AGENDA. BUITENLAND. UIT DE VLIEGWERELD. TELEGRAMMEN. Vrijdag. Vrije Ev. Gem. (Middelstegr. 3), Extra filotVergadering der Feestconferentie. 8 uur nam. Den Haag (Z.H. Koffiehuis ..Groen markt): Alg. verg. van aandeelhouders Onderl. Levensverz.mij. ,,'s-Gravenhage". Halflwee. Zaterdag. Stadszaal (foyer): Invitatie-uitv. L. S. E. „Euferpe". Nntszaal: Bazaar ten bate v. h. werk van dr. Schweitzer. Nam. 25 en 711 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-lheater". Stationsweg: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Thealer", Breestraat: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. De Lakenhal: Leidsche Kustvcreeniging: Tentoonstelling van oude kant Den Haag. (Scala): Louis Bouwmeesters revue „Dat is het toppunt". 8 uur nam. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April a.s. tot en met Zondag 6 Mei waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. STAKING IN HET HQOGOVENBEDRIJF TE IJMUIDEN. Gisteren hebben alle havenarbeiders, in dienst van het hoogovenbedrijf te IJmuiden, ten getale van 100 man, het werk neer gelegd. De stakers eischen een loonsver- hooging van 60 op 75 ct. wat betreft den dag-, een van 60 op 90 cent. wat betreft den nachtarbeid. De directie weigert met de stakingsleiding te onderhandelen. De kans op uitbreiding van het conflict is niet uitgesloten. DE BRUG OVER DE EENDRACHT. Het werk stagneert door geschillen. Het werk aan de brug over de „Een dracht", welke Tholen met den vasten wal van Noord-Brabant zal verbinden, ligt nu al drie weken stil, tengevolge van een ge schil tusschen den ingenieur en den aanne mer van de betonwerken Men vreest dat, indien niet 9poedig een oplossing wordt verkregen, er groote schade aan de stil lig gende werken zal worden toegebracht. En dan komt de vraag naar voren, wie die schade zal dragen en tevens of de brug nog dit jaar zal gereed komen. Voor een leek komen nog meer vragen naar voren, zegt de „Msbde" en wel, of het juist is, dat voor de wapening van het be tonwerk een misrekening van ruim 30.000 K.G. ijzer van 13 cent per K.G. heeft plaats gehad en dat het ijzerwerk van den peiler aan de Brabantsche zijde zoo was aange bracht. dat de brug nooit op haar plaats kon komen. In ieder geval is dit ijzer weer met een steekvlam weggewerkt. Wel wordt er doorgewerkt aan den rijks weg die naar de brug moet leiden aan de zijde van den vasten wal, en wordt in de gemeente Tholen met het afbreken van hui zen en 't leggen van nieuwe straten voort gegaan maar als het gerucht juist is. dat ook oneenigheid bestaat tusschen den inge nieur en de uitvoerders van het werk voor de brug zelve, dan is de onrust in de ge meente en op het eiland wel te begrijpen en vraagt men zich af of het geen tijd wordt dat de autoriteiten in dezen zich eens dui delijk uitspreken over den stand van zaken. DE STRIJD IN DE AETHER. In een uitvoerig communiqué geeft de V.A.R.A haar zienswijze over de uitzen ding op 30 April. Daarm wordt o.a. gezegd- De V A. R. A. he-oft in April 1927 een overeenkomst gemaakt met den toenmaligen H. D O. In deze overeenkomst werd bepaald, met wederzijds goedvinden, dat de V.A.R A. behalve over haar wekelijksche zend-uren. ook de beschikking zou krijgen over een aantal z.g. „Hoogtij-dagen" der Arbeiders beweging. als daar o.a. zijn. Een Mei en de vooravond, een Kerstrede, een demonstratie, tot een maximum van 10. welke zoo vroeg mogelijk van te' voren worden aangekondigd. Positief werd onder vooravond verstaan 30 April. Enkele weken daarna, op 30 April 2927. vond dan ook een uitzending plaats van de V.A.R.A. zonder dat het H. D. O.-be stuur verzocht over dezen avond te mogen bèschikken, voor uitzending van een z.g. Nationaal programma. Den eersten Mei-dag d. a. v.. Zondags zond de V.A.R.A. uit een ochtend-concert. Deze reeling in 1927 heeft voor zoover ons bekend is. tot geen commentaar in de pers aanleiding gegeven. Niemand kon derhalve bevroeden, dat het bestuur van den Neu tralen Omroep op don 309ten April voor zich prijs stelde. Kort wordt dan nagegaan de wijzigingen der H.D.O., waaruit tenslotte de A.V.R.O. on-tstond, die op 30 April geen prijs blijk baar stelde, tot op eens in deze houding wijziging kwam. Het communiqué vervolgt: De A.V R.O. maakte gebruik van de omstandigheid, dat de redactie van <1© Radio-bode" aan hem ondergeschikt is, om het op normale wijze tot stand geko men V.A.R.A.-programma te verdonkere manen en in de programmabladen het A.V. R.O. programma te doen afdrukken. Door deze wederrechtelijke daden zag het V.A. R.A. bestuyr zich genoodzaakt om. daar Ne derland is een rechtsstaat waarin gemaakte overeenkomsten rechtsgeldigheid bezitten, ziin recht te zoeken, ten eevolge waarvan de bewuste avond ter beschikking van de V.A.R.A. werd gesteld Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslagen J G. Sand Brink als no taris te Veenendaal. UIT NED.^OOST-INDIE. DE KRAEATAU. BATAVIA, 3 Mei. Aneta interviewde .(r. Stehn, den leider van den Vulcanologischen Dienst over de verhoogde werking van den Krakatau Dr. Stehn ziet geen aanwijzing tot ongerustheid De buitenlandsche vulc.o. nologen zijn er, evenals dr. Stehn, van overtuigd, dat eventueele groote erupties in ieder geval niet den omvang zullen heb ben van de Krakatau-ramp van 1883. De be vingen van de aardkorst in andere wcreld- deelen, zooals in Griekenland. Bulgarije en Mexico, houden geen verband met de verschijnselen van den Krakatau. Daarvoor is de afstand te groot. Wel zou een voort planting van eruptieverschijnselen kunnen optreden. Het rapport voor den dag van 1 Mei luidt als vorgt: Van 6 tot 18 uur werden 283 kleine bom-erupties tot een hoogte van 180 M. geconstateerd, gedeeltelijk met water- bolvorming. Men telde 76 opwellingen en 70 waterfonteinen. De accustische waarne mingen waren wegens Oostenwind en bran ding onzekpr. 's Nachts werden 34 empties met gloeiende bommen geteld. Rapport van 2 Mei: Tot 1.49 werden 12 kleine erupties geteld, en daarna 5 erupties van gloeiende bommen tot 500 M. hoogte over een periode tot 22 35. Het water werd van beneden verlicht door lava-uitvloeiin gen. Tot 2.47 uur hadden geen explosieve verschijnselen plaats. Tot 6 uur hadden nog 66 kleine erupties plaats. Herhaaldelijk werden vlammen van brandende gassen bo ven water gezien. HET VLIEGONGEVAL BIJ SOERABAJA. SOERABAJA, 2 Mei. (Ancta) Heden morgen had onder buitengewoon groote be langstelling de begrafenis plaats van den officier van den Marine Stoomvaartdienst K. W. van der Veen, die bii het jongste vliegongeluk is omgekomen. De comman dant van de Zeemacht was vertegenwoor digt door den commandant van Marine te Soerabaja. De verschillende korpsen van de Marine hadden deputaties gezonden, even als die van de Landmacht en de maic- chaussée. Er was een groot aantal kransen. Er werd gesproken door den Marine-com mandant, door den inspecteur van den Ma rinestoomvaartdienst, dr. Mooy van het vliegkamp eu door den vlootaalmoezenier, die tevens namens de familie dankte. DE ALGEMEENE TOESTAND. 3 Sept. Volbenboiidsvergade- rinn Het incident van SL Gotthard Een juristenconfe- tentie? ürrattia, de voorzitter van den Volken- bondsraad en gedelegeerde van Columbia, heeft overeenkomstig het huishoudelijk regle ment van de Volkenbondsvergadering aan alle staten, die lid van den Bond zijn, de voorloopige agenda toegezonden voor de zevende Volkenbondsvergadering, die op 3 September te Genève zal worden gehouden. De agenda bevat niets verrassends. Er is geen enkel voorstel ingekomen. Alleen is er een voorstel van de gedelegeerden v3n Finland, Polen en Zweden met betrekking tot het alcoholvraagstuk, dat reeds in do vorige Volkenbondsvergadering was gehou den, op de agenda gekomenvoorts het rapport van de commissie van 5 voor het niéuwe Volkenbondspaleis. Een bijzonder punt op de agenda van deze vergadering van den Volkenbond is de verkiezing van een nieuwen rechter in het Haagsche Intern. Gerechtshof in de plaats van het Ameri- kaansche lid John Moore, die zijn ontslag als zoodanig genomen heeft. Het comité van drie. dat tqdens de Maart zitting van den Volkenbondsraad belast werd met het onderzoeken van de documenten en verklaringen inzake het incident op Nie-uwjaarsdag aan het spoorwegstation SzentrGotthard en met het uitbrengen van een rapport dienaangaande, is gisteren in het departement van buitenlandsche zaken te 's-Gravenhage bijeengekomen. Het comité bestaat uit de vertegenwoor digers van den Volkenbondsraad van Neder land, jbr. mr. F. Beelaerts van Blokland, minister van buitenlandsche zaken, voorz. van Chili E. Villegas, ambassadeur te Rome en van Finland Hj. J. Procopé, minister van buitenlandsche zaken en zal zich o.m. bezighouden met het hooren van de door het comité benoemde deskundigen. Dé deskundigen op het gebied van mi trailleurs, de Zweedsche ingenieur Kjell- man, oud-directeur van een wapenfabriek te Stockholm, en de Britsche onderdaan, do heer Skerman, „technical supervisor of machine-guns", zullen verslag uitbrengen omtrent de door het te Szent-Gotthard onder zochte overblijfselen van de zending wapen tuig, die, gelijk bekend, door de Hongaar- sche regeering onbruikbaar werd gemaakt, terwijl de beide andere deskundigen, de heer Kaiff, directeur-generaal der Nederl. spoorwegen en de Zwitserscbe onderdaan, de heer Verzinger, voorzitter van den raad van beheer van de expediteurs-firma Danzas Co., te Bazel, aan het comité inlichtingen zullen verschaffen omtrent kwesties van in ternationaal spoorwegvervoer, expeditie en toepassing 'van douane-reglementen. Het comité zal worden bijgestaan door den heer Erik Colban, directeur der ont- wapenings-sectie van het volkenbonds secre tariaat, die vergezeld wordt van een drietal ambtenaren van de ontwapenings- en van de Transit-secties van genoemd secretariaat. De „Daily Telegraph" verneemt, dat de Engelsche regeering voorgesteld heeft bin nenkort ^n conferentie van juristen te houden, waar de Ver. Staten. Duitschland, Italië, Japan. Engeland en Frankrijk ver tegenwoordigd zullen zjjn, om de juridische zijde van de ontwerper, van Kellogg en Bnand en hun voorstellen voor een veel- zudig verdrag tot uitbanning van den oorlog U beetudeeren. Naar verluidt heeft Berlijn hierin reeds toegestemd. DUITSCHLAND. Een veemmoordproces. Te Stettin heeft weer een veemmoord- proces plaats gehad. De eisch tegen de beklaagden Heines en Otto was de doodstraf (wegens moord) on t6gen de beklaagden Fraedel en Bergleld vier jaren (wegens medeplichtigheid). De overige beklaagden hoorden, terzake van medeplichtigheid, drie jaren -gevangenisstraf tegen zich eischen, met aftrek van preven tieve hechtenis. ENGELAND. De begrooting in eerste lezing afgedaan De prins van Wales naar Afrika Labour en Egypte. Het Lagerhuis heeft met 242 tegen 138 stemmen het begrootingsvoorstel aangenomen waarbij een recht van 331/3 pet. wordt geheven op buitenlandsche knoopen. De overige begrootingsvoorstellen werden eveneens goedgekeurd evenals, in eerste lezing, de wet op de middelen. De Prins van Wales zal vermoedelijk tegen het einde van dit jaar vertrekken voor een Ai'rikaansche reis door de ver schillende gedeelten van het Britsche Rijk in Afrika. Een groot gedeelte van de reis zou per auto ondernomen worden en de Prins zal misschien vergezeld worden door zijn broers, den hertog van York en den hertog van Gloucester. De arbeiderspartij heeft in een vergade ring haar tevredenheid betuigd over de regeling van het Engelsch-Egyptische ge schil, doch zij meent, dat er nieuwe con flicten zullen ontstaan, zoolang de vier pun ten van voorbehoud blijven bestaan. De partij is van meening, dat de Britsche rogeering de verzekeringen zou moeten herhalen, die in de verklaring van 1922 vervat waren, dat de 4 punten van voorbehoud het onder werp moeten uitmaken van een Engelsch- Egyptiscb accoord en dat de Egyptische regeering de declaratie van 1922 moet aan vaarden en onderhandelingen beginnen met Engeland om tot een accoord te komen en tol den Volkenbond toe te treden. OOSTENRIJK. Nog een communist gearresteerd. De Hongaarsche communist en vroegere volkscommissaris dr. Georg Lukacs, die met Bela Kun herhaaldelijk vertrouwelijke be sprekingen heeft gevoerd, is gearresteerd. Alie vragen, welke hem werden gesteld be treffende zijn samenwerking met Bela Kun wilde hy niet beantwoorden. Lukacs was vroeger bankdirecteur te Boedapest; later wera'hij volkscommissaris. Lukacs is een van de meest doorkneed© theoretici van het bolsjewisme. ITALIË. De Italianen in 't buitenland. Thans zijn de nieuwe regelingen bekend gemaakt voor de organisatie van de Ita lianen, die in het buitenland wonen, om hen voor Italië te behouden en te voorko men, dat zij zich in vreemde landen laten naturaliseeren. Volgens deze nieuwe regelingen zal de consulaire dienst belangrijk worden uitge breid. De consulaire dienst zal bestaan uit driehonderd hoofdkantoren, waaronder ze ventig consulaten-generaal. 88 consulaten, 92 vice-consulaten eerste klas en vijftig honoraire consulaten tweede klas. behalve een aantal kleinere kantoren. Al deze kan toren zullen over de geheele wereld ver spreid zijn. doch de meeste zullen worden opgericht in het gebied rondom de MiddeJ- landsche Zee. in Frankrijk en in Zuid en Noord-Amerika. De consulaire ambtenaren zullen tot taak hebben de handelsbetrekkingen te bevor deren en de Ralianen in het buitenland in fascistische groepen te vereenigen om hen voor Italië te behouden. Volgens de door Mussolini persoonlijk ge maakte plannen zullen deze groepen onder directe leiding van de consulaten komen te staan POLEN. De minister van justitie bedreigd. In de huishoudelijke commissie van den Poolschen Landdag heeft bij de behandeling van de begrooting van justitie de nationale democraat Trompozynski er op gewezen, dat in Polen dikwijls misdaden straffeloos blijven. Zelfs in gevallen, welke de algemeene aan dacht trokken, zeide spr., daarbij een duide lijke toespeling makend op de onopgehelderde verdwijning van generaal Zagorski, is het onderzoek der autoriteiten nergens op uitr geloopen. De werkeloosheid van den minister zal er aanleiding toe geven de Sejm de benoeming van eon speciale commissie van onaerzoek te vragen. Men rekent met de mogelijkheid, dat de minister van justitie aftreedt. RUSLAND. Het bezoek van 't Afghanische koningspaar. Koning Amanoellah is te Moskou gear riveerd. Hij werd verwelkomd door Kalinin, Tsjitsjerin en andere leden van de regee ring. Mevrouw Kolontai bood Koningin Souriya bloemen aan. De muziek speelde het Afghaansche volkslied en daarna de Internationale, die door den Koning staande werden aange hoord Daarna had de offieieele ontvangst op het Kremlin plaats. Ook het Roode Plein was in vlaggentooi gestoken. 's Middags bracht de Kon'ns een bezoek aan Kalinin, dan begaf hij zich naar het Mausoleum van Lenin en ontving vervolgens het corps diplomatique. EGYPTE. Toch naar een crisis? Er loopen geruchten, dat verscheiden ministers voornemens zouden zijn hun ont slag te nemen in verband met de oplossing van bet Engelseh-Egvptisch conflict. De minister van financiën Mahoed Pasja heeft zijn ontsiag ingediend wegens gezond heidsredenen. Daar hij de eerste onder voorzitter der liberale partij is, moet de portefeuille aan de liberalen worden aan geboden als de huidige coalitie-regeering wordt gehandhaafd. CHINA. De strijd tusschen Noord en Zuid en Japan. Te Tsinanfoe is (zooals reeds in het kort gemeld) het tot een ernstige botsing tus schen Japansche en Zuid-Chineesche troe pen gekomen. Er ontwikkelde zich een ge regeld gevecht, waarin aan beide zijden vrij zware verliezen geleden werden. De oorzaak van dit nieuwe incident is nog niet bekend. Van Japansche zijde wordt beweerd, dat de Zuid-Chineesche troepen Japansche winkels geplunderd hebben. De Cbineezen daarentegen verklaren, dat de Japansche troepen getracht hebben de sta tions met geweld te bezetten. De toestand is zeer ernstig. In ieder geval ontwikkelt zich in China een krachtige beweging om de Japansche troepen met geweld te ver drijven. uit de provincie Sjantoeng. Verder wordt nog bericht, dat de zuidelijke troe pen hun opmarsch met succes voortzetten. De Noordelijken trekken thans op alle fronten met inbegrip van Sjansi en Z.W. Tsjili terug en stellen alles in het werk om een nieuw front te versterken hetwelk zich van Paotingfoe. Hokienfoe en Tetsjau tot aan de Gele Rivier uitstrekt, waar het centrum zal worden beschermd door moeras sen van groote uitgestrektheid. De nationalistische bevelhebber Tsjang Kai Sjek is te Tsinanfoe aangekomen met 20.000 man om den opmarsch naar Tetsjau voor te bereiden. DE NIEUWE DUITSCHE OCEAANVLUCHT. De onderhandelingen over een tweede Oceaanvlucht naar Amerika zijn geslaagd. De vlieger Risticz zal het toestel besturen en als tweede bestuurder zal vermoedelijk de vlieger Bader, die dienst doet op de roiite Rudolst'adtNeurenberg, meegaan. RISTICZ. Het initiatief voor dezen tocht is uitgegaan van de Weensche actrice Dillenz. die het vorige jaar aan den tocht naar de Azoren heeft deelgenomen. LILLY DILLENZ. Het toestel zal van het vliegveld Rudol- stadtSaalfeld in het Schwarztal vertrek ken en wordt binnen enkele dagen hier ver wacht. De eerste etappe is weer Baldonnel, het vliegveld van Dublin. Verder zal men trach ten in één nik New York te bereiken. Tot Baldonnel zal waarschijnlijk een journalist uit Rudolstadt de vliegers vergezellen. Over den datum van het vertrek is nog niets te zeggen; deze hangt af van het weer en de technische voorbereidingen. Tengevolge van een verkeerde manoeuvre is het vliegtuig F. 16 op vliegveld Augusta bij Triëst neergestort. De beide inzitten den waren op slag dood. BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOTE BRAND BIJ HAMBURG. In de nabijheid van Hamburg is heden middag door onbekende oorzaak brand ont staan, tengevolge waarvan binnen korten tijd 12 huizen en 8 schuren in de asch werden gelegd. Menschenlevens zijn niet verloren gegaan, de materieele schade is evenwel aanzienlijk. VIERVOUDIGE MOORD EN ZELFMOORD. In het dorp Bate in het Hongaarsche komitaat Tol na schoot de opperwacht meesters Kowacs bij de gendarmerie, tegen wien een disciplinaire vervolging was in gesteld, zijn superieur en een anderen gen darme. verder de vrouwelijke kok bij gendarmerie-detachement en een ambten dood. Toen de politie hem achtervolgde hij inzag, dat hij niet meer kon onts* pen, schoot hij zichzelf dood. GEVAARLIJKE INBREKERS. Gistermorgen werd te Heidelberg ir broken in een villa De misdadigers wilj zich in een nabijgelegen boschje verberg doch werden door de politie ontdekt j een der inbrekers zag. dat hij niet ontkomen kon, trok hij een revolver, riep een agent toe. dat deze moest blijr staan, daar hij ander9 zou schieten agent sprong echter vooruit, en werd z*- in de hals getroffen. En tweede agent doodelijk in het hoofd gewond en $b in het ziekenhuis. EEN DORP IN BRAND. Te GeeslhachL ontsond in een wor: een hevige brand. Het huis was bier» tien minuten vernield. Door het overwaï van vonken vlogen binnen korten tijd g groot aantal woningen met stroodaken e;? eens in brand. Toen de brandweer n kwam, waren er reeds twintig een pr.« der vlammen geworden. De brand is niet gebluscht. Ettelijke gezinnen zijn di loos geworden. EEN SPOORWEGONGELUK IN CHINi In de nabijheid van Tientsin heeft ernstig spoorwegongeluk plaatsgehad. T*- treinen kwamen met elkaar in botsing, b. locomotief en vijf wagons stortten van d- spoordijk. Zestien personen werden gedw drie ernstig en 43 lichtgewond. De oorzu van het ongeluk is nog niet vastgesteld VLIEGONGELUK. Bij Torcy in het departement Seine i Marne is een militaire bommenwerper u 60 meter hoogte te pletter gevallen, t twee officieren, die in het toestel za'ü zijn omgekomen. OPROERIGE BRITSCH-INDISCHE GEVANGENEN, Uit Sholapur wordt gemeld dat een jra gevangenen in den inlandschen staat Ahl kot, die buiten de gevangenis dwangarte verrichten, de politie hebben aangmüa haar overmanden en de vlucht namen. Later werden zij weer omsingeld en ruggebracht. Er vielen drie dooden en r? scheidene gewonden. DORP IN LETLAND UITGEBRAND In het plaatsje Barkowa in Letlgalk ontstond gisteren in een maalderij groote brand, die zich door den steri? wind zeer verbreidde. De brand heeft uur geduurd. Toen de brandweer uit i stad Roditten aankwam was het dorp es vlammenzee. ZEILBOOT OMGESLAGEN. Op het Starnbergsche meer i9 gisterri dag een zeilboot omgeslagen. Van de r inzittenden zijn twee mannen uit Mund£ verdronken; een 16-jarig meisje werd It uur later in geheel uitgeputten toesti door een stoomboot gered. GROOTE OVERSTROOMING IN GRIEKENLAND. De was van de Stroema heeft gre* schade aangericht, die meer dan 80 millta drachmen bedraagt in de districten Serr en Demirhissar. 2880 gezinnen zijn door de overstroorr. getroffen. Groote oppervlakten zaailand r\ overstroomd. DE AARDBEVINGEN OP DEN BALIU Woensdagnacht zijn te Konslantinopeli paar hevige aardschokken gevoeld die dol een dof onderaardsch gerommel begele werden. Ook te Eskisjehir, Koetahia en o: geving werd een sterke beweging in 3 aarde waargenomen. Te Koetahia wenla twee afzonderlijke schokken waargenoma de eerste duurde 35. de tweede 90 seconda De muren van de huizen vertoond*! scheuren. Men heeft nog geen berichten over slacb offers die te betreuren zouden zijn Od de aangerichte schade is niet bekend. CHINA EN JAPAN. OSAKA, 4 Mei. (Reuter) Groote onp rustheid heerscht hier wegens de berichte omtrent het vermoorden van Japans^ onderdanen in Tsinanfoe, de hoofdstad tü Shantoeng. Naar gemeld, zijn thans W duizenden nationalistfische soldaten desj" aan het plunderen, en werden honderd* Japansche inwoners gedood. SHANGHAI, 4 Mei. (Reuter). Het heeft t allen schijn van dat eeD zeer ernstige j* stand op het punt is te ontstaan tus*M Japan en het nationalistische gedeelte *l! China, ingevolge de te Tsinanfoe plaats P had hebbende botsingen tusschen JaP8* ners en nationalistische troepen. De Japs®" 9che troepen kregen daarbij 5 dooden en gewonden, terwijl vele Japansche inwon* zijn omgekomen. Van de nationalist^-' tTcepen werden 800 man gedood nf F kwetst. Versterking van 2300 man sche troepen wordt naar Tsingtau gezonde* PEKING, i Mei. (Reuter). Volgens richten uit Tsinanfoe omtrent de geveeg tusschen Chineezen en Japanners af konden de Chinee9che troepen gemaft tot in de Japansche wijk doordringen dj* juist den vorigen dag met oog OP rustige gedrag dier troepen de pnf draadversperring was weggenomen. schieten duurde verscheidene uren. TIENTSIN, -t Mei. (Reulerl Naar Japansch draadloos bericht uit Tsiran-- meldt, kon het vechten tusschen Chin#** »->

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2