „Zingt den Heer", Noordwijk-aan-Zee2. ..Sursum Corda", Scheveningen; 3. „Concordia", Noordwijker hout; 4. „Zingt den Heer met hart en mond", Nieuwe-Wetering; 5. „Immanuel", Alkmaar; 6. „Excelsior". Warmond; 7. „Halleluja", Leiden; 8. „Halleluja", Oude- Wetering; 9. „Zingt den Heer", Zoeter- woude; 10. „Excelsior", Rijnsburg; 11. „Ex celsior", Leimuiden; 12. „Sursum Corda", Rijnsburg; 13. „Ned. Herv. Zangkoor", Be verwijk; 14. „Excelsior", Leiderdorp; 15. „Advendo", Noordwijk-Binnen. Derde afdeeling; 1. „L.E.D.A.G.O.H.", Leiden; 2. „Halleluja", Oegstgeest; 3. „Soli Deo Gloria", Bennebroek; 4. „Zang eji en Vriendschap", Hazerswoude; 5. „Zang- lust". Leidschendam; 6. „Het Laakknor", Den Haag; 7. „De Lofstem", Voorschoten. Tweede afdeeling; 1. „Immanuel", Zand- voort; 2. „Soli Deo Gloria", Noordwijk aan Zee; 3. „De Lofstem", Hilligersberg. Eere-afdeöling: 1. „Zang zij onze leus", Leiden; 2. „Debora", Oegstgeest-, 3. „Excel sior", Vlaardingen. Uitgaande van de Chr. Jongel. Vereen. „Volg Mij" zal op a.s. Hemelvaartsdag in de bewaarschool een bazaar op bescheiden voet worden gehouden. De baten zijn voor het jubileum fonds van het Ned. Jongel.- Verbond. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn de vorige week ails werkzoekenden inge schreven 23 personen, n 1. 12 visschers, 7 landarbeiders, 3 losse arbeiders en 1 kan toorbediende. RIJNSBURG. Ver. Veiling Tuinbouwproducten. De vereeniging Veiling Tuinbouw-produc- ten alhier hield een algemeene ledenverga dering bij den heer J. J. Verbree. De ver gadering werd door den voorzitter, den heer S. Schoneveld geopend, die zijn blijd schap uitsprak oyer de groote opkomst, welke hi] hoopte te mogen toeschrijven aan medeleven met de veiling. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing dooT den secretaris, den heer Jac. Kromhout, ongewijzigd vastge steld. Uit het hierna uitgebracht jaarver slag van den secretaris blijkt, dat de be drijfsresultaten over 1927 beter waren, dan die over het jaar daarvoor, al werden dan ook geen groote winsten behaald. Waren de gewaden, zooals vooral bloem kool, ook al slechter, en de aanvoeren min der, de prijzen daarentegen waren beter. Zoo werd niettegenstaande de mindere aan, voer in 1927 geveild voor f. 201.928.74, zijnde plm. f. 19.000 meer dan in 1026. Groote schommelingen in de prijzen kwa men niet voor. Die voor de winterproduo- ten waren over het algemeen goed. De za ken hadden een kalm verloop. De Tuinbouwcursus had een minder goed verloop, zoodat door gebrek aan deelne ming deze tnoest worden gestaakt. De spreuken „Kennis is macht" en „Eendracht maakt macht" zijn blijkbaar geheel uit het oog verloren. Spr. dankte de heeren S. Schoneveld en K. v. Delft, alsmede de leden voor de steeds ondervonden medewerking, en hij eindigde zijn verslag met den wensch, dat Hij die alleen wasdom kon schenken, ook in het komende jaar weder alle moeiten met Zijn zegen zou willen bekronen. De voorzitter dankte den secretaris voor de vele werkzaamheden als zoodanig, maar ook als veilingmeester in het belang der vereeniging verricht. Vervolgens deed de voorzitter mededee- ling van het rapport van den deskundige over de controle van boeken en bescheiden. Dit rapport luidde onverdeeld gunstig, waarom het bestuur voorstelde penning meester en veilingmeester algeheele déchar ge te verleenen. Dit voorstel werd z.h.s. aangenomen. Aan de orde was bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van den heer Jac. Kromhout. De aftredende werd bij acclama. tie herbenoemd. Nadat overgegaan was tot inning van de contributie van de aanwezige leden, werd de rondvraag gehouden. De heer J. Zandbergen Wzm, bracht de ongeschikte losplaats ter sprake. Volgend jaar bal de grond verpachting van Rijnland plaats hebben en spr. drong er bij het be- stur op aan, in samenwerking met de ge meente, .een geschikter terrein te krijgen, wat dan tevens dienst )con doen voor het mestvaren. Spr. was van meening, dat de gemeente daar eveneens mede gebaat zou zijn, en uit hygiënisch oogpunt wel tot eenige opoffering bereid. De voorzitter antwoordde, dat verbete ring in ieder geval niet uit kan blijven, maar dat deze zeer zeker van de leden fi nancieel© offer» zal vragen. Overigens is het bestuur het met de zienswijze van den heer Zandbergen eens, en heeft dit reeds plannen om in die richting werkzaam te zijn. Alleen werd wel de wensch gevoeld, liefst zoo lang mogefcjk de onafhankelijk heid te bewaren. De heer C. Kromhout Jzn. uit ernstige grieven in verband met de beschikbaarstel ling van poot aardappelen en valt de rege ling van het bestuur aan, waaraan spr. het wijt, dat hij van een bestelling k 35 mud slechts 10 mud geleverd kreeg. De voorzitter is dankbaar dat deze zaak hier ter sprake komt, omdat hij de rege- i ling van deze zaak op zich heeft genomen j en hij nu de gelegenheid krijgt, aan te too- nen, dat van een verkeerde regeling niet gesproken kan worden. Uit de gevoerde cor respondentie met den leverancier blijkt-, dat gegronde verwachting bestond, dat de be stelling in zijn geheel zou worden uitge voerd, en eerst in het voorjaar werd be richt, dat dit niet het geval was. Overigens is de verschaffing van pootaardappelen een indankbaar werk, omdat de bestellingen dikwijls zeer laat worden gedaan, en dan niet steeds uitgevoerd kunnen wordeD. De heer Kromhout stelt voor de orders van hen die tijdig bestelden, eerst uit te voeren, met welke zienswijze de heer P. Glasbergen zich vereenigt. De vergadering kan zich met de ziens wijze van het bestuur in deze vereenigen. Namens het bestuur deelde de voorzitter nog mede dat zeer spoedig de afrekening van de zakken kan plaats hebben. Naar aanleiding van deze mededeeling, brengt de heer Zandbergen weder de em ballagekwestie ter sprake. Evenals vorige vorige jaren worden de moeilijkheden hier van uitvoerig besproken, maar kon geen overeenstemming omtrent een betere rege ling dan de tegenwoordige worden verkre gen, waarom deze wordt gehandhaafd. Met een woord van dank sloot hierop de voorzitter deze vergadering, welke werd gevolgd door een verloting van vele fraaie prijzen. Burgerlijke Stand. GeborenGeertruida Wilhelmina, D. v. J. v. d. Gugten en Neeltje Schoneveld. Wilhelmina, D. v. J. de Mooij en L. de Mooij. Samuel, Z. v. J. Star en A. Zand bergen. Trijntje, D. v. P. v. Beekum en A. Peet. Aria, Z. v. C. Ravensbergen en K. Boezanrd. Jannetje Wilhelmina, D. v. E. Boekee en J. M. den Haan. Ange- nieta, D. v. T. v. d. Haak en W. Jungerius. Getrouwd: H. v. Delft 27 j. en Jansje Jungerius 25 j. J. v. d. Eijkeï 24 j. en Neeltje van Klaveren 30 i. (bij volmacht). J. A. v. Schie 25 j. en Johanna Catharina Grimbergen 22 j. G. Jungerius 27 j. en Anna Catharina Vooijs 26 j. Ondertrouwd M. J. v. Tol, 26 j. te Kat wijk en Maria Johanna Sara Coster 27 j. D. Noort, 34 j, en Pietertje v. Egmond 26 j. Albertus Kromhout, 27 j. en Ccrne'ia Maria van Duijn 22 j.< Aangegeven een levenloos kind van G. v. Egmond en Maartje v. Egmond. SASSENHEIM. Een zakelijk eeuwfeest. Zooads we reeds gemeld hebben bestond de zaak van den heeir H. P. v. Niekerk Vrijdag 100 jaar. Een eeuw is een eerbied- waa/rdigen ouderdom meestal hebben personen vam dien leeftijd last van ouder domsgebreken. Deze zaaik heeft hiervan evenwel geen last De heer van Niekerk weet met zijn. tijd mee te gaan en zoo doende bloeit de zaak nog steeds ails in dë eersle jaren van haar beslaan. Velen deden persoonlijk, oa. de burge meester, van hun belangstelling blijken en odk de post had druk werk om de schrifte lijke en telegrafische geluk-wensohen te be zorgen. Een schat van bloemen mooht de heer van Niekerk in ontvangst nemen en des awonds bracht de R.-K. Muziekvereeni- ging een serenade. Ook de thans afzonder lijk gedreven graanhandel werd niet ver geten. De etalagee lieten zien hoe voor 100 jaar geëtaleerd werd en hoe het nu geschiedt. Ails een bijaonderheid willen we vermel den, dat niet alleen de z^uak van ouder op zoon ie overgegaan, maar ook de klanten zijn van ouder op kind aan de zaak overge gaan, zoodat men hier met recht kan zeg gen dat de zaal: op hechte grondslagen rust. We wensohen den heer v. N .toe, dat hij nog vele jaren de zaak moge drijven en in Moei zien toenemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Floris, Z. v. A. vaD Duijn en P. C. M. Dannijs. Catharina Anna Maria, D. v. J, H. Res en L. Meester. Ondertrouwd: Gerardus Boekei 24 j. en Elisabeth Petronella Weijers 21 j. Gehuwd: Jacobus Johannes Chrispijn 25 j. en Klazina Hendrika van Dorsten, 23 j. Gevestigd: P. Duinmeijer en gezin, van Lisse, Mej. J. J. Staring, van 's-Graveo- hage, J. L. Geuskens, van Voorst. F. A. de Keuning van Leiden, Vertrokken: W Kerkhoven en gezin, n. Zevenhoven. HF. van Vliet-, naar Zwom merdara. Mej. J. Oudshoorn, naar Heem stede. M. J. Moerkens, naar Maasland. K. H. Chrispijn geb. Van Dorsten, naar 1 Leiden. J VOORHOUT. Naar wij uit goede bron vernet 8*1 in het begin dezer week een bahh wonden gemaakt met de proefboring i dienste der waterleiding en het project ren van het buizennet, WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Moret en C. H. R nart. N. C. Borsboom en A. J. C. - Eeden. A. Kromhout en C. M. van Dui M. van Tol en G. Werther. N. van, Mamel en M. Veitboon. W. de Jong en R. Bakker. J. A. Duijndam en E. Boor. GeborenJacobus Adrianus, z. van J. van der Krogt en C. M. Zomer. Lj Marten Arnold, z. van G. J. Eschauzk- J. N. II. Hovingh. Bern ank. Fraud Jacoba, d. van K. van Boei jen en M. t der Heijden. Fiepko Anne, z. van F.i der Goot en B. M. Hartog. Bij de aubeidsbemiddelinig staan geschreven 8 grondwerkers, 1 timmern 1 tuinman, 2 losse werklieden, man, 1 tantooaibedicnds, 1 boekhoudt. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ, „NEDERLAND". RADJA, 12 Mei v. Amst. n. Java. RONDO, uitr., 11 Mei van Sa-bang. SAPAROEA, uitr., 10 Mei v. Port Swett ham. JAN Pz. COEN, uitr., 15 Mei te Algi verwacht. JOH AN DE WITT, thuisr., 16 Mei bij rim verwacht. ROTTI, thuisr., 12 Mei van Port 8ti< HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, R'dam n. New Orleans, 11 van Vera Cruz. NOORDERDIJK, 11 Mei v. 8t. Tbo» n. R'dam. GROOTENDIJK, 11 Mei v. R'dam te C tobal. VOLENDAM, New-York n. R'dam, 14 te Plymouth verw. KON. HOLL. LL0YD. AMSTELLAND, thuisr., pas». U Mei] nando Noronha. MONTFERLAND, uitr., pass. 11 Mei nando Noronha. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAPANOELI, thuisr., 15 Mei t-e Mara verwacht. INDRAPOERA, uitr., 15 Mei te Sab verwacht. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. MARS, 19 Mei v. Amst. n. W.-Indië. VAN RENSSELAER, W.-Indié n. Ars 14—15 Mei te Plymouth verwacht. ARIADNE, arr. 12 Mei ie Amet. BENNEKOM, 10 Mei v. Callao n. G A zul. CRYNSSEN. 11 Mei r. Amst. te Bark PRINS FRED. HENDRIK, 11 Mei t. ramaribo n. Amst. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPN NIEUW HOLLAND, 12 Mei t. Amst Batavia. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. SALABANGKA, thuisr., 16 Med te I verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJK ALDABI, thuisr., 12 Mei v. Rio Janeiw Z1JLDLJK, thuisr., 11 Mei v. Montert HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LUN. HOOGKERK, uitr,, 11 Mei te Bombar. JAVA—NEW-TORK-LIJN. SEMBILAN, Java n. New-York, U Mei Belawan. HOLLAND—AFRIKA-LDN. SUMATRA, thuisr., 16 Mei ie Genus ve GIEKERK, thuisr., 16 Mei bij Perim RANDFONTEÏN, uitr., 16 Mei te Moml sa verwacht. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTBI BELLATRIX. R'dam n. Gulfport, pM» Mei Key West. DUBHE, Santa Fé n. Leith, pass. 11 Ou es sant. RIVAL, m.s., arr. 11 Mei te Holtenau SCHIE, 12 Mei van Koningsbergen e Trangsund. RPE6MEA, m.s., arr. 10 Mei te Holt. STAD ZWOLLE, 11 Mei t. Liwd™ Decido. VALKENBURG, 11 Mei v. Gothentran Daniig. IJSSEL, 11 Mei v. Abö n. R'd»m- WENKEN VOOR VEIUGHE EN VOLKSGEZONDHEID. Men is verplicht in geval van '<e alles te doen om te genezen en spoedig mogelijk zijn arbeidsgeschi heid te herkrijgen. Daartoe beho het tijdig inroepen van genees*, dige hulp. In plaats daarvan zichi d< ondeskundige., te laten behandel is ten zeerste af te keuren, wan* door wordt niet alleen het leven den behandelde in gevaar zebracl maar kunnen ook besmetteliike "1 ten, die niet tijdig worden herbe^ verspreid worden. RECLAME. SPROETEN komen vroeg het voorjaar, koop tijdig een SPRUT0L. Bij alle Drogi-j

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10