LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. termiddag 3 uur: 759. enmiddag 3 uur: 760. elegrafisch weerbericht waarnemingen in den morgen van 4 Mei, medegedeeld door het teorologiscb Instituut te De Bildt gste stand 767.5 te Röst. Laagste 751.1 te Parijs. Verwachting tot den van 5 MeiMatigen later wellicht lenden Noórd-Oostelijen tot Zuid lijken wind. Helder tot lichtbewolkt Noordenin het Zuiden later wel toenemende bewolking; droog warm LUCHTTEMPERATUUR. ur v.ra.: gr. C. (66 gr. F.) ur 's middags: 21 gr. C. (70 gr. F.) ur nam. 21 1/2 gr. C. (71 gr. F.) WATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zaterdag. stand des v.m. 3 u. 0.7 min. (e stand des nam. 3 u. 23 min. WATERTEMPERATUUR. weminrichting „Hooge-Rijndijk". ur voorm.: 15 1/2 gr. C. lur voorm.: 16 gr. C. ur nam.: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". ur voorm.: 15 1/2 gr. C. uur voorm.: 16 gr. C. ur nam.: 17 gr. C. 3CHT OP VOOR FIETSERS e.a. 4 Mei: van 8.02 u. n.m. tot 3.56 v.m )anners worden gestuit door de ge- "happelijke bemoeiingen der Japan- verheid en van den bevelhebber der alisüsche troepen. Naar gemeld, moe- halve Japanners ook andere vreem- pn geleden hebbenbijzonderheden ken echter, hoewel naar men eenigen hunner werden gedood; ine9che soldaten werden gewond en oor de Japansche troepen ontw'apend. 0. 4 Mei. (Reuter). Na ontvangst berichten over de gevechten in Tsi- besloot generaal-majoor Iwakoera, el overige gedeelte der troepen in naar Tsinanfoe te zenden en ai rbescherming alleen de mariniers te 10, 4 Mei. (Reuter). Volgens offi- tf'egrammen uit Tsinanfoe, hebben Wijken vanmorgen ora twee uur den hervat, waarbij een groot aantal en trachtte de Japansche verdedi- cie8 binnen te dringen. De Japan- i de overige buiten de stad wonende landers zouden naar men mededeelt >rd zijn, hoewel het wegens den bp- en toestand, moveliik is hun aantal geven. De strijd hield tot drie uur i liep daarna ai. eland en het anti-oorlogs verdrag. DEN, 4 Mei. (V. D.) Naar de stieke medewerker van de „Morning verneemt, is het antwoord van de F regeering op de voorstellen van fcretaris Kellogg nagenoeg gereed, twoord zal een uiteenzetting bevatten verplichtingen van Groot-Prittannië tot de conclusie komen, dat, naar Ding der Britsche regeering, de vo>r- 1 van Kellogg niet in strijd zijn met Verplichtingen. jBritsche regeering zal zich, evenals ltsche regeering gedaan heerft, bereid Ven onderhandelingen te openen over pfinitieven vorm van een anti-ooriogs- lië en de volkenbond. |DEN, 4 Mei. (V. D.) Uit Rio de Ja- frordt gemeld, dat de president van f Luiz het congres heeft doen welen, I redenen, die destijds geleid hebben uittreden van Brazilië uit den Vol- nog steeds bestaan. Brazilië is I niet in slaat de uitnoodiging van p'kenbond in den Bond terug te kee- f®0 le nemen. JW EEN MUNTTIETRANSPORT aangehouden. 4 Mei (V. D.) In Wells is een zen- Behouden, gericht aan een Oosten- e*pediliefirma, welke, volgens <je Jachtgeweren en jaehtmunitie zou dij onderzoek bleken de wapens fi 2n Zwaarder (abrikaat te zijn. L peering heeftf de in beslaz 81 hp3fzending gelast. Een com- neeit opdracht gekregen een onder- le stellen. ü.J1800®8 TE COLMAR. ik.. 4 Mei. (V. D.) lieden Wernm^0068 voortgezet; het be- Nen met zeer &eaK'teerde uit ten* en Woor(Jenwisselingen tusschen en President. De verdediging de door haar van de zijde van het Hof ondervonden behandeling. Het tumult werd nog grooter, toen dr. Ricklin verklaarde, dat een door den vlieger- officier Hermelin onderteekend „hetz"-ölad uii Belfort met ernstige dreigementen voor zijn huisdeur werd neergelegd. Dr. Ricklin eischt onmiddellijke verwijdering van dezen officier uit het Fransche corps, daar zgn optreden, volgens beklaagde, niet in over eenstemming is met de eer van den Fran- scheD officiersstand. De woordenwisselingen 'werden hierna steeds heftiger, vooral toen de verdediging het O.M. verweet, dat bet niet voldoende doortastende maatregelen heeft doen nemen om de distributie van gezegd^ plakkaat te verhinderen. KABINETSWIJZIGING IN JAPAN. TOKIO, 4 Mei. (Reuter). De ontslag-in diening van den Japanschen minister van binnenlandsche zaken Suzoki, is aanvaard. Zijn portefeuille is overgenomen door den eerste minister baron Taneka. DE LANDBOUW IN AMERIKA. WASHINGTON, 4 Mei. (Reuter). Het Huis van Afgevaardigden heeft met 204 tegen 121 stemmen de landbouwers-steun- wet aangenomen, waarbij een leeningfonds van 80 millioen pond sterling voor land bouwers wordt ingesteld. Door den Se naat werd het wetsontwerp reeds goedge keurd. De republikeinsche leider, van wiens initiatief het wetsontwerp uitging, had verzuimd daaruit het voorstel te lich ten tot het instellen van een gelijk arbeids- tarief ter bevordering van het aan de markt brengen van het overschot van landbouw- voortbrengelen. Coolidge, die tegen deze bepaling in de wet is gekant, heeft op dien grond verleden jaar geweigerd het ont werp te bekrachtigen. HET AMITE. VLOOTBOUWPROGRAM. LONDEN, 4 Mei. (V. D.) Uit Washington wordt gemeld, dat de Vlootcommissie van den Amerikaanschen Senaat gisteren het bouwprogram, zooals dit door het Huis van Afgevaardigden i9 vastgesteld, heeft aange nomen. Het voorstel omvat den bouw van vijftien kruisers, nl. vijf in de jaren 1929, 1930 en 1931. PRINSES ASTRID. ANTWERPEN, 4 Mei. (Belg. Tel. Ag.) boord van de ,;Mirrabouka" mededeelde houder Lebon gisteren op een lunch aan boord van de „Mirrabouke" mededeelde prinses Astrid binnenkort voor de tweede maal moeder hoopt te worden. DE ITALIA. VADSö, 4 Mei. (Wolff). Het luchtschip van generaal Nobile „Italia", is op zijn tocht naar de Noordpool vanmorgen 9 u. 10 te Vadsö geland aan Varanger fjord. OSLO, 4 Mei. (V.D.) Het laatste gedeel te van de vlucht van de Italia" naar Vad- soe verliep zeer vlot. Toen het luchtschip zich boven Rovanen bevond, kreeg het een gunstige wind naar Vadsoe. De landing geschiedde zeer vlo.t Gedurende het laatste gedeelte van den tocht was het luchtschip in voortdurende draadlooze verbinding met verschillende stations. VADSOE. 4 Mei (Reuter). De „Italia" heeft bij de landing een onheduidenden scheur aan den voorsteven bekomen. Generaal Nobile is voornemens hedenavond om 6 uur weer op te stijgen. Daar echter de weersgesteldheid tusschem Noorwegen en Spitsbergen minder stabiel is geworden is de kans niet uitgesloten, dat de Itaüa" langer te Vadsoe moet blijven dan aanvankelijk het voornemen was. VIER EN DERTIG UUR ALLEEN IN DE LUCHT. LONDEN, 4 Mei. (V. D.) De Amerikaan- sche vlieger Thomas heeft volgens berichten van het Rosefeld-field een nieuw wereld record voor solo-vliegen op zijn naam ge bracht. Hij bleef vier en dertig uur alleen in de lucht. Het record stond tot nu toe op naam van Lindbergh met 331/* uur. EEN NIEUWE OCEAANVLUCHT NAAR AMERIKA. DUBLIN. 4 Mei. (V. D.) Gemeld wordt, dat binnen zeer korten tijd kapitein Court ney een vlucht over den Atlantischen Oceaan zal trachten te maken van Valen cia (graafschap Kerry) naar Amerika, waarbij hij de reute van de „Bremen" zal volgen. Courtney bevindt zich op het oogenblik op het vasteland, doch volgens hier ontvan gen berichten worden de voorbereidingen voor de tocht reeds getroffen. Hij zal van het vasteland naar Valencia vliegen, om daar gunslig weer af te wachten. NOG ZES OCEAANVLUCHTEN? LONDEN, 4 Mei. (V.D.) Behalve de vluchten over den Oceaan welke van Diut- sche zijde zijn of worden ondernomen, zijn nog minstens 6 Oceaanvluchten naar Ame rika in voorbereiding. Van Fransche zijde zijn de plannen voor drie vluchten gereed, terwijl verder getracht zal worden van Oost naar West te vliegen door een vlieger uit Spanje, een Pool en een Engëldbhman. De Spaansche en Poolsche vluchten zul len met watervliegtuigen worden onder nomen. NATUURVERSCHIJNSELEN IN NOORD POMMERELLEN. BROMBERG. 4 Mei (V.D.) In Pommerellen viel gisteren, hoewel hel mooi. helder weer was! een soort donkergele, droge regen die onder soortgelijke verschijnselen, als de aschregen. die voor penigen tijd in Galicie is gevallen, langzaam neerviel en alle voor erpen bedekte mpt een vuilgrijze laag. Men neemt aan. dat dit een verschijnsel is. verwanl aan dat in Galicia waargenomen dat wijst op de werking van een nieuwe vulkaan in Noord Roemenie. ERNSTIG SPOORWEG-ONGEVAL IN ZUID-SLA VIË. BELGRADO, 4 Mei (V.D.) Nabij Czenra in Jougo-Slavië is een zeer druk bezette personentrein ODtspoord. Verscheidene wa gons vielen om. Tot nu toe zijn vier dooden ouder den trein vandaan gehaald. Vele pas. sagiers werden ernstig gewond. Het trein verkeer naar Roemenië is versperd. Er wordt een ernsteig onderzoek ter plaatse naar de oorzaak ingesteld. VERKOOP VAN RUSSISCHE KROONJUWEELEN? LONDEN, 4 Mei. (V.D.) (Jit Riga wordt gemeld, dat een vertegenwoordiger van de syndicaat van Engelsche juweliers te Lon den, naar Moskou is vertrokken om te on derhandelen over den verkoop van een nieu we partij Russische kroon ju weelen. Dit zou de vierde maal zijn dat de Bolsjewistische regeering Russische kroonjuweelen naar En geland verkoopt. De verkoop, welke thans beoogd wordt, zou een bedrag van een millioen pond sterling beloopen. Ook met andere financieele groepen zou dc Sovjet-regeeriDg onderhandelingen heb ben geopend. STADSNIEUWS. ruiterongeval. Omstreeks kwart voor drie hedenmiddag heeft op den Witte Singel even voorbij het Diaconessenhuis een ruiterongeluk plaats gehad, dat wpnder boven wonder goed is afgeloopen. Het paard van een studente, een paard uit de manége, schijnt te zijn geschrokken en maakte een sprong terzijde die zijn jeug dige berijdster noodlottig werd. Het dier kwam namelijk met de achterbeenen in een laag hekje van perceel 23 terecht en de scherpe punten van dit hek dfohgen het dier vrij diep in hel vleesch. De berijdster van het paard kwam er met den schrik af, doch zij was naar men kan begrijpen hevig van streek over het ongeval dat haar was overkomen. De studente werd in 'n perceel Witte-Singel opgenomen om daar van de emoties te be komen. Zij kon terstond niet door de politie worden gehoord. Het paard is per veewagen naar de manége vervoerd, nadat terstond een veearts was ontboden. academische examens. Geslaagd is voor het doctoraal examen Rechtsgeleerdheid, de heer P. C. T. van der Hoeven te Rotterdam; voor het artsenexamen le gedeelte slaagden mej. G. J. Gelderman (Hengelo O.) en mej. M. Spreij (Alphen a. d. Rijn). Bevorderd is. tot arts. de heer A. Ber ger te Rijswijk Z.H. Bevorderd is tot doctor in de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld: ,,De rechtsdwaling", de heer J. Zaaijer, geboren te Dirksland. De directie der Nederlandsche Spoor wegen zal op Zondag 6 Mei a.s. voor een bezoek aan de bloembollenvelden een goed- koopen trein laten loopen van Eindhoven Boxtel, 's Hertogenbosch, Tilburg Breda via Dordrecht, Rotterdam D.P. naar Leiden en Haarlem. Vertrek uit Eindhoven 6 u. 11! Aankomst Leiden 9 u. 43. minister slotemaker te dordrecht Hedenochtend arriveerde te Dordrec.it de Minister van Arbeid. Handel en Nijver heid de heer Slotemaker de Bruine, iu gezelschap van eenige ambtenaren, tot het brengen van een bezoek aan de Biesbosch. inpoldering. Per auto begaven de heeren, bij wie zich ook de burgemeester van Dor drecht en eenige wethouders gevoegd had den, naar den nieuwen Biesboschpolder on der de gemeente Dubbeldam. In den middag keerde het gezelschap per boot terug, waarna een bezoek gebracht werd aan den Raad van Arbeid te Dordrecht, waar de heeren ontvangen werden door den voor zitter, den heer rar. dr. J. v. Bruggen. Te ongeveer vijf uur keerde de Minister naar Den Haag terug. je veenbranden. De veenbranden in Oostelijk Drente duur den hedenmorgen nog steeds voort. Zoowel te Barger Compascuum, Emmen Erfschei- denveen, Vallhermond als in Klazinaveen Noord woedt het vuur fe! in de venen. In verband met den Oostelijken wind schijnt er op het oogenblik nergens ernstige ge vaar voor woonhuizen te bestaan. Te Valthermond was de toestand heden morgen vrij gunstig. Wanneer de wind niet naar het Zuiden draait, dan kan aan genomen worden, dat alle woningen te Val thermond behouden blijven. Het vuur brandt echter nog diep in het veen, zoo dat men op alles voorbereid moet zijn. Ook te Klazinaveen Noord is men er tot nu toe met veel krachtsinspanning in ge slaagd de woningen te behouden De brand spuit uit Nieuw Amsterdam is uit Emmen Erfsoheidenvfièn, waar de ioe9tand ver beterd is, naar Klazinaveen Noord gediri geerd. Een nieuwe tamelijk ernstige veenbrand is gisterenavond uitgebroken langs de z.g. tram-splitsingtusschen Emmerschans en Klazinaveen Noord Ook hier hangt veel van de windrichting af. Gelukkig is deze thans nog Oostelijk Wanneer de wind naar het Zuiden draait zullen ook hier vele woningen gevaar loopen. De brandweer van de particuliere veen derijen en die van de gemeente doen al het mogelijke om uitbreiding van den brand te voorkomen. Te Barger Compascuum heeft het vuur zich niet meer noemens waard uitgebreid Tot nu toe konden ook hier de woningen behouden blijven Ook de amoniakfabriek. die gisteren ernstig be dreigd werd, staat nog overeind. De bewoners van de huisjes in de venen blijven evenwel overal hun eigendommen in veiligheid brengen. Nader wordt nog gemeld: De toestand in de venen is door den zeer ongunsligen wind gewijzigd. Te Val thermond vluchten de bewoners van het achtergedeelte van den bebouwden kom, met medeneming van alles, wat per schip of voertuig nog gered kan worden. Veertig k vijftig woningen verkeeren in direct ge vaar Er is assistentie gevraagd van de brandweer te Assen. Klazinaveen-Noord. Ook hier woedt de brand met hernieuwde felheid Een stoomspuit uit Veendam is ter assistentie aangekomen De burgemeester van Emmen achtte het echter vrijwel nutteloos bij den thans heerschenden hevigen wind meer materiaal te ontbieden, dat toch niet te werk gesteld kan worden. Ook hier loopen vele huizen gevaar. Groote rookwolken drijven door en over de gemeente. Zelfs is af en toe het zonlicht door de rook ver duisterd. LUCHTPOSTDIENST. Met ingang van 7 Mei a.s. wbrdt de gelegenheid geopend om correspondentie voor Tsjecho-Slowakge, Oostenrgk, Hongarge en de Balkanlanden, en postpakketten voor Tsjecho-Slowakge, Polen, Oostenrijk, Han- garije, Roemenië en het Koninkrijk der Serviërs, Kroaten en Slovenen, te verzenden met den luchtdienst Rotterdam—Kassei Mariënbad—Praag, waarop aansluit de lucht- verbinding PraagWeenen—Boedapest BelgradoBoekarestKonstantinopel De tijdwinst bedraag voor correspondentie bestemd voor Belgrado, Boekarest en Kon stantinopel resp. plm. 24, 22 en 29 uur. BRUTALE INBRAAK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het kantoor van de N.V. „Scheepswerven voorh. H. H. Bodewes" te Millingen. De daders die zich via het woonhuis van den boekhouder tot het kantoor toegang hebben verschaft, braken de brandvrije kluis-open en ontvreemdden een bedrag van f.5000. dat gereed lag voor de uitbetaling van loonen en een aan den boekhouder toebehoorend gouden horloge. Een zak met zilvergeld lieten zij onaangeroerd. Van de daders is geen spoor te bekennen. De marechaussee stelt een onderzoek in. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedennacht is te Eist afgebrand de groote boerderij, bewoond door, en eigendom van den landbouwer D. Alles verbrandde. Tien zware varkens en honderd kippen kwamen in de vlammen om. Alles verzekerd. De oor zaak van den brand is onbekend. INBRAAK TE ZAANDIJK. Te Zaandam is in den afgeloopen nacht ingebroken in den kruidenierswinkel van de Coöperatie „De Eenheid", aan de Kerk straat. Het kasregister werd opengebroken en daaruit een bedrag van f.20 medegeno men, têrwgl voorts een partij zeemleer, ter waarde van f. 70 medegenomen werd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de daders zich door de W.C. toegang hebben verschaf Eenige maanden geleden is onder deze om standigheden ingebroken in den winkel van deze Coöperatie te Wormerveer. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. NEDERL. MUZIEKTENTOONSTELLING TE SCHEVENINGEN. De minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen heeft het beschermheer schap aanvaard voor de Nederlandsche muziektenloonstelling, welke de afdeeling Den Haag van het Algemeen Nederlandsch Verbond van 26 Mei tot 3 Juni in het Kur- haus te Scheveningen houdt. De burgemeester van 's-Gravenhage is voorzitter van het eere-comité geworden. DE FILM-KEURING. De centrale commissie voor de film keuring heeft in de afgeloopen week ge keurd 72 films. Lengte 45.596 M. Gemaakt werden 21 coupures. Toegelaten A (voor alle leeftijden) jour naals, actualiteiten, sport, industrie enz. 29 films, lengte 9268 M.. kleine films (1 d 2 acten) 23 films, lengte 7257 M., hoofdnum mers (groote film9) 3. .lengte 6513 M. Toegelaten B (boven 14 jaar) kleine films en voorfilms (1 A 2 acten) 4. lengte 1078 M., hoofdnummers 6 films, lengte 14 071 M. Toegelaten C (boven 18 jaar) kleine films en voorfilms (1 k 2 acten) 3. lengte 715 M., hoofdnummers 3 films, Iengle 5717 M. Van één dezer is herkeuring aange vraagd. Niet toegelaten één film, lengte 1977 M., waarvan herkeuring is aangevraagd. Reclame, gekeurd 858 litho's, niet toege laten 2 stuks; 1076 foto's, niet toegelaten 13 stuks. diensten zoeken naar het levensverband tusschen de bemoeiingen van hun ambte naren op dit terrein. Er moet komen betere samenwerking, waadoor bevruchtend op elkander kan wor den ingewerkt. Alle streven naar ambtciijk imperialisme moet ons daarb'g vreemd zijn. De heer Tulfer toont aan de band van door hem verzamelde cgfers a3n, dat de ambtenaren van de Raden van Arbeid in dezen een mooi stuk socialen arbeid ver richten; zg doen vooral ook met het oog op voorkoming van ongevallen nuttig werk. Spr. betreurt, dat hun bevoegdheid om met werkgevers te spreken over beveiliging zoo beperst is, hoewel voorzichtigheid ge boden blijft. Betere samenwerking zon ver kregen kunnen worden door het vormen van een commissie, waarin Arbeidsinspectie, Rijksverzekeringsbank en van Raden van Arbeid vertegenwoordigd zgn. De heer Sierenberg de Boer zet aan de hand van de practgk uitvoerig niteen de taak van ieders dienst in verband met voor schriften uiteen. Hg doet vooral uitkomen hoe het geven van voorschriften voor bevei liging door de Arbeidsinspectie gegeven wordt door uitsluitend technisch geschoold personeel. De ervaring noopt de arbeids inspectie zelfs dit technisch geschoold per soneel een vrij langdurige opleiding te ge ven, alvorens op Set publiek te woiUen losgelaten. Er bestaat een kunst van inspecteeren, die geleerd moet worden. Hoewel de be voegdheden ten dezen aan de ambtenaren van Raden van Arbeid gering zijn, betwij felt spr. of hieraan uitbreiding gegeven moet worden. Wel kan betere voorlichting en nauwer© samenwerking voor de Arbeidsinspectie een groot belang zijn. In tegenstelling met den. heer Tulfer meènt hij echter, dat de door dezen voorgestane commissie geen aanbeve ling verdient. Spr. voelt meer voor contact zoeken in de verschillendp districten. Er zal daarvan meer kracht uitgaan, omdat het de vriendschappelijke samenwerking waar aan behoefte is sterk bevordert. Na deze inleidingen volgde een opgewekte gedachtewisseling. De heer F. Nuyl, voor zitter Raad van Arbeid te Deventer beplpitts daarbij de stelling dat het belang van de Arbeidsinspectie het noodig maakt den ambtenaren der Raden voorlichting te1 geven. De Arbeids-inspectie wint daarbij honderden oogen die voor de inspectie belangrijke zijn. De voorzitter de hefer Mr. Verschuur wekt aan het slot de aanwezigen op ieder op zijn terrein naar overleg en contact te streven. Te zijner tijd zal zoo dit noodig is een commis sie worden gevormd. De vergadering wordt heden voortgezet. O m. komt aan de orde instelling van een vakexamen, ter verkrijging van een diploma voor kennis der Sociale verzekering. Ter hoogte van de Marinewerf te Dordrecht is heden opgehaald het lijk van de op 5 April verdronken schippersknecht A. v. K.t uit Goes. Het lijk, dat gisterochtend in de Vliet drijvende is gevonden, is than3 door enkele familie-leden erkend. Het slachtoffer is de 61-jarige J. M, v. d. B., zonder vaste woonplaats. Z. K. H. de Prins is voornemens Maandag 7 dezer een bezoek te brengen aan de gemeenten Neede, Groenlo en Eibergen, tot het in oogenschouw nemen van den wederopbouw van woningen enz., welke indertijd door de bekende stormramp ver woest werden. UIT NED.' OOST-INDIE. DE BEGROOTING B. O. W BATAVIA, 4 Mei (Aneta). De Begrooling Burgerlijke Openbare Werken 1929 sluit met een bedrag van 14 millioen gulden Groote Posten zijn uitgetrokken voor irri gatie en voor wegen in Atjeh en Djambi. VEREENIGING VAN RADEN VAN ARBEID. De Vereeniging van Raden van Arbeid hield gisteren in café „Het Zuid' te Den Hang een vergadering. De heer Tulfer, voorzitter van den Raad van Arbeid te Venlo van de zijde der Raden van Arbeid en de heer Sierenberg de Boer, hoofdinspecteur van den Raad van Arbeid te Dordrecht, van de zijde der Arbeidsin spectie, hielden een beschouwing over de toepassing van art. 91 der Ongevallenwet. Dit artikel verplicht den ambtenaren van de Raden tot liet doen van mededeelingen aan de Arbeidsinspectie in verband niet de beveiliging, doch verbiedt het geven van wenken voor beveiliging. Dit laatste ligt speciaal op den weg der Arbeidsinspectie. Er bestond voor dit onderwerp vee! be langstelling. Van den Verzekeringsraad wa ren aanwezig de leden mr. Werker, mr. Meerbeker en dr. Snoeck Heokemans, ter wijl van de zijde der Arbeidsinspectie nan- wezig was de heer Zaalberg, directeur-ge neraal van den Arbeid. De vergadering stond onder leiding van mr. Verschuur uit Breda, voorzitter der Vereeniging van Ra den van Arbeid. De heer Zaalberg opende de vergadering niet een korte inleiding waarbij hij er op wees, hoe noodig het is, dat de neido LEIDEN, 4 Mei. Veemarkt. Aan gevoerd: Runderen 1098; Kalveren 318; Bekapen 474; Stieren 41, prjjzen per stuk f.125—1.450; Kalf- ea Melkkoeien 381, f. 2401.40U, handel vlugVare koeien 1503, f. 1801.280, handel alroeiVette ossen 173, 1.230—1.435, per K.G. 1.0.60 f.1 (schoon a. d. baak), handel stroef; Vette kalveren 42, f. 60—f. 120, f. 1—1.1.40; Nuchtere kalveren 276, f.7—f.13; Vette schapen 474, f.25—1.42; Lammeren 261, f.121.16; Magere Varkens 865, f.14 f.50, Londensche 70 per K.G. levend gew. f. 0.42—1.0.45; Zouters 220, f. 0.48f. 0.54; Biggen 895, per stuk f.5—f.12; Baarden 7> f.9f.160; Bokken of geiten 19, i.6 f. 12. Kaasmarkt. Aangevoerd 101 pert (jen Kaas. Besteed werd voor: le soort Gouasche kaas f. 46f. 492e soort idem f. 421.45 le soort Leidsche kaas f.42—1.45; 2de soort idem f.36—f.41, alles per 50 K.G. Handel matig. Aan de Stadswaag ge wogen: 66 part(jen, 2546 stuks, 19.719 K.G. BODEGRAVEN, 3 Mei. Eierenveiling B.F.K.V. Aanvoer; 24.375 kipeieren, pt'tjs f. 4.90f. 6.10; 1711 eendeneieren, prys 1.4.70f. 5.30Duiven f0.70 p. paar. HOOFDDORP, 3 Mei. Graaabeurs. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graaubeurs was de aanvoer ais volgt: Tarwe (rood/ f. 12—f. 13.50; Tarwe (wittej f.12 —f. 14.50; Kogge f.13—f.14; Gerst (che valier) 1.13.60—i. 14.50; Haver f. 14—1.15; Witte Duivenboonen f. 13—1.17Groene' erwten f.23-f.27; Karwjj f. 38—f.39, Geel mosterd 1.23f. 25,50; Biauwmaanzaad 1 3d —1.34Kanariezaad 1.14—1.15. Alles per 100 K.G. KOELOFARENDSVEEN, 4 Mei. Groen- tenveiling. Sla f. £—4.60 p. 100; sla 11 1. 0.40 —2.40 per 100; peulen f. 3.60—4.30 p. 10 pond; aardbeien 24—39 ct. p. doosje; snij- boonen f. 1.801.85 p. 100 st.spmazie 14 ct. per K.G.bloemkool 22—31 ct. per st. 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3