„DE LANDBOUWER" UIT DE OMSTREKEN. WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. aalsmeer. Op 18, 19 en zoo noodig 20 Juli a.s. hiei een nationaal muziekconcours ge- l(jen worden, uitgeschreven door „Aals- trs Harmonie." Aan den Uiterweg, bij t. d. l. ont- ,nd brand, doordat een doek over een elicbtje hangende vlam vatte. Het vuur •Ide zich mede aan de gordijnen, welke een oogenblik verteerd werden. Vóór de brand grooter omvang had aange- ien, slaagde men er in het vuur te ischen. L Bij de alhier gehouden verkiezing van t gemachtigden in het kiescollege der .-Herv. Kerk werden gekozen dc hee- G. Harting Azn., J. Kastelein, C. van uwen Jzn., C. Verbeek Mzn. en B. Weg- D Czn. Op 22 Mei a.s. zal de herstem- g plaats hebben uit het overgebleven 12- personen, waarvan er dus nog 3 moe gekozen worden. Op Maandag 14 Mei a.s. zal de nieuwe utrale Veiling in gebruik worden geno- il Vóór den aanvang van den handel, halfacht in den morgen, zal de offi ce opening plaats hebben, waarbij de Jb. Alderden Dzn., de voorz. der ver liging, zal spreken. Allen handelaren is looht daarbij tegenwoordig te zijn. Vrij- imiddag a.s., van 2—10 uur is het nieu- rebouw voor het publiek te bezichtigen. haarlemmerme7r. In hei hotel „De Landbouw" te Hoofd- r zal op Vrijdag 11 Med a.s. een leden- pdering worden gehouden van de ver eng „VooruH" ter bevordering van de rien fokkerij in Haarlemmermeer. In vergadering zal o.m. worden bespro- en vastgesteld het programma van het e maand Juli a-6. Ie houden jaariijk- concours-hippdque, dat ditmaal op 1 mplaats van 2 zal "warden ge- den. De vooriaarspaQirdemmatrkt zal te Jddonp gehouden worden op Donderdag Mei a.s. Voorts zal op lederen Donderdag e maand Mei een veemarkt worden ge iden. - Ter secretarie van deze gemeente is gifte gedaan dat is gevonden: een rij- IpJaatje een damesportemonnaie, een i«nng, een zak duiveboonen, een pet, hoed en een armbandhorloge. Aan *d loopen: een jonge herdershond, ongeveer 2 maanden oud. Verloren: portemomraie in»h. f. 30; een alpacca- rsje met inhoud; een grindschop met iten steel; een gcdeelfe van een aulo- een gouden broche; een kap van „ForcT-autolanlaarn, een zilveren renhorloge met doublé rand, een zdl- thaschej met inhoud, een dekkleed; zwart lederen damesporlemomnaie met wd. een zilveren polshorloge, een zwar- portefeuille mei inhoud, eern aktetasch. Egeloopen: een geel-bruine hond, reu, lerende naar den naam van „Bruno". HILLEGOM. De muziek leerares mej. Rie Kruyden- heeft met haar leerlingen een open- ies gegeven. De zaal van Hotel Sis- ms was geheel bezet, bijna uitsluitend dames. Het programma bestond uit 46 oers pinaomuziek, en zang. Een koor de met het Welkomstlied van Cath. v. nes. Er is door de jeugdige en meer ge erde leerlingen goed gespeeldblijkens ipplaus waren de toehoorders zeer vol- Mej. Agatha v. d. Mey begeleidde den es zong een solopartij uit de Frei- Iz van Weber, met veel succes. Mej. jdenberg, die een zware taak had tc "Hen, werd gehuldigd met een mooi nstuk, terwijl de leerlingen haar een treD haardstel en een kristallen bloem- i ten geschenke gaven. Het was voor de een zeer prettige avond, KATWIJK. neenteraad De burgemeester met verlof Benoeming tijdelijk wethou der Grondverkoop voor hui zenbouw Vaststelling verme- nigvuldigingtcijfer der plaatse lijke inkomstenbelasting In voering telefonische nachtver binding. oprzitter is de burgemeester, mr. dr. J. ïkking. snwezig 14 leden. wezig wegens ongesteldheid de heer ida. «dat de voorzitter de vergadering met d had geopend, werden de notulen der vergadering vastgesteld en vervolgens Reeling gedaan van ingekomen stuk- Mededceling dat aan den Burgemeester verlof is verleend voor een reis naar ir,ka van 15 Mei 1 Juli. ^positie van Ged. Staten, houdende leuring van raadsbesluiten; een over- van den keuringsdienst van Waren het le kwartaal 1928. Afgekeurd 29 tólers van de 4434 gekeurde monsters J a'a zeer gunstig mag worden geacht, 'na den voorzitter. !ssive van Ged Staten dat de kosten J®e Keuringsdienst voor 1927 voor de *nte Katwijk bepaald zijn op een be- 7an I 1995.65. J Woord op een door den heer Guijt ge- vraag met betrekking tot de bouw- ening, waarin B. en W. aan den u'lt wordt geraden zijn voorstel terug men. heer Guijt zegt zich daarmede niet te D vofeenigen Hij wenschte vooraf 'js waarop de voorzitter antwoordt nri door hem voorgelezen antwoord et preadvies schuilt. Het aangevoch- Jjr bouwverordening acht de voor- M geredigeerd Als de heer G op Ij vies blijft aandringen, brengt de er dit in stemming dat verworpen "tel 11 |pgen 3 stemmen, die van de j. an der Bent van Duijn en Guijt K,ornen een verzoek van mevr m®e Van ^er ^'as* conc,PrSe van jp^aal voor aanleg van een te- voorzilter stelt namens B. en W. voor de helft der kosten van gemeentewege te vergoeden, aangezien de gemeente ook belang bij dezen aanleg heeft Aldus besloten. Hierna werd met de agenda aangevan gen. Tot lijdelijk wethouder werd benoemd de heer P. Meerburg, met 10 stemmen. Op den heer M van der Bent waren 3 stemmen uitgebracht en één stem in blanco. Daarna kwam aan de orde de benoeming van een lid der schattingscommissie voor de Rijks-inkomstenbelasting in de plaats van wijlen den heer Wassenaar. Voorgedragen werden de heeren Jacobus Meijer en H W. Grimbergen. Benoemd werd de heer Grimbergen met 9 stemmen. Op den heer Meijer waren 4 stemmen uit gebracht Eén stem van onwaarde. Voor de daarop volgende benoeming van een lid der Commissie van Plaatselijk Toe zicht op het L.O., eveneens in de plaats van den heer Wassenaar, waren ter be noeming voorgedragen: lo Nic. Bos; 2o. P. van Ravcnsbergen Benoemd werd de heer N. Bos met 11 stem men. Op den heer Van Ravensbergen wa ren 3 stemmen uitgebracht. Hierna kwam aan de orde de vaststel ling van 't vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomsten-bclasling. De voorzitter gaf een uiteenzetting van den financieelen toestand der gemeente en kwam daarbij tot de slotsom dat B. en W. terecht voorstelden om dit cijfer evenals het vorig jaar te bepalen op 2. De heer dr. Hueting vroeg aan den voor zitter of de werkelijke opbrengst der be lasting van het jaar 1927-1928 reeds be kend is?. Als de voorzitter ontkennend ant woord maakt de heer Hueting ook eenige becijferingen en spreekt het vertrouwen uit dat het belastbaar inkomen voor 1928-1929 grooter zal zijn dan het vorig jaar. Hij somt daarvoor eenige gegevens op. Hij zou dus met een vermenigvuldigingscijfer van 1.7a durven volstaan. De voorzitter heeft ook wel goed ver trouwen dat het belastbaar inkomen vooruit gaan zal maar hij zou daarop niet willen speculeeren en ontraadt ernstig een verla ging. Wij moeten niet vergelen dat er nog veel te doen overblijft, waartoe men nu niet durft over te gaan. De heer R. Ouwenhand, wethouder, moet ook ontraden, op het voorstel van dr. Hue ting in le gaan. Een verlaging van 2 tot 1 75 zou een vermindering .zijn van den belas tingfactor van 7 pCt. op pCt. beteckenen, zeker een veel te groote verlaging in ieder geval zou als men wilde verlagen deze hoogstens niet meer dan V* kunnen bedra gen. Hij wijst er op. dat het batig saldo in 1927 nog f. 26.000 bedroeg en in 1928 was dit bedrag geslonken tot f. 19.000. De heer Van Tongeren is het met dr. Hueting eens, dat de leden niet goed op de hoogte kunnen zijn en hij zou dus wen- schen, dat de raadsleden de becijfering, door den voorzitter voorgelezen, vooraf in handen krijgen, waartoe de voorzitter gaarne toezegging gaf. De heer Van Tongeren stond ook aan de zijde van B. en W. als blijvend dit de voor zichtigste weg. De voorzitter bevestigt het gevoelen van de heeren en spreekt zelfs de \rees uit, dat Ged. Staten zelfs met het cijfer 2 zich wel eens niet tevreden kunnen zijn en hooger zouden willen gaan. Het voorstel van B. en W. werd daarna zonder hoofd, stemming aangenomen. Hierna werd zonder hoofdelijke stem ming het kohier der slraatbelasting over 1928 vastgesteld op f. 33.807 35. Daarop volgden eenige voostellen van B. en W. tot verkoop van grond aan de Katwijksche Bouwvereeniging voor het bouwen van 86 huizen en aan de heeren Zwanenburg en anderen, liggende aan de Secretaris Varkevisserstraat, den Duinweg en langs de trambaan, voor prijzen van resp. f. 10 en f. 6 per vierk. M. De heer Dubbeldam ontwikkelde eenige bezwaren tegen het bouwplan van de Kat wijksche Bouwvereeniging-. In de eerste plaats vindt hij voor deze omgeving de woningen te klein en voorts acht hij deze woningen te dicht bij de begraafplaats ge projecteerd. Dr. Hueting, voorzitter der Bouwvereeni ging, is van een ander gevoelen en zet uit een. dat juist aan dit type woningen groote behoefte is. Na eenig debat stelt de heer Guyt voor de behandeling van dit voorstel te verdagen tot de volgende vergadering, waarvoor B. en W. niets voelen. De wethouder, de heer R. Ouwehand, schaart zich aan de zijde van den heer Hueting cn bestrijdt uitvoerig het betoog van den heer Dubbeldam. Deze moet aan dringen bij heeren Kerkvoogden om den strook grond, de kerk toebehoorende, te beplanten, dan heeft de begraafplaats geen last van de woningen. De heer Van der Bent gaat ook met het voorstel mee. De voorzitter houdt een lang betoog, waarin hij zijn bezwaren tegen het plan uiteenzet. Hij zou ook een beter type wo ningen willen, al zal hij met het voorstel meegaan. De wethouder Ouwehand, door dit betoog geprikkeld, voegt den voorzitter toe: Gij schijnt anders een groot tegenstander te zijn. De heer Meerburg juicht het plan zeer toe. Er is behoefte aan dit type woningen en er blijft nog genoeg grond voor villa- bouw over. De heer Parlevliet is een tegenstanders van het plan en herinnert aan een vroegere bespreking. Hij meent, dat de wethouder bij een vorige gelegenheid met een zoet woordje den raad in slaap heeft gewiegd. Politiek komt bij deze zaken niet te pas. De wethouder (boos) beweert, dat de po litik hij de tegenstanders schuilt. Naaav alle sprekers nog eens hebben ge repliceerd en gedupliceerd, de voorzitter heef4 opgemerkt, dat er een misverstand tusscben hem en den wethouder bestaat en de beer Van Tongeren nog heeft op gemerkt, dat de woningen de straat niet zullen ontsieren, wordt he4 voorstel aan genomen met 11 tegen 3 stemmen, die van ae heer Dubbeldam, Guyt en Parlevliet. Na een toelichting van den voorzitter, die opmerkt, dat alle pogingen om op andere wjjze in de kosten van een telefonische nachtverbinding te voorzien, falen, stellen B. en W. voor, dat de kosten, bedragende 11000 door de gemeente zullen worden gedragen. De voorzitter brengt onder instemming der vergadering hulde aan de nagedachtenis van den overleden directeur van het post en telegraafkantoor, aan wien de gemeente deze verbetering in het algemaen te danken heeft. Zonder stemming wordt mede besloten tot bestrating der dwarsstraat in de Mierenvveide en na eenige bezwaren, geoppord door den heer ar. Lodder, tot aanwgzing van een plaats voor het Woon wagen kam jr. Voor verstrekking van drinkwater zal aan den bewoner van ,,'t Calloo" een vergoeding van f. 100 worden verstrekt. Vervolgens werd, na slechts eenige op merkingen van den heer Van Duyn, de instructie voor het personeel der gemeente werken gewgrigd, in dien zin, dat deze voortaan weder een uniformpet zuLen moeten dragen. Gunstig werd beschikt op het verzoek van het bestuur van de Vereeniging tct Bevordering van het Vreemdelingenverkeer om een toelage voor de exploitatie van het inlichtingenbureau gedurende het badseizoen en het bedrag bepaald op f. 250. Nadat nog eenige af- en overschrijvingen waren goedgekeurd in de gemeeiotebegroo- ting 1927 en 1928 en zonder hoofdelijke stemming was vasl gesteld de venordeznng, houdende regelen met betrekking tot het bcawen langs den weg, loopende ten Noor den van de Trambaan, vanaf de air. O. Fockstraat tot aan den Tol, wacirbjj de voorzitter opmerkte, dat de rooilijn spoedig ter visie zal worden gelegd, kwam ter tafel een wijziging der verordening op de zee baden en het strand, in verband met een verzoek van de Vereeniging tot Bevordenog \an het Vreemdelingenverkeer, waarover reeds in de vorige vergadering lang en breed was gediscussieerd. De heer Van Tongeren wilde de zaak uitstellen tot een volgende vergadering, wat ae voorzitter met het oog op het a.s. bad seizoen ontried. Er behoeide niet veel meer over gesproken te woreden. Er was noe altijd het voorstel van den heer Van Duyn door dezen ter willre van be zwaarden eenigszins gewijzigd en luidende: „Het is verboden zich in de duinen of op het open strand tusschen den N Ck-grens der gemeente en 150 M. ten Zuid-Westen van den Vuurtoren te ontkteeden of zich onge kleed of in badcostuum in het duin of op het strand od te houden", terwijl de minderheid van B. en W. (de Burgermeester, de meerder heid' was tegen eike concessie) had voorge steld: „Behoudens de vrijheid om in de ochtenduren (voor 9 uur) met behoorlijke mantelbedekking naar zee te gaan en aldaar in badcostuum te baden, is het verboden zich in de duinen of op het open strand tusschen de N.-W. grens der gemeente en 500 M. ten Zuidwesten van den Vuurtoren te ontkleeden of ongekleed of in badcostuum in de duinen of langs 't strand op be houden" Er werd over deze voorstellen langdurig gediscusseerd. waarbij de wethouder, de heer R. Ouwehand zich weder met kracht tegen deze voorstellen verzette. Toen eindelijk het voorstal Van Duyn in stemnrinz werd gebracht, staakten de stem men. Vóór stemden de heeren Van Duijn, Parlevliet. Van der Bent dr. Hueting. Van Riesen, Van Duyvenbode en Lodder. Bij de rondvraag wenschte de heer Van Tongeren den Burgemeester een goede reis naar Amerika (applaus). De heer Van Duyn drong er op aan dat de nog in petto zijnde werken spoedig wor den uitgevoerd. Men kan er thans nog werk- loozen mee helpen. Straks kunnen zij ander werk vinden. Na nog een opmerking van den heer van Grimbc-Tgen inzake de aanvulling der Com missie van Fabricage nu de heer Meerburg wethouder is geworden werd de vergadering met dankgebed gesloten. Hier heeft zich. evenals op zoovele andere plaatsen, een commissie gevormd van eenige dames welke zich ten doel stelt gelden in te zamelen om gezamenlijk uit naam der Nederlandsche vrouwen H.M. de Koningin-Moeder een huldeblijk aan te* bieden. Tusschen 14 en 18 Mei zullen de Katwijksche vrouwen voor dit doel worden bezocht. Ook zal er gelegenheid zijn om op een lijst die H.M. de Koningin Moeder wordt aangeboden, handteekeningen te plaatsen. Onze plaatsgenoot Eph Rous, tijdelijk agent van politie alhier, is in gelijke betrek king tegen het a.s. badseizoen benoemd te Noordwijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. De geldinzameling ten bate van het Dr. Schaepman-fonds bracht, behalve den ver koop der medailles dat nog niet geëindigd is. op f. 151.50. RECLAME. VOORSTBAAT 22 B - KATWIJK AAM ZEE. Telet 136. Gebruikt de Melange van „DE LANDBOUWER" TER VERVANGING VAN ROOMBOTER A 80 cent per pond. 9262 KATWIJK AAN ZEE. De heer C. tan Rooyen alhier deed gisteren te Utrecht mei goed gevolg examen voor 't diploma van den Schoolraad voor de Scholen met den Pijbpl met aanteekening voor Chr. Nationaal School onderwijs. Ds. Pras, die j.l. Zondag van zijn ge meente te Klundert afscheid nam en a.s. Zondag alhier bevestigd zal worden en zijn intrede zal doen in de Ned. Herv. Kerk (Nieuwe Kerk) heeft, wegens verbouw der pastorie, lijdelijk zijn intrek genomen in een deel der pastorie bewoond door ds. Rut gers. Heeft onze naburige badplaats een autopark, ook wij kunnen er straks op bo gen. daar een groot deel van het terrein van het Groot-Badhotel en Paviljoen als auto-parkeerterrein zal worden bestemd. Gevonden voorwerpen, waaromtrent eiken werkdag aan het politiebureau inlich tingen te verkrijgen zijn- een rijwielbe- lastingmerkétui, een damesarmbandhorloge en een grijs konijn. LISSE. Diefstal met braak. Bij het hoofd der Ned.-Herv. school, den heer W. is een inbraak gepleegd. Uit een buffetkast is een bedrag van f. 300 ont vreemd. Wanneer dit precies heeft plaats gehad is niet bekend, daar het geld daar al eeni ge dagen lag. Ook is nog niet vastgesteld of de diefstal des daags of des nachts heeit plaats gehad. Door middel van een beitel was de kast opengebroken, en de porte- monnaie ontvreemd, en zakje met Duitsch geld, daarboven op liggende, achtte men zeker het medenemen niet waard, althans dat was nog aanwezig. De politie stelt een onderzoek in. Tot organist der Ned.-Herv. Kerk werd door kerkvoogden aangesteld de heer Doorneveld van Leiden. NOORDWIJK. De heer A. alhier werd vrij ernstig door een hond gebeten. De politie stelt een onderzoek naar den eigenaar van dezen hond in. Mej. M. alhier deed bij de politie aan gifte van diefstal van een portemonnaie met inhoud. In den loop van den dag werd dc jeugdige dader, een jongen van li jaar, op gespoord. Een zoontje van den heer de R. kreeg kalk in de oogen, zoodat men voor het be houd daarvan vreest. RIJNSBURG. Het gouden leest der C. J. T. „Onze Hnlp in den Naam des Eeeren". De Christelijke Jongelingsvereen. „Onze Hulp is in den Naam des Heeren" vierde Woensdagavond haar 5Cste jaarfeest in de zaal achter het Weeshuis alhier. DcJ ruime zaal was geheel met belang stellenden gevuld, en er heerschlo al bij den aanvang een echt feestelijke stemming, waartoe de keurige bloemenversiering, in de zaaal aangebracht, het hare bijdroeg. Up verzoek van den eere-voorzitler, ds. A. Altena, werd aangevangen met het zin gen van Psalm 75 1, waarna deze de bij eenkomst met gebed opendo. Hierna heette spr. op dezen jubileums avond de aanwezigen, in het bijzonder de afgevaardigden van andere vereenigingen hartelijk welkom, en wenschte allen een goeden avond toe, waartoe alter medewer king word ingeroepen. Tot de vereeniging richlte spr. een toe passelijk woord, aan de hand van Genesis 23 1 tot 3. Hierna was het jaarverslag van den secre taris. den heer P. Vos aan de orde. Na uiting te hebben gegeven aan zijn dankbaarheid aan God, voor het vijftig jarig bestaan der vereeniging. gedurende welken tijd zij velen tot zegen mocht zijn. constateerde spr. met genoegen de vriend schappelijke wijze waarop de vergaderingen, gewijd aan bijbelbespreking en onderwerpen van meer algemeenen aard. werden ge houden. Het ledental neemt langzaam toe, en spr. wekt de leden op lid te blijven en nieuwe leden te werven. Spr. bracht dank aan de Kerkvoogdij, die het kerkgebouw afstond voor lezingen door predikanten, door de vereeniging uitgenoo- digd. Het verslag van den penningmeester, den heer G. Sozel, bepaalde zich tot het geven van de cijfers van ontvangsl en uitgaaf. De ontvangsten bedroegen 738,41, de uit gaven f. 394.661/2, zoodat er een batig saldo is van f. 343,77 1/2, tegen f. 347,67 1/2 een jaar te voren. Tenslotte bracht ook de bibliothecaris, de heer W. Passchier zijn jaarverslag uit. Dit was niet geheel en al gunstig. Niet tegenstaande de uitgebreidheid van de biblo- theek en de verscheidenheid van boeken, op gebied van kerkgeschiedenis, historie, boeken ter behandeling van onderwerpen op maat schappelijk gebied en ontspanningslectuur, werd van de bibliotheek nog niet het ge- wenschte gebruik gemaakt. Dit. gepaard aan een belangrijke uitgaat voor nieuwe boeken, maakte de finantieele uilkomsten niet schit terend. Den aanwezigen werd daarom verzocht, ook door het lezen van de boeken der biblio theek. de vereeniging te steunen. De eerevoorzitter wekte daartoe eveneens op. in een kort woord van dank. dat hij achtereenvolgens tot de verschillende func tionarissen richtte. Afgevaardigden van vele vereenigingen waren aanwezig om de feestvierende ver eeniging hun gelukwenschen aan te bieden. Gelegenheid hiertoe weid gegeven aan den heer D. v. Biezen, die sprak namens den Chr. Werkmansbond, den heer Kralt, namens de Knapenvereeniging. aan afgevaardigden van hel Chr. Mannenkoor, de Ger. Jongelings- vereeniging de Chr. Ger. Jongelingsvereeni- ging. en vertegenwoordigers van verschil lende zustervereenigingen uit andere ge meenten. Vee] belangstelling en bijval ondervond ook de rede van den heer P. Brussee alhier, die sprak als een der vier oprichters der vereeniging. De redevoeringen van de afgevaardigden werden afgewisseld met samenspraken, voor drachten opstellen en gedichten en zoo doende vloog de lijd ongemerkt om. Ernst en luim wissdden elkaar daarbij af en meermalen is er hartelijk gelachen niet alleen, maar ook diepere gedachten ziin er opgedaan en veel leerzame en navolgens waardige dingen zijn er verteld. Als gulle gastvrouw werd daarbij door de vereeniging de inwendige mensch niet ver geten. Het was daardoor middernacht toen het feest ten einde was. en velen zal een aan gename herinnering daaraan lang bijblijven. De eerevoorzilL eindigde met 'n woord van dank en gebed. VALKENBURG. Ondheidktwdige vondsten. Op het land van den heer D. Bol Az. is bjj het diepspitten door een arbeider een bronzen munt gevonden ait Jen Re meinschen tijd. Het geldstuk is nog mooi gaaf. Aan den eenen kant staat een beel denaar met de echte, strenge Romeinsche trekken, met als randschrift, voor zoovet we het ontcijferen konden: M. Aurel. An- tonius en nog enkele letters. Aan de andere zijde waarschijnlijk een vrouwenbeeld met links een S. en rechts een G. In bet rand schrift aan dia zijde is het duidelijkst het getal CXV1II te zien. Verder vinden de arbeiders daar ook nog scherven van oud aardewerk, dat zij op verzoek verzamelen. Wellicht een nieuw bewijs voor het verblijf v'an Romeinen te dezer plaatse! Eij den heer L. Rijnsburger zagen wp uit de Darwjnsoort „Pride of Haarlem'* vijf volledige stengels op éin bol, die alia een volkomen normale bloem vertoonden. Wel een bijzonderheid, der vermelding waard. VOORHOUT. Het jaarlijksche oüderzoek van de dienstplichtigen dezer gemeente, der lich tingen J919 en 101f>, ingevolge art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, zal gehouden wor den te Noordwijk, op Vrijdag 22 Juni des n.m. 2.15 uur in de openbare school aan den St. Jeroenswcg. WARMOND. Ter-aarde-kestelling van J. N. C. baron van Heerdt. Onder groote belangstelling heeft op da Neo. Hervormde begraafplaats alhier gister namiddag de tjraardebestel.ing plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen baron Van Heerdt, gep. gen. maj. tit. van het Ntd. Indisch leger. de2er dagen in Den Haag overleden. Onder de aanwezigen waren een aantal officieren en vele end-militairen van het Ned. Ind. leger. Ook de burgemeester der gemeente was tegenwoordig. Tal van j kransen en bloemstukken dekten de baar. j Aar het graf werd niet gesproken. Een I familielid van den overledene dankte uit naam van de familie voor do laatste eer den overledene bewezen. Het Groene Kruis. In Hotel „De Zon" werd de zestiende algemeene ledenvergadering gehouden van óe Vereeniging „Het Groene Kruis", onder voorzitterschap van dr. H. J. Walenkamp. Uit 't verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging in bloeienden toestand verkeert. Door een milden gever werd het beelnur in staat gesteld een nieuwe ligient aan te schallen, zoodat de vereeniging ttians in het bezit is van drie ligtentn. Evenals het vorige jaar werd ook in 1927 de opbrengst der speldjes-collecte tjjdens da Kaagweek gedeeld met de T.B.C.-vereeniging te dezer plaatse. Aan beide vereenigingen kon een bedrag uitgekeerd worden van f. 72.64. De inkomsten bedroegen in 1927 f. 735.96, de uitgaven f. 459.29, dus een batig saldo van f. 276.67. De reserve be droeg f. 1454.251/j. Door een commissie werden de rekening en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De heer M. de Vries, die als bestuurslid aftrad, werd weder als zoodanig herkozen en nam de benoeming aan. Op voorstel van het bestuur werd besloten to; intrekking van het besluit der vorige algemeene vergadering tot afscheiding van de Provinciale Vereeniging. Met een woord van dank aan de aan wezigen voor hun belangstelling werd da vergadering hierna door den voorzitter ge sloten. WASSENAAR. Een Friesche Vereeniging opgericht. In het hotel „Het Wapen van Wassenaar" haG Dinsdagavond een vergadering plaats van aldaar woonachtige Friezen. Een comité had reeds voorloopige stappen gedaan om tol d6 oprichting van een „Solskip" te ko men en nu zou de zaak worden beklonken. Een vjjftigtal Friezen, wonende in Was senaar was opgekomen, terwijl ook de voor zitter van het Haagscbe Selskip, de heet Van der Meulen en eenige leden van „SUn- fries" uit Leiden aanwezig waren, om het ten doop houden van de jonge Friesche zusltr, „Frisia" genaamd, bji te wonen. De bekende Friesche schrijver, de heet Y. Schuitemaker, die thans in ons derp woont, leidde de vergadering. De vereeniging werd opgericht en ruim 40 leden traden toe. Siatuten en huishoudelijk reglement werden vastgesteld en tot oo stuursleden benoemd de heeren Y. Schuit maker, voorzitter; J, Bouma, 2e voorzitter; J. Heidinga, secretaris; H. Gros, penning meester; J. Friesinga, en J. v. Leeuwen De heer Van der Meulen hield een voor dracht over Friesche Spreekwoorden. Behandel ook de kleinste verwon ding zorgvuldig. Verbindt haar direct met een steriel verband (ingeval van nood een schoongewasschen zak doek), zoodat zij voor verontreini ging bewaard en tegen stooten be schermd is. Doet gij dit niet, dan zal zij U door ontsteking wekenlang hin deren, terwijl in sommige gevallen ernstige verzwering, bloedvergifti ging en de dood kan volgen. Roep tijdig geneeskundige hulp in. GEZONDHEIDSRAAD. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7