[eidsche schouwburg. kerk- en sch00lnieuws. buitenland. telegrammen. laatste berichten. rechtzaken. visscherij-berichten. marktberichten. UIT DE VLIEGWERELD. WEERBERICHT. Barometerstand. be groote wijzer geeft den stand aan van Lnmiddag 3 uur. Bet dunne lijntje geeft den stand aan van termiddaz 3 uur. fck-termiddag, 3 uur: 757. Hedenmiddag, 3 uur: 763. I TELEGRAFISCH WEERBERICHT Ir waarnemingen in den morgen van I 1 Mei, medegedeeld door het [Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste stand 775.5 te Andanes. Laagste Ld 754.2 te Marseille. Verwachting tot t avond van 2 Mei: Zwakke tot matigen Ld, meest uit Oostelijke richtingen. Ltrbewelkt met tijdelijke opklaring. Erschijnlijk enkele regeD- of onweers- len. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. b uur voonn.: 11 gr. C. (52 gr. F.) [2 nur ,smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) I nur nam.: 13 gr. C. (56 gr, F.) loc WATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. Hoogste stand des voorm. te 1.29 uur. Hoogste stand des nam. te 1.47 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". I aar voorm.: 15 gr. C. [l uur 'smiddags: 15 gr. C. I uur nam.: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Lag 1 Mei: 7.54 n.m. tot 3,58 v.m. VEREENIGD TOONEEL. Het Adelaarsjong, drama in 6 bedrijven van Edm. Rostand, l'Aiglon toen dit Rostand-drama 15 tri 1900 voor 'teerst ging in het Theatre pli Bernhardt te Parijs met de bezitster Ivoix d'or in den titelrol, «werd het een Bzaam succes. En dit laat zich wel Egszins indenken. Sarah la divine in I'd rol en dan het onderwerpDat lekt voor het Fransche nationalisme, bij- Is onverschillig van politieke richting, Ireel Heine bij den dood van d<yi jongen log van Reichstadt niet: „On ne peut se Iter I'impression produite par la mort du m Napoleon. J'ai même vu pleurer de ■s republicains". En dat is ten deele pUoo gebleven. Die zwakke koning van It*iet heerschersallures k la Napoleon, troze lichaam met dien verteerenden fct dit moest spreken tot het Fransche p? slaat dat echter met ons, bewoners kfcze lauwe Westerstranden? Hoe rea- p hier het publiek op hetgeen Rostand Baldus inleidt: Brand Dieul ce n'est past une cause [Que j'attaque ou que je defend. lEtceci n'est pas autre chose [Que l'histoire dun pauvre enfant, preken tot het nationalistisch gevoel P liet ..geval" niet. Voeg daarbij dat fhnd, al heeft de voortjagende en razen- 'hjd hem wellicht niet alle recht doen jkrvaren, zijn verzen heeft gedoopt in somwijlen zeer pathetisch aandoende [antiek met nu en dan gezochte wendin- i. En toch was l'Aiglon ook in ons d een doorslaand succes, hl was het en dat is het nog Een tot 1 gevulden schouwburg heeft het etavond opnieuw bewezen. Oorzaak? 1 en nog eens spel. Dit „Adelaarsjong" 1? dan nog zoozeer behooren tot de énlische school, zelfs vol pathetiek, het aanleiding geven tot vieux jeu, zoo n dat zelfs wil bezigen, het is en blijft 1 Men voelt daarin menschelijke harts- Men leven en streven, groeien en bloeien, 'teri'en.... verzinken. De harteklopvan leven wordt altijd verstaan, hoezeer de er-moderne mensch zich soms allures Zeven, deze te boven te zijn. En roman- 1 en pathetiek neemt men op den koop we! mee! 'd groote publiek gaat niet naar den Guwburg om een kopje thee te zien drin- -een sigaretje te zien rooken, etc., dat evenals onze voorouders, nog altijd spel, i^nd, kwijnend of afstervend leven, mits maar „leeft". '-daar o. i. de groote beteekenis van dit rna in versvorm van Rostand, dat voor l,ir|d zeer knap in rijmlooze verzen is t door Balthazar Verhagen, die ook ,s leniggedeinsd om flink te coupeeren ^aar Rostand's romantisch gerijm te :leed in pathetiek of in te specifiek ^chen nationalistischen geest. d heele seizoen hadden wij het gezel- P \erkade nog niet op bezoek gehad. zi) de bemoeiingen van ons Schouw- hpt k 'S '9 ^an eenisszins a beiden van de markt, nog gewij- ^stigen zin. Want dit ééne bezoek Ut»' 2P"eu^enis geworden. ^opvoering van Adelaarsjong" is hs ..^Toe>d tot een tooneel-evenement. L rni.' r!M00neelwerk gehaald, wat er in ',-^men zelf meer dan dat. i de ,Gerste plaats is dit te danken aan e spel van Else Mauhs als de jonge hertog. Welk een schitterende creatie, af tot in kleinigheden. Jammer alleen, dat haar stem zoo'n geweldige inspanning op den duur niet kan volhouden en dan ietwat heesch klinkt. Het sterkst kwam dit uit in de groote \Vagram-scène. Maar 't was een genot haar spel te bewonderen. Aan 't einde werd zij gehuldigd met een bloemenmand en twee bouqueten. In „Menschen op het Tooneel" schreef Simon Koster van deze actrice „Van men- schelijkheid alleen kan geen enkele kunst bestaan. Zonder vakkennis en technische begaafdheid, kan zelfs een volle ziel zich niet in schoonheid uilen. Slechts als beide factoren in harmonische verhouding aan wezig zijn, mag men waarlijk spreken van opperste tooneelspeelkunst". Deze harmo nische, verhouding heeft Else Mauhs schit terend bereikt in l'Aiglon. Misschien dat in de stervensscène ietwat te veel tech niek naar voren kwam. Naast Else Mauhs willen we direct stel len Albert van Dalsum als de grognard- grenadier Flambeau. Kostelijk deze typee ring vooral in het derde bedrijf, dat wij wel het hoogtepunt van den avond von den, terwijl het vierde een terugslag ver- loonde, hetgeen ecjiter op rekening van den auteur komt. Voorts willen we noe men Paul Huf als Meltemich, waarvan hij een stijlvolle Europa-bedwinger maakte meester van zich zelf - behoudens 'zijn toespraak tot de Napoleon-steek. Het is ondoenlijk voorts alle namen van het program na te gaan. In hoofdzaak was de bezetting voldoende, zij het dat een enkele bijfiguur wat detoneerde. Vermeld mogen nog Hans v. Meerten, Henri Eerens Hunsche en Garpentier Alting. De Marie Louise van Sara Hevblom bleef wat vlak. De opvoering is één succes géworden, zesmaal moest telkens worden gehaald. Ook het decor dat voldoende tcekening gaf, dient geprezen, evenals de verzorging der costumes. Laat in het seizoen nog eën looneel- gebeuren v. Tn- NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Akkrum: G. J. gen, te Augustinusga. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Moordrecht, D. P. Kalkman, te Krimpen a. d. Lek. Bedankt voor Kampen (vacature wijlen J. J. Westerbeek van Eerten), J. G. Feenstra, te Seheveningen. DE PLAATSVERVANGEND BISSCHOP VAN HAARLEM. Als plaatsvervangend bisschop van Haar lem is benoemd mgr. V. J. M. Taskin, pre sident van het Groot-Seminarium te War mond. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Duitsche antwoord. De Duitsche antwoordnota, die aan den ambassadeur der Ver. Stalen op het voor stel tot een anti-oorlogsverdrag overhan digd is, is nu gepubliceerd. Daarin wordt gezegd, dat de Duitsche regeering over tuigd is. dat de voorgestelde verplich tingen niets bevatten, dat met andere ver plichtingen in conflict zou kunnen komen. De Duitsche regeering gaat van het stand punt uit, dat een pact, volgens het tyne door de Ver. Staten voorgesteld, het recht van eiken Staat tot zelfverdediging niet in twijfel zou brengen. De Duitsche regeering is daarom bereid toe le treden tot een verdrag. zooal9 door de Ver. Staten voor gesteld. De Duitsche regeering ziet in hel 'ot stand komen van een pact van zoo vér gaande strekking een poging om een krachtigen stoot te geven aan de door voering der algemeene ontwapening. Ander zijds echter moet de verbanning van den oorlog, als noodzakelijke tegenhanger, de ontwikkeling bevorderen van de methodes om de tegenstellingen tusschen de belan gen der volkeren op vreedzame wijze lot oplossing le brengen. In Amerika moei men met dit antwoord zeer ingenomen zijn, vooral ook met het oog op Frankrijk's reserves! FRANKRIJK. De verkiezingsuitslag. Het is nog -niet bekend, hoe precies de politieke samenstelling van de nieuwe Kamer zal zijn. Men moet afwachten, in welke groepen de leden zich zullen vereeni gen. In elk geval zal Poincaré echter zich op een meerderheid van op zij'n minst .370 tot 380 kunnen verlaten. Gesteld, dat alle radi calen buiten de meerderheid blijven, dan kan het kabinet zonder hen regeeren. Einde Juni komt de nieuwe Kamer bijeen. Naar gewoonte moet Poincaré het ontslag van het nieuwe kabinet indienen. De presi dent van de renubliek zal hem dan de vor ming van het nieuwe kabinet opdragen. Men vraagt zich af, of de president van den ministerraad van' de gelegenheid gebruik zal maken om ingrijpende wijzigingen aan j te brengen. Veel wordt hierover gegist etc., maar alle zekerheid ontbreekt. Misschien toch een ruk naar rechts? ENGELAND. De eischen van Egypte Tus schen tijdsche verkiezing. Voor een dicht bezet Huis heeft Cham berlain gistermiddag een uiteenzetting ge geven van het dreigend conflict met Egyp te. De minister zeide, dat sinds eenigen tijd eer. wetsontwerp op vergaderingen en het recht van vereeniging bij de Egyptische regeering in voorbereiding was, dat een radicale wijziging bedoelde te brengen in de bestaande wet van 1922, die tot nu toe voldoende was geweest voor het bewaren van de binnenlandsche orde en de bescher ming der vreemdelingen. De nieuwe wet zou vee! gemakkelijker aanleiding kunnen geven tot het ontstaan, van incidenten, om dat de autoriteit van de politie er dermate door verzwakt werd, dat roerige elementen niet konden, noch zoudeD nalaten om daar van te hunnen gunste partij te trekken. Dit is de meening, zoowel van Engelsche als Egyptische politie-autoriteiten en van nage noeg alle leden der buitenlandsche kolo nies, voor wier leven en veiligheid de En gelsche regeering zich in de eerste plaats borg heeft gesteld. De minister herinnerde daarna aan de onlusten van 1921 te Alexan- drië waarbij 20 Europeanen het leven had den verloren, en die tot de invoering der nu nog geldende wet van 1922 hadden ge leid. Eenige weken geleden echter, ging Sir Austen voort, bebben buitenlanders bij on lusten te Kaïro eigendommen verspeeld en zijn zij op andere wijze benadeeld, zoodat de Engelsche regeering verplicht Was te beletten, dat de nieuwe wet in werking zou kunnen treden. Niettegenstaande de be denkingen, die lord Lloyd, uit naam der Engelsche regeering te berde had gebracht, is de Egyptische regeering voortgegaan met de voorbereiding der wet, die dezer dagen in het Egyptische parlement zou behandeld worden. Onder deze omstandigheden heeft lord Lloyd opdracht ontvangen om een laatste waarschuwing tot de Egyptische re. geering te richten, van welke opdracht de hooge commissaris zich Zondagavond ge kweten heeft. Spr. las de bewoordingen van de protest- nota voor, in welke verlangd wordt, dat de Egyptische regeering waarborgen zal geven, dat de wet niet in het parlement in be handeling zal worden genomenverder moet de Egyptische regeering een schrifte lijke verklaring geven, dat zij de wet voor goed zal intrekken en haar niet' in één of anderen gewijzigden vorm toch zal trachten te doen aannemen. In de nota wordt ten slotte geëischt, dat de Egyptische regeering de vereischte toezeggingen en verklaringen aan lord Lloyd zal doen voor 2 Mei des avonds 7 uur. Zou de Egyptische regeering dit tijdstip laten verstrijken zonder iets van zich te hebben doen hooren, dan zou de Engelsche regeering zich de stappen moeten voorbehouden, die zij, in het be lang van haar positie en de rechten en de bc-scberming der buitenlanders in Egypte, Z.OÜ moeten nemen, en waarover de minis ter het Huis dan nadere inlichtingen zou verstrekken. De verklaring werd met eenig applaus van de conservatieve banken be groet, maar onmiddellijk vroeg het arbci- derslid, Turtles, of de minister wist, dat de opvatting der Egyptische regeering over de veranderingen, die de wet zou brengen, volkomen tegengesteld was aan den uitleg, dien de minister er aan had willen geven. Chamberlain antwoordde: Ik ben vol komen op de hoogte van het feit, dat de Egyptische regeering mij opvatting niet deelt en ik betreur dit ten zeerste. Hierin ligt dan ook de reden, dat wij genoodzaakt zijn in deze zaak kracht achter onze wen- schcn en opvattingen bij te zetten." In Egypte is druk geconfereerd en In geheime zitting bebben Senaat en Kamer beide besloten de verdere bespreking der wet op de openbare vergaderingen tot de November-zitting uit te stellen. Men ziet, dat hierdoor nog niet wordt tegemoet gekomen aan de Engelsche eischen. Wel schijnt bedoeling té zijn, dat Nahas-pasja nog weder in overleg treedt mét- Engeland, doch zal de Engelsche ie- gee.ving haar eischen willen losJaten 1 Wij twijfelen. Bij een tusschentijdsche verkiezing te Marvlebone hebben de conservatieven den zetei met sterk verminderde meerderheid behouden. DE OCEAANVLIEGERS TE NEW-YORK. De Occaanvliegers hebben per auto een rit gemaakt door de straten van New- York, waar hun een grootsche huldiging werd bereid. 10.000 soldaten namen aan den fccstelijken optocht deel; overal wer den zij toegejuicht en met confetti be strooid. Het Huis van Afgevaardigden nam het reeds door den Senaat goedgekeurde wets ontwerp aan om het kruis van verdienste voor de luchtvaart t.e vcrleenen aan de bemanning van de „Bremen" en aan De Pinedo, Costes en Le Brix. DE SPIRIT OF ST. LOUIS AFGEDANKT. Lindbergh is gisteren voor de laatste maal roet zijn Spirit of St. Louis naar Washington gevlogen, waar het vliegtuig van vandaag af in het Smithsonian Insti tute voor 't publiek te kijk wordt gesteld. LADY BAILEY GEARRIVEERD. Lady Bailey is op haar vliegtocht van Engeland naar Zuid-Afrika te Kaapstad ge arriveerd. DUITSCHE ARBEIDSCONFLICTEN. DUISBURG, 1 Mei (Wolff). Reeds van daag is de staking bij de Rqnscheepvaart gedeeltelijk begonnen. Talrijke schepen moesten onderweg stilgelegd worden, om dat de bemanning het werk weigerde In de havenbedrijven ligt vandaag het werk stil wegens den eersten Mei, zoodat hier pas morgen de gevolgen der mislukte onderhan delingen zullen blijken. De Duitsche Ver- keersbond en de Centrale bond van machi nisten en stokers hebben een oproep afge kondigd tot strikte solidariteit. FRANKFURT a. MAIN, 1 Mei {Wolff). Tengevolge van loongeschillen is het tram personeel hier en te Offenbach in staking gegaan. NIET NAAR EGYPTE. LONDEN, 1 Mei. (V. D.) Uit Malta wordt gemeld, dat, volgens mededeeling van de ma nu?-autoriteiten, de gisteren vertrok ken oorlogsschepen niet naar Egypte zijn gegaan, zooals gemeld werd, doch bestemd zijn voor uorinthe. UIT CHINA. TOKIO, 1 Mei. (Reuter). Volgens bij het ministerie van oorlog ingekomen berich ten, zijn de Zuidertroepen vannacht Tsinanfoe binnengerukt. De Noordertroepen hadden de stad in "den nacht ontruimd. Gedurende den geheelen nacht werd er geplunderd. UIT DE VLIEGWERELD. NEW YORK, 30 Apr. (Wolfl). De olfici- eele ontvangst, die de stad heden den Bre- men-vliegers bereidde, duurde vijf uren. Anderhalf uur lang gilden te hunner eer de sirenes aller gepavoiseerde vaartui gen, en onder het spuiten der drijvende stoomspuiten en het werpen met confetti, serpentines, enz. deden de vliegers hun joveuse entree in de stralen, waar honderd duizenden hadden post gevat. Overal zag men Duitsche, Iersche en Amerikaansche vlaggen. De vliegers, die des avonds ten stadhuize gerecepieerd zullen worden, ver klaarden de ontvangst voor overweldigend. NEW YORK, 30 April (Wolff). Bij de receptie ten stadhuize hield de burgemee ster een toespraak tot de vliegers, waarin h. o.a. zeide. dat het kiezen van New York als doelpunt der Transatlantische vlucht een mooi gebaar van Duitschand en Ierland is geweest, dat door Amerika niet zal worden vergeten. Daarna werd hun de staats-vüegmedaille alsmede de oor konde van het eereburgerschap der slad overhandigd. NEW-YORK. 1 Mei (Wolff). De bladen schatten de menschenmenigte, die gisteren getuige was van de triomftocht van de Transatlantische vliegers op 2'h millioen. Ondanks deze geweldige menschenme nigte zijn er slechts drie kleine ongevallen geschied. STADSNIEUWS. AANBESTEDING. Hedenmorgen te 11 uur had in „In den Vergulden Turk" de aanbesteding plaats van de uitbreiding en verbouwing der per- ceelen van de N.V. „De Leidsche Courant" aan de Papegracht. Ingekomen waren 13 biljetten. Ingeschre ven was als .volgt: C. J. v. Valderen. Leiden, f. 79.861; C. J. Kuntz, Amersfoort, f. 70.200; J. Verberne, Hoorn, f. 69.900; D Middelkoop, Vleuten, f. 68.900; J. J. Roodewijk, Zoeterwoude, I 68.050; A. A. Vollenberg, Zoeterwoude, f. 67.500: A. Voordouw, Zwammerdam, f 67.500: J. Wittebrood, Beemster, f. 66 740; Bik en Breedeveld. Leiden, f. 65.750; J. J. Moll Mies, Breda, f. 64 200- Gebrs. v. Beu kering, Leiden, f. 62.945; P. H. Rossdorf, Leiden, f. 62.9-15; L. Raaymakers, Wouw, f 59.700. De gunning is aangehouden. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Wis en Natuurkunde op proefschrift getiteld: „Over den verblijftijd van moleculen en de 9lrDO- raing van zeer verdunde gassen"; de heer P. Clausing geboren te Haarlem. Geslaagd is voor het doctoraal exam«?n Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharma- cie. de heer G. A. v. d. Spek. en de dames R. Hoedemaker en II. M. Vreeburg, allen van Den Haag; voor het doctoraal examen Tochten de heer IT. A. Kan (Leiden); voor het taalkundig examen indologie de h°er G. R. Feinstra (Utrecht). TWEE JUBILEA. Bij de N.V. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h, L. E Nieuwenhuizen aan den Morschweg is hedenmorgen op eenvoudige wijze het jubileum gevierd van twee leden van het personeel, de heeren J. van Leeuwen en M. Flaman. die respectie velijk 40 en 25 jaar aan de fabriek zijn ver bonden. Nadat de jubilarissen door de di rectie gelukgcwenscht waren en zij ieder een geschenk onder couvert hadden ont vangen. keerden zij naar huis terug om ver der den dag naar genoegen door te brengen. Bij ministerieele beschikking is voor het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Juli de dagelijksche vergoeding voor nfet in nalura verstrekte fourage voor het garni zoen van Leiden vastgesteld op 105. Volgens een opgave in de „StCt." werd het Museum van Oudheden aan het Rapen burg gedurende het 1ste kwartaal 1928 be zocht door 1098 personen en het Rijks Ethnographisch Museum door 261 personen. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der naamlooze vennootschap pen „Prins Hendrik" en „Julianapark" te Oegstgeest, werd besloten tot liquidatie van de N.V. „Julianapark" over te gaan en de werkzaamheden voornamelijk op het Prins, Hendrikpark te concentreeren, waarvan de exploitatierekening zeer gunstig is. INBRAAK. In den afgeloopen nacht is te Nijmegen ingebroken in café Raafs in de Bloemen- straat. Er werd gestolen een spaarkas met ongeveer f. 500 tot f. 1000. ONGEVAL. Gistermiddag is de landbouwer E. J. de Graaff te Sommelsdijk uit de schuur geval len en in de koestal terecht gekomen. Met een zware hersenschudding werd de man opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk. DE SCHUTTEVAER. Reuter seint uit Londen: Schuttevaer is vanochtend met een nieuw anker van Margate naar Plymouth onder zeil gegaan. Daar wordt proviand ingenomen en vervolgens opnieuw getracht den Atlan- tischen Oceaan over te steken. BOSCHBRAND. Gistermiddag brak een ernstige bosch- brand uit in de bosschen bij Veenlust in de nabijheid van Hoogeveen. Met man en macht werd gewerkt om uitbreiding te voorkomen. Een brandspuit deed goede diensten. De rnotorspuit uit Hoogeveen werd ook nog gevraagd, maar deze behoefde geen diensten te doen. Ruim 3 H.A. mooie jonge dennen, in eigendom toebehoorende aan den heer Alb. Evers te Nieuweroord werden een prooi der v'ammen De dennen zijn niet verzekerd. De politie doet onderzoek en meent een spoor gevon- den te hebben. FABRIEK AFGEBRAND. Hedenmorgen is de stroohulzenfabriek der firma J. B C Caron aan de Stuiver straat te Eindhoven totaal afgebrand. L>o aanwezige groote voorraad slroo ging ge heel in de vlammen op. De schade is zeer belangrijk. De oorzaak is onbekend. DE RAMP VAN DE „CALLISTO". Twee-en-dertig opvarenden aan boord, van wie de meesten Nederlanders zijn. In aansluiting op het bericht onder „Ge mengd Nieuws" vernemen wij nog dat volgons een bij de Maatschappij „Zeevaart" ontvangen bericht alle opvarende zijn om gekomen De bemanning bestond uit 32 koppen, namelijk de kapitein G. A. de Haak (Rotterdam), de eerste stuurman H. T. Marwits (Rotterdam), de 2e stuurman H. W. G. Doctors (Rotterdam), de derde stuurman K. van Beukelen (VIaardingen), de eerste machinist J. G. Teerling (Rotter dam), de tweede machinist J. B. Lamfer kamp (Rotterdam), de derde machinist R. C. L. van de Velde (Zwijndrecht), de assi stent-machinist C. J. Stein (Rotterdam), de bootsman C. Verschoor (Rotterdam), de hof meester IJ. S. van der Pluytn (Rotterdam), de koksmaat J. Hendriks (Rotterdam), de kok N. Bos (Schiedam), de bediende L. Wolff (Duilsclier), de messroombediende J. Datema (Rotterdam), de matrozen A. Zaaver (Rotterdam), M. Guidine (Fransch- man), J. W. W. Fellenberg (Duitscher), O, Krauss (Duitscher) en M. H. Schattot, de dekbov (Duitscher'. N J. Bolk Rotterdam), de donkeyman T. M. Mohlmann (Duitscher) de olieman J. A. Block (Rotterdam), de flokers O. Sledehouder (Rotterdam), T. Kersten (Duitscher). J. de Klerk (Rotter dam), J. van Groningen (Rotterdam), Luders (Duitscher en G. Romanof (ver moedelijk Rus), de matroos J. Jansen (Vlis- singen), de tremmer C. Kulk (Katwijk aan Zee), de tremmer C IT. Orlmann (Duitscher) en de tremmer R. C. F. Lucas (Duitscher). De „Callisto" (die 4310 bruto ton groot was) was op weg naar Montreal om daar graan te laden voor Hamburg en Bremen. In verband met den mist blijft intusschen de mogelijkheid bestaan dat de bemanning in de bonten is gegaan en dat deze nog niet konden worden opgemerkt. UIT NED. OOST-INDIE. OVERLEDEN. SOERABAJA, 1 Mei. (Aneta). De officier K W. van der Veen, die bij het ongeluk met de vliegboot op 24 April j.l. ernstig ge wond werd is aan de gevolgen overleden. HAAGSCHE RECHTBANK. De inbraak in den jnwelierswinkel te Seheveningen. De Rechtbank heeft vandaag den koop man H. J. B.. 25 jaar en den schoenmaker W. A. B. B.. 30 jaar. recidivisten en gedeti neerd. wegens den diefstal met braak na in klimming in den juwelierswinkel op den hoek van de Heemraadslraat en de Badhuis straat te Seheveningen, gepleegd in den nacht van 7 op 8 Februari j.l., veroordeeld overeenkomstig den eisch ieder tot 6 jaren gevangenisstraf. UMUIDEN, 1 Mei. VISCHPRIJZEN. 35 Tarbot per K G. f. 1.45—0.50. 2693 Tongen f. 2.201.65. 6 Griet per kist van 50 K.G. f. 6224. l Middelschol f. 30. 17 Zetschol f. 42—34. 543 Kleine Schol f. 22.50 —3.30. 6 Bot f. 16. 68 Schar f. 6.50—2.90. 11 Tongschar f. 35—20. 12 Roggen per 20 stuks f 2714. 19 Vleeten per stuk f.3.223. 49 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 73.-10. Groote Schelvisch f. 3427.50. 12 Middel Schelv. f. 22.5016. 42 Kleinmiddel Schelv. f. 13.509. 165 Kleine Schelv. f. 11.503. 103 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 109.50. -188 Gullen per kist van 50 K.G. f. 7.503.20. 103 Lengen per stuk f. 1.500.47. 55 Heilbot per K.G. f. 1.25 1.05. 104 Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.40—2.90. 488 Koolvisch per stuk f. 0.58 0.05. 115 Makreel per kist van 50 K.G. f. 74.40. Binnengekomen zijn 9 stoomtrawlers met de volgende besommingen IJM 60, 1751; IJM 62. f.1915; IJM 184, f.2246; IJM 503, f 1632: IJM 94, f.3916; IJM 58, f.3005; IJM 92, f.1456; IJM 12, f. 1839; IJM 72, f. 2339 en de logger KW 121, met f. 243 besomming. ROTTERDAM, 1 Mei. Veemarkt. Aange voerd 197 paarden, 1 veulen, 238 magere runderen, 876 vette runderen, 175 nuchtere kalveren, 220 vette kalveren, 190 schapen of lammeren, 105 biggen, 14 bokken of gei ten. 183 graskalveren, 20 overloopers. Prij zenVette koeien le kw. 4951, 2e 4346, 3e 32—36. Ossen, le 4?J/>—50, 2e 41—45, 3e 39. Stieren le 42—43, 2e 38—30, 3e 35. Kal veren le 72Vfe—77%, 2e 57£—62i, 3e 45—50. Vet vee: Melkkoeien 300430. Kalfkoeien 210-410. Stieren 110-500. Pinken 112i£— 160. Vaarzen 175225. Werkpaarden 250— 325. Slacht paarden 100—175. Hitten 125 175. Fokkalveren 1520. Biggen 813. Over loopers 1830. Slachtkalveren 812. Big gen per week 1.401.70. a-i

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3