Koopt bij KOHSCHULTE EN BEHANG Sen's Parijsche Wafels HET MYSTERIE 'N BELVOIR-MANSIONS. 69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 11 Mei 1928 Derde Blad No. 20908 EERSTE KAMER. TWEEDE KAMER. FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. RECLAME.-^Z Vloerzeil wordt gratis gelegd. De kwestie van den radioraad De minister kan geen ver- deeling vastleggen. (Vergadering vam gisteren). Bij het ontwerp in zake de regeling van én radio-omroep bepleit de heer HEER- ENS THYSSEN een billijke verdeeling fan den Indischen zender en evenredige ertegenwoordiging van den Radio-raad. Mevr. POTHUIS-SMIT zegt dat moeilijk eden alleen met de A.V.R.O. zijn geweest, illijke verdeelrng moet in de toekomst ge- cht zijn op den uitslag der verkiezingen. De V. A. R. A .heeft dan recht op een irart van den zendtijd. Minister v. d. VEGTE kan hier geen ver ering van den zendtijd -vastleggen. Daar- rer moet door den Raddoraad. welke nog oet worden samengesteld, worden geadvi- erd. Voor verdeeling van den Indischen zen- Ie: moet ook InKÜë meespreken. Spr. zajl iet billijke verlangens rekening houden. Het ontwerp wordt zonder hoofdelijke emming goedgekeurd, evenals de wijzi ng van de pensioenregeling voor de spoor- fgambtenaren 125. Bij de begrooting van Curacao dringt de er DE JONG aan op volledige gelijkstol- \g van openbaar en bijzonder onderwijs. De MINISTER antwoordt dat op dien ej een nieuwe schrede is gezet, die tot ïeele gelijkstelling in zoo snel mogelijk rcpo kan leiden. De begrooting wordt z. h. s. goedgekeurd enais de ontwerpen in zake de Louise- roeve en de ambtswoning van den Min. ulenlandsche Zaken. Voorts is zonder hoofdelijke stemming tdgekeurd de wijziging der Ongevallen- et (fabrieksarts). Het ontwerp in zake opium wordt goed- keund na eenage opmerkingen van de eren van Embden en Wibaut. De Eerste Kamer is hierop verdaagd tot nsdag 22 Mei half negen. Het wegenfonds goedgekeurd. (Vergadering van gisteren). De minister van Waterstaat beantwoordde verschillende sprekers. Bij betoogde, dat hetgeen in het vijf-jarig tgram is opgenomen, als een minimum ichouwd kan worden. Daarnaast zullen llicht ook groote werken onderhanden rden genomen, dit is althans niet uitgo ten. Met den bestaanden dienst bij liet trict-wegentechniek meent spr. tot een igge uitvoering van het vijf-jarig program kunnen geraken. Personeel heeft spr. i»g, en anders kan tijdelijk personeel rden aangenomen. Het is niet noodig de ji der provincies in te roepen, zoolang Rijk het werk af kan. )p de vraag waar de Wegenwet blijft, voordt spr., dat h(j hoopt, dat het ont- p zdó spoedig de Kamer zal bereiken, het nog vóór het recès in de afdee sa zal kunnen worden behandeld, her den bruggenbouw zal spreker bij begrooting van 1929 nadere voorstellen n let genoegen hoorde spr. de woorden i den heer Schaper aan: „de minister i niet heksen". Als de Kamer meer geld uittrekken, zal het de vraag zjjn, of verwerkt zal kunnen worden. Men kan i tegelijk ondernemen, doch zal het dan m gedaan worden? Op de belangen der itgangers zal worden gelet. Ten behoeve s de Rijkswegen heeft het Rijk mil joen klinkers aangekocht. Pa de provincies Utrecht en Gelderland I het onmogelijk zjjn goede wegen aan I leggen zonder eenig natuurschoon te leaden. RECLAME. ?MJVESI ALTIJD WELKOM! 1291 Uit het Engelsch van BEN BOLT. [-Ik. antwoordde Singleton. - Zoo zoo! Hoe? r olseling zweeg hij. Er begon iets in MPeurende oogen te lichten; daarop deed ,ste' een slap naar voren, greep Single- se J. 'erP°'s en tilde zijn hand op. De droppels bloed, waaraan deze laatste Fin afgrijzen, toen hij het druipende pla- L 01,™ekte, niet meer gedacht had, L ^Voogd. doch wat hel voor vlekken zag de politieman direct, r z'Jn die daarop gekomen? vroeg «we 6UT me' n Professioneel wan- P-ngIeton glimlacht Als u even mee- L ™Un woning, inspecteur Lavers, L., ^et u laten zien en dan zal ik I' heh" u'"e^en hoe ik de zaak ont rol goed. Blijft u hier, agent, maar P i'rgens aan fc u!!" gekomen, wees de kapi- L - de vlek in de zoldering. L ar- heb u gedeeltelijk de verkla- teisa1. i zacht Ik was net van Kfen V "'gekomen de ageni kan ge- l e laat het was torn ik aankwam Invoering van nachtdienst op de ponten acht spr. voor de enkele auto, die er ge bruik van zou maken, niet noodig. '.Va; het verkeer voor de steden betreft, wjjst spr. er op, dat de meeste steden liever het verkeer door de stad hebben dan om de stao met het oog op de voordeelen, die doorgaand verkeer oplevert. Ten aanzien van de uitkeering aan de provincies uit de opbrengst der wegenbelas ting, zegt spr., dat deze niets van het Kijk kunnen vorderen. Zij krijgen uit een een- tralen-pot wat zij behoeven, waarbij wordt gezorgd, dat niemand wordt bevoordeeld. Tc slotte de motie-Van der Waerden tot instelling van een Wegenraad. Deze acht spr. geheel overbodig. De Kamer is vol doende op de hoogte van de wegenverzor ging. Dat bij den bruggenbouw de binnenland- sche nijverheid zal moeten voorgaan, kan spr. niet toezeggen. De economische voor waarden zullen daarbij meespreken. De heer VERAART (R.-K.) bestrijdt de opvatting van den heer Beumer, dat een Wegenraad fascistisch zou zijn en dat de Kamer het meest deskundige college zou zou zijn. Na replieken en dupliek van den Minister word, de motie-Van der Waerden aangeno men met 59 tegen 19 stemmen. Bii art. 1 dringt de heer KRIJGER (C.-H.) er op aan, dat het laboratorium voor bet wegenonderzoek aan de Technische Hooge schooi te verbinden. De MINISTER zegt een onderzoek toe. Bij art. 15 bepleit de heer VOS (R.-K.) de verbetering van den weg van Roosen daal naar de Belgische grens. D> heer VAN RAPPARD (L.) wijst op do noodzakelijkheid van de wijziging van het tracé van den weg DeventerZwolle. De heer KAMPSCHOËR (R.-K.) dringt aan op verbetering van wegen in het West- land, speciaal Den HaagLoosduinen— RotterdamHoek van Holland De MINISTER zegt overweging toe. Het wetsontwerp wordt aangenomen. DE TOESTAND IN DRENTHE. De branden moeten vooi- Ioopig worden toegeschre ven aan onvoorzichtigheid In de raadsvergadering van Emmcn heeft burgemeester Bouma woorden van deeloe- ming aan de door de veenbranden getroffe nen gewijd en hulde gebracht aan hen, die hulp verleenden, inzonderheid de brand weren uit de andere plaatsen. Naa-r aanleiding van de vragen van het Raadslid Portugies werden de branden uit voerig besproken. B. en W. kwamen onder meer tot de conclusie, dat een onderzoek naar de oorzaken der branden gewenscht is, doch dat zij voorloopig moeten worden toegeschreven aan onvoorzichtigheid en de verdere ontwikkeling deels aan de onver schilligheid der bevolking. B. en W. zullen maatregelen ter voorko ming van latere branden beramen en over leg plegen met de Assurantie Maatschap pijen en verveners. De raad verleende mach tiging om, wanneer de gelden kunnen ge vonden worden, vijf kleine spuiten te laten komen. Den brand schijnt men thans meester te zijn. De spuiten uit Groningen. Amsterdam en Den Haag zijn weer terug. DE VERVALSCHTE PROTESTWISSEL. De schuldige is opgespoord De Amsterdamsche Bank scha deloos gesteld. De' geraffineerde oplichting te Rotterdam door middel van een met een valsch stempel en een valsche handteekening van .,St. Ho mobonus" voorzienen protestwissel ad ruim 7000 gulden, waardoor deze coöperatieve Inkoopvereeniging bijna gedupeerd werd. is thans geheel tot klaarheid gebracht. De Amsterdamsche Bank toch. die, doordat ,.St. Homobonus" weigerden dezen wissel te betalen, de gedupeerde was. heeft den schul dige weten te vinden. Het bleek, dat hij uit geldgebrek tot deze en ik had juist een beetje brandy uit die karaf geschonken, toen dit goedje op mijn hand drupte en toen ik naar boven keek. zag ik d&t daar. Ik vermoedde dade lijk dat er iets niet in orde was En zette u toen het glas weer op tafel zonder er van te drinken? Ja. Ik was natuurlijk een en al ver bazing. Inspecteur Lavers deed een slap naar voren, nam het glas in zijn hand en hield het tegen het licht. Daarna zette hij het weer neer en glimlachte even. Aan het glas blijkt dat dit gedeelte van uw verhaal waar is. Kapitein Singleton. Er zitten twee kleine bloeddruppeltjes op, die er zeker op gespat zijn toen de druppels op uw hand -vielen. U was zeker wel ont steld, nietwaar? Ju, heel erg. De inspecteur keek rond en zag de vlek op het haardkleed. Uw haardkleed zal er wel door be dorven zijn. meneer, merkte hij losweg op, maar eensklaps bukte hij zich snel. nam iets van het kleedje en hield het omhoog. Eerst zag Singleion niet wat het was; daarna bespeurde hij dat het een lang haar was van een roodachtig-goude kleur en even bonsde zijn hart. Heeft u kort geleden een dame op bezoek gehad? vroeg de inspecteur scherp. Wetende, dat dp spiedende oogen hem in gespannen aandacht gadesloegen, be- heerschte Singleton zich met groote krachtsinspanning. Ik ben in zes weken niet in dit huis geweest, antwoordde hij kortaf. daaruit kunt u afleiden of ik hier kortgeleden een dame kan hebben ontvangen. De inspecteur lachte .Wees maar -niet vervalsching wag overgegaan en gehoopt had nog voordat de wissel bij „St. Homobo nus" zou worden gepresenteerd, de zaak in het reine1 te kunnen brengen. De heer G. W. aan wien deze wissel het eerst geendosseerd was. heeft met de zaak verder niets te maken. De vervalscher heeft inmiddels met de hulp van zijn familie de Amsterdamsche Bank geheel schadeloos gesteld, waarmede men de zaak als geëindigd wil beschouwen. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL TE PAPENDRECHT. Een voet afgekneld. Gistermiddag had bij de Oostelijke School te Papendrecht een zeer ernstig mo torongeluk plaats. De heer Van Schelven, molenaar te Alblasserdam, kwam op een Indianmotorfiets uit de richting Dordrecht rijden. Op genoemde plaats, waar de dijk zeer gevaarlijk is. keek de motorrijder om, wat tot gevolg had, dat hij met groote vaart tegen een van de tegenovergestelde richting komende A. D. O.-bus reed. De ge volgen waren ontzettend. De heer Van Schelven werd op de motorkap van de bus geslingerd, terwijl een zijner voeten totaal werd afgeklemd en hij ook aan het andere been ernstig werd gewond In zeer ernsti- gen toestand werd hij opgenomen en bij omwonenden binnengebracht Dr. Rollos te Papendrecht was spoedig ter plaatse, evenals de mareehausséee. Het slachtoffer is per ziekenauto naar het Ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. Men vreest voot zijn leven. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Doodelijk ongeluk in de Residentie. In de Lange Poten te Den Haag is gister middag de 36-jarige Engelsche mej. E. L. B. door onvoorzichtig oversteken van den rij weg door een vrachtauto overreden. Zij is in het ziekenhuis overleden. EEN NACHTZOEN VOOR DE KATTEN. Gekookte eitjes bij het onbijt. We lezen in het „U. D.": Voor het kantongerecht te Utrecht heeft een eigenaardige procedure gediend. Een inwoonster dezer stad had een civiele vor dering ingesteld tegen haar dienstboden, aangezien deze haar betrekking plotseling had verlaten, zonder inachtneming van eenigen opzeggingstermijn, en zonder baar meesteres op eenigerlei wijze voor dit plot selinge vertrek schadeloos te stellen. Men zou zeggeneen doodgewone procedure, zooals er vrijwel iederen dag plegen voor te komen. Bij het hooren der partijen zijn evenwel eigenaardige omstandigheden aan gevoerd, op grond waarvan de dienstbode recht meende te hebben haar dienst onver wijld te verlaten. Het meisje heeft name lijk aangevoerd dat haar meesteres er acht katten op na hield, voor wie gedekt moest worden, om dat zij aan tafel mede aanzaten, om bij het ontbijt een gekookt eitje te genieten, aan de koffietafel gebakken visch te verorbe ren en aan het middagmaal soep, vleesch, groente en toespijs. De katt-evaat moest door de dienstbode gereinigd worden. De dieren mochten, om hun gezondheid, do kamer niet verlaten, weshalve zij daar hun behoefte deden, wat door de dienstbode telkens moest worden opgeruimd. Iederen morgen moest zij bij de katteD zeker li chaamsdeel reinigen, zooals zulks pleegt te geschieden bij babies met natte luiers. Eindelijk moesten alle katten 's avonds, om rustig te kunnen slapen, zoowel van de meesteres als van haar personeel, een nacht zoen ontvangen. De dienstbode meende dat een en ander niet behoorde tot de bezigheden, die rede lijkerwijze van een dienstbode gevergd kun nen worden. boos, Kapitein Singleton. Ik moest u deze vraag wel doen, want kijk u eens wat ik onderaan de trap in de vestibule i gevonden heb. De inspecteur haalde een stukje zijde met kant een fijn zakdoekje uit zijn zak te voorschijij. Het paste bij het meis je. dat dien avond in Singleton's kamer was geweest. Toen de inspecteur het uit spreidde en het tusschen duim en vinger omhoog hield, vertoonde het een rood vlekje. Als gehynoliseerd keek Singleton er naar en de inspecteur ging voort- Dat is een bloedvlek, kapitein Sing leton; versch bloed, want het is nog heelemaal niet bruin geworden en als het waar is dat u niet kort geleden een dame op bezoek hebt gehad, dan moet ik ver onderstellen dat er bij dien man boven een dame geweest is. Maar God. man! U denkt toch niet dat een dame zoo zoo iels gedaan kan hebben? Dit zakdoekje geeft veel te denken, zooals u zelf zult inzien; maar wie den man vermoord heeft, moeten we nog zien uit te vinden. Er staat een voorletter op dat doekje B dit kan ons misschien iets helpen, maar niet veel vrees ik. In ieder geval, uw verklaring is volkomen voldoende. neemt me wel niet kwalijk dat ik nu weer naar boven ga om mijn onderzoek voorf te zetten? Hij keerde zich om en ging de kamer uit en nam niet al leen het zakdoekje, maar ook het goud kleurige haar mee. Er kwam een onrustige uitdrukking op Kapitein Singlelon's knap gezicht en hij Hoot zachtjes. Dal zakdoekje was juist iets om de politie op een spoor (e brengen. Ln zijn verbeelding zag hij Inspecteur -La- De meesteres ontkende, dat de hierboven genoemde Werkzaamheden van de dienst bode werden gevergd; zij hield wel katten, maar dat was de dienstbode bij het aan vaarden harer betrekking bekend. Ontkend werd wijders, dat het meisje de katten moest wasschen en goeden nacht zoenen. De dieren liepen in een ren en een kat wascht zich zelf zoo werd betoogd en laat zich derhalve niet wasschen. De meesteres achtte zich op grond van een en ander volkomen gerechtigd van haar cbenstbode een schadeloosstelling te eischen wegens onrechtmatige dienstverla- ting, waar het meisje voor onbepaalden tijd tegen een vast jaarloon bij haar als dienst, bode was aangenomen. De kantonrechter, gistermorgen vonnis wijzende, heeft de dienstbode de levering van getuigenbewijs opgelegd, teneinde door dat getuigenverhoor haar in de gelegenheid te stellen te doen bewijzen de waarheid van de redenen, die haar tot het verlaten van haar dienst hadden genoopt. Dit getui genverhoor zal plaats hebben op een nader te bepalen dag. DE MOORD TE BLAUWCAPEL. Op het verkeerde spoor? Ook gisteren heeft de burgemeester van Maartensdijk, de heer v. d. Voort van Zijn, zich den heelen dag bezig gehouden met het afnemen van verhooren. aan verschil lende personen, van wie kon worden ver ondersteld dat zij bij den moord te Blauw - capel waren betrokken of hierover inlich tingen konden geven. Nam de politie te Maartensdijk aanvan kelijk aan, dat hij de verdachte, die giste ren met het lijk werd geconfronteerd, de dader zou zijn, thans is zij een andere mee ning toegedaan. Uit zijn verklaringen, die men bij onderzoek juist heeft bevonden is gebleken dat hij ongeveer drie maanden geleden, toen hij 's nachts met twee vrien den aan het stroopen was. dit geweer bij de nadering van een rijksveldwachter in een houtmijt heeft verstopt. Twee dagen later wilde hij het wapen daar weer gaan ophalen doch bemerkte dat het verdwenen was. Ook kwam reeds vast te staan, dat een der vrienden, het jachtgeweer weder rechtelijk uit zijn schuilplaats moet hebben gehaald, om het aan den derden strooper van dien nacht te verkoopen. Het spoor vandezen laatste leidt naar Utrecht, ter wijl de andere medeplichtige zich in een stad in Overijsel moet ophouden. DE CORRUPTIE TE ONSTWEDDE. Omtrent de vermoedelijke corruptie bij de gemeentebedrijven te Onstwedde kun nen wij nog melden, dat thans het a.-r. raadslid C. v. L. gearresteerd en Daar Win schoten overgebracht is. Het onderzoek ten gemeentehuize van wege de justitie is afgeloopen. Omtrent de resultaten van dit onderzoek is niets uitgelekt. Het rapport van een in dertijd door den raad aangewezen commis sie van onderzoek is door de justitie in be. slag genomen. Ook uit dit rapport valt niets definitiefs te melden. VLEESCH-VERGIFTIGING. In een gezin te Enkhuizen heeft zich Zondag een geval van vergiftiging voorge daan men vermoedt door het gebruiken van gehakt vleesch. Dinsdagavond is de moeder des huizes overleden: de overigen ziïn aan de beterhand. NOODLANDING. Gistermiddag tegen één uur cirkelde een drietal watervliegtuigen boven Hoorn. Plotseling zag men van een er van een vuurstraal uitschieten en direct daarop daalde het vliegtuig op de Zuiderzee. Het j bleek een motordefect te hebben gekregen, i Het vliegtuig is naar den steiger van do Rijkswerkinrichting gesleept, waar alle dr.e vliegtuigen zijn gemeerd Het defect schijnt niet van ernstigen aard te zijn en men hoopte vanmiddag weer op te stijgen. DE ONTSLAGEN GEMEENTE-SECRETARIS VAN HALSTEREN. Gedeputeerde Staten van Noord Brabant hebben gisteren uitspraak gedaan iDzako het hooger beroep, dat door den gemeente secretaris van Halsteren, den heer A. vïin Hoek, aangeteekend was tegen het besluit van den raad van Halsteren van 1 Febr. j.L, waarbij genoemde hoer als secretaris was ontslagen. Gedeputeerde Staten hebben het raads besluit van Halsteren vernietigd, waardoor de secretaris in zijn functie gehandhaafd blijft. Verdediger was mr. Dirven uit Ber- gen-op-Zoom. BRANDEN. Gisternacht halfdrie schrok dc bewoncjr van perceel Westergracht 117. hoek Westen straat, te Haarlem, wakker door een iut- slaanden brand, die iü zijn huis woedde. Vermoedelijk ontstond de brand den vori- gen avond, doordat de vrouw des huizes 's avonds laat nog op zolder met een luci fer naar waschgoed heeft gezocht. De zol der brandde uit en do plafonds brandden door. Een in dat perceel gevestigd café van den heer G. kreeg waterschade. Gistermorgen is brand uitgebroken in de cacaofabriek van de N.V. (v.h. J. Pette Hzn. te Wormerveer. Een molen, waarin cacaopoeder wordt gemalen, is in brand gevlogen en verspreidde dikke rookwolken. De brandweer gaf met een slang op de mo torspuit water. De schade beperkt zich tot den molen en een hoeveelheid cacaopoeder. Verzekering dekt de schade. Het koffiehuis van J. Zijlstra tc Noord* horn is Donderdagmorgen vroeg een prooi der vlammen geworden Alles verbrandde. Assurantie dekt de schade. De boerderij van A. Dekker te Annen is een prooi der vlammen geworden. De inboe del ging verloren alsmede een kalf. een geit en veertig kippen. Er was laag ver zekerd. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Gisteravond te ongeveer zeven uur is op den onbewaakfen overweg onder de nabu rige gemeente Aalt-Waalre nabij het station een ernstig ongeluk gebeurd. Een vracht auto van den heer E. van Rooy uit Eind hoven reed over den overweg, juist op het oogenblik, dat de trein No. 911 uit Eind hoven passeerde. De auto werd gegrepen en totaal vernield. De inzittenden kwamen er zonder verwondingen af. zegt de ..Tel.". BOEFJES. Men meldt uit Hengelo aan de „Msb.": De nog minderjarige jongelieden v. d. V. en G.. welke sedert een week spoorloos ver dwenen waren, en waarvan de eerste een bedrag van pl.m. f. 200 uit zijn dienstbe trekking had meogrmomen. zijn thans terug en hebben zich bij de politie aangemeld. Het geld was op. Zij zijn ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. CORRUPTIE. B. en W. van De Bilt hebben den ge meente-architect wegens ernstig vermoeden van corruptieve handelingen van de waar neming zijner betrekking ontheven, voor loopig met behoud van salaris. De zaak 1« in handen van de justitie gesteld voor ver der onderzoek. Afrikanen in Nederland: ,,En ou-neef waar het jy dan gebly toe jy in Amsterdam was?" „Ek het geloseer in die Hotel „Pension!" vers al met het doekje in de hand, alle mamifachiurzaken in Rogent Street af- loopen, orti uit te vinden waar dat kanten prulletje gekocht was. Wat een karwei 1 dacht hij. Daar is hij voorloopig nog niet klaar meel O, als hij eens wist. Zijn hand gleed in zijn zak en haalde het portretje eruit. Een poosje bleef hij in de beschouwing er van verdiept en mompelde toen; Ja, ais hij de geschiedenis met jou wist. kindlief, dan zou het er voor ons beiden beroerd uitzien. Daarop begon Singleton de kamer op en neer te loopen en zijn oog viel op de brieven, die op den schoorsteenmantel la gen. Hij keek ze vlug door. Een paar kleermakersrekeningen, een briefje van de garage over een paar reparaties aan de auto. drie invitaties, maar bij het zien van de laatste enveloppen begonnen zijn oogen te schitteren. Van TracyI riep hij uit en scheurde de enveloppe vlug open. Deze bevatte slechts een kort briefje: Beste Dick. Ik blijf nog tien dagen weg, zoodat het jachtpartijtje dat ik op mijn buiten in Hert fordshire zou geven, wordt uitgesteld. In dien tijd krijg je een anderen buurman. Ik heb mijn woning afgestaan aan een oud kameraad. Charley Southwell, over wien ik wel eens met je gesproken heb. Ik ont moette hem in Marseille en daar zijn eigen huis geschilderd moet worden en hij deze dagen bijzondere redenen heeft om zich wat achteraf te houden en ook liever niet in een hole! wil logeeren. komt hij een poosje zijn inlrek in Belvoir Mansions nemen Ie kunt hem best eens op gaan zoeken Hij is erg gesloten dat brengt zijn baantje mee .maar als je hem aan 't boomon kunt krijgen, zul je zien, dat hij een heel onderhoudende kerel is. Tot ziens. Aleck". Toen hij den brief gelezen had, liep Singleton snel de kamer uit en ging naa.r boven Ik kan u zegigen wie de doode is, Heelde hij den verbaasden inspecteur mede. PrachtigI Zijn ondergoed is niet ge merkt; en zijn papieren geven niet de ge ringste aanwijzing omtrent zijn identiteit. Hij heet Southwell. Charles Southwell, Jk geloof dut hij tijdens den oorlog bij n Jnlich4ingend.ip.nst geweesl is en eenige moeilijke zaakjes heef! opgeknapt. Maar hoe weet u dut zoo ineens? U hebt toch gezegd dat u niels van den man afwist. Singleton reikte hein den brief over Deze brief lag bij een paar anderen, die dn mijn afwezigheid gekomen waren. Ik (heb ze daarnet pas doorgekeken De inspecteur lus snel den brief. Southwell, riep hij uit. zich den naam her innerend. Wie weet of hij nu ook weer (niet met een onderzcrek bezig was. Wat er in dien brief staat doet wel aan zoo- de ts denken. ..Bijzondere redenen om zich achteraf te houden liever niet in een ihotel logeeren!" Ik moet mij mei uw vriend fin verbinding 9le|len. Hij is in Parijs Ja maar als ik hem een telegram stuur, is hij morgen hier en ik moet er e-hter komen waar de vaste woonplaats in mr. Southwell was Daar kan ik mis schien iels gewaar worden Hier heb ik alleen hef lijk <»n hei zakdoekje! Als u het goed vindt zal ik dezen brief behouéfl*, (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9